Ajánló

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #220645 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha már a Bolondoknál tartunk, hadd ajánljam Weöres Sándor "Bolond Istók" című, "elbeszélő költemény prózában" műfajú írását. :itscool: Számomra enyhén hitvallás... :D

P.S.: Cica ajánlásához link ITT!
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #220444 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: Ajánló
Bár azt hiszem ilyeneket itt nem ajánlgatnak sűrűn:
Én Szabó Lőrinctől ajánlanám a Bolond igazsága c. verset mindenkinek aki szereti. :lol: Ez a kedvenc versem, remélem nektek is tetszeni fog!! :wink:
Jó olvasgatást! :wink:

*****by KÁJ*****

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #220410 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Ajánló
Hát akkor én is ajánlanék valamit. Így elsőre egy filmet, a címe Végszükség. A történet röviden: egy, nem éppen a legjobb anyagi körülmények között élő házaspár egyetlen gyerekéről kiderül, hogy súlyos szívbeteg és csak a szervátültetés menthetné meg. De a szülők biztosítása nem állja a költségeket, ezért nekik kellene előteremteni a pénzt, amire persze semmi esélyük. Ekkor az apa úgy dönt, ha szép szóval nem tudott segítséget szerezni, akkor majd erőszakkal.
Nagyon megindító és elgondolkodtató, fontos kérdéseket vet fel az emberben. Legalábbis nálam így volt. Denzel Washington pedig szvsz remekelt. Szóval érdemes megnézni.

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #219454 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló

_Neo írta: Ajanlom mindenkinek Taira Shigesuke : Bushido Shoshinshu c. orokervenyu mestermuvet. Keretik a konyvet nem szo szerint ertelmezni!

Alyr: neked kotelezo ß)


Ha kölcsön tudod adni akkor ok.
Vagy ha megmondod honnan szerezzem be.
Az Öt Gyűrűvel ugyanez.

(okt 15-ig a "megvétel" "pénzért venni" kifejezéseket a pénztárcám nem tudja értelmezni, alkalmazásukat kéretik kerülni.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #219414 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Ajánló
Ajanlom mindenkinek Taira Shigesuke : Bushido Shoshinshu c. orokervenyu mestermuvet. Keretik a konyvet nem szo szerint ertelmezni!

Alyr: neked kotelezo ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #219224 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Ajánló

Brisa írta: :arrow: Erich Fromm: A szeretet művészete
Itt a fórumon már sokan sokszor ajánlottuk. Legutóbb Ankalimon idézett belőle. Az egész könyv rendkívül tanulságos, de különösen az "Önszeretet" fejezete. Ebből idéznék:
"Az ember saját életének, boldogságának, fejlődésének, szabadságának az igenlése a szeretőképességében gyökerezik, vagyis a törődésben, tiszteletben, felelősségtudatban és ismeretben. Ha az individuum képes rá, hogy termékenyen szeressen, akkor önmagát is szereti; ha csak másokat tud szeretni, akkor nem tud szeretni egyátalán."


Nem szoktam írni, ha valami nem tetszik, de ez a könyv tőlem annyira távol áll, hogy az valami hihetetlen. Megvettem a libriben mert emlékeztem hogy még régebben mondtátok, hogy nagyon jó könyv.
de nagyon nem értettem egyet a könyv írójával.

Operaház fantomja nagyon rúúúlz!!! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #219026 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Ajánló
_Phelan_ (Caranthír): Pschotic Waltz? :) Valaki emlékszik még rájuk??? Szerintem zseniális volt... Dead Soul Tribe-hoz viszont még nem volt szerencsém... De a Darkstar (Dan Rock gitáros projectje, Buddy is énekel benne néha) nagyon tetszik...
Lake of Tears??? :)

Nellas: Steinbeck? A Volt egyszer egy háború-t olvastad már?

Aralataion: Bizony van miből válogatnom... Anthologia Humana miért pont akkor nincs a könyvtárban, amikor én szeretném???? :hein:

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218976 Írta: Eönwë
Eönwë válaszolt a következő témában: Ajánló
Nem igazán olvasgattam vissza, remélem még nem volt.

A Holló (The Crow)..... állítólag a hozzám hasonló lelkeknek kötelező.... mondták már gótikusnak, sötétnek, nyomasztónak (utóbbival mélységesen egyetértek), mindeképpen hatásos, mély, és érzelemgazdag film, az erőszakos jelenetek ellenére is az.... A sztori egy kis mesei köntösbe bújtatott történet a szerelemről, ami legyőzi a halált és amit nem győz le a halál, az egymásnak való teremtődésről (pontosan idézve a filmből: "A házak leégnek, az emberek meghalnak, de az igazi szeretet örökké tart"). Van benn a talán nem is oly szélsőséges emberi kegyetlenséggel megjenő gonoszság mint olyan, melyet leigáz az imént idézett örökké tartó szeretet... Brandon Lee utolsó alakítása, a forgatás során életét vesztette. 8O Őt ugye a "nindzsásharcosos" filmekből és különböző akciófilmekből ismerhetjük, de a művészlelkű rockandroller szerepében egészen új oldaláról ismerjük meg. Az ő mondataira kell odafigyelni, csupa bölcsesség. A leghíresebb idézetet a filmből talán ismeritek: Örökké nem eshet (It can't rain all the time).... milyen igaz... (amúgy végig esik a filmben, a végére áll el...) aki nem látta, sürgősen nézzen utána!

I hate the way things change.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218965 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Ajánló
Brisa: ezekből a Poppereket olvastam, amik télleg nagyon jók. Ajánlanám még ebből a sorozatból a Hazugság művészetét, és a Halállal kapcsolatos részt. ÉRdemes elolvasni!

Tovább ajánlanám még mindenkinek az 5. Sally c. könyvet (azt hiszem Daniel Keyes írta, ugyanő írta a Virágot Algernonnakot is), s ha valaki olvasta volna, akkor priviben szívesen beszélgetnék vele a könyvről! (ha már lejjebb ajánlottam volna, vagy ajánlotta volna valaki akkor bots!)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #218963 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Ajánló
Sziasztok!

Én egyszerre több könyvet ajánlanék. Természetesen a pszichológia világából. :D Az alábbi könyveket azoknak ajánlom, akik az önismeret rögös útján járnak, és úgy érzik, jól is teszik ezt. Néhány segítség ehhez:

:arrow: Erich Fromm: A szeretet művészete
Itt a fórumon már sokan sokszor ajánlottuk. Legutóbb Ankalimon idézett belőle. Az egész könyv rendkívül tanulságos, de különösen az "Önszeretet" fejezete. Ebből idéznék:
"Az ember saját életének, boldogságának, fejlődésének, szabadságának az igenlése a szeretőképességében gyökerezik, vagyis a törődésben, tiszteletben, felelősségtudatban és ismeretben. Ha az individuum képes rá, hogy termékenyen szeressen, akkor önmagát is szereti; ha csak másokat tud szeretni, akkor nem tud szeretni egyátalán."

:arrow: Tari Annamária: Intim szféra
A magyar zenecsatornán folyt műsor könyvalakja. Közérthető nyelven beszél a pszichológiáról és a bennünk lejátszódó pszichikus funkciókról. Serdülőknek és fiatal felnőtteknek ajánlom elsősorban. Olvasmányos, könnyű haladni benne. Ilyen érdekes kérdések vannak benne:

"Mi valójában az önismeret?"
"Folyton elemezgetnem kellene magamat?"
"Mi van azzal, aki tényleg nem tud feloldódni társaságban, és állandóan istápolni kell? Őt meg lehet változtatni?"
"Nehéz ismerkedni?"
"Az internetfüggőség betegség?" :wink:
"Miből lehet megérezni, ha egy kapcsolatban valami nincs rendben?"
stb.

