Gondolatok

Több
21 éve 11 hónapja #56137 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sezrinted nem érez. És az állatot már kérdezte valaki? Ő szerint? :)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56136 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ja és vannak olyan állatok akik egész életükben kitartanak egymás mellett. Ők is éreznek, nem? Nekik mégsincsen Istenük.
És az érzelmek nem csodák. A nekünk kellemes vagy kellemetlen dolgokra reflektálunk. És ezeket az érintésből beszédből tanuljuk meg. Tanuljuk és nem adatott.
A műalkotás is csak akkor szép ha belefér a saját képi világunkba melyet megismertünk. Ezért borzaszt el sok embert az absztrakt, az alternatív...

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 11 hónapja #56134 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én nagyon szeretem az állatokat, de lehet, hogy az, amit most írok, sokaknak nem fog tetszeni.Szerintem azonban egy állat nem érez.Vagyis nem úgy érez, mint az emberek.Ragaszkodik, mert érzi, hogy gondoskodnak róla, hogy törődnek vele.DE! Ez nem szeretet. Szeretet az, amit a családod és a barátaid iránt érzel. És egy állat nem lehet szerelmes sem. Ezt cáfolja meg, aki tudja...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56133 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
De honnan tudod egy állat mit érez?
:wink:

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56130 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Akkor csak a génsebészetet nézzd meg vagy nem hiszed hogy az évmilliók ilyet tudnak csinálni!


Nem.. Nem hiszem..

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 11 hónapja #56127 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Véleményem szerint az ember másképp érez mint atöbbi élőlény. Hogy a zuzmó élvezte a radioaktivitást?Nem hinném.Csak képes volt alkalmazkodni.
Nem hiszem el, hogy például egy kutya átélheti azt, amit egy emberi lény érez, amikor a szerelme megcsókolja vagy szerelmesen a szemébe néz.Szerintem az állatok egészen másképpen működnek, mint az ember.Erre bizonyíték is van.Hogy mi az?Hát a művészet.Egy csodálatos festmény vagy zene képes visszaadni azt, amit az alkotója abban a pillanatban érzett.
Vagy gondoljatok csak Yavanna élményére.Nem hinném, hogy egy őzet ennyire mélyen érintene a természet szépsége.
Az ember más.Az ember érez.Nemcsak az érzékszerveivel, hanem a lelkével.Ez a megmagyarázhatatlan és csodálatos az emberben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56123 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Akkor csak a génsebészetet nézzd meg vagy nem hiszed hogy az évmilliók ilyet tudnak csinálni! :D
Amúgy a radioaktivitás öl. Mégis megjelentek olyan zuzmók Csernobilban akik ÉLVEZIK!!! Evolúció??

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56120 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aralataion: Bizonyísd be az evolúciót, és elhiszem.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56119 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Anna írta:
A tudománynak kész válasza van arra, hogyan is jött létre az ember.Mármint fizikailag.Tudjuk,hogy milyen állatból és hogyan alakult ki az emberi lény.Arra azonban nem találjuk a választ, hogy az ember miért érez és gondolkodik.Miért szeret és gyűlöl.

Válasz a kérdésre:
Ugyan azért érzünk amiért egy kutya hozzábújik a gazdájához vagy egy majom gondozza a kicsinyét. Ösztönösen érzünk. Ha vki unszimpatikus egyszerűen nem tudod hipp-hopp megmagyarázni magadnak hogy ő lehet még jó fej is. A gyűlölet vmi ősi félelmet takar (szerintem). Saját magunk hibáit, félelmit gyűlöljük másokban. Ez is ösztönös így nem sokban különbözünk az állatoktól.
És azér gondolkodunk mert rá lettünk kényszerítve a kommunikációra hogy fajunkat fenntartsuk... Ez a különbség állat és ember között a beszéd lehetősége, a gondolatok megosztása.
Ehhez elég az Evolúció Szerintem :!:
:D És én komolyan nem hiszem hogy bármi is irányítaná az életemet. :D
A többi ember véleménye igen! De nem a megfoghatatlan...

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56100 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Galadriel@13-mal értek egyet (nagyjából, de nem teljes mértékben).

Nem vitatkozok tovább Veletek, mert teljesen értelmetlen. Alapjaiban más az én felfogásom, mint a Tietek....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56088 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Clovia: teljesen egyet értek Veled!
Mondjuk én nem a Földet, hanem a Természetet nevezném istennek, élet és halál urának. Én ebben hiszek. A Természet nagyságában. Ő fölöttünk áll. Hisz mi emberek nem tudunk olyan csodát létrehozni, amit maga a Természetanya a Földünkön- ám rombolni azt tudunk :evil:
Ez egy olyan furcsa paradoxon! Mért akarjuk megzabolázni, igábahajtani az elemeket, melyek nagyobbak nálunk? És mégis teremtünk magunknak egy ember fölött álló hatalmat, Istent, isteneket, amikor itt van egy, csak együtt kéne működni vele, nem pedig megalázni, pusztítani. Vagy az ember fél a kézzelfogható "fölötte állótól"? Ezért pusztítja, míg a másikat tiszteli, mert azt ő maga teremtette, a saját képére - a jobbikra.

Telepátia: most derült ki, hogy én vasárnap este lefekvés előtt arról morfondíroztam, hogy hogy lehetne megoldani, hogy Annával (ha felköltözik Bpre) együtt lakjunk. És ő meg pont aznap éjszaka erről álmodott. Ez telepátia? Ha nem, akkoris érdekes.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56086 Írta: Clovia
Clovia válaszolt a következő témában: Gondolatok
Yavanna

Csodálatos lehetett, ahogy érezted az elemek viharát. Szinte magam előtt látom, ahogy a kicsiny ember ott áll a viharban. Ilyenkor érezhetjük, milyen halandók vagyunk, milyen erős a természet/Föld. Semmi perc alatt megsemmisíthet bennünket.
A Földet is nevezhetnénk Istennek (elnézést, ha valakit ezzel megbántok), Ő adott nekünk életet, és el is veheti tőlünk. Ezért kellene tisztelnünk és becsülni Őt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56084 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szendi:
Nos en nem hiszek a telepatiaban, de egyszer tortent velem egy nagyon furcsa dolog ami igen elgondolkoztatott akkor.
Tortent, hogy egy ex-baratnom (aki akkor meg nem volt ex) szemuveget kapott. Elotte nem volt ra szuksege. Nos es egy este (mikor meg friss volt a szemuveg) moziba mentunk, es onnan indultunk ahol o lakott, busszal. Es elotte egy kicsit osszebalheztunk, de nem nagyon, csak epp egy kis duzzogas volt. Es a buszon eszembe jutott, hogy a film feliratos, es gondoltam megkerdem elhozta-e a szemuveget, mert hat persze nem hordta, csak ha feltetlen szukseges volt. Es aztan mar el is hataroztam, hogy megkerdezem, mikor is meggondoltam magam tekintettel a duzzogasara, es arra, hogy nem akartam tovabb mergesiteni a helyzetet (nem tul szivesen hordta). Igyhat rogton le is tettem rola.
Es ugy 10-15 perc mulva a mozi ele ertunk, mikor is megkerdezte: "Feliratos lesz?", "Igen" valaszoltam. "Akkor azert kerdezted, hogy elhoztam-e a szemuveget?"
Na akkor ott padlot fogtam. Ugyanis 100%, hogy nem kerdeztem meg tole...

Deja vu erzesem nekem regebben nagyon sokszor volt. Emlekszem, legeloszor ugy 12-13 eves koromban, otthon. Azota legalabb ket tucatnyiszor megtortent velem, de talan tobbszor is. Eleinte eleg ritkan, ugy evente egyszer. Aztan volt egy olyan ev, mikor szinte minden honapban volt 1-2 deja vu-m. Viszont az utobbi 2-3 evben nem emlekszem egyre sem.
Mindig teljesen jelentektelen dolgokkal, helyzetekkel kapcsolatban. Amik kozul nehany lehet, hogy megtortent mar velem ebben az eletben, de cirka a felerol meggyozodesem (vagy akkor az volt, mert mara megfeledkeztem ezekrol a helyzetekrol), hogy soha elotte nem fordult elo.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56079 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
*Helyeslően bólogat Cica hozzászólására.*

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56078 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem tartozik ugyan a tárgyhoz, de nagyon szeretnék megosztani valatek egy nagyon friss élményt! Olyan jóóóóóó volt és úgy kikívánkozik! :D

Vasárnap hajnalban marha nagy vihar volt, nem tudom ki emléxik rá és ki nem.
Amikor kitört, hajnali 4-fél 5 körül, én éppen bokáig gázoltam a Dunában! Mindenhol fák, természet, dörgött, villámlott, zuhogott.... Csodálatos érzés volt csak állni és érezni, ahogy az esőcseppek kopognak a fejemen! Pont olyan színe volt a víznek, mint az égnek!
Többen hülyének néztek, de nem bántam. Varázslatos volt látni és érezni mindezt! Mintha Isten egy picit rám is figyelt volna. Mintha része lettem volna valaminek, valami elementérisnak! :oops: :D :oops:
(Utána persze majd megfagytam! :? )

Bocs, ha nagyon off lettem volna! :oops:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56075 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Anna: igen, igen, igen!!! Nagyon egyet értek Veled!

Ám a Sors annyiban különbözik Istentől, hogy azt mi tudjuk befolyásolni. Isten meg más. (olyan jó kis hozzászólást írtam erről a Frodós topicban tegnap - úgyhogy most nem írom le, aki akarja megnézi... :wink: )

... mégiscsak berakom (mert nekem tetszik :lol: )

Sorsa mindenkinek van, attól a pillanattól, hogy megfogan, majd megszületik, mert az befolyásolja nagyban az életedet, hogy kik a szüleid - és az se mindegy, hogy egy szegény kis országba születsz, vagy az angol királyicsaládba trónörökösnek ez utóbbinál már végzeted is van, ugyanis a kutya se ment meg attól, hogy reflektorfényben éld le az életed, és ha még olyan "szerencsétlen" vagy, akkor még király vagy királynő is lehetsz. Ám, ha egy szegény ország gyermeke vagy, nem feltétlen kell, hogy a végzeted legyen. TE MAGAD ugyanis sokban befolyásolod a sorsodat, és ez a végzetedet is befolyásolja ha sokat tanulsz, okos, értelmes vagy, meggazdagodhatsz, és ezek után már a végzeted, hogy jól élsz (hú a vége egy kicsit kusza :P tudom kicsit rossz példa volt ez az utolsó, de hirtelen nem tudtam jobbat kitalálni - remélem azért érthető volt) Persze a szerencsének is nagyon sok köze van a dologhoz, de azt is lehet irányítani (nem a lottószámokra gondolok), ha egy picit a dolgok elébe megyünk.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56063 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Anna! Pontosan azt írtad le Istennel kapcsolatban, amit én is gondolok! Nem is akárhogyan! :D :wink:

Galadriel@13! Azt hiszem te félreértettél! :roll:
Az a bizonyos feltevés azzal kapcsolatban, hogy ki kit is teremtett, nem az én gondolatom! Csak azon filóztam hogy ha úgy is van, akkor is sántít a dolog....
Egyébként az szép, hogy hiszel, a Bibliában -és az is tény, hogy sok bölcsesség lakozik abban a könyvben- ,de ahogy azt Dez is írta, a Biblia tulajdonképpen csak töredék! Amikor az iratokat kanonizálták, azaz lejegyezték, akkor tényleg sok dolgot kihagytak :arrow: ezeket hívjuk apokrif iratoknak! Szerintem pont ez a Biblia hibája: Emberek döntötték el, hogy mi kerüljön bele és mi maradjon ki! :?

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56032 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok! Érdekelne, hogy Darkmanon kívül másnak volt-e telepátiás élménye?

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56030 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én alapvetően tartózkodó vagyok a Bibliával kapcsolatban, nem tudom elfogadni mint örök hitelvek hordozóját.
Az Ószövetség nagy része csupán régi történetek, hagyományok, mondák összefoglalója. Nagyon sok kultúrában jelen vannak ugyanazok a motívumok, mint pl. az özönvíz, vagy éppen Jézus születése, és annak körülményei, ami régi, pogány hit maradványa. Többi részének hitelessége is megkérdőjelezhető, még az apostolok írásai is! Hiszen emberek írták le, még egyetlen eseményt is többféleképpen jegyeztek le, értelmeztek.
Köztudott, hogy a Biblia nem tartalmaz minden akkor, és a zsidókkal, Jézussal kapcsolatos történetet, nem csak négy evangélium volt, csupán az egyházfők kiválogatták azokat, amelyek legjobban illettek a keresztény elképzelésekhez. (Eléggé rosszul, de a Stigmata című film is valami ilyesmit igyekezett elmondani.)
Az Ószövetség pusztító, sivatagi istene és az Újszövetség bölcs, megbocsátó Atyája... Egészen mások, mégis ugyanazok a hívők szerint.
Ha a Bibliát olvasom, mindig azt figyelem, ebből mennyi lehet az igazság, mennyi a kitaláció.

Galadriel@13: mostanság ne lennének isteni csodák?? És minek nevezzük akkor a csodálatos megmeneküléseket, a halálból visszatérő embereket, a halálos betegek felépülésését? Régen ezeket tartották isteni csodának. Ma már viszont a legtöbb dologra van logikus, tudományos magyarázat.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56027 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Gondolatok
ezzel a dologgal kapcsolatban jutott eszembe egy eset...
szóval nekem meghalt az egyik osztálytársam, és ezután pár nap múlva bejött az osztálytermünkbe egy gyerek, akire teljesen azt hittem, hogy ő az. a szívem kihagyott egyet, teljesen le voltam döbbenve, nem is hittem a szememnek, de mégis ott volt előttem! de mindez csak egy pillanatig tartott, mert utána elkezdett beszélni, és már láttam, hogy ez egy másik osztársam... de nekem teljesen úgy tűnt, hogy ő az, és nem más.. ezt az élményemet elmondtam a többieknek, és egy másik lány mondta, hogy vele is ez történt meg, és ő is úgy érezte, hogy ő az...
mostmár belegondolva valószínű, hogy az eset közelisége és megrázkódtatása okozta ezt a "képzelgést", de én a mai napig megdöbbentőnek, és furcsa dolognak tartom ezt, mert nem tudom elhinni, hogy csupán az érzékeim játszottak velem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56025 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Galadriel@13: ezt hívják "déja vu"-nek, és nem a génekkel öröklődik... :P Olvass lejjebb, van erről szó!!!!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56024 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
A barátnőmmel is történt ilyesmi, és arra gondoltunk talán a szüleinkkel is történt ilyesmi, és a génekben öröklődött! De szerintem nem igazán így van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56022 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ma tele vagyok témákkal! Következő a kérdésem!
Veletek volt már olyan, hogy mondjuk csináltatok valamit, és úgy éreztétek hogy ezek a dolgok már megtörténtek veletek???
Én egyszer mentem be az osztályba a suliban, és tökre úgy éreztem, mintha már egyzser ugyanígy, ugyanekkor bementem volna az osztályba, szóval értitek?!
Máskor meg úgy éreztem ezt a könyvet olvastam már, pedig akkor fogtam először a kezembe, hiszen csak akkor kaptam meg!!! És előre tudtam mi fog történni benne!!!!
Szerintem ezek inkább természetfeltti dolgok!!!
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56019 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Szendi írta: Darkman: Amit átéltél álmodban az nem telepátia?


Dede, én is valami ilyesmire gondoltam :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56014 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kösz szépen! Csak azért tettem, mert az van a kezem ügyében! Már megszoktam hogy gépelés közben általában felkiáltójelet teszek! De nyugottan szólj ha van még valami problémád az írási módszereimmel! Amúgy meg nem vagyok közveszélyes őrült, vagy pchihopata gyilkos ha erre gondoltál!
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56012 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
régi kinai közmondás: úvakodj az olyan embert?l, aki minden mondat végére felkiáltójelet tesz...

:evil

(amanibhavam a pad alá bújik)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56010 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ja és még egy kérdés! Régebben volt téma az hogy Isten miért nem menti meg az ártatlan kisgyerekeket? Miért hagyja őket meghalni? Én is hozzászóltam ehhez, de megkérdezném hogy ezzel kapcsolatban kinek mi a véleménye???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55997 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hú! Eég sok hozzászólás érkezett tegnap óta!
Yavanna: szerintem Isten teremtette az embert! A Bibliát végül is szerintem nem hülyeségből írták! Én mondjuk vallásos vagyok, és ezért hiszek ebben, de szerintem Isten létezik! És ha létezik akkor minden Bibliai szöveg igaz! Mégpedig szerintem így is van! Bár akkor megint felmerülhetnek egyesekben a kérdések, hogy akkor manapság miért nem tesz Isten semmilyen csodát senkivel! Nos, erre én sem tudok válaszolni! Ahogy szerintem senki sem! Ha a Biblia igaz, akkor Isten régen az akkori emberekkel nagyon sok csodát tett! És ha igaz, akkor a Biblia szerint Mózessel úgy beszélgetett sokszor mint a legjobb barátjával!!!! Akkor ma miért nem történnek ilyesmik? Ma miért nincsenek isteni csodák? Nos, ezek a kérdések olyanok, mint a költői kérdések! Magukban hordják a választ! Bár lehet hogy ez kicsit rossz hasonlat volt, mert én még nem tudtam rájönni a válaszra, de szerintem ez is lehetne itt egy új téma!
Miért nincsenek manapság isteni csodák? Talán mondjuk azért, mert Isten nem tartja rá méltónak az embereket hogy csodákat tegyen velük? Ez is lehetséges! De ebben a témában nincs biztos válasz! Valaki írta egyszer azt is, hogy az emberek csak kitalálták Istent, mert nem tudták minek tulajdonítani a számukra természetfeletti jelenségeket, mint mondjuk a villámlás vagy valami! Hát szerintem nem így van, de persze lehet hogy tévedek! Régebben valaki felvetette a lélekvándorlást is! Háűt nem tudom, ez a fajta felfogás az ókori Indiából ered! Először ha jól tudom ők vetették fel a lélekvándrolást, ami azt jelentette, hogy a halál után csak a test hal meg, a lélek tovább él, csak épp gy másik testbe költözik! Például egy ember lelke a halála után egy gilisztáéba költözik! Ez elég furcsa, de ők akkoriban hittek ebben, és ma is sokan hisznek! Én mondjuk nem hiszek benne! Az én vallásom szerint (katolikus keresztény) a halál után a lélek a mennybe költözik Istenhez, mármint a jó emberek lelke, a rosszaké a pokolba jut, aki meg nem volt túl jó, de azért nem kell hogy rögtön a pokolra kerüljön, az pedig egy kiszabott ideig a tisztítótűzben van!
Na,jó abbahygaom, aztán hogyjen mindenki azt ami neki tetszik, hiszen vallásszabadság van!
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 11 hónapja #55993 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem Isten létezését firtatni nem túl bölcs dolog.Én személy szerint nem hiszek az egyházban.Nem hiszek a vallásban a legtöbb papot pedig egyszerűen csalónak tartom (ld:pedofil papok a világ több -ha nem az összes- pontján).Mégis az a véleményem, hogy Isten létezik.Na nem szakállas barátságos öregúrként, ahogy azt a a képzőművészek elképzelik.Igenis van valami, ami hatalmasabb az embernél.Ami megmagyarázhatatlan.Egyesek Sorsnak nevezik.
A tudománynak kész válasza van arra, hogyan is jött létre az ember.Mármint fizikailag.Tudjuk,hogy milyen állatból és hogyan alakult ki az emberi lény.Arra azonban nem találjuk a választ, hogy az ember miért érez és gondolkodik.Miért szeret és gyűlöl.
Szerintem valahol itt keresendő Isten.Az emberben.
A vallás pedig az ember műve.Az emberiségnek szüksége van arra, hogy megmagyarázza a megmagyarázhatatlant.Az ember ugyanis korlátok között él, élet és halál között, egy rövid ideig.Ezért korlátokban gondolkodik.Ezért én azt gondolom, hogy az emberiség soha nem lesz képes felfogni és befogadni Istent.Még azok is, akik a legközelebb állnak az igazság megismeréséhez is csak sejtenek valamit.Ez az én véleménvem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55981 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha ezt el is fogadjuk: "Nem Isten teremtette az embert, hanem az ember Istent".
A kérdés akkor is kérdés marad, vagyis: Ki/mi teremtette az embert (Pontosabban annak lényegét, a lelkét, mert azt ma már tudjuk, hogy a test miből áll, csak azt nem, hogy mitől ÉL!), és a világot?
Vagy egyszerűen csak lett? :roll:

Dez: Matematika képlet????? Szerintem ez még viccnek is rossz! :?

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.599 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére