Frodó

Több
22 éve 1 órája #54070 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Frodó
Szia Áfonya :)

Azért nem kell a végletekre gondolni...igazából sosem szabad végletekben gondolkodni, mert az szélsőség, ahogy a politikában, lásd fasizmus és kommunizmus, úgy a közéletben sem szabad ezt megtenni. Valahogy a kettő között. Szó nincs arról, hogy magamról teljesen le kéne mondanom (mint pl. a "minta-anyák"). Mindenkinek joga van a saját életéhez, a saját elképzeléseihez.
Frodónak ez volt az élete. Ez volt Ő. A Gyűrűhordozó. S nem is tudta volna máshogy leélni az életét. Mert ő Gyűrűhordozónak született. Ez volt a Végzete, a Sorsa.
Mindenkinek van egy...csak szerintem nagyon sokan ellenszegülnek neki, innen a sok-sok bajocska :(

Pedig Eru akarata szent, és kikerülhetetlen :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 órája #54039 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 órája #54033 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Frodó
De tudunk-e teljesen önzetlenek lenni? Tudunk-e úgy élni, hogy nem magunkat helyezzük előtérbe? Tudunk-e áldozatot hozni másokért úgy, hogy nem törődünk azzal, hogy nekünk esetleg kárunk származik belőle? Ha belegondoltok, azért ez nem egy egyszerű dolog. Ez most lehet pesszimistán hangzik, de nem akar az lenni. Én is hiszek benne, hogy apró dolgokkal is jobbá tehetjük a magunk és mások életét - de nem tudom képes lennék-e egy az egész életemet megváltoztató, vagy akár veszélybe sodró önfeláldozásra a köz érdekében.
Aki erre képes - mint Frodó - az igazi feddhetetlen és hősi jellem.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 órája #53944 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
Yavanna:nagyon szép az idézeted!!! majdnem elpityeredtem :cry: :cry:
szép lenne a világ, ha mindenki ilyen lenne és törődne a másikkal!!
mindenkinek vannak bűnei, avn rossz napja, van olyan helyzet amikor az emberben a természetéből adódó gonoszság előbukkan!!!
de ekkor oda kéne figyelnünk és a hibákat rendbehozni, amit okoztunk, de soxor nem így cselekszünk!!!

tényleg az apró dolgokra kéne odafigyelni, és nem egyből megváltani a világot , mert ahhoz mi kicsik vagyunk!!!
ha mindenki rendesen végezné a rábizott dolgokat, és munkát akkor minden jobb lenne!!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 9 órája #53904 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Frodó
Igen :)

Az első lépés mindig saját magad vagy, ezzel már segítesz a világon, mert akikkel érintkezel az életed során, átadod nekik az örömhírt.
A második lépés már nagyobb áldozatot követel, részint az önkéntes lemondása önmagad egy részéről, ami azonban örvendetes, ha szabad akaratodból teszed.

Ha csak egyszer megtapasztalná mindenki, milyen érzés önzéstelenül adni, a világ máris megváltozna...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 21 órája #53862 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Frodó
Azt, hogy a dolgok nem mennek valamimi fényesen szvsz mindenki érzi! :cry:
De Isilme kérdése nagyon jó! Azon túl, hogy realizáljuk ezt a tényt, a kérdés még mindig ott lebeg a fejünk fölött: Mit tehetnénk, hogy ez a világ egy jobb hely legyen? Mi nagyon picike pontok vagyunk csak a világban; és bár tudjuk, hogy a legkisebbek is képesek változtatni a dolgok folyásán; mégis mit lehetne tenni :?:
Szerintem fontos, hogy elsősorban jól éljük az életünket! Ha pedig ez már megy, akkor jöhetnek a nagy gondolatok! :)

Van egy idevágó idézetem:

Ha kedves vagy azzal, aki tévesen hív,
Ha észreveszed a hóban kinyíló virágot,
Ha az úton elsőbbséget adsz,
Ha panaszaidnál több a mosolyod,
Ha néha jól kisírod magad,
Ha még észreveszed a jól mászható fákat,
Ha tudsz testvériesen osztozni,
Ha visszadobod a kishalat,
Ha néha fáj a szíved egy másikért,
Ha előfordul, hogy elégedetten alszol el...
...Akkor jól éled az életed!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 napja #53850 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Frodó

Isilme írta: Bocs, hogy csak ilyen ritkán tudok jönni! :oops:
Viszont lenne még egy kérdésem!
Ha Frodó mégsem akasztaná fel magát (jelleméből adódóan-bár ez csak egy apró magánvéleményem), és ebben a világban kéne élnie, szerintetek lenne olyan cél, amiért küzdeni tudna? És lenne valami, amiért az emberek össze tudnának fogni, mint a Gyűrű Szövetsége tette? Most nem tüntetésre, vagy ilyenekre gondolok, a mottó legyen ez, mikor válaszoltok:
"Könnyebb egy eszméért meghalni, mint élni érte!"


Szia Isilme :)

Igenis lenne. Nézz csak körül a világban. Iszonyúan rosszul mennek a dolgok. Ez a mai kapitalizmus nemcsak hogy rombolja a környezetet, de még az ember testét és lelkét, sőt, eddigi műveit (gondolok itt a képzőművészeti, építészeti, népművészeti és egyéb alkotásokra) is tönkreteszi. Arról nem is beszélve, hogy az égvilágon semmilyen lelki fejlődésre nem késztet, pedig, ha jól tudom, az ember alapvetően érző lény. Nem kellene hát a hangsúlyt a racionális agyféltekére fektetni.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 napja #53810 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem Frodó, ha el is gondolkozott azon, hogy vajon érdemes e feláldoznia magát a "köz" miatt, akkor is megtette volna, mert legalább egy ideig béke lesz, bár megmenteni teljesen a világot sose tudná, hiszen sokan magukban hordozzák a gonoszságot (főleg az emberek, akik a Negyedkorban kezdték átvenni az irányitást...) és mindig lesz valaki, aki uralomra akar törni, és háboruk is mindig vannak/lesznek. De ha nem áldozza fel magát, akkor azok is, akik ártatlanok, azok is meghalnak. Nem jobb megmenteni a sajátja árán életeket? Egy élet több százzal/ezerrel szemben?

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53680 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Frodó

naughty írta: asszem , ha lányom lesz, akkor Arwen vagy Elanor!!!! :D :D

Az én lányom is Elanor lesz. Ha pedig fiam lesz, akkor van egy trükköm: régi név új jelentéssel. Andor =az Ajándék Országa, azaz: Númenor! :D

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53654 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
Igen. Van miért küzdeni!!!!!!!!!
Csak nem az emberiség megmentése a tét.
Ne okozz másnak fájdalmat, meg ilyesmi!
A háború ellen is küzdeni kell!!!!!!
Mint a hippik!
Nem tudom, hogy hány éves vagy Isilme, de ha "gyerek"
akkor még csak ilyen kicsi dolgokban küzdhetsz.
Én is ezt teszem. Majd, ha felnőtt akkor
"harcolni" fogok a "jóért"!
Szauron nem volt teljesen rossz. Őt vezérelte
a GONOSZ Morgoroth.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53652 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Frodó
Émmeg ha lány lesz, összealkotok vmit quenyából. Csak az a kérdés, hogy el fogják-e fogadni az anyakönyvvezetői hivatalnál... :roll: Mondjuk mindegy, legfeljebb én fogom úgy hívni. De küzdeni fogok érte rendesen! :twisted:

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53635 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
asszem , ha lányom lesz, akkor Arwen vagy Elanor!!!! :D :D

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53634 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
nazgul: :D :D :D
lehet, hogy a mi generációnk gyerekeit mind Frodonak fogják hívni, és mégiscsak lesznek "másikfrodók " és Frodik és Frodeszek????
na nembaj, de lehet, hogy lányom lesz??? :cry: :cry: :cry:
neeeeee!!! de ha 2 fiam lesz akkor az egyik Samu lesz!!!

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53633 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Frodó
Jéééé, hát nem csak én gondolkozom ilyen neveken?????
Jó tudni!! :D

Ha fiam lesz akkor Frodó Illés (ha az Elijah-t nem fogadják el) lesz, ha lányom, akkor Tünde.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja - 22 éve 2 napja #53632 Írta: Isilme
Isilme válaszolt a következő témában: Frodó
Bocs, hogy csak ilyen ritkán tudok jönni! :oops:
Viszont lenne még egy kérdésem!
Ha Frodó mégsem akasztaná fel magát (jelleméből adódóan-bár ez csak egy apró magánvéleményem), és ebben a világban kéne élnie, szerintetek lenne olyan cél, amiért küzdeni tudna? És lenne valami, amiért az emberek össze tudnának fogni, mint a Gyűrű Szövetsége tette? Most nem tüntetésre, vagy ilyenekre gondolok, a mottó legyen ez, mikor válaszoltok:
"Könnyebb egy eszméért meghalni, mint élni érte!"

Namárie tenn' enomentielva!
Isilme

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53626 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Frodó
hé! Az én fiamat is Frodónak fogják hívni!!! De majd megmondod, melyik óvódába viszed, és akkor én választok egy másikat, hogy még véletlenül se legyen 2 Frodó a csoportban... :D

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 napja #53625 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
sziasztok!!
nagyon érdekes dolgokról beszélgettek!!
először is asszem benne van a függelékben , hogy mikor halt meg Frodo, nem???
másodszor: asszem én feláldoznám magam azért , hogy megmentsem a világot a rossztól, bár szerintem nem érdemli meg, mertha el is pusztítunk minden rosszat az emberi természetben akkor is megmaradt és minden kezdődik előlről....... :cry:
de akkor is!!!!

bárcsak meg lehetne tisztítani a világot minden bűntől , egy gyűrűvel!!!
ha meggondoljuk ez a könyv egyik mondanivalója a sok közül!!!

egyébként mondtam már, ha fiam lesz, akkor FRODÓNAK FOGOM ELNEVEZNI!!!! :D :D

eZ KOMOLY!!! AZ OSZTÁLYTÁRSAIM RÖHÖGTEK!!! :cry: :cry: :cry:
szerintem szép név és mindenkinek (már aki olvasta a GYu-t) fűződnek hozzá élményei!!
ja, és egyedi!! biztos nem kell majd az ovónéninek gondolkozni, hogy milyen megkülönböztetőt rakjon hozzzá, mert 2 frodo van a csoportban!!
tehát nem fogják a kisfiamat "másikfrodózni" :D :D

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53469 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Frodó
Felvetődött, hogy vajon Frodó halhatatlanságot kapott-e Valinorban!
Szerintem ez nem valószínű: :cry: :roll:

"Mert nem Manwe országa teszi halhatatlanná lakóit, hanem a Halhatatlanok szentelték meg az országot..."

"Meg aztán a valák nem vehetik el Ilúvatar ajándékait." -halandóság

(A Szilmarilok)

Egyébként az ÉSZAH által föltett kérdés nagyon jó!!!
Ezen már nagyon sokat gondolkodtam és arra jutottam, hogy még többet kell gondolkodnom rajta, mert egyelőre nem tudnám megválaszolni! :?

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53434 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Frodó
Egyetértek az előttem szólókkal! :)

Azt még viszont hozzá kell tennem, hogy sztem nem is vallana Frodóra, ha esetleg egyszer azt gondolta volna:
"Ugyan má', minek strapáljam itt magam ezekért... inkább megyek haza a pihe-puha kis ágyikómba!"

Ha meg is fordul a fejében az a gondolat, hogy feladja, akkor sem emiatt, hanem egyszerűen csak a túl nagy nyomás, túl nagy teher miatt történt volna. Frodó tudta, hogy amit csinál, az helyes, nem gondolkodott el azon, hogy megérdemli-e a népe, amit érte tesz. És gondoljatok csak bele: akármilyen bűnös is egy nép, mi a jobb, ha fennmarad, vagy ha kihal? Akármennyi bűn terheli a lelküket megérdemli, hogy kihaljon? És a hobbitok korántsem voltak olyan bűnösök, csak egyszerűen ne tudták felfogni, hogy Frodó mit tett értük!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53373 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem Frodó az elejétől tudta, hogy ha ő elvégzi a dolgát (ha a végén meg is hal), nem csak magán hanem egész Középföldén segíthet. Íme:

Megpróbáltam megmenteni a Megyét és meg is mentettem, de nem megamnak.Ennek így kellett történnie, Samu , nemegyszer, ha érték forog veszélyben; van, akinek le kell mondania róla, e kell veszítenie, hogy mások megtarthassák.

Frodó jellemét csak Tolkien ismerte igazán. Mi csak a felszínét láthattuk a könyvben.

SESY!

Szerintem Frodó nem halt meg, Valinorban a valák földjén. Ott nincs halál.
Úgy gondolom, hogy a Boldog Birodalmat mindenki olyannak látta, mint egy tökéletes világot. Nincs betegség, fájdalom és halál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53372 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
ÉSzAH: A kérdésed NAGYON JÓ! Ebbe még igazán mélyen nem gondoltam bele. De ha azt vesszük alapul, hogy A Gy.U. egy keresztyén szellemiségű mű, akkor talán azt mondhatnánk: teljesen mindegy, a 'köz' megérdemli-e, vagy sem, akkor is meg kell tenni, nem a mások érdemeiért, hanem belső erkölcsi kényszerből, hogy 'legyen meg Eru akarata'. Frodó jellemében amúgy is központi jelentőségű a könyörület és a szánalom, nála sohasem azon múlik a jócselekedet, hogy az illető megérdemli-e, vagy sem.
A mi világunk talán megérdemelte, hogy Krisztus meghaljon érte? Nem hinném. Áldozatát mégsem mondhatjuk hiábavalónak. Ahogyan Frodóét sem. Hisz "még a Bölcs sem tudhatja, mi milyen célt szolgál..."


''Nem látja az a csillagot,
ki először nem veszi észre,
hogy ezüstből van mindahány,
s váratlanul lángba borul tán
mint virág - egy ősi dal hallatán...''


(Mythopoeia)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53364 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Frodó
Magamból kiindulva...igen!
/ugyanis szerintem nem lehet annál rosszabb,hogy valaki úgy hal meg,hogy semmi...hasznosat nem tett életében./

Frodó...?
Ő ugyanis imádta a Megyét,az otthonát.És mégi otthagyta...úgy,hogy nem is biztos,hogy valaha visszatér.
/Viszont,mint mindannyian tudjuk :) ,Frodó más volt mint egy átlagos hobbit.És mindig is lenyűgözték például Bilbo történetei./
Valószínűleg sokszor gondolt arra,mekkora is a felelőssége...pl. Galadriel tükre hatására.


:?: :?: :?:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 napja #53332 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Frodó
Frodóval kapcsolatban nekem ismét eszembe jutott egy kérdés, ami először a Deep Impact és az Armageddon c. filmek kapcsán merült fel bennem. Mindhárom esetben egy ember (lény) áldozza fel magát - ki fizikailag, ki lelkileg - a világ, az emberiség vagy Középfölde és annak népei érdekében.
Ha én lennék ott, én lennék abban a helyzetben vajon megtenném-e?
A kérdés nem az, hogy feláldoznám-e szánalmas, halandó életemet a köz érdekében, hanem az, hogy érdemes-e ezt a "köz"-t megmenteni, vagy megérett-e már arra, hogy pusztuljon és átadja a helyét valami újnak, valaminek, ami talán jobban fog működni.
Frodó vajon miként élte meg ezt? Felmerült-e benne egyátalán?

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53313 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Frodó

naughty írta: ez így van!!!
ha nem is szauronnak hívják!!!
ez az ősi történet a jó és a rossz harcáról (tudom, hogy nagy közhely)


Ha már itt tartunk, nem akartok egy kicsit Szauronról dumcsizni? Tudom, hogy ez Frodó topicja, de Szauronnak nem lenne érdemes nyitni...
Gonosz, persze. De nem a tipikus gonosz. Nem emberfeletti. Mert ő is fél. Nem tud irányítani másokat csak úgy telepatikusan, nem lát mindent előre. Nem lehet százszázalékig biztos a győzelmében. Engem ez nagyon megfogott a történetben. Hogy Szauron nem áll felette az embereknek. Hanem egyenrangú velük. Vagyis: Az emberek teremtik meg a gonoszságot. És ezért lehet csak ideiglenesen elpusztítani.

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53312 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó
Frodó tényleg nagyon erős.
Azért is, mert a végén már szerintem érezte - esetleg tudta -, hogy nem magának mentette meg Középföldét - mint ahogy az idézet is bizonyítja.
Az önfeláldozás a gyönyörű ebben. Hogy önzetlen módon a vállára veszi a terhet, és egyedül akarja megtenni; nem akarja hogy meghalljanak azok, akiket szeret, és ha már valakinek meg kell halnia azért, hogya többiek szabadok lehessenek, akkor az ő legyen.
És igaza volt abban valamennyire, hogy a vállalkozása hasztalan - hiszen, ha nincs Samu, Frodó a lelkét gyötrő fájdalom miatt és a remény elvesztése után - remény nem sok volt benne az eéején se - feladta volna a küzdelmet.
Az egészben az a borzalmas, hogy a Gonoszság miatt egy ártatlan lélek károsodott meg ennyire, minden ok nélkül. Vagyis több is, hiszen Szméagolnak is csunya vége lett... de az ő kínjai véget értek, viszont Frodóé csak akkor kezdődött el iagzán.
De a halhatatlanság nem hiszem hogy biztos.
Hiszen a halandóság ajándék volt az emberek - így a hobbitok - számára is. Ki tudja? Frodó hobbit lelke talán nem bírta volna a halhatatlanságot. De biztos sokáig élt Valinorban, békességben, meggyógyulva. Én ebben bíztam mindig, hogy boldog legyen.
(na kész... elbőgtem magam...)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53275 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Igen Naughty!

Nagyon szép az egész utolsó könyv! Szintén sírtam végig, mikor Mordor földjén voltak. Itt egy ujabb idézet:
"Samu nem sejtette, hogy minden fájdalmak közt a legkegyetlenebb, a Gyűrű növekvő terhe kínozza, ez a testét lehúzó és lelkét gyötrő súly.Szorongva figyelte, hogy gazdája föl-fölemeli bal kezét mintha egy ütést akarna elhárítani, vagy hogy összeszűkülő szemét eltakarja a félelmetes Szem elől, amelymegpróbál vele farkasszemet nézni.S jobb keze néha a mellére kúszott, összeszorult, majd lassan, ahogy megint fölülkerekedett benne az akarata, visszahúzta."
Rettenetesen erős ez a Frodó! Én biztos nem tudtam volna megcsinálni! Csodálatos![/quote]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53274 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
sajnos most mennem kell, pedig még szívesen maradnék!!! :( :(
jót dumcsiztunk szméagol!!!
ha gondolod írj privátba, vagy írj mailt: naughty.ildi@freemail.hu
majd még találkozunk!!!!
addig is:
Erendil fénye kísérje utadat!!!! :) :)

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53268 Írta: naughty
naughty válaszolt a következő témában: Frodó
szméagol:
ezek tényleg jó idézetek, de nekem az egyik kedvencemet most nyulhopsz leírta a Samu (sean astin ) topicba!!!
a másik amit az előbb idéztem Gandalftól, és még van egy:
"S most itt ez a kis félszerzet a megyéből , egy csöndes vidéki hobbit, és attól váják, hogy megtalálja az utat oda, ahova még a nagyok sem tudtak, vagy nem mertek benenni.
gonosz sors! de ő magára vállalta, odahaza a tiszta szobában a tavalyi esztendő távoli , annyira távoli tavaszán..."
bocs, de ezt most fejből írtam és tovább nem jut az eszembe, de azért az egyik kedvencem, mert magába foglalja a könyv mondanivalóját!!!
szóval tényleg jó, hogy egy véleményen vagyunk!!! :D :D
egyébként a Gandalf idézet benne van a könyvben, az eléjén , csak nem pontosan így!!!
a filmben szebb!!!
akkor mondja el G. mikor Gollam -ról beszél!!
igen ,asszem egy kicsivel utána!!!

ja és persze a kedvencem a vége!!!
amikor Frodó elmegy !!!
" Ennek így kellett történnie Samu, nem egyszer , ha érték forog veszélyben valakinek le kell mondania róla, el kell veszítenie , hogy mások megtarthassák..."
stb, stb szinte az egyész utolsó fejezet a kedvencem!!!
végigbőgtem!!! :cry:

"He drew a deep breath,
-Well, I'm back-he said"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53258 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Naughty!

Ha már idézeteknél tartunk nézd meg a Gollam topicban azt a kettőt amit írtam! Azok a kedvenc részleteim. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #53251 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Naughty!
Nagyon örülök, hogy vannak akik, így vélekednek!
Az amit idéztél nincs benne a könyvben, és az a legszebb amit (gondolom) Jackson kitalált. Nagyon igaz.
Olvastad a J.R.R. Tolkien élete-Ember a mű mögött? Nagyon szép könyv!
Egyszerűen lenyűgözött! Életrajz így még sosem. Olvasd el!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.603 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére