Tábori keretjáték

Több
19 éve 11 hónapja #192279 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Placet!

Esetleg a végéhez hozzá lehetne illeszteni a tábori feladatokat is? persze hasonló stílusban.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja - 19 éve 11 hónapja #192262 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Nah...
Tegnap (két meccs után ;) ) ezt sikerült hevenyészve összekaparnom:
(Hangsúlyozom: ezt én sem tartom még jónak, de erről elindulva kéne megírni valamit (Ádám/Ery???)

Középfölde Első Korának 455. éve XY, Z népéből

A tél beálltával Morgoth félelmetes lángtengert engedett szabadon Angband északi erődjéből, ami elpusztította az előtte elterülő zöldellő síkságot. A tűzfolyók nyomában százezernyi ork, és a félelmetes sárkány, Glaurung támadt a megmaradt védőkre, és megtörte a csaknem négyszáz éve fennálló ostromzárat Angband körül. Sok tünde erősség, mely eddig dacolt a gonosszal, leomlott, és Morgoth legelszántabb ellenségei pusztultak el romjaik alatt, vagy a kilátástalan harcban a könyörtelen ellenséggel. Rengetegen menekültek keletre, vagy Doriathba kértek bebocsátást, amit még Melian királyné bűvös Öve védelmez.
Bár bátran harcoltál az óriási túlerő ellen, néped felmorzsolódott, s menekülni voltál kénytelen, odahagyva a szeretett földet, mit eddig otthonodnak neveztél. Azon kevesekkel együtt, kik még népedből maradtak, az északnyugatra fekvő Hithlumba próbálsz eljutni, mert a hírek szerint oda most még nem ér el Morgoth keze.
Várakozással telve indulsz az ősi föld felé, hol már többen rejtőznek Morgoth haragja elől. Utad során egyre több kóborlóval találkozol, kik közül többen (nagy örömödre) saját néped tagjai. Megújult erővel indultok tovább, hogy egy olyan helyet találjatok, ahonnan kiindulva megfelelhettek Morgoth kihívásának. Vigyáznotok kell azonban, mert a szétszakadozott menekülők között megbújhat nem egy Morgoth kémei közül...


Véleményezést kérek (különösen a vége gázos egy kicsit... :? )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #192132 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Meglesz, Ádám! ;)

Én is pont ilyesmikre gondoltam :up:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191882 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Felagundhoz csatlakoznék, valóban néhol nehézkes a szöveg, meg kis vessző-helyrerázás sem ártana.
ÉS igen, a tábori eseményekről a cél kijelöléséig kéne beszélni szvsz. Tehát, hogy összefognak abban a reményben, hogy egyszer majd bosszút állhatnak és megtámadhatják Angbandot...(itt jöhetne a "lehetőségek tárháza", pl. kereskedelem kiépítése törpökkel, az élelmiszertermelés, fegyvergyártás, harci gyakorlatok, hagyományápolás, stb. VAGY ezt mind csak a helyszínen vázoljuk fel. Szerintem a szövegben adjunk így példákat.)
Viszont sokkal több kellene az előtörténetbe, tudjuk, hogy a Szilmarilok szűkebb körben ismert, mint a GYU, még aki olvasta, az sem biztos, hogy emlékszik rá. Szóval ha úgy kezdjük, hogy a Dagor Bragollach után, akkor ez eléggé mélyvíz. Első Kor, Noldák Végzete, háború Morgoth ellen...
Tudom, hogy az esti mesélés ezeket hivatott bemutatni, de azt már ismétlésre, helyszíni beleélésre szánnám. A levélben kéne valami korrajzszerű. Csak visszafogottan.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191735 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Szerintem a második részt kollektíve el kéne hagyni, mert a szitu ugye az lesz, hogy amikor megérkeznek, akkor látják egymást először, és csak akkor merül fel az ötlet, hogy alapítsanak várost (ezt persze mi katalizáljuk majd :D )...


De nekem (mint a szöveg "tulajdonosának" :P ) nem tetszik az első rész sem, szvsz végzek rajta módosításokat. (Egyszerűen azért nem, mert ez nem tábori meghívónak íródott...) Ötleteim már vannak, majd pénteken nyélbe ütöm (előbb nem nagyon van rá időm... :roll: )

Télleg (megint megkérdezem): Hányan jelentkeztek 30-áig???

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191715 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték

Felagund írta: [size=9:1r2r6c9h]És a copyright? :lol: [/size]

Nézzenek oda! Ahelyett, hogy megtiszteltetésnek venné, hogy az ő szövege kerül be! Jellemző! :P :evil:
Szerintem korrekt a szöveg. A végkifejletet meg Fingon nagykirályt talán ki lehetne hagyni így első körben, ráérnek még megtudni később. De amúgy szerintem nem baj, ha magából a tábor eseményeiből is kapnak egy kis ízelítőt, szóval szerintem a második fele is maradhat.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191663 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Kriszana: egyetértek. Placet.

[size=9:2nm0xgzk]Felagund: tudjuk, hogy Copyright[/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191636 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Szerintem a tábori események leírását nem kéne túl bő lére fogni, hadd legyen meglepetés!

[size=9:19ipwodx]És a copyright? :lol: [/size]

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191619 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Május 15-ig ki kell küldenünk a leveleket a jelentkezőknek.
Az alábbi szöveg kerül be "Kerettörténet" címen. OK?

Előtörténet:A Dagor Bragollach (Váratlan Láng Csatája) vereségei után megtört az ostromzár Angband körül, és a noldáknak, és a velük szövetséges embereknek menekülniük kellett. Fingon földjén, Hithlumban a szétszakadozott seregekből egy kisebb csoport verődött össze, és egy jól védett helyen megalapították Esgalmar (am.: Rejtett Ház) városát. A túlélők közt emberek és tündék egyaránt voltak, és valamennyiüknek oka volt a szomorúságra, mert nem akadt egy se, amelynek nem kellett volna elesett hősöket gyászolnia. Szerencsére úgy tűnt, hogy kezdetben Esgalmar rejtve maradt Morgoth szeme elől, mert a fosztogató ork hordák egyenlőre elkerülték. Szóbeszéd járta viszont, hogy a Noldák Balvégzete itt is munkál, s tündét, embert egyaránt sújt, de az erős szívűek hitték, hogy a kis városka egyszer majd nyíltan dacolhat Angband fenyegetésével...

A tábori események története:A túlélők nem tétlenkedtek, tudták, hogy Morgoth seregeinek támadása pusztán idő kérdése. Ember és tünde testvérként fogott össze, és egymást segítve, egymás tudásából kölcsönösen merítve készültek fel. A város elöljárói bölcsen, az alapoktól indulva építették fel a város gazdaságát, iparát, hogy amikor eljön az idő, keményen megfizessenek a Bragollachban elesett társaikért. Esgalmar kézművesei, fegyverkovácsai szinte pihenés nélkül dolgoztak, mert sejtették, csupán idő kérdése, hogy Morgoth mikor sújt le rájuk újra. Hét év elteltével a város már egy erőddel ért fel, és katonai ereje is oly számottevő volt, hogy nyílt támadást tudtak indítani Morgoth ellen. Ennek híre eljutott Fingon nagykirály és Círdan, a falasi tündék urának fülébe is, akik segítséget nyújtottak a támadáshoz, ami így fényes győzelemmel zárult. A későbbi időkben Esgalmar az emberek és tündék minden sorscsapáson átívelő barátságának szimbólumává vált.


Kéretik véleményezni - sikítson, akinek nem tetszik

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189579 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték

Felagund írta: És honnan tudom elérni???


webmail.tolkien.hu/ :arrow: Igen :arrow: Igen :arrow: majd Felhasznáóinév: felagund@tolkien.hu (tehát a teljes mail cím kell), jelszó :arrow: Bejelentkezés.

Nekem nem olyan egyszerű ám eljárogatni a talikra privát okok miatt, ezért ha eltudtam volna menni egy táboros megbeszélésre is, elmentem volna. Amúgy mikor lesz a következő?

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189410 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték

kriszana írta: Küldd a tabvez@tolkien.hu -ra, és akkor mindenki megkapja, akit érint.
Továbbá Felagund és Angwen, mindkettőtöknek mostantól él egy tolkien.hu-s e-mail címe, de ez természetesen - amennyiben nem lesztek addig MTT tagok - csak a tábor végéig.


Jókor szólsz, mikor már szétküldtem... :roll:

És honnan tudom elérni???

Ja, és :P :P :P :P
(ez az utolsó mondatnak :lol: )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189408 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték

Felagund írta: Üdv mindenkinek!

Brisa: gyere el egyszer egy tábori megbeszélésre ;)

Ankalimon: lehetne esetleg, hogy a keretmese aktuális verzióját feltesszük a tolkien.hu-ra, es így mindenki (persze csak akit érint) hozzáférhetne?

A 3.1-es verziót a következő 10 perc folyamán elküldöm az érintetteknek...


Küldd a tabvez@tolkien.hu -ra, és akkor mindenki megkapja, akit érint.
Továbbá Felagund és Angwen, mindkettőtöknek mostantól él egy tolkien.hu-s e-mail címe, de ez természetesen - amennyiben nem lesztek addig MTT tagok - csak a tábor végéig.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189400 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Üdv mindenkinek!

Brisa: gyere el egyszer egy tábori megbeszélésre ;)

Ankalimon: lehetne esetleg, hogy a keretmese aktuális verzióját feltesszük a tolkien.hu-ra, es így mindenki (persze csak akit érint) hozzáférhetne?

A 3.1-es verziót a következő 10 perc folyamán elküldöm az érintetteknek...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189213 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori keretjáték
Valaki elmesélhetné már nekem is a sztorit. Csak annyit tudok, hogy az Első Korban játszódik és nem lesznek hobbitok. Szóval mélyen alulinformált vagyok. :D

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #188824 Írta: Ankalimon
Tábori keretjáték téma létrehozva Ankalimon által
A Nyári Tábor keretjátékával kapcsolatos információk.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.174 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére