BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 4 hónapja #325471 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Úúú, gyerekek, jó volt ez a matek! Én eddig mindkét helyről elsőként vagy másodikként jöttem ki, vigyorogva, pedign em biztos, hogy ilyen vigyorgós az eredmény is :D
Jó móka ez az érettségi... Csak ne köhögnének folyton meg zörögnének folyton a többiek...

Évfolyamtársam a felügyelő tesitanárnőnek képes volt szólni ma, hogy nem érti a hat százalékos veszteséget a gyertyaöntős feladatnál (matek közepesek képben vannak, remélem... :D )!!! és rászóltunk, hogy márpedig ez az érettségi feladat, hogy jöjj rá arra, hogy mi a lényeg... :P
szegény szerintem elvérzett.
Meg a fél csoport a logaritmusos ábrázolós feladatnál 0,25 helyett 1,25-öt jelölte be grafikusan, mert az egyes volt középen...

Jöhet a töri :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325470 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
JaMaN: Nagyon tetszenek a képeid, a fekete-fehér fotográfia pedig különösen közel áll hozzám...
Küldtél be képet egy-két éve a Országos Diákfotó Pályzatra? Csak azért kérdezem mert volt néhány képed ami nagyon ismerős volt az archív anyagokból és nem tudom hogy csak a téma miatt vagy mert kiállítási anyag volt.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325467 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Acho: nagyon szépen köszönöm :)

egyébként a többi képem itt látható, ha érdekelnek :)

jaman.hu/photo

JaMaN

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325466 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
JaMaN: megtörtént! nagyon klassz a kép! grat! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325465 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Liliom írta: A vallásos tanároknak is van ám izéjük. És attól hogy valaki vallásos, nem feltétlenül jó ember.


van, hogyne lenne, de a párjukon élik ki.. ezért van annyi tanárgyerek a sulinkban :D ... kapásból hatot tudnék mondani :D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325464 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
OFF:

Sziasztok. tudom rég jártam itt, de szeretném a segítségeteket kérni.
szabadidőmben sokat fotózom, és most indultam egy fotópályázaton.
ha nem nagy kérés, szeretnélek megkérni Titeket, hogy szavazzatok erre a képemre:

foto.sorszovetseg.hu/?s=gallery&r=11

nagy segítség lenne ez nekem, és nagyon hálás leszek mindenkinek aki szavaz rám ;)

Köszönöm előre is.

Baráti üdv:

JaMaN

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325461 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nessa írta:

Annis írta: ha pedig valamit nem tudtok akkor mondjátok vizsgán hagosan hogy nem tudjátok, mert ha azt már tudjátok hogy nem tudjátok, akkor már igazából tudjátok :P

8O 8O biztos csak nagyon fáradt vagyok, de ezt harmadszori olvasásra sikerült csak felfognom. de még most sem tűnik értelmesnek :roll:


Nem fáradtság, a nő ennyire hülye volt... Volt hogy 10 percig meredt szemekkel nézett rám telejesen mozdulatlanul és mindenki azt hitte kikapcsolat amikor egyszercsak felsikoltott hogy "perfect" aztán tartotta tovább az órát...

Molesztálós tanárokról meg annyit hogy nálunk kettő volt a suliban és közülök szerencsére csak az egyik tanított, de az is elég volt... Ő a már korábban említett irodalomtanárom... Amikor már faktos voltam és nem ő tanított akkor is mindíg jött utánam a folyosón, egyszer meg két barátnőmmel álltam utolsó órák után amikor megjelent a pasi és végigtapizott miközben mondogatta hogy szerinte olyan vékony vagyok hadd nézze csak...
Osztálytársamaa felelés közben megkérte hogy forduljon neki háttal, nézte 5 prcig a hátsóját aztán közölte hogy csak kíváncsi volt van-e minta a pólója hátulján is...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325458 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk sajna nem volt jóképű tanár, annak tuti megengedtem volna, hogy molesztáljon :D Egyébként viccen kívül az ilyen beteg nyomulósokat sürgősen ki kell rúgatni a suliból, mert ami egyszer megtörtént, az nagy eséllyel ismétlődik meg újra.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325450 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Galadriel14 írta: tanárokhoz: nálunk ilyenre esélye sincs a tanárnak.. vallásos suliba járok .. és nem hallottam még ilyet.. pedig a tanárokról mindig keringenek a pletyik :D .. és nem mindig jó indulatúak... :S


A vallásos tanároknak is van ám izéjük. És attól hogy valaki vallásos, nem feltétlenül jó ember.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325446 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
tanárokhoz: nálunk ilyenre esélye sincs a tanárnak.. vallásos suliba járok .. és nem hallottam még ilyet.. pedig a tanárokról mindig keringenek a pletyik :D .. és nem mindig jó indulatúak... :S :?

bélyeg: nneeee.. ez kegyetlenség.. minden, de minden elveszti az értékét ma... régen volt egy nagy bélyeggyűjteményem de ilyen ballagósat tuti nem raktam volna bele...*fujjj..

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325439 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Jajj, miket ki nem találnak már... Bélyeg ballagásra 8O :
www.posta.hu/object.079AFEF1-64D ... 68992B.ivy


És már mindenből üzletet és pénzt csinálnak...

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325438 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jajj, miket ki nem találnak már... Bélyeg ballagásra 8O :
www.posta.hu/object.079AFEF1-64D ... 68992B.ivy

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325427 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Nálunk a faktos magyartanár símogatott végig minden lányt.


Engem a zenetanárnő, meg az egyik angolos zaklatott :D Amerikában már kalickában csücsülnének XD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325422 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Annis írta: ha pedig valamit nem tudtok akkor mondjátok vizsgán hagosan hogy nem tudjátok, mert ha azt már tudjátok hogy nem tudjátok, akkor már igazából tudjátok :P

8O 8O biztos csak nagyon fáradt vagyok, de ezt harmadszori olvasásra sikerült csak felfognom. de még most sem tűnik értelmesnek :roll:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325419 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jaja, EK és Tengerpart, valóban.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325418 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ne fáradj a keresővel, a szám címe Tengerpart.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325417 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Örökké elmegyünk pedig sehol se várnak ránk,
és mindig csak képeket hagyunk magunk után...

ez egy Európa Kiadó szám szövege. www.zeneszoveg.hu - jobboldali kis keresőbe beírod és megkapod a teljeset is :D jó kis cuccaik vannak.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325416 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: Nálunk a faktos magyartanár símogatott végig minden lányt.


Hát nálunk volt egy tanár aki nem csak símogatni akart egy leányt. Ki is rúgták a szemetet, modjuk én feljelentettem volna, de a csaj nem akart nagy botrányt. Gondolom nem volt könnyű neki.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325415 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nálunk a faktos magyartanár símogatott végig minden lányt.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325414 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta:

Annis írta: A kémiatanárnőnk félóránként befutott a szertárba egy-egy felesért aztán felcsapta a könyvet és azt vettük ahol éppen kinyitotta... ha összefoglalásnál akkor következő órán írtunk...

És ez csak ízelítő volt :P


Ez durvaaaa..! :-) :lol:


Állítólag a miénk is ilyen, kis kujon volt :D De én soha nem győződtem meg róla XD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325413 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Annis írta: A kémiatanárnőnk félóránként befutott a szertárba egy-egy felesért aztán felcsapta a könyvet és azt vettük ahol éppen kinyitotta... ha összefoglalásnál akkor következő órán írtunk...

És ez csak ízelítő volt :P


Ez durvaaaa..! :-) :lol:

Missy írta: Bizony. Nekem a verselemzéssel az a bajom, hogy amit gyakorlásra, vagy dogára kapunk, azok általában benne vannak a könyvekben. Pl: Góg és Magóg....stb.. Vmi olyat kéne adni, ahol a kölkök kiélhetik a kreativitásukat, amit nem találnak meg sehol, így saját maguknak kell elgondolkodni a verseken. A másik gond pedig valóban az, hogy a diákok , sőt!!!!, az emberek többsége le se tojja a költészetet.. :cry:


Hmm... na most evvel akkor van gáz, ha az történik, mint nálunk. Úgy kellett egyből ismeretlen verset elemezni, hogy előtte ismerten sem gyakoroltunk! és mindezt jegyre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325410 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Örökké elmegyünk pedig sehol se várnak ránk,
és mindig csak képeket hagyunk magunk után...

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325406 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Európa Kiadó

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325405 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Melyikre gondolsz?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325404 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ben, honnan való az idézeted? Lehet tudnom kéne, de most vhogy nem ugrándoz be... :oops: Pedig ismerős..

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325402 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Missy írta: "a versbe igyekszik az ember belemagyarázni, hogy "márpedig ez igen is benne van a versben". "

Na ez az , amit gyűlölök.

Épp ezt mondom, hogy az intepretációnak is van határa/véges számú interpretáció létezik egy adott művel kapcsolatban. Más az, ha az emberből egy vers kivált valamilyen érzést és az egy kellemes dolog, meg más, ha nyakatekert módon próbál belemagyarázni a versbe nemlétező dolgot. :-) Na akkor konkrét példa: Nemrégiben egyik "eszes" osztálytársam Tóth Árpád Jó éjszakát! című versébe szépen belemagyarázta, hogy azért olyan melankolikus hangvételű a vers, mert a költő Trianon miatti bánatát igyekszik kifejezni - mindezt pusztán azért,mert a vers nem sokkal Trianon után íródott. Holott erről szó sincs.

No, abbafejezve. :-) :oops:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325399 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hmm akkor asszem értjük egymást! ;) :up:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325398 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"a versbe igyekszik az ember belemagyarázni, hogy "márpedig ez igen is benne van a versben". "

Na ez az , amit gyűlölök.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #325397 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ecthelion írta: Hát engem se. :D

Tudom. :D

Ecthelion írta: Igen de míg a vers művészet, addig a matematika tudomány, és eképpen értelmezendők. ;)

Ezért is mondom, hogy kicsit erőltetett példa volt. :-) De pl. nem jó felcserélni egymással a valóságot és a fikciót, mert esetenként katasztrofális dolgok sülhetnek ki belőle.

Ecthelion írta: Amúgy én nem arra gondoltam, hogy iskolába vagy érettségin hogy kell verset elemezni, hanem csak arra, hogyha egy hozzám hasonló mezei paraszt levesz egy kötetet a polcról és olvassa és tetszik neki, akkor mindegy, hogy miképp értelmezi. A lényeg, hogy szórakoztasson - nem kell mindenkinek irodalmárnak, műértőnek lennie. Anélkül is élvezhető!
Persze iskolába ez más, ott kemény szabályai vannak ennek is. :) Nyilvánvaló hogy érettségin nem írhat az ember minden baromságot. Ezért is félek én a magyartól. :D

Nyilván, én most az iskolai követelményhez igazodtam, lévén abból indultunk ki. ;-) Csak az ember egy verset elolvasva (otthon, saját szórakoztatására) szvsz nem kezdi el rögtön töviről-hegyire értelmezni, és nem próbálja szabatos, koherens szövegként leírni, vagymagában elgondolni, hanem egyszerűen csak élvezi a gondolatokat, amiket esetleg a vers kivált benne - az, hogy ezen a vonalon haladva esetleg magvas gondolatokig is eljut, már más kérdés szvsz. Ott a vers mint kiváltó ok szerepel, nem pedig a versbe igyekszik az ember belemagyarázni, hogy "márpedig ez igen is benne van a versben". :-)

Órán pedig ugye jobb esetben az adott költő életútjának többé-kevésbé alapos ismeretében (egyéne válogatja :P ) igyekszik az ember logikus gondolatokat kihozni az adott versből. Ezért mondtam azt a Petfőis példát is - lévén Petőfi nem is igen gondolhatott világháborúra, ezért itt a vátesz szerepét kell kihangsúlyozni, stb. stb.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325395 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta: Ejnye, és a körülbelüli %-os eloszlást elfelejti odaírni... :P :D


Ha már így figyelünk a részletekre..Szánj meg bennünket Ben és írd szépen föl. :)

"Na jó, de a diákok többségét nem gyönyörködteti egy-egy kötelezően elemzendő vers, hanem sajnos nem érti és ezért ír valamiféle zöldséget. "

Bizony. Nekem a verselemzéssel az a bajom, hogy amit gyakorlásra, vagy dogára kapunk, azok általában benne vannak a könyvekben. Pl: Góg és Magóg....stb.. Vmi olyat kéne adni, ahol a kölkök kiélhetik a kreativitásukat, amit nem találnak meg sehol, így saját maguknak kell elgondolkodni a verseken. A másik gond pedig valóban az, hogy a diákok , sőt!!!!, az emberek többsége le se tojja a költészetet.. :cry:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.519 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére