A 3. rész - A király visszatér
- Olorin.papa
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
Láttam a mozi verziót, a bővítettet meg az extrákat is többször…
viszont nagyon hiányoltam egy kétségbeesett nazgúl sikolyt :down:
Ispotályos jelenetek nagyon jók, éppen olyan hosszúak, amilyennek lenniük kell :itscool: :itscool:
"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
- Estelio
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
- Hozzászólások: 528
- Köszönetek: 0
Hát most jól összetörtél. Én azt hittem ez PJ gondolta ki, pedig milyen remek ötlet volt. Mondjuk igaz, hogy A Gyűrűk Ura könyv vége egyenlő azzal hogy: Hát haza értem.A FotR elejére azért kellett Galadriel monológja, mert kellett egy bevezető a filmhez, nem lehetett csak úgy belecsapni Bilbó születésnapjába. Ez speciel a stúdió kérése volt, nem PJ saját ötlete. A lezáráshoz SZVSZ tök felesleges lett volna még egy monológ, a sztorinak itt VÉGE van.
De akkor is, olyan sokan számítottunk rá, hogy Galadriel beszélni fog.
- Ulmo
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
- Hozzászólások: 4133
- Köszönetek: 0
Barahir írta: A befejezéssel nincs semmi baj- a könyvben.
De a könyv sem Galadriel szavaival keződik ám, ezért nem is nagy gond. A regény is az egyszerű hobbit-világban indul, és ott is ér véget-
A filmben se lenne rossz (főleg, ha sokáig ezzel hetegették a népeket). Ja és sztem az se kifogás, hogy azért nincs monológ, mert Tolkien máshogy fejezte be- elég SOK mindent sem így írt, mégis volt képük megmásítani.
A FotR elejére azért kellett Galadriel monológja, mert kellett egy bevezető a filmhez, nem lehetett csak úgy belecsapni Bilbó születésnapjába. Ez speciel a stúdió kérése volt, nem PJ saját ötlete. A lezáráshoz SZVSZ tök felesleges lett volna még egy monológ, a sztorinak itt VÉGE van.
Barahir írta: Szauron Szája pedig nem lett elég méltóságos, elég sötét. Ha a lidércek megjelentek, én azért éreztem a borzongást. De itt... mint egy ostoba csicskás, aki ide-oda kapkodja a fejét. Ahogy a feje repül, az is komikus. És hozzáteszem, hogy Aragorn senkit nem ölne meg így, ez abszolút nem az ő stílusa. De ez mind csak az én véleményem.
Szauron Szájának nem kell "méltóságosnak" lennie. Már a saját nevére sem emlékszik, annyira Szauron rabja, pontosan az ő csicskása. Én akkor éreztem vele kapcsolatban a borzongást, amikor megszólalt. Szvsz a hangját nagyon jól eltalálták, és nála pont ez a lényeg!
Abban viszont teljesen igazad van, hogy Aragornhoz teljesen méltatlan az, amit a követtel tesz.
- Barahir
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
-
- Hozzászólások: 81
- Köszönetek: 0
Ulmo írta:
Barahir írta: Emellett hiányolom azt a Galadriel- monológot. Ő kezdte az első filmet, jobb lett volna, ha egy szép kis zenével társított jelentben be is fejezné, és nem egy ajtóval érne véget ez a nagyszerű történet.
Ezt esetleg mondd az írónakSzvsz pont ez a jó befejezés a filmhez, tökmindegy, hogy mozis vagy bővített verzió.
Egyébként nem igazán értem, mi a baj Szauron SzájávalJó, azt elismerem, Aragon kissé "nem-diplomatikus" módon rendezi le, de ezen kívül nem látok benne más hibát.
A befejezéssel nincs semmi baj- a könyvben.
De a könyv sem Galadriel szavaival keződik ám, ezért nem is nagy gond. A regény is az egyszerű hobbit-világban indul, és ott is ér véget-
A filmben se lenne rossz (főleg, ha sokáig ezzel hetegették a népeket). Ja és sztem az se kifogás, hogy azért nincs monológ, mert Tolkien máshogy fejezte be- elég SOK mindent sem így írt, mégis volt képük megmásítani.
Szauron Szája pedig nem lett elég méltóságos, elég sötét. Ha a lidércek megjelentek, én azért éreztem a borzongást. De itt... mint egy ostoba csicskás, aki ide-oda kapkodja a fejét. Ahogy a feje repül, az is komikus. És hozzáteszem, hogy Aragorn senkit nem ölne meg így, ez abszolút nem az ő stílusa. De ez mind csak az én véleményem.
- tindomiel
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
-
- Hozzászólások: 121
- Köszönetek: 0
Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.
- Ulmo
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
- Hozzászólások: 4133
- Köszönetek: 0
Barahir írta: Emellett hiányolom azt a Galadriel- monológot. Ő kezdte az első filmet, jobb lett volna, ha egy szép kis zenével társított jelentben be is fejezné, és nem egy ajtóval érne véget ez a nagyszerű történet.
Ezt esetleg mondd az írónak
Egyébként nem igazán értem, mi a baj Szauron Szájával
- Noredhel
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
Sophia írta: Nekem összességéban tetszett a film, csak egy dolog van ami nem: Szauron szája. Többen írták már, hogy elég nevetségesre sikerült. Szerintem még a röhejes is enyhe kifejezés!!!
ENNYIRE ROSSZ? Ezt most már látnom kell...
Röhejesebb, mint pl. Pilátus? /ez most nagy OFF volt/
Toujours pur
kiejtés: "liedesz"
- Barahir
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
-
- Hozzászólások: 81
- Köszönetek: 0
Bevallom, úgy vártam már, mint a Messiást, és még csak a filmet láttam az extrákat nem (a rejtetteket igen, és valami ESZMÉLETLEN JÓK), de véleményem azért már van, amit most ki is fejtenék.
A doboz most is gyönyörű, és jó, hogy a korongok felirata magyar. MÉgis van egy nagy hiba a kis füzetben: Extrák, fotógaléria, az ellenség: Szarumán szája (??)
Na és akkor a film. Öszességében a szinkront kár volt a legtöbb helyen kijavítani, sokkal jobb volt eredetileg.
- Szarumán: nagyon tetszett, leszámítva a tűzgolyót (pedig pont PJ mondta hogy nem fogja ilyen hatalommal felruházni a mágusokat, erre tessék). Ez a kedvenc jelenetem egyébként
-Éowyn álma: szép, de felesleges
- Gondor hanyatlása: ez jó, szépek az új képek a városról
- A keresztút: nagyon szép, főleg ahogy kisüt a nap
- Mágusnövendék: hát ez is tetszett, de kár volt Boromirt megjeleníteni, mert így Denethor végképp hülyének tűnik
-Peregrin az őr: tök jó!
_holtak ösvénye: az a koponyaomlásnevetséges, és egy nagy marhaság úgy ahogy van.
-kalózok: megfelelő, jó hogy nem mutatták az egész győzelemt, ennyi is elég
-Trufa bátorsága: felesleges, időhúzás
- Boszorkányúr. nem tetszett, kár volt a botot kettétörni, és emellett Gandalf is ahogy leesik... szörnyű.
- Ispotály: nagyon rövid és nem is jó. Úgy tűnik, mintha Aragorn tevékenysége ki is merülne abban, hogy Éowyn homlokát törölgeti, aki aztán hirtelen magához tér. Pedig nagyon reméltem, hogy elhangzik "a király keze gyógyító kéz", de mindegy...
-Éowyn és Faramir: édeskevés, KI SEM DERÜL ebből, hogy egymásba szerettek. Nagyon nagy kár érte.
-Aragorn és a palantír: ez elmegy, bár hosszabb is lehetne
-Orkok társaságában: felesleges, a kamera ide-oda ugrál. Kár érte.
-Szauron szája: RÖHEJES!!!
Vigyorog idétlenül, mint egy hülye, és ahogy Aragorn elintézi... az az egésznek a csúcsa.
Emellett hiányolom azt a Galadriel- monológot. Ő kezdte az első filmet, jobb lett volna, ha egy szép kis zenével társított jelentben be is fejezné, és nem egy ajtóval érne véget ez a nagyszerű történet.
Tehát: bár tetszik a bőv vált, én szerinzem mégis ez a leggyengébb bővített változat a 3 kötül. Az elkapkodottság jellemzi, mintha ennél már nem gondoltak volna a rajongókra. Sajnálom, mert most már tényleg nincs több remény, nincs több változat. Leszögezhetjük: az élmény közel sem teljes a filmekkel, a könyv az igazi még most is.
- Sophia
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
-
- Hozzászólások: 34
- Köszönetek: 0
Csak a tudatlan gerjed haragra. A bölcs megértő.
- Penngaladiel
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
- Hozzászólások: 2130
- Köszönetek: 0
- Sophia
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
-
- Hozzászólások: 34
- Köszönetek: 0
Csak a tudatlan gerjed haragra. A bölcs megértő.
- Mornambar
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
Túléltünk mindent ami volt
Hej hej hej
Túléljük majd a holnapot
(Hej hej hej
A régi mondás változatlan
A rock örök és elpusztíthatalan!)"
Egy kis Ossian... a lényeg benne va!
mornambar-totto.deviantart.com
-tessék voksolni
E-MAIL CÍMEM: rokkertotto@gmail.com
- Sophia
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
-
- Hozzászólások: 34
- Köszönetek: 0
Csak a tudatlan gerjed haragra. A bölcs megértő.
- Mornambar
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
Mondjuk én megpróbálok védekezni a spoilerek ellen, úgyhogy be se szoktam ebbe a topicba tenni a lábam...
(opsz)
Na jó, de nem olvasom az izéket!
mornambar-totto.deviantart.com
-tessék voksolni
E-MAIL CÍMEM: rokkertotto@gmail.com
- Noredhel
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
olorin.papa írta: Megnéztem a ROTK extráit, és nagyon meg fogott Grant Major mondata: „számtalan házasság, kapcsolat és egészség ment tönkre ezért a filmért”
Valamikor olvastam Ken Follet-től A katedrális című regényt, ott a főhős Tamás kőműves katedrálist akart építeni, és erre ráment a felesége, majd az ő élete is. A felesége halála előtt –bár addig tiltakozott ellene- azt mondta neki: „menjél, és építsd fel a katedrálisodat”.
Itt most visszatérek Grant Major-hoz, meg Tamás mesterhez: igaz hogy az embernek rámennek a kapcsolatai, egészsége, de mindent lehet újra csinálni, csak három dolgot nem: Születni, Meghalni és Katedrálist építeni!
Mert Peter Jakson és Csapata is egy katedrálist épített, egy film katedrálist!!!
:up: :up: :hello:
Te is olvastad? Az egyik kedvenc regényem!!! És nagyon igaz...
OFF vége
Jajj, már nem tudom, hogy bírom ki, míg megveszem...
Toujours pur
kiejtés: "liedesz"
- Olorin.papa
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
Valamikor olvastam Ken Follet-től A katedrális című regényt, ott a főhős Tamás kőműves katedrálist akart építeni, és erre ráment a felesége, majd az ő élete is. A felesége halála előtt –bár addig tiltakozott ellene- azt mondta neki: „menjél, és építsd fel a katedrálisodat”.
Itt most visszatérek Grant Major-hoz, meg Tamás mesterhez: igaz hogy az embernek rámennek a kapcsolatai, egészsége, de mindent lehet újra csinálni, csak három dolgot nem: Születni, Meghalni és Katedrálist építeni!
Mert Peter Jakson és Csapata is egy katedrálist épített, egy film katedrálist!!!
:up: :up: :hello:
"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
- Isilcala
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
-
Ja két kazi van!
"A szerelem megszállotja voltam. Kösz hogy kigyógyítottál!" /Moulin Rouge/
- Tinfang Gelion
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
-
- Hozzászólások: 93
- Köszönetek: 0
Estelio írta: Csatlakozom az előttem szólóhoz, de ha mégsem poént akart lenni az illető kap tőlem egy szegénységi bizonyítványt, no meg egy spéci Hang Szórót.
Nem poén. Az audiokommentában tényleg mindhárman szerepelnek
Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét
- Alyr Arkhon
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
-
Gandalf írta:
koma106 írta:
Dún, a dán írta:
Ringbearer írta: aztaaa 50 perc? de jó!
Sajnos az 50 percből legalább 20 a stáblista bővítése...
A hivatalos rajongói oldal tagjainak nevét sorolják fel.
A dobozon rajta is van, hogy a játékidő 240 perc, azaz 4 óra.
Nem úgy volt ez beharangozva, hogy 50 perc soha nem látott JELENETTEL lesz hoszabb a film? Aki látta mondja már meg hogy mennyi bővített jelenettel lett gazdagabb a film!
Nos, nem egészen. Azt kell figyelembe venni, hogy a mozigép egy másodperc alatt 24 képkockát vetít le, míg a videó/DVD lejátszó 25 képkockát. Ez azt jelenti, hogy otthon a film eleve gyorsabb (és emiatt rövidebb), mint a mozikban. Korábban márt leírtam a számítgatásaimat:
"Az eredeti mozis verzió DVD-n és VHS-en 192 perces (mozigépen levetítve volt 200 perc), ehhez hozzáadtak még plussz 48 percet (ez mozigépen levetítve 50 lenne), tehát: 192+48=240 perc videón és dévédén (ami mozigépen 200+50=250 perces lenne)."
A stáblista és a köszönetnyilvánítás kb. még fél óra, ezért nem fért rá az egész egy db. VHS-re.
Mégis két kazettán lesz/van?
"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/
"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
- Estelio
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
- Hozzászólások: 528
- Köszönetek: 0
- Felagund
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
- Hozzászólások: 6412
- Köszönetek: 2
Our knees do not bend easily
- Old Hawk
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
-
- Hozzászólások: 59
- Köszönetek: 0
Tegnap a MM-ban (mert hülye azért nem vagyok), megvettem a bővítettett, otthon elővettem a két előző bővített részeket és kiteregettem az ágyra a 12 DVD-t. Hát mit mondjak, pazar látvány volt...
Na de: A ROTK bővített dobozán a fólia alatt van egy ki termékbemutató papírocska, amin a következőt olvastam:
"...továbbá olyan szereplők mint Andy Serkins és Szméagol, no meg Gollam."
Aki ezt írta, az szerintem nincs tisztában azzal, hogy Szméagol és Gollam az ua.
Oldhawk
Old Hawk
Aki szinte már Ent.
- koma106
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
-
- Hozzászólások: 10
- Köszönetek: 0
Gandalf írta:
koma106 írta:
Dún, a dán írta:
Ringbearer írta: aztaaa 50 perc? de jó!
Sajnos az 50 percből legalább 20 a stáblista bővítése...
A hivatalos rajongói oldal tagjainak nevét sorolják fel.
A dobozon rajta is van, hogy a játékidő 240 perc, azaz 4 óra.
Nem úgy volt ez beharangozva, hogy 50 perc soha nem látott JELENETTEL lesz hoszabb a film? Aki látta mondja már meg hogy mennyi bővített jelenettel lett gazdagabb a film!
Nos, nem egészen. Azt kell figyelembe venni, hogy a mozigép egy másodperc alatt 24 képkockát vetít le, míg a videó/DVD lejátszó 25 képkockát. Ez azt jelenti, hogy otthon a film eleve gyorsabb (és emiatt rövidebb), mint a mozikban. Korábban márt leírtam a számítgatásaimat:
"Az eredeti mozis verzió DVD-n és VHS-en 192 perces (mozigépen levetítve volt 200 perc), ehhez hozzáadtak még plussz 48 percet (ez mozigépen levetítve 50 lenne), tehát: 192+48=240 perc videón és dévédén (ami mozigépen 200+50=250 perces lenne)."
A stáblista és a köszönetnyilvánítás kb. még fél óra, ezért nem fért rá az egész egy db. VHS-re.
Köszönöm a profi és kimerítő magyarázatot.
- Noredhel
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
Kicsit berekedtek volna.
Toujours pur
kiejtés: "liedesz"
- Olorin.papa
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
Phaedra/Namarie írta: Nekem a következő tűnt fel: amikor az orkvezér kiadja a parancsot: "hozzátok a farkasfejet"- egy nagy csomó ork elkezd feltartott kézzel szurkolni. Ez még nem volna baj, de: míg szurkolnak vagy beesteledik, vagy a sötétség jön közelebb, de valami miatt az volt az érzésem, hogy elég sokáig drukkoltak a Grondnak ahhoz feltartott kézzel, hogy ezalatt simán lelődözhették volna őket a várból...
A sötétség meg kellett, mert az idővel nem jöttek volna ki:
Amikor Samuék felmásztak a lépcsőn, akkor adták ki a jelet.
Akkor nap reggel gyújtotta meg Pippin a jelzőtüzet, este lerohanták Osgiliatot
ez a T+1nap
ekkor indultak Theodenék Dunhargba
T+2:reggel Faramír visszavonul, délután megtámadja az orkokat
T+3: Theodenék még Dunhargban vannak, Faramírt összeszedik a kapu előtt, délutánra felvonulnak az orkok a város előtt, és jön a kapu betörésének a kísérlete, ekkor Gothmog ekkor adja ki a parancsot Grond bevetésére
Ekkor még Theoden Dunhargban van!!!
T+3:reggel indul Theoden, az utra ami 3 napig tart
A kaput Theoden érkezése előtti estén törték be, vagyis itt két nap telt el, mire Grond megérkezett, gondolom a hidakat is meg kellett erősíteni, meg az utat is meg kellett teni vele.
Addig a feltartott kezű ujjongók vissza tudtak a kapu elől vonulni, és volt idejük egy kis nyílpárbajra a városiakkal
"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
- Gandalf
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
-
koma106 írta:
Dún, a dán írta:
Ringbearer írta: aztaaa 50 perc? de jó!
Sajnos az 50 percből legalább 20 a stáblista bővítése...
A hivatalos rajongói oldal tagjainak nevét sorolják fel.
A dobozon rajta is van, hogy a játékidő 240 perc, azaz 4 óra.
Nem úgy volt ez beharangozva, hogy 50 perc soha nem látott JELENETTEL lesz hoszabb a film? Aki látta mondja már meg hogy mennyi bővített jelenettel lett gazdagabb a film!
Nos, nem egészen. Azt kell figyelembe venni, hogy a mozigép egy másodperc alatt 24 képkockát vetít le, míg a videó/DVD lejátszó 25 képkockát. Ez azt jelenti, hogy otthon a film eleve gyorsabb (és emiatt rövidebb), mint a mozikban. Korábban márt leírtam a számítgatásaimat:
"Az eredeti mozis verzió DVD-n és VHS-en 192 perces (mozigépen levetítve volt 200 perc), ehhez hozzáadtak még plussz 48 percet (ez mozigépen levetítve 50 lenne), tehát: 192+48=240 perc videón és dévédén (ami mozigépen 200+50=250 perces lenne)."
A stáblista és a köszönetnyilvánítás kb. még fél óra, ezért nem fért rá az egész egy db. VHS-re.
- Sophia
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
-
- Hozzászólások: 34
- Köszönetek: 0
A drága nővérkém mesélte, hogy ők a barátjával csak azért veszik meg majd a Gyűrűk Ura trilógia bővitettjét mert az mindig is érték lesz(pénzbeli
Az ilyeneknek vétek egy ilyen művet eladni!!!(még akkor is ha a saját testvéremről van szó!)
Csak a tudatlan gerjed haragra. A bölcs megértő.
- Sophia
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
-
- Hozzászólások: 34
- Köszönetek: 0
Ti azt akarjátok, hogy halálra röhögjem magam itt a gép elött?
Csak a tudatlan gerjed haragra. A bölcs megértő.
- Noredhel
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
-
Toujours pur
kiejtés: "liedesz"
- Alyr Arkhon
-
- Nem elérhető
- COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
-
Sophia írta:
Isilcala írta: Lehet, hogy majd a Tesco kinyomja a Tesco Gazdaságos Gyűrűk Ura 3 bővíettet! A szalag pár nap múlva tönkremegy, a tok szakadt, de olcsó! Ki tudja?
Ez nagyon tetszik!!!![]()
![]()
Tegyük hozzá hogy a három rész együtt kb 24 perc és csakis kék-piros-fehér színek vannak benne.
"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/
"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/