:arrow: Popper Péter: A belső utak könyve
Ming Liao Ce "önismereti" utazásainak történetei között konkrét gyakorlatokkal ismerkedhet meg az olvasó, amelyek az önfejlesztést szolgálják.
Pl. önkontroll, emlékezet, emberismeret, időérzék, koncentráció, az érzelmek feletti kontroll stb. A gyakorlatok nagyon könnyűnek tűnnek, de valójában pokoli nehezek.

:arrow: H. Hendrix: Párbajok - és békés megoldások
:arrow: G. Chapman: Egymásra hangolva (régebbi kiadás: A szerelem pszichológiája)
Elsősorban a (hosszútávú) párkapcsolatban élőknek szól, de alkalmazhatók az elméletek a többi hosszútávú kapcsolatainkra is, pl. szülők, gyerekek, rokonok, barátok stb.
Chapman szeretetnyelvekről beszél. Szerinte minden embernek van egy elsődleges szeretetnyelve, és azon ért a legjobban, azaz a szeretettankját ezzel lehet a leginkább tölteni. Ha tehát pl. a lánynak az elsődleges szeretetnyelve az 'Elismerés', a fiúnak meg mondjuk a "Testi érintés", akkor boldogtalanok, ha fiú sosem dicséri meg a lányt, ill. ha lány meg nem ölelgeti, simogatja eleget a kedvesét.
Hendrix elmélete sokkal összetettebb. A könyvében konkrét javaslatok, gyakorlatok vannak arra, hogyan lehet megmenteni/jobbá tenni egy párkapcsolatot.

:arrow: [size=9:3q80rj8g]Szilágyi Vilmos: Intimkapcsolat kézikönyve: szeretkezés - felsőfokon
Kis hazánk egyik legnevesebb szexuálpszichológusa írta. Ez nem "gyakorlati kézikönyv", hanem inkább az elméleti tudást bővíti (amit persze át lehet fordítani a gyakorlatba). Figyelem, ez a könyv különösen nagyfokú nyitottságot feltételez![/size]

A könyvek nem regények, így nehéz folyamatosan olvasni őket (kivéve talán az Intim szférát). De megéri. És csak annak érdemes belefogni, aki nyitott az új dolgokra, aki veszi a fáradtságot a gondolkodásra és aki szembe mer nézni önmagával.

[size=9:3q80rj8g]Jelenleg G. Leorux: Az operaház fantomját olvasom, és eszméletlen jó! Hihetetlen hangulatot tud teremteni. Síri csöndben ne olvassátok, mert akkor minden kis nesz a szívbajt hozza rátok.[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218926 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Ajánló
Én is előszedek egy könyvet... Sienkiewicz: Quo Vadis.
Nero uralma alatt játszódik a regény, egy római patrícius beleszeret egy barbár hercegnőbe. A lány azonban keresztény, és a fiú először a maga római mentalitásával üldözi, szerelmi rabszolgává akarja tenni, ám amikor ő is megismerkedik a lány által követett tanokkal, megváltozik az életfelfogása és méltóvá válik szerelme kezére. Nemcsak azért nagyon jó könyv, mert meghatóan ábrázolja azt a kort, amiben a kereszténység még ősi, naiv formájában létezett és valódi, képmutatástól mentes, őszinte megnyugvást jelentett az emberek számára, hanem mert azt a helyzetet is bemutatja, amikor vallásosság nélkül is jó lehet egy ember. Komolyan alapmű, mindenkinek ajánlom!

Ja, és...
666
:evil3:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218916 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Ajánló
Szeretném mindenkinek megköszönni, aki ajánlotta Steinbecket. Most fejeztem be az Édentől keletrét, és hát... csak annyit, hogy: Timsel...

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218879 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Ajánló
No, akkor én is ajánlanék valamit...az illető egy köny, Hegedűs Géza művelte, a címe pedig Kettesben a Tragédiával. Egy színésznő megkapja Éva szerepét az Ember tragédiájában, hát újraolvassa a művet, készül a szerepre, és közben újfent végigelemezgeti az életét. Rám nagy hatást tett, mikor először olvastam. Jók benne a jellemábrázolások, a korrajz (II. vh, ill. az ötvenes évek eleje), érdekesek a gondolatmenetek...nehéz megfogalmazni, hogy pontosan miért tetszik, de mindenféleképpen jónak tartom, érdemes elolvasni. És kifejezetten ajánlom színházrajongóknak.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218875 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ajánló

Rayan írta:

Silcucc/Gyalogkakukk írta: Csinczikém, ezzel nem értek egyet... Imádom Csáth novelláit... Főleg az Ópiumot érdmes elolvasni, bár van még jó pár érdekes, pl.: A béka, Kálvin téren, no meg a Délutáni álom... Igen, kicsit nehezen emészthetőek, de élmény... Az Ópiumot viszont mindenkinek ajánlom, aki kicsit meg akarja érteni a drogfüggők életfelfogását.


Bogaram, írni, azt zseniálisan tudott. Ezt én sem vitatom el. Csak ha érted, mi áll mögötte... Ez az idióta agyonlőtte a saját feleségét. Meg öngyilkos lett, de minek részletezzem. Mindezek tudatában én képtelen vagyok úgy olvasni, hogy tetsszen, amit éreztetni akar... =| Erre mondják, hogy 'csak saját felelősségre'. Mint a mozgólépcső =)


Mellékesen rászoktatta Kosztolányit (ugye őt?) az ópiumra.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218871 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Ajánló

Silcucc/Gyalogkakukk írta: Csinczikém, ezzel nem értek egyet... Imádom Csáth novelláit... Főleg az Ópiumot érdmes elolvasni, bár van még jó pár érdekes, pl.: A béka, Kálvin téren, no meg a Délutáni álom... Igen, kicsit nehezen emészthetőek, de élmény... Az Ópiumot viszont mindenkinek ajánlom, aki kicsit meg akarja érteni a drogfüggők életfelfogását.


Bogaram, írni, azt zseniálisan tudott. Ezt én sem vitatom el. Csak ha érted, mi áll mögötte... Ez az idióta agyonlőtte a saját feleségét. Meg öngyilkos lett, de minek részletezzem. Mindezek tudatában én képtelen vagyok úgy olvasni, hogy tetsszen, amit éreztetni akar... =| Erre mondják, hogy 'csak saját felelősségre'. Mint a mozgólépcső =)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218784 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Ajánló

Alyr Arkhon írta: Azt hiszem az évi 5ben még belefér egy:

Mindenkinek - különösen annak aki szeret olvasni - ajánlanám a 451 Fahrenheit című filmet. (a könyvet csak elvben mert nem olvastam így nem tudom milyen)

(igen ez megin tipikusan egy "tegnap láttam a Tvben" című dolog, de már láttam korábban is)

A sztorit nem vázolom, mindenki nézze meg magának.
Annyit azért elárulnék, hogy a cím azért ez mert 451 Fahrenheit fokon gyullad a könyvpapír...


Alyr! Egyszer ajnálottam neked ugyanettöl a szerzötöl (nincs hossz ö-m meg ü-m, szipp), a Marsbéli krónikát! Most megteszem mindenkinek.
Nekem szemégy szerint a Marsbéli krónikák jobban tetszett. Tulajdonképpen ezek is novellák, de mégis összefüggnek. A történet 1999-ben kezdödik, és onnantól felgyorsulnak az események: az emberek expedíciókat küldenek a Marsra, majd késöbb a közemberek is eljutnak oda, felköltöznek, hogy aztán egy hatalmas rohamban visszatérjenek a Földre, amikor ott kitör az atomháború. (Ez kicsit fura, hogy miért akkor mennek vissza, de persze nem a háború miatt hanem föleg az otthon maradt rokonaik miatt :D ).
A könyv egy-egy momentumát emeli ki az összesen 27 év alatt lezajlódó eseményeknek. Van amikor egy-egy ember történetét meséli el, vagy egy-egy történést ír le, egymástól szinte teljesen függetlenül.

Sci-finek hangzik, de sokkal több annál. Ha úgy vesszük egyáltalán nem sci-fi. Hihetetlen az a könyv. Legszívesebben úgy írnék róla, hogy mindenkinek egyszerre kedve támadjon elolvasni, de sajnos nem tudok így írni, így csak reménykedni tudok, hogy valakinek felkeltette az érdeklödését.

Csak néhány példa, a fejezetkböl: az egyik egy olyan emberröl szól, akinek szintén elégették a könyvtárá (Fahrenheit 451 feeling :D ), és ezért bosszút akar állni a társadalmon, és Poe mintájára felépítni az Usher-házat, hogy ott Poe novellái alapján aztán megölje az emberkéket, akiket meghív magához.

Az egyik kedvenc fejezetemben találkozik egy városba mulatni tartó ember egy városba mulatni tartó marslakóval. Ugyanott vannak, de nem egy idöben. Elkezdenek beszélgetni, és mind a kettö bizonygatja, h most az ö társadalma uralja a Marsot, és ugyanazt mondják egyfolytában, és a végn elbizonytalanodnak, hogy most melyikük van a múltból, melyikük a jelenböl, melyikük a jövöböl stb.

Nagyon jó az egész könyv, annyita elgondolkoztató dolgok vannak benne, és amiért amiért még szeretem, hogy meglepö és újszerü képeket használ az író...pl hasonlatok...nem is gondolna ilyesmikre az ember, nagyon megragadóak.

Na, igazából ezen az ajánláson most nem is gondolkoztam, csak megláttam, h vki Bradburyt emlegeti és egy szuszra leírtam, ami a Marsbéli krónikákról eszembe jutott :D aki elolvasa szvsz nem fogja megbánni :D v lehet h csak rám tett ilyen nagy hatást ez a könyv? :D

ez volt Ray Bradburytöl a Marsbéli krónikák :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218774 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Ajánló

Rayan írta: Artemisz: Ne olvass Csáthot. Egy hülye, elmebeteg állat volt (már bocsánat). Fővárosi Szabó Ervinben megvan (úgytom). De nagyon szörnyű. Ha másnak keresed, mondd meg neki, hogy ő se olvassa. :blackeye: Iszonyatosan borzasztó. De tényleg.


Csinczikém, ezzel nem értek egyet... Imádom Csáth novelláit... Főleg az Ópiumot érdmes elolvasni, bár van még jó pár érdekes, pl.: A béka, Kálvin téren, no meg a Délutáni álom... Igen, kicsit nehezen emészthetőek, de élmény... Az Ópiumot viszont mindenkinek ajánlom, aki kicsit meg akarja érteni a drogfüggők életfelfogását. /NEM, ez NEM propaganda a drog mellett, mielőtt még valaki emiatt felhúzná magát. Pusztán ad egy képet a "másik oldal" gondolkodásmódjáról is./

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218473 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Ajánló
Amit énfogok ajánlani akár könnyűolvasmánynak is nevezhető. :) :D
Stuart Herrington: A te országod
A műröl: Pénteken egy ismerősöm a kezembe adta énmeg elolvastam Vasárnap délutánra. Terjedelme elvileg 300 oldal de ez regény nagyságú könyvecske és nem apró betűs :) .
Mit mondjak róla? fura könyv. Gondolom már jó sokan elgondolkodtak köztünk a létezés kialakulásán, ISten mibenlétén... Krisztus mibenlétén... Nos válaszokat nem ad a könyv se ellenben megfelelő alternatívát é elég ütős csattanót igen! Fősereplője Kristau...aki az idegen világban megpróbálja alényeket a Legfelsőbblény közvetlen imádatára ( egyház kihagyása) és a jóság tanaira szoktatni. Olvasni jó! :)

Amásik ajánláso megy együttes lenne. Nevezetesen a Dead soul tribe. NEm tudom kinek mondd vmit az a névhogy Buddy Lackey, illhogy Psychotic Waltz. Nos az előbbi névennevezett úr egy névváltás után ( DevonGraves) FOgta magát és jópár évvel az utóbbi néven nevezett kultikus zenekarból kiválva megalapította a DST-t. AZt kell mondjam jól tette.Afickónak olyan karizmájavan ami a zenébenmagában, az éneken és a zövegeken át csak úgy világít mint Jelzőfény a külső űrben.Legjellemzőbb erre a zenére a sajátos gitárkezelés, pszichotikus/ pszichedelikus énekhang, hogy fenemód dallamos és az elég erős szövegek ( értsd különolvasva is elgondolkodtatóak).
Hajrá emberek... ;)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218460 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Ajánló

Rayan írta: Artemisz: Ne olvass Csáthot. Egy hülye, elmebeteg állat volt (már bocsánat). Fővárosi Szabó Ervinben megvan (úgytom). De nagyon szörnyű. Ha másnak keresed, mondd meg neki, hogy ő se olvassa. :blackeye: Iszonyatosan borzasztó. De tényleg.


Köszönöm, Rayan, te drága Csinci, hogy így aggódsz pici lelkemért, de én olvastam a harmadikos Szöveggyűjteményben a Kis Emmát, és lehaltam rajta, és elkezdte fúrni az oldalam, mire képes még ez a fazon... :roll:

De most elgondolkodtattál... :?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218448 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Ajánló
Artemisz: Ne olvass Csáthot. Egy hülye, elmebeteg állat volt (már bocsánat). Fővárosi Szabó Ervinben megvan (úgytom). De nagyon szörnyű. Ha másnak keresed, mondd meg neki, hogy ő se olvassa. :blackeye: Iszonyatosan borzasztó. De tényleg.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218443 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Ajánló
Borzalmasan le tud nyűgözni, ha valaki nem csak a könnyű olvasmányokat szereti... :wink: :twisted:
Bocsesz ez csak amolyan gonoszkodás. Ezért nem örülök ha csak egy rövid szöveget idéznek tőlem, a többit, pedig nem olvassák utána. Számomra tök égő volt ez. Minha csak könnyed olvasmányokat olvasnék... :D
Hamvashoz pedig sok sikert! Van miből válogatni... :wink:

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218266 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Ajánló

Nellas írta:

Aralataion írta: Ha jól akartok szórakozni akkor Szerb Antal: A Pendragon legenda. könnyű olvasmány.


Csatlakozom. Oltári az a könyv! Én még az Utas és Holdvilágot olvastam Szerb Antaltól. Nekem annyira ez már nem jött be. Kissé nyomasztó, vagy... mittomén.


Én az Utas és Holdvilág-ot olvastam, a Pendragon-t (még) nem...
De nekem nagyon tetszett... Mondjuk én nem akkor szeretek egy könyvet, ha könnyű olvasmány... Mostanában például Hamvas Béla írásaival ismerkedem... hááááát, nem az a könnyed kikapcsolódás... viszont nagyon sokat lehet meríteni belőle...

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218037 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ajánló

Zarándok(Mist) írta: Mellékes segédinformációk:
:arrow: Eruntalének megvan, úgyhogy lehet nyúzni a beszerzési hely miatt :twisted:
:arrow: általában válogatott novellákat/kisregényeket kell Bradburytől keresni, mert önállóan nagyon nehéz megtalálni

Elektronikus formában pedig itt is megtalálható :wink: :
www.tar.hu/vt6605/
(Permí is nagy Bradbury-rajongó...)

Könyvek keresésére egyébként javaslom a "Könyv kerestetik" topicot a Vegyes témakörben... *jelentőségteljesen néz Artemiszre*

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #218022 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Ajánló

Alyr Arkhon írta: Azt hiszem az évi 5ben még belefér egy:

Mindenkinek - különösen annak aki szeret olvasni - ajánlanám a 451 Fahrenheit című filmet. (a könyvet csak elvben mert nem olvastam így nem tudom milyen)

(igen ez megin tipikusan egy "tegnap láttam a Tvben" című dolog, de már láttam korábban is)

A sztorit nem vázolom, mindenki nézze meg magának.
Annyit azért elárulnék, hogy a cím azért ez mert 451 Fahrenheit fokon gyullad a könyvpapír...


Na, akkor egészítsük ki egymást... Én ajánlom a könyvet. A szerző egyébként Bradbury :P
Elég nehéz spoilerkedés nélkül körülírni, annyi elég, hogy egy könyvégetőről szól, egy olyan társadalomban, ahol tilos olvasni, és ők tartják fenn a rendet. Aztán végignézi, ahogy egy nő elég a könyveivel... Iszonyat megrázó könyv... [size=9:2uyrh7sh](én személy szerint teljesen padlón voltam tőle jóideig)[/size]
Mellékes segédinformációk:
:arrow: Eruntalének megvan, úgyhogy lehet nyúzni a beszerzési hely miatt :twisted:
:arrow: általában válogatott novellákat/kisregényeket kell Bradburytől keresni, mert önállóan nagyon nehéz megtalálni

tényleg nagyon ajánlom mindenkinek

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #217998 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Ajánló
Ha kellemetlen közérzetet akartok, és vidámságnak még csak a nyomát is el akarjátok dobni, akkor olvassátok el Vámos Miklós Öt kisregény című könyvéből valamelyiket.
Ha jól akartok szórakozni akkor Szerb Antal: A Pendragon legenda. könnyű olvasmány.

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #217982 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Ajánló
Mindenkinek ajanlom Miyamoto Musashi Go Rin No Sho cimu konyvet, akit erdekel egy kicsit a budo. Legalabb ketszer olvassatok el, elsore nagyon kaotikus!

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #216548 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: Ajánló
Nos nemtom, hogy volt-e már erről a filmről szó, de annyira alap szerintem, hogy mindenkinek ismerni kéne.

Ajánlom a Holt Költők Társasága c. filmhet. Tipikus bőgős dráma, de nagyon jó. Robin Williams nagyot alakít benne. Betekintést kaphatunk egy szigorú bentlakásos iskola életébe, ahova bekerül egy reform jellegű tanár, aki nem ugy tanít, ahogy azt elvárnák... ebből adódnak a konfliktusok... Nagyon jó kis film, tele van mondanivalóval, és aki nem bőgi el magát a "Kapitányom!" résznél, annak nincs szive. Hogy nekem miért tetszett? Egyszerűen bele tudtam magam érezni a film környezetébe... és nekem is vannak tanári ambicióim, egyszer ugy akarok tanitani, ahogy a filmben tette Robin Williams.

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #216141 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Ajánló

Minerva írta: Van egy film, amire úgy ültünk be a barátainkkal, hogy "pont ezt játsszák, nézzük meg". Fahrenheit 9/11. És pont az ilyen filmek szoktak marha jók lenni. Az egész film tulképp dokumentumfilmek sorozata, George Bushról és politikájáról, az iraki háború előzményeiről, illetve magáról a háborúról. Kegyetlenül szókimondó, hála a rendezőnek, aki a narrátor szerepét is magára vállalta. Annak ellenére, hogy nem foglalkozom politikával, mert nem szeretem, többször azon kaptam magam, hogy tátott szájjal bámulom a vásznat (bár helyenként kicsit hatásvadásznak találtam). Két óra alatt annyi információt zúdítanak rád, hogy nagyon erősen kell koncentrálnod, hogy megértsd, de megéri. Csak azon csodálkozom, hogy nem tiltották még be. Egyesek szerint az már diktatúra lenne, de szerintem az elnök inkább a diktatúrát választaná, minthogy ilyen dolgok derüljenek ki róla.
Szóval nagyon jó kis film, tessék megnézni. ;)

Igen, már láttam tvben az előzetesét, és nagyon érdekesnek találtam. :)

Anya nemrég vett egy könyvet, még csak az első fejezetet olvastam el belőle (tegnap kezdtem bele :P ), de nagyon megdöbbentő volt. Egyiptomról szól, de az első fejezetben kitér más civilizációkra is, és bizonyítékokat hoz fel arra, hogy az emberi civilizáció sokkal, de sokkal hamarabb kezdődött, mint azt gondoltuk volna... A könyvet Nemere István írta, címe: Egyiptom - Piramisok, fáraók, idegenek?. Érdemes beleolvasni, jó könyv. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #215942 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Ajánló
Van egy film, amire úgy ültünk be a barátainkkal, hogy "pont ezt játsszák, nézzük meg". Fahrenheit 9/11. És pont az ilyen filmek szoktak marha jók lenni. Az egész film tulképp dokumentumfilmek sorozata, George Bushról és politikájáról, az iraki háború előzményeiről, illetve magáról a háborúról. Kegyetlenül szókimondó, hála a rendezőnek, aki a narrátor szerepét is magára vállalta. Annak ellenére, hogy nem foglalkozom politikával, mert nem szeretem, többször azon kaptam magam, hogy tátott szájjal bámulom a vásznat (bár helyenként kicsit hatásvadásznak találtam). Két óra alatt annyi információt zúdítanak rád, hogy nagyon erősen kell koncentrálnod, hogy megértsd, de megéri. Csak azon csodálkozom, hogy nem tiltották még be. Egyesek szerint az már diktatúra lenne, de szerintem az elnök inkább a diktatúrát választaná, minthogy ilyen dolgok derüljenek ki róla.
Szóval nagyon jó kis film, tessék megnézni. ;)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #215878 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Ajánló

Csavargó írta: én olvastam mind a tíz könyvet merthogy ennyi van Mo-n fordításban és mind nagyon jó! (meg a krónikák négyen vannak, meg öt legenda meg egy novelláskötet ezek a magyarországon megjelent Weis-Hickman által írt könyvek) Tényleg jó ajánlat!

Üdv: CSavargó


Magyar kiadásban 6 db Legenda jelent meg(az eredeti kiadás 3 kötet, de már ebben a kiadásban is megjelent M.o.-n), plusz még a sorozathoz szorosan kötődik a Raistlin Lánya is. Nekünk mind megvan;) Pontosabban a bátyámnak. a Raistlin Lányán kívül mindet olvastam, sőt ez volt az első Fantasy amit olvastam. Én is ajánlom mindenkinek, mert nagyon jó!!! Persze a Krónikákat(vagyis inkább az első hármat) eredeti kiadásban szinte lehetetlen megszerezni, én is a fél várost bejártam érte, hogy megvehessem a bátyámnak(azok után hogy 4 éve sóvárogtam utána, a bátyám kapta meg:P de ez persze off..). az új kiadás nagy nagy nagy hátránya a fejezetek eleji kis illusztrációk hiánya.. ezért nem voltam hajlandó megvenni az új kiadást.

Tehát Ranamarth ajánlásának kiegészítése:

:arrow: a negyedik: A nyári tűz sárkányai

Mert így teljes a krónikák sorozat. bár, be kell vallanom, én is mindig trilógiakánt emlegetem... :oops:

[size=9:1uy1qc4t]u.i.: Csavargó: novelláskötet??? erről még nem hallottam. És van még az ilyen Találkozások ami DL, meg a Hősökből a Huma, amit elkezdtem, de nem tetszett..azzal kapcsolatban, hogy ennyi jelent meg az írópárostól M.o.-n, csak részben van igazad. az írópárosnak ugyanis van egy másik sorozata, a Halálkapu sorozat, amit szintén érdemes elolvasni. Nem a DL világában játszódik, de nagyon élvezetes. Ha tetszett a DL, akkor sztem ez is fog. Privi ment a novelláskötettel kapcs.[/size]

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.519 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére