Moria - Törpök

Több
20 éve 7 hónapja #138020 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Ez bizony így van. Mind a törp nyelv titkos, mind az eredeti törp nevek. (Ha jól tudom egyetlen eredeti törp személynév sincs a birtokunkban...)


Ezért volt annyira megdöbbenve Gimli, amikor Galadriel a titkos nevükön nevezte a Mória feletti hegycsúcsokat és a Tükörtavat...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138014 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Mintha emlékeznék ilyesmire, hogy a törpök törp-nevét rajtuk kívül senki sem ismerte, idegenek jelenlétében egy másik nevet használtak. Ez ugye valahogy így van?
Ezek szerint egy ilyen "eredeti" nevet sem tudunk?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137065 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Morgoth írta: Nos a törpeasszonyokrol ugye nem sok iras van inkabb csak utalas, pl, hogy nekik is erös szörzetük van. A szoknya eleg mulatsagos lehetett:quasi:
A masik, ugye a Baboban is Kili es Fili fiatalnak szamitott, pedig eleg öregek voltak ök is, most nincs kedvem kiszamolni, de valahogy igy volt, hogy ötven evvel voltak fiatalabbak, nem tudom mennyi ev telt el a Smaug megjelenese ota, de akkor meg a többi törp volt meg fiatal..
Egeszitsd ki, ikor is hajozott ele egy törp (utalaom a tengert):Legolin


magayrázd már el, mit jelent az utolsó mondatod, mert álmatlan éjszakáim lesznek... :-D


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #137062 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Köszi, Ankalimo, kb. én is ilyesmire gondoltam.
:sarumane1:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136981 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Kösz Morgoth a válasz, de sokall nem lettem okosabb. :D

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136944 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Legolin/Laiqalasse írta: mi késztethette arra a valákat (és a tündéket), hogy megengedjék egy törpnek, hogy elhajózzon Középföldéről? :gimliaxe:


Az elhajózáshoz nem kellett engedély, azt viszont nem tudhatjuk biztosan, hogy Legolas és Gimli hajója tényleg használhatta-e az "Egyenes utat".

Ha valóban ebben a kiváltságban részesült, akkor azt talán kisebb részben a Gyűrű megsemmisítésében való közreműködése, nagyobbrészt viszont a Legolashoz fűződő, a tündék és törpök közt egyedülálló barátsága magyarázhatja. Ám ha mégis, akkor Gimlire a Valinorba keveredő halandókra vonatkozó fő szabály érvényes... (Vagyis a halált a Boldog Birodalomban sem kerülhette el...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136891 Írta: Morgoth
Morgoth válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Nos a törpeasszonyokrol ugye nem sok iras van inkabb csak utalas, pl, hogy nekik is erös szörzetük van. A szoknya eleg mulatsagos lehetett:quasi:
A masik, ugye a Baboban is Kili es Fili fiatalnak szamitott, pedig eleg öregek voltak ök is, most nincs kedvem kiszamolni, de valahogy igy volt, hogy ötven evvel voltak fiatalabbak, nem tudom mennyi ev telt el a Smaug megjelenese ota, de akkor meg a többi törp volt meg fiatal..
Egeszitsd ki, ikor is hajozott ele egy törp (utalaom a tengert):Legolin

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136863 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Mae govannen!

Nekem lenne néhány kicsit hülye kérdésem. Lehet, hogy már kérdezte valaki, de azért beírom:
:arrow: A törpasszonyok milyen ruhát viseltek, ugyanolyat, mint a férfiak, vagy esetleg szoknyát? (az utóbbit elképzelem... :roll: )
:arrow: A törpgyerekek hogyan néztek ki, és mikortól számít egy törp nagykorúnak? :gimliaxe:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136766 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Köszönöm! Tényleg igaz, hogy más helyeken meg egyáltalán nem is volt mithril, és mégis jól megéltek.

Erről lehet, hogy már volt szó, de mi késztethette arra a valákat (és a tündéket), hogy megengedjék egy törpnek, hogy elhajózzon Középföldéről? :gimliaxe:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136561 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Legolin/Laiqalasse írta: Mae govannen!
Moria mithrilkészlete kimerülhet valaha? És ha igen, akkor mi lesz a törpökkel?

Moria dúsgazdagságát és óriási kiterjedést, hatalmát köszönhette a mithrilnek, de a többi törptelepülés enélkül boldogult, s mint a magányos hegy alatti királyság példája bizonyítja, gyakran nem is olyan rosszúl.
A kimerülés kérdésében lsd. Arkhont.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136554 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Legolin/Laiqalasse írta: Mae govannen!

Azt írják, hogy a Tengertől keletre csak Moriában van mithril. Visont emlékszem, hogy más középföldei helyről is állítottak hasonlót (deaz nem jut eszembe...)Mi az igazság? :P
Másik kérdés: Moria mithrilkészlete kimerülhet valaha? És ha igen, akkor mi lesz a törpökkel?

:legolas3:


Más középföldi helyről? Én nem emlékszem.

Nem tudom, mi lesz ha kimerül a mithril, mert a telérek olyan mélyre nyúlnak ahol balrogok és hasonlók alszanak, nem túl biztonságos odalent bányászni.
Én arra vagyok kíváncsi hogy azzal a sok mithrillel mi lett amit Szauron összegyűjtött.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136406 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Mae govannen!

Azt írják, hogy a Tengertől keletre csak Moriában van mithril. Visont emlékszem, hogy más középföldei helyről is állítottak hasonlót (deaz nem jut eszembe...)Mi az igazság? :P
Másik kérdés: Moria mithrilkészlete kimerülhet valaha? És ha igen, akkor mi lesz a törpökkel?

:legolas3:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136371 Írta: Morgoth
Morgoth válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Moria, no meg a törpök, mar az utokor legendai..
Celebrimbor meg gyenge volt, elesett egy kis szolgam szoritasaban :evil3:

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136346 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Ez kicsit összetett...

A törpök az Angerthasnak nevezett rúnaírást a valóban a tündéktől tanulták, még mielőtt a noldák elhozták volna a feanori írásjeleket Valinorból.

A kapu felirata viszont nem Angerthas jelekkel, hanem tengwar írással van rögzítve - sindarin nyelven - mivel ezt Celebrimbor, az eregioni tündék egyik mestere készítette.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #136344 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Sziasztok!
Lenne 1 kérdésem!Mória kapuja fölé tünde betűkkel van írva a belépéshez szükséges info...mert ugye Frodó:-Tündéül hogy mondod jó barát?
Na mármost a törpök tünde betűket használtak vagy mi?

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132242 Írta: Dinnye
Dinnye válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
bocs anagybetűkért, csak kipróbáltam. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #132240 Írta: Dinnye
Dinnye válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Bocs hogy félbeszakítom a beszélhgetést.
Noldákról, sindákról, törpökről, emberekről keresek jellemző idézeteket, ehhez kérem segítségeteket.
Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #128062 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Értem...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #127765 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta:

Nóli írta: Ezt nem értem... :|
imdorc, nagyon szép hasonlataid vannak, de ezek nem mindig jutnak el az agyamig...


Értsd, a törpök nem azért szerették Móriát mert szép volt, nagy volt , hanem mert ők készítették ők díszítették az első kalapácsütéstől az utolsóig, és nem azért szerették mert mithril volt benne, hanem mert az az ő bányájuk mithrilje volt, az ő hegyükben, az ő kezük munkájával került felszínre. Az ő mithriljük voltés az ő Khazad-dúmjuk.


...És ők szenvedtek, harcoltak érte. Ezért volt nekik olyan fontos.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #127719 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Nóli írta: Ezt nem értem... :|
imdorc, nagyon szép hasonlataid vannak, de ezek nem mindig jutnak el az agyamig...


Értsd, a törpök nem azért szerették Móriát mert szép volt, nagy volt , hanem mert ők készítették ők díszítették az első kalapácsütéstől az utolsóig, és nem azért szerették mert mithril volt benne, hanem mert az az ő bányájuk mithrilje volt, az ő hegyükben, az ő kezük munkájával került felszínre. Az ő mithriljük voltés az ő Khazad-dúmjuk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126448 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
Ezt nem értem... :|
imdorc, nagyon szép hasonlataid vannak, de ezek nem mindig jutnak el az agyamig...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126442 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Nóli írta:

Alyr Arkhon írta:

Nóli írta: De mi lesz akkor, ha kifogy a való ezüst? (és ha elfogy a kőolaj :wink: )
Szerintem nem volt ilyen otthon érzésük Móriával kapcsolatban... em olyan típusúak... Talán csak a büszkeség, hogy ilyen nagy lyukat siketrült fúrniuk. (ezzel nem akarom lebecsülni őket, de szerintem nincsenek ilyen "othon érzéseik")


Szerintem viszont volt ilyen otthon-érzésük, legalábbis Gimli szavaiból és Balin kísérletéből erre lehet következtetni. Nem csak a mithril kötötte Móriához a törpöket, ott volt a Tükörtó, és a többi emlék...

( a kőolaj még legalább 100 évig kitart, a mithril meg... )

Elrond: igazad van, ki tudja még kit ébresztenek fel a törpök az örök éjszaka homályában...




Gimli az alkotásaikról beszél olyan hévvel, Balin meg a mithrill miatt ment vissza Móriába szvsz...


A kertesházad se három szál fű miatt jó, hanem mert azt a fát te ültetted, és még jól is teremhet, de nem az a lényeg, hogy jól teremjen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126405 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta:

Nóli írta: De mi lesz akkor, ha kifogy a való ezüst? (és ha elfogy a kőolaj :wink: )
Szerintem nem volt ilyen otthon érzésük Móriával kapcsolatban... em olyan típusúak... Talán csak a büszkeség, hogy ilyen nagy lyukat siketrült fúrniuk. (ezzel nem akarom lebecsülni őket, de szerintem nincsenek ilyen "othon érzéseik")


Szerintem viszont volt ilyen otthon-érzésük, legalábbis Gimli szavaiból és Balin kísérletéből erre lehet következtetni. Nem csak a mithril kötötte Móriához a törpöket, ott volt a Tükörtó, és a többi emlék...

( a kőolaj még legalább 100 évig kitart, a mithril meg... )

Elrond: igazad van, ki tudja még kit ébresztenek fel a törpök az örök éjszaka homályában...


Gimli az alkotásaikról beszél olyan hévvel, Balin meg a mithrill miatt ment vissza Móriába szvsz...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126402 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Nóli írta: De mi lesz akkor, ha kifogy a való ezüst? (és ha elfogy a kőolaj :wink: )
Szerintem nem volt ilyen otthon érzésük Móriával kapcsolatban... em olyan típusúak... Talán csak a büszkeség, hogy ilyen nagy lyukat siketrült fúrniuk. (ezzel nem akarom lebecsülni őket, de szerintem nincsenek ilyen "othon érzéseik")


Szerintem viszont volt ilyen otthon-érzésük, legalábbis Gimli szavaiból és Balin kísérletéből erre lehet következtetni. Nem csak a mithril kötötte Móriához a törpöket, ott volt a Tükörtó, és a többi emlék...

( a kőolaj még legalább 100 évig kitart, a mithril meg... )

Elrond: igazad van, ki tudja még kit ébresztenek fel a törpök az örök éjszaka homályában...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126397 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
De mi lesz akkor, ha kifogy a való ezüst? (és ha elfogy a kőolaj :wink: )
Szerintem nem volt ilyen otthon érzésük Móriával kapcsolatban... em olyan típusúak... Talán csak a büszkeség, hogy ilyen nagy lyukat siketrült fúrniuk. (ezzel nem akarom lebecsülni őket, de szerintem nincsenek ilyen "othon érzéseik")

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126304 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Alyr Arkhon írta: Lehet, hogy alszik ott még balrog, esetleg Morgoth egy sárkánya, vagy bármi...


Gandalf mondta: "Ezeket már nem Durin népe épített, Glóin fia Gimli. Sokkal, de sokkal mélyebbek, mint a törpök legmélyebb tárnái; a világot névtelen lények rágják. Még Szauron sem tud róluk semmit. Vénebbek mint ő."

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126068 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Nóli írta:

Aranymag írta: Az lenne a kérdésem, h mi lett Móriával miután Szauron elpusztult?(lehet, h már volt téma)


Hát, ez jó kérdés... Semmi különös, mert Mória nem nagyon függött Szaurontól, sokkal inkáb az ott lakozó Balrogtól, de ha ha orkjait ott táboroztatta, akkor biztos hatott rá.
Szerintem egy idő után a törpök újfent elkezdtek igényt tartani rá, és az addigra már eléggé háttérbeszorult és lesilányult Ork társadalmat kirtották/kiűzték Mória területéről, és óvatosan visszahurcolkodtak...

Az én kérdésem is ebből indul ki, mi lett azután, hogy Móriából "kifogyott" a mithrill? Szóval a törpök nagyon ragaszkodtakn Móriához, hioszen Durin kezdte el építeni, de nem vesztette el csábító mivoltát ha már nincs ott Mithrill? (a törpök kapzsiságára gondolok, szóval erősebb-e a tisztelet bennük Durin iránt, mint a Mithril vágyuk?)



A móriai orkok sem függtek Szaurontól, majdhogynem önálló fajtát alkottak. És a balrog elpusztítása sem vetett véget uralmuknak, hiszen nem uralkodott felettük.
A mithril nem fogyott ki Móriából, hiszen az orkok nem bányásztak, csak a törpök által gyűjtöttet adták át Szauronnak. (lásd Mazarbul könyve: "Való-ezüstre leltünk" ) Az más dolog, hogy a telérek egyre mélyebbre nyúlnak a Caradhras alá, ami felülről sem túl barátságos, és a balrog is alatta lakott. (aludt) S ki tudja, még mit rejt a hegyek mélye, ettől Gandalf is óvott. (a filmben elég jól jött ki hogy 2 perccel azután, hogy a Tó Őrétől elmenekültek, ilyeneket mond)
Lehet, hogy alszik ott még balrog, esetleg Morgoth egy sárkánya, vagy bármi...

A törpök nem csak Durin emlékére akartak Móriába visszaköltözni, és nem csak a mithrilért, hanem mert Mória az ő igazi otthonuk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126059 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Aranymag írta: Az lenne a kérdésem, h mi lett Móriával miután Szauron elpusztult?(lehet, h már volt téma)


Hát, ez jó kérdés... Semmi különös, mert Mória nem nagyon függött Szaurontól, sokkal inkáb az ott lakozó Balrogtól, de ha ha orkjait ott táboroztatta, akkor biztos hatott rá.
Szerintem egy idő után a törpök újfent elkezdtek igényt tartani rá, és az addigra már eléggé háttérbeszorult és lesilányult Ork társadalmat kirtották/kiűzték Mória területéről, és óvatosan visszahurcolkodtak...

Az én kérdésem is ebből indul ki, mi lett azután, hogy Móriából "kifogyott" a mithrill? Szóval a törpök nagyon ragaszkodtakn Móriához, hioszen Durin kezdte el építeni, de nem vesztette el csábító mivoltát ha már nincs ott Mithrill? (a törpök kapzsiságára gondolok, szóval erősebb-e a tisztelet bennük Durin iránt, mint a Mithril vágyuk?)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #126037 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Moria - Törpök

Evelyn írta: "Mória"-engem ettől kiráz a hideg :( , titeket nem? :?:

Nem... Őszintén szólva, ha nem ismerném, nekemm valami sötét, meleg dolgot jelentene... Valami sötét színű bársony, amibe a hideg ellen be lehet burkolózni...
De csak nekem... Az AGyUban is elhangzik, hogy még a nevétől is kirázza a hideg... (nem t'om kit)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #125501 Írta: Evelyn
Evelyn válaszolt a következő témában: Moria - Törpök
"Mória"-engem ettől kiráz a hideg :( , titeket nem? :?:

Sose bánd meg azt, amit már nem tudsz visszacsinálni!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.497 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére