Filmklub

Több
16 éve 1 hónapja #355559 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Filmklub

Thereon írta:

Missy írta:

Nóli i linantea írta: MINDENKINEK nagyon ajánlom a Sweeny Toddot!



Kicsit sötét, kicsit véres, kicsit romantikus, kicsit Johnny Deppes, kicsit Alan Rickmanes...


A zene meg bájos :D


És kicsit morbid feketehumoros. :D Immmmmááááádom!!!!Aki még nem látta nyomás a moziba be! :lol:


Csatlakozom, remek film :)


Ja, tényleg nem rossz, mondjuk a musical-részek annyira nem világbajnokok, de legalább a szövegek viccesek :D
Én is ajánlom mindenkinek, aki nem fél a vértől... :twisted:


[size=9:329heled](bár, igaz ami igaz én nem mindig tudtam a filmre figyelni... :lol: )[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #355557 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Filmklub

Missy írta:

Nóli i linantea írta: MINDENKINEK nagyon ajánlom a Sweeny Toddot!



Kicsit sötét, kicsit véres, kicsit romantikus, kicsit Johnny Deppes, kicsit Alan Rickmanes...


A zene meg bájos :D


És kicsit morbid feketehumoros. :D Immmmmááááádom!!!!Aki még nem látta nyomás a moziba be! :lol:


Csatlakozom, remek film :)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #355545 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Filmklub

Nóli i linantea írta: MINDENKINEK nagyon ajánlom a Sweeny Toddot!



Kicsit sötét, kicsit véres, kicsit romantikus, kicsit Johnny Deppes, kicsit Alan Rickmanes...


A zene meg bájos :D


És kicsit morbid feketehumoros. :D Immmmmááááádom!!!!Aki még nem látta nyomás a moziba be! :lol:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #355404 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Filmklub
MINDENKINEK nagyon ajánlom a Sweeny Toddot!

Kicsit sötét, kicsit véres, kicsit romantikus, kicsit Johnny Deppes, kicsit Alan Rickmanes...


A zene meg bájos :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354782 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Filmklub

Minerva írta: Az Akirával az a "baj", hogy egy többezer oldalas mangának kb. 10%át dolgozza fel. Azért érthetelen egy kicsit (egyébként én is utálom). :D


Majd egyszer valaki azért mesélje el miről szól igazából.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354756 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmklub
Az Akirával az a "baj", hogy egy többezer oldalas mangának kb. 10%át dolgozza fel. Azért érthetelen egy kicsit (egyébként én is utálom). :D

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354751 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Filmklub

Esgal írta: Nem mintha kötözködni akarnék, de ez nem manga. A manga a képregény, az anime a rajzfilm.

Affene, pedig ezt még én is tudtam és meg is védtem egyszer a két kifejezést az összekeverésüktől. No, hát ennyit ért a tudásom. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354717 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Filmklub

Snuffles írta:

Rabyn írta: Uh az Akirát egyszer sikerült végigszenvednem. Szerintem borzalmas.

Engem a Grand Caféba csábított el a kedvesem még úgy fél éve, ott ment, van neki egy moziszerű része, hát egyszer kisurrantam vécézni, de alapvetően nem volt rossz, csak én nem bírom a mangákat. A poszt-apokaliptikus jellegű filmek (és könyvek!) azok jöhetnek. :)


Nem mintha kötözködni akarnék, de ez nem manga. A manga a képregény, az anime a rajzfilm.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354708 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Számomra érthetetlen volt az egész mintha se eleje se vége nem lenne a dolognak. nem szeretem az olyan műveket amiket el kell nekem magyarázni, hogy értesm.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354675 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Filmklub

Rabyn írta: Uh az Akirát egyszer sikerült végigszenvednem. Szerintem borzalmas.

Engem a Grand Caféba csábított el a kedvesem még úgy fél éve, ott ment, van neki egy moziszerű része, hát egyszer kisurrantam vécézni, de alapvetően nem volt rossz, csak én nem bírom a mangákat. A poszt-apokaliptikus jellegű filmek (és könyvek!) azok jöhetnek. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354633 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Filmklub
Megnéztem. Szerintem nagyon jó :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354631 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Filmklub
Szerintem nem ;) én szeretem az ilyen poszt-apokaliptikus sci-fi jellegű izéket, animében meg pláne.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354623 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Uh az Akirát egyszer sikerült végigszenvednem. Szerintem borzalmas.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354617 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Filmklub
Csak megjegyelném: ma 23:45-kor Akira az m1-en, ha érdekelne valakit :roll:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354378 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub

cortez71 írta:

Rabyn írta: És láttam a vágy és vezeklést is. Az inkább középszerű szerintem. Egyszernézhetős.

Na ez fájt... Ennek a regénynek/filmnek olyan mélysége van, mint a mostani Oscaros mezőnynek együttvéve (na jó, kivétel talán a Juno).


A regényt nem olvastam. Viszont ebből a történetből sokkal többet ki lehetett volna hozni.
Bár tény a vége ütős.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354377 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Filmklub

Sil írta: De csak azért, mert a V filmváltozata már egy erősen egyszerűsített verziója az eredeti (még zseniálisabb) képregénynek.

És illő megjegyezni, hogy Moore munkái közül még a V nem is számít olyan hűdevalaminek ;) (gondolok itt pl. a From Hellre meg a Watchmenre... bár nálam Neil Gaiman Sandmanje még nem talált legyőzőre képregények terén)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354376 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Filmklub

Rabyn írta: És láttam a vágy és vezeklést is. Az inkább középszerű szerintem. Egyszernézhetős.

Na ez fájt... Ennek a regénynek/filmnek olyan mélysége van, mint a mostani Oscaros mezőnynek együttvéve (na jó, kivétel talán a Juno).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354212 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Filmklub
Itt most nyilván a filmekről beszélünk :P .
Neked megvan a képregény valamilyen formában? Arra azért kíváncsi lennék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354210 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmklub

Drizzt írta:

Snuffles írta: A Corpse bride-nak volt magyar szinkronja?? Tyű, nem semmi lehetett... :P Mi angolul néztük, úgy is szedtük le a netről a zenéjét, azóta is boldogan élünk a magyar verzió nélkül. :)


Sosem szabad olyan filmet szinkronosan nézni, amiben ötletes szójátékok és/vagy rímelősességes dalbetétek vannak :) . Bár a V, mint vérbosszúban egész jól megoldották...mmint nem a dalbetéteket :) . Akkor a bárányok mikor harapnak?

De csak azért, mert a V filmváltozata már egy erősen egyszerűsített verziója az eredeti (még zseniálisabb) képregénynek.
A Sweeney Toddban meg nemcsak a szójátékok és a rímek okozhatnak gondot a fordításnál, hanem a sokszor nagyon rövid sorok is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354206 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Filmklub

Snuffles írta: A Corpse bride-nak volt magyar szinkronja?? Tyű, nem semmi lehetett... :P Mi angolul néztük, úgy is szedtük le a netről a zenéjét, azóta is boldogan élünk a magyar verzió nélkül. :)


Sosem szabad olyan filmet szinkronosan nézni, amiben ötletes szójátékok és/vagy rímelősességes dalbetétek vannak :) . Bár a V, mint vérbosszúban egész jól megoldották...mmint nem a dalbetéteket :) . Akkor a bárányok mikor harapnak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354150 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Esgal írta: Apropó, tudom, hogy ez nem egészen ez, de nincs kedve valakinek valamikor megnézni velem A bárányok harapnak-ot? Angolul Black sheep, és horrorkomédia, többek szerint nem rossz. No?



www.filmkatalogus.hu/A-baranyok-harapnak--f19159 Egy kis ismertető. Nos, én szívesen megnézném, szeretem az ilyen "feketehumor" filmeket. Bár ez a puding, evés effect, szóval, megnézném... :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354126 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354115 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Filmklub
A mondanivaló pedig rengeteg.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354113 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Filmklub
Épp most néztem meg a Faun labirintusa-t, többszörös díjnyertes film, éppen az ilyen elvont embereknek való mint ti :D
Az a Danielle Torro rendezte, aki, pletykák szerint, a Hobbitot is fogja.
A képi világ szvsz rendben :D :D :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354065 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Rabyn írta: Most néztem meg az egy gésa emlékirait meg a királynőt. Mindkettőt ajánlom mindenkinek:) (egyszer úgyis össze fogunk gyűlni vhol filmezni:))

És láttam a vágy és vezeklést is. Az inkább középszerű szerintem. Egyszernézhetős.

Keresem viszont az eltakarítónőt meg a hölgyek levendulábant, mert ezek még a tékában sincsenek bent:/


jaj de jó... az Egy gésa emlékiratait én is láttam, sőt meg van könyvbe is, A királynőt is láttam.

Ha kell akkor oda tudom adni az Eltakarítónőt és a Hölgyek levendulábant is... :wink: De ha megszeretnéd venni esetleg akkor A Hölgyek levendulábant én pl. a Tescoba vettem meg ilyen nagyon leértékelt 599 Ft-s áron. Az eltakarítónő amozi után 1 évvel jött ki, azt hiszem tavaly Húsvét táján jelent meg. Szóval...Sok SIkert!!!!

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354063 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Filmklub
Apropó, tudom, hogy ez nem egészen ez, de nincs kedve valakinek valamikor megnézni velem A bárányok harapnak-ot? Angolul Black sheep, és horrorkomédia, többek szerint nem rossz. No?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354062 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Most néztem meg az egy gésa emlékirait meg a királynőt. Mindkettőt ajánlom mindenkinek:) (egyszer úgyis össze fogunk gyűlni vhol filmezni:))

És láttam a vágy és vezeklést is. Az inkább középszerű szerintem. Egyszernézhetős.

Keresem viszont az eltakarítónőt meg a hölgyek levendulábant, mert ezek még a tékában sincsenek bent:/

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353772 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Filmklub
Mondjuk magamtól is rá tudtam volna keresni... :)
Ez a kedvenc részem egyébként. Nem valami zseniális a fordítás, remélem, nem Miklós Tibor.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353771 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmklub

Snuffles írta: A Corpse bride-nak volt magyar szinkronja?? Tyű, nem semmi lehetett... :P Mi angolul néztük, úgy is szedtük le a netről a zenéjét, azóta is boldogan élünk a magyar verzió nélkül. :)
De egyébként meg ha le is fordítják, csak lehet találni egy mozit ahol eredeti nyelven vetítik.

Csak egy kis ízelítő a fordítás (khm... *choking*) """zsenialitásából""".

Maggot:
What does that whispy little brat have that you don't have double?
Mit tud egy ilyen vacak élő nőcske jobban, mint te?

Black widow spider:
She can't hold a candle to the beauty of your smile.
Ő semmivel nem szebb nálad, csak azért, mert új.
(WTF? Komolyan, ez mi a fene? "csak azért, mert ÚJ???")

Emily:
How about a pulse?
Lehet, viszont él.

Maggot:
Overrated by a mile
De ezt mért becsüljük túl?

Black widow spider:
Overbearing.
Nem az számít.

Maggot:
Overblown.
Butaság.

Maggot & Black widow spider:
If he only knew the you that we know.
Victor azt sem tudja, hogy te jó vagy.
(Ez is, basszus... "jó vagy"...)

Black widow spider:
And that silly little creature isn't wearing his ring
Az a buta liba nem hordja a gyűrűjét sem.

Maggot:
And she doesn't play piano
Bizony, nem mutat fel semmit.

Maggot & Black widow spider:
Or dance... or sing... No she doesn't compare
Vagy mégsem? Mondd, ugyan miért tetszik?

Emily:
But she still breathes air
Mivel lélegzik.

Maggot & Black widow Spider:
Who cares?
Meddig?

Maggot:
Unimportant.
Nem az számít

Black Widow spider:
Overrated.
Nem az fontos

Maggot:
Overblown.
Csacskaság

Maggot & Black widow spider:
If only he could see
How special you can be
If he only knew the you that we know
Ha ismerhetne téged, úgy igazából, Victor rájönne, hogy nincs többé nő.
(Jézusom, ez is ijesztően gagyi...)

Emily:
If I touch a burning candle I can feel the pain
If you cut me with a knife it's still the same
And I know her heart is beating
And I know that I am dead
Yet the pain here that I feel
Try and tell me it's not real
For it seems that I still have a tear to shed

Gyertya lángja rég nem égett, semmi nem fáj már.
Ha egy késsel megvágsz engem, az sem fáj.
Tudom dobban még a szíve, tudom meghaltam már rég,
de ha kínom megélnéd, bizony rögtön elhinnéd, azt hogy el nem sírtam minden könnyem még.
(szvsz. ez az a része, ami még egészen tűrhető...)

Maggot:
The sure redeeming feature
From that little creature
Is that she's alive
Az egyetlen előny, ami nála most bejön, hogy lélegzik még.
(Komolyan: sírok)

Black widow spider:
Overrated.
Mit se számít.

Maggot:
Overblown.
Dőreség.

Black widow spider:
Everybody know that's just a temporary state
Which is cured very quickly when we meet our fate
Bárki tudja jól, ezt csak egy átmeneti kór, amit gyógyít a halál. Ez csak erről szól.

Maggot:
Who cares?
Nem baj.

Black widow spider:
Unimportant
Mit se számít.

Maggot:
Overrated
Könnyű nátha.

Black widow spider:
Overblown.
Semmi több.

Maggot & Black widow spider:
If only he could see
How special you can be
If he only knew the you that we know
Hogyha ismerhetne téged igazából ő, Victor rájönne, hogy nincs többé nő.

Emily:
Gyertya lángja rég nem égett, semmi nem fáj már.
Ha egy késsel megvágsz engem, az sem fáj.
Tudom dobban még a szíve, tudom meghaltam már régen,
de ha kínom megélnéd, bizony rögtön elhinnéd.
Bár rég nem élek már, azt hogy el nem sírtam minden könnyem még.

Ha szörnyen mazochista vagy, itt meg is tekintheted:
... re=related

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353769 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Filmklub

Sil írta:

cortez71 írta:

Sil írta: Most néztem meg a Sweeney Todd-ot, és csak ajánlani tudom. Johnny Depp, Alan Rickman, Helena Bonham Carter, és a rendező Tim Burton... Wow. Naggyon beteg. :twisted:

És szerencsére moziban is marad feliratos 8)

Mondjuk egy musicalt durva is lenne szinkronizálni. :wink:

Pedig nem egyszer megesett már...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.507 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére