Tábori program

Több
19 éve 9 hónapja #208705 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Tábori program
Amúgy Brisa, szerintem ne aggódj túl sokat! Az elején az utazás izgalma, meg a fáradtság bőven elég lesz nekik. Hagyni kell arra is kis időt, hogy pihizzenek egyet. Iszonyú fárasztó lesz az út! Főleg, ha olyan meleg lesz, mint tavaly volt.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208703 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Tábori program
Szerintem jó lenne, ha minden csapat ugyanabban az időben gyűlne össze első nap. Leginkább azért, mert akkor igy nem kell egyesével szedegetni az embereket, hanem mindenki tudná, hogy ekkor és ekkor csapattali, továbbá igy nem zavarnánk egymást, megbeszélhetnénk, melyik csapat hova vonul. (Nekem pl. tetszene a szinpad előtti tér :) )


Kőszeggel kapcsolatos kérdések:
Hogy fogunk egybetartani több mint száz embert? Az út során még oké, de bennt a városban?
Jól tudom, hogy hideg kaja lesz? Biztos lesznek jó páran, akik be akarnának ülni egy étterembe...

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208660 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
Nekem tetszik ez is. Csak azt nem értem, hogy minek két óra a lepakolásra? Nem elég egy?

Nálam a banda kb. 80%-a új, ebből következik, hogy borzasztóan szoronganak. Az a két óra pont elég lesz arra (meg az utazás), hogy a feszültségek az egekig csapjanak. Szerintem jobb lenne minél előbb lehűteni és megnyugtatni a társaságot.

Mondjuk ha nem gond, hogy én előbb trombitálom össze a népet, mint ti...

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208649 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program
Embörök! Ügyrendi javaslat:
Nem lenne jobb, ha előbb lenne a köszöntő és csak utána a csapatcsevej? Tábvezek egy csomó fontos dolgot mondanak el, amire különben is rákérdeznének.
Kb. 14 órakor érkezünk meg Velembe. Két órát kell hagyni a lecuccolásra, utána 4-től lehetne a köszöntő (fél ötig). Fél öttől fél hétig csapatolás, majd fél héttől vacsora. Aztán megy minden mint a karikacsapás :)

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205713 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program
eddig 99%, h kapunk a kolesztol technikai cuccokat. diri rabolintott, hetfon megveszem a hianyzo kabelt, oszt jo.

amink lesz:
-erosito
-hangfalak (2 db, asszem 600W, de ebben nem vagyok biztos)
-kevero
-mikrofon (kerdeses, de akkor sincs gond, ha nem lesz, a gepre is ra tudunk kotni egyet)
-kabelek

amit nem tudtam szerezni:
-hosszabbito
-cedek dogivel (mert ugye kene szamla...)
-projektor
-reszecskegyorsito ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204641 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Véreim: remek ötletek, és szerintem enny már talán elég is (nem vettétek észre, hogyha egy helyre összezsúfolunk X db MTT-st, akkor spontán módon kitalálják, hogy érezzék jól magukat? ;) )

Ja, és egyéb hirdetnivaló:

BÖLCSEKET ÉS CSAPATVEZETŐKET VÁROM JÚLI 12-ÉN (HÉTFŐ) DE 10.00-KOR VALAHOVÁ (LEHETŐLEG VÉGSŐ) MEGBESZÉLÉSRE! (a hely még megbeszélés tárgya)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204619 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program
No, összeollóztam pár dolgot eső esetére a múlt nyári felhozatalból:
B. TERV (ESŐ ESETÉN)

Hősének
Lényeg: a bárd hőséneket költ a csapat minden egyes tagjáról és önmagáról, valamint a csapatról, mint egészről, amelyet elő is ad (a többiek kísérhetik). Ez lehet akár heroikus, akár bátor jó Sir Robin, akármi.
Időtartam: egy este
Résztvevők: bárd, herold

Újságkészítés (Középfölde Kurír)
Lényeg: az előző napi események rövid összefoglalása napi hírlap szintjén
Időtartam: cikk
Résztvevők/szervezők száma: heroldok/3 fő szerkesztőgárda
Anyagigény: számítógép, scanner, nyomtató, papír

Kvíz
Lényeg: hosszú kérdéssorozat, felmérendő a résztvevők tudásszintjét többféle témában, három kategóriában: film, alap három könyv (magyar kiadás), Tolkien-korpusz (eredeti)
Időtartam: 1 óra
Résztvevők: Bölcsek, bárdok, opcionális
Levezető: Telcontar?, Ulmo?
Anyagigény: fejenként 1 kérdéssorozat, ceruzák, javítókódok

Portya
Lényeg: A csapatok kapnak egy-egy listát, minél több olyan dolgot kell a táborba szállítsanak, ami a listán szerepel. Mindezt meghatározott időn belül. Ilyesmik lehetnek a listán:
Hozz egy lovat, traktort, minél több kék tárgyat, bundáskenyeret, görögdinnyét, szalonnát, információt (Hová mentek a helyi iskola tanulói kirándulni az idén, Ki a legöregebb a faluban)
Pénzt nem szabad fizetni a dolgokért de ellenszolgáltatást (pl. adnak érte valami mást, amit máshol kell szerezni) lehet.
Résztvevők: csapat
Levezető:
Anyagigény: előzetes adatgyűjtés, papír, toll

Társasjátékok
GYU társasjáték, malom, sakk, Ki nevet a végén, kártya, Activity

Szabad program

Színdarabok
Lényeg: 5-10 perces folytatásos történetet írnak a csapatok, mindig az előző csapat sztorija után, és elő is adják.
Időtartam: megírás (max. fél nap) + 10 perc előadás
Résztvevők/szervezők száma: csapat
Anyagigény: toll, papír

Gyümölcs – állat játék:
Lényeg: Összeállítunk egy listát, amiből minden egyes csapat kap egy példányt. A lista bal oldalán állat, illetve gyümölcs neveket írunk egymás alá, a jobb oldal szabadon marad az aláírások számára. A játék lényege az aláírásgyűjtés. A szervezők közül, szükséges számú embert kinevezünk a listán szereplő állatnak, vagy gyümölcsnek. A játékosok azonban nem tudják, hogy mely szervezők vesznek részt a játékban és azt sem, hogy hol tartózkodnak. A "gyümölcsök és állatok" sem árulják el kilétüket, csak teszik a napi dolgaikat. Duma, evés, cigi stb.… A játékosoknak meg kell találniuk, hogy ki kicsoda a listán.
Pl.: az első 5 név: Alma, macska, ló, banán, aranyhal…
A játékosok megkörnyékeznek valakit, akiről feltételezik, hogy ő az alma. Valakit megkérdezik: ’Te vagy az alma?’ Tegyük föl, hogy az illető nem az alma, hanem a macska. Csak annyit mondhat: ’Nem, nem én vagyok’ De azt már nem mondhatja meg, hogy ő tulajdonképpen ki, és hogy egyáltalán benne van-e a játékban. Nem adhat segítséget a játékosoknak. Ha megtalálták az almát és visszamennek hozzá, akkor ismét kérdés: ’Te vagy a macska?’ És miután ő az, aláírja a papírt. Tehát pl. banán majd csak akkor fedheti fel kilétét, amikor látja, hogy az alma, a macska és a ló már aláírták a listát. Nos ekkor a játékosainknak már 4 aláírása van. Az a csapat győz, aki leghamarabb összeszedi az aláírásokat.
Természetesen átnevezhetnénk a játékot és a szereplőket is. Nagyon jó játék, a mi táborainkban mindig bejött!
Időtartam: 1-2 óra
Résztvevők: csapat
Levezető:
Anyagigény: papírok és tollak

Filmnézés – végszükség esetén, lehet 3 este filmnézés…

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204604 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori program
Esőnap: Szerintetek mi lenne az eredménye egy olyan vállalkozásnak, hogy szerepekre osztva felolvasnánk a GYU-ból, vagy a Szilből? Ez szokatlan dolog, jól is elsülhet. Beépíthető a csapatmunkába pl. mint legendamesélés..

Spontán zenélés, sok hangszer lesz. Csendkirály... :roll:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204566 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program

Morgana írta: Elméleti kardforgatás okatatás?...


Miert ne?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204518 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tábori program
na igen...

Szal, a kard rendjenek programjait (egy részét) enyhe eső esetén lehetne az erdőben tartani, vagy ez nagyon elszállt ötlet? mondjuk a nyilazás akkor bukta... (tényleg, arról hogy döntöttetek? Mármint ha mások is szeretnék kipróbálni? Tudom, hogy sokan mennének más rendekbe, s sztem ez megoldható lenne. Ha érdekel titeket hogyan gondoltuk, beírhatom.)
Azt kizártnak tartom, hogy 10 napig olyan lepra legyen az idő,bár igaz, amire lehet, arra fel kell készülni.

Esőterv: tudom, hogy ezzel is az agyatokra megyek, de hiába no: szakbarbár vagyok:))). Ha minden kötél szakad, quenyázok elég sokat, csak leköt jó pár embert (még nem tudom, hogy az előadásom milyen hosszú legyen, kb. hány emberre lehet számítani - hogy fénymásolni tudjak, azért kérdem, na meg hogy felkészülhessek rá). Minden nap nem megy ez persze, de 1-2 órai elfoglaltságot be tudok tervezni, ha kell.

Más: lehetne Tolkien klubszerűen egy-egy beszélgetősarkot kialakítani a tetű időjárás során, ahol a Szilmarilokba, a HOME-ba lehetne jobban elmélyedni (ezzel nem venném el a Bölcsek kenyerét:)), ha kell ebben is részt tudok venni.

Nyilván nem szerepjáték tábor, de esetleg 1-2 GYU társas sem ártana... a fiatalabbak biztos részt vennének benne, ha kimenni nem lehet, az előadások meg nem izgatják őket.

Hirtelen ennyi.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204462 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program
Népek,

épp az imént volt nálunk egy szép kis zuhé, ami eszembe jutatta, hogy nem nagyon van még válságtervünk.

A házon belül a fedett részen elfér két foglalkozás és a belső, átlalakított teremben is egy. Illetve a hálókkal is számolhatunk (bár inkább a csapatok részére (3 nagy háló van).

Helyszín ezek szerint van kb. elég (bár jó szűkösen). Viszont mit kezdünk a Kard rendjének programjaival, hiszen őket kizárólag szabadtéri programokra küldjük... :-/
Elméleti kardforgatás okatatás?...

M

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204185 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tábori program
2 ötletem van, amit fel lehetne használni, mindegyiket kipróbáltuk a cégnél, ahol dolgozom.

1) (ennek feltétele, hogy megtaláljam azt a papírt, amin volt...) A lényeg: hajótörést szenvedünk, a mentőcsónakba ugyan mindenki belefér, de a felvihető cuccok mennyisége meglehetősen korlátozott. A cuccok többek között: olaj, zsineg, biztosítótű, szextáns, gyufa, esernyő, stb. vagy 20 darab tétel. A feladat: a csapat állítson fel egy sorrendet, a legontosabbtól kezdve. Mire is jó ez? Egyrészt ugye túlélőképesség (a megoldást hajózási szakemberek adták meg, magyarázattal együtt) tesztelésére sem utolsó, na meg persze arra, hogy hogyan próbálják megyőzni egymást az emberkék: kik a visszahúzódók, kik a hangadók, kinek milyen a stílusa, mennyire ragaszkodik az álláspontjához, stb. Akár a kerettörténetbe is bele lehet építeni (eredetileg luxusyacht volt, de ezt simán át lehet alakítani, hogy tündehajó, s a telerek segítenek).
Időtartam: kb. 30 perc/csapat. What say you?

2) egy kis memóriajáték (többek között). Feladat: 60-70 kis tárgyra kell emlékeznie a csapatnak, amit egy zsákból kiborítunk eléjük. A játék menete: Előtte beszélgethetnek - itt már látszik mennyire tudnak együtt gondolkozni, dolgozni (pl. meg tudnak egyezni-e abban, hogy ki mit figyel, mi pl. anno a színekre koncentráltunk, hogy Józsi a kékeket jegyzi meg, Pista a sárgákat, stb., de segítséget nem kaphatnak a játék vezetőjétől). Erre van egy perc. Utána kiborítjuk a cuccot, egy percük van a memorizálásra (duma nincs). Utána elszaladnak messzebb s 3 percük van, hogy leírjanak mindent, amire emlékeznek. Aztán vissza, elsorolják, hogy mire emlékeztek. Ha nincs meg minden, újabb egy perc, s így tovább, amíg mindenre nem emlékeznek. Időtartam: kb 20 perc / csapat.

hirtelen ennyi. Igyexem előkotorni az elsőt, a másodikhoz meg igazán nem kell nagy felkészülés:)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203600 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Tábori program
Tegnap a csapatvezetői megbeszélésen felvetettük, hogy össze kéne gyűjteni azokat az ismerkedős, csapatépítő játékokat, amiket ismerünk. Jó lenne, ha mindenki, aki tud valami játékot, megosztaná a többiekkel. Lehet itt a fórumon, de emailben is, hogy könnyebb legyen összegyűjteni.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #202186 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta: És még valami: Ana: most jössz, vagy sem?

kriszana írta: Hiába is reménykedsz, Felagund, ott leszek legalább lesz kivel vitatkozni


Hurrah! :lol:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #201958 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program
Tsókolom népek!

Csütörtökön 19:00tól a CD-fű ben "Rendi-gyűlést" hívunk össze :-)
A megjelenés senkinek nem kötelező, de nagyon melegen ajánlott a rendi vezetőknek ;-) (Galadh, Előd, Szofi, Lamorak, Gandalf, Aeglos, Vewy, Loth)
Továbbá számítunk még Telcontar és Brandir hathatós segítségére + mindenki másra, aki erőt/kedvet érez magában, és ötletei is vannak.

Elöljáróban: csapvez kiképzés pénteken 17:00-kor találka a Kálvin tér metrókijáratánál - de erről bővebben Brisa és Finc fog írni nektek hamarosan

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #201556 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program
Véletéenül átszerkesztettem Ana hozzászólását...
Ezer bocs...
:heu:

Ana írta:

Felagund írta:
És még valami: Ana: most jössz, vagy sem?

Hiába is reménykedsz, Felagund, ott leszek legalább lesz kivel vitatkozni

Szóval: elfér a házban 140 ember a 2 közösségi helységben, de csak 2 részletben. Kb 100 fő elfér a fedett teraszon, és további 40 fő a földszinti belső szobában, amit "ebédlő" néven futtatnak idén. Mert a szoba beljebb került.
Brisa, szerintem is jó 5let, hogy minden csapat kapjon egy szobát, csak szerintem nincs 6 szoba...

Ery, már beszéltem Lélivel a szindarabosdiról. Szerintem mindegyik előadásnak tudunk biztosítani egy "főpróba" szerű előadási lehetőséget, hogy Kapolcs előtt tesztelhessék a dolgokat.

És egyébként örömmel jelentem, hogy a csapatbeosztások készen vannak:-) Alig fél órája lett készen teljesen Ankalimon és Brandir, nos és Szürke hathatós segítségének köszönhetően.
_________________
"Maradj fölöslegesnek, s a titkokat ne lesd meg, s ezt az emberiséget, hisz ember vagy, ne vesd meg..."

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #201553 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program
És egyébként örömmel jelentem, hogy a csapatbeosztások készen vannak:-) Alig fél órája lett készen teljesen Ankalimon és Brandir, nos és Szürke hathatós segítségének köszönhetően.


WOW, és jejejejeje!!!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #201421 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Brisa írta: Szerintem azt kellene megnézni, h mi az a program, amit a házban is meg lehet tartani.

Mivel én nem voltam tavaly: van egy nagy közösségi helység, ahová befér 150 ember és még marad egy színpadnyi hely az előadásokhoz?

Akárhogy erőltetem az agyam, szerintem nincs. A színpad szabad téri...

Brisa írta: Összesen hány szoba van? Mert rossz esetben minden csapat/rend kaphatna egy szobát a tevékenységeihez.

Ez jó 5let!


És még valami: Ana: most jössz, vagy sem?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #200854 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program
Egy kérdés, ill. észrevétel.

Ha a drámaíró pályázat eredményes lesz, vagyis lesz egy olyan darab, amit be tudunk mutatni Kapolcson, úgy célszerű lenne, ezt a darabot a táborban (a Szkíták mellett) bemutatni. Ez főpróbaként is funkcionálhatna.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #200760 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
Szerintem azt kellene megnézni, h mi az a program, amit a házban is meg lehet tartani.

Mivel én nem voltam tavaly: van egy nagy közösségi helység, ahová befér 150 ember és még marad egy színpadnyi hely az előadásokhoz?

Összesen hány szoba van? Mert rossz esetben minden csapat/rend kaphatna egy szobát a tevékenységeihez.

Amúgy arra is gondolni kell, h ha "árvíz méretű" esőzés lesz, akkor a sátrasokat is meg kell menteni a fulladástól és a tüdőgyuszibácsitól.

Ana, sok sikert holnapra! Egy jó nagy kalappal. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #200743 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

kriszana írta:

Felagund írta: Kriszana: kérlek mondd el mi a helyzet az Oisin-ügyben (úgy értem milyen vetülete van a tábor szervezésére vonatkozóan. Az ügyről magáról nincs "hivatalos" véleményem, és feltett szándékom, hogy nem fogok belefolyni.)
Akkor most Oisin jön, vagy nem, és ezzel párhuzamosan mi van veled???

Jelen pillanatban midnenki várakozó állásponton van ma délután 6 óráig. Többféle vélemény képviselteti magát az elnökségen belül, ma születik döntés. Azzal eldől minden. S bár eddig nem így nézett ki, mostmár joggal reménykedem egy nem-ben, vagy egy döntetlenben. Ez utóbbi az elnökségnek volna kényelmes.
Nem nagyon tudok mit írni: csak azt, hogy ma dől el minden.
Velem nincsen semmi: holnap államvizsgázom, ezért nem is leszek ott az elnökségin - bármennyire is nyilvános. Utána pedig - remélem - hogy egy óriási hajrá lesz tábor ügyben!


Nah, ezzel nem lettem okosabb... :?

Amúgy sajnálattal jelentem, hogy megvágtak növénytanból, úgyhogy a vizsgaidőszakom kitolódott Júli 5-ig (jó esetben... :roll: )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #200740 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta: Kriszana: kérlek mondd el mi a helyzet az Oisin-ügyben (úgy értem milyen vetülete van a tábor szervezésére vonatkozóan. Az ügyről magáról nincs "hivatalos" véleményem, és feltett szándékom, hogy nem fogok belefolyni.)
Akkor most Oisin jön, vagy nem, és ezzel párhuzamosan mi van veled???

Jelen pillanatban midnenki várakozó állásponton van ma délután 6 óráig. Többféle vélemény képviselteti magát az elnökségen belül, ma születik döntés. Azzal eldől minden. S bár eddig nem így nézett ki, mostmár joggal reménykedem egy nem-ben, vagy egy döntetlenben. Ez utóbbi az elnökségnek volna kényelmes.
Nem nagyon tudok mit írni: csak azt, hogy ma dől el minden.
Velem nincsen semmi: holnap államvizsgázom, ezért nem is leszek ott az elnökségin - bármennyire is nyilvános. Utána pedig - remélem - hogy egy óriási hajrá lesz tábor ügyben!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #200738 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Alcarcalimo írta: Nem'tom, Felagund mellon hogy áll e témával Sindarin ügyben, illetve a többiek...

Az előadásom (hogy úgy mondjam) szerkezetkész ;)

Kriszana: kérlek mondd el mi a helyzet az Oisin-ügyben (úgy értem milyen vetülete van a tábor szervezésére vonatkozóan. Az ügyről magáról nincs "hivatalos" véleményem, és feltett szándékom, hogy nem fogok belefolyni.)
Akkor most Oisin jön, vagy nem, és ezzel párhuzamosan mi van veled???

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #200589 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program
Sziasztok Kedvesek!

Örömmel jelentem, hogy megjártuk Velemet, belesüllyedtünk a sárba nyakig - főleg szegény Lau -, majdnem bőrig áztunk, egy jót sétáltunk, a tavaly ültetett fáinkat is meglátogattuk.
Hazafelé a dübörgő eső lemosta az autókat, így már tisztán térünk haza Budapestre.
Csak egy párbeszéd a nap hangulatát idézendő:
beszélgetés az ablakból (mi a lépcsőnél állunk, a néni az ablakból lóg ki):
"én: Jó napot kívánunk, Kovács Krisztina vagyok, a Magyar Tolkien Társaságtól jöttünk.
A gondnoknéni furcsa arcot vág, nagy szemeket mereszt majd közli: én olyanról még nem hallottam...
én: Bársony Miklósnét keresem...
néni: én vagyok...
én: tegnap beszéltünk telefonon, a Tolkien tábor, tetszik tudni...
néni: jah, igen, emlékszem....
néni előmerészkedik, bemutatkozások...néni elkezdi bemutatni az épületet: ez itt a veranda, de legtöbbször ebédlő gyanánk szolgál...
Ancalimon: itt táboroztunk tavaly... - mosolyog a kissé negatív beállítottságú hölgyre
beljebb megyünk, a szoba ajtajában
néni: nekem valami harripotter van felírva...
Ancalimon: Gyűrűk Ura - mondja, és belép a szobába a néni mellett...
néni: hát nekem harripottert mondtak.. - motyogja"

ez nem is a nap hangulata volt :-) az ennél sokkal jobban sikerült

A lényeg: 70 helyett, 67 helyünk van, tehát erre valamit ki kell találni (ha valakinek 5lete van, azt örömmel vesszük)
A zuhanyzó felújítása annyiban nyilvánul meg, hogy mostmár működik az összes zuhanyrózsa
ültethetünk fár az üdülő területére - örömmel vennék
tavaly óta szinte semmi sem változott:-)

ÉS drukkoljatok, hogy a tábor ideje alatt ne essen az eső, vagy max csak 1-2 napig. Mert esős nyár jön, és ha elmos minket...
szóval igaza van Brisának: kell egy B terv.
Tehát mostantól várjuk a javaslatokat a nem szabadtéri programokra, amivel leköthető a táborlakók jórésze.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #200340 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tábori program
Kedves Annák:)

az előadásokkal kapcsolatban szeretnék kérdezni valamit. Említettem, hogy szívesen vállalnék Quenya előadást, illetve rövidke kis tanfolyamot esetleg. A programban láttam, hogy benne van az, hogy "előadás", de nem tudom, hogy mennyi időt szántok e témára, illetve van-e info, hogy mekkora az igény. Csak azért kérdezem, mert ha rövid tanfolyam lenne, akkor ahhoz az anyag megvan, csak le kell másolnom. Ha mást képzeltek el (akár 1-2 órás tanfolyamot, vagy verselemzést, akármitz), szívesen megcsinálom, csak tudnom kéne, mert meg kell írnom addig, illetve sokszorosítanom.
Nem'tom, Felagund mellon hogy áll e témával Sindarin ügyben, illetve a többiek... _Neo gondolom írásrendszerezik, Ankalimont is láttam, hogy esetleg quenyázna... csak azért, nehogy átfedés legyen az előadások között.

Köszi:)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #200096 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program
En szivesen viszem a sajatom, ha a szallitast jol meg tudjuk oldani.

Rengeteg anyag naprakeszen figyel rajta, sok zene, az ossze LotR movie + sokegyeb...

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #199888 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Szvsz egynél jóval több gép kéne... :roll:

Gondoljatok a rengeteg nyomtatnivalóra...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #199885 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program

kriszana írta:

_Neo írta:

_Neo írta: Kerdes: milyen elektronikat szeretnetek a taborba? Jo lenne gyorsan megmondani, hogy el lehessen intezni.

Ja igen: az erosito feltetele a tavaly elpredalt kabel csereje ß)


Jo lenne, ha a heten erre valaszt kapnek, kulonben nem tudok intezkedni...

Mellesleg Brisa nem mond hulyeseget!

Jó, hogy emlékeztetsz rá, hogy Brisa nem mond hülyeséget...
Elektronika: kivetítő/lepedő (ha ez elektronikának számít), projektor, legalább 1 számítógép (+ 1 ember, aki tud és szeretne vágni minden este 1-1,5 órát) - most hirtelen ennyi jut eszembe.

ergo nemafilmet nezunk ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #199627 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Tábori program
Kedves csapatvezetők!

Mint már korábban szó volt róla, Brisával tervezünk egy felkészítést a leendő csapatvezetőknek. A felkészítés itt azt jelenti, hogy közösen megbeszéljük, hogyan kéne csinálnunk a dolgokat, mi egy vezető feladata, hogyan tudjuk megoldani a felmerülő problémákat, konfliktusokat minél hatékonyabban, illetve minden egyébről beszélhetünk, ami szóba kerül.

Két időpont közül kéne választani: június 24. csütörtök, illetve június 25. péntek, késő délután.

Légyszi emailben vagy priviben írjátok meg, kinek melyik időpont lenne jó. Nagyon szeretném, ha ezen az alkalmon mindenki ott lenne. Mindenki alatt értem Áfit, Alcart, Telcontart, Brandirt, Brisát és engem, mint csapatvezetőket, illetve a két tábvezt, Kriszanát és Morganát.

Üdv: Finc :)

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #199485 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program

_Neo írta:

_Neo írta: Kerdes: milyen elektronikat szeretnetek a taborba? Jo lenne gyorsan megmondani, hogy el lehessen intezni.

Ja igen: az erosito feltetele a tavaly elpredalt kabel csereje ß)


Jo lenne, ha a heten erre valaszt kapnek, kulonben nem tudok intezkedni...

Mellesleg Brisa nem mond hulyeseget!

Jó, hogy emlékeztetsz rá, hogy Brisa nem mond hülyeséget...
Elektronika: kivetítő/lepedő (ha ez elektronikának számít), projektor, legalább 1 számítógép (+ 1 ember, aki tud és szeretne vágni minden este 1-1,5 órát) - most hirtelen ennyi jut eszembe.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.204 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére