Thingol - Ötletek

Több
19 éve 8 hónapja #209172 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
A láncok kész lesznek!

Jajj, és találtunk ilyen gyönyörűűű márványos fonalat, amelyiken fehér és világoskék közt váltakoznak az árnyalatok, naggyon tüncös!

Úgy sejtem, közverekedés lesz érte! :twisted:


Amúgy tengwar annatar-ral van kivarrva, Kincső, te nem tudom, milyen betűtípust használtál.. :? :oops:

HOLNAAAP! ÉJJJÁÉJJJÁÁÁÁÁÁ!! :hello:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #209044 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Lesz üvegfesték, de ha akarod (cipelni), elhozhatod. :D

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #209025 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Khm...hozzak üvegfestéket? :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208567 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Permí hazajött és rögtön "kötözködni" kezd... :oops:

Thingol annyira bírta a törpöket, hogy rájuk bízta a Szilmaril nyakláncba foglalását, de a törpök azt nem bírták, amikor Thingol nem akart nekik fizetni, és ócsárolta a nevüket...


Emlékeim szerint ez nem így volt, csak a törpök állították be így...
Thingol fizetett volna, de a törpök megkivánták a Szilmarilt, és azzal a felkiáltással, hogy a Nauglamir úgyse Thingolé, mert csak Húrin hozta el neki az elhagyott, romos Nargothrondból, az egész összeszerelt cuccot el akarták vinni. Thingol meg egyedül volt és persze kicsit dühös lett, erre a törpicsekek is bedühödtek és lenyvágták szegénykét, majd elmenekültek... :roll:



Egyébként részemről a főnökkendő teljes felirattal és eddig még 2 "közkendő" van kész (fehér fonallal, de valszeg a többi világoskék vagy szürke lesz) de most már belehúzok és kész lesznek. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208382 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Hát rossz hír.

Kicsit elhúzodott ez a címer választás, és az utóbbi egy-két napban meg nekem nem volt időm, úgyhogy a címer hímzés lehetőségről lemaradtunk, a tábor kezdetéig már nem tudják megcsinálni.

Akkor festeni fogunk!!!


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208238 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Szerintem még csak gyűjtögesd az ötleteket. De szeretném, ha a többiek is ötletelhetnének az előadás körül, ők is kipróbálhatnák magukat a darabírásban...


tudod, hogy nem vagyok olyan, hogy lefoglalom a pályát :) én is a közös ötletelésnek vagyok a híve :wink:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #208005 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Cueddo írta: ha Thingol-előadáson gondolkozom,
akkor mehetek-e tovább, mint a keretmese-cselekmény ideje(=Bragollach)?


Az a helyzet Cue, hogy az előadás témája az előadás előtt két nappal fog kiderülni. Tehát nem érdemes annyira előre szaladni, a végén még kiderül, hogy nekünk Marach népét kell majd megjelenítenünk. Persze ez kevéssé valószínű, de nem tudhatjuk, hogy pont Thingol életét kell majd eljátszanunk.

Szerintem még csak gyűjtögesd az ötleteket. De szeretném, ha a többiek is ötletelhetnének az előadás körül, ők is kipróbálhatnák magukat a darabírásban...

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207995 Írta: Aranna
Aranna válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Cueddo tőlem ilyeneket ne kérdezz, mert a Szilmarilokban kb a 95 oldalnál tarok! de majd leszek okos meg minden! jupííííí!

itt lesz a szekrényben!! a kávés csészében!! vagy tán a szőnyeg alatt? az ajtó mögött nem néztem!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207951 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

még pár apróság:
eleinte Thingol volt a főguru az egész nagy Beleriandban, és mindent a maga királyságába gondolt.
mi tüncik ezalatt szerteszét kóboroltunk a világban, és családokra bomolva éltünk
aztán jött Feanor meg a népe, és Thingol nagyon megutálta őket, mert lemészárolták a rokonainkatm és megtiltotta, hogy beszéljünk a noldák nyelvén
Mikor az emberek nyugatra jöttek, Thingol az mondta amíg ő a khirály, senki halandó lény nem élhet a birodalmában, még Beor népéből sem.
ennek ellenére, Thingol neve e két legnagyobb tetteket végrehajtó emberhez szorosan fűződik, és mint tudjuk nem a jótündér szerepében...
Berent elküldte Szilmarilt vadászni, és még úgy is utálta
Túrint pedig igaz, hogy felnevelte, de kitagadta, és túl későn bocsájtott meg neki
Thingol annyira bírta a törpöket, hogy rájuk bízta a Szilmaril nyakláncba foglalását, de a törpök azt nem bírták, amikor Thingol nem akart nekik fizetni, és ócsárolta a nevüket... a mese vége nem happy end... (mondjuk nézőpont kérdése...)



Erda: ez így stimmel :wink: csak egy kérdésem lenne mindenkihez:
ha Thingol-előadáson gondolkozom,
akkor mehetek-e tovább, mint a keretmese-cselekmény ideje(=Bragollach)?


Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207901 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Jaaaj, az a meteor nagyon jóóóóóóó! :D Nekem egyszer volt hozzá szerencsém, de már nem emlékszem hogy ki operált ki a rám tekeredett szálak közül. :oops: :lol:
A hegedűről csak annyit, hogy a tesóm próbálkozott vele, és ahogy ő játszott, attól mindenki bealélt... :D :lol:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207893 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Ring: aham... Rémlik, hogy láttam már olyat.

A társasjátékot ismerjük. Ha szeretnél cipekedni, mindenképp hozd. :wink:

Üvegfestékünk elvileg lesz nekünk is, ha kérünk.

Hát szerintem a kardokat ne hozzátok. Ha kell, akkor majd csinálunk a két kezünkkel. Úgy érdekesebb. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207892 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Sziasztok!

A népetetéshez: Miden ötlet remek, különösen az ételek átnevezése. És a külön csoportokba jövés is jó lenne. Mi lenne, ha csapatonként jönnének? Fingolfinek, Curufinek stb.
Most hirtelen annyit, hogy Thingol örököse volt Dior és a lánya Elwing, akinek a férje Earendil. Szilmarilok stb. Melian jövőbe lát.
Mindenki hozza ezeket a szép dolgokat! A hegedűnek különösen örülök, mert egyszerűen elalélok a hangjától. Persze csak ha szépen szól. :twisted:
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207793 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Ja ez engem is érdekelne,mert nekem is van egy (fa :oops: )kardom és egész jól nézki,én festettem.
Ide is beírom,hogy van egy Gy.U.-s társasjátékom.Kicsit bonyolult,de szerintem megtanulható! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207791 Írta: csudi
csudi válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Jo, akkor hozok mindent. Az uvegfestek keszletemet csak akkor, ha addigra kiderul, hogy kinel van. Valakinek kolcsonadtam, kb. 2 eve, kb. 20 szint, es azota semelyik baratnomnek/rokonomnak nem remlik...
:(

De amim viszont megvan, az a hegedum. Szivesen lehoznam azt is, ha valaki tud rajta jatszani. En csak ket evet tanultam, ez hegedunel kb. a parasztkantatat jelenti, tehat inkabb nem allok neki, mert feltamadnak duhukben a keltak a sirokbol a kozeli hegyek kozott es csontjaimra szednek szet. :wink:

Esetleg bevallalhatok nehez targyak lecipeleset a kocsimmal, ha max. szerdaig leadjatok az irodamban. (XII. ker. Varosmajor u. 32. a-b. I. em. Mimox Kft.) Elotte telefonaljatok: (20) 9606731. (A csutortokom mar zuros.)
:!:
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207788 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Brisa írta: Ring, mi az a meteor? Mert a legjobb tudomásom szerint az egy kődarab, amely a Föld légkörében száguldozik. De azt bajosan lehetne kihímezni... :D


:D :D na, az egy olyan játék, amit pörgetni kell. Van egy zsinoron labda és azon egy szalag, és ha az ember ügyes, és gyakorolja akkor nagyon szép dolgokat lehet vele csinálni! Meteornak meg azért hívják, mert az ügyesebbek már nem szalaggal, hanem meggyújtják a labdát, és éjszaka játszanak vele, így tényleg tök olyan, mint a meteor. :wink:

ja, és van egy tündeköpenyem, meg egy lórieni csattom.
most kardot tényleg nem lehet hozni? ne mááár!

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207768 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Ring, Erda, Csudi, Milendoria: hozzátok :!: :D

Ring, mi az a meteor? Mert a legjobb tudomásom szerint az egy kődarab, amely a Föld légkörében száguldozik. De azt bajosan lehetne kihímezni... :D

Az eddig (illetve ez után) felmerülő ötleteket össszegyűjtöm, és viszem a táborba. Szóval akinek van még bármivel kapcsolatban ötlete, és esetleg fél, hogy elfelejti, az ossza meg velünk itt. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207760 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Lehet h hozok én is hennát, és (nem akarok egoistának tűnni) valamennyire értek is a vele való festéshez, volt már dolgom vele. Tehát ha szeretnétek, szívesen megtervezek előre tengwás feliratot, viszek tengwa-táblázatot, de ha kell, lehozhatom a saját mintáimat is (olyan kelta-stílusúak).
Nos?

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207755 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
/me is szeretné kipróbálni egy ideje, de errefele nem lehet kapni... :(

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207753 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

csudi írta: Fel szeretnem ajanlani a henna keszletemet. Ezzel borre lehet festeni, egy ido utan lejon, de addig olyan tetkoszeru. Minden van hozza, csak szakertelem nincs. Tehat en lehozom, es a batrak belevaghatnak. Lehetne egy Thingol jelet mindannyiunk karjara... :wink:

Imádlak Csudi!!!!!! Ezer éve ki akarom próbálni!!!!!!!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207750 Írta: csudi
csudi válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Fel szeretnem ajanlani a henna keszletemet. Ezzel borre lehet festeni, egy ido utan lejon, de addig olyan tetkoszeru. Minden van hozza, csak szakertelem nincs. Tehat en lehozom, es a batrak belevaghatnak. Lehetne egy Thingol jelet mindannyiunk karjara... :wink:
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207714 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

ööö... nem tudom hova írjam, ide tűnt a legésszerűbbnek...
Szal, van tündés ruhám: egy vállpántos földigérő egyberészes bő szoknya... Egy a bibije: mélyvörös... annyira nem gáz, mert elég természetes színe és anyaga van, de akkor is... Ja, meg van rajta ilyen batikolásszerűen egy napszimbólum.... Ennyi a baja... Hozzam?

Persze, hogy hozzd!!!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207707 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
ööö... nem tudom hova írjam, ide tűnt a legésszerűbbnek...
Szal, van tündés ruhám: egy vállpántos földigérő egyberészes bő szoknya... Egy a bibije: mélyvörös... annyira nem gáz, mert elég természetes színe és anyaga van, de akkor is... Ja, meg van rajta ilyen batikolásszerűen egy napszimbólum.... Ennyi a baja... Hozzam? :?

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207564 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
öhm, tudom, hogy csak apróság, de hozok meteort, szürke és kék színben, a nővérem varr nekem egyet, lehet hogy még egy tengwart is belehímzek, még nem tom, azzal majdan lehet játszani, de előadásra is betehetjük. :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207270 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
még pár apróság:
:arrow: eleinte Thingol volt a főguru az egész nagy Beleriandban, és mindent a maga királyságába gondolt.
:arrow: mi tüncik ezalatt szerteszét kóboroltunk a világban, és családokra bomolva éltünk
:arrow: aztán jött Feanor meg a népe, és Thingol nagyon megutálta őket, mert lemészárolták a rokonainkatm és megtiltotta, hogy beszéljünk a noldák nyelvén
:arrow: Mikor az emberek nyugatra jöttek, Thingol az mondta amíg ő a khirály, senki halandó lény nem élhet a birodalmában, még Beor népéből sem.
:arrow: ennek ellenére, Thingol neve e két legnagyobb tetteket végrehajtó emberhez szorosan fűződik, és mint tudjuk nem a jótündér szerepében...
:arrow: Berent elküldte Szilmarilt vadászni, és még úgy is utálta
:arrow: Túrint pedig igaz, hogy felnevelte, de kitagadta, és túl későn bocsájtott meg neki
:arrow: Thingol annyira bírta a törpöket, hogy rájuk bízta a Szilmaril nyakláncba foglalását, de a törpök azt nem bírták, amikor Thingol nem akart nekik fizetni, és ócsárolta a nevüket... a mese vége nem happy end... (mondjuk nézőpont kérdése...)

ha valami hibát ejtettem, vagy nem jó amit írtam, bocsi, most rögtönöztem, és nem néztem utána... :oops:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207069 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Én csak két apróságot tennék hozzá:a sindák tudnak a legjoban énekelni és szeretik a vizet. 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #207006 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Ráadásul mint mondtam, a 140-26-ot el kell osztani két órával. Ugyanis egyszerre nem fér annyi ember az asztalhoz. :mrgreen:

Én is feltettem a kérdést (=mi mikor eszünk?) a tábvezeknek, mély hallgatás volt a válasz. :heu: :D De végülis csak egyetlen egy napról van szó. A többiben (pontosabban 5 napon) mi kapunk fejedelmi kiszolgálást. :sungl: Gondoljatok erre.

Na, és a további csetet tegyük át a megfelelő topikba. :wink:

Olvasgattam a Szil-t, és ilyen dolgok ékelődtek a fejembe:

:arrow: Thingol nagy haverságban volt a törpökkel. Rengeteg mindent tanultak tőlük a tündék!
:arrow: A rúnákat viszont egy tünde (Daeron) találta fel, és a törpök tőle vették át. A tündék maguk csak nagyon ritkán írtak, a törpök viszont elterjesztették mindenfelé a rúnákat, és sokat is használták. (Balga tündék! :D )
:arrow: A doriathi művészetet két fő hatás érte: a törpök és Melian. A maia valinori motivumokat használt a finoman megmunkált díszeken és tárgyakon (pl. szőttesek, faragványok), míg a törpök főleg az építészeten (Menegroth-ot is ők építették), a fémművességen (fegyverek) és az ékszerkészítésen keresztül hatottak.
:arrow: Az orkokkal viszonylag hamar találkoztak a szürketündék, így korán megtanultak harcolni. A fegyvereiket (fejszék, lándzsák, kardok, péncélok, sisakok) természetesen a törpök készítették, illetve tőlük sajátították ez ennek tudományát.
:arrow: Círdannal és Denethor-ral (egy telerektől leszakadt nép vezetője, akik Eriadort is megjárták) jó kapcsolatokat ápolt Thingol.
:arrow: Melian a jövőbe lát! (Ez rendkívül ígéretes dolog lehet számunkra, ugyebár? :wink: )
:arrow: A sindák félték és tisztelték Oromét, aki gyakran hozta rájuk a frászt a vad lovaglásaival. De ilyenkor gyakran belefújt a kürtjébe (Valaróma) is, amellyel viszont a gonosz teremtményekre hozta a szívbajt, ill. késztette menekülőre őket - így hát kedvelték is a valát.
:arrow: Ungolianttal is találkoztak a sindák, Melian űzte el őt. Aztán jött a Melkor által megerősített ork-sereg, amelyet csak nagy nehézségek és veszteségek (Denethor meghal) árán tudtak leverni. Ekkor jött létre Melian Öve is.

Eddig jutottam el egyenlőre. Gondolkozzunk ezek kapcsán is a népünk identitásán. :D

Ja, és aki tovább jutott, az bátran kiegészítheti a listámat!

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206986 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Erda niire (Area) írta: Mi??? Csak most fogtam fel... amíg ők 140-en megkajálnak, mi nem ehetüüüünk???? 8O Én elég válogatós vagyok, de az éhség akkor is nagy úr! :D

ja, és még valami... nálam a lembas sütés le van fújva... anya nem hajlandó mellettem őrködni, egyedül pedig nem épp a legbiztonságosabb... Tudjátok én és a konyha nem vagyunk jó viszonyban... :D

Ha megnyugtat, akkor 140-ből még levonhatsz 26-ot :wink:

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206973 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Mi??? Csak most fogtam fel... amíg ők 140-en megkajálnak, mi nem ehetüüüünk???? 8O Én elég válogatós vagyok, de az éhség akkor is nagy úr! :D

ja, és még valami... nálam a lembas sütés le van fújva... anya nem hajlandó mellettem őrködni, egyedül pedig nem épp a legbiztonságosabb... Tudjátok én és a konyha nem vagyunk jó viszonyban... :D

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206828 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
De esetleg megszervezhetnénk,hogy olyan kaja legyen aznap,amit mi nem szeretünk! :twisted:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #206820 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Élek...

Privizzétek át a címeteket, elküldöm nektek borítékban azokat a rémségeket.. :roll:

Jó lesz úgy?

Csókpussz

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.255 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére