Középfölde földrajza

Több
14 éve 2 hónapja #386909 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ja ez pc-s játék? Nem néztem hogy mi, csak tetszett a kép, már rég kerestem ilyen 3d-s képet, ha baj akkó törlöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386908 Írta: Maverick
Maverick válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
a manóba, ismerős nagyon, e térkép,
s csak gyanú, de melyik pc-s játékből lett csenve? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386896 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Níííída!!!:

pctrs.network.hu/clubpicture/9/9 ... 939286.jpg

Viszont a városok hiányoznak, Mínas Tirith, Minas Morgul, stb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386882 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Attól még tetszhet :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386873 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Encsi írta:

Alyr Arkhon írta: ráadásul a felsőbb szintek ahol Szauron létezett szerintem nem is teljesen feltérképezhetőek, mert bármikor változtathatta.

dejóóó :D
(ez tetszik :) )


Azért felhívnám a figyelmet a "szerintem" re.
Simán lehet, hogy tévedek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386872 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Alyr Arkhon írta: ráadásul a felsőbb szintek ahol Szauron létezett szerintem nem is teljesen feltérképezhetőek, mert bármikor változtathatta.

dejóóó :D
(ez tetszik :) )

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386871 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mandos írta:

Gandalf írta:

Metaflora írta: De asszem az Atlaszban sincs sokkal több, mint ameddig A Gyűrűk Ura és A hobbit térképe terjed... de ha ott nincs, akkor valsz sehol (mmint hiteles)

De, a Középfölde Atlaszában akad azért egy-két Világtérkép.


igaz, bár azt írja a térképek szerkesztője (azt hiszem, éppen a szerző) hogy neki is hozzá kellett tennie ezt-azt, pl. Angband helyét is kikövetkeztette a leírások alapján, és úgy helyezte el.

a legjobbak benne a különféle "létesítmények" térképei, még a Zsáklak, a Magányos Hegy meg kedvencként Mória is benne van, bezzeg a Barad-dur kimaradt. Arról tud valaki valamit, van róla "térkép"? (akkor is érdekel, ha nem hivatalos, valami szerepjátékos vagy egyéb cucc, nyugi nem akarom szerepjátékban lemesélni kalandhelyszínként :D ) Ugyanis képpel tele van a net, de térkép, hogy kb hogy nézett ki belülről, pofás lenne.


Szerintem a Barad-dúr túl nagy ahhoz hogy csak úgy fel lehessen térképezni, ráadásul a felsőbb szintek ahol Szauron létezett szerintem nem is teljesen feltérképezhetőek, mert bármikor változtathatta.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386846 Írta: Mandos
Mandos válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Gandalf írta:

Metaflora írta: De asszem az Atlaszban sincs sokkal több, mint ameddig A Gyűrűk Ura és A hobbit térképe terjed... de ha ott nincs, akkor valsz sehol (mmint hiteles)

De, a Középfölde Atlaszában akad azért egy-két Világtérkép.


igaz, bár azt írja a térképek szerkesztője (azt hiszem, éppen a szerző) hogy neki is hozzá kellett tennie ezt-azt, pl. Angband helyét is kikövetkeztette a leírások alapján, és úgy helyezte el.

a legjobbak benne a különféle "létesítmények" térképei, még a Zsáklak, a Magányos Hegy meg kedvencként Mória is benne van, bezzeg a Barad-dur kimaradt. Arról tud valaki valamit, van róla "térkép"? (akkor is érdekel, ha nem hivatalos, valami szerepjátékos vagy egyéb cucc, nyugi nem akarom szerepjátékban lemesélni kalandhelyszínként :D ) Ugyanis képpel tele van a net, de térkép, hogy kb hogy nézett ki belülről, pofás lenne.

Vegetáriánus: ősi indián szó, jelentése: béna vadász

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386843 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Mea culpa, úgy megörültem neki, hogy nem néztem meg rendesen. Bocsánatot kérek. :(

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386841 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Metaflora írta: De asszem az Atlaszban sincs sokkal több, mint ameddig A Gyűrűk Ura és A hobbit térképe terjed... de ha ott nincs, akkor valsz sehol (mmint hiteles)

De, a Középfölde Atlaszában akad azért egy-két Világtérkép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386839 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
De asszem az Atlaszban sincs sokkal több, mint ameddig A Gyűrűk Ura és A hobbit térképe terjed... de ha ott nincs, akkor valsz sehol (mmint hiteles)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386838 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Elderane írta: Kérdés, mi van a Gyűrűk Ura elején lévő térképen túl, mert sehol se találtam erről semmit? :roll:


Amit Sil ajánl, az ez a könyv:

Karen Wynn Fonstad: Középfölde atlasza. Ciceró Könyvstúdió Kft. 2004.

static.libri.hu/cover/00/e/614490_4.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386837 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Alew írta: Itt egy elég szép, hangulatos fekete-fehér térkép egész Ardáról - igaz, ez még a gömbölyű állapotot tartalmazza Númenorral.

www.girsacrew.it/gdr/varie/mappe/mappa%20arda.jpg

Alew

Nem, ez az a térkép, amelyik több kort mos össze (szándékosan), valójában így sose nézett ki Arda. Pl rajta vannak a lámpások és Númenor is (ráadásul Númenor elég aránytalanra sikerült, és a csillag alakot sem lehet benne túlzottan felismerni). Hangulatosnak hangulatos, csak épp használhatatlan.

Maradjunk inkább az Atlasznál, még mindig az a leghitelesebb térképek terén.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386836 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nem, ez nem "még a gömbölyű állapotot" tartalmazza, ez, ahogy írja is, "Arda throughout the Ages", ezen minden rajta van... Gondor, Rohan, Rivendell, Moria, Cuivienen, Almaren, Númenor, Trees of the Valar... ezek nem léteztek egyszerre sohasem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386835 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Itt egy elég szép, hangulatos fekete-fehér térkép egész Ardáról - igaz, ez még a gömbölyű állapotot tartalmazza Númenorral.

www.girsacrew.it/gdr/varie/mappe/mappa%20arda.jpg

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386834 Írta: Elderane
Elderane válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kérdés, mi van a Gyűrűk Ura elején lévő térképen túl, mert sehol se találtam erről semmit? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378855 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

USER írta: Én konkrétan csak élőszóban hallottam nálam olvasottabb emberektől, hogy pl a Gyűrűk urában is simán mérföldnek fordították a league-t, pedig asszem egy league 3 mérföld.

Kb 2. De stimmel is ha összeveted a könyvbeli adatokat az atlaszéval, kétszeres távolságok vannak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378854 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Sötét Úr írta: Finwe, ha jól tudom, Tolkien az eredetiben nem is mérföldben (mile) hanem league-ben adta meg a távolságokat... Egyébként valahol ír is arról, hogy kik mekkora távolságokat voltak képesek megtenni, és elég erős adatokat adott meg. Vagy mi vagyunk azóta nagyon elpuhulva ;) :D Forrást most ne kérdezz, fogalmam sincs, hogy melyik könyvében olvastam.

Én konkrétan csak élőszóban hallottam nálam olvasottabb emberektől, hogy pl a Gyűrűk urában is simán mérföldnek fordították a league-t, pedig asszem egy league 3 mérföld.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378842 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Finwe, ha jól tudom, Tolkien az eredetiben nem is mérföldben (mile) hanem league-ben adta meg a távolságokat... Egyébként valahol ír is arról, hogy kik mekkora távolságokat voltak képesek megtenni, és elég erős adatokat adott meg. Vagy mi vagyunk azóta nagyon elpuhulva ;) :D Forrást most ne kérdezz, fogalmam sincs, hogy melyik könyvében olvastam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378819 Írta: Bringacsiga
Bringacsiga válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Volt rajta kívül három, a Thangorodrim, de az elpusztult, amikor Beleriand is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378023 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Érdekes ellentmondást találtam, de lehet csak én tévedek. Ha jól tudom a váltószám mérföld és kilométer között kb 1,6.
A Szilmarilokban két helyen is olyan távolság adatot találtam ami enyhén szólva nem egyezik meg az Atlasszal. Ld.: A Narog 80 mérföldet folyik amíg eléri a Siriont, a Gelion és Sirion közötti terület legszélesebb részében 100 mérföld, mindezzel ellentétben az atlaszban kb kétszer ekkora távolságok vannak, ami sokkal hitelesebbnek tűnik, mert így olyan mintha egész Beleriand megközelítőleg magyarország méretű lenne...
Mondjuk ha azt nézzük, hogy Felagund vadászatot megúnva csak úgy átgyalogol majdnem a Siriontól a Talosig ahol találkozik először az ember néppel, akkor a kisebb távolság még hitelesebb is lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377028 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Adanedhel írta: igen egy kicsit tényleg gyors de szerintem jó :)

Egyet értek :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377025 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
igen egy kicsit tényleg gyors de szerintem jó :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377019 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
mercator.elte.hu/~homo/tartalom/ ... f/arda.gif

Íme itt egy kis játék Ardagömb amit gimppel csináltam. Sajna kicsit túl gyors.

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361482 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Köszönöm szépen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361467 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Isilrohir írta:

Glorlyg írta: Ímé két tömbszelvény a gondor szintvonalas térképből tákoltam össze.

Fekete fehér

Színes

(nos kissé egyszerűek de most nincs időm térinformatikai programban 3D-t csinálni belőle, tudjátok vizsgaidőszak van)


Sajnos nem működnek a linkek...

Középfölde mennyire volt lakatalan? Engem csak az zavar, hogy például Gondorban is ott a sok tartomány, de persze senki sem lakja őket... És ha Minas Tirith előtt sincsenek szántók, honnan van mit enniük? Egyáltalán, hányan laknak ott? Mert kissé kihalt vidék ez a jókora földrész...


Minas Tirith előtt vannak szántók.
Ne a filmből indulj ki.
Egyébként írtam egy rövid kis írást Középfölde gazdaságáról (amit tervemben áll kibővíteni, jegyzetelni meg minden), olvasd el, abban ha röviden is, de célzok a lakosságra meg effélékre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361427 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta: Ímé két tömbszelvény a gondor szintvonalas térképből tákoltam össze.

Fekete fehér

Színes

(nos kissé egyszerűek de most nincs időm térinformatikai programban 3D-t csinálni belőle, tudjátok vizsgaidőszak van)


Sajnos nem működnek a linkek...

Középfölde mennyire volt lakatalan? Engem csak az zavar, hogy például Gondorban is ott a sok tartomány, de persze senki sem lakja őket... És ha Minas Tirith előtt sincsenek szántók, honnan van mit enniük? Egyáltalán, hányan laknak ott? Mert kissé kihalt vidék ez a jókora földrész...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #330988 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mornambar írta:

Glorlyg írta: Pl.: Nem írunk úgy egy folyónevet xxxx-folyó, EZT NEM ÍGY ÍRJUK, NEM, NEM ÉS NEM :x :evil: , ez akkora hiba mintha én valakit Gábor-fiúnak hívnék, egy térképen sem láttam még azt, hogy Duna-folyó ÁÁÁÁÁ ez nagyon gáz


de a helyesírási szótár szerint viszont a jelzős folyó- és földrajzineveket kötőjellel írunk... akkor ez a térképészekre nem igaz? :?
(a Duna mondjuk így kötőjellel télleg elég durva :D )

Térképen ugyan még én sem láttam ilyet, de úgy emlékszem, táblára ki van írva a Dunánál, hogy "Duna folyam", vagy valami hasonló.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #330980 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mornambar írta: de a helyesírási szótár szerint viszont a jelzős folyó- és földrajzineveket kötőjellel írunk... akkor ez a térképészekre nem igaz? :?

Nem arra gondolt inkább, h a térképre nem írjuk ki külön, h "...-folyó", mert az úgyis látszik h az? Ha más nem, a jelmagyarázat alapján...

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #330978 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta: Pl.: Nem írunk úgy egy folyónevet xxxx-folyó, EZT NEM ÍGY ÍRJUK, NEM, NEM ÉS NEM :x :evil: , ez akkora hiba mintha én valakit Gábor-fiúnak hívnék, egy térképen sem láttam még azt, hogy Duna-folyó ÁÁÁÁÁ ez nagyon gáz


de a helyesírási szótár szerint viszont a jelzős folyó- és földrajzineveket kötőjellel írunk... akkor ez a térképészekre nem igaz? :?
(a Duna mondjuk így kötőjellel télleg elég durva :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.549 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére