Tábori program

Több
19 éve 10 hónapja #190905 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program

Morgana írta: :arrow: a napi csapatprogram: ez úgy gondolom, automatikus, de főleg a csapaton múlik. Illetve az első két nap csupán az ismerkedésről fog szólni.


Automatikus? Hogy érted?
Az a lényeg, hogy ez is egy előre meghatározott időpontban legyen, épp úgy megszervezve, mint az összes többi program. Különben nem lesz az egészből semmi.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190857 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Üdv!

Tolmácsolnám Beleg kérését, miszerint a Cueddo-féle színdarab ne legyen a napi programok közt, hanem inkább egy esti program keretében adjuk elő...

Köszi!

u.i.: Hányan jelentkeztek?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190762 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program
Brisa:

:arrow: Először is legutóbbihoz:
igen, erre nagyon nagy szükség lenne, és talán össze is lehetne vonni valamilyen formában a csapatvezetők trénigjével, hiszen az összes tábvez érdeke a táborozók összetartása. Szóval nagyon támogatom!!!

:arrow: a játékokat talomban tartuk, a következő Keretjátékos megbeszélésen elő kell venni őket, illetve addig a Bölcsek gondolkozzanak, hogy hová (kirándulásba, Végjátékba stb.) tudják beépíteni őket

:arrow: a napi csapatprogram: ez úgy gondolom, automatikus, de főleg a csapaton múlik. Illetve az első két nap csupán az ismerkedésről fog szólni.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190739 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program

Alcarcalimo írta: _Neo torninya, HKF-nek van egy írása a quenya fejlődéstörténetéről, a primitív elvishtől a quenyáig, ha tudod használni s kell, lefordítom a vonatkozó részt. Nem mintha az angol gondot okozna Neked... :mrgreen:


Koszi, erdekelne az iras, viszont egy gondolat meg mindig bant engemet: minek megtanitani nekik egy olyan nyelv leirasat, amelyet a budos eletben nem fognak maskor hasznalni ß)
(magamnak mindenesetre megcsinyalom ß))

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 10 hónapja #190672 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tábori program

_Neo írta:

Alcarcalimo írta: Remélem _Neo tart valamit a Tengwákról is.


Muszaj leszen ß)
Dolgozom az elsokori quenya helyesirason. Tablam mar van, nyELFtan kene... Bar ugysem elsokori quenyat fognak tanulni a nepek...
Irasoktatast megoldjuk, de iden nagyobb szerepe lesz a runikus modoknak (szandekom szerint), mint tavaly, foleg a kezmuvesek koreben.


_Neo torninya, HKF-nek van egy írása a quenya fejlődéstörténetéről, a primitív elvishtől a quenyáig, ha tudod használni s kell, lefordítom a vonatkozó részt. Nem mintha az angol gondot okozna Neked... :mrgreen:
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja - 19 éve 10 hónapja #190591 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tábori program
No, én is szeretnék pár ötletek hozzátenni a táborhoz:

:arrow: Szerintem nagy szükség lenne olyan időre (lehetőleg mindennap), amikor minden egyes csapat ráér saját magával foglalkozni közösségileg. Erre különösen a kezdeti időszakban van szükség, amikor sok az "új". Ez a napi 1-2 óra olyan játékokról szólna mindig, amelynek a célja az ismerkedés, a közösséggé formálódás, a félénk, magányos, peremhelyzetű gyerekek bevonása a csoportba, aztán önismeret, társismeret és még egy sor társaskészség fejlesztése mintegy a játékok mellékhatásaként. Én, Fin és Ankalimon sok olyan játékot ismerünk, amiket az ilyen alkalmak során lehetne bevetni.
Csak egy példa: a csoport körbeül, egy valaki középen. Ettől az illetőtől mindenki kérdezhet valamit. (Tehát ezek a játékok nagyon egyszerűek, nem igényelnek "képzettséget" a levezetésük.)

:arrow: Ha esetleg idén is lesz akadályverseny: a farsangon alkalmazott, Telco-féle játékokat be lehetne itt is vetni: pl. "toll a palackban" és "vizespohár a homlokok közt". Illetve Laurelinnek és Telconak voltak egyéb jó ötleteik is, amelyek a farsangra az estélyi ruhák kímélése végett nem kerültek alkalmazásra. :D (Ezeket tőlük kell megkérdezni.)
Emellett még pár ötlet: 1) Tojást kell kanálban egyensúlyozni egy akadálypályán való végighaladás során. 2) Az akadálypályán egy bekötött szemű társat kell csak szóban végigirányítani. 3) Almaevés a kéz használata nélkül, az alma egy vízzel telt edényben úszik. 4) Céllövölde: vizipisztollyal könnyű tárgyakat kell eltalálni és a földre lökni. 5) "Középföldéről jöttem..." játék (az Amerikából jöttem... stílusosabb változata). 6) Logikai feladatok pl. az alábbi mintára: earl.cfl.hu/tovabbkuldok/riverIQGame.swf [size=9:36p3t9mn](No, sikerül megoldani? :mrgreen: )[/size]

:arrow: Még anno felajánlottuk Finnel, hogy a csapatvezetőknek elmondanánk pár dolgot, amik segítenék a munkájukat majd a táborban. (Ezt egy beszélgetés keretén belül képzeltük el, tehát nem kiselőadást akarunk tartani...)

:arrow: Felvetődött az is bennünk, hogy a tábor előtt kellene egy olyan megbeszélés is, aminek a témája: "Hogyan oldjuk meg a hirtelen felmerülő problémákat, konfliktusokat NORMÁLISAN". Itt szó eshet a "nehezebb fajsúlyú egyének" kezeléséről is. Célszerű kidolgozni egy olyan stratégiát, amely legalább a táborvezetők között elkerülhetővé teszi a konfliktusokat, a veszekedéseket és a kenyértörést. (Ha ez megvan, akkor valszeg nem lesz gond a néppel sem.)

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #190578 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Tábori program

Alcarcalimo írta: Remélem _Neo tart valamit a Tengwákról is.


Muszaj leszen ß)
Dolgozom az elsokori quenya helyesirason. Tablam mar van, nyELFtan kene... Bar ugysem elsokori quenyat fognak tanulni a nepek...
Irasoktatast megoldjuk, de iden nagyobb szerepe lesz a runikus modoknak (szandekom szerint), mint tavaly, foleg a kezmuvesek koreben.

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #190498 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Remek!

Akkor talán kezdjük egy ötletbörzével! (program + felelős formátumban)

Én felajánlom azokat, amik belekerültek a keretmesés irományba
[size=9:2llaa2a5](könnyű nekem :lol: )[/size]

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #190447 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tábori program
Kard rendje. Ők a harcosok, kószák és csavargó szerzetek, igaz-é?
Róluk, illetve a programjaikról kellene összeállítani egy javaslati listát úgy, ahogy a Kézművesekkel tettük. Tehát.
1. Ötletek bemutatása
2. Kifejtés
3. Megvitatás
4. Anyagszükséglet, szervezőigény
5. Ideológia
6. Véglegesítés
(még valami?)
Szükségünk lesz majd elsősorban az ő (értsd: Kard Rendje) programjaik kapcsán egy velemi helyszínbejárásra, valamikor májusban gondolom(nem tudom, tavaly ez hogy történt, mikor). Ez pedig másodsorban sem ártana, hiszen van még felkutatandó helyszín. Ehhez a tevékenységhez a Telcontourist segítségéért folyamodunk: Telcontar, ezennel felkérünk a csapatvezetői tisztségen felül a természetjárós programok főkonzultánsa pozíció betöltésére!

Azt hiszem, hogy nem voltam önkényes, ha mégis, szóljatok! És mielőtt rámutatna valaki, hogy ötletet azt nem írtam: amint készen állok egy a szabad programhelyeket kitöltő (a kószák idejét tartalommal feltöltő)listával, egy percet sem késlekedek majd :wink:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #190165 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Muszáj neki ;)

Gondolj bele, te is úgy kezdted (gondolom) az orosztanulást, hogy megtanultátok a ciril ábécét.

Szerintem ha valaki bármilyen tünde nyelvet akar tanulni, az első lépés, hogy minimum egy módban megtanul tengwarral/angerthasszal írni :lol:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #190158 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tábori program
Hannon le, Felagund.

Figyelembe veszem persze, nem is tervezem "tudományosra" (amúgy is hol vagyok én attól), csak amolyan tájékoztató jelleggel, ami persze aztán átcsaphatna eszmecserébe, beszélgetésbe. Ha van rá igény, jó, ha nem, az sem gáz. Remélem _Neo tart valamit a Tengwákról is.
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #190149 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Jó, fölírom!

De vedd figyelembe, hogy a többség 15-16 éves (nyelvekkel behatóan nem foglalkozó) illető lesz ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #190148 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tábori program
A Quenya nyelvleckék mellett egy kis kiegészítés: szívesen tartanék egy előadást "Tolkien mesterséges nyelvei és szerepük a Gyűrűk Ura világában" címmel. Ebben az előadásban röviden bemutatnám JRRT által megalkotott nyelveket, fejlődéstörténetüket, illetve azt, hogy (szerintem) mennyiben tettek hopzzá ezek a nyelvek a művekhez. Ha van rá igény.
Alcar
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189760 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program

Ery írta: Ahogy a kiadott szövegben látható, szívesen tartanék egy előadást általános stratégiáról.


Ez alatt konkrétan mit értesz?

De leginkább az összefoglalóban nem szereplő programokról ejtsünk szót, magyarán azokról, amiről nem írtam...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189758 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program
Ahogy a kiadott szövegben látható, szívesen tartanék egy előadást általános stratégiáról.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189679 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Nno...

Akkor kérnék ötleteket mondjuk a Kard Rendjének programjára (csak hogy működjön a dolog)!

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189402 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program
Ugyanez sindarinnal ;)

Szabadna megkérdeznem, hogy hány tábori jelentkezés érkezett eddig?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #189368 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Tábori program
Egy valamit azonnal felajánlanék: fogalmam sincs, hogy Amani, vagy Varda jönnek-e a táborba, de nagyon szívesen vállalnék Quenya tanítást, komplett órákat, előre megtervezett anyagokkal, nyelvtannal, szókinccsel, gyakorlatokkal. A fénymásolatokat is el tudom intézni egy bizonyos határig, persze jó lenne tudni, hogy kb. mekkora rá az igény (sacc/kb hány fő), mennyi előadás ill. órára lenne szükség, stb.

nos?

Alcar
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #188832 Írta: Ankalimon
Tábori program téma létrehozva Ankalimon által
Itt értekezünk a tábori programokról


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.182 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére