Filmklub

Több
16 éve 6 hónapja #345525 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
Ez igaz... :oops: :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345524 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Filmklub

Encsi írta: Oké, akkor októberben melyik szombaton lesz filmnézés?


Jelenleg nem a mikor a leglényegibb kérdés, hanem a hol.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345477 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
Oké, akkor októberben melyik szombaton lesz filmnézés?

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345460 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Altaris írta: Branaghtól a Sok hűhó semmiért van meg :P *önkezünkkel, önként, önszívünk ellen... (L) * :oops: 8)


Ja tényleg az is meg van valahol kazin...jaj azt naon szeretem azt a filmet.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345459 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub
Branagh-tól a Sok hűhó semmiért van meg :P *önkezünkkel, önként, önszívünk ellen... (L) * :oops: 8) Ez is jó film, de már ajánlottam... :P

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345458 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Altaris írta:

Attila írta:

Off, de ugyanezt linkeltem én is... On :P


Ja... :oops: télnyleg...

Hát nekem csak a Branagh féle V. Henrik van meg...

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345456 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub

Attila írta:

Off, de ugyanezt linkeltem én is... On :P

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345455 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Továbbra sincsen HELY ahol nézhetnénk filmeket. Nekem elsőre a batyi ugrott be mint lehetőség de azért fizetni
kell.

Szóval most azon gondolkodjunk, hogy hol tudnánk összegyűlni filmezni.

Megvan valakinek aKenneth Branagh féle Hamelt?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345447 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub


Ha megszeretnéd hallgatni akkor hát katt...

Sorry, hogy így linkeltem be de (pontosabban, hogy nem egy zongorajátékot linkeltem be hanem egy The Piano c. rövid animációs filmet) ahol szintén felhasználták a Amélie zenéjét. Jaj amikor ezt az animációs filmet először megnéztem basszus én sírva fakadtam, annyira szép. És annyira szomorú :bawling: Mondjatok szentimentálisnak, de engem az ilyen dolgok annyira megérintenek lelkileg.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345444 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub

Kar'sa írta: Szerintem a "Comptine d'un autre été: L'Apr


Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345439 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmklub
Szerintem a "Comptine d'un autre été: L'Apr

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345435 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub
Elnézve, én is elírtam, szóval ne haragudj rám sem, hogy kijavítottalak. :P :)
Másfelől.. a keringősre gondolsz?... (bár mondjuk nekem megvan az OST-je.. és mindegyiket szeretem..) de a (nem vagyok franciás, úgyhogy fonetikus lesz :) ) Le valse d'Amélie ... :P (hm.. ez valami hosszabb, remixes verzió lehet.. a filmben sima zongoraszóló van.. de ez is jó :) )

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345432 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub
Jaj Bocs.

Nos két dolog Az elsőnél Altaris! Félreképeltem a másodiknál Kar'sa hát rosszul tudtam. Na ezt most jól megmontam :twisted: :oops: :roll:

Mellesleg az Amélienek a zenéje az a nagyon szép...jaj úgy imádom azt a darabot. Tudom zongorán és jaj mindig olyan "sírnom kéne" hangulatba kerülök tőle. Jaj nagyon megható. Legalábbis én nagyon szeretem.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345424 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub
keshu: Almodóvar.. ohh... az Hable con ella... :cry:
OFF...csak nem egy animessel hozott össze a sors? :) mész pestre a hétvégén conra? :) ...ON

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345418 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Filmklub
Akkor én is írok listát:

Miyazakitól:
Chihiro szellemországban
A vándorló palota
Princess Mononoke ( magyarul talán A vadon hercegnője)
Laputa

A kicsit spirituálisabb vonalból:
Pan Nalin filmjei ( Samsara és a Virágok Völgye , - amiket én láttam)
Madárszabadító, felhő, szél - nagyon elvont és nem is a klasszikus értelemben vett film, de nagyon jó , és szép a zenéje, és gyönyörű tájakon játszódik(asszem ilyen magyar-orosz-stb. koprodukció

Hős - az örök kedvenc amin mindig lehet sírni, és látványnak sem utolsó

Peter Greenaway filmjei (
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover , Pillow book )

No meg Almodóvar filmjei minden mennyiségben =)

Most ennyi jutott eszembe, a címekre kattintva ajánlókat láthattok. [size=9:2hgc41jt]Trailereket próbáltam, de nem akart bejönni a youtube[/size]

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345416 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub

Kar'sa írta:

Altaris írta: ha jól emlékszem az elején, amikor indult a topic, mintha említették volna.. :P De azért lehet, hogy nincs igazam. Szerintem is nagyon jó film.. [és... Amelié :P :)]

Láttam, a kedvenc filmem, és nem Amelis és nem Amelié, hanem Amélie (teljes eredeti címén Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain).
Kábé ennyi... :roll:

áh, tudtam hogy valami ékezet is van benne.. :P

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345415 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmklub

Altaris írta: ha jól emlékszem az elején, amikor indult a topic, mintha említették volna.. :P De azért lehet, hogy nincs igazam. Szerintem is nagyon jó film.. [és... Amelié :P :)]

Láttam, a kedvenc filmem, és nem Amelis és nem Amelié, hanem Amélie (teljes eredeti címén Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain).
Kábé ennyi... :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345413 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub

Attila írta: Biztos sokan látták, de azért rákérdezek.

Ki látta az Amelis csodálatos életét?
Szerintem egy nagyon jó film és hát asszem az Élet és Irodalomba mondták róla, hogy Egy új igazi klasszikus film született. Mellesleg Audrey Tautou játsz a főszerepet.


ha jól emlékszem az elején, amikor indult a topic, mintha említették volna.. :P De azért lehet, hogy nincs igazam. Szerintem is nagyon jó film.. [és... Amelié :P :)]

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345403 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub
Biztos sokan látták, de azért rákérdezek.

Ki látta az Amelis csodálatos életét?
Szerintem egy nagyon jó film és hát asszem az Élet és Irodalomba mondták róla, hogy Egy új igazi klasszikus film született. Mellesleg Audrey Tautou játsz a főszerepet.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345399 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Filmklub
Ulmo: tudom, hogy jönnek még részek, de az első önmagában is nézhető, a végét különben elég jól megcsinálták. Még két rész ide-oda, de eredeti. Szerintem ez alapján csak nem rontják el nagyon a folytatásokat sem...Egyébként a következők "hivatalos" címei Nappali, ill. Alkonyi őrség. Előbbi, úgy tudom, jövő tavasz körül várható.

Snuffles: esetleg tudsz valami hintet, hogy honnan tudom beszerezni? magyarított változatról nem tudok, de itthon angolt se láttam, neked megvan? akár e-formátumban? mert akkor elkérném kölcsönbe, ha lehet.. kivéve persze, ha eredetiben olvastad, sajnos nem tudok oroszul (majd pár év múlva)

Snuffles írta: Ha már Nocsnoj dozor, akkor a könyvet is érdemes. Egy az egyben ugyanaz, de azért ajánlom, ugyanazok a szavak és hangulatok olvasva mégis kicsit másabbak (ez de egy szép szó...). Hajrá ;)


Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345394 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Filmklub

Ulmo írta:

Esgal írta:
Nochnoj dozor/Éjszakai őrség
Orosz. Fantasy jellegű izé.
Amiért ajánlom: végre nem a hagyományos amerikai steril giccs. Nagy moszkvai valóság, a vámpír hentesként dolgozik, betmobil és speckójárgány nincs, van helyette IFA teherautó. Realista, és elég naturalista hozzáállás a kitalált dolgokhoz, és néhány eredeti értelmezés. Nekem tetszett, és dvdn még kölcsön is tudom adni.


Helyesbítenék: ZIL teherautó :) A vége meg azért olyan, amilyen, mert ígértek hozzá még két folytatást, vagyis a sztori messze nem teljes. Engem a látványvilága fogott meg anno.


Így van, jön majd a Reggeli Őrség (vagy legyen nappali, ez a reggeli olyan, mint ha egy kisdobos étkeztetőcsapat lenne :D )

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345383 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmklub

Esgal írta:
Nochnoj dozor/Éjszakai őrség
Orosz. Fantasy jellegű izé.
Amiért ajánlom: végre nem a hagyományos amerikai steril giccs. Nagy moszkvai valóság, a vámpír hentesként dolgozik, betmobil és speckójárgány nincs, van helyette IFA teherautó. Realista, és elég naturalista hozzáállás a kitalált dolgokhoz, és néhány eredeti értelmezés. Nekem tetszett, és dvdn még kölcsön is tudom adni.


Helyesbítenék: ZIL teherautó :) A vége meg azért olyan, amilyen, mert ígértek hozzá még két folytatást, vagyis a sztori messze nem teljes. Engem a látványvilága fogott meg anno.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345364 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Mostmár rengeteg filmünk van:)

Kezdjünk el helyet keresni arra, hogy meg tudjuk őket nézni. Ha van hely akkor könnyebb időpontot is találni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345363 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub
Ha jól emlékszem még nem ajánlották A pillangót :) pedig nagyon megható az Isabellek története... :) Julien és Elsa.. óóóó.... (rendezte: Philippe Muyl; Szereplők: Michel Serrault, Claire Bouanich, Nade Dieu)

amiért ajánlanám: igazi értéket közvetít, a szeretet fontosságáról, arról, hogy merjük kimondani az érzéseinket akkor is, ha azt hisszük, a másik tudja anélkül is, hogy megmondanánk...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345339 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Filmklub
Ha már Nocsnoj dozor, akkor a könyvet is érdemes. Egy az egyben ugyanaz, de azért ajánlom, ugyanazok a szavak és hangulatok olvasva mégis kicsit másabbak (ez de egy szép szó...). Hajrá ;)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345338 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Filmklub

Dreamer_KF írta: A következő filmeket ajánlom szeretettel:

imdb.com/title/tt0075467/ :arrow: Az Ötödik Pecsét (rendező: Fábri Zoltán, szereplők: Őze Lajos, Márkus László, Latinovics Zoltán). Lehengerlő film, talán az egyik kedvenc magyar filmem (pedig van pár). Latinovics lenyűgöző, maga a története..hát..nem túl vidám, de sokáig fog az ember agyalni rajta.


Ehhez az ajánláshoz én is csatlakozom, és hozzáteszem, hogy a könyvet, amiből készült, Sánta Ferenc követte el, és érdemes elolvasni a film előtt/után sztem.

És egy könnyedebb filmajánlat: (nem tudom, volt-e már)

Nochnoj dozor/Éjszakai őrség
Orosz. Fantasy jellegű izé.
Amiért ajánlom: végre nem a hagyományos amerikai steril giccs. Nagy moszkvai valóság, a vámpír hentesként dolgozik, betmobil és speckójárgány nincs, van helyette IFA teherautó. Realista, és elég naturalista hozzáállás a kitalált dolgokhoz, és néhány eredeti értelmezés. Nekem tetszett, és dvdn még kölcsön is tudom adni.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345324 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub
Nekem meg a szombatok lennének jók és akkor is hát nem tom elélg sok szombaton nem vagyok itthon de azért a szombataim jobbak lennének. :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345323 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
felőlem jöhet, de nekem inkább a péntek lenne jó, méghozzá 5 után, mer addig előkészítőn vagyok :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345321 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Encsi: nem de jó ötlet!:)

Mit szólnátok hozzá ha minden hónapban lenne egy péntek,vagy szombat amikor összeülünk filmet nézni?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345266 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
Nem tudom, a Picasso kalandjairól volt már szó? :D :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.511 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére