Marach - Tábori előkészületek

Több
19 éve 8 hónapja #209299 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
en viszek egy magyar szilmarilokat, egy angol hobbitot, lotr-t, unfinished talest, lays of beleriandot, bbok of lost tales 1-2-t es the lost roadot, remelem eleg lesz. A carpenter konyvet meg nagyon nagyjabol tudom fejbol.
Keszuljetek nyarsas sutogetesre minden nap! :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208890 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Léli írta: Ööö, ugye akik ígérték, azok végülis hozzák a könyveket?


Én igen :wink:

Hirtelenjében fejből nem tom' miket, mert már a kocsiban vannak (elég sok :P ).


És, kéremszépen, összepakoltam a ruháimat is :) :) :)

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208888 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Ööö, ugye akik ígérték, azok végülis hozzák a könyveket?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208819 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Emberek, a pólók sínen vannak, jön a vonat. .) Holnap veszem át őket. Mivel a királykék szín túl sötét, drágább technológiával kell csinálni, ezért a pólók darabja 1350 forint lesz (+100 forint az előzőhöz képest). Kérek mindenkit, hogy a tábor első napján adja majd át Laurelinnek, a segítőmnek a pénzt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208724 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Finwe írta: A Huor meg eredetileg Hunor volt csak az n lekopott, es e nev kesobbi valtozata kerult a mitologiaba...

A fia meg Tumor, mi? :D

[size=9:1axswazg](egy naon apró javítás.. Húrinnak az első gyermeke Urwen volt, nem?)[/size]

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208723 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
A Huor meg eredetileg Hunor volt csak az n lekopott, es e nev kesobbi valtozata kerult a mitologiaba...
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208720 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Leguanember írta: :arrow: Magor :arrow:

Ezek szerint mi magyarok mind Marach népéből származunk! ;) Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208669 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Léli írta:

Leguanember írta: Kis genealógia: Marach :arrow:


Öööö... ezt csak én nem értem?


Családfa :wink:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208665 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Léli írta:

Leguanember írta: Kis genealógia: Marach :arrow:


Öööö... ezt csak én nem értem?


Csak egy kis családfa... egy része benne van a Szil Táblázatok részében IV és V Hador háza és Haleth népe címszó alatt.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208615 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Leguanember írta: Kis genealógia: Marach :arrow:


Öööö... ezt csak én nem értem?

Amúgy dehogynem, hadban fognak állni :D Najó, nem teljesen, de a harag meg van bennük (az egyik népben) :) Szóval megnézem majd, hogyan működnek együtt :D (ha kellene)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208587 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Sziasztok!

Bölcsként nem vagyok csapattag, de hozzátok tartozom. Ez azt jelenti praktikusan, hogy kékben leszek és sokat segítek majd, de nem tudok (nem is lehetek)ott minden csapatprogramon, sőt.
Léli: A tüncökkel nem áll hadban senki, az emberek három háza, amelyeknek neve van, és a három embernépet alkotják Esgalmarban, mind tündebarát.
Kis genealógia: Marach :arrow:
Malach(Aradan néven Fingolfin Nagykirály szolgálatában) :arrow: Magor :arrow: Hathol :arrow: Hador Lórindol(Aranyhajú Imlach :arrow: Amlach
Hador) :arrow: Gundor, Glóredhel(lány), Galdor :arrow:
Húrin :arrow: Túrin, Nienor
Huor :arrow: Tuor :arrow: Eärendil

Jó barátaink Beor népe(mind Huor, mind Húrin ebből a házból hozta a feleségét), rajtuk keresztül, "másodkézből" Fingolfin Népe.
Mikor Beleriandba jöttünk, akkor az ossiriandi zöldtündék félve szemléltek minket a fák árnyékából és nem mertek megtámadni minket. Marach egyszemélyben vezette a törzsi rendet, aztán két fia közül az egyik tündebarát(Malach/Aradan)lett, míg a másik(Amlach) a maga feje és hatalomvágya után ment.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208465 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Megoldás született, köszönet érte Lélinek, aki igen jelentősen lealkudta az árat.
Én viszem a pólókat, és 1000 Ft/db áron megcsinálják a nyomást. A pólók ára 250 Ft, kis matematika és kiderül, hogy szumma 1250 Ft lesz. Holnap délelőtt megkapja az ember az anyagot, csütörtökre készen lesz.
Jelen pillanatban 10 db póló van nálam (abból kettő még szabad). Veszek még 10 darabot, az a kérésem, hogy akinek van már (Daeadan), az sürgősen értesítsen engem! A másik, hogy el is kell juttatni hozzám a cuccot. Mivel elég rohanós időszakom van, vagy ma este kilenc és tíz között, vagy holnap 10 és dél között (hogy pontosan mikor, az jelenleg kiszámíthatatlan) kell a pólókat átadni nekem. Vagy veszek 13 darabot még és akkor mindenki simán 1250 forinttal jön a táborban.
Nem lennék háltlan, ha lenne valaki, aki ráér szerda délelőtt és át tudná venn tőlem a rohangászós feladatot.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208411 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Vészforgatókönyv-javaslat pólóügyben: egy színnel nyomott pólók (csak a címer körvonalai fehérrel v esetleg naranccsal a kék alapon (kék-narancs lesz a hajdíszünk is).

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208391 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Oisin írta: A Duna Plazában ismertem egy ilyen helyet, nem tudom h megvan-e még., Ha valakinek van rá ideje, lsz nézzen utána. :look:


Ma megnézem, de amire én emlékszem, az is kb. 3000/db áron csinálja (+1000 ha pólót is ő ad :roll: ). De ma pontosan megnézem.

Kéne válságterv: Mi lesz, ha nem tudunk ilyen pólókat csinálni? Nem lesz címeres pólónk? Vagy egy nagyon leegyszerűsített vagy másmilyen változatot festünk a pólóra?

Melian írta: Marach Büszke Népe

Ja, hogy a mi népünk büszke? (akkor mégse kerültem olyan rossz helyre :D ). Akkor mi is "hadban" állunk majd a tüncökkel, ahogy Bëorék? :D

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208317 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Marach Büszke Népe,

most hívott a nyomdás ember, azt mondta, hogy a pólóhoz nekik legalább öt szitát kéne gyártaniuk, darabja 3000 Ft + a nyomás... :embarassed:

Viszont azt is mondta, hogy a Váci úti Tescoban megcsinálják vasalásos módszerrel, árat nem tudott mondani, de jóval olcsóbban.

Telcontar, mi legyen? Elviszitek a Nálad lévő pólókat? Meg tudod nekünk előlegezni a vasalás árát?


Pusz

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208309 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Sziasztok,

Pólóügy: szerintem még nem késő, plázákban vannak olyan boltok ahova beviszed a pólódat meg a lemezedet, és a lemezről ott helyben felvisznek a pólóra amit csak akarsz, akár fényképet is, igaz h nem nyomdai hanem rávasalós technikával, de a semminél az is jobb. A Duna Plazában ismertem egy ilyen helyet, nem tudom h megvan-e még., Ha valakinek van rá ideje, lsz nézzen utána. :look:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208263 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
De Oisin mar lentebb leirta, hogy a talin megbeszeltuk, hogy mindenkinek kell polo, kiveve annak aki kulon szol, hogy neki nem kell.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208254 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Melyanna írta: Más:

Felszabadult egy hely a kocsimban, tehát: ha valamelyikőtöknek van kedve autóval jönni Velembe (indulás 9:00 körül Zuglóból), az jelezze. Szofi egy darab testvérkéje tart velünk.:cool2:

Pusz


Én jelentkeznék arra a helyre. Írok privit.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208249 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Finwe írta: Ezt a polos dolgot nem teljesen ertem. Nekem, mint a talin jeleztem es mint ahogy itt is celoztam ra egy legalabb XL-es kellene, de igazan jo egy XXL-es lenne. Ha dragabb is teljes szinskalajaban legyen nyomtatva...


Igen, természetesen én is így kértem, és erre nem jött semmi válasz fél 6-ig... :cry:


Más:

Felszabadult egy hely a kocsimban, tehát: ha valamelyikőtöknek van kedve autóval jönni Velembe (indulás 9:00 körül Zuglóból), az jelezze. Szofi egy darab testvérkéje tart velünk.:cool2:

Pusz

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208221 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Ezt a polos dolgot nem teljesen ertem. Nekem, mint a talin jeleztem es mint ahogy itt is celoztam ra egy legalabb XL-es kellene, de igazan jo egy XXL-es lenne. Ha dragabb is teljes szinskalajaban legyen nyomtatva...
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208182 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
hátőőizé.. :roll: én most semmivel se vaok képben perpill - főként nem a pólóval kapcsolatban.. én is csak azt tudom mondani, mint Meleth, ha van közösen beszerzett póló én kérnék abból
(ha nincs akkor nekem nem lesz... :roll: )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208171 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Marach Büszke Népe,

Kispajtások,

még mindig nem kaptam ajánlatot a pólóra :crazy: :mad2: :rmad2:

Attól tartok, hiába kapom meg holnap reggel, erről már lecsúsztunk...

Nagyon dühös vagyok :evil:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208143 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Hát, én meg Legolin biztos kérnénk olyan közösen beszerzett kék pólót, de ha az nem jön össze, akkor igényt tartanánk két pólóra tőled, Telcontar, ha lehet... Csak szólók, hogy holnaptól nem tudunk netezni, mert megyünk nyaralni, és táborba is onnan megyünk... illetve Pécsről majd, úghogy pesti vonatról ne hiányoljon senki minket... Szóval megkérhetlek Telcontar, ha a közös póló nem jön össze, akkor hozz kettőt? Kösz! Ja, és a telefonszámom leírom, ha esetleg valami nagyon fontos dolog lenne:06305998246. Hú, asszem ennyi... Akkor majd találkozunk, addig Namarie! :)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208095 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
A pólókra még nincs ajánlat. Nekem még van 2 db sima kék pólóm, amit fel tudok ajánlani, illetve tudok még venni, ha kell (ha legalább 10 kell még, akkor 250 Ft/db áron, egyébként 400 forintért).

Zászló: bár tegnap beszéltünk arról, milyen legyen, de sokkal jobb ötletem támadt. Címerzászló. Egy nagy T betű alakú tartóról lóg lefelé, háromszög vagy lefelé fecskefark alakú lehet, a közepén a címer. Különösen csapatfelvonuláshoz használható.

A himnuszt terveim szerint (az első nap tanuljuk meg, mindenki hallgassa rogyásig hogy tudja a dallamot) úgy adjuk elő, hogy az énekelni nem tudók kórusként adják a méky alapot és az énekelni tudók erre éneklik a magast. Majd meghallgatjuk, hogy hangzik.

Terveztem egy bevonulást is. A Himnuszt énekelve, elöl a Zászlóvívő, majd az Állhatatosság Kardjának Őrzője (én viszem a kardomat, Laurelin majd elmeséli népünk idevonatkozó legendáját), mögöttük a többiek.
Lesz egy hajókört hangú trombitánk de jó lenne ha valaki tudna dobot, kürtöt, skótdudát vagy más, menethez kellemes hangú hangszert hozni.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207988 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Sziasztok,

Nos, pólóügyben abban maradtunk h ha meg tudjuk oldani h időben elkészüljön (ez ha minden igaz még ma kiderül) akkor mindenkinek csináltatunk közösen, kivéve azokat, akik egyértelműen megmondták h nem kérnek. Ha esetleg lesz olyan, akivel nem tudtuk ezt megbeszélni és aki utólag szól nem kér, annak a költségét megosztjuk a csapattagok között és majd elajándékozzuk v ilyesmi. Abban is megegyeztünk h a pólón kívül lesz medál is, meg hajdísz, meg az egész tábornak ajándék. Ezekhez a szükséges anyagok nagyjából megvannak / meglesznek.

A csapattalin nagyjából megegyeztünk még abban h a himnusz szövegét a címer motívumai alapján írjuk, vagyis h népünk hősies meneteléséről szóljon Nyugatra, meg a számtalan nehézségről (pl Yavi feneke) amiken keresztülmentünk és amiket legyőztünk útközben. Beszéltünk még szertartásokról, szokásokról. Nekem két ötletem volt ebben a témában: egy nap-szertartás a Nap első felkeltének és a népünk ébredésének az emlékére, és egy kard-szertartás, aminek az első, népünk kovácsai által készített kard állna a középpontjában, amit azóta is ereklyeként őrzünk (merthogy harcos nép vagyunk). Telcontar is bedobott ötleteket bizonyos problémakezelő, valamint gasztronómiai szokásokat illetőleg, és persze másoknak is voltak mindenféle jó ötleteik, gondolom, majd leírják itten. Ja, még valami: felvetődött h minden este meséljen valaki valamilyen általa kitalált történetet a népünkről, és h ezek a történetek legyenek ott helyben leírva. Ezekből áll majd össze a mitológiánk.

Most kapásból ennyire emlékszem vissza, lsz egészítsétek ki.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207986 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Finwe írta: Na ma abban egyeztunk meg, hogy 10 cm legyen a cimer es a sziv fole keruljon.


OK


Miről volt még szó?

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207931 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Na ma abban egyeztunk meg, hogy 10 cm legyen a cimer es a sziv fole keruljon.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207807 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Telcontar írta: A kék színű pólóról mindenkinek magának kell gondoskodnia


(Most akkor nem veszünk közösen pólót, vagy Telcontar írta el?)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207778 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Sziasztok,

A holnapi taliról valószínűleg késni fogok, az is lehet h oda se érek. :( Majd felhívok valakit aki ott lesz h pontosan hova menjek, ha tudok. Részemről mehet a póló, mind1 h mennyiért, csak legyen meg időben.

Üdv, SCS

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207741 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Hmm en 20*20 cm-re gondoltam. Ilyen meretbe (es asszem 300 dpi-be) lett lementve az elso lentebbi kepfajl...

Az igaz, hogz ezt egy XL-es polon neztem meg es M-es polon lehet, hogy tul nagy lenne. Mondjuk oda 15 cm lenne jo talan. Ugyanolyan meretu legyen mindegyik polon vagy pedig legyen 2-3 szabvanymeret a kulonbozo polokhoz (ha egy meretet akarunk akkor maradjunk a 15 cm-nel)?
M 15 cm

rdaneel.uw.hu/cimer15.jpg
rdaneel.uw.hu/cimer15.cdr (foltettem a vektorgrafikus fajlokat is az adott meretkeben)

L 17,5 cm

rdaneel.uw.hu/cimer175.jpg
rdaneel.uw.hu/cimer175.cdr

XL 20 cm

rdaneel.uw.hu/cimer20.cdr

Az M-eset meg az L-eset persze csak tippelem, nem tudtam kiprobalni, mert olyanom nincsen :) (szal nekem is XL-es polo kene)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.205 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére