Tanulószoba

Több
19 éve 3 hónapja #234049 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ért valaki a formális nyelvek témakörén belül a kétszintű (vagy Wijngaarden) nyelvtanokhoz? Most tanulom már a második tantárgyból és még mindig nem értem.

[size=9:1uvtr68x]Bevallom nem nagyon bízok pozití válaszban. Azt hiszem ebben a topicban inkább megmaradok a "válaszoló" szerepkörben.[/size]

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #233978 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Antropológiában jártas valaki?
Kéne egy házi dolgozatot írnom, némi terepmunkával megelőlegezve, úgy 6-8 oldal terjedelemben, tetszőlegesen kiválasztott megfigyelt csoportról. Kapásból az jutott az eszembe, hogy az MTT-ről kéne írnom, így a terepmunka-rész már letudva, eléggé ismerem belülről is a bandát, csak kéne segítség hozzá, szempontok, szemléletmód, támpontok stb. mert ezeket nem kaptunk. A tankönyvünk a Hollós M. - féle Bevezetés a kulturális antropológiába c. könyv.
Ki tudna segíteni ebben?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #233953 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Elmoth írta: Na, most vettem csak észre a topicot. Örülök neki.
Következő félévben jól jőnne a segítség statikából, mert megbuktam. Nade keresztfélév rúúúlz. 8)
Az ábrist eléggé jól átlátom, de még csak az első félévnél tartok, úgyhogy eszerint kérdezhettek. Ja, egyébként az ábris egy nagyon jó dolog.

mármint ábrázoló geometria?
az tényleg szép..
csak kár hoyg nekem csak eyg felevig tanították.
de ha tehetném, ujra meg ujra felvehetném.

Statika rulz.. keresztfélév statika rulz..
jan 6 statika vizsga suxx

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #233930 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Na, most vettem csak észre a topicot. Örülök neki.
Következő félévben jól jőnne a segítség statikából, mert megbuktam. Nade keresztfélév rúúúlz. 8)
Az ábrist eléggé jól átlátom, de még csak az első félévnél tartok, úgyhogy eszerint kérdezhettek. Ja, egyébként az ábris egy nagyon jó dolog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233857 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tanulószoba
csele, az integráláshoz van egy kis sárga összefoglalókönyv, azt hiszem a bolyai sorozat része. nagyon érthetQ! kölcsön tudom adni ha gondolod.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233787 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Csele,eddigi tapasztalataim szerint a "fogalmi elem"-mel azt szokták kifejezni,hogy olyan nélkülözhetetlen összetevője,alapvető tartalma valaminek,ami elválaszthatatlan a lényegétől,aminek benne kell lennie,mert anélkül-jelen esetben-nem jogi normáról lehetne beszélni,hanem mondjuk szokásról.[size=9:15trwj3m]Megj.mindez szerintem. :roll: [/size]
[size=9:15trwj3m]pl.:"A jogbiztonság az Alkotmánybíróság állandó gyakorlata szerint a jogállamiság fogalmi eleme."
"...beszéljünk akár az emberi méltóságról, akár a szólásszabadságról, mindegyiknek fogalmi eleme, hogy azok mindenkit a nemére, fajtájára, bőrszínére, fogyatékosságára stb. tekintet nélkül, egyaránt megilletnek."[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233736 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönöm, Estel!
Csele, matekfüzet megfelel, amiben csak számok meg jelek vannak? Mert azzal szolgálhatok, nekem az érthető, de ha szöveg is kell hozzá, akkor sajna nem én vagyok az embered...
Bevezetés ifo ügyében asszem majd írok privit. Márha te látsz értelemt és logikát abban a tárgyban. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233732 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Tanulószoba
De szuper jó ez a topic!

Én tavaly tanultam fgvanalízist, jól jött volna ez a topic!

Én FELAJÁNLOM ingyér netes szolgáltatásaimat idegenforgalmi zagyvaságokból (mivel legmagasabb szinten tanulom, középsulisoknak is segíthetek - Magyarországon sajnos nincs ifor egyetemi szinten, csak fősulin :( )
Tanulok közgázt is, de azzal inkább az egyetemi szintesekhez menjetek, higyjétek el, jobban jártok!!! :wink:

KÉRNÉK egy kis segítséget integrálásból. Nem konkrét kérdséem van, csak ha valakinek van egy olyan jó jegyzete, amiből belemászik a fejembe az alaprésze (iszonyú egyszerű feladataim vannak belőle valszámból, csak az a baj, hogy tavaly óta úgy elfelejtettem mintha nem is tanultam volna. )

Még KÉRNÉK egy kicsi segítséget jogász jelöltektől.
A jogi norma alapfogalma: "A jognak az a legkisebb önálló egysége, amely a jog minden fogalmi elemét tartalmazza."
Mit jelent itt a "fogalmi"?

Hétfőn vizsgázom jogból, szal lehet még jövök kérdezni :roll:

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #233730 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Igen, ugyanazok a szabályok érvényesek, kiegészítve azzal, hogy a határozott integrálnál a primitív függvénynek az integrálási határokon felvett behelyettesítő értékeinek különbsége szerepel a határozatlan integrálnál lévő primitív függvény helyett - tehát pl. a parciális integrál kiszámításánál is.
:arrow: { a ∫ b f(x) g(x)' dx = (f(b) (g(b) - f(a) g(a) ) - a ∫ b f(x)' g(x) dx }

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233724 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Estel, látom te nagyon vágod :) , kérdeznék egyet: határozott integrálásnál érvényes az összes műveleti és integrálási szabály, ami határozatlannál? Pl hogy összeadásnál lehet külön- külön, vagy parciálisan integrálni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #233721 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Visszautalva a korábban felvetett összetett függvény deriválásának problémájára, van egy - talán még kevésbé összegubancolódó - háló hozzá, amely a deriválásra mint a differenciálhányados meghatározására koncentrál, azaz... { f(x)' =df(x) /dx = df /dx }
Ez alapján { f(g(x))' = d f(g(x)) /dx = (df(g(x)) /dg(x) ) * (dg(x) /d x ) = f(g)' * g(x)' }
...így talán könnyebben megjegyezhető, és a többszörösen összetett függvények esetén is áttekinthetőbb a dolog. ;)

Pl.: { f(g(h(x)))' = (df /dg ) * (dg /dh ) * (dh /d x ) = f(g)' * g(h)' * h(x)' } , úgyhogy, teszem azt { e^(1 / sin(x)) } deriváltja
{ e^(1 / sin(x)) * (- 1 / (sin(x))^2 ) * cos (x) } lenne. :idea:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233682 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ojjé ennek a topicnak. Nagyon zsír. Irodalmi kérdésekben lehet engem zaklatni.

Inczy, mégvalami - Rokokó: Tartózkodó kérelem, mint alapvers és társai. Reményhez: említsd meg, hogy tükörszerkezet, azt imádják.

Cs

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233650 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Alcarcalimo írta:

Narmo Poice írta: Atar: ez nagyon jó! Véletlenül betévedtem ide és.. valami angol nyelvtani összefoglalót nem akarsz írni? :D


kislányom... viccelsz??? Egy nyelvnek a nyelvtani összefoglalóját? Pláne az angolét? Itt??? Hát ezügyben szerintem némely angol könyvhöz kéne fordulnod :D . Ha gondolod, ajánlok 1-2-őt...
Ha konkrét kérdésed van, várom, de átfogó összefoglalót, :D DD


Mi csináltunk régebben egyet,csak elhagytam. Szerintem meg tudnád csinálni. Persze röviden gondoltam. Mindegy,ha kínom van kérdezem Apci, ok? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233425 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Éowyn! írta:

Laurelen írta: középiskolás mikrót tudok segíteni, lehet egyetemit is attól függ mi a téma.


egyetemi kellene, de az alaprésze(fogyasztás+termelés elmélet, költségek, profitmaximalizáció, piaci szerk, árdiszkrimináció)

csak a vizsgára jó lenne képben lenni, és hát ugye én+a közgáz :roll:
szóval örök hála annak az embernek akinek sikerül velem megértetni ezt az egészet :oops:


milyen ismerősek ezek a szavak... :? (ma reggel vizsgáztam ilyenekből:P)
érteni én se mindent értek de nagyjából képben vagyok most szal szívesen gyakorlok veled, (mondjuk az sem baj ha vmi "profi" is jön;) legalább nekem is jobban fog menni:)

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233391 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Narmo Poice írta: Atar: ez nagyon jó! Véletlenül betévedtem ide és.. valami angol nyelvtani összefoglalót nem akarsz írni? :D


kislányom... viccelsz??? Egy nyelvnek a nyelvtani összefoglalóját? Pláne az angolét? Itt??? Hát ezügyben szerintem némely angol könyvhöz kéne fordulnod :D . Ha gondolod, ajánlok 1-2-őt...
Ha konkrét kérdésed van, várom, de átfogó összefoglalót, :D DD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233378 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Éowyn! írta: egyetemi kellene, de az alaprésze(fogyasztás+termelés elmélet, költségek, profitmaximalizáció, piaci szerk, árdiszkrimináció)

csak a vizsgára jó lenne képben lenni, és hát ugye én+a közgáz :roll:
szóval örök hála annak az embernek akinek sikerül velem megértetni ezt az egészet :oops:


Szia Éowyn!!
Én is mikrót tanulok, van is tankönyvem, bár mi csak az 'alap' dolgokat vesszük, de szívesen segítek, ha tudok.
Patiszon

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233365 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Atar: ez nagyon jó! Véletlenül betévedtem ide és.. valami angol nyelvtani összefoglalót nem akarsz írni? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233347 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Laurelen írta: középiskolás mikrót tudok segíteni, lehet egyetemit is attól függ mi a téma.


egyetemi kellene, de az alaprésze(fogyasztás+termelés elmélet, költségek, profitmaximalizáció, piaci szerk, árdiszkrimináció)

csak a vizsgára jó lenne képben lenni, és hát ugye én+a közgáz :roll:
szóval örök hála annak az embernek akinek sikerül velem megértetni ezt az egészet :oops:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233311 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Cica: röviden itt vannak a segédigék (távolról sem teljes)

* can. Tagadas: can not (can't) Mult ideje: could
1) tud, kepes valamire. I can swim. Can you swim? I can't swim.
2) engedelykeres. Can I go to the cnema, Mum?
3) Szivesseg kerese. Can you help me, please?
4) lehetoseg kifejezese. They can be at home.
megj.: jovo ideje nincs, igy jovo idoben, ill. present perfect-been a to be able to szerkezetet hasznaljuk. pl.: next week I'll be able to finish this project.

* could. tagad: couldn't m. ido: -
1) a can mult ideje, tehat tudott, kepes volt valamire.
2) udvarias keres, kivansag. : Could you tell me the way... Could I get a glass of...

* must. kell, kotelezo. tagadasa: don't have to. a mustn't jelentese: tilos (es nem nem kell...) m.ido: had to
1) kell. I must go now. (majdnem egyenerteku vele a have to kifejezes)
2) bizonyossag kifejezese. They must be at home.
megj: jovo idoben, + perfect-ben a have to kif.-t kell hasznalni.

* should. tagad: shouldn't. m.ido: -
1) kene, kellene: kotelesseg kifejezese (enyhebb, mint a must) You look ill, you should go to the doc.
2) bizonyossag kifejezese. They should be abroad.

* will tagad: won't (tarsa: shall E/1, T/1 szem.ben, a jovore ne nagyon hasznald), m.ido: would (reported speech-nel)
1) jovo ido kifejezese. Will you be at home tomorrow?
2) kovetkeztetesek, igeretek: I will do it, I promise!

* shall tagad: shan't
1) jovo ido. (ritkan manapsag, inkabb will)
2) felajanlas: Shall I open the door for you?

* may. tagad: may not. m.ido: might
1) lehetoseg kifejezese: talan. They may come. I don't know.
2) udvarias kerdes. May I disturb you?

* might. tagad: might not. m.ido: -
1) engedelykeres (nyalas...) Might I sit down here (pfujj... ne nagyon hasznald)
2) lehetoseg (kicsi valoszinuseg) They might come, but... you know, their children are sick.

* would. tagad: wouldn't. m.ido: -
1) felteteles mod kifejezesere: If it didn't rain, I would walk my dog.
2) multbeli szokasok (kb. mint a used to, kis nosztalgia beutessel) I remember, when I was a child, my granny would tell me tales for hours...
3) egyes kifejezesek, pl.: would you mind not smoking? (udvarias keres)

Hirtelen ennyi. Ahogy emlitettem, ez korantsem teljes, szamos/szamtalan egyeb arnyalat, aprosag van meg. Remelem segitettem. Ha valamelyik kell bovebben, szolj.
pusz:
Alcar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233309 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Éowyn! írta: Khm...esetleg lenne valaki, aki tudna engem jan 5.-ig valamikor mikroökonómiából korrepetálni, esetleg, talán? :oops:

amúgy segíteni tudok:fizikából(de ezt csak középiskolás szinten) és matekból

üdv

középiskolás mikrót tudok segíteni, lehet egyetemit is attól függ mi a téma.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233305 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Szürke, köszönöm szépen! :) Már világos.

Éowyn!, mennyire korrepetálásról lenne szó? Mindent? Ha csak pár kérdésed van, akkor írj privit! De hosszab konferenciára is hajlandó vagyok, esetleg még jövő csütörtök előtt, vagy amikor jó neked.
Én most tanultam/- om, és úgy érzem, képben vagyok. Persze lehet, hogy van, aki jobban ért hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233290 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Jaj, nagyon köszi mindenkinek!! Így már lehetetlen rosszra megírni a tételt, már egy csomó eligazítást meg segédanyagot begyűjtötem, szal... :wink:

Gyöngyszem, kémia alapokat elég jól vágtam, bár át kellene ismételnem, és a gimis kémiából, meg folyamatosan feleltet a tanár, szal annak is muszáj mennie.. :P
MSN-en megkereslek, és megdumálhatjuk, pontosan mi/hogyan kellene! 8)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #233222 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Hogy adjak hálót is, ne csak halat:

Deriválásnál az összetett függvény { f(g(x)) } avagy más jelölésben { f(x) ° g(x) } - f kompozíció g - deriváltja: { f'(g(x)) * g'(x) } avagy { (f'(x) ° g(x)) * g'(x) }

Jelen esetben tehát { (e^(1/x))' * (1/x)' = e^(1/x) * (- 1/x^2) } ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233220 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Léli: e^(1/x)*(-x^-2)
a külső függvény deriváltja*a belső fv deriváltjával

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233219 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv!

Jó, nem vitatkozom veletek, ti tanultatok már számvitelt.... (de mindezek ellenére akkor is érdekel :) ).

Egy konkrét kérdés: az e^(1/x) első deriváltja e^(1/x), vagy pedfig (e^(1/x))*(-x^2) ?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233216 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Khm...esetleg lenne valaki, aki tudna engem jan 5.-ig valamikor mikroökonómiából korrepetálni, esetleg, talán? :oops:

amúgy segíteni tudok:fizikából(de ezt csak középiskolás szinten) és matekból

üdv

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233214 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Inczy: Cicafülhöz kapcsolódva:
életrajznál vannak fontos, és kevésbé fontos elemek.
ha a későbbi életműben megjelenik pl. egy rokon, akkor fontos lehet, hogy ki volt az illető az adott szerző életében. (Pl. Babitsnál Kelemenné Rátz Innocencia- a Halálfiai Cenci nénije).

Viszont: roppant nagy szellemtelenség, ha azzal kezdesz bármilyen elemzést, akár a költőről szóló összefoglalást is, hogy hol és évszámra mikor született. Elegánsabb, ha pl. Csokonai esetében pár mondat arról, hogy milyen korszak szülötte, kik utámn működött, európai és magyar viszonyok összehasonlítása.

Mindig figyelj arra, hogy amit írsz, és mondasz, jól tagolt legyen. Legyenek gondolati blokkok. és ha vége egynek, valahogy próbáld meg átkötni a másik blokkot, ne lógjon a levegőben. (Amiket ideírtam, az bármilyen esszé- tételkidolgozásnál, feleletnél hasznosítható)

Rokokó esetében a stílusjegyeket a következőképp célszerű ismertedned: Ebben és ebben a sorban a rokokó iylen meg oylan stílusjegye található. vagy: a rokokónak ez és az a stílusjegye itt és itt a következőképp mutatkozik meg:

Nem árt, ha általános bevezetődben utalsz arra, hogy a rokokó nem csak a versekben jelentkezik, hanem pl. szobrászatban is. Példát is sorolhatsz, zárójelben.

Befejezés: befejezheted idézettel is, pl. Szerb Antaltól, de nem feltétlenül díjazzák. Inkább törekedj arra, hogy magadtól írj, pl. mint láthattuk, Csokonai ..... és itt írsz valamit. De ha ezt választod, nem árt, ha van a bevezetésben egy tételmondatod. Pl: Csokonai a magyar költészetben újdonságot képviselt azzal, hogy.... (ez most nem a legszerencsésebb mondat.. :oops: )

Mindig törekedj pontosságra, ha lehet szabatosságra, és használd bátran, de biztosan a fogalmakat!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233204 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Tanulószoba

gillz írta:

elodyke írta: Hogy kell felrajzolni egy tartónak a Szigma/Tao ábráját
és egyáltalán miket jelentenek és mit mutat meg?
segítek.. statika.. sziltan..
ésegyéb nyalánkságok is vannak ám, amire kiváncsi vagyok :)


wazz... nem találtam otthon a sziltan jegyzeteimet... van neked sziltan könyved? egyszer megtanultam, tehát átnézés után el t'om magyarázni, bár már más tanártól tanultok... mennyire sürgős? Mert a héten nagyon nem érek rá, de később igen szívesen magyarázok (úgyis újra meg kéne tanulnom mert mintha szükség lenne rá :D )

noshát ilyen könyvem nincs..
de ma kiderült hogy mehetek mechából vizsgázni.
de egy-két alkalom vizsga előtt.. nos? ugy veszem fel a vizsgát, hogy neked(meg nekem is ;) ) jó legyen :) hát ilyn mindenség van benne.. sziltan meg mecha.. de az már egyre megy nem?

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233199 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Tanulószoba
jó, tudom hogy nem apró.. :oops: :oops:
de _kémiából_ segítségre lenne szükségem. Semmit nem értek, el kellene nekem magyarázni újra ezeket a dolgokat. Minden amit eddig vettem, tehát kémia az alapoktól (7,8 osztály), számítások, képletek.

és mivel nem pesti vagyok, hanem vidéki, esetleg neten keresztül megoldható lenne..

előre is köszönöm

Gyöngycem

privi, emil, msn ( fallen_engel@hotmail.com )

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233197 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Panda írta: Számtech, Excel- hez lenne egy kérdésem: a gyakoriságfüggvény hogy műxik? Valamit naon elszúrtam a zh- ban, és nem jöttem még rá, mit.

=gyakoriság(adattömb;csoport_tömb)
Azt számolja meg, hogy a csoport_tömb által megadott intervallumokba hány elem tartozik az adattömbből.

Például:
- Az adattömb tartalmazza az osztály minden tanulójának a dolgozatra kapott pontszámát, pl A1:A30 területen.
- A csoport_tömb tartalmazza az agott érdemyjegyhez tartozó maximum pontszámot, pl ha a kettes 40 pontnál kezdődik akkor az első sorban 39, stb. Ez legyen pl a B1:B4 területen. Ugye ha öt kategória van, akkor csak négy sort kell megadni, hiszen az utolsó számnál nagyobb adatok mind az ötödik kategóriába kerülnek.
- Ekkor jelöljük ki a C1:C5 területet, ide kerül az eredmény. Írjuk be a kijelölés első cellájába a következő képletet: =GYAKORISÁG(A1:A30;B1:B4), majd üssük le a CTRL+SHIFT+ENTER billentyűket. Ez azért kell, hogy a képletet ne csak az első cellába írja be, hanem a kijelölés egészére, mivel ez úgynevezett "tömbképlet".
- Ekkor a C1 cella értéke azt adja meg, hogy a dolgozatra hányan kapnak egyest, ..., a C5 pedig hogy hányan kapnak ötöst.

Remélem világosabb.


[size=9:3dtxeil2]Szeritnem az nem gond, ha a topic létének kezdetén kiderül, hogy kire miben lehet számítani. Rám matematikában (középiskolás és egyetemi szint is), számítástechnikában és programozásban.[/size]
[size=9:3dtxeil2]Éppen eme topic megjelenése előtt fél nappal jutott eszembe hogy az RFK kezedményezését nagyobb közösség számára kellene elérhetővé tenni. Megelőztek.[/size]

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.624 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére