Rejtélyek Középföldéről

Több
11 éve 10 hónapja #405650 Írta: Isildur98
Isildur98 válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Lenne egy kérdésem, mely bár sokakat foglalkoztat (talán), mégsem oly jelentős. A tündéknek volt e szakálluk? Néhány utalás van rá, hogy igen, de Peter Jackson filmjeiben szándékosan nem tettek bele ilyesmi tulajdonságot nekik.

A másik pedig, hegyes volt e a fülük? Vannak elképzeléseim, de kérem mások véleményét is.
:)

Nem kell lóra ülniük,hogy háborúba menjenek;a háború ment el az ő földjükre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405631 Írta: Isildur98
Isildur98 válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta:

Isildur98 írta: Nagyon köszönöm szépen, örömömre szolgált. Vannak még egyéb írások, melyek feltétlenül "szükségesek" Középföldéhez? Nagyon sok dolog után néztem már, sokat olvastam, sok dolgot tudok, de remélem van még valami, amivel tudásom bővíthetném.

Isildur98 írta:

Gandalf írta: Középfölde történelméhez ajánlom, ebben a sorrendben:
1. A GyU teljes függelék-anyaga
2. A Szilmarilok
3. A Gyűrű keresése
4. Húrin gyermekei
5. Középfölde Atlasza
6. Középfölde életre kel


Köszönöm szépen a felvilágosítást, valójában a Szilmarilokat elolvastam, a Húrin Gyermekei pedig megvan.

De azért köszönöm. Lenne még kérdésem: A Középfölde Atlasza és a Gyűrűk Ura teljes függeléke valahol fenn van az interneten?


Nincs. Tessék megvenni vagy könyvtárból kikölcsönözni!
:!:


Jó, ha ez boldoggá tesz. Valójában már ezeknek is nagy részét elolvastam. Azért köszönöm. :)

Nem kell lóra ülniük,hogy háborúba menjenek;a háború ment el az ő földjükre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405629 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Isildur98 írta: Nagyon köszönöm szépen, örömömre szolgált. Vannak még egyéb írások, melyek feltétlenül "szükségesek" Középföldéhez? Nagyon sok dolog után néztem már, sokat olvastam, sok dolgot tudok, de remélem van még valami, amivel tudásom bővíthetném.

Isildur98 írta:

Gandalf írta: Középfölde történelméhez ajánlom, ebben a sorrendben:
1. A GyU teljes függelék-anyaga
2. A Szilmarilok
3. A Gyűrű keresése
4. Húrin gyermekei
5. Középfölde Atlasza
6. Középfölde életre kel


Köszönöm szépen a felvilágosítást, valójában a Szilmarilokat elolvastam, a Húrin Gyermekei pedig megvan.

De azért köszönöm. Lenne még kérdésem: A Középfölde Atlasza és a Gyűrűk Ura teljes függeléke valahol fenn van az interneten?


Nincs. Tessék megvenni vagy könyvtárból kikölcsönözni!
:!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405628 Írta: Isildur98
Isildur98 válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta:

Isildur98 írta:

Gandalf írta: A magyar fordítás fent van a tolkien.hu-n:

tolkien.hu/view.php?m=11&c=1&a=1274


Kicsit késve, de esetleg nem írnád ki még egyszer? Vagy valahol máshol megvan még a magyar fordítás pdf formátumban?


tolkien.hu/index.php?option=com_thcm&cat...74&Itemid=211&page=3


Nagyon köszönöm szépen, örömömre szolgált. Vannak még egyéb írások, melyek feltétlenül "szükségesek" Középföldéhez? Nagyon sok dolog után néztem már, sokat olvastam, sok dolgot tudok, de remélem van még valami, amivel tudásom bővíthetném.

Nem kell lóra ülniük,hogy háborúba menjenek;a háború ment el az ő földjükre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405602 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Isildur98 írta:

Gandalf írta: A magyar fordítás fent van a tolkien.hu-n:

tolkien.hu/view.php?m=11&c=1&a=1274


Kicsit késve, de esetleg nem írnád ki még egyszer? Vagy valahol máshol megvan még a magyar fordítás pdf formátumban?


tolkien.hu/index.php?option=com_thcm&cat...74&Itemid=211&page=3

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405601 Írta: Isildur98
Isildur98 válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: A magyar fordítás fent van a tolkien.hu-n:

tolkien.hu/view.php?m=11&c=1&a=1274


Kicsit késve, de esetleg nem írnád ki még egyszer? Vagy valahol máshol megvan még a magyar fordítás pdf formátumban?

Nem kell lóra ülniük,hogy háborúba menjenek;a háború ment el az ő földjükre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405547 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Gwindornál egy nolda lámpás van, ezekről esik szó a Gyűrű keresésében is, a noldák tudtak ilyen lámpásokat készíteni amik maguktól világítottak kékes fénnyel. Bővebb magyarázat nincsen rá, de azért egy Szilmarillal - amiből összesen ugye három volt (van), messze nem egy kategória.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405525 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Az Arkenkő a Magányos Hegy mélyéből került elő, és törpök faragták ki.

Frodó egy üvegcsét kap Galadrieltől, nem ékkövet! Az üvegcse Galadriel tükréből tartalmaz egy kis vizet, mely megőrizte Earendil csillagának tükörképét, ezért fénylett. A csillag pedig az egyik szilmarilból lett, tehát tulajdonképpen az üvegcsébe zárva egy szilmaril fénysugarának tükörképe őrződött meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405524 Írta: hunns15
hunns15 válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
Mi is valójában Tharin Arkenköve?
Ha jól emlékszem a kőnek saját fénye van, és ez a Hegy szíve.
Szerintem Feanor drágaköveire hasonlít legjobban, hisz Tolkien a Szilmarilokban ezt írja:
" A noldá közülő volt az első, aki kifundálta, hogyan lehet nagyobb és csillogób ékköveket alkotni, mint amilyeneket a Föld terem. Feanor legelső ékkövei fehérek és szintelenek voltak, ám a csillagfényben a Helluinnál ragyogóbban szikráztak kék-ezüst tüzeik..."
A Húrin gyermekeiben meg Gwindornál van egy Feanor féle lámpás, mely mindíg világít.
Milyen ez a lámpás, és hogyan került Morgoth bányáiba?
A harmadik ilyen fénylő ékkő melyet Frodo kap Galadrieltől Lorienben.
Tud ezekről valaki valamit???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405354 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Kili írta: Egy szerintem érdekes rejtély az ent asszonyok története, mi történhetett velük miután elindultak a Fangornból? Én személy szerint arra emlékszem hogy Szauron bukása után indultak el tehát "relatíve" szabad útjok volt mordor mellet is, és Ithiliában mindenképpen járhattak hiszen ott megtalálhatóak a nyomaik. Viszont, Ithilia déli részén már nemigen ha jól emlékszem tehát valószínűnek tartom hogy észak felől megkerülték meg Mordort. Mit gondoltok?


Létezik egy külön Fangorn-entek topik, ott elég sokat foglalkoztunk ezzel a dologgal :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Kili
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #404923 Írta: Kili
Kili válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Egy szerintem érdekes rejtély az ent asszonyok története, mi történhetett velük miután elindultak a Fangornból? Én személy szerint arra emlékszem hogy Szauron bukása után indultak el tehát "relatíve" szabad útjok volt mordor mellet is, és Ithiliában mindenképpen járhattak hiszen ott megtalálhatóak a nyomaik. Viszont, Ithilia déli részén már nemigen ha jól emlékszem tehát valószínűnek tartom hogy észak felől megkerülték meg Mordort. Mit gondoltok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404921 Írta: Iglorion
Iglorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nem úgy volt, hogy a Sárkány-sisakra kovácsoltatott rá Túrin két arcvédőt, és ezért nézett ki úgy mint egy törpsisak?

Utúlie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanári, utúlie'n aure!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404893 Írta: hour
hour válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Húrin gyermekeiben a Thumhalad mezei csatában Túrin NEM a sárkánysisakot viselte, hanem egy arany törpállarcot. De azt is elmondják a Nargothrondi menekültek Thingolnak, hogy a vég előtt tudták, hogy Mormegil nem más, mint Túrin. Ha jól emlékszem a Gyűrű keresésében az van, hogy Húrin Nargothrondban megöli Mímet, és elviszi a sárkánysisakot, meg a Nauglamírt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tbodogh
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #404891 Írta: tbodogh
tbodogh válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Tolkien könyvei közül igaz, hogy csak A szilmarilokat és A Gyűrűk Urát sikerült még csak elolvasnom, de nekem homályos maradt egy dolog: Hova lett Dor-lómin Sárkánysisakja Nargothrond eleste után, mert ha jól emlékszem, ott még viselte Túrin, de azután nem ír róla semmit a könyv, már ha figyelmesen olvastam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404881 Írta: Iglorion
Iglorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nos, Ungoliant halála. A szilmarilok azt írja, hogy végtelen éhségében fölfalta magát, az Elveszett Mesékben egy másik verzió szerint Earendil öli meg útjai során.

Utúlie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanári, utúlie'n aure!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404880 Írta: hour
hour válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Amúgy itt van még egy összehasonlítás:

Tolkien műveiben mindig van egy rejtélyes karakter.
Ungoliant:
A szilmarilok rejtélyes karaktere. Nem tudunk sokat róla. Ungoliant Avathar sötét vidékén élt, a Pelóri keleti nyúlványi alatt. Majd elpusztította a fákat, és átkelt Középföldére. Ez után Ered Gorgorothban élt.
Sötétségből szőtt hálót, és minden fényt magába nyelt. Egyesek szerint Ungoliant a semmiből jött, vagy maga is a semmi. Sokan azt mondják, hogy Ilúvatar ellentétes karaktere. Ha tudja valaki, hogy később mi történt vele az írja le légyszi.

Mím a pici törp:
Nos ő a Húrin gyermekeinek rejtélyes karaktere. A pici törpökről keveset tudunk.
"A pici törpökre réges-régen nem emlékeznek már, mert Mím volt közülük az utolsó. Már az óidőben is keveset tudtak róluk. Nibin-nogrimnak nevezték őket hajdan a Beleriandi tündék, de nem szerették őket; s a pici törpök csak magukat szerették. Ha félték és gűlölték az orkokat, az eldákat sem kevésbé, s legkivált a száműzötteket; mert úgy tartották, hogy a noldák elvették földjeiket és otthonaikat. Ők fedezték fel és kezdték ásni Nargothrondot, jóval azelőtt, hogy Finrod Felagund átkelt a tengeren. Jóval Morgoth visszatérte előtt vándoroltak nyugatra. Minthogy nem volt uruk, és számuk is csekély volt, nehezen bukkantak rá az érclelőhelyekre, és kovácsművészetük meg fegyvertáruk megcsappant; lopakodó életet éltek, és termetre valamivel kisebbek lettek keleti rokonaiknál, mert előregörbülő vállal és sietős, óvatos léptekkel jártak. " ( Húrin gyermekei 95. old.) Nos ennyit tudunk róluk. Sorozatosan kihaltak,és végül egy se maradt. Mím az Amon Rűdhön lakott. Miután Nargothrond elbukott, ő költözik oda, de Húrin megöli.

Beorn a bőrváltó:
Ő a hobbit lapjain jelenik meg. Beorn egy bőrváló. "Ő bőrváltó. Változtatja a bőrét: néha óriási fekete medve, néha nagy, erős fekete hajú ember hatalmas karokkal és hosszú szakállal. Sokkal többet nem mondhatok, de ez is éppen elég. Egyesek szerint azoknak a nagy és ősi hegyi medvéknek a leszármazottja, akik az óriások jövetele előtt éltek errefelé. Mások szerint azoknak az első embereknek a leszármazottja, akik itt éltek, mielőtt Szmóg meg a többi sárkány megjelent a világnak ebben a részében, és mielőtt a goblinok lejöttek északról a hegyekbe. Nem tudom, mi az igazság, de azt hiszem, az utóbbi." (hobbit 120. old.) Az ő leszármazottjai a Beorningok, aki még nemzedékeken át medvévé tudtak változni, de sokan közülük gonoszok lettek.


Bombadil Toma:
A Gyűrűk urából szerintem mindenki számára ismert, és a Bombadil topicban sok minden kiderül róla.
Nem tudjuk, hogy ki ő, és, hogy hogyan került ide. Gandalf szerint öregebb, mint bárki középföldén. Sokak szerint Aule, vagy Yavanna maiája. De sokak szerint maga az író, aki saját magát is beletette a művébe.


Ha valaki lényegesebb információkat tud róluk, az írjon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404878 Írta: hour
hour válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nos a betegségekről sajnos nem tudok túl sokat. :(
De ezt úgy értettem, mint ami az első, és a harmadkor elején van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404863 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Huor: attól is függ, hogy értelmezed a betegséget. Ha belegondolunk, Frodó is beteg lesz a nazgúltőrtől, ill. a fekete lehellet is elég káros hatással van a lények testi és lelki egészségére.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404850 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Metaflora írta: Ismerünk még egy hősi halált halt sárkányt, ő hogy jön a képbe? Bár nem tudom, milyen színű eszközöket használt ellene Earendil, de legalább maga a sárkány FEKETE Ancalagon volt :P


Nem hősi halál, csak "killed in action" :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404838 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ismerünk még egy hősi halált halt sárkányt, ő hogy jön a képbe? Bár nem tudom, milyen színű eszközöket használt ellene Earendil, de legalább maga a sárkány FEKETE Ancalagon volt :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #404834 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Van még egy: a Hosszú tél a Megyét is eléri, amikor a farkasok átkelnek a Borbuggyanon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404833 Írta: Iglorion
Iglorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
1.kor, van még egy
Beren, apja levágott kezéről veszi le a gyűrűjét, mikor az orkok megölték a megmaradt Beor-házi férfiakat

Utúlie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanári, utúlie'n aure!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404829 Írta: hour
hour válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azért írom ezt ide, mert nem tudom, hogy hová is való valójában ezen a fórumon.

A visszatérő motívumokat kívánom összehasonlítani Tolkien műveiben.

1. A levágott kéz:
Ez a motívum háromszor jelenik meg az 1 korban.
Az első Maedhros akinek a kezét Fingon vágja le amikor megmenti Morgoth-tól a Thangotodrim csúcsain.
A második Beren,és Lúthien történetében van. Beren kezét Carcharoth a farkas harapja le a Szilmarillal.
A harmadik eset a Húrin gyermekeinek lapjain jelenik meg. Guilin fia Gwindor kezét vágják le az orkok miközben menekül Angbandból.

2. A Hosszú tél:
Ez a motívum kétszer jelenik meg.
Először a Húrin gyermekeiben. Mikor Nargothrond elbukik Túrin északnak megy, de lecsap rá a "Hosszú tél".
Másodszor a gyűrűkeresésében láttam. Ekkor a Rohaniak, és a Gondoriak is együtt küzdöttek Mordor ellen.

3. A betegségek.
Ezt is kétszer véltem felfedezni.
Először a Húrin gyermekeinek lapjain, mikor Morgoth lehelete megérkezik északról, és Túrin beteg lesz Lalaith pedig meghal.
A másik ilyen betegségről nem tudok sokat, de az a Fekete vész. Azt hiszem ezt Sauron küldi középföldére. (De ebben nem vagyok biztos)

4. A sárkányok halála.
A két sárkány (Glaurung; Smaug) halálát akarom összehasonlítani.
Glaurungot Túrin öli meg a Gruthanggal a FEKETE kardal, úgy hogy alulról leszúrja.
Szmógot (Smaug) Bard öli meg, a Suhatagi király örököse Esgarothban, úgy, hogy egy FEKETE nyílvesszővel lelövi.


Ezek szerintem fontos, és nagy hasonlóságok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362087 Írta: tothgaba
tothgaba válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362085 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
az előző oldalon ezen elmélkedtünk de azt mondták, hogy olvassuk el:

HoME XII. Peoples of Middle-Earth
On Glorfindel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362084 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Olvass vissza kicsit! Tényleg nem kell sokat, max. egy-két oldalt, pont most volt szó erről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362082 Írta: tothgaba
tothgaba válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Van egy dolog amit nem teljesen érttek Glorfindel ugyebár meghal gondolin elestekor el is temetk.
de a harmadkorban újra előkerül pl ő jósolja meg a boszorkányúr halálát, megmenti frodóékat a fekete lovasoktól stb. na olvastam valami olyasmit a neten hogy a kettő ugyan az a személy mert a valák viszaengedték glorfindelt az élők közé és az istárokkal együtt tért visza középföldére Nem tudja valaki hogy mindez igaz-e és ha igen hogy történt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361382 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

aeriel írta: Valami nem áll nekem össze a tündék reinkarnációja kapcsán. A negyedkortól kezdve hová inkarnálódnak? Csak Valinorba? Elvileg kötve vannak e világhoz, viszont " a tündék ideje lejárt", így Középföldére biztosan nem... ti mit gondoltok erről?


Pontosan. Valinorba.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361375 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

aeriel írta: Valami nem áll nekem össze a tündék reinkarnációja kapcsán. A negyedkortól kezdve hová inkarnálódnak? Csak Valinorba? Elvileg kötve vannak e világhoz, viszont " a tündék ideje lejárt", így Középföldére biztosan nem... ti mit gondoltok erről?


Hát amennyire értettem én ezt a reinkarnálódást, a megszületett tündék egy idő után rájönnek, hogy ők már voltak. De hát megszületniük azért kell, szóval eléggé biztos, hogy oda inkarnálódnak, ahol tündepárok vannak és gyerekük születik. Ha csak Valinorban vannak tündepárok, akkor oda.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361371 Írta: aeriel
aeriel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Valami nem áll nekem össze a tündék reinkarnációja kapcsán. A negyedkortól kezdve hová inkarnálódnak? Csak Valinorba? Elvileg kötve vannak e világhoz, viszont " a tündék ideje lejárt", így Középföldére biztosan nem... ti mit gondoltok erről?

" Élj úgy, ahogy gondolkozol, mert másképp elöbb-utóbb úgy fogsz gondolkozni, ahogyan élsz!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.625 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére