Gondolatok

Több
14 éve 2 hónapja #387470 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen, SÚ tökéletesen kifejezte az én gondolataimat is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387465 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
:lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387461 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nagyon szívesen! (Igyekeztem, az volt a titka! :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387439 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát kb azt akartam írni, mint SÚ :) köszi a megfogalmazást - nekem így azt hiszem nem ment volna... ;)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387436 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gondolatok
Lehet, hogy paradoxonnak hangzik, de senki sem pótolhatatlan, és senki sem pótolható. És ez nem csak az emberekre igaz – akinek van kutyája, macskája, házinyula, alighanem egyetért. A lényegi különbség, hogy a pótolhatóság általában nem az egész emberre (stb.) vonatkozik, hanem egyes tulajdonságaira, funkcióira, míg a pótolhatatlanság nem az egyes tulajdonságokra, funkciókra, hanem az egészre (emberre, állatra, stb).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387433 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Attól függ.
Az mtt nagyon jó példa rá, hogy az emberek pótolhatók. Eddig mindig akadt valaki aki a gumifotelt fújja.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387432 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Gondolatok

Acho írta: Bedobnék egy újabb témát: pótolható-e az ember, vagy pótolhatatlan, mint ahogy Kosztolányi írta?


Milyen tekintettben?
A szeretteid mindig pótolhatatlanok. Egy emberi élet, ha elpusztul (ez lehet nem a legjobb szó) megismételhetetlen.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387431 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bedobnék egy újabb témát: pótolható-e az ember, vagy pótolhatatlan, mint ahogy Kosztolányi írta?

"Ilyen az ember. Egyedüli példány.
Nem élt belőle több és most sem él,
s mint fán se nő egyforma két levél,
a nagy időn se lesz hozzá hasonló.

****

...a homlokán feltündökölt a jegy,
hogy milliók közt az egyetlenegy.

Keresheted őt, nem leled, hiába,
se itt, se Fokföldön, se Ázsiába,
a múltba sem és a gazdag jövőben
akárki megszülethet már, csak ő nem.
Többé soha
nem gyúl ki halvány-furcsa mosolya.
Szegény a forgandó tündér szerencse,
hogy e csodát újólag megteremtse."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387085 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nagyjából én is hasonlóan gondolom. Nyilván, ha ilyen helyzet adódna, a másik érdekét is nézném, és nem tartanám vissza. Mert persze, kötődik az ember, de mint ahogy az Gandalf írta, el kell tudnunk engedni a dolgokat. De ha ezt nézzük, szabad-e kötődni? Nemrég olvastam egy teológiai témájú könyvben, hogy a buddhizmus és a katolicizmus között ez az egyik legnagyobb különbség felfogásban: míg előbbi nem kötődik semmihez, utóbbinak pont a szeretet,és ezáltal a kötődés a lényege, még akkor is, ha az fájdalommal jár. Valószínűleg (gondolom én) az abszolút kötődésmentesség a buddhistáknak sem megy, hisz' nem robotok. Én személy szerint gyakorló katolikusként az utóbbi nézőpontrendszer szerint nevelkedtem, és nem tudok nem kötődni, mint ahogy szerintem az európai ember alapvetően képtelen erre. Az elengedésnél pedig nyilván szerepet játszhat a kötődés foka: akihez kevésbé kötődünk, könnyebben elengedjük, akihez jobban, azt nyilván nehezebben, de ha szeretjük, és az ő érdekét nézzük, akkor a jó irányába való haladásában nem akadályozzuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387083 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Acho, a fő kérdés nem az, hogy önzőségből fakad-e, vagy másból, a lényeg, hogy mit kezdesz vele. Az életünk olyan természetű, hogy tudnunk kell minden nehézség ellenére elengedni dolgokat, mert előbb-utóbb mindent és mindenkit el kell engednünk, végül magát az (e világi) életet is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387082 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Acho: igen az!
Mert elmondhatod neki, hogy szerinted ne menjen ki, de ha kimegy és szar lesz úgyis visszajön, ha meg jó, akkor vele együtt kell örülni neki. Nekem nagyon sok barátom ment már ki külföldre, de ma már van msn, chat, emil, sokkal könnyebb a kapcsolattartás mint akár, csak 15 éve.
Én a páromat is elengedném, ha lenne lehetősége de engem nem vihetne magával.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387081 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem érzéseiben mindenki önző. Mármint elkerülhetetlenül azt akarod, ami neked jó, mert miért akarnál mást? És persze, hogy ragaszkodsz ahhoz, akit szeretsz, és nem akarod elengedni. Ezt nem lehet hibáztatni, ez normális érzés. A probléma csak akkor van, ha ezt a természetes önző érzést hagyod uralkodni, nem veszed figyelembe az ő szempontjait, és tudatosan is azt akarod, arra törekszel, ami neked a legjobb. Ahelyett, hogy igyekeznél visszafogni ezt, örülnél az ő örömének, és segítenéd abban, ami neki jó, és neked talán nem annyira - és ha az "elengedése" éppen a neki jó kategória, akkor elengednéd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387075 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azt hiszem, ugyanarra gondoltunk. Tehát vegyük példának, hogy a legjobb barátod ki akar menni külföldre. Önzőség-e, ha azt érzed, jobb lenne, ha nem tenné? (Nyilván megakadályozni nem fogod, ha úgy látod, az jó lesz neki.) Vagy bármilyen más, hasonló jellegű és kaliberű esetben. A másik része a dolognak, hogy ha útjaitok különválnak: önzőség-e ez esetben ragaszkodni hozzá?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387072 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ömmmm.... Kicsit kifejtenéd? Hová nem engeded?
Amúúúúgy. Asszem igen.
De ez egy olyan önzőség ami még csak kicsit gonoszság. Mert a szereteted ragaszkodóvá tesz, ez természetes. És nagy önkontroll és jellemfejlődés az hogy képes vagy elengedni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387065 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bedobnék egy témát: önzőség-e az, ha valakit annyira szeretünk, hogy nem tudnánk elengedni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386245 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
OFF: éreztem én h. be kell néznem ide, és lám a nevemmel találom magam szemközt :D a történeti hűség kedvéért hozzátenném, h. a "hófehér hablelket" eredetileg nekem tulajdonították néhányan, tehát én puszta együttérzésből jellemzek ezzel másokat :D ON

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386230 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
ebben nincs vita közöttünk:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386229 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finwe írta: Nem veszett ki de elég általános hogy az emberek könnyen elfordulnak, megmagyarázzák maguknak hogy nincs semmi baj, meg nem is az ő dolguk. Reflexből. Meg egyébként is rohanunk. A többség nem ilyen de általánosan előfordul.


Szerintem ez nem teljesen így van, főleg a mai napom után nem. Matek óra volt a 3. órám, és vártuk a tanárunkat, hogy bejöjjön órára, amikor az egyik osztálytársam elkiáltotta magát, hogy, nézzétek ott fekszik a földön. Kirohantunk hozzá, és nem az volt az első dolog, hogy oh biztos jól van, hanem az, hogy hívjunk mentőt.
Ha az utcán valaki elbotlik és össze.vissza esik minden cucca, akkor nem ránézek és elmegyek mellette, hanem odamegyek, és segítek neki. Ergó, nem állítom azt, hogy nincs ilyen, de én még szeretném megtartani, ahogy Kincső mondta, a hófehér hablelkemet, és hinni szeretnék abban, hogy az ilyen kaliberű emberek száma elenyésző.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386228 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem veszett ki de elég általános hogy az emberek könnyen elfordulnak, megmagyarázzák maguknak hogy nincs semmi baj, meg nem is az ő dolguk. Reflexből. Meg egyébként is rohanunk. A többség nem ilyen de általánosan előfordul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386225 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Finwe: Azt gondolod, hogy kiveszett a társadalomból a segítőkészség, és az egymás iránti...feltétlen szeretet? Tehát ha valaki összeesik az utcán, vagy akárhol, akkor elmész mellette?

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386222 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Megszoktuk már. Én nemrég egy ismerősöm blogjára írtam valakinek hogy királylány. Nem is értette, elmagyaráztam, akkor sem:P. Valszeg a legtöbben nem hisznek a nagy szavakban, bizalmatlanok velük szemben. Szerintem ez csak a gondolkodásunkon, tehát végső soron a szavainkon múlik. Hatalmas nyomás uralkodik a társadalomban. Nem úgy mint régen, hogy van egy központi hatalom és az írányit, meg cenzúra, megf máglya. Nem, csak mindenki közönyös. Én mostanában kezdtem ellene menni az árnak (és nem csak úgy ahogy, hanem full-totál), és valami hihetetlen durva, nagyon egyedül érzem magamat.
Volt egy film amit kiskoromban láttam és megijedtem tőle, meg feldühödtem, a H G Wells regénye volt, az Időgép, amiben 800 000 évet mentek előre, ott volt hogy ilyen szörnyek irányították a világot, és az emberek meg totál közönyösek lettek, amikor nem a bányában éltek ki mentek egy folyóba fürdeni, valaki ült egy kövön és közönyösen nézte, ahogy egy fuldokló nyújtogatja neki a kezét, de nem segített pedig kb 30 centire volt tőle. Már úgy látom hogy ma ez általános, ha nem is ilyen egyértelmű esetben. De ugyan hány embernek jut eszébe megnézni egy földön fekvőn hajláőktalanon hogy esetleg nem kell e segíteni, Szerintem sokan reflexből elmennek onnan, egyszerűen tudomást sem vesznek róla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #386217 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azon gondolkodtam a farsang kapcsán, hogy valódi énünket, vagy legalábbis annak egy részét, mennyire elnyomjuk. Azon is gondolkodtam, hogy vajon mennyire közhely az, hogy minden lány valahol királylány, minden nő valahol királynő? Miért hagyjuk, miért engedjük, hogy elhitessék velünk, hogy mi csúnyák és értéktelenek vagyunk? Miért hagyjuk, hogy tapossanak rajtunk, holott mindenkiben rengeteg érték van, Miért hagyjuk azt, hogy az értékeinkre azt mondják, hogy azok nem azok, és hogy tulajdonképp értéktelenek- teszik ezt olyanok, akiknek nem az értékrendje más, hanem sokkal semmirekellőbbek nálunk. Miért....??????

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385814 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezenkívül, hogyha még a beszéde után is mondott valamit, akkor meg csodálatosan keretbe foglalta a semmit. Mint én most itt :) :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385805 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezenkívül egy szerencsésebb megfogalmazás nem implikálta volna - az alábbival ellentétben - azt is, hogy a beszédében már nem fog semmit mondani. ;) :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385800 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát mér, az nem tartozik a beszédébe. Ez logikus:P
Persze ha jó szónok vagyok nem mondok ilyesmit, hanem beleszövöm a mondandómba, így nem veszti élté a dolog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385798 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gondolatok
Erről egy angol politikus bakija jutott az eszembe, aki kiállt a pulpitusra (vagy csak szólásra emelkedett, mindegy), és e szavakat mondá:
"Mielőtt elkezdeném a beszédemet, szeretnék mondani valamit..." :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385789 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

A politikust arról lehet megismerni, hogy hazudik. És onnan tudod, hogy hazudik, hogy mozog a szája. Már ha politikus. És a vicc az egészben az, hogy ezek jóval az öszödi beszéd előttről származó észrevételek...

Egy valamit azért tudok mondani. Ennek pediglen Torgyán volt az iskolapéldája. Amikor fölszólalt nem az volt az érzésem, hogy elkezdett beszélni, hanem hogy folytatja azt, amit már addig is mondott, csak le volt halkítva. Szót kapott, főtekerte a volumét és folytatta azt amit abba se hagyott...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385781 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr, az uralkodói rivalizálás örök motívum, azt hiszem. Mesélhetnék II. Nektanebo kakasáról, vagy Szekenenré-Taa vízilovaitól, amelyek hangjától nem tudott Apóphisz Auszerré aludni a kb. 1000 km-rel északabbra lévő avariszi palotájában. Vagy idézhetném Ív... bocsánat, IV. Ramszeszt, ki e szavakkal fordult Amon-Réhez:

Duplázd meg számomra Uszermaatré, Ré választottja (II. Ramszesz), a nagy isten hosszú életidejét és nagy királyságát... mert sokkal több hasznos dolgot tettem a te személyed számára naponta ebben a négy évben, mint Uszermaatré, Ré választottja király, a nagy isten tett az ő 67 évében!

Bocsi, hogy már megint "hazabeszélek" :D

A politikust arról lehet megismerni, hogy hazudik. És onnan tudod, hogy hazudik, hogy mozog a szája. Már ha politikus. És a vicc az egészben az, hogy ezek jóval az öszödi beszéd előttről származó észrevételek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385761 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ardenis írta:

Alyr Arkhon írta: Pedig a történelem egymásból következő történések jól követhető sorozata, és mint ilyen elengedhetetlen a jelen megértéséhez, legyen az akár politika, akár üzlet, akár más egyéb. Na ezt viszont nem tanítják. Ezért van ma annyi ember aki bambán beáll a demagóg politikusok pulpitusa elé éljenezni, és elhiszi a kétezer éves semmitmondó érveléseket, meg hogy ők a néppel vannak.

Ezen kívül a történelem egy csomó érdekes történet meg gondolat halmaza - vannak nagy történetek és egészen kicsik, csak ezt hajlamosak vagyunk elfelejteni, mert kevésbé lehet okos diagramokat készíteni belőle, mint Kelet-Anglia gyapjútermeléséből 1610-1650. között.
Nade hazabeszélek asszem :D


Szerintem nekem jó történelem tanárom van. Összefüggéseket próbál tanítani, mutatni a jelen és múlt, múlt és múlt között. A gond csak az,h. összefüggést,hasonlóságot nagyon sok minden között lehet találni, de ok-okozati összefüggés már nem mindig áll fent. Értsd ezalatt: Nekem meg kell tanuljam a félbolond tanárom EU ellenes kirohanásait is,mert ő már mutatja is a párhuzamot,hiszen az pont olyan, mint itt és itt és itt. Sőt, ami az ilyesztő, az az,h. bármiről meg tudna győzni így,mert neki megvan az az adatháttér, ami nekem nincs. És ő felsorol 4 érvet, amit én akkor se tudok megcáfolni, ha érzem,h. nem stimmel vele vmi, mert nem tudok mivel cáfolni.
Szóval a töri egész egyszerűen veszélyes tantárgy. Politikailag is manipulálhatja a tanár a diákjait(ahogy meg is teszi)
Amúgy nem vagyok paranoiás... :)



Na igen ez veszélyes dolog.
Igazából eddig nem is gondoltam rá.
De azt nagyon nagy hibának találom, hogy az egyes országok történelmét úgy tanítják, mintha falak választották volna el őket egymástól, pedig egyáltalán nem így volt, és minél előrébb haladunk az időben, az egyes divatok (az európai ember már az ókorban is borzasztóan divatkövető volt, az egyik görögtöri professzorom azt mondta, a hellén hajósok azért tanulták el a föníciaiaktól az ábécéjüket és alakították ki a sajátjukat belőle, mert megtetszett nekik) annál gyorsabban és erőteljesebben terjedtek tovább. Nem is beszélve az egyes találmányokról, mozgalmakról, eszmékről meg hasonlókról. (XIV. Lajos Napkirálykodása és az egész ezzel kapcsolatos propaganda például sokkal érthetőbb ha hozzátesszük, hogy I. Lipót Német-római császár és magyar király szintén a Naphoz hasonlította magát és igen erőteljes propagandát folytatott, különösen miután a törököt kiűzte Magyarország területéről, és az uralkodók - néha durva - egymásra licitálása már száz évvel korábban is élő divat volt.)

SÚ: Jó ötlet! De honnan tudhatom valakiről, hogy politikus? Némelyik kívülről egészen normális emberre hasonlít.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385716 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr, a politikusok csak a javadat akarják. Ne add oda nekik! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.481 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére