Haleth - Tábori előkészületek

Több
19 éve 8 hónapja #208757 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Én kinyomtatom 1 példányban aztán lefénymásolom még 19-ben és így minden ok lesz ;)

"Similis simili gaudet"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208750 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Bocsi megint én vagyok!! Aki házba lesz csinálunk zászlót!!????? Viszek temperát és egy fekete és egy fehér lepedőt?? Jó lesz?????

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208743 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Emberek!! Mi legyen a himnusszal ami tírtam????????

Please!!! Holnap este 7kor valakik legyenek fenn???!!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208096 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Brandir: Szörcsög meg én mégse vonattal megyünk, hanem külön utazunk egészen velembe, mert előtte kawaii-olunk egyet Dodiék telkén:)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208050 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek

Brandir írta: Vonat indul: Budapest-Déli pu. 09:05
Székesfehérvár: 10:04
Veszprém: 10:46
Érkezik Szombathelyre 12:57-kor

Ez a vonat NEM Győr felé megy! Ajánlott alternatíva:
Tatabánya: 08:59
Győr: 10:08
Érkezik Szombathelyre 11:45-kor
Vagy busszal Veszprémbe

Budapest:
Találkozó jeggyel fél kilenckor ( 08:30-kor ) a Déli zárt részén, a pénztárak előtt.
A MÁV utasbarát akciója keretében bárki számára biztosít különkocsit, aki fizet érte nagyon sokat. Ezért a tavalyihoz hasonlóan, önkéntes honfoglaláshoz kérnék összesen 8 db nagytermetű fiút, vagy nagyszájú lányt, akik 7:45-re kijönnek a pályaudvarra. E célra jelentkezés nálam emilben!

Szombathely:
Találkozó 13 órakor a pályaudvar előtt! Innen két db különbusszal Velembe. Az előzetes jelentkezések, és a netes kérdőív alapján el fogunk férni a buszokon.

Velem:
Érkezés 14 óra körül. Első nap még nincs ebéd, ezért mindenki hozzon annyi útravalót amivel kibírja este hétig.

Fontos:
Megkérnék mindenkit, hogy a csapatvezetőjét tájékoztassa, hogy hogyan utazik Velembe. Hol száll föl a vonatra, csak Szombathelyen várjuk, vagy „egyedül” odamegy a táborba. Aki nincs beosztva csapatba de velünk utazik, az nekem szóljon. Aki nem szól, arra nem is várunk.

Eleniel,Mira és én Székesfehérváron fogunk felszállni a vonatra,majd valahogy jelezzétek légyszi,hol vagytok,kivéve persze,ha megszálltuk az egész vonatot,mert azt észre fogjuk venni. :wink: Nem tudom lesz-e még más Fehérvárról induló.

Angwen:Szerintem nem lett sem hosszú,sem zavaros. :D

Niph/Elentári:Nekem is tetszik a versed,a négy utolsó sor a leginkább. :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208006 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Íme egy kis összefoglaló népünkről azoknak, akik nem olvasták/régen olvasták a Szilmarilokat:

Haleth népe

A Haladinok népe egyike volt az Adanok Három Házának, akik az emberek közül először érkeztek Beleriandba. Thargelion földjén telepedtek le, s a többi adannal ellentétben nem álltak egy tündekirály szolgálatába sem, nem vettek részt a vitákban az Eldákkal kapcsolatban, és nem csatlakoztak azokhoz, akik ismét útra keltek akár nyugatra, akár vissza keletre, ahonnan jöttek.
Azonban nem sokáig élhettek békében, ugyanis Morgoth feldühödve azon, hogy a tündéket és embereket nem sikerült egészen egymás ellen fordítania, bosszúból portyázó orkokat küldött, akik váratlanul rajtaütöttek a Haladinok védtelen, szétszóródva, apró tanyákon éldegélő népén. Egyikük azonban, egy Haldad nevű bátor ember, összegyűjtötte, akit csak tudott, és az Ascar és Gelion folyók találkozásánál torlaszt emeltek víztől vízig, s amögé húzódva próbálták tartani magukat.
Haldadnak két ikergyermeke volt: egy fia, Haldar, és egy lánya, Haleth. Miután apja és fivére elesett a harcban, Haleth vette át a vezetést és tartotta az emberekben a lelket, mígnem az utolsó pillanatban, mikor már az orkok végképp győzedelmeskedni látszottak, váratlanul felmentő sereg érkezett Fëanor fia Caranthirtól, Thargelion urától, s így a maradék túlélő megmenekült. Az eldák elcsodálkoztak Halethék hősiességén, és Caranthir földterületeket ajánlott neki északon, barátságával és védelmével együtt. Haleth és népe nagy része azonban a maga útját kívánta járni, így a hősies lányt megválasztották a Haladinok népének vezetőjévé, és felkerekedtek nyugat felé.
Egy időre megtelepedtek Estoladban, ahol az adanok másik két házának egy része is élt, de nem olvadtak be közéjük: megőrizték nyelvüket és önállóságukat. Haleth pedig hamarosan elhatározta, hogy tovább vezeti népét nyugat felé, s bár a legtöbben vonakodtak ismét útra kelni, iránta való tiszteletből mégis vele tartottak.
Minden segítség nélkül, komoly veszteségek árán keltek át a Melian Öve és az Ered Gorgoroth közötti veszélyes területen; pusztán Haleth erős akarata hajtotta őket. Így jutottak el végül Nargothrond országához. Sokan bánták már, hogy elhagyták Estoladot, s igyekeztek visszatérni a régi életmódjukhoz, amennyire lehetett, és kis tanyákon telepedtek le Talath Dirnen erdejében vagy Nargothrond földjén. Népe nagy része azonban Haleth-szel tartott Brethil erdejébe, s később, veszély idején a szétszóródott emberek közül sokan visszatértek közéjük.
Brethil erdeje jog szerint Thingol uralma alatt állt, s ő először nem akarta engedélyezni, hogy emberek tegyék rá a lábukat, de Finrod Felagund közbenjárt az érdekükben, s így a király végül beleegyezett. Cserébe csak annyit kért, hogy védelmezzék a földet az Ellenségtől.
Haleth, vagy ahogy népe nevezte: Haleth úrnő, nem ment férjhez, s így halála után az uralom Haldar fiára, Haldanra szállt. Mindazonáltal a nevét mindig is tiszteletben tartották, s a Haladinokat ezután csak Halethrim-nek, Haleth népének nevezték.

(Kicsit hosszúra és zavarosra sikeredett... :roll: )

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207255 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Nekem is az utolsó négy sor tetszett a legjobban. Viszont az emlékének-et kicserélném emlékére-re: úgy jobban kijön a rím szerintem.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207209 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Szokás szerint le vagyok maradva... Brandír azt a rövidfilmet amit írtál a táborban akarod megcsinálni? Mert szeretnék én is szerepelni de tábor előtt nem tudok talizni a csapattal.
(Hastáncon kívül bármit vállalok...)
Niph: nem rossz vers de szvsz nem túl himnusz-szerű. Na jó pont én beszélek aki biztos h nem tudna jobbat írni. De versnek tényleg jó! Az a négy sor amit utólag hozzáírtál már viszont jó csapathimnusznak is! :) =

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207174 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Na szóval szedjétek le a fejemet mert a múlt péntek az nem, egyenlő a mai nappal.Ime a himnusz amit igértem de nem valami remekmű:

Beleriandban gonosz idők idején
élt egy bátorszivű harcos lelkű lény,
Haleth volt ő Haldadnak leánya
innen ered népünk nagy bátorsága.
Túlélt gonosz csatát apja és bátyja hullt
végső órán Caranthir segítségével túélét háborút,
Estoladba vezette megmaradt népét
népe vezetője lett és hajadonan élt.
Szíve nyugatra vágyott s nehézségek árán
eljutott Brethilbe Thingol birodalmának határára,
kegyet kapott és itt élt élete végéig
tőle származnak a legnagyobb történetek szereplői.

Ezt még hozzá írtam bár nem tudom van e értelme:
Haleth népébe tartozunk
bátrak és csendesek vagyunk
Esgalmar Rejtett városában élve
dalolunk a régi tettek emlékének.

Ha nem tetszik tessék törölni, vagy átalakítani.Ha megfelel akkor vasárnap megprobálok fellógni a netre. Vállalom hogy 20 példányba kinyomtatom???? :roll: :roll:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206967 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
A műsorunk után meg már asszem mindenki más is fáradt lesz! :twisted: ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206829 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
hastánc ne, a többi mehet. majd viszünk csomó jelmezt, és egy teljes napot illene rászánni a produkcióra, h hangulatban legyünk. Délutánra már elég fáradtal leszünk, és az jóóó.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206753 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
hmmm
Nem járna jól senki ha én hastáncolnék... a csapat főleg nem :twisted: :) )
mást szivesen csinálok... (nemtudom még mit :? :roll: )

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206709 Írta: szörcsög
szörcsög válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
én sem akarok hastáncolni!
viszont ha kell videót tudok adni....

"józan ész, mikor kimész én becsukom az ajtót..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206705 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek

Lamorak írta:

Galadh írta: Szerintem ti nem akarjátok, hogy én hastáncoljak. Nagyon nem akarjátok. Értve?!


De, én igen!!!! :D és szőkére se felejtsd el befesteni a hajad...


De, el fogom felejteni, nem érdekel, ki emlékeztet rá... NEEEEEEM!!!!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206667 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Ömm... Akkor én már inkább kánkánoznék...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206605 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek

Brandir írta: =Ha valaki vállalja, hogy az összes rajzot, grafikát, mittoménmit összegyűjti és fölrakodja egy közös helyre, az szóljon.


Ahova az athelasokat felraktam,az nem jó? Bár a tar.hu néha csinál érdekes dolgokat,de ha leszedik,max. felrakom mégegyszer. :wink:

Izé,hastáncolni én sem szeretnék,de ötletem nekem sincs. Nem mutathatnánk be akkor a filmet,garantáltan nem enne senki. :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206602 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek

Galadh írta: Szerintem ti nem akarjátok, hogy én hastáncoljak. Nagyon nem akarjátok. Értve?!


De, én igen!!!! :D és szőkére se felejtsd el befesteni a hajad...

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206552 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Szerintem ti nem akarjátok, hogy én hastáncoljak. Nagyon nem akarjátok. Értve?!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206549 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Jelentkezem, még nem tudom, mivel, de nem akarok hastáncolni.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206537 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Rövid összefoglaló a tegnapi találkozóról: jó volt!
Kicsit bővebben:
=Mindenki ezerrel kezdjen el címereket tervezni!
=Ellenszavazat híján, a csapat jelképe az athelasz lesz. Ezt is rajzolgasson mindenki dögivel!
=Ha valaki vállalja, hogy az összes rajzot, grafikát, mittoménmit összegyűjti és fölrakodja egy közös helyre, az szóljon.
=Megszavaztuk, hogy a kendő barna legyen, mert az elég ronda.
=A sátrasok (de akár a szobában is) kitűzhetnének egy-egy kis zászlót, ennek lenne kényszerzubbony formája.
=Jó lenne csinálni egy rövidfilmet, melyben bemutatnánk a csapatot, az előkészületeket (pl: zászlófestés, következő találkozó ;) ).
Koncepció: Dokumentumfilm egy "szibáriai" elmegyógyintézetből. Riporter Jacopo, betegek mindenki más. A filmben bemutatnánk a különböző címer és athelasz terveket is, mint az alkotóterápia művei. Tehát nyugodtan rajzoljatok bármit, ami emlékeztet erre ERRE vagy egy gyógynövényre, fűre (gyógyító a levele testvér :bandit: ).
=Jacopo: nem írnád át a Szeptember végént Halethes himnusznak? A dallama már megvan és a filmhez is illik :D
=Ehhez szükségünk van egy videókamerára, ami nem baj ha digitális.
=Mindenki tegye meg a felajánlását, hogy milyen produkcióval tudna hozzájárulni az ebéd közbeni Dáridóhoz. Aki nem jelentkezik elég gyorsan, az hastáncolni fog! :evil3:

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205642 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek

gillz írta: Az athelas tecc. Szvsz kezdjünk rajzolgatni gyorsan, vagy keresni képet neten... kendőanyagnak is utána kéne nézni. én nézem, ha nem felejtem L.

Az athelas nekem is tecc :D .
Találtam néhány athelasos képet ,de nem tudom mire lehet velük menni. Szóval milyen színű kendőnekvalót kéne keresni?

A Kossuth mozi előtt majd legyetek légyszi látványosak :hello: :hello: ,hogy megtaláljalak titeket,tekintettel Önbizalommentes klub-tagságomra,nem nagyon vagyok arra képes,hogy túl sok embertől kérdezzem meg,hogy nem véletlenül a Shrek2-re váró Halethes találkozóhoz van-e szerencsém? :D :oops: :roll: Köszi. :D
Legalize us! 8) Hát igen.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205640 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Nah szal.. a Lagelize it... a zvalójában úgy aakrt szólni hogy legalize us.. csak hagytam hagy értsefélre midnenki..szóval... ezt a logót meg úgy értem hogy a mi társaságunkhoz amúgy isk ülön engedély kelll :P nézzetek végig rajtunk... mega topicjainkon :P ( nem elírás ;)
a beszélgetéseken is akár... ;)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205606 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Egye pók...én is megpróbálok elmenni::::)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205384 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek

Galadh írta: Na akkor ki jön hétfőn??? Én biztos... Meg szörcs is...


Én is jövök. Hehehe. :D

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205382 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Na akkor ki jön hétfőn??? Én biztos... Meg szörcs is...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205370 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek

Brandir írta: Lehetne pl. narancssárga kendőre festeni (az jól megy a zöldhöz).

Ööö... pasi.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205367 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Embörök! Lefoglaltam egy nagy halom jegyet a hétfői (július 5.) Shrek 2-re. Aki csak tud jöjjön el! Találkozó 17-órakor a Kossuth mozi előtt. A jegyeket fél hatig át kell venni. A film előtt, utána bandázás, ismerkedés, stb.

u.i.: Ez most egy Haleth-es találkozó! :bandit:

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205295 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Az athelas tecc. Szvsz kezdjünk rajzolgatni gyorsan, vagy keresni képet neten... kendőanyagnak is utána kéne nézni. én nézem, ha nem felejtem L.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205197 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Jó nektek h ti folyton taliztok de milesz szegény kicsi vimpárnazgullal aki nem tud talira menni? Még jó h néhányat ismerek közületek... Az egyenkendő tecc nekem is de szvsz a cannabist sokan túlzásnak vennék. De ha a többség emellet dönt én sem leszek ellene. Csak akkor csatlakozom Elődhöz, hogy valaki szerezzen annyit amennyi kell mert pl. már nekem sincs időm utánamenni addig. (Mondjuk lenne kitől kölcsönkérnem de hát akkor már legyen sajátom h megtarthassam emlékbe...) DE szerintem tökéletesen megfelelne egy fehér anyagdarab mindenkinek, amire alkoholos filccel szép leveleket rajzolnánk mondjuk a tábor első napján (azért akkor h tudjunk egyeztetni levélalakilag). Vagy túl igénytelen vagyok?

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205114 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Haleth - Tábori előkészületek
Sztem tényleg lehetne a csapat emblémája az athelas--csak vmi nagyon hülye izájn kellene rá kitalálni. És akkor végre egyszer és mindenkorra le lehetne zárni az athelas-témát, mert mindenkinek lenne, és ha kell, csak előkapná...

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.193 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére