BESZÉLGETŐS topic

Több
11 éve 10 hónapja #405561 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem ezt sokan akarják közülünk :D

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405560 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tudjátok, mit szeretnék?

Így, ahogy vagyok, testestől - lelkestől elmenni Valinorba. Határozottan el bírnék viselni a Valáktól és Finrodtól pedagógiai és irodalomelméleti órákat, na jó, Feanor is adhatna nyelvészetit. 8-)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405503 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Grondir írta: Az MTT a különböző rendezvényeire sok helyszínt keresett, megnézett már. Tudnátok nekem olyan szállásokat mondani 30-40 főre, amik olcsók, és elfogadható minőségűek? Osztálykiránduláshoz. :)


Nézd meg azokat, ahol az eddigi táborok voltak!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405459 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
FIGYELEM!
AZ MTT KÖZGYŰLÉS IDŐPONTJA MEGVÁLTOZOTT!
ÚJ IDŐPONT: 2012. MÁJUS 26.
A RÉSZLETEKRŐL ÉS A HELYSZÍNRŐL HAMAROSAN KIMEGY A TÁJÉKOZTATÁS!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405455 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Éogil írta: Légyszi gondoljatok holnap rám és minden sorstársamra, akik érettségiznek!!! :roll:
Mint tudjátok idén nincs könnyű dolga azoknak, akik bölcsésznek készülnek...


Azért annyira régebben sem volt könnyű, engem is csak másodszorra vettek föl. :)

Rátokgondolás indul.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405453 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Légyszi gondoljatok holnap rám és minden sorstársamra, akik érettségiznek!!! :roll:
Mint tudjátok idén nincs könnyű dolga azoknak, akik bölcsésznek készülnek...

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405452 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Az MTT a különböző rendezvényeire sok helyszínt keresett, megnézett már. Tudnátok nekem olyan szállásokat mondani 30-40 főre, amik olcsók, és elfogadható minőségűek? Osztálykiránduláshoz. :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405367 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Amúgy nekem nagyon bejövős a sorozat, különösen ez a mostani rész (S2E3) volt baromi jó. Mondjuk azért akkor így kicsit illúzióromboló, hogy ezek szerint közel sem hiteles, pedig amilyen igényesnek néz ki a sorozat, azt gondoltam próbáltak azért valamilyen szinten autentikusak maradni.

És maguk a karakterek sem felelnek meg a valóságnak? Úgy értem pl. a Borgiákat iszonyat rossz színben tüntetik fel mindenhol (már a történelemben), még Lucretiát is (hogy megölte a férjeit, mindenkivel összefeküdt, stb.), ezért is lepődtem meg, hogy itt a sorozatban viszont (nekem legalábbis) egészen szimpatikus mindegyikük, talán a kisebbik fiú, Juan kivételével.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405351 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ery írta:

Cerebrum írta: A The Borgias-t az itteni történészek közül nézi-e valaki? Csak mert kíváncsi lennék mennyire autentikus a sorozat... Kicsit ugyanis másképpen mutatja be a családot, mint azt az ember várná azok után, amilyennek a történelem/utókor beállította őket.


Nem autentikus. Csak a nevek stimmelnek. Helyenként a főbb politikai szálak. A kronológia is hibás.


Kiegészítve:
Egy csomó dolog - öltözékek, miegymás, egészen autentikus. Sőt, az egyházi, liturgikus dolgok is, egy ismerősöm tanította meg (valamelyest) latinul misézni Jeremy Ironst.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405301 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedves Tagtársak!

A Magyar Tolkien Társaság tavaszi Közgyűlése jelenlegi terveink szerint 2012. május 12-én, szombaton lesz, a Tolkien Klub májusi alkalma előtt. Várhatóan mind a kgy, mind a klubdélután a Batthyány Alapítvány már ismert termében lesz. Pontosítások, kiegészítések és hivatalos meghívó a napirenddel csak később jön, addig is tegyétek szabaddá ezt a napot!

Köszönjük!

Facebook-eseményen visszaigazolhatjátok, hogy jöttök:
www.facebook.com/events/226801977420474/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405254 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Cerebrum írta: A The Borgias-t az itteni történészek közül nézi-e valaki? Csak mert kíváncsi lennék mennyire autentikus a sorozat... Kicsit ugyanis másképpen mutatja be a családot, mint azt az ember várná azok után, amilyennek a történelem/utókor beállította őket.


Nem autentikus. Csak a nevek stimmelnek. Helyenként a főbb politikai szálak. A kronológia is hibás.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405246 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A The Borgias-t az itteni történészek közül nézi-e valaki? Csak mert kíváncsi lennék mennyire autentikus a sorozat... Kicsit ugyanis másképpen mutatja be a családot, mint azt az ember várná azok után, amilyennek a történelem/utókor beállította őket.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405226 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Namarie írta: A segítségeteket szeretném kérni. Ha valaki tud egy vagy több olyan oldalt, mai a tünde hajfonást mutatja be, lehetőleg lépésenként, legyen szíves, linkelje be!

Melyik tünde hajfonásra gondolsz?

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405221 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Regardez..... az egyik legcsodálatosabb élményem:)))))9

A segítségeteket szeretném kérni. Ha valaki tud egy vagy több olyan oldalt, mai a tünde hajfonást mutatja be, lehetőleg lépésenként, legyen szíves, linkelje be! (Én kerestem, de nem találtam...)

Nagyon fontos lenne!

Köszönöm!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405188 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Pati: oké :) Felírtalak :D

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405186 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én szeretnék valamilyen formában szerepelni :) Nagyon tetszik még most is az egész :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405176 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
REGARDEZ!
Ki emlékszik még rá? Ki élvezte csinálni? És ki szeretné?
Június közepén vár ránk az aréna!
Ki tart velem??? :D

Újakat is szívesen látok, nem csak az eredeti csapat kell, legyen minél monumentálisabb, elvégre olyan könnyű összeszedni az embereket hozzá!! :D
Akinek pedig nem jelent meg a villanykörte a feje felett:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405095 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic


Közérdekű!


Némi hozzáférés-módosítás után ismét tudjuk használni a Tolkien.hu Eseménynaptárát a főoldalon!
Arra kérünk MINDEN rendezvény- vagy programszervezőt, hogy ne csak Facebook-eseményt hozasson létre az ottani csoport-adminokkal az egyes rendezvényekre és programokra (ugye, Facebook-on csak MTT-s csoporteseményként számít hivatalosnak, magánember eseményeként nem!), hanem hozasson létre egy elnökségi taggal egy eseményt a Tolkien.hu Eseménynaptárában is (jelenleg az adminokon kívül az elnökségi tagoknak van jogosultsága az Eseménynaptárhoz)!

További kérdésekkel nyugodtan forduljatok hozzánk! :)

Elnökség

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405079 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedves mindenki!

SOS - segítség szakdolgozathoz!

Sokan kitöltöttétek már facebookon a szakdolgozati kutatásomhoz a kérdőívet, amit nagyon köszönök. De közben a körülmények és az emberi mulasztás (részemről) összejátszásának eredményeképpen 115 adat helyett csak 62 adat áll rendelkezésemre (=túl kevés). Ezért kérek mindenkit, aki még nem töltötte ki, és nem osztotta meg, hogy egy utolsó nagy hajrában segítse terjeszteni a kérdőívemet. Köszönöm!!

15-20 perc, anonim és az eredményeket csak összesítve dolgozom fel.

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/534597387/

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #404986 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Köszönöm szépen mindenkinek, aki felköszöntött a facebookon!

olyan jó érzés, hogy ennyien és ennyire szerettek, nagyon nagy szükségem van rá! (Mint mindenkinek)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404869 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic


Nagyon fontos!

Akinek csak van Facebook-regisztrációja, az lájkolja a következő képet, hogy megnyerjük a kitűzőket!

www.facebook.com/photo.php?fbid=31839820...5384076169157&type=1

Hajrá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404747 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404620 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404527 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kedves MTT-sek! Bár a farsangpályázat hivatalosan még eldöntendőfélben van, nem késlekedhetünk a nyitókeringővel! :)
Hogy sokat ne áruljak el, de csináljak kedvet, stílusban steampunkra készüljetek :)
A farsang napja: Február 11.
Az idő rövidsége és a koncepció színházi volta miatt olyanok jelentkezését várjuk, akik:
- könnyen tanulnak
- tudnak improvizálni (nem kell nagy táncos múlt, elég, ha meg tudsz mozdulni egy zenére, és van fantáziád meg bátorságod)
- bátran vállalnak egy nem-hagyományos, rendhagyó keringőt :)
FONTOS: Nem csak fiú-lány párok jelentkezhetnek, lehet lány-lány is, csak az lenne fontos, hogy párosan legyünk :)

Akit érdekel a dolog, priviben jelentkezzen!

Esgal & Narbeleth, az Asteropolisi Hercegi Gőzparancsnokság ceremóniaügyi mérnökei

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404496 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
SOS AUTÓSOK!

Pók elküldte a Lassi-t a mosonmagyaróvári nyomdába, csütörtök délutánra ígérte a nyomda az anyagot. Elvileg elküldenék postán, de a csütörtök délután postára adott cucc nem biztos, hogy megjön szombat reggelre, a LEP-re. Tehát marad az autó. Ehhez viszont csütörtök délután és péntek este között valakinek meg kell tennie az utat oda-vissza, egy akkora járművel, amibe belefér a szajré. Tud-e ebben valaki segíteni, vagy ismer-e valakit, aki erre ráér?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404488 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Áldott, boldog, sikerekben, örömökben, égi - földi javakban gazdag új esztendőt kívánok mindenkinek, akik szeretik Tolkient kívánok az MTT-nek, szeretteiteknek, és azoknak is, akik nem szeretik kellőképpen. :) ))))

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #404475 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Patiszon írta:

Lumine írta: Szeretném megkérdezni vannak-e itt kémiások és, ha igen vállalának e kövi őszre rendszeres korrepetálást?

Szia Lumine!
Én "kémiás" vagyok, de sajnos nem fér bele az időmbe a korrepetálás. Mire szeretnél felkészülni?



Holnap vagy este kiderül ez a kémia megvan vagy nincs. Alapvetően őő sztöhiometria, gáz állapotok , galvanizálás, elektrozilás , magkémia, ph-s dolgok , vegyesszázalékos izék.. Szerintem neked semmiség , de én csak a fejem vakarom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #404468 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Lumine írta: Szeretném megkérdezni vannak-e itt kémiások és, ha igen vállalának e kövi őszre rendszeres korrepetálást?

Szia Lumine!
Én "kémiás" vagyok, de sajnos nem fér bele az időmbe a korrepetálás. Mire szeretnél felkészülni?

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #404465 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Üdv!
Szeretném megkérdezni vannak-e itt kémiások és, ha igen vállalának e kövi őszre rendszeres korrepetálást?
Köszönöm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #404412 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Áldott Ünnepeket mindenkinek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.367 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére