Ajánló

Több
18 éve 10 hónapja #256503 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Ajánló
Szeretnék ajánlani egy könyvet a neve: MÉK, azaz Magyar Értelmező Kéziszótár jó szórakozást hozzá!

Toma Kedves, azt hiszem, mindannyian epedve várjuk a részletes beszámolót erről a kétségtelenül érdekfeszítő olvasmányról! (privi megy:-)[size=9:2sle4k80] -Leguan[/size]

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #256485 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: Ajánló
Én a sok film után egy könyvet szeretnék nektek ajánlani:

Az április 24.-ei könyvvásáron mutatták be Tisza Kata: Pesti kinálat c. könyvét. Én akkor megvettem, és 2 nap múlva (sok volt a dolgom :wink: ) már el is olvastam. Magával ragadott, az ember nem is veszi észre hogy telik az idő. különböző hangulatú novellákat tartalmaz, de mégis az irományok egy egységet alkotnak.

Mindenkinek nagyon ajánlom, mert aki felveszi, talál benne valamit ami neki szól: korosztálytól, és azt hiszem nemtől függetlenül.
Miután letettem biztos voltam benne, hogy még egy párszor el fogom olvasni. Azt hiszem hogy ez abszolut pozitiv.
A többit pedig rátok bizom. :) Keressétek nyugodtan, bár az első nyomást a könyvvásáron elkapkodták, és azóta nem láttam egyik boltban sem.
Ha valakinek felkeltette az érdeklődését, és nem találja, forduljon hozzám bizalommal, bár a sor elég hosszú! :) :wink:

*****by KÁJ*****

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #254676 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: Ajánló
Sziasztok!
Két filmet szeretnék a figyelmetekbe ajánlani,két teljesen eltérő stílusút.
Az első a ROBOTOK című számítógépanimációs film,szerintem szenzációs,
sokkal jobb mint a Shrek 1-2.

A második nagyon nagy kedvencem.Címe A SÓLYOM VÉGVESZÉLYBEN.
Ridley Scott rendezte,és valós eseményeken alapszik.Én még emlékszem
a HÍRADÓ bejátszásokra is,az időpont 1993 Októbere,a helyszín Szomália
Mogadishu.Százegynéhány Amerikai elit katonát küldenek a városba,hogy
elfogjanak pár ellenséges vezetőt.Ám kiderül,hogy csapdát állítottak nekik.
A 30 percre tervezett akcióból,16 órás városi harc alakul ki.
Aki kíváncsi a realitásra ne hagyja ki.Sőt azt is megkockáztatom,hogy az
érzékenyebb lelkűek elsírják magukat.Ez DRÁMA,nincs happy-end.
A legjobb háborús film amit valaha láttam. :bawling:

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #253423 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Ajánló
Hétvégén láttam, és szeretném ajánlani a Repülő tőrök klánja (háza!!) című vuhsziát. Nem egy olyan "tegnap láttam és tetszett" típusú, hanem tényleg egy nagyszerű filmről van szó. Akinek tetszett a Tigris és sárkány, vagy tavaly a Hős, az ezt is szeretni fogja.
Sztori: 800-as években Kínában járunk. Az uralkodó gyenge, megy a korrupció ezerrel, és egy felkelőkből álló csoport (a Repülő tőrök klánja) szeretne némileg változtatni a fennálló helyzeten. Sok nem derül ki a konkrét céljaikból (vagy csak én néztem "rosszul" a filmet). A rendfenntartó erők elfognak egy táncosnőt, aki feltehetően a klánhoz tartozik, az egyik pasas meg kitalálja, hogy csapdát állítanak, egyikük "kiszabadítja" és a bizalmába férkőzik, így talán eljutnak a klán vezéréhez. Röviden ennyi. Van minden, üldözés, gyönyörűen koreografált harci jelenetek, meg persze szerelmesek is lesznek.
Nagyon jó a zenéje, és annyira jó elnézni, hogy már csak a látvány és a zene miatt is érdemes megnézni. Nem egy tömegfilm, valószínűleg kevés embernek tetszik, de csodás film. Szerintem.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja - 18 éve 8 hónapja #249166 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Ajánló

Kincső (Thilanna) írta: Egy kérdésem lenne: most akkor már nem áll, hogy évi 5-öt lehet ajánlani műfajonként, és nem a "tegnap láttam ezt és ezt" kikötés, jól látom? mert ha így van lehet h. én is összeszedem az ajánlanivalóimat :twisted: :)


Akkor ezennel megerősítem Ankalimon topikkiírását, miszerint a "tegnap láttam" és "kellemes, szórakoztató nyáresti matiné" ajánlás-szerűségek nemkívánatos elemek a témában. Kéretik indokolni, felkelteni az érdeklődést, csak ügyesen! Ezenkívül amit lehet, nem feltétlenül kell megcselekedni(bár mint tudjuk, "aki megengedheti, mind megengedi")

Lassankint rendet vágok, azaz az idejétmúlt (film a tévében) ajánlatokat elvarázsolom.

Leguan bácsi, a témafigyelő

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #249042 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Ajánló

Filmajánló :cucc:
Néha képesek vagyunk elfelejteni, hogy nem a szigorú szabályokra és a különböző elvárásokra támaszkodva, és azoknak engedelmeskedve kéne élnünk. Jó, igaz hogy amit most szeretnék írni, az inkább a felnőttekre jellemző (így, gyerekszemmel), de szerintem mindenki talál benne valami megszívlelendőt.
Ma voltunk Ringgel moziban és megnéztük az Én, Pán Pétert. Ez egy olyan film, amit minden olyan embernek tudok ajánlani, aki már megunta a tömegfilmeket, és szeretne egy olyan filmet látni, aminek van mondanivalója is. A történet lényege az, hogy a főszereplő író meg tudja őrizni a gyermeki játékosságot, őszinteséget, és nem válik érzéketlen és a játékot nevetségesnek tituláló felnőtté. Érdemes ebbe belegondolni, hogy olyan jó ilyen dolgokat néha megtenni, csinálni valami ökörséget, és nem érdekes, hogy emiatt ki néz hülyének, te legalább jól érzed magad. Néhja elfelejtjük, hogy az élet nem arra való, hogy alig csak átvergődjünk rajta, hanem hogy éljünk benne. Elvégre mit ér az olyan ember, aki nem mozdul ki soha otthonról, nincsenek kapcsolatai, nem beszélget senkivel? Az én álláspontom az, hogy rengeteg dolgot ki kell próbálni, menni kell előre, nem baj, ha néha elesel, legalább tanulsz belőle, minthogy félj megtenni az első lépéseket, s inkább otthon ülsz egész életedben és vársz a csodára.

Bocsi hogy ennyi minden között csapongtam, a lényeg azért remélem elég érthető lett.

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248376 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Ajánló
Szeretnék ajánlani egy könyvet.
Janikovszky Éva: De szép ez az élet! c. könyvét.
Én Janikovszky Éva könyvein és Lázár Ervin könyvein nőttem fel. Ezt a
könyvet most olvasom (még nem értem a végére) de nagyon tetszik.
Janikovszky Évának van egy nagyon aranyos, kedves stíilusa, amit én nagyon kedvelek.
Szerintem az olvassa el, akinek az Amelie csodálatos élete c. film tetszett amit szintúgy egy nagyon nagy kedvenc.
Ha szeretnél egy könnyed, aranyos könyvet olvasni.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248256 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Ajánló
Kicsit kanyarodjunk el az operaháztól.
Valamikor még az előző életemben kb 25éve, olvastam egy könyvet.
Fantasy regény sorozat volt, írója Ursula Le Guinn, a címe: A szigetvilág varázslója, Atuan sírjai, A legtávolabb part és a Tehanu.
Szvsz az ilyen "kaladozós varázslós, sárkányos fantasy könyvek első generációja, ami nem is a látványos harcokról szólt, és a sárkányai sem "gyilkolós égetős" fajta, hanem inkább a természet őserőinek a megtestesülései.
A mágia, és a varázslás is inkább a tolkieni, finoman árnyalt.
Maga a regény is többet foglalkozik az emberi jellem fejlődésével, lelki problémákkal, mint a tőzgolyó dobálással.
Ha valaki szereti a ráérősen csordogáló történet vezetést, részletesen kidolgozott jellemeket, és kíváncsi egy szvsz "irodalmi alapműre", annak nyugodt szívvel ajánlom.
"nekem kedvencem az Atuan sírjai! :itscool:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248253 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Ajánló
Inczy: én nagyon ajánlom a könyvet. Eltér a musicaltől, de azért érdemes elolvasni. Az a tipikus "rémromantikus" sztori. Csak vigyázz, hogy ne sötétben olvasd. :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248221 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha már Operaház fantomja...
A filmet még nem láttam, de a Madách Színházban sikerült egy nagyon jó szereposztást kifognom, pont Csengeryvel. 8) Az énekesek mellett a díszletek is félelmetesen jók, amikor a tóban "csónakáznak", hát... Szal ott van. Azt tudtátok, h Magyaroszág kapta meg elsőként a jogot, h eltérjen az eredeti rendezéstől, díszletektől, jelmezektől, stb? És nem is okoztak csalódást... :wink:

Na mindegy, igazából csak arra akartam rátérni, h itthon a minap megakadt a szemem magán a könyvön. Tervezem, h betegszabadságom alatt rávetem magam. 8)
Ti olvastátok?

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248151 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: Ajánló
Nohát. Pedig Mahó kenterbe veri az összes hazai Christine-t (pláne a kiöregedett és rút, se operaénekesnőnek, se musicalénekesnek nem való Fonyót.) Csengerivel meg aztán igazán elképesztő párost alkotnak :agree:
A filmbeli leányzó azonban elég harmatos, mutatósnak mutatós, viszont nem él meg a vásznon. Nekem hangilag is kevés. Nem érthetünk egyet mindenben :P

~ Une lumi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248138 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Ajánló
Akkor egyedül vagyok a véleményemmel, mely szerint a film félelmetesen jó? :)
A húgom (Fio) konziba jár, hallja, ha valami nem stimmel, szóval vájtfülűnek számít- de még ő is a székbe szegeződve nézte végig a filmet. Szerintem az ősbemutató óta nem voltak ilyen jó hangjai a musicalnek. (Mellesleg mindenki a saját hangján énekel, Minnie Drivert kivéve.)

Sasvári tényleg eléggé ramatyul énekli a szerepet- Csengerit még nem hallottam, viszont, kövezzetek meg, és bocsánat, Mahó Andreától a hidegrázás kerülget, már akkor a falat kapartam tőle, amikor Győrben láttam a Nyomorultakban, és őszintén szólva elképzelni sem tudom, hogy Webber, aki Sarah Brightmanre írta a szerepet (és Brightman klasszisokkal jobb Mahónál), miért is lelkesedett ezért a nőért annyira. Emmy Rossum hangja, bár nem kimunkált, de még így is sokkal több tehetséget rejt- a Wishing You Were Somehow Here Again egyszerűen letaglózó.

szerintem. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete - 19 éve 1 hete #248137 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló
Nem volt off - annyira

Sasvári egy életen át várt arra, hogy eléneklehesse Az Operaház Fantomjának címszerepét, de mire Magyarországra érkezett a musical, addigra elöregedett a hangja, és nagyon rossz ebben a szerepben, még akkoris, ha a fantom, a történet idején ötven körül járatott...

Tény, hogy Csengeri az ász ebben a szerepben Magyarországon. Mind hangilag, mind színészi játékban nagyon ott van a csákó.
Jobb fantomot keresve se lehetne találni.

Nézzétek meg.

A filmről nem akarok rosszat mondani, mert ebben a témában elfogult vagyok, de a legnagyobb pozitívuma szerintem, hogy az első olyan feldogozás, ahol van ereje a Fantomnak valóban elcsábítani Raultól Christine-t. És van benne egy klassz vívó-jelenet a havas temetőben. Na az nagyon el lett találva.

Egyébként még kiegészítésként: ebből a történetből eddig ez a negyedik filmes változat. Mindjárt utánanézek, hogy pontosan melyik években csinálták az előző hármat. A legjobb film pedig a négy közül, az 1990 körül készült francia változat.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248102 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha már a Fantomról van szó: a budapesti színházi előadás valóban felülmúlja az eredeti Londonit is. Itt ugyanis 32 szín van, míg az eredeti verzióban csak 17.

Arról mondjuk vitatkoznék, hogy Sasvári milyen fantom...
Szerintem Csengery Attila és Miller Zoli messze jobb, mint ő, de ez egyéni megítélés kérdése, no meg én hallottam/láttam mindegyikkel :)

És igen, ajánlom mindenkinek a Madách Színházban! Rohadtjó előadás.
A Filmet viszont csak NEM vájfülüeknek és NEM filmértőknek szabad megnézniük...

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #247994 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Ajánló

Gandalf írta: Kiegészítés a Fantomhoz:

"1911: Gaston Leroux megírja Az Operaház fantomja című regényt.
1924: megszületik belőle az első filmváltozat.
1986: Andrew Lloyd Webber megírja a könyvből a világ egyik legismertebb musical-jét.
1990: Joel Schumacher eltervezi, hogy elkészíti a musical filmváltozatát.
2004: bájos és kellemes emberek kelnek életre a vásznon, Schumacher elkészítette a filmet.
2005 március 17., Magyarországon is bemutatják a mozit..."

A Nightwish-feldolgozás (csak 1 számról van szó, nem az egész műről) a 2002-es Century Child c. albumon jelent meg.


Kiegészítés a kiegészítéshez:
2003. Július 1-én a Madách Színház bemutatja Az Operaház fantomját, amit azóta is fergeteges sikerrel játszanak. Mindenkinek ajánlom, fantasztikus előadás!!!!! És hogy egy kicsit büszkék lehessünk: a perfekcionizmusáról híres Webber maga mondta, hogy Budapesten találta meg eddig a legjobb hangokat a darabhoz! Egyébként mint Fantom-rajongó, több énekes előadásában is hallottam (élőben és CD-n) és azt kell mondjam, Sasvári Sándor fantomja messze felülmúlja az összes többit. Elképesztő mit művel az a pasi a hangjával! Szóval menjetek Fantomot nézni, színházat még úgyse nagyon ajánlottunk!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete - 19 éve 1 hete #247934 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló
Kiegészítés a Fantomhoz:

"1911: Gaston Leroux megírja Az Operaház fantomja című regényt.
1924: megszületik belőle az első filmváltozat.
1986: Andrew Lloyd Webber megírja a könyvből a világ egyik legismertebb musical-jét.
1990: Joel Schumacher eltervezi, hogy elkészíti a musical filmváltozatát.
2004: bájos és kellemes emberek kelnek életre a vásznon, Schumacher elkészítette a filmet.
2005 március 17., Magyarországon is bemutatják a mozit..."

A Nightwish-feldolgozás (csak 1 számról van szó, nem az egész műről) a 2002-es Century Child c. albumon jelent meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #246152 Írta: Eönwë
Eönwë válaszolt a következő témában: Ajánló

Ringbearer írta: Láttam a Sorstalanság c. filmet, és csak ajánlani tudom.
A könyvet teljes mértékben visszaadja, és nem túl lihegett..!
Ennio Morriconetól többet vártam, de Koltai Lajos le a kalappal..
Egy kicsit zavaróak az állandó elfeketedés, de nem rossz.
Nagy Marcell pedig nagyon jó..
uhh, még mindig a hatása alatt vagyok.
nem szószerint idézek: "Megértettem az egyszerűségét: Bárhol, bármikor, bárkit lelőhetnek."

Asszem a lényege az egésznek, nem az hogy koncentrációs táborban volt a fiú...hanem hogy ez mind megtörtént valakivel, olyan emberrel akinek igazából semmi köze nem volt az egészhez...bárhol, bármi megtörténhet.
Sorstalanság.


hm asszem jórészt egyetértek, talán azzal nem, h Koltaitól vártam többet és Morricone nagyon jó... :wink:

hm régen jártam erre, de ajánlani muszáj. zenét. nem hiszem, hogy bármelyikőtök ismerné, és arra se vennék mérget, hogy sokatoknak tetszene, mert zenei szélsőségekhez edződött fül szükséges hozzá. A kétszemélyes, magyar "zenekart" úgy hívják, hogy THY CATAFALQUE, a tavaly megjelent albumuk címe pedig Tűnő Idő Tárlat. És nomen est omen: az album az idő megfoghatatlan titkát igyekszik hangokba önteni: azt hiszem, sikerrel. A gerincet Kátai Tamás megazsenitalentum szintitémái adják, illetve gyönyörűszép versei, melyekből kötete is jelent meg, Távolodó, távolodó címmel, szerzői kiadásban, az érdeklődőknek (pl én) szívesen elküldi e-mailben. Az albumon ezenkívül egy Ady, egy Radnóti és két Weöres Sándor versfeldolgozás is található. Egy dalt, egy 18 perces hangfolyamot emelnék ki, hihetetlen, hogy ilyen zene született 2004-ben Magyarországon. Számomra mindenképp. Az egyetlen angol nyelvű dal a lemezen, Neath Waters címmel. Gépi dobokkal indul a dal, ami Kátai projectjeiben általános, ő írja ezeket is, cseppet sem zavaró. aztán érkeznek a lágy női hangok, majd a sodró gitárok és lebegő szintitémák magával húzzák az embert, az örvénylő és viharos Idő óceánjába, a víz mélyére (neath waters) ... minden bizonnyal egy kis metálos múlt is kell a zene befogadásához, lévén a legkeményebb részek a sodró szinti ellenére is zúznak, marnak, és Kátai black metálosan károgja felénk gyönyörű versét... aztán váltás: csönd. távoli hangok. morajlás. de ez csak. vihar előtti csend. érkeznek az üstdobok, érkezik Nikoletta hangja és Bíró Anita szívettépő hegedűjátéka... és elszabadul transzbaejtő katarzis, nagyzenekarral, sodrással, indulatokkal, érzelmekkel, felkavar és magávalragad, én egyszerűen önkívületbe estem tőle, sosem gondoltam volna h zene ilyesmire képes, pedig jónéhány hasonló katarzis élményem volt már 8O ez egyszerűen hihetetlen. filmzene, világzene, súlyos metál, szintis ambient, tibeti szakrális zene, egy lemezen, egy dalban.... kicsit terjengős lett a beszámolóm, de egy 18 perces csodáról még kevés is. nem mondom, h könnyű eset, de megéri a próbálkozást.

I hate the way things change.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #246001 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Ajánló

Nellas írta:

Olosta (Aelalin) írta:
Ja igen, a Da Vinci kódot is ajánlom a figyelmetekbe! Überjó könyv! :wink: És hamarosan film is lesz belőle (azt hiszem Tom Hanks fogja játszani benne Robert Langdont, a főhőst).


Jajaj!! El akarom olvasni. Egyelőre Dan Browntól csak az Angyalok és Démonok című könyvet olvastam, de az is fantasztikus jó, bár lehet, hogy némelyeknek túl hihetetlen. Úgyértem maga a szituáció. Nem baj, azért tessék elolvasni.
Tom Hanks, mint Langdon? Hááát :roll: Nem tom. Máshogy képzeltem.


Az Angyalok és démonokat most a héten olvastam el (3 nap alatt kivégeztem, mert egyszerűen letehetetlen). 8)
Na hát igen, érdekes de nagyon. Ez is remek könyv, akár a Da Vinci kód. [size=9:2t6t0fiw](Ja igen, ha érdekel valakit a Da Vinci kódnak van egy magyar rajongói oldala, amit ide kattintva elérhettek.)[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #245407 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Ajánló
Egy pár gondolat még az előbbbi vitához: ami jó könyv, az nem kötelező, hogy tetsszen is. Egy könyv, attól, hogy valakinek még nem tezstzik, nem okoz élvezetet, lehet értékes. Ilyen esetben nem a bennünk keltett érzésket kell figyelni, és nem a saját véleményünket, hanem a mű irodalmi értékét, a megfogalmazást, és hasonló nyalánkságokat. magyarán. saját magunkat, előítéleteinekt és véleményünket a háttérbe kell szorítani, mert csak így vagyunk képesek objektíven értékelni és látni bármit is. Ez vonatkozik minden műalkotáshoz ill. egy másik emberhez való viszonyulásunkra is.


És hogy ne legyek teljesen off:

a fent írtakhoz ajánlom Gadamer Igazság és módszer című művét. Szerintem abszolút nem elvont. sőt, elég érthető, hasznos, és tanulságos könyv.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244662 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ajánló

Olosta (Aelalin) írta: Sziasztok!

Ritkán járok ide, de most ajánlani támadt kedvem.
Nem tudom, láttátok-e már a Nemzet aranya c. filmet?
Nicolas Cage, meg Sean Bean is játszik benne.
Egyik barátom azt mondta rá, hogy olyan, mint az Inidana Jones filmek. 8O Ez persze hülyeség, mert sokkal jobb!
Szóval van benne keresés, kutatás, kódfejtés, összesküvés, meg sok-sok kincs.
Emlékeztet egy kicsit a Da Vinci kódra (Dan Brown könyve), de csak azért, mert az elején a templomos lovagokról van egy kis bevágás, meg vannak benne szabadkőműves cuccok meg ilyenek.

Ja igen, a Da Vinci kódot is ajánlom a figyelmetekbe! Überjó könyv! :wink: És hamarosan film is lesz belőle (azt hiszem Tom Hanks fogja játszani benne Robert Langdont, a főhőst).


Csatlakozom, aki szereti az ilyen kalandozunk-kincskeresünk-rejtvényfejtünk-menekülünk jellegű cuccokat, azoknak feltétlenül kötelező darab. Bár van benne egy-két technikai marhaság a templomosokkal kapcsolatban, de nem vészes.
Da Vinci-kód szintén jó könyv, a filmre majd kíváncsi leszek. Érdemes elolvasni, és még némi alapja is van a benne írtaknak (úgy értem, az olyan tények, amik a templomos-legendáról manapság hozzáférhetőek. Ennek kapcsán ajánlanám még a Da Vinci-kód megfejtését Martin Lunntól, ami kb. összefoglalja a könyv kiindulópontjául szolgáló dolgokat, és kicsit utánajár a Sion-rend, stb.-nek).

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244642 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Ajánló
Sziasztok!

Ritkán járok ide, de most ajánlani támadt kedvem.
Nem tudom, láttátok-e már a Nemzet aranya c. filmet?
Nicolas Cage, meg Sean Bean is játszik benne.
Egyik barátom azt mondta rá, hogy olyan, mint az Inidana Jones filmek. 8O Ez persze hülyeség, mert sokkal jobb!
Szóval van benne keresés, kutatás, kódfejtés, összesküvés, meg sok-sok kincs.
Emlékeztet egy kicsit a Da Vinci kódra (Dan Brown könyve), de csak azért, mert az elején a templomos lovagokról van egy kis bevágás, meg vannak benne szabadkőműves cuccok meg ilyenek.

Ja igen, a Da Vinci kódot is ajánlom a figyelmetekbe! Überjó könyv! :wink: És hamarosan film is lesz belőle (azt hiszem Tom Hanks fogja játszani benne Robert Langdont, a főhőst).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244619 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Ajánló

Alyr Arkhon írta: Támad a Mars! (The Mars Attacks!)
[...]
Elég kemény filmszatíra az amerikai filmekről, életről, ilyesmikről. És emellett naggyon rulz.
A film már nem új, a Zertéellklub nevű keresk. csatorna kétszer is adta, innenonnan meg lehet szerezni.
Nézzétek meg, nem fogjátok megbánni.


Szvsz nem kifejezetten filmszatíra, inkább csak a Függetlenség Napja c. "filmeposz" szimpla paródiája. De annak nagyon jó. És Tom Jones saját magát játsza :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244560 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló
Most, hogy tán túljutottunk az előbbi film pozitív ill. negatív ajánlásán, újabb filmet akarok ajánlani:

Támad a Mars! (The Mars Attacks!)

Rend: Tim Burton
Fősz: Jack Nicholson, Natalie Portman, Michael J. Fox, Sarah Jessica Parker, Danny DeVito, Pierce Brosnan, Anette Benning, Tom Jones
Zene: Danny Elfman
Cég: Warner Bros.

Elég kemény filmszatíra az amerikai filmekről, életről, ilyesmikről. És emellett naggyon rulz.
A film már nem új, a Zertéellklub nevű keresk. csatorna kétszer is adta, innenonnan meg lehet szerezni.
Nézzétek meg, nem fogjátok megbánni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #244269 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ajánló
Már elnézést, hogy bocsánatot kérek, :) de ki mondta, hogy a Nobel-díjat csak annak adják, aki olyat ír, ami mindenkinek tetszik? Minden Nobel-díj mellé szoktak adni egy rövid indoklást is, bárki, aki kíváncsi rá, ITT olvasgathat kedvére, és azt fogja találni, hogy nem mind azért kapták a díjat, mert "jó írók". A Nobel-díj nem minőségi védjegy, hanem annak szól, hogy az illető felkeltette valamelyik (esetleg az élet-)művével a Nobel-bizottság figyelmét is annyira, hogy érdemesnek tartja őt arra, hogy díjazott legyen. Ez eddig összesen egy magyar embernek sikerült, ám ha nem akarunk/tudunk rá büszkék lenni, ne legyünk. De számomra kissé furának tűnik az a hozzáállás, hogy "muszáj elolvasnom, mert Nobel-díjas", aztán pedig "eh, ez ****" felkiáltással mindenki mást lebeszélni róla... :roll: Ha már egyszer kötelező olvasmány lett (:P), minek vegyük el tőle az ifjúság kedvét? :look:
sz. v. sz. ;)

Jah, és ajánló: :idea: Aki valami jó könyvre vágyik, hogy 'kipihenhesse a Sorstalanságot', olvassa el Vámos Miklóstól az Apák könyvét! :itscool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244168 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló
Khm, Kertész maga nyilatkozta, hogy nem a koncentrációs táborokról szól a könyve, ez csak egy allegórikus keret. Nekem a könyv filozófiája túl elvont volt és túl érthetetlenül megfogalmazott, a filmet még nem láttam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244132 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Ajánló
Nekünk 8.-ban ajánlott volt a Sorstalanság, és az egész osztály elolvasta, pedig nem volt kötelező!
De szerintem nagyon gáz, hogy nagyon sok iskolában kötelező megnézni. Szerintem ez nem egy 13-14 éves gyereknek való téma...

Mindazonáltal nekem tetszett. Szvsz pont nem döcögős, de ez teljesen szubjektív. Lehet, hogy "lerágott téma" a koncentrációs táborokról szóló könyvek, filmek, de ez esetben azt hiszem nem ez a lényeg.
A fiú kerülhetett volna bármelyik másik munkatáborba vagy arról is írhatott volna, hogy éheztek a gyerekek a háború miatt, de Kertész ezt élte át, ezt írta le. Nekem tökre tetszett, hogy olyan természetesen, gyermekien, szépen írta le az egészet...nem tom megfogalmazni.
Nekem sem azért tetszett mert Nobel díjat kapott, bár tény, hogy ha nem kapott volna Nobel-díjat bizonyára nem hallottam volna róla.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #244116 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló

Rabyn írta: Nekem is sok könyv vagy film nem tetszett eddig, de sosem mondtam egyikre sem, hogy **** lenne. csupán az én ízlésemnek nem megfelelö.. (erre az egyik legjobb példa A párizsi Notre-Dame, amin átszenvedtem magamat de nem tetszett)


Elnézést, hülyén fogalmaztam. Csak annyit szerettem volna írni, hogy szerintem Hugo jó író.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244112 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Ajánló
Ebböl is látszik, hogy mennyire másképpen gondolkodunk és mennyire más az ízlésünk. Szerintem attól még, hogy egy könyv nem tetszik nem kell kijelenti róla, hogy ****. Én még nem olvastam és a filmet is pénteken fogom látni a sulival. Az a gáz, hogy nálunk páran közölték, hogy röhögni jönnek, meg, hogy minek is kell megnézni. Mint kiderült benne lesz a szabadon választott magyar érettségi tételekben. Nekem is sok könyv vagy film nem tetszett eddig, de sosem mondtam egyikre sem, hogy **** lenne. csupán az én ízlésemnek nem megfelelö.. (erre az egyik legjobb példa A párizsi Notre-Dame, amin átszenvedtem magamat de nem tetszett)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244042 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Ajánló
Én is olvastam a Sorstalanságot,(filmet nem láttam) és szerintem remek könyv!
Az igaz, hogy döcögős a stílusa, de ne felnőtt suemmel olvasd, hanem egy tizenéves szemével. Neki sokszor nem úgy látja a dolgokat, mint egy felnőtt.
A Sorstalanság azért jó, mert nem a szokásos (részletesen, nevekkel, dátumokkal eseményekre koncentrálva) mutatja be a lágereket, hanem ahogyan az ember /gyerek/ látja: képekre lebontva.
Nagyon tettszett még az is benne, hogy nem neveken szerepeltek benne az emberek, hanem képelben. Pl: az az öreg katonatiszt, aki egyenes derékkal "vezényelte", irányította a rabokat. *szip*
És a végén van egy sor, valahogy így: "még ott a lágerban, a krematórium tövében is talál az ember boldog pillanatot"
bocs ha nem idéztem pontosan :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244041 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló

Niph/Elentári írta: Na szóval szvsz előbb el kell menni megnézni és csak utána véleményt alkotni. :!: :!: :oops:

Kedves Eletári: pontosan ezt tettem. Elmentem, megnéztem és véleményt mondtam.
Amúgy nekem az ismerőseim - akiknek számít a véleménye ilyen téren - azok is mind azt mondták, hogy a film brutálisan rossz... nekem persze meg kellett néznem, mert tudnom kellett, hogy tényleg így van-e

Ringbearer írta: A Sorstalanság tényleg egy "****" könyv lenne?
Szerinted miért?

Komolyan kérdezed? Tényleg azt szeretnéd, ha leírnám? Rendben.
Elolvastam a Sorstalanságot, mikor Nobel díjat kapott rá Kertész Imre. S eddig olvastam már több száz könyvet, de ennyire unlamasat, rosszat, rosszul megírtat még soha. Gyenge fogalmzással, évezhetetlenül előadva a csontig lerágott téma...
S akkor azt mondták, hogy Kertész jó író. Nosza, gondoltam, lássuk. Fogtam magam, és elolvastam még néhány Kertész könyvet. És láss csodát, rosszabbak voltak, mint a Sorstalanság. Ugyanaz a döcögős stílus, ugyanaz az akadozó nyelvezet. Borzasztó!!! És EZ az ember kapott Nobel díjat...
Szóval mindegy. Azt gondolom, elolvastam már pár könyvet életemben, és soha nem ítéltem látatlanból/olvasatlanul. De ami ****, az ****. És nekem nem fog azzal jobban tetszeni, mert Nobel díjat kapott....

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.501 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére