Thingol - Tábori előkészületek

Több
19 éve 9 hónapja #203040 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Nos lenne egy olyan kérésem (megszakíta Suhi és Csele hétköznapi társalgását :wink: ),hogy akkor a táborban a csapatunk egy szobában lesz? :?:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203038 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Bevallom nektek én is csak azokat a Tolkien Ensembléket ismerem, amiket a LEP-en énekeltünk... :D
Egyébként kérdezzétek meg a Zene vagy talán inkább a Filmzene topicban, hogy hol lehet ezeket kapni. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203037 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek

Csele írta: Ha megtanulni arra helyesen magyart ragozni.... :P :P :P


/me ha meghülyülni, már nem tudni jól beszélni, csak marhulni, amit van aki nem szeretni, és jééé nézni Kincső, legalább legyőzni mi a Curufin (Curufin?)osokat, hát ez nagggyon értelmes lenni, vajon táborban is ilyen lenni /me?! :P
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203035 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Na jó,ti tudjátok!Nem vállalom a felelőséget magamért! :twisted:
Nos én imádok énekelni,de olyan szinten,hogy rám szoktak szólni,hogy:"Te sosem hagyod már abba?"-szóval füldugót hozzatok :oops: .
Kincső:ezeket a dalokat én sem ismerem :oops: .Honnan lehetne megtanulni?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203030 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek

Suhifarok írta:

Ranamarth írta: Ja és jobban jártok,ha én nem bontakozom ki :twisted: :twisted: :wink: !


Rana, neizéééljmáááá!!!!!!
Nem járunk úgy jobban!! Mi szeretni téged!!!

És apropó: szeretni Artemiszt naggggyon, nagggyon!!!!!!!!! :D
Még mindig nem múlt el a hülye hangulatom! Reszkess tünde-nép, jövök!!! 8)

Énekelni /me szeretni, csak nem tudni! Ha sokan énekelnek körülöttem, akkor csöndben társulok én is!

Ha megtanulni arra helyesen magyart ragozni.... :P :P :P

Artemiszt túlbeszélni....a hozzászólásainak számát úgysem érem utol, de ezt talán megpróbálhatom. Bár inkább nem...akkor nem fogunk aludni... :lol:

Szméagol: bocsi, még csak most tanulgatom, hogy ki csapattárs!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203027 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek

Ranamarth írta: Ja és jobban jártok,ha én nem bontakozom ki :twisted: :twisted: :wink: !


Rana, neizéééljmáááá!!!!!!
Nem járunk úgy jobban!! Mi szeretni téged!!!

És apropó: szeretni Artemiszt naggggyon, nagggyon!!!!!!!!! :D
Még mindig nem múlt el a hülye hangulatom! Reszkess tünde-nép, jövök!!! 8)

Énekelni /me szeretni, csak nem tudni! Ha sokan énekelnek körülöttem, akkor csöndben társulok én is!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203023 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Sajnos az én tudományom csak Howard Shore-ig tart... :oops: :roll:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203021 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek

Erda niire (Area) írta: ja, és az alatt, hogy frissítsük fel Tolkien mitológiához kapcsolódó dalismeretünket mit értettek? *Erdagyanakodvavégigmérialevelet*


Hát, pl. ha ismersz Tolkien Ensemblét, Cross Bornst, Blind Gurdiant vagy bármi Tolkienhez kapcsolódó dalt... :wink: *permí reménykedik, hogy helyesen írta a neveket*

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203018 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
ja, és az alatt, hogy frissítsük fel Tolkien mitológiához kapcsolódó dalismeretünket mit értettek? *Erdagyanakodvavégigmérialevelet*

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203012 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Sziasztok!

Nos, én imádok énekelni, csak kicsit fel kell hozzá szabadulnom (mint mindenhez). Az énektanárom azt modja jól hallom magam, tehát nem hamis a hangom, de hogy szép. :lol: Éneklésben, pedig lesz részünk, ahogy Szegeden IS láttam! :itscool:
Csele: Én is ilyen vagyok ám!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #203010 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
[size=9:1nt3pmh2]Önmoderálva[/size]
És még mindig Estelnek (meg persze Artemisznek):
A "nagypofájú" kifejezés nem tőlem származik, de ha jól értettem, Csele arra utalt, hogy ált. sokat beszél, na most ez Artemiszre is igaz, de én pont ezt szeretem benne nagyon, ezért írtam hogy Csele vajon fel tudja-e vele venni a versenyt :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #203002 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Csele: nem csak te vagy nagypofájú. Én ha elkezdem nem tudom befejezni. :oops:
Az énekléssel kapcs, nekem is elég rossz a hangom, ráadásul erős is, de én akkkkkor is éneklek. :twisted:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202997 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek

Csele írta: - Egyedül én vagyok nagy pofájú?????? Jesszum pepi! Vissza kell fognom magam, mert egyszer csak odaadtok az orkoknak.... :oops: :roll:


Nyugalom, itt van Artemisz is, nem tudom, felveszed-e vele a versenyt... :D :wink:

Írjak a nagynéném nevében bemutatkozást [size=9:izi1r2y1](gy.k. még mindig Vass Klára)[/size]? Ő nem hiszem hogy erre fog járni... :roll: :?:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202992 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
- Egyedül én vagyok nagy pofájú?????? Jesszum pepi! Vissza kell fognom magam, mert egyszer csak odaadtok az orkoknak.... :oops: :roll:

- Most kaptam meg a levelet: úgye nem !kell! énekelni? Ugye nem???!!!!!
Én nem tudok. Mi az, hogy nem tudok? Egy istencsapás vagyok, ha elkezdem, még a zuhany alatt sem hangzik jól...

- Egy 5let: nemtom ti, hogy vagytok vele, de én már írtam, hogy nagy-nagy rajongója vagyok a lógiáknak, leginkább a pszichológia foglalkoztatott régebben. Külön örültem, amikor kiderült, hogy Brisa lett a csapvezem. Szóval, ha van 5 perce, s vannak páran még, akiknek furdalja az oldalát ez az érdekes hivatás, akkor Brisa tarthatna egy kis előadást (beszélgetést?) arról, hogy milyen is a munkája, meg bevezethetne bennünket pár érdekes önismereti nemtomanevét-be (engem külön érdekelne, hogy milyen a picót egyetemi szinten tanulni, meg, hogy hogyan jutott be ekkora túljelentkezés mellett!), meg hasonlók...
Nagyon hülyeség? :oops: :oops: :oops:

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #202989 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
[size=9:2wtvabf3](önmoderálva - [/size][size=9:2wtvabf3]Estel, most jó??) [/size]
Tökjó, a csapatból Artemisz, Estel, Cueddo és Ladislas (meg permí) is Szkíta (Szkíták rulz 8) , ja amúgy az egy színdarab)
[size=9:2wtvabf3](Itt ragadnám meg az alkalmat abbéli nézeteim kifejtésére, hogy a szkítákat tekinthetjük akár egy tündékkel még nem találkozott embercsoportnak :idea: :wink: csak hogy megideologizáljuk hogy mi köze a táborhoz :P )[/size]
Ha jól értelmezem akkor - Pannin és Petrán kívül - mégsem Area a legfiatalabb, hanem Milendoria. :wink: De ne izguljatok, az én első talim a két évvel ezelőtti kőhegyi tábor volt, ahol tényleg én voltam a legfiatalabb a még-nem 13 évemmel, és azóta is itt vagyok... :wink:
[size=9:2wtvabf3]Ja és húzzunk bele mert a Curufinceknek több hozzászólása van a topicjukban mint nekünk, és ezt nem hagyhatjuk... :twisted: :wink: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202964 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek

Csele írta: A nagy familiában a 20 évemmel én vagyok a legfiatalabb, úgyhogy valamikor nekem is ki kell élnem magam!!!! :wink: 8)


Jó öreg családod van! Nálunk fél éves a legfiatalabb, de mindenki a világ másik felén alakik. Hú, de off vagyok... (nyugodtan töröljetek!)

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202932 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Héhéhé!
Nekem is hagyjatok gyereket!
A nagy familiában a 20 évemmel én vagyok a legfiatalabb, úgyhogy valamikor nekem is ki kell élnem magam!!!! :wink: 8)

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202921 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Köszi az infót! :wink:
Ja és jobban jártok,ha én nem bontakozom ki :twisted: :twisted: :wink: !

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202859 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek

Szméagol írta: Szintén! Szintén! Szintén! Szerintem is nagyon, naggyon jó csapat leszünk! :D


Nem csak én lelkendezem szét a topicot, dejódejó :D éljünk mi! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202840 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Sziasztok!

Erda niire (Area) írta: Istenem, még nem ismerek senkit (személyesen), de már immmádok mindenkit! :D Hiper-szuper csapat leszünk! *túllelkesedik*

Ahogy így olvasom a hozzászólásokat, egyre jobban elvész a kisebbségi komplexusom, ugyan is én is nagyon nehezen oldódom, és ált. én szoktam játszani Bettit, aki vidékről jött. :roll: :D
Suhi: ha feloldódom nekem is őrült ötleteim vannak, úgyhogy majd ketten tombolhatunk. :twisted:
Csudi: kisgyereeeek... :D Immádom a kisgyrekeket, szal, ha kell Nima mellett én is leszek dada.


Szintén! Szintén! Szintén! Szerintem is nagyon, naggyon jó csapat leszünk! :D
És én is csatlakoznék dada különítményhez... Már van gyakorlatom is, igaz kisebbekkel. :P
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202837 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Sziasztok!
Akkor én is bemutatkoznék:
Éowyn! vagyok, Éowynnak kell szólítani(a felkiáltójel hanyagolható). Egyébként Miskolc mellett lakok. 18 éves vaok, most érettségiztem, reményeim szerint mérnök-fizikus leszek, de ezt még meglátjuk :roll:
Amiket olvastam: A Gyűrűk Ura, A babó(de ezt csak angolul :( ), A Szilmarilok, A Gyűrű keresése, Elveszett mesék könyve 1.-2., Lays of Beleriand+ a Sonkádi egyed gazda :D
Hobbim: szeretek túrázni, meg verset írni, bár ezt nem annyira tudok, +minden kreatív és nagyon őrült dolog

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202825 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Istenem, még nem ismerek senkit (személyesen), de már immmádok mindenkit! :D Hiper-szuper csapat leszünk! *túllelkesedik*

Ahogy így olvasom a hozzászólásokat, egyre jobban elvész a kisebbségi komplexusom, ugyan is én is nagyon nehezen oldódom, és ált. én szoktam játszani Bettit, aki vidékről jött. :roll: :D
Suhi: ha feloldódom nekem is őrült ötleteim vannak, úgyhogy majd ketten tombolhatunk. :twisted:
Csudi: kisgyereeeek... :D Immádom a kisgyrekeket, szal, ha kell Nima mellett én is leszek dada.

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202800 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Sziasztok!

Kincső írta: Szméagol: neked megvan az elveszett mesék II.?? Ha igen nem akarod kölcsönadni? :D Komolyan minden embert bejelöltél?? Ezt nem hiszem el, és akit nem is ismersz??


Nem, mindenkit valóban nem... :)
Akkor majd elviszem a táborba Az Elveszett Mesék Könyvét. Én most úgyis A Gyűrűk Ura filozófiáját olvasom.
Suhi:Az remek! A hülye emberek jó hangulatot csinálnak. :twisted:

Holnap elutazom bizonytaln időre, úgyhogy bizonytalanul tudlak nézni titeket. :emotikonnemfejeziki: :closed:
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202783 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Sziasztok Szürke-népek! :D
Ilyen csapatot találni... istenek vagytok! :)

Naszóval... nevem lenni Nima, néhányan az Ivikét is megkockáztatják, de szerencsére nem innen. :P
18 éves vagyok. És egyáltalán nem élvezem. Tegnap jártam az ovim előtt és majdnem bőgtem. :cry: :D
Most, hogy így végignézek magamon... lány.
Hazánk fővárosában élek, 10 percnyi járóföldre a városhatártól. :) Rákosborzasztó rúlz!
Most épp semmit nem tanul, tegnap felvételizett ELTE magyar szakra, de ha nem sikerül, megy egy kétéves ékszerkészítő-virágkötő-könyvfestő-stb suliba.
Fontos rólam tudni, hogy... nincs semmi. Komolyan teljesen átlagos szürke egérke/most pedig tündécske/ vagyok. :wink:
Tudom, ki volt Thingol. GyU-t, Babót és Silmarillit olvastam. A többi megszerzése és időszorítás folyamatban.
Szeretem az állatokat, a természetet, a zenét, /10 év furulya, 2 év fuvola/ az irodalmat, a gyöngyöket, a fonalakat és a Lelkeket, amik a Világot irányítják. 8O :D /Csudi, lesz babaház? Juhéééé! Bébiszvetter :) jelentkezik! /már ha megválsz a manócskáktól. :wink: /

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202723 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek

Szméagol írta: Suhi: Akkor legyen mindig jó kedved! :D :D


Igenis!! Már az van nagyon!!! :D És ez csak fokozódni fog, értsd: egyre hülyébb leszek!!

Hogy ezt is most miért írom le 0:7-kor?! :roll: 8)

Brisa írta: Hú emberek, izé... tündék, eszméletlen jó csapat leszünk, már látom. Részemről a megtiszteltetés, hogy a vezetőtök lehetek. :D


Most muszáj ehhez is hozzászólnom, de hogy miért... öö itt van moderátor, topic gazda vagy ilyesmi, mer akkor inkább meghúzom magam....bár egyébként is megkéne!

Ja de szóval csak azt akartam mondani, hogy: Brisa, igazad van!!!! :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202699 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Rana: ez a jel teszi: < látod? :wink: ezen egyébként a legtöbb új fórumos végigmegy előbb-utóbb, nem vagy béna. :wink: Amúgy a pécsi Leöwey-be jár az unokatesóm (Trythyn/Koppány nővére, a csapatunkban lévő Vass Klára lánya, aki egyébként ebből következően a nagynéném, Rózsa/anyu húga, sz'al el kell keserítsek mindenkit, de ő lesz a rangidős (anyunál 5 évvel fiatalabb) :D Meg amúgy oda jár Sünee is innen a fórumról, ismered?
Szméagol: neked megvan az elveszett mesék II.?? Ha igen nem akarod kölcsönadni? :D Komolyan minden embert bejelöltél?? Ezt nem hiszem el, és akit nem is ismersz??
Csudi: Panni volt a másik Panni a kérdőívben? Úgy értem a fórumos Hajnal Anna-Panni mellett? Rana: ez a jel teszi: < látod? :wink: ezen egyébként a legtöbb új fórumos végigmegy előbb-utóbb, nem vagy béna. :wink: Amúgy a pécsi Leöwey-be jár az unokatesóm (Trythyn/Koppány nővére, a csapatunkban lévő Vass Klára lánya, aki egyébként ebből következően a nagynéném, Rózsa/anyu húga, sz'al el kell keserítsek mindenkit, de ő lesz a rangidős (anyunál 5 évvel fiatalabb) :D Meg amúgy oda jár Sünee is innen a fórumról, ismered?
Szméagol: neked megvan az elveszett mesék II.?? Ha igen nem akarod kölcsönadni? :D Komolyan minden embert bejelöltél?? Ezt nem hiszem el, és akit nem is ismersz??
Csudi: Panni volt a másik Panni a kérdőívben? Úgy értem a fórumos Hajnal Anna-Panni mellett?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202697 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
sziasztok!
Eruntale volnék, de a Hanna megszólításra is hallgatok
19 éves vagyok, és ha nem derült volna ki, lány :wink:
Budapesten lakom (bár eléggé a peremén)
jövőre kezdem az egyetemet, esztétika-történelem szakon+ van egy idegenvezetői bizonyítványom (bár nem szándékozom használni)
Tolkien művek: GYU, Babó, szilmarilok, Gyűrű keresése, és az Elveszett mesék könyve [size=9:u1wqnokm]bár ez utóbbit inkább csak végignyálaztam[/size]
és igen, a sokadik olvasás után is keverem időnként a neveket
hobbi: olvasás, írás, színjátszás, éneklés, meg jobb sorsra érdemes üvegtárgyak összefestése :lol:
fontos dolog rólam: kicsit nehezen oldódom, de ha megszólalok, nem lehet lelőni... :roll: a többi meg élőben kiderül :)
egyéb: talán annyi, hogy nagyon örülök, hogy ebbe a csapatba kerültem!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202695 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Hú emberek, izé... tündék, eszméletlen jó csapat leszünk, már látom. Részemről a megtiszteltetés, hogy a vezetőtök lehetek. :D

Csudi, fel lettem homályosítva, hogy télleg lemaradt a két kistündeleány. A listát frissítettem, így már ők is szerepelnek.

Rana, a kacsacsőr miatt kettőzi meg. Ha zt kiveszed, akkor megoldódik a probléma. (Sajna még nincs moderátori jogom itt, úgyxhogy neked kell megcsinálnod.)

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202691 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Sziasztoook!

Hej, de örülök, hogy itt vagyok! :D Ezt a csapatot jelöltem be, minden embert bejelöltem innen, de jóóó!

Szal:
Szméagolnak szólítsatok, de ennek ellenére lány vagyok. (Milyen arcok lehetnek most a gépek előtt. :P ) 15 éves vagyok, Ady Endre Gimnázium(ugyse tudja senki mi ez) biológia tagozatra járok, ugyanis biológusfélének készülök, de majd meglátjuk. Sajnos budapesti vagyok, ha valaki nagyon unja vidéki városát én szívesen cserélek vele.
A Gyűrűk Ura trilógiát, A babót, A Szilmarilokat olvastam, meg A Gyűrű keresését. Az Elveszett Mesék Könyvének I. kötetét a II.nak egy részét, az már nekem is sok volt. (Tudom ki volt Thingol, ez a minimum. :lol: )
Írogatok, zenét hallgatok, lovagolok, gondolkodok, olvasok, figyelek... (mire jó a vessző) Meg önálló "terepgyakorlatokat" rendezek.
Fontos tudni rólam: Szeretem hallgatni az embereket. És az ízelt lábúak is nagyon aranyosak tudnak lenni. (na ez most nem tudom hogy jön ide)

Suhi: Akkor legyen mindig jó kedved! :D :D

Na, Jó éjszakát!, kicsit már álmos vagyok!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #202645 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Tábori előkészületek
Cue: kihagytad a Gyűrű keresését... tudtommal olvastad, elvégre a Túrint is az alapján írtad... :) szvsz az is Tolkien-műnek számít, attól hogy Christopher a szerkesztője, meg amúgy is, ő is Tolkien :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.221 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére