Tolkien Klub

Több
21 éve 4 hete #111132 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Gandalf írta: Én sem jöhetek, mer éppen rádiófelvételt készítek Tolkien életéről Hargittai Henrikkel... 8) 8) 8)
De a téma hasonlósága és átfedései miatt talán lélekben Veletek leszek! :wink:


Te is?? :-)


love is the shadow that ripens the wine
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hete #111111 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Én sem jöhetek, mer éppen rádiófelvételt készítek Tolkien életéről Hargittai Henrikkel... 8) 8) 8)
De a téma hasonlósága és átfedései miatt talán lélekben Veletek leszek! :wink:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hete #111064 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Én itt szólok, h +próbálok elmenni (mailt nem tudok írni). Meddig tartana?

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hete #111051 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Jaman, ezt nem lehetett volna kicsit előbb mondani? Még akarok szólni pár embernek, már rágták a fülemet, hogy mikor lesz Tolkien Klub. :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hete #111000 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sziasztok!

A következő klub foglalkozásra 2003. március 21-én (pénteken) 17 órakor kerül sor az Almássy Téri Szabadidőközpontban. A fő téma: Tolkien élete és művei (A Gyűrűk ura előtörténetei) bevezetés a quenya nyelvbe.

Mindenkit nagy szeretettel várunk, az előadás után érdekes beszélgetések lesznek, úgyhogy gyertek bátran!

Kérek mindenkit, hogy aki szeretne jönni, jelezze előre a fuzessy.tamas@montana.hu és a jaman@jaman.hu címen, hogy tudjuk nagyjából hány érdeklődőre számíthatunk, reméljük sokan eljöttök.

Üdv

JaMaN
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #109422 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Mit kell csinálni a GYU-számítógépes játékban a balroggal?
Tudom hogy nem ide tartozik, de nekem fontos!
Segítség!!!!! :oops:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #107469 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Mikor lesz a következő?
Mert a feb. 28-ra sajnos nem tudtam elmenni.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #106444 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sajnos nem tudtam elmenni. Jól sikerült? Nagy viták voltak?
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #106377 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A foglalkozás mindíg máshol lesz v ugyanott?
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #106375 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sziasztok!

A márciusi rendezvény sorozat mikor indul?
(Erről már nem szeretnék lekésni.)

Az egész programon ott kell maradni? Tehát, ha én csak az előadást tudom meghallgatni, akkor elmehetek utána?
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #104802 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Az első Klub rendezvényre 2003. február 28-án, 17 órakor kerül sor az Almássy Téri Szabadidőközpontban (1077. Budapest, Almássy tér 6.).

A fő előadást (A Gyűrűk Ura könyv és a filmek összehasonlítása) Kiss Zoltán (Svindler) és Tallián Balázs (Ulmo) tartják.

A filmekben szereplő tünde, törp és rohani szövegek ismertetését Kaposi Angéla (Varda) fogja vezetni.

A belépődíjat a helyszínen kell fizetni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #104758 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Helyben kell majd fizetni?

Brisa
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #104709 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Mikor lesz az első előadás? Pénteken?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #104708 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A Magyar Tolkien Társaság az Almássy téri Szabadidőközponttal együtt XX. század egyik legnagyobb írója, az utolérhetetlen mítoszteremtő és nyelvész alkotásait a középpontba állítva szeretne rendszeres, átfogó programkínálatot biztosító klub rendszerű rendezvénysorozat szervezni. A rendezvény célja, hogy mind a Tolkieni írott hagyaték tisztelőinek, mind A Gyűrűk Ura filmtrilógia rajongói számára biztosítsa az érdeklődési körüknek megfelelő szórakoztató jellegű ismeretszerzést.

[size=9:2r84ssrx] J.R.R. Tolkien életművének legismertebb része „A Gyűrűk Ura” című mű, amely a XX. század legnagyobb példányszámban eladott regénye (és Magyarországon is évek óta az eladási listák vezető helyeit foglalja el). Ugyanakkor az életmű része a Tolkien által megálmodott „Középfölde” világában játszódó számtalan gyönyörűséges mitológiai történet is (Ainulindale, Lúthien és Beren, Gondolin városa, Túrin Turambar, Earendil, Númenor bukása, Gilgalad és Elendil). A kidolgozott egyedi történetek mellett Tolkien több tízezer oldalra rúgó hagyatéka tartalmazza még a mitikus Középfölde több tízezer évnyi, részletesen kimunkált történelmét, a mitológiai világ földrajzát, flóráját, faunáját és nem utolsósorban több mint egy tucat mesterségesen kialakított nyelv részletes nyelvtani szabályrendszerét és szókincsét (Köztük a Sindarin és Quenya tünde nyelvekét, amelyek a mai napig a világ legtöbb ember által használt mesterséges nyelveivé váltak)
Ez a roppant életmű nemcsak önmagában, hanem az olyan másodlagos művek révén is érdekes, amelyek később belőle kialakultak. Egyrészt a világ összes fantasy jellegű műve a tolkieni mitológiából eredeztethető, másrészt az eredeti koncepció számtalan adaptációt (képregények, zenei CD-k, játékrendszerek) eredményezett, köztük a legismertebb, a tavalyi évben bemutatott, 4 Oscar díjjal jutalmazott Peter Jackson mozifilm (DVD, video), amely egy nagyszabású filmtrilógia első része volt. A világon több millió rajongó érdeklődik a tolkieni mitológia iránt, és Magyarországon is több tízezer főre tehető a Középfölde hagyományai iránt érdeklődők tábora.
[/size]

A tavaszi rendezvény sorozatra havonta egyszer, összesen 5 alkalommal kerül sor. Minden alkalommal azonos tematika szerint dolgoznánk fel egy-egy témakört:

Összefoglaló, átfogó jellegű előadás a témáról (40 perc)
Vita, beszélgetés a témáról 40 perc
Az MTT kreatív szekciója legfrissebb munkáinak bemutatása 10 perc
Tünde nyelvi-nyelvészeti és írásrendszer tanfolyam 30 perc
Tolkien kvíz 10 perc
Közös program: társasjáték, beszélgetés, zenehallgatás 50 perc

Előreláthatólag az 5 alkalommal a következő témákat dolgozzuk fel:

február: a film és a könyv különbségei – idegen nyelvi elemek a filmben
március: Tolkien élete és művei (A Gyűrűk ura előtörténetei) – bevezetés a quenya nyelvbe
április: Helyszínek és történetük Középföldén– ismerkedés a sindarin nyelvvel
május: Költészet – versek Középföldén – ismerkedés a tengwar írásmódokkal
június: élet és halál, emberi és tünde sorsok Középföldén – ismerkedés az egyéb (certh, sarati) írásrendszerekkel

A belépődíj alkalmanként 500 Ft, a Magyar Tolkien Társaság tagjai számára 250 Ft.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #104706 Írta: Ankalimon
Tolkien Klub téma létrehozva Ankalimon által
A Magyar Tolkien Társaság és az Almássy Téri Szabaidőközpont ebben az évben útjára indítja az első rendszeres Tolkien rendezvénysorozatot Magyarországon. A rendezvények A Gyűrűk Ura és más Tolkien művek, illetve a belőlük készült film adaptációkhoz kapcsolódó témákat dolgoznak fel, könnyed, klubszerű keretek között.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.375 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére