Tanulószoba

Több
15 éve 9 hónapja #367479 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Üdv!

Tudom, marha ritkán írok, de most nem birom ki, hogy ne dicsekedjem szét a fél netet. Szeptembertől erősítem (höhö :D ) a tolkien.hu neves biológus táborát! :D :P

Hogy meddig az már más kérdés... :P :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367477 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Azért szabad gratulálni? :) Végtére is kommunikáció szakos lettél! ;) Örülj ennek a kedvemért, légyszi! :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367476 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Sorszám, Intézmény - Szak - Szint - Munkarend - Finanszírozási forma Pontszám Ponthatár
1. ELTE-BTK, kommunikáció és médiatudomány ANA 426 pont 451 pont
Felvételi döntés: Nem nyert besorolást. Felvételi pontszáma nem érte el a felvételi ponthatárt.
2. PPKE-BTK, kommunikáció és médiatudomány ANA 426 pont 396 pont
Felvételi döntés: Besorolást nyert. Felvételi pontszáma elérte az államilag támogatott képzés ponthatárát.

3. ELTE-BTK, történelem ANA 426 pont 381 pont
Felvételi döntés: Nem nyert besorolást. Kisebb sorszámú jelentkezésre nyert besorolást.

Ergó, ha nem szúrom el a töri esszéválasztást sem kerültem volna be az ELTE-kommra 444 ponttal. Így is fáj, de legalább dühös nem vagyok...

Gratula mindenkinek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367474 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: 5 perc,és kiderül...


Na na naaa? 8O

Meg többiek?

(ELTE-BTK magyarra 377 pont volt a határ... :P Legjobb barátnőmet meg felvették Szegedre informatikus könyvtáros szakra, szintén első helyre :D )

meg Milnek is gratula akit felvettek Corvinus turizmus-vendéglátásra :hello:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367472 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: 5 perc,és kiderül...

Awwww.... :(

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367469 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: 5 perc,és kiderül...

Itt már ki van derülve, anyut nem vették fel 306 ponttal, mert 319 volt a határ.
Írjatok!

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367467 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
5 perc,és kiderül...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367389 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Félek...

Ne aggódj, anyukám is fél... :D Levelezős szocpedre jelentkezett és 306 pontja van. Mivel nem tudok mihez viszonyítani, semmi konkrétumot nem tudok mondani neki. Ha legalább biztosan tudnánk, hogy nem veszik fel, nyugodt szívvel és kevésbé idegesen járkálna fel-alá.
De majd este kiderül... :)

Szerintem ne aggódjatok, remek eredményeket írtatok be a fórumra, nem hiszem, hogy ne vennének fel titeket. Én is reményvesztetten nyaraltam tavaly pont ilyentájt és arra gondoltam, hogy csak egy nagyon gagyi ponthatár mentheti meg az életem. És violá, 105-ös ponthatár jött sms-ben, bőven az én pontszámom alatt. :)

És ha megvannak az eredmények, írjátok be! :) Virtuális pezsgőt bontunk a cseten!

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367385 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Félek...

Ne tedd. Mostmár minek... :roll: ;)

Szorítok ám mindenkinek! Aztán ha megtudjátok, osszátok ám meg! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367376 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Félek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366821 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Böszi írta: Kedves idén érettségizettek! Műegyetemre készül valaki közületek?


majdnem. ha már ittlévőtől kell valami akkor jelentkezem :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366817 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Kedves idén érettségizettek! Műegyetemre készül valaki közületek?

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362897 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ha valaki szeretne a nyár folyamán angolul/spanyolul/magyarul tanulni nagyon okos lánytól (nem én vagyok. önkritika rulz) írjon privit nekem:)
puszi!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362892 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Snuffles írta:

Acho írta: Elismerésem. Mellettetek kisebbségi komplexusom van - joggal... :?

Az kisebbrendűségi, kisebbségi az, amikor roma vagy ;)

Ehhe, ne politizáljunk :tongue:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362891 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Elismerésem. Mellettetek kisebbségi komplexusom van - joggal... :?

Az kisebbrendűségi, kisebbségi az, amikor roma vagy ;)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362854 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok... :oops: Nem, Namarie, sajnos nem megyek táborba. De nagyon jól esett, amiket írtatok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362842 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Nem, valahogy mégse. Mondom, nem emlékszem a részletekre, de szerintem az átlagot fölfelé kerekítették, mindenesetre nem húzta le. Biztos, mert volt tíz pluszpont, aminek nem volt köze évvégéhez meg érettségihez, szal én csak nyelvvizsgából szerezhettem meg, két középből vagy egy felsőből. De tényleg mindegy, nem én akartam részletezni. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362841 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Metaflora írta: Ez rám vonatkozott? Kettőből emelteztem, de a másik emeltet annyira elszúrtam, hogy az négyes lett (60%-tól ötös mellett ehhez igen nagy elszúrás kell), már nem emlékszem pontosan, hogy működött a pontszámítás, de tuti, hogy ha leteszek még egy középfokú nyelvvizsgát, akkor tavaly maxpontos vagyok. Nem mintha számított volna.

Hát akkor ott vesztettél pontot, nem? :) Mert ha négyes, akkor az az átlagodból levonódott mindenképp a szerzett pontoknál. Bár mind1 is már, a régi rendszer már a múlt :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362840 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Ez rám vonatkozott? Kettőből emelteztem, de a másik emeltet annyira elszúrtam, hogy az négyes lett (60%-tól ötös mellett ehhez igen nagy elszúrás kell), már nem emlékszem pontosan, hogy működött a pontszámítás, de tuti, hogy ha leteszek még egy középfokú nyelvvizsgát, akkor tavaly maxpontos vagyok. Nem mintha számított volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362839 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Tudtommal 90%-tól járt a maxpont, tavalyiak így nyilatkoztak :) Meg több helyen is írták, hogy a mostani rendszerben a 144 pont az 440 és 480 között van (mindenből ötös érettségi, 2 90% feletti érettségi, ebből egy emelt, két nyelvvizsga).
Kettőből emelteztél? Mert a 3 pötty ott is eltűnhet. Bár végülis mind1, nagy különbség van a két rendszer között. De szerintem én rosszabbul jártam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362837 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Gyanús, hogy 90%-tól járt a maxpont, mert nekem 141 pontom volt egy középszintű nyelvvizsgával mindenhova, ahova beszámított az emelt matek (ami 93% lett, ha jól emlékszem).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362831 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Elismerésem. Mellettetek kisebbségi komplexusom van - joggal... :?

Menj már!!!!! Táborba jössz? emberek, azt hiszem itt van egy potenciális alyn, akinek tunningolni kell az önbizalmát!!!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362829 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba
90%-tól járt a maxpont? Aszittem többtől, de ha Te mondod... a pluszpontokra vonatkozó szabályokat nem tudom, de 2 nyelvvizsga tuti beszámítható volt, szal azzal nincs gond.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362811 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Az szép. Gratula, Kincső! ;-)
cortez: kitartás! Fél lábon ki lehet bírni a közepes szóbeliket! ( Én erre konkrét példa vagyok :) )

Köszi, de ne hülyéskedj már, 3 emeltet tettél, nekem ha ennyiből kellett volna emelteznem, a fasorban sem lennék. Légy csak büszke az eredményeidre! ;)

Kincső: köszi Neked is. A 144 így jönne ki: 60 pont a hozott (év végi kitűnő bizik) + 60 pont az érettségin szerzett pont (két 90% feletti érettségi, ebből az egyik a töri, a másik a magyar) + 7 pont az emelt szintért + 14 pont a nyelvvizsgákért + 7 pont az OKJ-ért, melyből csak 3 pont realizálódik.
Legalábbis tudtommal régen így számították a rendszert, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362806 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Acho írta: Elismerésem. Mellettetek kisebbségi komplexusom van - joggal... :?

Jajj necsináldmár... épp akartam írni, h. milyen jó kis erős érettségiző csapat voltunk idén, mmint itt az emtétében, és abba Téged is maximálisan beleértelek! 3 emelttel, és azokon nem akármilyen eredménnyel, ne viccelj 8O Az lenne a csoda ha minden emelted 80-90% fölött lenne... ez így is nagyon szép!

Cortez, Neked meg gratula, az az igazi ha amit utálsz azt is jól tudod :P de nem számítottam másra őszintén szólva, aki aranyjánosversenyt nyer... :twisted: (de amúgy hogy lenne 144 pontod régi rendszerben?! 8O az oké h. az 5 tárgy érdemjegyének átlaga számítana, és nem a százalékuké, de a felvételi tárgy hogy lenne más? különben meg szinte biztos vagyok hogy ez elég lesz ;) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362800 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Elismerésem. Mellettetek kisebbségi komplexusom van - joggal... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362786 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
No, én is megértem tegnap :)

Magyarból Bánk bánt húztam, gyakorlatilag az egyetlen témát, amit szívből gyűlölök :D Na mind1, írtam felkészülési idő alatt 3oldalas felelettervet, nem is engedték végigmondani, mert sok idő lett volna. Elnökasszony agyondicsérte az írásbeli érvelésemet, szal szimpatikus voltam neki :D
Angol is sima ügy volt :) Turizmus is, Duna bal partja, Magyarország turisztikai vonzerői, szálláshelyek minősége, külföldi beutazó csoportok nemzetiség szerinti eloszlásának vizsgálata, zsír tétel volt.
Összességében minden tárgyam szóbelijére 100%-ot kaptam, és a végén kiemelkedő dicséretet kaptam a kiegyensúlyozott érettségi teljesítményemre xD
Végeredmény:
magyar középszint - 100%
matek középszint - 94%
töri emelt szint - 92%
angol középszint - 96%
turizmus középszint - 100%

Pontszámban 468 a vége. Ha ezzel nem vesznek fel Corvinus nemzetközi tanulmányokra, akkor valakit kinyírok, főleg, hogy a régi rendszerben izgulni se kellene, mert 144 pöttyöm lenne. Új pontrendszer rúlz.

Szóval gratula minden megérettnek, megcsináltuk, ügyesek voltunk, jöhetnek majd az egyetemi vizsgák :D
Majd mindenki adja hírül, hogy melyik intézménybe vetette a sors :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362398 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Az szép. Gratula, Kincső! ;-)
cortez: kitartás! Fél lábon ki lehet bírni a közepes szóbeliket! ( Én erre konkrét példa vagyok :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362353 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tanulószoba

Kincső (Thilanna) írta: Töriből kihúztam a reformációt :P P így meglett a 100% :D

Hogy egy klasszikust idézzek: "Az én szótáramban nem szerepel az a szó, hogy szerencse." :wink:

Gratula!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #362352 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tanulószoba
Gratula Kincső :) de azért remélem, nem sok 480as lesz a BCE közelében xD
Én még mindig érési folyamatban vagyok, és inkább nem is mondom, hogy mely, fórumra nem épp szalonképes testrészem is kivan már vele. Egész egyszerűen nem érdekel a dolog, nem tudok tanulni, koncentrálni. Érdekes módon a másik 3 osztály a suliban simán le tudott érettségizni a héten, mi bezzeg utolsó pillanatra maradtunk, mert miért ne? :( :(
Csak legyen vége a jövő hétnek, az biztos, hogy semmiféle tanulnivalót nem fogok elővenni jó két és fél hónapig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.627 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére