fbpx

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Frodó

Frodó 14 éve 8 hónapja #283179

• Annedun profilkép
  • Annedun
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Niphredil Eleanor beküldte:
Lugdús beküldte:
Nóli beküldte:
Niphredil: ne kívánj magadnak ilyen nevet. Bármennyire is szeretem/tisztelem esetenként példaképnek tekintem ezeket a fiktív személyeket, nem szeretnék egész életükben az ő árnyékukban élni, sem a kevesebb jóérzéssel rendelkező (magyarul szemetek) megjegyzéseit hallgatni a nevemről... Amennyiben olyan nagyon azonosulsz vele, vedd fel Nick-ként, vagy kérd, h becézzenek így. De anyakönyvben... Hidd el, nem jó az.

Nem nem. Egész életedben hallgatni azokat a megjegyzéseket...
Áááááh... bele sem merek gondolni. A végén sírva könyörögnél h változtassák meg a neved. :wink:

Hát, nem tudom :roll: ...Lehet (sőt, biztos) hogy mind a kettőtöknek igaza van, de én azért szívesen eljátszok a gondolattal, hogy mi lenne, ha... :wink:

Őszintén szólva meg mertem volna kockáztatni, hogy anyakönyvezetten is viseljek egy ilyen nevet!
De hát a többség itt annyira meggyőző tud lenni...lehet, hogy valóban elég, ha csak becenévként hallgatok rá! :roll:

szerintem nem ebben a világban kéne használni...
hanem "átmenni" oda. ha már a névcseréről van szó:)
szeretni és szeretve lenni
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Frodó 14 éve 8 hónapja #283095

Lugdús beküldte:
Nóli beküldte:
Niphredil: ne kívánj magadnak ilyen nevet. Bármennyire is szeretem/tisztelem esetenként példaképnek tekintem ezeket a fiktív személyeket, nem szeretnék egész életükben az ő árnyékukban élni, sem a kevesebb jóérzéssel rendelkező (magyarul szemetek) megjegyzéseit hallgatni a nevemről... Amennyiben olyan nagyon azonosulsz vele, vedd fel Nick-ként, vagy kérd, h becézzenek így. De anyakönyvben... Hidd el, nem jó az.

Áááááh... bele sem merek gondolni. A végén sírva könyörögnél h változtassák meg a neved. :wink:

Hát, nem tudom :roll: ...Lehet (sőt, biztos) hogy mind a kettőtöknek igaza van, de én azért szívesen eljátszok a gondolattal, hogy mi lenne, ha... :wink:

Őszintén szólva meg mertem volna kockáztatni, hogy anyakönyvezetten is viseljek egy ilyen nevet!
De hát a többség itt annyira meggyőző tud lenni...lehet, hogy valóban elég, ha csak becenévként hallgatok rá! :roll:
Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Frodó 14 éve 8 hónapja #282957

• Koko profilkép
  • Koko
  • Gold Boarder
  • TÁVOL
Nóli beküldte:

Frodó 14 éve 8 hónapja #282955

Ninniach: köszönöm h utánanéztél, ez megnyugtató, örülök...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Frodó 14 éve 8 hónapja #282938

• Ninniach profilkép
  • Ninniach
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Nóli beküldte:
És vajon a lelki sebét?
Hiába oly hatalmasak a valák, de egy lélek igen árnyalt, és a legmélyére bevágott seb meggyógyítható-e?

I have said nothing about it in this book, but the mythical idea underlying is that for mortals, since their 'kind' cannot be changed for ever, this is strictly only a temporary reward: a healing and redress of suffering. They cannot abide for ever, and though they cannot return to mortal earth, they can and will 'die' – of free will, and leave the world.
Tolkien levele Naomi Mitchisonhoz (154)
Frodo was sent or allowed to pass over Sea to heal him – if that could be done, before he died. He would have eventually to 'pass away': no mortal could, or can, abide for ever on earth, or within Time. So he went both to a purgatory and to a reward, for a while: a period of reflection and peace and a gaining of a truer understanding of his position in littleness and in greatness, spent still in Time amid the natural beauty of 'Arda Unmarred', the Earth unspoiled by evil.
Tolkien levele Eileen Elgarhoz (246)

Röviden összefoglalva: Frodo testi/lelki sebei begyógyulnak, megtisztul, aztán meghal.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Frodó 14 éve 8 hónapja #282931

• Annedun profilkép
  • Annedun
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
ZARÁNDOK beküldte:
Az igaz, hogy a halhatatlan föld halandónak nem ad örök életet, de attól még lehet, hogy a valák be tudják gyógyítani Frodo sebét!

szóval: próbálj meg egy lerombolt makettet ugyanúgy felépíteni, mint azelőtt volt.
nem fog sikerülni (kivéve, ha nagyon egyszerű)

/nekem is 100. és észre sem vettem:)/

Frodó 14 éve 8 hónapja #282866

Jajj, szegény! Szerencsés fiú, már csak emiatt is! hogy a nevét ne is említsem... :tongue:
De tényeg jó, hogy nem lett semmi baja!
Valóban nagyon szép történet! :wink:

/zárójeles megjegyzés: EZ A 100. HOZZÁSZÓLÁSOM! HURRÁ!!!:D :biggrin2: :tongue: :mrgreen: :itscool: /

Frodó 14 éve 8 hónapja #282864

• Kiszhobbit profilkép
  • Kiszhobbit
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Igen, ő is így magyarázta. A neve egyébként onnan van,hogy az anyukája nagyon érdeklődik a kelta/vagy milyen/ nyelvek iránt, innen tudta a nevet. Frodo mikor megszületett,azt mondták rá,hogy nem éri meg a 10. napját. Többször kellett újraéleszteni,és akkor ugye ott az alagút végén a fény keresése...na innen.
(a nevezett Frodo egyébként beleegyezett,h. ezt felírjam.)
Szép történet...
Merielle i evellon

Frodó 14 éve 8 hónapja #282863

Én úgy tudom,hogy a Frodónak az a jelentése /most nemjut eszembe melyik nyelven.../ hogy Fénykereső. Na,ha ezt azon a bizonyos nyelven/a fenébe,hogy felejthettem el.. :oops: valami kelta-féle nyelv...most tépem a hajam. :mad2: / mondjuk,az jön ki,h. Merill. És a Kelta v.milyen naptárba ez tényleg f.24-e.

Frodó 14 éve 8 hónapja #282862

Én meg kíváncsi lennék, hogy honnan szedte a nevét! :D
Nagy mázlista a srác, hogy az anyukája ilyen nevet adott neki! :P
Istenem, én mit nem adnék, ha engem Arwennek hívnának! *nagyotsóhajt* De hát...álmodik a nyomor! :(

Frodó 14 éve 8 hónapja #282861

• ZöldSamu profilkép
  • ZöldSamu
  • Junior Boarder
  • TÁVOL
Én is ismertem a KiszHobbit által nevezett Frodót,TényleG akkor ünnepelte.... :? most akkor nem is akkor van az igazi névnapja? Kíváncsí lennék,hogy honnan szedte akkor a február 24-et.
Zöld mindenekfelett!!!!!!!!!!!!

Frodó 14 éve 8 hónapja #282726

Szvsz a magyar utónévkönyvben a Frodó nemigen szerepel, de az internetes névnap kereső márc 6ra teszi a Frodó napot.

Frodó 14 éve 8 hónapja #282719

• Kiszhobbit profilkép
  • Kiszhobbit
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Bocs,hogy közbevágok,de ezt muszáj felraknom...igaz pontosan nemtom,ideillik-e...ha nem hát töröljétek...
sz'al nekem volt egy barátom,akit eredetileg Frodonak hívtak/hívnak. (nem magyar) és ő február 24-én ünnepli a névnapját. De akármelyik naptárba kerestem,csak egybe volt benne...most akkor nem tudjátok mikor van eredetileg?? Van egyáltalán névnapja?? (legyen mááá) :roll:
Merielle i evellon

Frodó 14 éve 8 hónapja #282700

És vajon a lelki sebét?
Hiába oly hatalmasak a valák, de egy lélek igen árnyalt, és a legmélyére bevágott seb meggyógyítható-e?

Frodó 14 éve 8 hónapja #282665

• ZARÁNDOK profilkép
  • ZARÁNDOK
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Az igaz, hogy a halhatatlan föld halandónak nem ad örök életet, de attól még lehet, hogy a valák be tudják gyógyítani Frodo sebét!
És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Frodó 14 éve 8 hónapja #282471

• Olorin.papa profilkép
  • Olorin.papa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
ZARÁNDOK beküldte:
Azt ne feledjük el, hogy a valák hatalmasabbak a Nazguloknál!
Szóval lehet, hogy be tudják gyógyítani Frodo sebét!

Begyógyítani szvsz nem tudták, csak könnyebbséget hoztak a számára, a haláláig... Mert a Halhatatlan föld halandónak nem ad örök életet...
"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Frodó 14 éve 8 hónapja #282444

• ZARÁNDOK profilkép
  • ZARÁNDOK
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Azt ne feledjük el, hogy a valák hatalmasabbak a Nazguloknál!
Szóval lehet, hogy be tudják gyógyítani Frodo sebét!
És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Frodó 14 éve 8 hónapja #282316

• Gandalf profilkép
  • Gandalf
  • Administrator
  • TÁVOL
Vagy rögtön meghal vagy begyógyul.

Frodó 14 éve 8 hónapja #282314

• Annedun profilkép
  • Annedun
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
nem biztos, hogy begyógyul, de az biztos, hogy megfeledkezik róla. márminthogy nem érzi

Frodó 14 éve 8 hónapja #282290

• ZARÁNDOK profilkép
  • ZARÁNDOK
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Valinorban szerintetek begyógyul Frodo sebe, amelyet a Boszorkányúrtól kapott?

Frodó 14 éve 8 hónapja #281586

• Kileg profilkép
  • Kileg
  • Fresh Boarder
  • TÁVOL
Ez jo,tényleg mért is ne,lehet hogyha elhajozunk,találkozunk Frodoékkal 8) :wink:
I'm Kileg!

Frodó 14 éve 10 hónapja #275847

• Anduin profilkép
  • Anduin
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Szerintem, az elhajózás, nem eggyenlő a lelki halállal, de lehet, hogy a fizikaival sem. Biztos, hogyha én is elhajózhetnék, akkor akár már most is indulnék! :P
Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Frodó 14 éve 10 hónapja #275391

• Annedun profilkép
  • Annedun
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Phaedra/Namarie beküldte:
Egyes feltételezések szerint Samu is távozott a Révbe, és eljutott Valinorba.

Azt gondolom, hogy a halál kapcsán nem lenne jó elmenni abba az irányba, hogy a vízen való átkelés a halált szimbolizálja. Bizonyos mértékig igaz persze, hiszen aki végleg eltűnik a szemünk elől, felfogható úgy is, hogy a számunkra meghalt, viszont tudjuk, hogy a tündék élnek Valinorban.

igen, elment, benne van a függelékekben. az ainukhoz ment, amik szinte egyenlők az istenekkel, úgyhogy szerintem a feltételezés ponot-úgy.ahogy, bár szerintem ezt nem kell így taglalni.

Frodó 15 éve 2 napja #272118

Ille / Lórien beküldte:
Valin Nostare, Frodo! :cheers: :frodo4:
Tudom, hogy a mi naptárunk szerint nem mára esik a szülinapja, de ma van szeptember 22-e. Nem tudja esetleg valaki, hogy az idén pontosan melyik napon volt?

Én sajnos nem, de tényleg:

Garo nostor velui, Frodo a Bilbo!
Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Frodó 15 éve 2 napja #272098

• Ille / Lórien profilkép
  • Ille / Lórien
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Valin Nostare, Frodo! :cheers: :frodo4:
Tudom, hogy a mi naptárunk szerint nem mára esik a szülinapja, de ma van szeptember 22-e. Nem tudja esetleg valaki, hogy az idén pontosan melyik napon volt?
"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Frodó 15 éve 2 hete #270347

• Beleg profilkép
  • Beleg
  • Gold Boarder
  • TÁVOL
Ille / Lórien beküldte:
Beleg beküldte:
Ez azért milyen fura!
Gondoljatok bele, mi lehetett a temetésén! Vajon ott állt Manwe meg Tulkas, meg mindenki? Az egyszerű kis hobbit temetésén, akit a Megyében a háta mögött beszéltek ki... :cry:
És hova temették!

Már régóta szerettem volna reagálni a témára... Meg hát, ne hagyjuk már, hogy kihaljon a topik...
Szóval, ez számomra valahogy annyira szomorú, hogy még elképzelni se nagyon bírom. Vagy egyszerűen nem akarom. :cry:
Inkább az foglalkoztat, hogyan töltötték Frodóék a napjaikat Valinorban. Bár úgy tudom, Tolkien a távozásuk után nem írt róluk többet, úgyhogy csak találgatni tudunk.
Egyébként, valóban eljutottak Valinorba vagy csak Tol Eressea szigetéig?
Szerintem csak Tol Eresseáig! Mintha olvastam volna valahol!
"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Frodó 15 éve 2 hete #270333

• Ille / Lórien profilkép
  • Ille / Lórien
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Beleg beküldte:
Ez azért milyen fura!
Gondoljatok bele, mi lehetett a temetésén! Vajon ott állt Manwe meg Tulkas, meg mindenki? Az egyszerű kis hobbit temetésén, akit a Megyében a háta mögött beszéltek ki... :cry:
És hova temették!

Már régóta szerettem volna reagálni a témára... Meg hát, ne hagyjuk már, hogy kihaljon a topik...
Szóval, ez számomra valahogy annyira szomorú, hogy még elképzelni se nagyon bírom. Vagy egyszerűen nem akarom. :cry:
Inkább az foglalkoztat, hogyan töltötték Frodóék a napjaikat Valinorban. Bár úgy tudom, Tolkien a távozásuk után nem írt róluk többet, úgyhogy csak találgatni tudunk.
Egyébként, valóban eljutottak Valinorba vagy csak Tol Eressea szigetéig?
"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Frodó 15 éve 3 hónapja #262254

• Namarie profilkép
  • Namarie
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Egyes feltételezések szerint Samu is távozott a Révbe, és eljutott Valinorba.

Azt gondolom, hogy a halál kapcsán nem lenne jó elmenni abba az irányba, hogy a vízen való átkelés a halált szimbolizálja. Bizonyos mértékig igaz persze, hiszen aki végleg eltűnik a szemünk elől, felfogható úgy is, hogy a számunkra meghalt, viszont tudjuk, hogy a tündék élnek Valinorban.
"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Frodó 15 éve 3 hónapja #262236

• Gandalf profilkép
  • Gandalf
  • Administrator
  • TÁVOL
Én mindig úgy képzeltem el magamban, hogy Tol Eresseán van egy szép zöld domb, s abban nyugszik a 3 Gyűrűhordozó hobbit (Bilbó, Frodó, Samu), a dombon nő néhány vadvirág, de sírkövük nincsen, se semmilyen tábla, hisz az ottélők örökre megőrzik emlékezetükben hármukat.

Gimli halálán még nem gondolkodtam... Ő inkább egy sziklába vésett sírboltban nyugodhat, szintén tábla nélkül. S Legolas mindig elzarándokol a sírjához, s csendes, szívszaggató dallal emlékezik meg barátjáról...

Frodó 15 éve 3 hónapja #262212

• Alyr Arkhon profilkép
  • Alyr Arkhon
  • Administrator
  • TÁVOL
Az Alqalonde óta már-már csődbejutó temetkezési vállalkozó levehette a a polcról újra a koporsószeget. ;)

Szerintem akár manwe és Tulkas is ott állhatott a temetésén, hiszen Sauron nem másodosztályú gonosz volt akit Frodó nem kis részben segített eltakarítani.
"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Oldalmegjelenítési idő: 0.320 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére