Tábori program

Több
19 éve 10 hónapja #192040 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program

Leguanember+ írta: :D :D Hát ez jó. Végiggondoltam, hogy persze akkor kell vízicsatát játszani, mikor szép idő van, hogy mindenki megszáradhasson. Mert ugye Velem nem kimondottan kánikulás hely. De _Neo, az eső hogy nem jutott eszembe... :lol:
De ha már víz, akkor legyen Búvár Kund emlékverseny. Csak tolkienizálni kell. Kirakunk egy lavór vizet, és bele kell dugni a fejet, és lélegzetvisszatartás... Párosával vagy mérve, esetleg körben-karikában.

És akkor eszembe is jut a Troll-torna. Ez még nem tudom, pontosan mi lesz, de jól hangzik és már körvonalazódik. Tényleg, az első kori noldák hallottak a trollokról/látták őket?


Ha mar versenyeknel tartunk: soron kivuli hobbit sorivo-verseny? ß)
Szigoruan 18+ es jol elbujva, hogy a tabvezek ne lassak ß)
Elso dij: egyhetes detoxberlet
Masodik: ingyen gyomormosas

Minden resztvevo free lefejezest kap Kriszanatol ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #192025 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Nekem nem maga az ötlet nem tetszett (én ugyan nem szeretem az ilyen vizes izéket, de felőlem lehet, max nem veszsek részt benne) hanem az, hogy (mint már többen rámutattak) nincs megfelelő hely!!!

De ha találtok, ami nektek (és persze a táborozóknak) megfelel, tőlem annyit locsoltok, amennyit akartok

[size=9:3011ipkt]Fürdőruhás tüncik, mmmm... ;) Csatlakozom _Neohoz... :lol: [/size]

Mi ez a Troll-torna???

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #192012 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program

Leguanember+ írta: És akkor eszembe is jut a Troll-torna. Ez még nem tudom, pontosan mi lesz, de jól hangzik és már körvonalazódik. Tényleg, az első kori noldák hallottak a trollokról/látták őket?


Tényleg jól hangzik! A noldák jól ismerték a trollokat, elsőkézből szereztek információt róluk...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191905 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori program
:D :D Hát ez jó. Végiggondoltam, hogy persze akkor kell vízicsatát játszani, mikor szép idő van, hogy mindenki megszáradhasson. Mert ugye Velem nem kimondottan kánikulás hely. De _Neo, az eső hogy nem jutott eszembe... :lol:
De ha már víz, akkor legyen Búvár Kund emlékverseny. Csak tolkienizálni kell. Kirakunk egy lavór vizet, és bele kell dugni a fejet, és lélegzetvisszatartás... Párosával vagy mérve, esetleg körben-karikában.

És akkor eszembe is jut a Troll-torna. Ez még nem tudom, pontosan mi lesz, de jól hangzik és már körvonalazódik. Tényleg, az első kori noldák hallottak a trollokról/látták őket?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191894 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori program
A rét, ami mellesleg tele lesz sátorral. Vagy ez másik rét? A táboron kívül kéne, de nem túl messze... ezt már le is szavaztam magamban. A táborban van csak töltőállomás.
Vagy azt kell kiókumlálni, hogy azon a 120 embernek viszonylag kis helyen hogyan lehet ezt vmilyen rendszerben játszani, vagy mégiscsak kivinni őket, vagy hagyni az egészet a maga medrében folyni :roll: És egy nagy vizes banzáj a vége -elvégre lazítani is kell néhanapján.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191891 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program

Morgana írta: "Lehetne a táborban egyik nap egy vízi csata, amit a csapatok egymás elllen "vívnának" vízipisztolyokkal, lufibombákkal, stb, persze fürdőruhában. Minden csapatnak lenne egy "vára" és egy zászlója, amit meg kell szerezni."


Tenyleg jo otlet ß)
Csini furdorucis janyok mindenfele... Nyami! ß)
A vizipisztolyt nehez belemagyarazni a tolkieni mitologiaba...

Van egy masik verzio is: kizavarjuk a nepeket az esobe. Ezzel megsporoljuk a vizipisztoly/lufi koltsegeit, es lesz viz is, meg minden.

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191888 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta: Jó, csak múltkor még azt mondtad, hogy "nem kell nekik mindent tudni..." ;)

Azt mondtam, hogy MÉG nem kell nekik mindent tudni.
Mostmár itt az ideje...

Morgana, sztem Aeglos ötlete fenomenális! :hello:
Csináljuk meg. A rét - ami bár kissé lejtős - sztem tökéletes ennek kivitelezésére.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191850 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta: Hááát... :?

Konkrétan hol lehetne ilyet rendezni???


Felagund, ha az ötlet nem tetszik, azt mondd, mert a többit megoldjuk, mint Angieék a medencézést.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191843 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Hááát... :?

Konkrétan hol lehetne ilyet rendezni???

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191842 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program
Sziasztok!

Aeglos ötlete, nekem nagyon tetszik.
Bele tudjuk tenni a Keretmese valamelyik játékába?

"Lehetne a táborban egyik nap egy vízi csata, amit a csapatok egymás elllen "vívnának" vízipisztolyokkal, lufibombákkal, stb, persze fürdőruhában. Minden csapatnak lenne egy "vára" és egy zászlója, amit meg kell szerezni.
azért javaslom ezt, mert Velemben nincsen semmilyen fürdési lehetőség, és sokak szerették volna... ez egy alternatív megoldás ;) Persze dedós, de végülis nyár van meg szünet, biztos, hogy lenne aki lelkesedéssel fogadná...."

Sztem az alapötlet nagyon jó, esetleg pofozhatjuk ízlésünk, meg céljaink szerint, de ez az ötlet a vízzel, sztem nagyszerű!

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191839 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

kriszana írta:

Felagund írta: Ana: nem kéne végre elküldeni a keretmese-sztorit a csapatvezetőknek is? Csak hogy mindenki tudja, hogy miről van szó...

Felagund, a csapatvezetőknek ugyanúgy van ide bejárásuk, mint a bölcseknek... :-) Mindent látnak, amit ide beteszel. És szerintem nyugodtan megoszthatod velük te magad, ami idáig készen van, hisz az ötlet, és az első megvalósulása a te gyermeked :wink:


Jó, csak múltkor még azt mondtad, hogy "nem kell nekik mindent tudni..." ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191837 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta: Ana: nem kéne végre elküldeni a keretmese-sztorit a csapatvezetőknek is? Csak hogy mindenki tudja, hogy miről van szó...

Felagund, a csapatvezetőknek ugyanúgy van ide bejárásuk, mint a bölcseknek... :-) Mindent látnak, amit ide beteszel. És szerintem nyugodtan megoszthatod velük te magad, ami idáig készen van, hisz az ötlet, és az első megvalósulása a te gyermeked :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191833 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Jóvanna, nem muszáj a disznótor... :roll:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191799 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program
A hungarocell jó ötlet, csak vigyázni kell a szállításnál, hogy el ne törjön.
Bölcsek beöltözését nem támogatom.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191796 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program

kriszana írta:

Leguanember+ írta: Megnéztem a parafát itthon. Sajnos annyi nincs, mint emlékeztem rá. Egy fél X egyméteres darab, meg ugyanennyi, de darabokban. Ez smafu. De ha kell, utánajárok, hol kapható.

sztem a parafa felejős :arrow: túl drága
marad a csomagolópapír:-) azt úgyis könnyebb elrakni


Hungarocell?
Konnyu, festheto, konnyen faraghato (imdaok vele dolgozni ß) ), akar bevonhato csomagolopapirral is, lehet ra tuzdelni, stb, s nem is draga.

Henna: ha meg mindig erdekli a nepet, nemregiben osszeismerkedtem egy szimpatikus hennas es testfesto holgyemennyel, s beszeltem vele a taborrol is. No, o tudna adni anyagot k**** olcsoert, bekeverve, tolcserezve, minden.
Ha minden igaz, munkatarsak leszunk ß)

Muszaj a bolcseknek beoltozni? :?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191677 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Pajzshoz nem kell méret...

Én inkább a bölcsek beöltöztetésére gondoltam...
Hiába minden szentnek maga felé... :mrgreen:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191674 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta:

Ery írta: Páncél készítés? Kartonból meg lehet oldani. Persze csapatonként 1-et. Szép díszes pajzs (ebben akár a kézművesek is bekapcsolódhatnak, ill. az egyéb díszítés).


Ez jó!!!

Aztán majd a legszebbet megkaphatja Fingon nagykirály! ;)


Akár ő is, bár akkor méretet kellene venni róla. Bár inkább a csapatvezetőket kellene beöltöztetni...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191671 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Ery írta: Páncél készítés? Kartonból meg lehet oldani. Persze csapatonként 1-et. Szép díszes pajzs (ebben akár a kézművesek is bekapcsolódhatnak, ill. az egyéb díszítés).


Ez jó!!!

Aztán majd a legszebbet megkaphatja Fingon nagykirály! ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191669 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program
Páncél készítés? Kartonból meg lehet oldani. Persze csapatonként 1-et. Szép díszes pajzs (ebben akár a kézművesek is bekapcsolódhatnak, ill. az egyéb díszítés).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191637 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Brisa írta:
Ezenbelül? Itt most csapatversenyek kellenének? Vagy egyéni versengés lesz? Vagy itt nem is lesz versengés? Mit takar a "program" szó? Játékokat vagy fogalkozásokat?


Játékokat és foglalkozásokat (előadások, túrák, stb)

Brisa írta: Esetleg számháború? (Erdő és "harc" egy helyen. :wink: ) Akadályversenyek megfelelő körítéssel? Tájékozódási versenyek különböző teljesítendő feladatokkal? Térképkészítés egy meghatározott területről (amit persze csak úgy lehet elkészíteni, ha bejárják)? Fegyverkészítés papírmaséból (bár elég drága mulatság)? Erdőismeret: növény- és állatvilág.

Számháború az egész népnek lesz. Egyik se rossz, majd megnézem hogymint lehetne beilleszteni a meglevők közé

Brisa írta: Természtes, hogy a 'napi csapatprogram' a csapatvezetők hatáskörébe tartozik, és ők lesznek a "kivitelezők" is.
Ez egyátalán nem lenne "mesterséges barátkoztatás". Inkább tudatosan irányított közösségformálásnak nevezném. Ennek természetesen megvannak a maga veszélyei, de a megfelelő szervezéssel és felkészüléssel nagyon sokat nyerhet ezen mindenki. Mi is és a résztvevők is.


Napi csapatprogram (ami kötött) nincs! Max épp annak a csapatnak, aki a produkciójára készül (az úgyis épp elég közösségformáló erővel bír ;) )

Ana: nem kéne végre elküldeni a keretmese-sztorit a csapatvezetőknek is? Csak hogy mindenki tudja, hogy miről van szó...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191616 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program

Leguanember+ írta: Megnéztem a parafát itthon. Sajnos annyi nincs, mint emlékeztem rá. Egy fél X egyméteres darab, meg ugyanennyi, de darabokban. Ez smafu. De ha kell, utánajárok, hol kapható.

sztem a parafa felejős :arrow: túl drága
marad a csomagolópapír:-) azt úgyis könnyebb elrakni

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191521 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori program
Megnéztem a parafát itthon. Sajnos annyi nincs, mint emlékeztem rá. Egy fél X egyméteres darab, meg ugyanennyi, de darabokban. Ez smafu. De ha kell, utánajárok, hol kapható.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #191191 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program

Felagund írta: Ez a kószák fedőneve, tehát valamilyen erdőbenmászkálós, illetve harchoz kapcsolódó programok kellenének nekik


Ezenbelül? Itt most csapatversenyek kellenének? Vagy egyéni versengés lesz? Vagy itt nem is lesz versengés? Mit takar a "program" szó? Játékokat vagy fogalkozásokat?

Esetleg számháború? (Erdő és "harc" egy helyen. :wink: ) Akadályversenyek megfelelő körítéssel? Tájékozódási versenyek különböző teljesítendő feladatokkal? Térképkészítés egy meghatározott területről (amit persze csak úgy lehet elkészíteni, ha bejárják)? Fegyverkészítés papírmaséból (bár elég drága mulatság)? Erdőismeret: növény- és állatvilág.


Természtes, hogy a 'napi csapatprogram' a csapatvezetők hatáskörébe tartozik, és ők lesznek a "kivitelezők" is.
Ez egyátalán nem lenne "mesterséges barátkoztatás". Inkább tudatosan irányított közösségformálásnak nevezném. Ennek természetesen megvannak a maga veszélyei, de a megfelelő szervezéssel és felkészüléssel nagyon sokat nyerhet ezen mindenki. Mi is és a résztvevők is.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190941 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Brisa írta: Felagund, tök jó, hogy az első két napon lesz erre idő, de szerintem a többi 8-ban is lehetne. Csak példát mondok: két nap kevés arra, hogy az egy helyre tömörített emberekből igazi csapat jöjjön létre. Ebből következik, hogy csak később fognak az olyan problémák előjönni, mint az elmagányosodás, a klikkesedés vagy a "potyautazás". Többek közt. Ezeket el lehet kerülni azzal, hogy foglalkozunk ezekkel a problémákkal. (Ez is jó eszköz lehet a kezünkben arra, hogy a felmerülő konfliktusokat szépen megoldjuk.)


Szvsz ezt minden csaptvezetőnek saját hatáskörben kéne elintéznie. Amúgy minden nap van kb 2 óra, mikor nincs kötött program, és akkor a csaptok lehetnek együtt.
Erőltetni nem kéne semmit, mert szerintem a mesterséges "barátkoztatással" épphogy ellenkező hatást lehet elérni.

Brisa írta: Szívesen segítenék a Kard Rendjének programjaiban, ha valaki felvilágosítana arról, hogy mi a szösz az. Vagy legalább arról, milyen jellegű programok kellenek.


Ez a kószák fedőneve, tehát valamilyen erdőbenmászkálós, illetve harchoz kapcsolódó programok kellenének nekik

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190939 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
Leguan, akkor te megértettél. :D

Felagund, tök jó, hogy az első két napon lesz erre idő, de szerintem a többi 8-ban is lehetne. Csak példát mondok: két nap kevés arra, hogy az egy helyre tömörített emberekből igazi csapat jöjjön létre. Ebből következik, hogy csak később fognak az olyan problémák előjönni, mint az elmagányosodás, a klikkesedés vagy a "potyautazás" (nem csinál semmit). Többek közt. Ezeket el lehet kerülni azzal, hogy foglalkozunk ezekkel a problémákkal még időben. (Ez is jó eszköz lehet a kezünkben arra, hogy a felmerülő konfliktusokat szépen megoldjuk.)

Szívesen segítenék a Kard Rendjének programjaiban, ha valaki felvilágosítana arról, hogy mi a szösz az. Vagy legalább arról, milyen jellegű programok kellenek.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190926 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Háát, ilyen lesz az első két nap (terveink szerint)


MÉG MINDIG VÁROM A KARD RENDJÉNEK PROGRAMJAIT!!!

Szégyenlősebbek privibe' is küldhetik!

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190925 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori program
Ráhúzni rá lehet, de a felvetés az volt, hogy álljon rendelkezésre a csapatoknak olyan idő, mikor csak és kizárólag ezekkel foglalkoznak. Tehát nem a tábor szempontjából kreatív tevékenység, hanem előkészítés, csapatépítés és az újak befogadása, ismerkedés. De ezt Brisa sokkal szebben leírtad.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190918 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Hááát...

Szvsz ilyen címmel nem lesz program (:lol:), de ezeket az elveket vélemányem szerint az összes programra rá lehet húzni...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190917 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
Nem alkotni, hanem játszani: "amelynek a célja az ismerkedés, a közösséggé formálódás, a félénk, magányos, peremhelyzetű gyerekek bevonása a csoportba, aztán önismeret, társismeret és még egy sor társaskészség fejlesztése mintegy a játékok mellékhatásaként".

Márha tőlem kérdezted...

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190908 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Brisa írta:

Morgana írta: :arrow: a napi csapatprogram: ez úgy gondolom, automatikus, de főleg a csapaton múlik. Illetve az első két nap csupán az ismerkedésről fog szólni.


Automatikus? Hogy érted?
Az a lényeg, hogy ez is egy előre meghatározott időpontban legyen, épp úgy megszervezve, mint az összes többi program. Különben nem lesz az egészből semmi.


Napi csapatprogram alatt mit értünk?
Olyan időt/feladatot, amikor egy csapatnak a többitől elvonulva kell alkotnia valamit?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.212 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére