Középfölde földrajza

Több
16 éve 11 hónapja #324618 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Valaki, aki rendelkezik HoME kötettel!!!!! :!: :!: :!: Tudna adni valami infót részletes(ha van) infót a Sötét Földekről(más néven Déli Föld). A Középfölde Atlaszának Arda Első és Másodkorát bemutató térképen is szerepel(nem Haradra és a tőle délre fekvő területekre gondolok).Nagyon fontos lenne a dolog :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324570 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Anduin írta: Meg abban a völgyben, Dorthonion és Doriath (neve feledés homályába temetkezett, mármint az én fejembe)


Nan Dungortheb (a rettenetes halál völgye).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324567 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A HoMe sajnos nincs meg nekem, úgyhogy erről nem tudok többet mondani :(

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324564 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Elvileg Ungolian féktelen étvágyában megette önmagát.
Meg abban a völgyben, Dorthonion és Doriath (neve feledés homályába temetkezett, mármint az én fejembe), amin csak egyedül Beren volt képes átjutni, ott elvileg Ungolian gyermekei éltek.....de ez nem biztso, az a lényeg, hogy pókok voltak.

Nos, mivel a GYK az ókor elött játszódik (negyedkor=ókor), és mivel egy ,,angol" eposz, ezért Arda éghajlata naggyából egyezik a földével.
Tehát, miután kerek lett, nyílván volt egyenltő, és ezért alakultak ki esőerdők azokon a vidékeken.
Haradnál a sivatagok (tényleg, ezt csak a passzát szél tudná magyarázni, de tudtommal, arról nincs szó, szóval földrajzilag érdekes, hogyan lakultak ki)
után, logikusan párásabb vidékek következnek.
Ezt például a Középfölde Atlasza is alátámasztja, ott nagy erdőket jelöl ezen a vidéken.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324561 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kösz a hozzászólást Levedi, de tényleg csak ennyi tudható erről a területről? A HoME kötetekben sincs több róla? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324171 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Csak két infó van róla (Ha rá vonatkozik, és nem a Haradtól délre lévő területekre)
Kürtvár ostrománál Tolkien a "sötét déli erdők majmaihoz" hasonlítja a létrákon felkúszó orkokat, és Minas Tirith ostrománál Grond akkora volt "mint az őserdő hatalmas fái". Lehetséges, hogy itt a Haradtól délre lévő földekre gondol.
Itt élnek Ungoliant sötét leszármazottai, és lehetséges, hogy még ő maga is. Ez esetben biztosan a Déli Földekről van szó.

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324163 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nem, de szinte biztso, hogy ott is éltek emberek.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324152 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A Középfölde Atlasza című könyvben az Első illetve a Másodkori Ardát bemutató térképen Középföldétől jobbra van egy Sötét Föld(Déli Föld) névvel illetett földrész. Erről a területről nem tudna adni valaki egy leírást?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323158 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Anduin írta: És nem öltek volna meg az orkok, járványok, sárkányok, áradások, éhinséd, Hosszú Tél, ja, és ha király lettél volna.
Ja bocs, ott mégsem mesés az élet.


igaz, kész életveszély :P de délföldén nincsenek se orkok, dse emberek... és én nem feltétlenül lettem volna király, csak segítettem volna embereknek azzá válni :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323156 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
És nem öltek volna meg az orkok, járványok, sárkányok, áradások, éhinséd, Hosszú Tél, ja, és ha király lettél volna.
Ja bocs, ott mégsem mesés az élet.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323152 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Anduin írta: Ya, már értem a kérdést...jo bocs, most esett le.
Nem, mivel arda lapos volt, csak miután eltávolították a világ köreiről azután lett kerek.
Ott biztos leestél volna, vagy valami hasonló.


igen, ezért is kérdeztem meg... mondjuk én egész közép, és déldföldét királyságokká tettem volna, ha ott éltem volna... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323151 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Anduin írta: Ott biztos leestél volna, vagy valami hasonló.


Leesni nem.
Hajózgatni az Ekkaián igen ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323149 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ya, már értem a kérdést...jo bocs, most esett le.
Nem, mivel arda lapos volt, csak miután eltávolították a világ köreiről azután lett kerek.
Ott biztos leestél volna, vagy valami hasonló.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323138 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Anduin írta: Képzeld el úgy, mint kb Európát és Afrikát kilapítva. Amerika helyén ott van Aman, csak éppen nem lehet oda eljutni, csak Grönlandon át:D
Tudom, ez elvont, de valahogy így néz ki.

Ha pedig nem képzeled el, ajánlom a Középfölde Földrajza című nagyszerű könyvet.
Nagyon megéri megvenni, én pl mindennap forgatom, hasznosabb minta Tolkien A-Z-ig, az már biztos.


Megvan nekem, teljesen beleszerettem, és nem tudok vele betelni... csak ezt az egyet nem értettem.
Meg még egyebeket... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323136 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Képzeld el úgy, mint kb Európát és Afrikát kilapítva. Amerika helyén ott van Aman, csak éppen nem lehet oda eljutni, csak Grönlandon át:D
Tudom, ez elvont, de valahogy így néz ki.

Ha pedig nem képzeled el, ajánlom a Középfölde Földrajza című nagyszerű könyvet.
Nagyon megéri megvenni, én pl mindennap forgatom, hasznosabb minta Tolkien A-Z-ig, az már biztos.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323135 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Felagund írta: Nem.
A három földrész (Aman, Középfölde és a Keleti földek) teljesen diszjunkt, csak a Helcaraxe jégpáncélja szolgált átjáróként, de ez még a lapos Ardán volt így...


értem, köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323133 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nem.
A három földrész (Aman, Középfölde és a Keleti földek) teljesen diszjunkt, csak a Helcaraxe jégpáncélja szolgált átjáróként, de ez még a lapos Ardán volt így...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #323127 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Aman, és Kelet összefügg? Értsd: Ha elindulok keleten, Amanba jutok? (mármint a legkeletibb földrészen)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 napja #322568 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Köszönöm, ez nagyon fontos volt! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 napja #322497 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Igen, igazad van, hatalmas pusztítást végeztek, de Tolkien nem használta ezt a kifejezést, és ez mégis csak más.
Azért, ha összehasonlítod pl Indiával a Brit Birodalom részeként, akkor, azért vannak szembeötlő különbségek.
pl. Indiát továbbrais Maharadzsák kormáyozták, brit katonai, és tanácsadói jelenléttel.

Numenor persze, letarolta, de azért, nem éltek annyira sokan arrafelé, és azok a halászok sem voltak királyságokba, birodalmakba tömörülve, ígyhát Gonodort is ők népesítették be. Tehát, nem kellett pl Pelargir-nál halász-támadástól tartani.
Gyarmati háborúk sem voltak, ha Szauron támadását nem vesszük annak, de ő meg nem volt hűbéres, csak aztán lett alatvaló. :evil:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 napja #322496 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Anduin írta: Nos, oda, ha jól tudom, csak elkalandoztak.
De, ismerünk gyarmatokat, városokat: Long Daer, Pelargir.
Ezek voltak a legfontosabbak+ Umbar. Minenesetre elég gyarmatuk és népességük volt Középföldén, hogy a Bukás után, nem sokkal, majdnem akkora sereg jött össze, mint A Nagy Csata idején az első korba.

Mégse használnám az erősen imperialista kifejezést, gyarmat, Tolkien ilyet sohasem írt le.


Lond Daer, csak hogy pontosak legyünk, és még esetleg Tharbad városa mélyen bent a szárazföldön.
Azt sajnos el kell ismerni, hoyg egy idő után a númenoriak igenis gyarmatnak tekintették Középföldét. Letarolták az erdőket, hogy legyen fájuk a hajók építéséhez, kizsigerelték a náluk gyengébb embernépeket, és Szauron befolyása alatt rabszolgákat vittek Númenorba (főleg emberáldozatok céljára).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 napja #322491 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nos, oda, ha jól tudom, csak elkalandoztak.
De, ismerünk gyarmatokat, városokat: Long Daer, Pelargir.
Ezek voltak a legfontosabbak+ Umbar. Minenesetre elég gyarmatuk és népességük volt Középföldén, hogy a Bukás után, nem sokkal, majdnem akkora sereg jött össze, mint A Nagy Csata idején az első korba.

Mégse használnám az erősen imperialista kifejezést, gyarmat, Tolkien ilyet sohasem írt le.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 napja #322484 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nem tudja véletlenül valaki, hol voltak Númenor gyarmatai? A Cuiviénenen, és a Vörös hegységen túl, Keleten, a tengerparton, még Középföldén? Vagy ott mi van? Van ott valami királyság? És délen, azon a félszigeten? Ott mi van? Ott is voltak gyarmatok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #320973 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
kösz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #320911 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A másod- és harmadkori középfölde területén ahol Mordor, Rhún tengere volt, Barnaföldektől keletre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #320806 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
nem tudja valaki hogy hol feküdt Helcar beltengere pontosan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #320071 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Üdv!

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint így jártam...
Megvenni meg jó lenne, de annak előfeltétele lenne némi pénz is amivel most igen szűkén állok... (jelenleg "türelmesen" várom a februári fizetésemet is ami felől eddig igen nagy a csönd)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319351 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Szerintem vedd meg, nem kell érte óbudára menni, a Libribe is lehet kapni, 4500-ért. Mióta megvan, majdnem minden nap belenézek, úgyhogy megéri a pénzét!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319336 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A térképekre különösen kényes a Tolkien Estate, úgyhogy ahol fenn voltak, onnan is leszedették évekkel ezelőtt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319329 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Mivel nyilvávalóan copyright-os az egész könyv, max találhatsz, egyes oldalakat beszkennelt formában.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.546 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére