Thingol - Ötletek

Több
19 éve 8 hónapja #205059 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
szerény személyem hímzőtudománya a keresztszemes varrásig terjed, de viszont abba jó vagyok. :D Én is elég messze lakom, de szívesen besegítek, ha gondoljátok.
Tudok gyöngyöt fűzni/szőni (sőt, álomfogót is tudok belőle csinálni), varrok egy kicsit, festek minden mennyiségben, egész jól rajzolok (lást Keratív szekció-Képzőművészet), és szívesen csinálok minden extrémebb dolgot (faragás, szobrászat, agyagozás, rézkarc...). Szal, mindenben benne vagyok, ami két kezű munkával, és maszattal jár. :D
A színekkel kapcs milyen ötlet az acélkék? Mondjuk az a szürkétől nem nagyon üt el....
Ja, és a szegést meg lehet csinálni kézzel is, és ha színes cérnával csináljuk mutatós! Mondjuk az tuti, hogy több idő...

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205053 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Jah, még valami Thingolkendő ügyben: van-e valakinek varrógépe, amivel meg tudnánk csinálni a szegést? Csak végig kell szaladni a 80 centin 30x (vagy ahány darab lesz), semmi extra nincs benne. (Elmondom/megmutatom pontosan hogy kéne, ha lesz jelentkező, de így nehéz elmagyarázni...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205048 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Jajj, Mil, irtó édes vagy!

Köszönöm, lánykák, a segítséget, főleg hogy hímezek is....

Pussz!



Csele, ez a foltvarrás nagyon klasszul hangzik! 8O

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205042 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Csele írta: Permi tud hímezni, csak rahedli messze lakom. (majdnem Velemnél)
Himzésben én még mindig egy zászlón goldolkodom.
Mit szólnátok egy Melian zászlóhoz foltvarrással? Anyu szerint meg lehetne csinálni. (csak nemtom hogyan festene)


Hm... és ha elküldöm postán ajánlottan és netán express is? :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205038 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Permi tud hímezni, csak rahedli messze lakom. (majdnem Velemnél)
Himzésben én még mindig egy zászlón goldolkodom.
Mit szólnátok egy Melian zászlóhoz foltvarrással? Anyu szerint meg lehetne csinálni. (csak nemtom hogyan festene)

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #205002 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Jó, majd megpróbálom beszkennelni...
Kiszámoltam, a kószakendő 15*80 cm-s, tehát a biztonság kedvéért 30 embernek vennék anyagot, az 450*80 cm (a hossza persze attól is függ milyet kapok). Gőzöm sincs, mennyibe kerül, de fizetem én, most van pénzem, csak ha valamiért nagyon drága lenne akkor kérem a segítségeteket. És persze szürke alap, azt álmodjuk még meg, milyen színnel legyen a hímzés? Nekem elég sokféle fonalam van, de ha lehet azért annyira ne extrém színt mint a hupilila :D :idea:

Később: Rózsa/anyu most mondta, hogy lehet hogy van itthon valamilyen szürke anyag, jó lenne ha jó lenne. :P

Még később: igen, megvan az az anyag!!! :hello:

Valaki hímez még rajtam és Artemiszen kívül? Mert akkor meg kéne beszélni, hogy jut el az anyag hozzá... :idea:

A minta: Tengwar Sindarinnal készítettem egy Thingol feliratot, és Wordben 150-es betűmérettel nyomtattam ki. Ez pont ideális méret.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204974 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Ha nem nagy, szkenneld be. :D Én azt szoktam.... :oops: :roll:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204886 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Akkor permí csinál tervet, vagy próbadarabot a hímzéshez. Hogy hogy mutatom meg azt nem tudom, mert nincs digifényképezőnk... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204884 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Milendoria: ha mostan már ilyen nyíltan kezeljük eztet a gyöngyötfűzést, akko bátorkodom megjegyezni, bár Artemisz nincs itt, és az egész az ő ötlete vót, de szerintem ő is szívesen veszi, ha segítesz, gondolom én, reméljük, a fejemet csak nem harapja le....Én a holnapi versestalin kapom a mintát, ha jössz esetleg vele is beszélhetsz....Búúúú...láláláááááááá :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204881 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Tünc-rucit én is hozok, csak valahogy olyan fura szabása, még a tavalyi farsangra csináltuk, szóval ha lenne egy ügyeskezű "varrónő" :lol: , vagy valaki aki ért hozzá egy picit az majd segíteni kiigazítani? (/mí nem ért hozzá :oops: :oops: )

Gyöngyfűzni én is tudok, szóval ha, esetleg, talán, nem bánjátok, *nagyonszépennézekArtemiszreésSuhirafelváltva*, én is segíthetnék? (tényleg csak ha nem gond, vagy ilyesmi, és bocsi ha bekavarok, nyugodtan állítsatok le :oops: :oops: :oops: )

A hímzéshez gratula Kincső, nekem nagyon tetszik az ötlet, és örülök neki hogy ilyen kreatívak vagyunk/vagytok.
Nagyhirtelenjébe most ennyi. Aztán csak ügyesen, tünceim! :wink:

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204877 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Nyugi Ladis! :wink:
Szerintem Artemisz nem akart megbántani.
Tök ügyi vagy, egy csomó olyat tudsz amit pl. én se és szvsz manapság elég sok lány nem! [size=9:3lbo0pla](Pl. gyöngyötszőni nem tudok, meg faragni se, meg horgolni se, kötni azt most tanulok a nagymamámtól, a rajzolást inkább hagyjuk...)[/size]
Szvsz tök jó hogy vannak még ilyen emberkék manapság, akik ennyi mindent tudnak, pláne ha fiúk! :wink: És gondolom ha tudod, akkor szereted is!
Ha másra nem, hát arra jó volt Artemisz kérdése, hogy megtudjuk mindezt Rólad, ha már magadtól nem árultad el... :P :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204850 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Vazz! Én titokban akartam tartani, hogy SUHIVAL KÉSZÍTÜNK NYAKLÁNCOT MINDEN CSAPATTAGNAK, de most már elmondom, ne fáradj fölöslegesen, Ladis!

:hello: Permi nagyon-nagyon szeret ajándékot kapni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[size=9:3kwggvwi]Adni is![/size] :roll:

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204846 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Kedves Artemisz 8) !
Meglepő dolgot kell közölnöm veled... tudok gyöngyötfűzni! Sőőőőt! Még gyöngyöt szőni is tudok, és csomózni-mindenfélét-, és horgolni, kötni, varni, rajzolni, agyagozni, faragni....stb. :wink:
És folytathatnám a sort még hosszú ideig... NEM TOM MIÉRT KELL ÁLTALÁNOSÍTANI? HOGY A PASIK NEM TUDNAK SEMMIT! :evil:
u.i: még főzni is tok!!!!

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204753 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Erenya :wink: : hímzés - khirály! 8)
Amúgy arra próbáltam célozni, hogy az ő fémmedálos ötletét kombinálhatnátok a gyöngyfűzött nyaklánccal, ha nem lett volna világos... :)

[size=9:3ut8p0hz]u.i.: ha már Erenya lettél igazán elküldhetnél már valamit olvasásra abból a híres regényedből... :wink: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204748 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Én hozom a tüncös kék selyemrucimat, persze.. :wink:

A hímzésnél pedig számíthatsz rám, Thilanna! :D


Ladis tud gyöngyöt fűzni?? :hein:

:twisted:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204738 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Artemisz, Suhi: nahát, hogy ti miket ki nem találtok... 8O :D De miért ne egyeztethetnétek a terveiteket Ladissal és csinálhatnátok együtt? :idea:
Artemisz: rád számítanék a "szalag"-hímzésben is, ha csináljuk! :o (Azért idézőjelben mert szalagnál "kicsit" vastagabb...)
Area: a selyem ly, de amúgy köszi a felajánlást a csapat nevében... :) :wink:
Akinek van valami tüncös ruhája, mindenképp hozza el! :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204734 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Áááá, Artemisz, ha már elmondtad, akkor mondhatom, hogy gyöngyötfűzni azt tudok!!! :twisted: Láláláááááááá!!!! :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204718 Írta: Aranna
Aranna válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
úristenúristenúristen...ez nagyon állat...nagyon szépen köszönjük!! /me totálisan meglett hatva! Köszi Artemisz me Suhi meg Ladislas meg mindenki aki még benne van! Ez nagyon rendes tőletek... (ezt még elfogom mondani párszor) :wink:

itt lesz a szekrényben!! a kávés csészében!! vagy tán a szőnyeg alatt? az ajtó mögött nem néztem!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #204717 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Artemisz: nagyon aranyosak vagytok! Asszem mindenki nevében megköszönhetem. *meghatott*

Ja, és újra a témába vágok: átnéztem a cuccaim, és színjátszásra fel tudok ajánlani:
- hegyes füleket papírból
- selyemsálakat (kék, fehér, bronz)
- gyöngy ékszereket (saját kezű)
- varró, festő, rajzoló tudományom

tudom, hülye kérdés, de mi kell? :D

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204647 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Nos tök jó,hogy ilyen aranyosak vagytok!Ezt a karkötőt én is támogatom és Ankalimon zászlója megfogott! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204636 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Ladislas írta: Üdv!
Arra gondoltam, hogy úgyis unatkozom, szóval csinálnék minden tagnak egy medált fémből, esetleg "kővel", v. gyöngyel. Persze csak, ha akarjátok... Nem tudja valki, hogy van-e valamilyen jelkép amit hordtak, tehát meg van e szabva, vagy fantáziám alapján készítsem? Mind 1! Elkészítem, aztán megmutatom a tervet...

Hééééééé!!!!

ÁLLJ!! :closed: :closed:


Vazz! Én titokban akartam tartani, hogy SUHIVAL KÉSZÍTÜNK NYAKLÁNCOT MINDEN CSAPATTAGNAK, de most már elmondom, ne fáradj fölöslegesen, Ladis!

Köccee.. :oops: :roll:


Ami a címert illeti, nálam 1értelműen az utolsó a nyerő!!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204621 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Én az utolsó Ankalimon-féle címerre szavazok. És támogatom Kincső javaslatát: bármit, ami egyedi!
De sajnos kézügyesség tekintetében ne vegyetek számításba, legfeljebb gyöngyfűzésben tudok kontárkodni.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204620 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Sil a Kérdések topicban írta: Hát, ha jól emlékszem, a tündék eléggé szerették az ékszereket (különösen a noldák), és nagyon változatos formában viselték. (Mondjuk piercing és tetkó kizárva, szvsz, az inkább az orkokra lehet jellemző...) Egy fontos tudnivaló van: igen ritkán használtak aranyat, inkább mithrilt vagy ezüstöt...


"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204614 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Üdv!
Arra gondoltam, hogy úgyis unatkozom, szóval csinálnék minden tagnak egy medált fémből, esetleg "kővel", v. gyöngyel. Persze csak, ha akarjátok... Nem tudja valki, hogy van-e valamilyen jelkép amit hordtak, tehát meg van e szabva, vagy fantáziám alapján készítsem? Mind 1! Elkészítem, aztán megmutatom a tervet...

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204591 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Ankalimon írta: Kívánság szerint, átmenetek nélkül:
www.tolkien.hu/mtttabor2004/thingolnepe5.jpg

Egyébként talán az átmenetes verzió sem okoz feltétlenül gondot, nagy méretben, zászlóra festve, ezüst szint is felhasználva szépen megcsinálható. A polóra pedig lehet felvasalható matricát is lehet csináltatni. Egy-két száz forint darabja...

A "Th" betűt bele lehetne éppen tenni, de nem javaslom: a tünde heraldika nem ismer olyan esetet, amikor a címerbe betűket is helyeztek volna. (Ez csak az embereknél fordult elő néhány harmadkori esetben.)


Köszi! :D
Nyilván amennyire tudjuk megcsináljuk minél átmenetesebbre és szebbre, csak arra próbáltam célozni hogy ugyanolyat biztos nem tudunk csinálni. De nekem ez is nagyon tecc. :itscool: De Areáé is, csak el kell forgatni.
(E-mailt megkaptad?)
Szerintem nem kell th...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204579 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Kívánság szerint, átmenetek nélkül:
www.tolkien.hu/mtttabor2004/thingolnepe5.jpg

Egyébként talán az átmenetes verzió sem okoz feltétlenül gondot, nagy méretben, zászlóra festve, ezüst szint is felhasználva szépen megcsinálható. A polóra pedig lehet felvasalható matricát is lehet csináltatni. Egy-két száz forint darabja...

A "Th" betűt bele lehetne éppen tenni, de nem javaslom: a tünde heraldika nem ismer olyan esetet, amikor a címerbe betűket is helyeztek volna. (Ez csak az embereknél fordult elő néhány harmadkori esetben.)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204555 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Erda niire (Area) írta: Suhi: hímezni én sem tudok, de van keresztszemes varrás, gomblein (félkereszt), vagy egyszerű kitöltősdi. Mind nagyon könnyű.


Szvsz a keresztszemes hímzés is hímzés :) A gombleint nem ismerem. Én se tudok kivétel nélkül mindent, de amit tudok olyat fogok. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204544 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
Suhi: hímezni én sem tudok, de van keresztszemes varrás, gomblein (félkereszt), vagy egyszerű kitöltősdi. Mind nagyon könnyű.

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204543 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek
[size=9:1uiebz0o]Na ja, valamit biztos...[/size] :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 8 hónapja #204519 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Ötletek

Suhifarok írta: Kincső: igen, helyeseljük!!! :mrgreen: :mrgreen:
Jónna...szal nekem teccik az ötlet, sőt....de wazz, megint csak a szám jár, mer nem tok hímezni... :cry:


Nyugi, Suhi, valamit biztos te is tudsz amit más nem. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.246 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére