Középfölde földrajza

Több
21 éve 1 hónapja #103504 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulaire Süncea írta: A Gyűrű keresése is az nem?....

Egyébkén amanibhavammal egyetértek abban, hogy a Szilmarilok egyáltalán nem tartozik a mesterkélt müvek közé!

Bocs, hogy itt vitázok, de az se igazán helyénvalo, hogy Cristopher csak nyereségvágybol csinálta! Az egy dolog, hogy mostmár van benne egy "kis" pénz, de amikor a Szilmarilokat kiadták, A GYK még nem vol "annyira" ismert, igaz aki ismerte, az minde szerette!
De z elején biztos, hogy hajtotta valamiféle kötelességtudat!


A Gyűrű Keresése teljesen független mű. Szintén befejezetlen.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103503 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulaire Süncea írta: Bocs, rossul irtam!

Nem helyénvalo, hogy Cristophert a nyereségvágy hajtotta volna!!! :lol:


Ez nem igaz... még igy sem egyértelmü...

Szoval: AZ nem helyénvalo, hogy azt mondjátok, hogy Cristpher T.-t a nyereségvágy hajtotta! Na! :D

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103498 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Bocs, rossul irtam!

Nem helyénvalo, hogy Cristophert a nyereségvágy hajtotta volna!!! :lol:

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103496 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A Gyűrű keresése is az nem?....

Egyébkén amanibhavammal egyetértek abban, hogy a Szilmarilok egyáltalán nem tartozik a mesterkélt müvek közé!

Bocs, hogy itt vitázok, de az se igazán helyénvalo, hogy Cristopher csak nyereségvágybol csinálta! Az egy dolog, hogy mostmár van benne egy "kis" pénz, de amikor a Szilmarilokat kiadták, A GYK még nem vol "annyira" ismert, igaz aki ismerte, az minde szerette!
De z elején biztos, hogy hajtotta valamiféle kötelességtudat!

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103493 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
OFF:

Lóminas írta: De ezzel együtt engem rettenetesen taszít az a moneymaking, ami Tolkien körül folyik (és folyt már a film előtt is). Ennek pedig Christopher Tolkien éllovasa volt.


Ezzel valahol egyetértek, de az igazi főbűnös nem ő, hanem más elemek... Ugyanakkor azt is el lehet mondani róla, hogy igenis lelkiismeretesen és a tőle telhető legnagyobb odafigyeléssel rendezgette a jegyzeteket, és valljuk be: az a sok kötet bizony nem kis munka!

Lóminas írta: A History of Middle-Earth sorozattal pedig az a bajom, hogy meglehetősen mesterkéltnek tűnik, színvonalban sajnos elmarad a 3 fő műtől, és valószínüleg a tartalma fényévekre van a Mester végleges elképzeléseitől - nem véletlenül nem kiadásra voltak szánva ezek az írások.


Hm. Melyik három főműre gondolsz? A Gyűrűk Ura, az oké, az egy. De a Szilmarilok és a Hobbit lenne a másik kettő?

Nos. Tolkiennél nincs olyan, hogy kiadásra kész mű. Szíve szerint a Gyűrűk Urát sem adatta volna ki, a Hobbitot számtalanszor átdolgozta, a Szilmarilok kiadásakor pedig már nem is élt. Tehát elég értelmetlen dolog "végső elképzelésekről" meg "nem Tolkienhez illő szerkesztésről" beszélni. Ez van és kész. És ez a legjobb.

Na, offolás befejezve. ON.

Lóminas írta: Valaki meg tudná nekem mondani KONKRÉTAN, hogy mikor, hol állította Tolkien azt, hogy KÖZÉPFÖLDE = EURÓPA?? Hogyan lehetne hozzájutni ahhoz a levélhez?


Ilyen egyértelmű módon még nem olvastam sehol, de ez persze nem zárja ki, hogy mondta volna. Utalt rá, az bizonyos.

A Plotz levél érdekel? A Levelekben megtalálod (hiszed vagy nem :D ), de asszem a Fauskanger-féle Quenya Course-ban is van belőle egy részlet. Ha nem, akkor bocsi, majd utánanézek, de mindenképpen valami ilyen quenyához kapcsolódó dologban olvastam (talán az Appleyard Quenyában? Nem emlékszem...)

Lóminas írta: Az, hogy hasonlítgat, nem jelent semmit. A hobbitokat nyilván HASONLÍTHATJA az angolokhoz, Ulmót Poszeidónhoz, de EZ NEM JELENTI, HOGY EGY ÉS UGYANAZ A KETTŐ!!


Ez igaz. De mivel őt már nem tudjuk megkérdezni, ezért a fennmaradt írásokra támaszkodhatunk csak. És túl sok a véletlen egybeesés... :)

Lóminas írta: Tolkien RENGETEGET merített a különböző mitológiákból - ezzel nem mondtam semmi újat - éppen ezért logikus, hogy bizonyos elemek hasonlítanak egymásra, és ezt ő be is látta. De ez nem jelenti azt, hogy Középfölde=Európa!


Bizonyítsd be, hogy nem az!

Cerebrum írta: Hát, én múltkor találtam klassz térképeket, olyanokat is, amin teljes Középfölde látható, és ez a kontinens nagyon is hasonlít a még összeolvadt Eurázsiára + Afrikára...


Akkor az a térkép valószínűleg nem (csak) Középföldét ábrázolta... Ugyanis Középföldének csak azt a részt nevezzük, ahol a GyU is játszódik, ill. a könyvben megtalálható térkép ábrázolja. A keleti és déli földek NEM tartoznak Középföldéhez... Ahogy Aman sem.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103490 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

A History of Middle-Earth sorozattal pedig az a bajom, hogy meglehetősen mesterkéltnek tűnik, színvonalban sajnos elmarad a 3 fő műtől, és valószínüleg a tartalma fényévekre van a Mester végleges elképzeléseitől - nem véletlenül nem kiadásra voltak szánva ezek az írások.


Nem értek egyet veled. Milyen szempontból tűnnek mesterkéltnek? Időrendben egymás mögé tett Tolkien kéziratok, visszafogott kommentárokkal. Mi mesterkéltség van a Lay of Leithianban, vagy a Lost Roadban, vagy bármi másban?
És ne felejtsd el, hogy a Silmarillion, mint "fő mű" is Christopher Toklien szerkesztésében jelent meg. Ezzel az erővel az is "mesterkélt", hiszen lehet, hogy JRRT másképpen csinálta volna.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103484 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Az Elveszett Mesék Könyve 1. és 2. része jelent meg magyarul. Neked is figyelmedbe tudom ajánlani a Silverland üzletet, ahol kapható azt hiszem.

Ami engem illet, bízom benne, hogy az MTT megalakulása majd valamit jelent esetleg ezekkel a művekkel kapcsolatban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103483 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulaire Süncea írta: (Jaj, istenem... mér nem mentem el arra a szülinapi bulira!... :cry: )

Nem tudjátok mikorra adják ki magyarul Cristopher (gondosan összeválogatott :D ) könyveit, amit a jegyzetek alapján irt?...

Halottam, hogy a szülinapipartin ott volt az összes megjelent könyv!!!
Ebböl Mo.-on 1et, vagy kettöt adtak... (ha jol emlékszem!)

Nagyon érdekelne! A haverokkal biztos összedobnánk egy pár példányra! :wink:


Az MTT gyűri a kiadódókat, hogy adják ki. Reméljük hamarosan kezünkben tarthatjuk a többi példányt is.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103482 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
(Jaj, istenem... mér nem mentem el arra a szülinapi bulira!... :cry: )

Nem tudjátok mikorra adják ki magyarul Cristopher (gondosan összeválogatott :D ) könyveit, amit a jegyzetek alapján irt?...

Halottam, hogy a szülinapipartin ott volt az összes megjelent könyv!!!
Ebböl Mo.-on 1et, vagy kettöt adtak... (ha jol emlékszem!)

Nagyon érdekelne! A haverokkal biztos összedobnánk egy pár példányra! :wink:

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103480 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Igen, elnézést, ezt elhamarkodottan jelentettem ki. A jegyzetek valamiféle rendszerbefoglalása tiszteletre méltó.

De ezzel együtt engem rettenetesen taszít az a moneymaking, ami Tolkien körül folyik (és folyt már a film előtt is). Ennek pedig Christopher Tolkien éllovasa volt.

A History of Middle-Earth sorozattal pedig az a bajom, hogy meglehetősen mesterkéltnek tűnik, színvonalban sajnos elmarad a 3 fő műtől, és valószínüleg a tartalma fényévekre van a Mester végleges elképzeléseitől - nem véletlenül nem kiadásra voltak szánva ezek az írások.

Még1x elnézést kérek ezért a kijelentésemért, elhamarkodott kijelentés volt :heu:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103437 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
"Christopher Tolkien által összehányt"

barátom, ez egy kicsit azért erős, 14 kötetnyi kiadott mű után


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103429 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Valaki meg tudná nekem mondani KONKRÉTAN, hogy mikor, hol állította Tolkien azt, hogy KÖZÉPFÖLDE = EURÓPA?? Hogyan lehetne hozzájutni ahhoz a levélhez?
Az, hogy hasonlítgat, nem jelent semmit. A hobbitokat nyilván HASONLÍTHATJA az angolokhoz, Ulmót Poszeidónhoz, de EZ NEM JELENTI, HOGY EGY ÉS UGYANAZ A KETTŐ!!
Tolkien RENGETEGET merített a különböző mitológiákból - ezzel nem mondtam semmi újat - éppen ezért logikus, hogy bizonyos elemek hasonlítanak egymásra, és ezt ő be is látta. De ez nem jelenti azt, hogy Középfölde=Európa!

Barazkibil!

Mi volt konkrét eset? Az, hogy Középföldét Európával (Eurázsiával) azonosította, vagy az, hogy ezt tagadta?

Bizonyára van ebben a műben nem teljesen hiteles rész - én azért ettől függetlenül MINDENKINEK tudom ajánlani, akit a földrajz érdekel - de semmivel sem hiteltelenebb, mint a Christopher Tolkien által összehányt félig kész jegyzetek. Az, hogy mi hiteles és mi nem, csak a professzor tudná megmondani, mert ez a világ az ő lelkében volt, de ő már sajnos nem él.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103291 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hát, én múltkor találtam klassz térképeket, olyanokat is, amin teljes Középfölde látható, és ez a kontinens nagyon is hasonlít a még összeolvadt Eurázsiára + Afrikára...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103252 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Dínchamion írta:

Lóminas írta: A Tolkien-Atlasban (ami földrajz terén szerintem az eddigi leghitelesebb munka), a következőt olvastam:

˝ Tolkien, upon questioning, was even reported to have said that Middle-Earth is Europe, but later denied it.˝

Lóminas írta: Nagyjából annyit tesz. hogy Tolkienről azt állították, hogy Középföldét azonosította Európával, de ő ezt később cáfolta.


Helyesebben: Tolkien, ha kérdezték, Középföldét Európával azonosította, de később tagadta (mármint az elképzelést).


Még helyesebben: az angol szöveg megfogalmazása arra utal, hogy valószínűleg egy konkrét esetről van szó, nem pedig arról, hogy általában ezt válaszolta volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103247 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Lóminas írta: A Tolkien-Atlasban (ami földrajz terén szerintem az eddigi leghitelesebb munka), a következőt olvastam:

˝ Tolkien, upon questioning, was even reported to have said that Middle-Earth is Europe, but later denied it.˝

Lóminas írta: Nagyjából annyit tesz. hogy Tolkienről azt állították, hogy Középföldét azonosította Európával, de ő ezt később cáfolta.


Helyesebben: Tolkien, ha kérdezték, Középföldét Európával azonosította, de később tagadta (mármint az elképzelést).

Szerintem az egész amiatt volt, hogy kissé megijedt attól, hogy talán túl komolyan veszi az írásait... :) De én azt mondom: Középfölde Európa is lehet, mint ahogy Arda a Föld, egy olyan korban, amiről semmit sem tudunk (vagy csak nagyon keveset). De ez már nem földrajz, hanem filozófia/teológia/et cetera.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103246 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Tolkien maga állította, hogy Középfölde megfeleltethető a Földnek. (Númenort például Atlantiszhoz hasonlítja a Plotz-levélben)

Szerintem olvasd el az általam ajánlott esszét (vagy várd meg, amíg lefordítom :) ).

Szerintem nem igazán lehet hiteles valami, amit nem maga Tolkien írt... Legyen az akármilyen témájú, nagyon alapoz az író értelmezésére - ami, mint tudjuk, nem gyakran vág egybe Tolkienével...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103136 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nagyjából annyit tesz. hogy Tolkienről azt állították, hogy Középföldét azonosította Európával, de ő ezt később cáfolta.

Ezt az Atlast a Silverland üzletben vettem (Lajos u. 40, a Szépvölgyi úti HÉV-megálló közelében), de neten is megrendelhető.
A születésnapi ünnepségen is láttam egy példányt belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103119 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Lominas írta: A Tolkien-Atlasban (ami földrajz terén szerintem az eddigi leghitelesebb munka), a következőt olvastam:

˝Tolkien, upon questioning, was even reported to have said that Middle-Earth is Europe, but later denied it.˝





Vagyis?... :D A hármas angolommal... :)

Hol lehet ilyen Atlaszt szerválni?... én még nem láttam sehol... nem mintha tudtam volna, hogy létezik! :)

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103081 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A Tolkien-Atlasban (ami földrajz terén szerintem az eddigi leghitelesebb munka), a következőt olvastam:

˝Tolkien, upon questioning, was even reported to have said that Middle-Earth is Europe, but later denied it.˝

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102735 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kedves Ancalimon!

Ott voltam az előadásodon, a Tolkien születésnapi ünnepségen - megjegyzem nagyon tetszett :up: -, de mikor ott is ezt említetted, eléggé meglepődtem. Az igazat megvallva számomra ez egy kicsit illúzióromboló volt. Restellem, de ezzel kapcsolatban olyan ˝hiszem, ha látom˝ érzések támadtak fel bennem. :roll:

Meg tudnád mondani, hogy ezt hol olvastad?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101796 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Dínchamion írta: Was Middle-Earth Europe?


Ooh, yes.

Legalábbis az író szándéka szerint.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101786 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Eriol AElfwine írta: Bocs hogy ezt írom, de ez az egész téma úgy 20 hozzászólással előtt már elhangzott, kiveséztük.


Az túlzás, hogy kiveséztétek volna... Mondjuk inkább úgy, hogy jó sok kérdés és lehetőség felmerült, de válasz nem igazán. :)

Amúgy az említett témához egy adalék:

Was Middle-Earth Europe?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101729 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hát ln nemtom... végigolvastam, de ilyesmit nem láttam.... :?

De ha te mondod...

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101482 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Bocs hogy ezt írom, de ez az egész téma úgy 20 hozzászólással előtt már elhangzott, kiveséztük.

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100553 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
És persze kifelejtettem a legfontosabbat!

Nyugat=Amerika, vagyis uj világ, az ismeretlen ,ami a középkori embernek felfghatatlan dolgokat rejt...

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100552 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A másik téma: Középfölde vs. Mai Kontinensek
Ez igy elég hülyeség, mert végül is "az a világ" sem csak Középföldéböl áll. (bocs mindenkinek a tudatlanságomért, tom hogy van rendes neve :) )
Szal. Szerintem elég sok hasonloság van a népek között, de érdekesnek tartom, hogy amiszerint én ezt levezettem volt egy pár nép, ami nekem valamilyen modon kapcsolodott az északi germán, vagy skandináv öslakokkal... Egy pár vélemény a népekröl:
- Törpök. szakállas, szörös, bunko faragatlan :arrow: egyértelmü északi vonás (igaz ez föleg a középkorban mutatkozik)
- Rohaniak. Szökék, szakállasak. :arrow: A lovak meg esteleg lehetnének a keleti népek; mongolok, tatárok... neagggyisten magyarok :)
- Tündék. Magas, szöke :arrow: germán. A többi sajna egyik se arra vall... :)
- Hobbitok. Nyugis, teázgato népség különb minden fajnál
:arrow: angolok
- Easterlingek. Abszolut arab vonás.



Bocs mindenkinek, aki másként gondolja, és elviselte a bogaraimat, de én ezen teorizáltam egy darabig, és mindeig arra jutottam ,hogy miért ne?...

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100544 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ez egyébként egy érdekes téma, hamár azon vitatkozunk, hogy "mikor az egysejtüek", vagy másik létsik... Ennyi erövel bármelyik lehetne igaz... :)
De elméletben a másik világ a legelfogadhatobb :!: SZERINTEM!

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100542 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hozzászolnék az elözö témához, vagyis Középföldének van-é köze a mostani földhöz. Az biztos, hogy Tolkien tett arrol emlitést, hogy a mostani emberi kor elött létezett.
Söt a jobb könyvek hátulján is megemliti Göncz Árpád, hogy (idézem):
"...-vagyis abban a képzelt idöben, mikor a világ sorát nem az ember... jo...gonosz... (!) Abban az idöben, mikor mikor a mi idöszámitásunk elött ki tudja, hány ezer, tizezer esztendöve..."

Az az igazság, hogy nem tudom mennyire van ennek valoságalapja, lehet, hogy csak a fordito ötlete, de ezt erösen kétlem... sajnos még nem volt alkalmam elolvasni a Szilmarolokat, de szerintem abbol sok kiderülhet a földrajzi kialakulásrol. És remélem hamarosan kiadják majd magyarul a Tolkien jegyzeteit! (bár ez már más téma :) ) Abbol is kiderülhet egysmás.


Az én véleményem, a másik sik elmélete a legkézenfekvöbb. A többi mind kizárhato, de ebbe nem lehet belekötni! Egy létsik, amin a földhöz hasonlo folyamatok játszodtak le...

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100538 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Valaki (bocs, de nemtom a nevét :lol: ) ezt a linket adta
www.tolkien-archives.com/maps/
cimet adta! Rengeteg féle térkép van mindenhonnan!

De, huhhh.. ez a filbeli kép nagyon szép! Föleg, hogy van Gondor és Roahanes is! :D

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98993 Írta: Swen
Swen válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Lominas írta: A baloldali térkép van a filmben, asszem:


www.lordoftherings-soundtrack.com/ile/maps.html

:up:


Huhh áldás neked, ezek nem semmi térképek!! :)
megy a falra rögvest:))

bye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.538 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére