Nyári fesztiválok 2004.

Több
19 éve 11 hónapja #193921 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Esetleg tudnám vállalni "tündeportrék készítését", bár még csak mostanság kezdtem portrét rajzolni de nem megy olyan rosszul és augusztusig jobban belemennék a tündesisakok és frizurák világába :)
Ha tetszik Nektek az ötlet, akkor jelezzetek vissza és felrakok egy pár általam készített portrét.
Egyébként mostanság olyan 1-1,5 óra alatt készül el egy rajz. Ez lehet hogy sok, de addigra le tudnám szorítani mondjuk max 1 órára.
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #193902 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
szerény véleményem szerint nem ugyanazt kéne vinni a szigetre mint kapolcsra. el is mondom miért. mert teljesen más körből lesznek ott emberek! Pl.: egy tudományos előadás nem hiszem, hogy akkora kört vonzana oda hozzánk mint egy kötetlen beszélgetés.


Kapolccsal most mi van?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #193708 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Legyen KHE Kapolcson vagy Szigeten! :idea: :o :wink:
gilgalad.fw.hu/humor.html (c) by Alyr
[size=9:24iizgjm]Ha előadjuk, lehetek Pippin?[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191737 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Rabyn: nem apukáddal beszéltem, hanem a Fiksz Egyesület elnökével, egyelőre vele megy a szervezés. Az általunk tervezett programot majd elküldöm neki emailben, ha lennél olyan kedves, és priviben megadnád apukád emailcímét, akkor neki is továbbítani tudnám. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191723 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Dodie is mindenképpen jönni fg!! (vagyis kéne neki!!!!)
Szóval ő is kint lesz!
Én arra gndoltam, hogy karkötőket lehetne csinálni. Csomozogatni. és azt is jelképes összegért árulni:)
Áfi pontosan mit beszéltél apuval?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191597 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.

Nólindir írta: Öhm... ez most egy nagyon hülye kérdés, de egyszerűen se időm, se kreativitásom utána nézni:

Mikor lesz az idei sziget?

Bocs, hogy élek :oops:


kb. 10 hozzászólással lejjebb...nézd meg :twisted:
gör-gör

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191595 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.

Stara írta:

Kincső írta: /me tájékozatlan, de mikor lesz Sziget pontosan? :roll:


Augusztus 4-11. :wink:


"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191593 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Öhm... ez most egy nagyon hülye kérdés, de egyszerűen se időm, se kreativitásom utána nézni:

Mikor lesz az idei sziget?

Bocs, hogy élek :oops:

argh
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191588 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Lau, ez szuperszuper szuper ötlet! :D

Te jönnél Szigetre? Mert ha vállalod ennek a levezetését, az nagyszerű lenne! Ha nem, akkor át lehetne adni vki más, kézművességben jártas embernek (Dodie?).

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191580 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Hoztam egy darab ilyet humoros előadással kapcsolatban (meg lehet nézegetni a Humoros előadások topicot :wink: ): gilgalad.fw.hu/humor.html

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191578 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
kézműves cuccos: lehet pl kavicsokat festegetni, vagy festett kavicsokat árulni(mindenféle címerekkel, tüncikékkel stb.)! nagyon szépen néznek ki és roppantul költséghatékony,mert ugye a kavics ingyen van :mrgreen:
meg "ráfestjük a nevét tündéül egy kőre" projekt esetleg, szép emlék az embereknek szvsz. szívesen vállalom ennek a levezetését, csak kérnék egy gyorstalpalót tengwarokból(van némi fogalmam a dologról, csak a magyar átírásról nem...)
tünc

más: lehetne képeslapokat gyártani, pl a rajzversenyképeiből, az olyan olcsó és népszerű holmi...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191537 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Sziget update!

Jelenlegi állás: erősen szervezés alatt (még a Fiksz Rádiósok is most rendezkednek), de úgy tűnik, napijegyből szinte biztos lesz 8-10 darab. Szóval. Tessék elkezdeni gondolkozni azon, hogy milyen produkciót vigyünk a három-öt emberes infopult mellé!

A lentebb, Brandir által beírt kapolcsi programot olvassátok át, ez alapján kéretik jelentkezni és készülni. Akik szóltak nekem itt a topicban v. priviben, azokat felírtam. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191470 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Eljött a május, nyakunkon a nyár, a tanév vége… :twisted: (na jó befejeztem)
Mint látható, az MTT megjelenése a fesztiválokon szervezés alatt áll. Köszönet érte az illetékeseknek.
Eddigi tudomásom szerint a Társaság első nyári programja a Kapolcsi Művészetek Völgyében lesz, ami július 23. és augusztus 1. között kerül megrendezésre. Tekintettel arra, hogy a tábor július 25-ig tart, valamint (vállalva a megkövezést): nem rendelkezünk kellő mennyiségű programmal, a részvételt 3 napra tervezzük, július 29-31.

Ezt az alkalmat szeretnénk arra fölhasználni, hogy a nagyközönséget vonzó programok:
-Színdarabok + Tolkien egyveleg
-Kézműves foglalkozások, árusítás, infópult
mellett, nagyobb lélegzetű tudományos előadásokkal (előadás sorozatokkal) is kiálljunk a publikum elé.

Tervezett programok Kapolcsra:
Tudományos szekció:
= 3 nap, napi 4 db 1,5 órás foglalkozás: 45 perc előadás, 45 perc vita.
= Természetesen ismeretterjesztésre is szükség van, de remélhetőleg ez alkalommal néhány téma alaposabb boncolgatására is mód lesz.
= A lehetőséget kihasználva jó lenne (legalább) egy előadássorozat.

Kreatív szekció:
Reményeink szerint itt is az igényesség fogja jellemezni a megjelenésünket.
Színdarab: (egyik este)
= Ehhez lett kiírva a drámaírói felhívás: a cím már olvasható!
= A kései határidő miatt, már most gondolkozzon el minden később jelentkezni vágyó, hogy a feszített tempót (amit garantálhatok :twisted: ) bírja e majd. Természetesen a próbák kezdete június közepe (érettségi, évvége) után lesz.

Tolkien egyveleg: (másik este)
= Itt számítanánk az Énekkar, Tánckar és a verselni vágyók aktív közreműködésére
= Tánc Laurelen vezetésével
= Az énekkar zeneszerzésben járatos tagjai vezetésével Tolkien verseket fognak előadni. Remélhetőleg még válogatási lehetőség is lesz a dalokból.
= Verselők: Ez alkalommal kizárólag Tolkien versek előadására keresünk embereket.
A jelentkezők remélhetően nagy száma miatt e célra meghallgatást tartunk.

Vásári komédia: (minden nap, nap közben)
= Vásári képmutogató előadásában (Holló színház nagybajuszos, cilinderes emberkéje), Tolkien valamely könnyebb hangvételű történetének elmesélése. Megvalósítás Rayan vezetésével
= Az előadandó történetre (történetekre) várjuk a javaslatokat.
A jelentkezők remélhetően szintén nagy száma miatt e célra szintén meghallgatást tartunk.

Humoros előadás: (nap közben, akár több napon is)
= Végül, de nem utolsó sorban Humoros darab is lesz! Ha legkésőbb május 28-ig érkezik előadásra szánt írás szintén a drama@tolkien.hu címre. (Tárgy: Humoros)
= Előre fogom a fejem, de vitára bocsátom, a kérdést: Humoros előadás legyen e, vagy paródia
-A paródia mellett szól, hogy a hülye is megérti, ha látta a filmet.
-A humoros darab mellett szól, hogy Tolkien Társaság lévén, nem baj ha Tolkien műveinek megismertetésével is foglalkozunk.
-A humoros darab ez esetben azt jelentené, hogy Tolkien egyik történetét adjuk elő, láss csodát: humorosan

Kézműves programok: (folyamatosan)
Várjuk az ötleteket! Ötletet az vessen föl, aki vállalja a project vezetését is.

Sziget augusztus 4-11.:
Minden, ami Kapolcson lesz, sőt!
Feltéve, hogy az adott produkciókhoz szükséges emberek bejutnak. Elsőbbséget élveznek a kis létszámú előadások:
-Tudományos programok (napijegy)
-Képmutogatók
-Kellő számú napijegy esetén a színdarab

Egyenlőre ennyi, lehet ötletelni

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja - 19 éve 11 hónapja #191464 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Felhívás!
Drámaírók figyelmébe:

Saját alkotású drámákat várunk, az MTT keretei között szerveződő színjátszókör számára, nyári (és esetleg későbbi) programjainkhoz.

Aki kedvet érez egy nagyjából fél-háromnegyed órás, a tolkieni „mondakörbe” tartozó, komoly hangvételű színdarab megírásához, az tegye meg most, vagy hallgasson mindörökre.

Amit várunk:
-Legfontosabb, hogy a darab hiteles legyen. Vagyis Tolkien valamelyik írásának (elsősorban Szilmarilok, HOME, GyU) egy részletét, vagy jeleneteit dolgozza föl.
-Most főleg rövidebb műveket várunk. Körülbelül 10 gépelt oldal, vagy 30.000 karakter.

Amit kínálunk:
-Elismerő, baráti vállveregetés.
-A legjobbnak ítélt, és előadásra szánt darab szétboncolását, szerzőjének kiborítását és munkára kényszerítését.
-A beérkezett darabokat az MTT saját szellemi termékének tekinti. Tehát erre a felhívásra azok jelentkezését várjuk, akik hozzájárulnak alkotásuk színreviteléhez (akár a későbbiekben is), és az ehhez szükséges esetleges módosításokhoz!

Tekintettel arra, hogy a nyár közel, sajnos kénytelenek vagyunk közeli határidőt kitűzni:
-Beküldés végső határideje: 2004. június 6. éjfél.
-Beküldés e-mail-ben: drama@tolkien.hu

Kérjük azok jelentkezését is (a fenti címen), akik ilyen témában, előadásra szánt, hosszabb darabot írnának, vagy a közeli határidő miatt nem tudnak most részt venni.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191322 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.

Kincső írta: /me tájékozatlan, de mikor lesz Sziget pontosan? :roll:


Augusztus 4-11. :wink:
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191315 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
/me tájékozatlan, de mikor lesz Sziget pontosan? :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191289 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Üdvözletem!

A kapolcsi fesztivállal kapcsolatban ígértem egy Márta István-elérhetőséget. Nos, a tanárom még szervezi, hogy megadhatja-e nekem a mobilszámot, de legcélszerűbb szerinte az Új Színházat felhívni és az igazgatót kérni. Az ugyanis ő :lol: Holnapra hozok egy pontos telefonszámot.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja - 19 éve 11 hónapja #191277 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Ja és egy aprócska megjegyzés! Aki vidéken lakik és nem ahajt sátorban aludni az jöhet hozzánk 10-15 percre lakom a szigettől, van fürdőszoba és kaja is lesz.))
Szóval így is kalkulájjatok!

És tényleg csak olyan jelentkezzen akire lehet számítani!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191271 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Hogyha szüleim elengednek,akkor én is vállalom a dolgozást!

Örökké nem eshet...
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja - 19 éve 11 hónapja #191268 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
na ezennel jelentkeztem, és télleg komolyan fogok dolgozni, számíthattok rám!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191266 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Nna, kedves Szigetre menni vágyók!

Úgy állapodtunk meg, hogy Szigetre körülbelül azonos programokkal készülünk, mint tavaly nyáron. Azaz előadások, tengwar írás-tanítás (by _Neo), henna, bszélgetős sarok, játékok (akik voltak Hegyalján, azok tudják milyenek), ill. esetlegesen színpadi előadás.

Jelenleg van: 5 db hetijegy, ill. még bizonytalan számú napijegy. Kérek jelentkezést mindazoktól, akik szeretnének ezen feltételek mellett egész héten kinn lenni, és DOLGOZNI! (véresen komolyan) A napijegyek számát még kiderítem, ezek egy nagyobb csoport számára lennének, ha tudunk vmi színpadi előadással készülni!

Kérek jelentkezéseket MOST! A létszám és a határidő limitált, tehát az első pár jelentkező nyer!

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191265 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Lau: Szigetre nemtudom kelle-e szerintem igen. De nem biztos, hogy állni tudom majd (szal, hogy tdok majd napijegyet szerezni nektek)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191261 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
kapolcsra készítünk egy több részből álló táncot, mint színpadi produkció. (jó esetben ez már a berenlúthien projekt része :) )

szigettel mi a helyzet? oda kell valami ilyesmi? vagy bármilyen egyébjellegű nyári fesztiválra?

tünc

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191229 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
szigettel kapcs!
APUT SÜRÖGSEN FELHIVNI!!? HOGY MENNYI JEGYET TUD NEKÜNK BIZTOSÍTANI.
Ha kell akkor én szivesen szervezkedem! Mert apa ittvan nekem közelben szal szivesen szervezkedem! Én mindenképpen kint leszek egész héten. max 5 ember tud még velem együtt egy hétre jönni ugyhogy az jöjjön aki (legalábbis remélem, hogy öt ember) aki biztosan DOLGOZNI szeretne odakint (napközben) mert az azért nem volt jo amit tavaly alkottunk, hogy csak ketten hárman dolgoztak igazán a többiek meg lézengtek (bocs de így volt)
Szóval gondoljátok meg. Pár embernek pedig tudok majd szerezni napijegyet!!! De aki egyébként is kijön az is besgeíthet néha..
Szóval nagyon gondolkodjatok el ezen!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191212 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Hasonló jellegű kérdés Kapolccsal kapcsolatban... :wink:

argh
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191177 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Nyári fesztiválok 2004.
Na akkor rögtön egy kérdés: mi lesz a Szigettel? kimegyünk? mert nagyonnagyon jó lenne!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
19 éve 11 hónapja #191174 Írta: Ankalimon
Nyári fesztiválok 2004. téma létrehozva Ankalimon által
Ez a topik a nyári nagy kulturális fesztiválokon való részvételünkkel kapcsolatos együttműködés céljából jött létre.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.227 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére