Tábori program

Több
19 éve 9 hónapja #199479 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program

_Neo írta: Kerdes: milyen elektronikat szeretnetek a taborba? Jo lenne gyorsan megmondani, hogy el lehessen intezni.

Ja igen: az erosito feltetele a tavaly elpredalt kabel csereje ß)


Jo lenne, ha a heten erre valaszt kapnek, kulonben nem tudok intezkedni...

Mellesleg Brisa nem mond hulyeseget!

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #199440 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
Szerintem gondoskodni kellene egy B tervről is. Ha az időjárás továbbra is ilyen változékony lesz, akkor bizony előfordulhat sok programot elmos az eső...

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #199016 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program
Kerdes: milyen elektronikat szeretnetek a taborba? Jo lenne gyorsan megmondani, hogy el lehessen intezni.

Ja igen: az erosito feltetele a tavaly elpredalt kabel csereje ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #197949 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program
Felagund: na látod! :)

Mindkettőtöknek: Kösz! :)
Egyeztessetek Telcontarral - meg a programokkal.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #197942 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Brisa írta: Felagund, azért ilyen mértékű precizitásra nem, gondoltam. A kószáinknak bőven elég lesz, hogy "az ottan egy futóbogár". :mrgreen:

Amúgy asszem a kószáknak a praktikum a lényeg: "az ilyen kicsi és piros bogyótól feldobod a talpad, tehát NE EDD MEG!" Vagy: "ez a szőrös, rózsaszín pók megzabál téged, ha az útjába kerülsz!!!" Esetleg: "ha orra esel egy gyökérben, tégy a homlokodra egy ilyen levelet, attól talán megjön az eszed!" :mrgreen: [size=9:18ybike6](Egy kicsit nyúzott vagyok. :roll: )[/size]


OK, azt akár én is vállalom ;)

[size=9:18ybike6]Csak félek a sok kérdéstől... :roll: [/size]

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #197833 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
Felagund, azért ilyen mértékű precizitásra nem, gondoltam. A kószáinknak bőven elég lesz, hogy "az ottan egy futóbogár". :mrgreen:

Amúgy asszem a kószáknak a praktikum a lényeg: "az ilyen kicsi és piros bogyótól feldobod a talpad, tehát NE EDD MEG!" Vagy: "ez a szőrös, rózsaszín pók megzabál téged, ha az útjába kerülsz!!!" Esetleg: "ha orra esel egy gyökérben, tégy a homlokodra egy ilyen levelet, attól talán megjön az eszed!" :mrgreen: [size=9:1bb6to1q](Egy kicsit nyúzott vagyok. :roll: )[/size]

Szóval Felagund, van olyan futóbogár-faj, amelynek gyógyereje van, és egy másik, ami meg embert eszik? Lenne értelme ennyire precízen megkülönböztetni az egyes fajokat?

Szerintem azért egy Növény- és Állathatározóval simán el lehet boldogulni. Én is elboldogultam még általános iskolás koromban is.


Unga-bunga a vizsgához!

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #197657 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Morgana írta:
Felagund, ez nem terepgyakorlat, és nem gyakjegyre megy - hanem lelkes érdeklődőknek.
De majd körbekérdezek másokat. ;)



Jó, OK, de akkor is nagy munka (nagyobb, mint hinnétek!)

És holnap gyakUV-zek növényrendszertanból (az kb ugyanez a téma ;) ) úgyhogy nem érintenek túl jól az ilyenek :lol:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #197656 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program

Brisa írta: A hétvégén támadt egy ötletem. (Lehet, h nem lesz újdonság.)

Szóval a Kard Rendjének egy feladata lehetne. A kószáknak fel kellene térképezniük Velem flóráját (és faunáját), amelyből összeállíthatnának egy könyvet. (Lehet préselni, rajzolni növényeket stb.)

Anyag igény: Egy vagy több Növény- (és Állat-)határozó meg egy-két lelkes biológus. :wink:


(Bocs, ha már túl késő.)


Nekem alapvetően nagyon tetszik az ötlet, és sztem meg is valósítható, csak tényleg néhány lelkes biológus kell.

Talán nem is állandó, hanem egy délelőtt, délután programként.
Mi meg szereznénk hozzá valami szép papírost.


Felagund, ez nem terepgyakorlat, és nem gyakjegyre megy - hanem lelkes érdeklődőknek.
De majd körbekérdezek másokat. ;)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #197646 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Brisa írta: A hétvégén támadt egy ötletem. (Lehet, h nem lesz újdonság.)

Szóval a Kard Rendjének egy feladata lehetne. A kószáknak fel kellene térképezniük Velem flóráját (és faunáját), amelyből összeállíthatnának egy könyvet. (Lehet préselni, rajzolni növényeket stb.)

Anyag igény: Egy vagy több Növény- (és Állat-)határozó meg egy-két lelkes biológus. :wink:


(Bocs, ha már túl késő.)


Ahhoz szakértő kéne, és azt nem vállalom... :shake:

Ha Telcontar el tudná hozni Orsit, vagy Arient, jobb lenne, de ez szvsz egyrészt hatalmas feladat, másrészt a faj szintű határozáshoz szinte minden esetben specializált szakember kell...
(pl csak futóbogárból van Magyarországon vagy 900 faj, és ezt kb 1 ember tudja határozni ;) )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #197644 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
A hétvégén támadt egy ötletem. (Lehet, h nem lesz újdonság.)

Szóval a Kard Rendjének egy feladata lehetne. A kószáknak fel kellene térképezniük Velem flóráját (és faunáját), amelyből összeállíthatnának egy könyvet. (Lehet préselni, rajzolni növényeket stb.)

Anyag igény: Egy vagy több Növény- (és Állat-)határozó meg egy-két lelkes biológus. :wink:


(Bocs, ha már túl késő.)

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #196218 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program
S hogy ne érezzétek magatokat információ híján addig sem, míg találkozunk:
:arrow: Múlt héten kiküldtük a leveleket.
:arrow: A jelentkezők száma meghaladta a 150 főt.
:arrow: Néhány embert kénytelen voltunk visszautasítani, ők várólistán vannak, ha valaki visszamondja, akkor lesz nekik hely
:arrow: A csapvezeknek és a bölcseknek nem küldtünk levelet és csekket. Mindkettőt a megbeszélésen adjuk majd át.
:arrow: Ezen a héten véglegesítjük a programokat, és megtörténik az első "összmegbeszélés".
:arrow: Június közepén küldjük a népnek a második levelet, melyben megkapják a második csekket is, és a csapatbeosztásukat is
:arrow: Brisa és Finc június folyamán tart egy "csapvez-gyorstalpalót", ahol elmondják majd, mire kell odafigyelni, hogy minden simán és gördülékenyen menjen - ezen érdemes lesz minden csapveznek részt venni.
Ha kérdés van, szóljatok!
Üdv

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja - 19 éve 10 hónapja #195892 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program
Sziasztok!

A félreértések elkerülése végett:

KEDDEN 19:00kor a CD-fűben keretjáték és tábori program végelegesítése címén jönnek össze a bölcsek! (Eddig Ery, Ádám, _Nijó és Ancalimon szólt, hogy jön, és Felagund, hogy nem)

CSÜTÖRTÖKÖN 19:30kor, szintén a CD-fűben egy össznépi megbeszélés lesz csapatvezőknek és bölcseknek, és mindenkinek, aki olvassa ezt a topikot. (eddig Fin, Brisa, Ery, Ádám, Felagund, Telcontar, Alcarcalimo és Brandir jelezte biztosra, hogy jön)

Amennyiben a bölcsek nem jelennek meg kedden a CD-fűben, úgy kénytelenek leszünk nélkülük befejezni a munkát. (merthogy kósza hírfoszlányok jutottak el hozzám, hogy vannak, akik nem tudnak jönni, bár felénk senki nem jelezte, hogy nem megfelelő számára az időpont...)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #195035 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta: Emberek (főleg Ana és Morgana)!

Hogy állunk???
Úgy értem levelek szétküldése, csoportbeosztás, program szervezése (következő tali)???

Esetleg a különböző munkafázisokat lehetne itt dokumentálni... :roll:

Egyszóval: ÉBREDJÜNK, NÉPEK!!!


Felagund,
ezekben a topicokben elsősorban a tábori keretjáték és programok dolgait beszéljük meg, s úgy emlékszem, téged is erre kértünk meg.

Nyugodj meg, a munkálatok folynak, még ha számodra láthatatlanul is. Az éppen aktuális infokat pedig elolvashatod a tábori topicban.

De amint küldesz egy kedves levelet, amiben udvarisan megkérsz minket, hogy írjuk meg, mi hol tart éppen, nem fogunk visszautasítani. Hiszen mi is tudjuk, hogy szervezőként te is személyes felelősségednek érzed a tábor profi lebonyolítását.


Egyébként éppen most küldtem emailt, amiben ismét tetemre hívom a népet.
Sok szeretettel várunk majd Titeket!
:D

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #194820 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
Én úgy tudom, vannak ijászok közöttünk. Pl. Beleg. Lehet, ő is tudna segíteni.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #194816 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program

Alcarcalimo írta: lehet, hogy elvetélt ötlet, majd megmondjátok:
íjászkodás, hm?
egyet fel tudok ajánlani, s gondolom tudnánk többet is szerezni. nem lenne rossz sztem.
Alcar


Nem rossz ötlet! De kell keresni egy megfelelő helyet, ahol nyugodtan lehet lövöldözgetni. Talán a terepszemle kapcsán többet tudhatunk.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #194725 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tábori program
lehet, hogy elvetélt ötlet, majd megmondjátok:
íjászkodás, hm?
egyet fel tudok ajánlani, s gondolom tudnánk többet is szerezni. nem lenne rossz sztem.
Alcar
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #194710 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program
Egy Kósza ötlet: Harci alakzatok betanulása? 20 emberrel már egész jól lehet. Klasszikus phalanx, Makedón phalanx, római formációk.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #194256 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Emberek (főleg Ana és Morgana)!

Hogy állunk???
Úgy értem levelek szétküldése, csoportbeosztás, program szervezése (következő tali)???

Esetleg a különböző munkafázisokat lehetne itt dokumentálni... :roll:

Egyszóval: ÉBREDJÜNK, NÉPEK!!!

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #193936 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori program
asszem 150 körül

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #193824 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Bocs, megint megkérdem: hányan jelentkeztek mostanáig???

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #193342 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Telcontar: vannak jók, ezeket felírom (pl a tünd-híd :up:)

De javaslom olvasd el a keretjátékot a maga teljében, akkor meglátod, hogy sok felajánlásod már korábban szerepel ;)

Ezen kívül a magam részéről felajánlok egy "Térképészet, iránytű- és tájolóhasználat" fedőnevű programot, kb 30 fő részére, kb 3/4 óra elméleti, és 1,5-2 óra gyakorlati résszel (svédpálya)
Igény: kb 6-7 tájoló (??? ft)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #193315 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Tábori program
A Kard Rendjének javasolt programjai (Mindegyiket szívesen ellátom)

Kard és lándzsaharc oktatás, ütőfákkal, védőfelszereléssel. Külön programként ütőfa és páncélkészítés.
Idő: naponta fél óra, célszerűen reggeli és zuhi előtt, tornaként.
Anyagigény:
1 bot fejenként (erdőből)
ütőfákhoz 4 hosszú seprűnyél, 1 m polifoam, két tekercs erős szig-szalag, és van még négy használt ütőfa
védőfelszereléshez (4 páncél, 4 sisak, 4 pár kesztyű) 8 m polifoam, 20 méter zsineg, 4 pár különböző méretű ócska bőrkesztyű, ha igényesre akarjuk csinálni, akkor tabardot is rávarrunk, az négy adag kelme.
Árak: polifoam 1500 Ft/m, állítólag a feléért is van, utánanézhetek, kesztyű 500 Ft/pár, kínain talán kevesebb, seprűnyél: 300-600 Ft.

Lehet simán a régi ütőfákkal is, de egymás ellen csak úgy játszhatnak, ha védőfelszerelést csinálunk, minimálisan sisak és kesztyű kell. Szelídebb lehet, ha Vileda műanyag partvisnyelet használunk, az könnyű és üreges, de elég könnyen törik (mondjuk becsomagolva nem tudom).

Lovagi Torna
Nagy bunkókkal kell kitaszítani a másikat a kijelölt körből. :) kell hozzá két hosszú bot (erdőből), amelynek mindkét végét vastagon be kell tekerni rongyokkal, polifoammal stb. és mehet a haddelhad. 3 körös egyenes kieséses rendszer.
1-3 órás program a nevezők számától függően, esetleg 50 kilón aluliak és fölüliek kategóriákban

Titkos jeladások a vadonban
Előadás a természetben használt titkos jelekről, amelyek az értő szem számára megmutatják, hová van tüzifa rejtve, merre van jó vadászterület, hol ólálkodnak orkok. Ezekből a jelekből fejlődtek ki a harmadkor északi kósza rúnái, amelyeket Aragorn társai is használtak és üzentek egymásnak.
Egy órás előadás.

Tündehíd
Lórienben látott (olvasott) módon föld fölött egy méterrel kifeszített köteleken kell átmenni egyik fától a másikig. :) Egyszerű dolog és meglehetősen szórakoztató De sok más pozícióba is lehet kötelet kötni mászásokhoz.
Kellék: 3*10 méter hosszú kötél (árát nem tudom, outdoor boltban kell érdeklődni)

Írottkő túra
Oda-vissza 16 km kirándulás, nagy szintkülönbséggel. Csak kitartóknak.
Hat-nyolc órás program

Harci stílusok, haditechnika Középföldén - előadás
(Szvsz ezt Erynek kellene vállalnia)

Akadályverseny (a végén kellene egy hatalmas akadályverseny, ez tavaly is így volt tervezve, ahol mindenki kamatoztathatja a táborban szerzett elméleti és gyakorlati tudását, egy kicsit élő szerepjáték hangulattal)

Nagy hirtelen ennyi
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #193296 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Tábori program
A csapatépítő programok nagyon be szoktak jönni, példa erre Várgesztes is (nem a kijelölt feladatot követtük, hanem "szembemondtuk" egymásnak első benyomásainkat a másikról). A titok: nem kötelező jellegű programnak kell lennie, hanem látszólag spontán, valami másból errefelé hajlónak. Ne feledjük, hogy más közösségekkel szemben itt nagyfokú bizalom és nyíltság és ezzel együtt kíváncsiság van az emberekben, akik még nem illeszkedtek be, azok meg különösen vevők ilyenre. Itt fel lehet oldani a szégyenlősségüket.
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #193259 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Brisa: nem én döntöm el (sajnos vagy nem sajnos, ez most mindegy), csak jeleztem, hogy tapasztalataim alapján ezek nem szoktak bejönni, sőt!
[size=9:5h1sh5f7]De ha te bizonyítod, hogy nincs igazam, akkor természetesen belátom ;) [/size]

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #192863 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta: Ezen kívül (mint már mondtam) határozottan ellene vagyok az ilyen "teamépítő" jellegű foglalkozásoknak... :?


Bocs Felagund, amiért nem dobtam ki rögtön a kukába az ötletemet és a meggyőződésemet. Nem tudtam, hogy te döntöd el, mely programok kerülnek be és melyek nem... :?

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #192809 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tábori program
Nem értem, mintha már be lett volna osztva szinte az egész, hogy mikor milyen program lesz, nem? Most mi változott? Miért lett hirtelen kevés a program? Egyáltalán: hol van lyuk, ahová ki kéne találni valamit, és mit számoltál a már eddig meglévők közé? (Csak kiindulópont gyanán.)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #192720 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Ez azért nem jó, mert a nép különböző rendekre van osztva, és a különböző rendek programjai nem egyszerre végződnek, és egy renden belül is több különböző program van, tehát elég valószínűtlen, hogy egyszerre 6-7 embernél több legyen munka nélkül, ráadásul azok is nagy valószínűség szerint más-más helyen...
Ezen kívül (mint már mondtam) határozottan ellene vagyok az ilyen "teamépítő" jellegű foglalkozásoknak... :?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #192711 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program

Az ún "rendi programok" nagy része nem fedi le a programra szánt 3 órát (pl. az előadások döntő többsége!). Ezért vagy többfélét kell tartani egy blokkban, különböző kezdési időpontban (ez megnehezíti a szervezést, mert már így is rengeteg programot kell szervezni), vagy az ilyen programokat valahogy elnyújtani, amennyire lehetséges, és a fennmaradó időt szabadidővé tenni (szvsz ez a legrosszabb megoldás K). Másik kérdés, hogy ismételjünk-e programot a tábor során. Ez egyrészt az előző kérdésre is választ adna, másrészt aki egyszer lemarad, az másodszor már talán el tud menni. (avagy a nagy sikert aratott programokat ismételnénk meg, hasonló okból)


Szerintem ne szabadidővé tegyétek, hanem ezek az időszakok pont jók lehetnek arra, hogy a csapatok saját magukkal foglalkozzanak.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #192308 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Tisztelt kollégák/kolléganők!

Még MINDIG nem tudjuk, hogy mik lesznek a Kard, a Hárfa és a Könyv népének programjai!!!

Legyetek szívesek aktiválni magatokat!!!

Ilyen formátum volna a legjobb:

Cím
Felelős
Rövid leírás
Idő/anyagigény


Dolgozzanak azok a kis szürke sejtek!!!

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #192254 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program

_Neo írta: Minden resztvevo free lefejezest kap Kriszanatol ß)

Oké, rendben :lol:
legalább hű maradok, elitista, ultragonosz hírnevemhez :twisted:
ne mondhassák hiába :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.218 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére