Frodó

Több
18 éve 2 hónapja #283179 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Frodó

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta:

Nóli írta: Niphredil: ne kívánj magadnak ilyen nevet. Bármennyire is szeretem/tisztelem esetenként példaképnek tekintem ezeket a fiktív személyeket, nem szeretnék egész életükben az ő árnyékukban élni, sem a kevesebb jóérzéssel rendelkező (magyarul szemetek) megjegyzéseit hallgatni a nevemről... Amennyiben olyan nagyon azonosulsz vele, vedd fel Nick-ként, vagy kérd, h becézzenek így. De anyakönyvben... Hidd el, nem jó az.


Nem nem. Egész életedben hallgatni azokat a megjegyzéseket...
Áááááh... bele sem merek gondolni. A végén sírva könyörögnél h változtassák meg a neved. :wink:


Hát, nem tudom :roll: ...Lehet (sőt, biztos) hogy mind a kettőtöknek igaza van, de én azért szívesen eljátszok a gondolattal, hogy mi lenne, ha... :wink:

Őszintén szólva meg mertem volna kockáztatni, hogy anyakönyvezetten is viseljek egy ilyen nevet!
De hát a többség itt annyira meggyőző tud lenni...lehet, hogy valóban elég, ha csak becenévként hallgatok rá! :roll:


szerintem nem ebben a világban kéne használni...
hanem "átmenni" oda. ha már a névcseréről van szó:)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283095 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Frodó

Lugdús írta:

Nóli írta: Niphredil: ne kívánj magadnak ilyen nevet. Bármennyire is szeretem/tisztelem esetenként példaképnek tekintem ezeket a fiktív személyeket, nem szeretnék egész életükben az ő árnyékukban élni, sem a kevesebb jóérzéssel rendelkező (magyarul szemetek) megjegyzéseit hallgatni a nevemről... Amennyiben olyan nagyon azonosulsz vele, vedd fel Nick-ként, vagy kérd, h becézzenek így. De anyakönyvben... Hidd el, nem jó az.


Nem nem. Egész életedben hallgatni azokat a megjegyzéseket...
Áááááh... bele sem merek gondolni. A végén sírva könyörögnél h változtassák meg a neved. :wink:


Hát, nem tudom :roll: ...Lehet (sőt, biztos) hogy mind a kettőtöknek igaza van, de én azért szívesen eljátszok a gondolattal, hogy mi lenne, ha... :wink:

Őszintén szólva meg mertem volna kockáztatni, hogy anyakönyvezetten is viseljek egy ilyen nevet!
De hát a többség itt annyira meggyőző tud lenni...lehet, hogy valóban elég, ha csak becenévként hallgatok rá! :roll:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282957 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Frodó

Nóli írta: Niphredil: ne kívánj magadnak ilyen nevet. Bármennyire is szeretem/tisztelem esetenként példaképnek tekintem ezeket a fiktív személyeket, nem szeretnék egész életükben az ő árnyékukban élni, sem a kevesebb jóérzéssel rendelkező (magyarul szemetek) megjegyzéseit hallgatni a nevemről... Amennyiben olyan nagyon azonosulsz vele, vedd fel Nick-ként, vagy kérd, h becézzenek így. De anyakönyvben... Hidd el, nem jó az.


Nem nem. Egész életedben hallgatni azokat a megjegyzéseket...
Áááááh... bele sem merek gondolni. A végén sírva könyörögnél h változtassák meg a neved. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282955 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó
Ninniach: köszönöm h utánanéztél, ez megnyugtató, örülök...

Niphredil: ne kívánj magadnak ilyen nevet. Bármennyire is szeretem/tisztelem esetenként példaképnek tekintem ezeket a fiktív személyeket, nem szeretnék egész életükben az ő árnyékukban élni, sem a kevesebb jóérzéssel rendelkező (magyarul szemetek) megjegyzéseit hallgatni a nevemről... Amennyiben olyan nagyon azonosulsz vele, vedd fel Nick-ként, vagy kérd, h becézzenek így. De anyakönyvben... Hidd el, nem jó az.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282938 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Frodó

Nóli írta: És vajon a lelki sebét?
Hiába oly hatalmasak a valák, de egy lélek igen árnyalt, és a legmélyére bevágott seb meggyógyítható-e?


I have said nothing about it in this book, but the mythical idea underlying is that for mortals, since their 'kind' cannot be changed for ever, this is strictly only a temporary reward: a healing and redress of suffering. They cannot abide for ever, and though they cannot return to mortal earth, they can and will 'die' – of free will, and leave the world.
Tolkien levele Naomi Mitchisonhoz (154)
Frodo was sent or allowed to pass over Sea to heal him – if that could be done, before he died. He would have eventually to 'pass away': no mortal could, or can, abide for ever on earth, or within Time. So he went both to a purgatory and to a reward, for a while: a period of reflection and peace and a gaining of a truer understanding of his position in littleness and in greatness, spent still in Time amid the natural beauty of 'Arda Unmarred', the Earth unspoiled by evil.
Tolkien levele Eileen Elgarhoz (246)

Röviden összefoglalva: Frodo testi/lelki sebei begyógyulnak, megtisztul, aztán meghal.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282931 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Frodó

ZARÁNDOK írta: Az igaz, hogy a halhatatlan föld halandónak nem ad örök életet, de attól még lehet, hogy a valák be tudják gyógyítani Frodo sebét!



szóval: próbálj meg egy lerombolt makettet ugyanúgy felépíteni, mint azelőtt volt.
nem fog sikerülni (kivéve, ha nagyon egyszerű)

/nekem is 100. és észre sem vettem:)/

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282866 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Frodó
Jajj, szegény! Szerencsés fiú, már csak emiatt is! hogy a nevét ne is említsem... :tongue:
De tényeg jó, hogy nem lett semmi baja!
Valóban nagyon szép történet! :wink:

/zárójeles megjegyzés: EZ A 100. HOZZÁSZÓLÁSOM! HURRÁ!!!:D :biggrin2: :tongue: :mrgreen: :itscool: /

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282864 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Frodó
Igen, ő is így magyarázta. A neve egyébként onnan van,hogy az anyukája nagyon érdeklődik a kelta/vagy milyen/ nyelvek iránt, innen tudta a nevet. Frodo mikor megszületett,azt mondták rá,hogy nem éri meg a 10. napját. Többször kellett újraéleszteni,és akkor ugye ott az alagút végén a fény keresése...na innen.
(a nevezett Frodo egyébként beleegyezett,h. ezt felírjam.)
Szép történet...

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282863 Írta: Lego Inglorion
Lego Inglorion válaszolt a következő témában: Frodó
Én úgy tudom,hogy a Frodónak az a jelentése /most nemjut eszembe melyik nyelven.../ hogy Fénykereső. Na,ha ezt azon a bizonyos nyelven/a fenébe,hogy felejthettem el.. :oops: valami kelta-féle nyelv...most tépem a hajam. :mad2: / mondjuk,az jön ki,h. Merill. És a Kelta v.milyen naptárba ez tényleg f.24-e.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282862 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Frodó
Én meg kíváncsi lennék, hogy honnan szedte a nevét! :D
Nagy mázlista a srác, hogy az anyukája ilyen nevet adott neki! :P
Istenem, én mit nem adnék, ha engem Arwennek hívnának! *nagyotsóhajt* De hát...álmodik a nyomor! :(

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282861 Írta: ZöldSamu
ZöldSamu válaszolt a következő témában: Frodó
Én is ismertem a KiszHobbit által nevezett Frodót,TényleG akkor ünnepelte.... :? most akkor nem is akkor van az igazi névnapja? Kíváncsí lennék,hogy honnan szedte akkor a február 24-et.

Zöld mindenekfelett!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282726 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó
Szvsz a magyar utónévkönyvben a Frodó nemigen szerepel, de az internetes névnap kereső márc 6ra teszi a Frodó napot.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282719 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Frodó
Bocs,hogy közbevágok,de ezt muszáj felraknom...igaz pontosan nemtom,ideillik-e...ha nem hát töröljétek...
sz'al nekem volt egy barátom,akit eredetileg Frodonak hívtak/hívnak. (nem magyar) és ő február 24-én ünnepli a névnapját. De akármelyik naptárba kerestem,csak egybe volt benne...most akkor nem tudjátok mikor van eredetileg?? Van egyáltalán névnapja?? (legyen mááá) :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282700 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Frodó
És vajon a lelki sebét?
Hiába oly hatalmasak a valák, de egy lélek igen árnyalt, és a legmélyére bevágott seb meggyógyítható-e?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282665 Írta: ZARÁNDOK
ZARÁNDOK válaszolt a következő témában: Frodó
Az igaz, hogy a halhatatlan föld halandónak nem ad örök életet, de attól még lehet, hogy a valák be tudják gyógyítani Frodo sebét!

És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282471 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Frodó

ZARÁNDOK írta: Azt ne feledjük el, hogy a valák hatalmasabbak a Nazguloknál!
Szóval lehet, hogy be tudják gyógyítani Frodo sebét!


Begyógyítani szvsz nem tudták, csak könnyebbséget hoztak a számára, a haláláig... Mert a Halhatatlan föld halandónak nem ad örök életet...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282444 Írta: ZARÁNDOK
ZARÁNDOK válaszolt a következő témában: Frodó
Azt ne feledjük el, hogy a valák hatalmasabbak a Nazguloknál!
Szóval lehet, hogy be tudják gyógyítani Frodo sebét!

És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282316 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282314 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Frodó
nem biztos, hogy begyógyul, de az biztos, hogy megfeledkezik róla. márminthogy nem érzi

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #282290 Írta: ZARÁNDOK
ZARÁNDOK válaszolt a következő témában: Frodó
Valinorban szerintetek begyógyul Frodo sebe, amelyet a Boszorkányúrtól kapott?

És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #281586 Írta: Kileg
Kileg válaszolt a következő témában: Frodó
Ez jo,tényleg mért is ne,lehet hogyha elhajozunk,találkozunk Frodoékkal 8) :wink:

I'm Kileg!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #275847 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem, az elhajózás, nem eggyenlő a lelki halállal, de lehet, hogy a fizikaival sem. Biztos, hogyha én is elhajózhetnék, akkor akár már most is indulnék! :P

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275391 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Frodó

Phaedra/Namarie írta: Egyes feltételezések szerint Samu is távozott a Révbe, és eljutott Valinorba.

Azt gondolom, hogy a halál kapcsán nem lenne jó elmenni abba az irányba, hogy a vízen való átkelés a halált szimbolizálja. Bizonyos mértékig igaz persze, hiszen aki végleg eltűnik a szemünk elől, felfogható úgy is, hogy a számunkra meghalt, viszont tudjuk, hogy a tündék élnek Valinorban.


igen, elment, benne van a függelékekben. az ainukhoz ment, amik szinte egyenlők az istenekkel, úgyhogy szerintem a feltételezés ponot-úgy.ahogy, bár szerintem ezt nem kell így taglalni.

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272118 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Frodó

Ille / Lórien írta: Valin Nostare, Frodo! :cheers: :frodo4:
Tudom, hogy a mi naptárunk szerint nem mára esik a szülinapja, de ma van szeptember 22-e. Nem tudja esetleg valaki, hogy az idén pontosan melyik napon volt?


Én sajnos nem, de tényleg:

Garo nostor velui, Frodo a Bilbo!

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272098 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó
Valin Nostare, Frodo! :cheers: :frodo4:
Tudom, hogy a mi naptárunk szerint nem mára esik a szülinapja, de ma van szeptember 22-e. Nem tudja esetleg valaki, hogy az idén pontosan melyik napon volt?

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270347 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Frodó

Ille / Lórien írta:

Beleg írta: Ez azért milyen fura!
Gondoljatok bele, mi lehetett a temetésén! Vajon ott állt Manwe meg Tulkas, meg mindenki? Az egyszerű kis hobbit temetésén, akit a Megyében a háta mögött beszéltek ki... :cry:
És hova temették!


Már régóta szerettem volna reagálni a témára... Meg hát, ne hagyjuk már, hogy kihaljon a topik...
Szóval, ez számomra valahogy annyira szomorú, hogy még elképzelni se nagyon bírom. Vagy egyszerűen nem akarom. :cry:
Inkább az foglalkoztat, hogyan töltötték Frodóék a napjaikat Valinorban. Bár úgy tudom, Tolkien a távozásuk után nem írt róluk többet, úgyhogy csak találgatni tudunk.
Egyébként, valóban eljutottak Valinorba vagy csak Tol Eressea szigetéig?

Szerintem csak Tol Eresseáig! Mintha olvastam volna valahol!

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #270333 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Frodó

Beleg írta: Ez azért milyen fura!
Gondoljatok bele, mi lehetett a temetésén! Vajon ott állt Manwe meg Tulkas, meg mindenki? Az egyszerű kis hobbit temetésén, akit a Megyében a háta mögött beszéltek ki... :cry:
És hova temették!


Már régóta szerettem volna reagálni a témára... Meg hát, ne hagyjuk már, hogy kihaljon a topik...
Szóval, ez számomra valahogy annyira szomorú, hogy még elképzelni se nagyon bírom. Vagy egyszerűen nem akarom. :cry:
Inkább az foglalkoztat, hogyan töltötték Frodóék a napjaikat Valinorban. Bár úgy tudom, Tolkien a távozásuk után nem írt róluk többet, úgyhogy csak találgatni tudunk.
Egyébként, valóban eljutottak Valinorba vagy csak Tol Eressea szigetéig?

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262254 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Frodó
Egyes feltételezések szerint Samu is távozott a Révbe, és eljutott Valinorba.

Azt gondolom, hogy a halál kapcsán nem lenne jó elmenni abba az irányba, hogy a vízen való átkelés a halált szimbolizálja. Bizonyos mértékig igaz persze, hiszen aki végleg eltűnik a szemünk elől, felfogható úgy is, hogy a számunkra meghalt, viszont tudjuk, hogy a tündék élnek Valinorban.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262236 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Frodó
Én mindig úgy képzeltem el magamban, hogy Tol Eresseán van egy szép zöld domb, s abban nyugszik a 3 Gyűrűhordozó hobbit (Bilbó, Frodó, Samu), a dombon nő néhány vadvirág, de sírkövük nincsen, se semmilyen tábla, hisz az ottélők örökre megőrzik emlékezetükben hármukat.

Gimli halálán még nem gondolkodtam... Ő inkább egy sziklába vésett sírboltban nyugodhat, szintén tábla nélkül. S Legolas mindig elzarándokol a sírjához, s csendes, szívszaggató dallal emlékezik meg barátjáról...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262212 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó
Az Alqalonde óta már-már csődbejutó temetkezési vállalkozó levehette a a polcról újra a koporsószeget. ;)

Szerintem akár manwe és Tulkas is ott állhatott a temetésén, hiszen Sauron nem másodosztályú gonosz volt akit Frodó nem kis részben segített eltakarítani.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.598 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére