Curufin - Tábori előkészületek

Több
19 éve 9 hónapja #208909 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
No-no; én is ott voltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -Szóval: vettünk ( k/c ) neked pólót! Szép pirosat! :D


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208843 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Lau:vettem neked polot :) ;)

Örökké nem eshet...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208718 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Laurelen, nekem van pluszba egy piros pólóm, amit el is viszek, szóvalha még nem voltál boltban ( tudom, szvsz egy kicsit elkéstem ezzel), akkor ne vegyél!

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208675 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Aeglos: Hevia és Enya nagyon jó lesz. Meg a fuvola is. :D

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208637 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Laurelen írta:

Aeglos írta: zenét hozok, ha Hevia és Enya megfelel...

meg ottlesz a fuvoläm is, zajkeltönek :roll:

:mrgreen:

piros polo: gondolkodtam Medved mezen, de elvetettem az ötletet, mert dräga volt... 8) :lol:


Aeglos, hozz magaddal sok tüncös kottát és sok szép dalt a fejedben!!!!!!!


Ha J. S. Bach tüncösnek számít, akkor lesz... :mrgreen:
meg komponálhatok kortárs darabot is... :twisted: 8)

Felagund: az Angrist kés/tőr volt, nem pedig kard. És a vadászás nem azt jelenti, hogy húst ettek feltétlenül, Tolkien a vadász szót gyakran az orkok pusztítóira, Angband seregeinek tizedelőire érti.
De egyébként szép gyűjtés, tök jó, hogy beraktad... :up:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208598 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Végre volt időm utánanézni Curufinnak és az ő népének, íme amit gyűjtöttem:

Curufin Fëanor negyedik fia volt, és mind természetben, mind mesterségbeli ügyességben ő hasonlított legjobban az apjára, ezért is kapta az ő nevét (eredetileg Curufinwë, mint Fëanor maga). Celegormmal volt különösen jóban, szinte csak együtt fordulnak elő. Beleriandban is együtt éltek, és az Aros és Celon folyók közti, (nagyjából délfelé mutató háromszög alakú) statégiailag igen fontos területet védték (Ez védte a Vashegyektől keletre kivezető területet). Ez a terület határőrvidék is volt, tehát a népe valószínűleg igen harcias volt (:arrow: Kard Rendje ;) ) és feltehetőleg a nép tanult Curufintól, tehát jó kéz-, és fegyverművesek is akadtak közöttük (:arrow: Ékkő rendje).
Curufinról még annyit, hogy - hasonlóan a Fëanor-ház többi tagjához - elég arrogáns és büszke (ma úgy mondanánk: beképzelt) volt, de szvsz kettőjük közül Celegorm volt a "romlottabb", általában ő vezette testvérét közös "portyákra". Mindketten szenvedélyes vadászok voltak [size=9:vyqnnue1](ennyit arról, hogy a tündék nem esznek húst...)[/size] A ragollachi vereség után bátyjával együtt Nargothrondba menekült, ahol szépen lassan nagy hatalomra tettek szert. Finrod még kordában tudta őket tartani, de Orodrethnek már nem sikerült. Curufin apjához hasonlóan igen jó szónok volt, bár inkább érvelt, mint tüzelt. Kardja az Angrist (s. Vasvágó) volt, amit Telchar, a leghíresebb törp kovács készített, ezzel vágta ki később Beren a szilmarilt Morgoth koronájából. Curufin segített Celegormnak Lúthien elrablásában, olyannyira, hogy lelőtte Berent (akit persze Lúthien aztán jól leápolt :lol: ). A szilmaril-küldetés sikere (és a menegrothi törpös intermezzo) után, mikor megtudták, hogy a szilmaril Diornál van, lesből megtámadták seregükkel Menegrotht. Fel is dúlták, de kudarcot vallottak, mert Elwing elmenekült az ékszerrel. Celegorm és Curufin (és Caranthir is) feltehetőleg Dior kezétől estek el az ostromban. Az ő fia volt Celebrimbor, az eregioni noldák legjobb kovácsa, aki még az Első Korban megtagadta az apját... (Szép kis gyerek... :roll: )

- Vége -

Na, mit lehet ebből kihozni?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208517 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Aeglos írta: zenét hozok, ha Hevia és Enya megfelel...

meg ottlesz a fuvoläm is, zajkeltönek :roll:

:mrgreen:

piros polo: gondolkodtam Medved mezen, de elvetettem az ötletet, mert dräga volt... 8) :lol:


Aeglos, hozz magaddal sok tüncös kottát és sok szép dalt a fejedben!!!!!!!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #208460 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Fel@gund írta: Ja, és a címert a pólóra is rá kéne festeni jó nagyban, mondjuk előre...

hátra.

esetleg csinálhatnánk curufin-mezt... :mrgreen:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208447 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Laurelen írta: egyébként -most tartok ott a szilmarilokban- curufin elég genya arc volt...de hát próbáljuk meg a jó tulajdonságait kiemelni, már ha volt neki...


Nézd meg, ahogy Eöllal viselkedik. Szerintem azért szimpi ahogy védi Aredhelt (persze abból a megfontolásból, hogy "mit kajtat egy nolda után egy csicska sötét tünde", de mindegy :lol: )

Ja, és a címert a pólóra is rá kéne festeni jó nagyban, mondjuk előre...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208446 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
sil, a második címert esetleg ki tudnád kicsiben nyomtatni, hogy meglegyen nekünk ott helyben? és ott majd csinálhatunk belőle zászlót meg minden

egyébként -most tartok ott a szilmarilokban- curufin elég genya arc volt...de hát próbáljuk meg a jó tulajdonságait kiemelni, már ha volt neki...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208311 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Laurelen írta: piros polót ti hol szereztek be? vagy másképp feltéve a kérdés, nem megy valaki mostanság piros polót vásárolni?


Tök jó piros pólót lehet venni a Béke utca 27-nél levő póló kis/nagykereskedésben, 350 ftért!

Leszálltok a 14-es villamosról a Frangepán utcánál (Vasas pálya, Kínai piac, stb.) és a baloldalt levő háztömbben (ahol van kocsma, és 2 kínai bolt) megkeresitek a Pólóbolt cégtáblát. Mindenféle színű póló van amúgy...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #208223 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
zenét hozok, ha Hevia és Enya megfelel...

meg ottlesz a fuvoläm is, zajkeltönek :roll:

:mrgreen:

piros polo: gondolkodtam Medved mezen, de elvetettem az ötletet, mert dräga volt... 8) :lol:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207583 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
piros polót ti hol szereztek be? vagy másképp feltéve a kérdés, nem megy valaki mostanság piros polót vásárolni?

más, nagyon fontos lenne, hgoy hozzatok le zenéket!! egyrészt a hangulat miatt, másrészt az előadás miatt....olyan curufines tüncös zenék...

a beszélgetősben elindult egy kérdés, ami elég fontos, hogy ki milyen hangszeren játszik? van gitárosunk? meg hogy ki milyen hangszergyanús dolgokat tudna lehozni... én viszek le egy nagyobb dobot, furulyákat meg csörgőket.

tünc

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207581 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
esetleg valami ritmukus előadás...dobokkal meg mindennel ami zajt képes kiadni, ott helyben megtaníthatjuk a kedves vacsorázó közönségnek egy kés-villa szimfóniát.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207460 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Húú, perme nagyoon szép szalvétagyűrűket tud csinálni. Majd megmutizom. Azt nem vállalom, hogy egyedül csinálom meg a százakárhány szalvétagyűrűt, de ha tetszik, akkor megmutatom hogy kell, és akkor tudunk csinálni (:

(táncoljunk az asztalon :D :D )

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207458 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Egyik nap majd nekünk kell "felszolgálni" az ebédet a többieknek. Ez igazából nem a kajaosztást jelenti, hanem, hogy valami háttérműsort kell szolgáltatnunk az evéshez. De ez tényleg bármi lehet. Pl. zene, ének, tánc, felolvasás, humoros "műsor", egy szál virág az asztalokra, szalvétagyűrű ajándékba. Most minden hülyeséget leírtam, ami eszembe jutott. Ti is írjatok le MINDENT! Aztán majd válogatunk.

(Megint nem leszek egy ideig neten :( )

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207457 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Fin, mi ez az ebédes cucc? Én erről még nem hallottam. Ha elmeséled mi ez, akkor töröm a fejemet, hátha eszembe jut vmi.. (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207452 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
OFF: Szegény Ille... :twisted:

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207451 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Üdv Nép! :)

Sajnos beteg voltam, ezért csak most tudtam netre jönni.

Fantasztikusak vagytok!!! :D Nagyon tetszenek az ötletek! Inczy, Panni, Kinga: nagyok vagytok! Köszi!

A címer szerintem nagyon jó lesz. Most még azon kéne sürgősen elgondolkodnunk, hogy milyen lesz az előadás, illetve mit fogunk csinálni az ebédnél. Az előadásra jelenleg nincs semmi ötletem. A pohárnokoskodásra jó lenne valami eredetit kitalálni. Ne csak előadjunk dolgokat, hanem valami más extra is legyen benne. De ehhez sajnos én nem vagyok elég kreatív (ezért lettem csapatvezető :P ). Szóval ötleteket várok! :)

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207444 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Igen, Felagundnál leszek. :D

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207365 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Nodlee írta: Ezt egy "velem"-nek veszem ((:


Bingo :D

De amúgy lásd a beszélgetős topicot ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207362 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Ezt egy "velem"-nek veszem ((:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207356 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Nodlee írta: Kivel leszel? (: (:


:lol:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207349 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Kivel leszel? (: (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207310 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Nagyon tetszenek az előkészületek. A karkötő, a medál, a címer...mind tök jó ötletek. És már találtam sátras lakóhelyet is, aminek nagyon örülök.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206837 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Pippin (Kinga) írta: Nekem egy fonatban 26-26 piros és fekete van, de ennek az lehet az oka, hogy nem egyforma vastag a fonalunk. 8)


vagy az is lehet, hogy nem egyforma technikával csinááljuk ;)
bár asszem nem ez a baj...
Mindegy! én megcsinálom a 23-at, meg Pippin is csinál egy párat, aztán a többiek majd választanak, hogy kinek melyik tetszik... :) [size=9:1s8oxmnh](ha Pippin is beleegyezik)[/size]

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206807 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Laurelen írta:

Pippin (Kinga) írta: Panninak ! :P
Én eddig 2 db nyolcszálast készitettem el, :lol: de akkor a többit hat szálasra csinálom, és szerintem a két 8 szálas legyen csapvezé és a bölcsé.

esetleg mégegy a segítőnek... :twisted:


No persze... :P

A tied hálátlan szerep lesz, de ezt úgyis tudtad, mikor elvállaltad, vagy nem? :lol:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206749 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Pippin (Kinga) írta: Panninak ! :P
Én eddig 2 db nyolcszálast készitettem el, :lol: de akkor a többit hat szálasra csinálom, és szerintem a két 8 szálas legyen csapvezé és a bölcsé.

esetleg mégegy a segítőnek... :twisted:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206708 Írta: Pippin
Pippin válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek
Panninak ! :P
Én eddig 2 db nyolcszálast készitettem el, :lol: de akkor a többit hat szálasra csinálom, és szerintem a két 8 szálas legyen csapvezé és a bölcsé. :wink: Nekem egy fonatban 26-26 piros és fekete van, de ennek az lehet az oka, hogy nem egyforma vastag a fonalunk. 8) A fonatom kb. 1 cm széles vagy vmivel keskenyebb.

Ezt Miskolcról mondtam tollba akatrom mondani billenttyűzetbe :P anyukámnak. :wink: :)

pusszantok mindenkit
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206523 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Curufin - Tábori előkészületek

Pippin (Kinga) írta: És Panni, te hány szálast csinálsz? 6-8?
És felváltva van a piros és a fekete?
Én 9-et be tudok vállalni, mert 9 forduló lesz a versenyemen, és mindig délelőtt játszunk, úgyhogy minden du. megtudok egyet fonni. :)
Oks? :)

Pippin

[size=9:3h0770r5]U.i.: Türelmesen várom a leveled! :) De asszem már csak tábor előtt 3 nappal fogom tudni elolvasni, merthogy holnapután megyünk Miskolcra :) [/size]



Én hatszálasat csináltam eddig, felváltva a piros-feketét, és már több, mint a fele megvan!!!!! :D mindig pirossal kezdtem, éás általában 14 piros és 14 fekete sáv van benne, de ez lehet kevesebb is...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.270 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére