Informatikai segítségnyújtás

Több
14 éve 9 hónapja #381559 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta: Na, ez remek hír. :D
Módosítani viszont továbbra sem lehet, ugye? (Nem próbálom ki, csak páran ezt is kérdezték. Ez tényleg fájlfeltöltésként működne - ami nyilván ki van kapcsolva -, vagy csak rossz a fordítás?)

Erre sajnos nem tudok mit mondani. Nem ismerem a felület eredeti nyelvű szövegét, úgyhogy nem tudom, jó-e a fordítás.
Az avatar-csere elvileg nem feltöltés, mivel csak a meglévő galériákból lehet válogatni, sajátot nem lehet feltölteni. Az a gyanúm, hogy ez a funkció egyszerűen csak hibás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381556 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Na, ez remek hír. :D
Módosítani viszont továbbra sem lehet, ugye? (Nem próbálom ki, csak páran ezt is kérdezték. Ez tényleg fájlfeltöltésként működne - ami nyilván ki van kapcsolva -, vagy csak rossz a fordítás?)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381541 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Jelentem, megvan az avatar-probléma oka. Az avatarképek neve általában "felhasználóazonosító.jpg". Azoknál, akiknek eltűnt az avatarja, ez a név így néz ki: "felhasználóazonosító.JPG" Remélem, látszik a hatalmas különbség.
Ebből adódik a javítás módja is, a hibát javítottam. Ha valakinek még mindig nem jelenik meg az avatarja, jelezze nekem priviben.

Idhren írta:

Ulmo írta:

Sil írta: Szvsz épp azért. Akiknek speciális avatárja volt, azoknak van meg, szvsz, és pont a galéria nem lett feltöltve.

Ez így ebben a formában nem egészen korrekt. A galéria fel lett töltve, a normál avatarok nagy része is megvan (pl az enyém sem spéci). Úgy tűnik, egy része valahogy a "jótékony" enyészeté lett.

Az enyém spéci volt, és mágsincs meg :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381505 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Ulmo írta:

Sil írta:

Ille / Lórien írta: Szóval, egyelőre halvány remény sincs arra, hogy viszontlássam az eltűnt avataromat? Pedig szegénykém közönséges, Galériából származó kép volt, semmi extra. És mégis...ez lett a sorsa. :(

Szvsz épp azért. Akiknek speciális avatárja volt, azoknak van meg, szvsz, és pont a galéria nem lett feltöltve.

Ez így ebben a formában nem egészen korrekt. A galéria fel lett töltve, a normál avatarok nagy része is megvan (pl az enyém sem spéci). Úgy tűnik, egy része valahogy a "jótékony" enyészeté lett.

Az enyém spéci volt, és mágsincs meg :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381478 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Hozzá kell tenni, hogy a galéria eltűnésének semmi köze az új fórumhoz, itt a régi szerver tartalmának új szerverre történő átköltöztetése közepette történtek csuda dolgok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381477 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sil írta:

Ille / Lórien írta: Szóval, egyelőre halvány remény sincs arra, hogy viszontlássam az eltűnt avataromat? Pedig szegénykém közönséges, Galériából származó kép volt, semmi extra. És mégis...ez lett a sorsa. :(

Szvsz épp azért. Akiknek speciális avatárja volt, azoknak van meg, szvsz, és pont a galéria nem lett feltöltve.

Ez így ebben a formában nem egészen korrekt. A galéria fel lett töltve, a normál avatarok nagy része is megvan (pl az enyém sem spéci). Úgy tűnik, egy része valahogy a "jótékony" enyészeté lett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381471 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Ille / Lórien írta: Szóval, egyelőre halvány remény sincs arra, hogy viszontlássam az eltűnt avataromat? Pedig szegénykém közönséges, Galériából származó kép volt, semmi extra. És mégis...ez lett a sorsa. :(

Szvsz épp azért. Akiknek speciális avatárja volt, azoknak van meg, szvsz, és pont a galéria nem lett feltöltve. (Amik ehhez a fajta fórumhoz voltak alapból választható avatárok, azokat jobb is, hogy nem láttátok, mert szörnyűek.)

Ez a jelenlegi fórum egyébként eléggé zsákutcának tűnik (a mostaninál jobban nem valószínű, hogy képes működni, ez meg kevés). Ha jól tudom, a hivatalos álláspont is hajlik már afelé, hogy mégiscsak egy phpBB 3-as fórumot kapjunk. Majd egyszer. :rolleyes:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381465 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Szóval, egyelőre halvány remény sincs arra, hogy viszontlássam az eltűnt avataromat? Pedig szegénykém közönséges, Galériából származó kép volt, semmi extra. És mégis...ez lett a sorsa. :(

A lényeg: jó lenne valahonnan elővarázsolni őket, de nagyon! Elég régóta működik az új fórum, meg kéne már sürgetni a dolgot! Ha valakinek módjában/hatalmában/stb. áll, legyen már olyan kedves, jó, aranyos, drága, hogy megteszi!;)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja - 14 éve 9 hónapja #381440 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
az enyém magától megváltozott :O

(és nem tudom visszaállítani)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'
Utolsó szerkesztés: 14 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #380642 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Sajnálatos módon a dolgok jelenlegi állása szerint úgy tudsz beállítani magadnak új avatart, ha kinyomtatod, méretre vágod, és a megfelelő helyre felragasztod a monitorodra. Viszont az meg csak te fogod látni... :(
(Elég babramunka minden scrollozásnál odébbtologatni - tudom, mert én is így csinálom az új avatarommal.) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #380621 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Én mázlista vagyok a magam avatárjával.

Felagund Mírrandnak írta: Lehet, hogy a fórum úgy gondolja, hogy épp elég a tucatnyi firgő-forgó, színes-szagos Tarja képecske az aláírásodban :P :D

Szagos?! :rolleyes: Bár némelyiken vadul táncol, de ugye kizárólag mézre és virágra gondoltál...? :D :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #380100 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ezexerint túlbonyolítottam a dolgot, lényeg az, hogy nem állt szándékomban semmi bíztatót mondani nektek az avatárokkal kapcsolatban. :P

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #379958 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Estel Adániel írta: Najó, akkor újrafogalmazva az alábbiakat: arra, hogy az új fórumon valakinek sikerüljön új avatárt beállítani, avagy a meglévőt másikra cserélni, mindeddig nem volt precedens. :|

újfent megpróbáltam... az eredeti avatarral, amim volt
eredmény: :(

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #379957 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Najó, akkor újrafogalmazva az alábbiakat: arra, hogy az új fórumon valakinek sikerüljön új avatárt beállítani, avagy a meglévőt másikra cserélni, mindeddig nem volt precedens. :|

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379954 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Estel Adániel írta: Nem egészen, a helyzet az, hogy az új fórum megléte óta még nem történt olyan dokumentált eset, hogy valakinek sikerült volna megváltoztatnia az avatárját... :/

azóta sem tudok avatart tenni magamnak, bár már régóta nem is próbálkozom...
ez eléggé dokumentált, ha ttöbbször beírtam? :D

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379883 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Mírrand / Verinen Enkeli írta: Nincsen benne erotika :P

VAlószínűleg ez a probléma kulcsa. (Ha lenne benne erotika, Jaco is szívesebben pofozná helyre a hibákat. Vagy húzna fel egy phpBB3-at és egy JFusiont.)

Egyébként sajnos nem te vagy az egyetlen, akinek szublimált az avaTARJA. Idhren legalábbis sorstársad, de úgy emlékszem, hogy többen is vannak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379870 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Ez mind szép&jó, de az én régim még a listáról is kihúzta magát - vlszínűleg elég baj volt neki, h az ő képe alatt én futok...- sz'al én a újrapofázmányozás óta eleve esély - és arc - nélkül indultam :( "Kép"telenség... mondhatni pofátlanság... Arcátlanság... Nincs kép a bőröm alatt... A fórumozáshoz sincs már pofám... Szemem a párját ritkítja...
Igény estén akad még némi arc poétika ^_^
Rím faragó politika...
Nincsen benne erotika :P

Oké, off-vége!

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379865 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nem egészen, a helyzet az, hogy az új fórum megléte óta még nem történt olyan dokumentált eset, hogy valakinek sikerült volna megváltoztatnia az avatárját... :/

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379862 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Lehet, hogy a fórum úgy gondolja, hogy épp elég a tucatnyi firgő-forgó, színes-szagos Tarja képecske az aláírásodban :P :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #379861 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Finoman és úrihölgyesen, pusztán kíváncsiságból megérdeklődhetném, hogy mégis mi a vörhenyes talicskáé'r nem kíván szégyellősségében honlapvilágot látni az az avatár, amelyiket beállítottam magamnak? (Több kísérleti példányon játszottam dr.mengeléset, de az eredmény - láthatóan - u.az...) Más is van, akit Fortuna kihúzott a jógyerek-volt-kap-avatárt listájáról, vagy csak én nem kapok rétest estére?

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379825 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Encsi írta: Csak ez így elsőre fura volt, hogy ott voltak, aztán meg eltávoztak valami ismeretlen helyre)

Tulképp ott nincsenek is, csak a linkjük. A "Nemrég könyvjelzőzött" csak egy afféle mentett keresési mappa.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379824 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
köszi :) (azt meg gondoltam, h csak addig lesznek a nemrég könyvjelzőződötteknél, amíg nem mentek el más oldalt is. Csak ez így elsőre fura volt, hogy ott voltak, aztán meg eltávoztak valami ismeretlen helyre)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #379818 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Encsi írta: Egy ideig ott voltak a nem rég könyvjelzősítettek között, de azóta mentettem el más oldalakat is, és egy csomó eltűnt :/

szerk: megvannak a nem rendezett könyvjelzők között :)

Valóban, a "Nemrég könyvjelzőzött" mappa a nevéből is láthatóan csak a legutóbbiakat mutatja, nem az összeset. Egyébként egy tipp: ha úgy veszel fel könyvjelzőt, hogy simán csak rákattintasz a Címsorban a csillag ikonra (vagy megnyitsz egy már könyvjelzőzött oldalat, aminél már sárga a csillag), akkor ugyanerre a csillagra duplán kattintva rögtön szerkesztheted, átpakolászhatod másik mappába, vagy el is távolíthatod a könyvjelzőt. Szvsz ez a leggyorsabb módszer, nem kell hozzá bemászni a Könyvjelzők menübe sem.



Gandalf: SÚ-nak maximálisan igaza van, ezt másold át inkább a Beszélgetősbe, innen törölve lesz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379816 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Gandalf, már megbocsásssss, (fo'give MEEE!), de ez ide iszonyú off! Ez most problémád, vagy segítettél vele valakinek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #379720 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nem találom mozillában, amit elmentettem kedvencek közé. Ott van egy csomó a könyvjelzők között, amiket még IE-ben mentettem el, de amit mozillában, azt sehol sem lelem. Egy ideig ott voltak a nem rég könyvjelzősítettek között, de azóta mentettem el más oldalakat is, és egy csomó eltűnt :/

szerk: megvannak a nem rendezett könyvjelzők között :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379419 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Szerintem is szakember, esetleg Batti tesztjei fényében más.
Csak egy sztorival tudok hozzájárulni: Volt nekünk egy laptopunk, ami szintén lefagyásokat produkált, néha a kép is elment, vagy kék-halál. Rájöttünk, hogy, mozgatástól aktivizálódik (néha egészen kicsi finom mozgatástól) -> Valahol valami zárlatos/törött/repedt gondoltuk. Majd kiderült, hogy pont a kijelző mozdulásával függ össze. A Szerviz meg is állapította, hogy az LCD-s fedél csuklópántos csatlakozásánál volt a baj.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #379382 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Így látatlanban azt mondanám, hogy a winchesterrel összefüggő dologról van szó. Jobbik esetben cserélni kell. Rosszabb esetben az alaplapi vezérlő döglődik. Na az nem egyszerű, és javítani is drágább.

No, miután jól kitalálgattam magam, inkább szakemberhez irányítanálak. Keress valakit akiben megbízol és a továbbiakat ő vezényelje le. Bár lehet, hogy a szomszéd hozzáértő srác is ráhibázhat, de azért én nem bíznám rá.

De ha gondolod a következő posztban leírom milyen lépéseket hajtanék végre és az eredmények függvényében merre tovább.

Mindenesetre mentsél mindent. Dokumentumok, levelezés, címlista, levelezési fiókok, jelszavak, beállítások, játékállások, stb.

"Kane o Keizai Suru"
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379376 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Van nekem egy laptopom (pontosabban nem az enyém, de ez most mindegy) újabban művel olyat, hogy egyszer csak totálisan lefagy. De nem szoftver alapon, hogy kékhalál vagy valami, hanem hardver alapon (legalábbis annak tűnik)
Az aktuális monitorkép ottmarad, de semmire nem reagál a kikapcsológombon kívül. Arra se ha lecsukom (elvileg automatikusan sleep-be kéne mennie) és az egeret is kikapcsolja (nem világít).

Szerintetek mitől lehet és hogyan lehet megjavítani?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #379101 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás

Sötét Úr írta: Ebből még mindig nem derült ki számomra, hogy ez egy sima statikus honlap, vagy valamilyen cms hajtja. Továbbá az is érdekes, hogy a tárhelyszolgáltatód engedi-e a php futtatását. Meg lehet oldani elvileg sima javascripttel is, csak az nem valami elegáns, mert letöltéskor a kliens (azaz a látogató) gépén számolgat meg variál. De ha nem túl nagy méretű a kép, akkor simán meg lehet csinálni.

EDIT: Végülis megcsináltam ez alapján. ;)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379093 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Informatikai segítségnyújtás
Nyah, probléma megoldva. Először kipróbáltam mindent, mindenhová be tudtam jelentkezni, csak ide nem. Az után is, hogy töröltem a személyes adataimat. (szerintem nem is törlődtek, de mindegy)
Utána az egész programot személyes adatostul eltávolítottam a gépről, aztán letöltöttem, telepítettem, aztán importáltam az összes személyes cuccomat IEből, és zsírul működik minden :cool:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.538 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére