Ajánló

Több
19 éve 2 hónapja #243932 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló
Sziasztok,
ha már mindenki agyon dicséri a Sorstalanságot, akkor én is szeretném elmondani, hogy:
csak akkor pazaroljátok az időtöket/pénzeteket/energiátokat erre a filmre, ha feltétlenül tudnotok kell valamiért (pl. kritika írása miatt), hogy milyen. Mert egyébként egy tömény unalom a film. Botrányosan rossz az egész. Persze, **** könyvből nehéz jó filmet csinálni...
Itt van egy cikk az Indexről, hogy lássátok, nem csak én vagyok ezen a véleményen. Az 55. Berlini Filmfesztiválon is bukott a film, óriásit.
index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/berlin0220/

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #242882 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Ajánló
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Tényleg fantasztikus film született amit mindenkinek ajánlok, annak is, akinek nem tetszett a regény, mert alapmű. Tökéletesen jeleníti meg a kilátástalanságot, az értelmetlenséget, a feldolgozhatatlant. A legelborzasztóbb a vége: "Valami szeretetteljes nehezteléssel gondoltam megmentőimre. Amit leginkább érzek most hogy vége az a honvágy..... Nem a borzalmakról kéne kérdezni legközelebb, hanem a koncentrációs táborok boldog pillanatairól." Még most is beleborzongok. Én szó szerint zokogtam utána a moziban, pedig nem szoktam filmen sírni. Azt hiszem a legnagyobb erénye a filmnek egyben a legkegyetlenebb vonása: Nincs semmi feloldás, katarzis. Iszonyú töményen kapjuk az arcunkba a borzalmat és azt, hogy nem lehet menekülni, felejteni. Én most, a moziban egy tizenöt éves fiú arcán látva a szenvedést (nagyon jó színészi játék!) értettem meg igazán, hogy miért nem tudnak túllépni a holocauston azok, akik átélték. És nem is kell, nem is lehet!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #242663 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Ajánló
Láttam a Sorstalanság c. filmet, és csak ajánlani tudom.
A könyvet teljes mértékben visszaadja, és nem túl lihegett..!
Ennio Morriconetól többet vártam, de Koltai Lajos le a kalappal..
Egy kicsit zavaróak az állandó elfeketedés, de nem rossz.
Nagy Marcell pedig nagyon jó..
uhh, még mindig a hatása alatt vagyok.
nem szószerint idézek: "Megértettem az egyszerűségét: Bárhol, bármikor, bárkit lelőhetnek."

Asszem a lényege az egésznek, nem az hogy koncentrációs táborban volt a fiú...hanem hogy ez mind megtörtént valakivel, olyan emberrel akinek igazából semmi köze nem volt az egészhez...bárhol, bármi megtörténhet.
Sorstalanság.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #240751 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ajánló

kriszana írta: Prisca, annyira hallottunk már a Cross Borns-ról, hogy a legelső LEP-en, 2003. január 3-án fel is léptek a Corvin moziban a köszöntő után...

Mindazonáltal, azok kedvéért, akik nem voltak ott, és esetleg még nem hallottak róluk, nyugodt szívvel ajánlhatjuk őket bárkinek ezután is! :itscool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #240561 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: Ajánló
Hali!

Nem is tudom, hogy ajánljam-e a következőt, de azért érdekességképpen érdemes belehallgatni...

Egy Cross Borns nevű formáció, különböző együttesek énekesei, zenészei összeálltak és kiadtak egy Kalandozások Középföldén címet viselő metál-operát!!!
A hangzás 80-as évek klasszikus metál-rockja, remek énekhangokkal, és jó szövegekkel, amiket Somlói Ferenc írt. A zene mai fülünknek kissé furcsa lehet, főleg, hogy annyira hozzászoktunk Howard Shore mennyei dallamaihoz, de megér másfél órát... Az opusz egyébként végigvezet bennünket a teljes történeten Isildur átkától a Bátrak diadaláig...
Egy kis ízelítő:

"Szauron:
Az én dühöm lobogó tűz,
Haragom tomboló vihar,
Lelkem lángja a magasba tör,
Meghajol a világ akaratom előtt."

"Gandalf:
Háromszor csillan a fény, tünde ujjon, ékszeren,
Hétszer a törpök kezén, kik rejtve élnek odalenn,
Kilencszer kél a nap halandó ember tengerén,
Egyszer csillan, s elenyész a Sötét Úr kezén."

"A nagy kórus:
Tettedet zengjük, amíg csak élünk,
Oly nagy a büszkeség,
Meghalt a félelem, elment örökre,
Ragyogjon újra a fény.

Trufa:
Láttad testvér, ahogy az árnyék megrogyott,
Láttad-e ott a bátor hobbitot?
Ahogy kezében a sírhant kardja fénylett,
Amint a penge a sötétség húsába tépett."

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #239321 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ajánló
Én egy táncelőadást szeretnék ajánlani. A cím Ezeregyév, és az Experidance társulat adja elő. Stílusa, illetve hát a lépések a magyar néptáncon alapszanak főleg, de eléggé eklektikus azért, van ott minden. Ez a zenéjéről is elmondható: a tradícionális magyar népzenétől a hiphopon át a mozgalmi dalokig minden van.
A sztori körülbelül hasonlatos az Ember Tragédiájához: Ádám és Éva útját kísérhetjük végig a teremtéstől a magyar történelmen keresztül napjainkig. Fantasztikus, lebilincselő, szórakoztató, felkavaró - szóval, kötelező darab. A táncosok profik, bravúrosak, minden a helyén van. Még talán annyi, hogy én, aki közismerten smucig és skót vagyok, ha jegyet kell venni bármiféle előadásra, háromszor láttam élőben, és lehet, hogy még fogom párszor. A műsort jelenleg is játsszák a Nemzeti Táncszínházban.
(magánjellegű és teljesen off megjegyzés: érdekes, a témában lehet valamiféle varázslat, hogy mindenkinek ennyire sikerül, aki hozzányúl. Tudtommal sem Madách Imrének, sem pedig Román Sándor koreográfusnak nem voltak igazán kiemelkedő alkotásaik, ellenben mikor az [rtlklubbosan szólva] Ádámos-Évás-Luciferes-történelmen-végigmenős ötlettel kezdtek valamit, akkor igencsak odataláltak, bele a közepébe, sokszorosan felülmúlva önmagukat. Ez valami megszállotság lehet:))

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #238224 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Ajánló
Egy együttest és a honlapját ajánlanám:

SHANNON.hu

Magyar együttes, "zenéje kelta tradicionális ír-skót-angol dallamokból táplálkozik, a hagyományos szólóhangszerek (tangóharmonika, buzuki, fuvola) pedig igencsak dinamikus rock-alapok fölött szólalnak meg, a szerzeményekben felbukkannak más - elsősorban balkáni - népek zenéjének motívumai, klasszikus zenei idézetek is. A népdalok átformálásában a zenekar tagjai egyéni ízlésükkel, zenei világukkal vettek részt: az eredetihez többé, olykor kevésbé hű magyar szövegeket pedig Molnár Sándor készítette."

A Kelta Energikusok receptkönyvéből:

Végy néhány - legjobb, ha öt - szép, érett, kifejlett fickót, egyenletesen oszd el őket egy nagy, lapos tepsiben. Óvatosan igazítsd rájuk hangszereiket, vigyázz, hogy meg ne törjenek. Adj hozzájuk jó, öreg kelta muzsikát, azt vegyítsd saját kútfődből merített hozzávalókkal. Keverj hozzájuk klasszikus fűszereket, pikánsabb ízekért látogass el nyugati vagy keleti népek konyhájára; fantáziádnak semmi ne szabjon határt.

Ha a pecsenye már kezd összeállni, add hozzá még az előkészített, jó keményre gyúrt hangzást, fejeld meg az egészet fénnyel, jókedvvel. Gondosan keverd egyre erősebb ütemben egy, másfél óráig.

Ha elkészült, köretként bő tapssal tálald.

Jó étvágyat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #238219 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Ajánló
Sírjak vagy nevessek?

Lehet, hogy itt off, de hova tegyem? [size=9:7yjp7wvj]Jó lesz itt mindenki okulására! -Leguan[/size]

Estimese olvasás a lányomnak. Beletúrok a régi innét-onnét kapott gyerekmagazinok közé (így gyorsabban megúszom a mesélést+ diavetítést)
Kezembe akad a következő:

2004/július
Tom és Jerry- A Gyűrűk Egere
Nyitom, lapozok...és ez az. Tom a gonosz Tomuron. A gyűrű Jerry nyakában, kopasz bőregér, mint Gollam, beszélő, menetelő fák, pók meg minden.
Gyűrű beejt a vulkánba, futás...
A Nazgulokat egy szarka helyettesíti, aki az egérkék felett köröz állandóan, mert a csillogó gyűrű kell neki...
ÁÁáááááá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237659 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ajánló

Laurelen írta:

Brisa írta:

Dae/siss írta: Én is előszedek egy könyvet... Sienkiewicz: Quo Vadis.
Nero uralma alatt játszódik a regény, egy római patrícius beleszeret egy barbár hercegnőbe. A lány azonban keresztény, és a fiú először a maga római mentalitásával üldözi, szerelmi rabszolgává akarja tenni, ám amikor ő is megismerkedik a lány által követett tanokkal, megváltozik az életfelfogása és méltóvá válik szerelme kezére. Nemcsak azért nagyon jó könyv, mert meghatóan ábrázolja azt a kort, amiben a kereszténység még ősi, naiv formájában létezett és valódi, képmutatástól mentes, őszinte megnyugvást jelentett az emberek számára, hanem mert azt a helyzetet is bemutatja, amikor vallásosság nélkül is jó lehet egy ember. Komolyan alapmű, mindenkinek ajánlom!


Elolvastam a regényt. Sztem brutális... :D Sienkiewicz írt már jobbat is (pl. a Sivatagon és a vadonban címűt, amit csak ajánlani tudok), de tényleg érdemes elolvasni. Ami miatt nehézkes a dolog, az giccs és a csöpögősség, meg a végén a kínzások és kivégzések részletes leírása (én csak kis adagokban voltam képes elolvasni azokat a részeket....).
Meg persze hosszú, de ugye a GyU után számunkra nem szempont. :wink:


Olvasta valaki a Da Vinci-kódot Dan Brown-tól?

kivégzés és kínzás?? ó, és én meg nem olvastam végig..aff.....
da vinci kódról annyit hallottam, hogy letehetetlenül izgalmas.


Igen, én olvastam. Tényleg izgalmas, jó kis krimi, és különösen azoknak ajánlanám, akiket érdekelnek a templomos legendák, meg az összeesküvés-elméletek, és a szimbólumok. Érdemes még utána elolvasni a Da Vinci-kód megfejtését is, ami arra volna hivatott, hogy feltárja, mennyi a történelmi tény és hitelesség a könyvben. Meg fogtok lepődni, mennyi van! Mindenesetre, ha más nem, pár figyelemreméltó teóriával gazdagabb lesz az ember...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237619 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Ajánló
Trójánál Heléna a kutyát nem érdekelte =) A háború gyűlöletből/nyereségvágyból születik rendszerint. Annyiban igazat adok Anának, hogy legyen egy könyv akármilyen hűdebarominagyésjelentőségteljes része a világirodalomnak, ha nincs érzelmi fonala, olvasod és hiányérzeted van. Legalábbis a rendes és aktív érzelmi életet élőknek egészen biztos =)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237616 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ajánló

Alyr Arkhon írta:

Kincső (Thilanna) írta:

Alyr Arkhon írta:

Kincső (Thilanna) írta:

Sirgon Esgalnor írta: Hát, a háborúk legritkább esetben törnek ki szerelmi okból. Nem is tudok rá hirtelen példát mondani. A hatalom imádata rosszul fér össze a szerelemmel. Viszont a szerelem segíthet túlélni a háború esztelenségeit, célt és értelmet ad az életért küzdőknek.


Trója...


Az eposz szerint persze.
Egy másik történet szerint Arthur király elfoglalta Rómát.


Ürügy vagy ok, nem ugynaz? :P :)


Még ürügynek se hívnám mert a trójai háborúról nem is biztos, hogy létezett.
Egyébként nem ugyanaz.


A következmény ugyanaz...
Különben te vagy a töri szakos, de mi irodalomból úgy tanultuk h. nem csak Homérosz írt egy ilyen eposzt, hanem korábban mindenféle rapszodoszok mesélték különböző epizódjait (így lett pl. egy csomó "beépített sor", szófordulat, állandó jelző ami beleillett a hexameterbe). :arrow: ebből arra következtetek h. kellett legyen némi alapja mert kizárt h. annyi ember egy nagyjából egységes mondakört teremtsen... de lehet h. hülyeséget beszélek :P (és még OFF is, bocsika érte...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237594 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Ajánló

kriszana írta: Jó, lehet, hogy túl érzelmes a dolog, én több, mint 8 éve olvastam, nem emlékszem annyira rá, lehet, hogy most már én is giccsenek mondanám.

De kérdem én, melyik nagy irodalmi alkotás mentes a szerelemtől? Mondjatok csak egyetlen egyet, ami világirodalom és hatással volt a világra? Hisz a szerelem az alfája és omegája mindennek. A szerelem az, ami megadja a lényegét az értelmét, sokszor a háborúk is a szerelm miatt törtek ki. Kell ennél nagyobb és fantasztikusabb ok, mint a szerelem?


Nem magával a szerelemmel van bajom, sőt szeretem a szerelmi szálakat. :D Amire én azt mondtam, hogy giccses és csöpögős az a szerelemnek a leírása, pontosabban az egyik szerelmes fél ömlelgése, szenvedése stb. Még akkor is, ha a szerelemre ez jellemző. De sok száz oldalon keresztül ezt olvasni... szóval hát küzdelmes volt, na. (Már beszóltam a könyvbe, hogy üsse már le valaki Marcust. :mrgreen: )

De Petroniust nagyon bírtam! :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237538 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Ajánló
Hát, a háborúk legritkább esetben törnek ki szerelmi okból. Nem is tudok rá hirtelen példát mondani. A hatalom imádata rosszul fér össze a szerelemmel. Viszont a szerelem segíthet túlélni a háború esztelenségeit, célt és értelmet ad az életért küzdőknek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237529 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló

kriszana írta: Jó, lehet, hogy túl érzelmes a dolog, én több, mint 8 éve olvastam, nem emlékszem annyira rá, lehet, hogy most már én is giccsenek mondanám.

De kérdem én, melyik nagy irodalmi alkotás mentes a szerelemtől? Mondjatok csak egyetlen egyet, ami világirodalom és hatással volt a világra? Hisz a szerelem az alfája és omegája mindennek. A szerelem az, ami megadja a lényegét az értelmét, sokszor a háborúk is a szerelm miatt törtek ki. Kell ennél nagyobb és fantasztikusabb ok, mint a szerelem?


Naná, hogy kell. :twisted:

Nem tudom, Verne mennyire világirodalom, de hirtelen 2 könyve is jut eszembe szerelem nélkül, amiből az egyik elég nagy hatású volt/van...
Nem tudom, a Beowulf mennyire világirodalom...
Nem tudom, szabad-e említenem a Légy jó mindhalálig-ot mint volt köt- olv. -ot, ez persze csak magyar világirodalom, hogy a Pál utcai fiúkat ne is említsem...

A szerelem persze fontos, de nem fontosabb mindennél, különösen ha háborúról van szó...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237512 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Ajánló
Kriszana. A szerelem vak, süket és féllábon jár.
és még el is múlik. Néha belegondolok egy-egy mű elovasása után, hogy hogyan élt ez vagy az a pár 5-10-20 év múlva?
Ez vicces. Ilyenkor mindig jót kuncogok.
Egy barátom mondta:
Shakespeare tudta, hogy érhet véget egy szerelmi történet. Lásd: a Rómeó és Júlia.
Rómeó és Júlia- 10 év múlva. Na, ez lenne szomorú történet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237454 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló
Jó, lehet, hogy túl érzelmes a dolog, én több, mint 8 éve olvastam, nem emlékszem annyira rá, lehet, hogy most már én is giccsenek mondanám.

De kérdem én, melyik nagy irodalmi alkotás mentes a szerelemtől? Mondjatok csak egyetlen egyet, ami világirodalom és hatással volt a világra? Hisz a szerelem az alfája és omegája mindennek. A szerelem az, ami megadja a lényegét az értelmét, sokszor a háborúk is a szerelm miatt törtek ki. Kell ennél nagyobb és fantasztikusabb ok, mint a szerelem?

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237414 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Ajánló
ajánlok egy köztes kifejezést: érzelmes :) néha nekem is kicsit sok volt Marcus érzelmeinek magas foka, de ez a mű monumentális, minden szempontból. Ha egy százoldalas Tiffany füzet lenne, azt mondanám, kibírhatatlan giccs, de ilyen formában szvsz kell egy erőteljesebb, határozottabb érzelmi szál, különben a nagy történelmi tablók bemutatása közben elsikkadna a lényeg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237413 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló
Teljesen egyetértek Kincsővel, a giccs és csöpögős kifejezéseket nem lehet a Quo Vadisra használni... bármi mást igen, de ezeket nem.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237387 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Ajánló
Giccs és csöpögősség?!...
Én ezeket a kifejezéseket nem erre használom... pontosabban erre semmiképp nem használnám :wink: mert szvsz nem az :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237383 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Ajánló

Dae/siss írta: Én is előszedek egy könyvet... Sienkiewicz: Quo Vadis.
Nero uralma alatt játszódik a regény, egy római patrícius beleszeret egy barbár hercegnőbe. A lány azonban keresztény, és a fiú először a maga római mentalitásával üldözi, szerelmi rabszolgává akarja tenni, ám amikor ő is megismerkedik a lány által követett tanokkal, megváltozik az életfelfogása és méltóvá válik szerelme kezére. Nemcsak azért nagyon jó könyv, mert meghatóan ábrázolja azt a kort, amiben a kereszténység még ősi, naiv formájában létezett és valódi, képmutatástól mentes, őszinte megnyugvást jelentett az emberek számára, hanem mert azt a helyzetet is bemutatja, amikor vallásosság nélkül is jó lehet egy ember. Komolyan alapmű, mindenkinek ajánlom!


Elolvastam a regényt. Sztem brutális... :D Sienkiewicz írt már jobbat is (pl. a Sivatagon és a vadonban címűt, amit csak ajánlani tudok), de tényleg érdemes elolvasni. Ami miatt nehézkes a dolog, az giccs és a csöpögősség, meg a végén a kínzások és kivégzések részletes leírása (én csak kis adagokban voltam képes elolvasni azokat a részeket....).
Meg persze hosszú, de ugye a GyU után számunkra nem szempont. :wink:


Olvasta valaki a Da Vinci-kódot Dan Brown-tól?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237356 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Ajánló

Zsákos Nyuszi írta:

telcontar írta: Hozzá kell tenni, hogy a Kutyaszorítóban az a film, amivel befutott Tarantino... az első nagy sikere.


Tudom, de most újra adják a mozikban. Gondolom a Kill Bill sikere miatt.

Nem újra. Most adják először moziban. (Leszámítva azt az 1993-as (2.db!)vetítést a Titanic Filmfesztivál keretében) Magyarországon csak dvd-n jelent meg, és nem vert fel nagy port. Viszont aki szereti Tarantinot, annak ez a film kötelező! Az ifjú rendező is feltűnik az elején néhány kocka erejéig. Szerintem remekül szabott, jó film. Izgalmas, tele feszültséggel és vérrel, ahogy azt tőle már megszokhattuk. Külön érdekessége a háromszögletű párbajpozíció az elbaltázott gyémántrablás végén.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237067 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Ajánló
Hozzá kell tenni, hogy a Kutyaszorítóban az a film, amivel befutott Tarantino... az első nagy sikere.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #237062 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Ajánló

Laurelen írta:

Rayan írta: Ööö, nekem a Csokoládé annyira nem jön be.

Viszont, aki tudja, nézze meg Az órákat.
Ha van film, ami a legnagyobb hatással volt rám az utóbbi években, akkor az az. Mondjuk nem tudom, kit mennyire érint a téma, én nagyon nem tudom kiheverni.

Amerkiai história X szintén.


Az Órák mellé ajánlom a könyvet is ami alapján készült- Woolf: mrs dalloway

Egy oldallal arrébb írtam egy hosszú ajánlót Woolfról, még mindig ő a legjobb.....!!!!!! Az Órák is zseniális, és tényleg elkapta a Woolf-i hangulatot, amit annyira szeretek!
Nekem spec jobban tetszett a Csokoládé könyvben, mint filmen. A könyv összetettebb, misztikusabb, borongósabb. A film egy könnyű kis limonádé, de annak jó.

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236809 Írta: Zsákos Nyuszi
Zsákos Nyuszi válaszolt a következő témában: Ajánló

Ilweran írta: Végre rászántam magam, hogy a sok kedvenc film közül kiválasszam a legkedvencebbet: KILL BILL!!!!!!! Végre megvettük DVD-n és végignyüstöltem a kettőt egybe, aztán megint és megint.....ZSENIÁLIS! Gondolom, sokan ismeritek, a sztorit meg bűn lenne lelőni, a lényeg: aki szereti a kardozós-gyilkolászós-keleti filozófiás-elmebeteg dumás filmeket és vevő a '80as évek B-filmjeinek, a kung-fu filmeknek, a spagettiwesternnek és a klasszikus bosszúmoziknak a kevercsére, az olyat fog kapni, amiről álmodni se mert! Asszem a LOTR után ez volt rám a legnagyobb hatással az elmúlt tíz év filmterméséből!!!!!!


A KILL BILL nekem is a legkedvencebb filmjeim közé tartozik!! Én is csak ajánlani tudom. De a Ponyvaregény is irtó jó, még a szövegkönyve is megvan :D Mostanába lesz a mozikba Tarantino egyik filmje, a Kutyaszorítóban. Ja és a Vígszínházban játszott Alhangyának- melybe mellesleg Csőre Gábor is játszik :D - is van Tarantinos beütése. :itscool:

I know what I must do, but I'm affraid to do it.':disappear:'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236792 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Ajánló

Rayan írta: Ööö, nekem a Csokoládé annyira nem jön be.

Viszont, aki tudja, nézze meg Az órákat.
Ha van film, ami a legnagyobb hatással volt rám az utóbbi években, akkor az az. Mondjuk nem tudom, kit mennyire érint a téma, én nagyon nem tudom kiheverni.

Amerkiai história X szintén.


az órák mellé ajánlom a könyvet is ami alapján készült- Woolf: mrs dalloway

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236758 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Ajánló
Ööö, nekem a Csokoládé annyira nem jön be.

Viszont, aki tudja, nézze meg Az órákat.
Ha van film, ami a legnagyobb hatással volt rám az utóbbi években, akkor az az. Mondjuk nem tudom, kit mennyire érint a téma, én nagyon nem tudom kiheverni.

Amerkiai história X szintén.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236637 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Ajánló
Végre rászántam magam, hogy a sok kedvenc film közül kiválasszam a legkedvencebbet: KILL BILL!!!!!!! Végre megvettük DVD-n és végignyüstöltem a kettőt egybe, aztán megint és megint.....ZSENIÁLIS! Gondolom, sokan ismeritek, a sztorit meg bűn lenne lelőni, a lényeg: aki szereti a kardozós-gyilkolászós-keleti filozófiás-elmebeteg dumás filmeket és vevő a '80as évek B-filmjeinek, a kung-fu filmeknek, a spagettiwesternnek és a klasszikus bosszúmoziknak a kevercsére, az olyat fog kapni, amiről álmodni se mert! Asszem a LOTR után ez volt rám a legnagyobb hatással az elmúlt tíz év filmterméséből!!!!!!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234458 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Ajánló

Prisca írta: Murakami Haruki: Világvége és a keményrefőtt csodaország c. könyv, amit egy kedves barátom ajánlott figyelmembe és végre meg tudtam szerezni a netről... egyelőre nem értem a végére, de amit eddig olvastam az is... huhuhuuuuu!


Hű, én azt tegnap kezdtem el olvasni. :D Az eleje kissé nehezen indul be szerintem, de akkor ezek szerint jó. :) Kíváncsi leszek.

És most egy felsorolás erejéig néhány film, ami maradandó élményt nyújthat:
Evangelion - japán anime... hihetetlen, hogy hajnali egykor kezdődött, mégis heteken keresztül ott ültem a képernyő előtt és német felirattal-japán hanggal ámultan néztem!


EVA-t nagyon ajánlom mindenkinek, aki eddig még nem látott animét, jó kiindulópont ezzel kezdeni. Igen elgondolkodtató, bár eléggé pszhichológiai-lelki mélységbe megy. Egyhuzamban nézni tilos és ártalmas. :)
[size=9:eszm0out]
(Hm, lehet hogy csinálok ide egy anime ajánlót, hacsak meg nem rugdalnak érte... :D )[/size]

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234446 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Ajánló
Eljött az idő, hogy jómagam is csatlakozzam az ajánlók sorához.

Dráveczky Zsuzsa: Asszony a fáraók trónján.
Ezt a könyvet nemcsak azért ajánlom, mert többszálon futó izgalmas intrikáktól és cselszövésektől sem mentes mű, hanem azért is mert jó korrajzot ad az egyiptomi Újbirodalomról.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234043 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: Ajánló
Hali!
Azt hiszem egy hozzászólás erejéig csatlakozom, és én is ajánlok egy-két könyvet, filmet a figyelmetekbe!

Oriana Fallacci: Levél egy meg nem született gyermekhez c. könyvét ajánlanám a figyelmetekbe, amit 2000-ben volt szerencsém először elolvasni, akkori lakótársamnak hála. Döbbenetes, gyönyörű, meghökkentő, felkavaró... három évembe került, míg végül egy győri antikváriumban végr ráleltem!

Murakami Haruki: Világvége és a keményrefőtt csodaország c. könyv, amit egy kedves barátom ajánlott figyelmembe és végre meg tudtam szerezni a netről... egyelőre nem értem a végére, de amit eddig olvastam az is... huhuhuuuuu!

Neil Gaiman: Tükör és füst valamint Neil Gaiman - Terry Pratchett:Elveszett próféciák c. könyvek. Előbbi sötét, bizarr, kizökkentő, hidegkirázó... különösen ajánlom a Hó, tükör, almák címet viselő novellát, aminek hatására Hófehérke garantáltan más megvilágításba kerül! Utóbbi frenetikus paródia, amit egyszerűen el kell olvasni... mellesleg, ha valaki tudja hol tudnám megszerezni, az privizzen!

És végül Békés Pál: Kétbalkezes varázsló c. ifjúsági regénye, amit hasonlítottak már Harry Potterhez is, bár csak annyi a közös, hogy varazsló a főhős, de szvsz - és most bocsi minden HP rajongótól - mérföldekkel jobb! Egykori gyermekirodalom professzorom szerint, ha anno 80valamennyiben akkora publicitást kapott volna, amekkorát Rowling műve, akkor ma lenne egy ifjúság világirodalmi remekünk...
Nos mindennki döntse el maga...

És most egy felsorolás erejéig néhány film, ami maradandó élményt nyújthat:
Gor - az első fantasy, amit láttam, Conan, a barbár - Arni izmai, kigyo, mint nyilvesszo... klasszikus, Csillagok háborúja - fanatikus vagyok, mióta először hallottam Vadert "lélegezni", Alien 2 - Bolygó neve: halál, Maléna, Chihiro - csúcs ez az animációs film, Evangelion - japán anime... hihetetlen, hogy hajnali egykor kezdődött, mégis heteken keresztül ott ültem a képernyő előtt és német felirattal-japán hanggal ámultan néztem!, Szellemkutya, és utána érdemes elolvasni a filmben oly sokat idézett Hagakure c. könyvet is, Jackie Brown, A hős - gyönyörűű!, Kincs, ami nincs - Bud Spencer és Terence Hill klasszikus kettősével... kicsit kilóg a sorból de...akkor is, Ez a fiúk sorsa, A legjobb dobás, Jégkorszak

Nos egyelőre ennyi...

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.583 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére