Tolkien Születésnap 2005

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #215009 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
"Elitizmus", "kitérdekel"?! Ne vagdalkozzunk, inkább gondolkozzunk...
Nem hiszem, hogy ha Beleg nem jelenik meg, az bárki számára "kitérdekel" kategóriába esne. Ugyanez igaz Olostára, a Kiskunfélegyházi Tolkien-esekre, és igaz a győri, szegedi, pécsi és egyéb tagokra is. Nem hiszem el, hogy ennyire nem tudunk találni egy megfelelő kompromisszumot... Ahogy már azt valaki felvetette, nem lenne nagy érvágás a 2005-ös LEP-et nem Tolkien-születésnapként emlegetni. Miért nem lehet azt mondani tényleg, hogy ez egy ünnepség Tolkien tiszteletére, amelyet idén nem 3-án, hanem 8-án tartunk? Miért nem lehet azt mondani, hogy 3-án azok, akik ráérnek, kedvük tartja - és ez lehet ugyanúgy nyilvános program, mint a LEP maga - találkoznak valahol, koccintanak, beszélgetnek egyet, avagy meghallgatnak két-három előadást, és a LEP-et /színdarabokkal, tudományos előadásokkal és egyebekkel/ megtartjuk 8-án. Ebbe a 3-i programba beleférne ez a rendhagyó irodalom-óra is, fel kell mérni az igényeket a budapesti középiskolákban, elég sok tagunk van szvsz. aki meg tudná ezt a dolgot beszélni az igazgatóval. Felvetni nekik, akár egy levélben, akár csak a diák mint az MTT képviselője 5 perc alatt elmondhatná, hogy miről is van szó, és amennyiben van rá igény, meg lehet csinálni. Elég, ha csak 1-2 középiskola beleegyezik a dologba.
Pár nappal ezelőtt azt mondtam, nekem mindegy, hogy 3-án vagy 8-án tartjuk a LEPet. Most másképp gondolom. Az MTT nem csak a budapesti lakosokból áll. Az MTT egy országos szervezet, és igenis fontos az, hogy a vidéki tagok is részt vehessenek egy ilyen rendezvényen. A szervezőgárda lehet, hogy főleg budapestiekből áll, de akár ha a résztvevők 10-15%-a - ahogy Ankalimon írta - nem tud megjelenni az utazás, iskola és munkahely miatt, már akkor nem támogatom a 3-át. Kedves 3-a-pártiak! Lehet, hogy azt mondjátok, ez a "pár" ember - ha kelletlenül is, de hanyagolható, én azt mondom, ez a pár ember ugyanolyan joggal és ugyanolyan érzések miatt szeretne részt venni. Gondolkodjunk el ezen is...
Uff...

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #215007 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Beleg Cúthalion írta: Nem tudom a szindarabosok akarnak-e majd valamit tolem, de ha akkor lesz valami Feanor fajsulyu darab, biztos nem tudom vallalni nemcsak a szereplest de a segedkezest sem, idohiany miatt. Mig pl a hetvegei progival mar megoldhato lenne pl a hetkozbeni probak is.


Na, EZ komoly döfés lenne a most készülő komoly darabnak...

Egyébként van egy olyan érzésem, hogy itt mi hiába papolunk, ez már el vagyon határozva. [size=9:22x6y2nr](Ha mégsem, a legnagyobb örömmel, térdeborulva kérek az illetékesektől bocsánatot.) [/size]
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #215002 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
És szeretnék én is nyilatkozni, mint "vidéki (győri) gimnazista".

Lehet, hogy hagyományőrzés miatt a LEP kicsit furán nézne ki más napon. Lehet, hogy emiatt felborul egy "hagyomány", amit két évvel ezelőtti január 3.-án alakítottunk ki. De könyörgöm. Akkor a LEP még javában a szünetbe esett. Senkinek nem adódott belőle gond. De a tavalyi LEP után (ami szombaton volt) nagyon sokan alig tudtak figyelni az álmosságtól még két nap után is!!! Mivel előtte virrasztottunk egy éjszakát (a főszervezők talán még többet is) és utána még egy egésznapos kézimunkázások (jegyszedés, teremőrzés) és előadások voltak. Utána hazamenetel éjszakai járatokkal, és elég sok ember jó ha éjfélre hazaért. Akik meg még ott maradtak, ők meg sztem még egy éjszakát virrasztottak. :P

Szóval azt akarom mondani, hogy EZT HÉTKÖZBEN LEHETETLEN ÉS KÉPTELENSÉG MEGCSINÁLNI!!!! Mivel nekünk eleve, ha Pestre akarunk kerülni, akkor utolsó három óráról minimum el kell lógni [size=9:3j5ymqvw]nekem még talán többről is[/size]. És nagyon sok vidékinek fontos lesz ez az év. [size=9:3j5ymqvw]Például nekem is zenei szaktárgyi vizsgák és félévi felmérések lesznek, mások meg ebben a tanévben fognak érettségizni!! [/size] áadásul Győrbe visszajutni az egy újabb történet. Utolsó vonatot/buszt el kell érni, különben egy napot (megint) lóghatunk a suliból, csak azért mert, lekéstük a vonatot. És nekünk győrieknek még könnyű feljutni, de mivan például a szegediekkel, szombathelyiekkel, debreceniekkel, stb????

Ha van a szervezőkben emberség, akkor ezt vegyék figyelembe. És akkor se értek egyet azzal, hogy 3.-án legyen. Ettől még a professzor nem fog sem forogni, sem kikelni a sírjából, hogy bosszút álljon rajtunk.
Tehát én a 8.-i időpont mellett vagyok.

Beleg Cúthalion írta: Ennek olyan "kit erdekel" szaga van. :!:


[size=9:3j5ymqvw]Ez már valahogy nekem is felvetődött[/size]

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214999 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Nemtom hany dolgozo van itt de en akkor mar kezdem is a sort:

En nem tudok az ev elso munkanapjan szabira menni, ugyhogy januar 3-an biztosan nem tudtok ram szamitani.

Nem tudom a szindarabosok akarnak-e majd valamit tolem, de ha akkor lesz valami Feanor fajsulyu darab, biztos nem tudom vallalni nemcsak a szereplest de a segedkezest sem, idohiany miatt. Mig pl a hetvegei progival mar megoldhato lenne pl a hetkozbeni probak is.


Nem azert mondom ezt hogy megszanjatok, hiszen tudom hogy en csak egy db ember vagyok es ez igy jelentektelen munkaero- vagy latogato-kieses. Egy-ket ember miatt nem is szabad valtoztatni. De ha sokan vagyunk meg igy akkor gazos lehet.

Ezert mondtam hogy komolyabb elokeszuletet (pl diszlet, jelmezek, szamitogephalozat kiepitese, vetites stb) igenylo programot nem szerencses 3-ra rakni, csak olyat amit 1-2 ora alatt 20 ember ossze tud hozni.


Azzal viszont elvbol nem ertek egyet hogy olyan korulmenyeket teremtunk amik kizarjak barmely videki vagy mas csoport reszvetelet.
Meg akkor sem ha ez hagyomanyorzesbol szuletik. Ennek olyan "kit erdekel" szaga van. :!:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214998 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Brandir írta: Szavazótopic? Döntsön a többség? Milyen többségről beszélhetnénk egy fórumon zajló szavazás esetén? A szavazók között a szervezők elhanyagolható kisebbséget alkotnának, a szavazatot adó vendégek pedig kis százalékát adják a látogatóknak.

Én ehhez még hozzátenném, hogy szvsz nem szerencsés a "döntsön a többség" elvet alkalmazni egy olyan kérdésben, ami Ancalimon szerint egy 10-15%-os kisebbséget érint.

Brandir írta:

a szervezőgárdának (azaz nekünk, mindenkinek, aki a LEP-en szervező lesz, kb. 80-100 ember megint)

Valóban szükség van ekkora gárdára?

Ha nem nekünk kell a jegyeket szedni, akkor sokkal kevesebb ember is elég. De ennek a 80-100 embernek egy elég jelentős része szereplő volt valamelyik darabban.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214995 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Volna egy kérdésem, ami egyben javaslat is:

Fontos-e az, hogy a LEP MINDENKÉPP január 3-ához kapcsolódjon? Érthetőbben: feltétlen muszály-e azt mondani a nagyközönségnek, hogy ez itten most Tolkien- születésnap, nem lehet-é inkább azt mondani, hogy Tolkien tiszteletére rendezett ünnepség, aminek az apropóját a Professzor január 3-ai szülinapja adja?

Azért arra is gondoljatok, hogy 3-ára mi van, ha valakinek nem adnak szabadságot, és aktív ember lenne amúgy? Mert ez is előfordulhat. Vagy ha a gyerekek épp dolgozatot írnak, olyan tanárnál, akinél csak egész napos hiányzás ad ezalól felmentést?

A dolgozókról se feledkezzünk meg.....

Január 3-a hétfői nap, évkezdés.
Mindenkit megértek, aki a tradíció mellett érvel, de én nem az anyagi vonzatot nézem,hanem azt, hogy Tolkient tényleg minél szélesebb körben ismerjék meg az emberek, és ez hétfői napon, háát....

Azt gondolom, mi magunk felköszönthetjük a professzort 3-án este, de ős sem ragaszkodna, hogy a tiszteletére szervezett dolgok olyan időpontban legyenek, amikor szinte senki nem ér rá. Sem szervező, sem közönség, akit azért csak jó lenne ezzel a csodálatos világgal megismeretetni..

Más: helyszín: színpad miatt nem lehetne valamelyik színházzal beszélni, hogy ott legyen? Hátha úgy fognák fel, hogy ez nekik is csak jó lehet..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214989 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Reakció egy fölvetésre:

Sőt akár valamiféle rendhagyó irodalomórát is meghirdethetünk, és kifejezetten szervezhetünk középiskolás irodalomtanárokat, hogy hozzanak el osztályokat... Bár ez lehet, hogy vad ötlet...

Egyáltalán nem vad ötlet, bár alapjaiban változtatná meg a LEP-et. Könyvtárakba, múzeumokba és egy sor irodalomhoz, történelemhez kötődő helyre (pl.: füvészkert, temetők) rendszeresen járnak osztályok (gondolom mindenki volt ;) ). A délelőtti programok célközönségének ilyen jelentős változásával, teljesen más, az adott szegmensnek megfelelő programokra lenne szükség (délelőtt). Ezt a (korosztályt) réteget próbálta elérni a Noldás programsorozat, a látottak alapján nagy sikerrel. Tekintve, hogy harmadika az első szünet utáni nap (és a tanárok is inkább punnyadnának), ha jól meghirdetjük ezt az iskoláknak azon kell majd gondolkodni, hova tesszük a tömeget.

Figyelem:
Előre bocsátom, nekem is jobb lenne január 8. Amiket leírok azt NEM azért teszem, mert olyan nagyon ragaszkodom a „hagyományhoz”. Azért írom, hogy lehetőleg valós érvek alapján döntsetek.

Kérdések:
Szavazótopic? Döntsön a többség? Milyen többségről beszélhetnénk egy fórumon zajló szavazás esetén? A szavazók között a szervezők elhanyagolható kisebbséget alkotnának, a szavazatot adó vendégek pedig kis százalékát adják a látogatóknak.

a szervezőgárdának (azaz nekünk, mindenkinek, aki a LEP-en szervező lesz, kb. 80-100 ember megint)

Valóban szükség van ekkora gárdára?
Csak a saját tapasztalataimból tudok kiindulni. Idén január 3-án napközben a világon semmi nem változott volna, ha nem vagyok ott. Délre elkészültünk a gépekkel is, utána már csak mobil infópultként ténykedtem. Feltétlenül kellett ez?
Tegye mindenki a szívére a kezét! Nem működött volna már idén is Sokkal kisebb szervezőséggel a rendezvény? Valóban azért aggódik mindenki, hogy nem lesz jó az időpont a közönségnek? Mindenki azért volt (vagy lett volna) idén szervező, mert dolgozni akart?

A közönség szempontjából:
A fentebb leírtakból reménykedhetünk, hogy délelőtt is lesz közönség, ha akarjuk. Délután szinte biztos, hogy lesz közönség. Manapság alig van olyan középiskolás, akit ne engednének el este 9, 10-ig még hétköznap is. Az egyetemisták többsége pedig egész nap ott fog lógni.

Az egyetlen jogos érv ami eddig fölmerült, a vidéki MTT tagok távolmaradásának problémája.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214966 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Valahogy azt érzem, hogy elbeszéltek egymás mellett és senki nem akar engedni az álláspontjából, ezért talán tényleg nem volna rossz ötlet szavazásra bocsátani a dolgot, döntsön a többség...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214961 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Most az a fontosabb, hogy egy jó programot csináljunk, sok nézővel, több
idővel...stb.stb. , vagy hogy hagyományörzők legyünk?
támogatnám egy szavazó topic létrejöttét.

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214955 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Egyet értek. Amúgy meg nem csak a vidékiek lesznek bajban.

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #214953 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Nekem is az nem tetszik, hogy vannak vidékiek, akik jó ha ki tudják könyörögni, hogy egyszer egy évben eljöhessenek a LEP-re, de hogy emiatt hiányozzanak a suliból, azt tuti nem engednék meg.
Összefoglalva az előttem szólók érveit is: mi a fontosabb: őrizzük a hagyományt, és jan.3-án tartjuk, ezzel kizárjuk lényegében a vidékiek 90%-át; az elszánt, de kevéssé engedékeny szülőkkel rendelkező középiskolásokat [size=9:15xomkab](és ha egy kevésbé jó tanulóról van szó, még igazuk is van, hogy félév vége előtt ne hiányozzon, gyakori hogy rögtön az 1. vagy 2. szünet utáni napon TZ-t íratnak)[/size]; a vizsgázó egyetemistákat; és az olyan dolgozókat, akiknek a főnökeik nem adnak szabadságot?
Ha ez csak a célközönség lenne, de a szervezők nagy része is beletartozhat a fenti kategóriákba! :roll:
Természetesen nagyon sokan szívesen megteszünk mindent az MTT-ért, de azt nem várhatjuk, hogy az életük többi részét is feláldozzák az MTT-ért! Vagy feltaláltuk a Tolkien Diplomát, ami egy magas fizetéssel járó szakmát ad? :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214941 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Megismételném egy korábbi hozzászólásom, és választ kérnék a végén feltett kérdésre is:

Ulmo írta: Ha emberi léptékkel számolunk (délután 3-4 órától este 9-10-ig), ebbe belefér néhány ismeretterjesztő előadás, színpadi produkció, a végén egy köszöntővel, de szvsz semmi több. Ha maximum ekkorára akarjuk méretezni, akkor mehet. De ebben az esetben tényleg sokkal kisebb lesz a visszhangja a dolognak, vagyis kevesebb lesz a látogató is. Kisebb LEP kell, de ENNYIVEL kisebb?

Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214934 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Ankalimon írta: Ám az a két csoport együttesen nem tette ki az eddigi LEP látogatóainak 10-15 %-át. Ez az a veszteség, amit szerintem lehet vállalni annak érdekében, hogy megőrizzük a hagyományt.

Hát, nekem nagyon nem tetszik, hogy valakiről is le akartok mondani. Pláne, hogy rólunk, vidékiekről is. Gondolj bele: eddig ez volt az a nagy rendezvény (a tábor mellett), amire minden Tolkien-rajongónak (és itt most nemcsak a fórumozókról van szó), a vidékieknek is volt esélyük eljutni, részt venni benne, a közösség részének érezni magát. Ha hétköznap lesz (és lesz addig munkám), én sem tudok majd menni, bármilyen elszánt is vagyok.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214931 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Kérlek, Ankalimon, és ezt szombat délután-este miért nem lehet megszervezni? Épp csak pár hónapapl előtte le kellene foglalni a helyet.
Nem az MTT lenne az első szervezet, amelyik megcsinálja, hogy más, alkalmasabb időpontban adja ezeket az évfordulókat. Puszta marketing, arról nem is szólva, hogy emberközelibb megoldás.


De jól van. Engem annyira nem érint, de ha mindenáron az a szándékotok, hogy a tolkienes fórum vidéki tagságát kihagyjátok az egészből, hogy megint a pesti kör segít és érzi csak jól magát, ám csináljátok. Nagyon merész naivitás azt hinni, hogy "egy merészebb középiskolás" elkéretőzhet-minimum háromórás vonatút, otthon van vagy éjjel kettőre, és akkor másnap menjen is még suliba? Nagyon kevés szülő van itt, aki ezt le is igazolja, azt meg pláne, hoyg óráról is ellógjon emiatt a gyerek. Ne mérjétek már magatokhoz a fiatalabbakat, legyetek szívesek.

Egyébiránt Beleggel értek egyet. Ekkora időtartamba max kéthárom előadás, ugyanennyi színpadi előadás, csemegézés, miegymás fér bele.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214924 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Az idei LEP-re én vittem az egész Kiskunfélegyházi Tolkien Klubot. A gyerekeknek nagyon tetszett az egész, és teljesen fellelkesültek tőle. Kérdezgették is, hogy ugye jövőre is megyünk. Azt ígértem nekik, hogy igen.
Ha mindenképpen ragaszkodnak a szervezők a jan. 3-hoz, ám legyen. Végül is az egész rendezvény szemponjából nem gáz az a mínusz tíz ember. De ennek a tíz embernek a szempontjából viszont már más a helyzet.
Jó, tudom, hogy ezzel nem fogok meghatni senkit, nem is ez a szándékom. Csak úgy eszembe jutott, hogy leírjam. Töröljétek ki bátran. És éljenek a Pestiek és Pest-környékiek, akik minden rendezvényre eljutnak!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214923 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Javasolhatom egy szavazó topic létre jöttét? :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214921 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Öhm délután 2-től este 10-ig? LEP? Öhm.... biztos? Rendkívül korlátozottszámú nézővel és szervezővel...?

Najó, akkor kicsit máshonnan nézem: Biztos vagy benne, hogy a megfelelő egyetemisták (akik szervezőnek jelentkeznek) ráérnek akkor? Mert ha jól melékszem, volt olyan tavaly is, akinek nem volt más választása, és aznap vizsgázott. És ha teszemazt az egyik színdarab főszereplője tűnik így el, az kissé gázos...

Ja, és viszont tényleg nem lenne szabad sokáig húzni a döntést azügyben, hogy mikor is legyen a LEP. Ugyanis a színdarabpróbákat lassan el kéne kezdeni. Éshát hiába van olyan személy, aki tökéletesen megfelelne a szerepre, ha nem ér rá 3-án, akkor nem vele kell próbálni. De ezt jó lenne már tudni, hogy kiírhassuk a meghallgatásokat (2 darabra legalábbis, mer a 3.-ra már megvannak a szereplők... persze, csak ha ráérnek, mer egyikük mondta, hogy csak nagyon korlátozottan tudna megjelenni 3-án... mert ő nem tud kivenni szabadságot).

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214919 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Bőven elegendő egy délutáni-esti program. Ha a filmvetítések elmaradnak, akkor lényegében a tavalyi LEP teljes programja elfért volna a délután kettő után következő programsávban. Este sem kell 10 óránál tovább húzni a programokat. Akkor még van közlekedés, és talán ez még a másnapi felébredést sem akadályozza. Én nem hiszem, hogy egy középiskolás számára olyan szokatlan volna, hogy hétköznap elmegy egy este 10 óráig tartó programra és másnap iskolába kell mennie.

A pénzügyi kudarc nem fenyeget. Mindenképpen olyan helysznínt kell találni, amit ingyen kapunk meg (ez nagyjából meghatározza a LEP méretét is - a lehető legjobb, legnagyobb helysznt kell választani, aki vállalja, hogy ő szedi a belépődíjat, és cserébe biztosítja a helyszínt.). A tervezett programoknak pedig nincs költsége. A nagyobb költségű programokat szponzoráció hiányában most mindenképpen el kellene hagyni (pl.: internet kávéház), és a szintén nagy költséget jelentő dekorációra, illetve a kiállítási paravánokra most semmit sem kell költeni, hiszen a tavalyi anyagok teljesen használhatóak, különösen egy kisebb rendezvény keretében.

A tapasztalatok szerint a LEP látogatóinak többsége középiskolás és egyetemista. Az egyetemsitáknak semmi problémát nem okozhat a dolog, hiszen nekik akkor vizsgaidőszak van, és szerintem az elszántabb középiskolások is meg tudják szervezni, hogy délután kettőre odaérjenek. Ahhoz maximum egy-két órát kellene mulasztaniuk, amiről a szülők is adhatnak igazolást. (Sőt akár valamiféle rendhagyó irodalomórát is meghirdethetünk, és kifejezetten szervezhetünk középiskolás irodalomtanárokat, hogy hozzanak el osztályokat... Bár ez lehet, hogy vad ötlet...)

A felnőtt látogatók eddig is a legelszántabbak közül kerültek ki, és szerintem azok ha kell kivesznek egy fél nap szabadságot a programok kedvéért.

Két látogatói réteg van, aki valósznűleg ilyen körülmények között nem fog tudni eljönni. A vidéki középiskolások, akiknek egész napos igazolás kellene szerezniük, hogy hiányozhassanak (bár az elszántabbak ezt is biztos el tudják intézni.) A másik pedig a családok, akik eddig afféle hétvégi programként jöttek el a rendezvényre (papa, mama, kicsik). Ám az a két csoport együttesen nem tette ki az eddigi LEP látogatóainak 10-15 %-át. Ez az a veszteség, amit szerintem lehet vállalni annak érdekében, hogy megőrizzük a hagyományt. 2005-ben igazi nagyrendezvényként úgyis valamiféle nyári fesztivált kellene szervezni, az 50 éves évforduló miatt. Oda pedig aztán ez a két csoport is el tud jönni, mindenféle akadályoztatás nélkül.

A hétköznap délutáni programra megfelelő helyszínt is sokkal könnyebben fogunk találni, ebben az időpontban és korlátozott időtartamban lehet, hogy még a Corvin is szívesen látna minket (lehet, hogy nem... :evil: ). De egy művelődési ház számára ez az időpont tutti üres, vagyis nagyon jó feltételekkel, olcsón lehetne jó helyszínt találni. Ez is azt mutatja, hogy az anyagi beégés nem fenyeget.

Ulmo: Ez a véleményem (igyekeztem úgy fogalmazni, hogy elkerüljem annak látszatát, mintha bármilyen formában hivatalos álláspontot képviselnék). De, mint én Dín mondta, ez csak egy vélemény a sok közül. Lehet vele vitatkozni, meg lehet vele egyetérteni. De személyeskedni nem kellene...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214915 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Én csak annyit fűznék hozzá,hogy akár mi is lesz a vége az MTT egy társaság.Tehát nélkülözhetetlen az összetartás.Mindenkinek alkalmazkodnia kell a másikhoz.Ezt kívánja a többség.Ezt nem szabad soha elfelednünk!
Sok sikert a további szervezéshez! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214911 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Nemtom erdekel-e valakit de akkor itt az en meglatasom:

1.
Ha mindenkepp Januar 3-an akarja az MTT a LEP-et megtartani, vegulis meg lehet tartani, de csak rendkivul leredukalt szinten! Marmint anelkul hogy pl anyagi beeges lenne belole.
Ez esetben nem szabad tulvallalni magunkat.
Sztem akkor legfeljebb olyat lehet csinalni hogy koccintas, szendvicsek, egy-ket beszed meg egy minimalis meretu valamilyen szorakoztato eloadas. (Pl egy korus eloadas).

2.
Ha mindenkeppen akartok tobb eloadast, szervezett programokat, -pl szindarab, vetelkedo, vetites- csakis estere az sztem nem fog bejonni Januar 3-ra teve. Nem lesz aki megszervezze, elokeszitse.
Ha netan lennenek akkor viszont latogato alig lesz. Videkiek kilove, pestiek akiknek nincs autojuk kilove (ejszakai kozlekedes miatt).

Szoval nagyon gondoljatok meg.
Ha januar 3 marad, akkor csak bensoseges esti unneplest erdemes csinalni ami nem igenyel egesz napos elokeszitest es 20-30 ember egesz napi munkajat. Valamint nem nyulik ejszakaba (ejfel, stb.).
Semmikepp sem szabad olyan latogatotomegekre szervezni mint az eddigi LEP-en.

Bar ugyis a vezetoseg dont, ebbe nincs beleszolasom, de anyagi gaz lehet belole ha tulvallalja a dolgot Januar 3-ra az MTT. Rosszabb esetben az MTT kulso imidzse is karat lathatja.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214909 Írta: Peredhil/Phoenix
Peredhil/Phoenix válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Csatlakozom az elöttem szólóhoz, és még néhány emberhez...
Szerény véleményem szerint is legyen másodikán.
Bár nem tudom, miért...de én nekem a múltkori téliszünet is 6-án végződött.
Most vagy ki akarnak szúrni velünk, vagy csak én nem vágok itt valamit?
De ha tényleg olyan korán már kezdődik a suli, akkor én is maradnék
a másodikában. Mindenesetre, még itt az elején mondom, hogy
rám mindenképp számíthattok!

Peredhil - Thor

"Eladom az Internet teljes másolatát 5689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214906 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Sziasztok!

Bár én sem tartozom a túl aktív fórumosok közé, azért kifejtem pár gondolatomat.
Az előző LEP-ek nagyon jól sikerültek. Bár egyiken sem maradtam teljesen végig, azért a beszámolókból látszott, hogy mindenki jól érezte magát.

Én úgy gondolom, hogy a fő kérdés az, hogy kinek szervezzük ezt a LEP-et (amint kérdezték már előttem).
Az időpontra vonatkozóan pedig mindenképpen meg kellene egyezni minél hamarabb, nem csak a helyfoglalás miatt, hanem az egyéb programok miatt is.

Bár nem vagyok az a szervező típus, ám én szívesen segítenék, amiben csak tudok, mert úgy érzem, eddig én kaptam valamit Tőletek (szervezők, előadók, felépők, fórumosok...), most itt az ideje, hogy én is adjak valamit, habár ez a valami csekély is.

Minden jót a szervezéshez, és kívánom a békés megbeszélést!

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214905 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Csatlakozom Ankalimonhoz... Mellesleg pedig elég nonszensz, hogy egy hagyománytisztelő (több szinten is, most konkrétan a tolkieni művek szellmiségére gondolok) társaság tettben nem tudja ezt érvényesíteni. Jól tudom, hogy létezik a szabadság/igazolt hiányzás intézménye? És ezt nem lehet esetleg feláldozni a Társaságért? Ha nem, akkor ott valami gond van a hozzáállással szerintem (itt arról beszélek, hogy ha a szándékkal van a baj -- kíméljenek mindazok, akik tényleg nem tudnak ez ellen semmit tenni, de asszem nem ők az uralkodó tömeg)... Ha meg igen, akkor miről beszélgetünk?







Amit meg mindenki az eszébe véshetne, hogy ezek vélemények, és nem kinyilatkoztatások (Ulmo, ez elsősorban neked szól... mert ha még lenne egy szmájli... de nincs :roll: )... ergo tökmindegy, hogy az MTT alelnöke mondja-e, vagy egy két napja belépett friss tag.

Ennek nekem kicsit elitizmus szaga van, és azt sugallja, hogy valamiféle basáskodás folyik az MTT-ben, és ettől forog a gyomrom. Nem kicsit.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214899 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Köszönjük, hogy az MTT egyik alelnöke ennyire megértő, és rugalmas. Sok sikert a 2005-ös LEP-hez.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #214898 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
A Millenáris parkkal kapcsolatos politikai viták elcsendesedtek, ma már pártpolitikai villongások nélkül működik - igaz a mindenkori kormány finanszirozza (de ez az összes nagyobb közintézményre vonatkozik.


Visszatérve a dátumra, továbbra is fenntartom, hogy komolytalan Tolkien születésnapi rendezvényt szervezni nem Tolkien születésnapján...

Véleményem szerint ez nem egy sima szülinap, ahol azt mondjuk: ok az ünnepeltet felköszöntjük a ténylegesn napon, de a szulinapi bulit kicsit később, vagy kicsit előbb tartjuk... Itt kivételesen azt kell mondanom, hogy a praktikus szempontoknak háttérbe kell szorulni a tradícióval szemben.

Miért pont január 8.? :? Miért nem december 25? :roll: Vagy július 8? :roll: Akkor az iskolaszünet mellett még meleg is lenne, és lehetne szabadtéri programokat szervezni... vagy augusztus 20, akkor még tüzijátékra sem kellene költeni... :wink:


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214890 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Igen, a Millenáris parknak van zárt része. És nem hiszem, hogy az MTT bármilyen politikai kérdésbe keveredne, attól, hogy ott tart egy programot.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214838 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Léli írta: Ha már olyan sokan mondják a Millenárist, akkor egy gyakorlati kérdés: Van annak megfelelő számú és méretű zárt terme? (én csak annyit udok róla, hogy valami parkszerű izé...) Mer azér január, az elvileg pont a tél közepe, és hát....


Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de ha ott leszünk az nem vet fel egyesekben politikai kérdéseket? elvégre elég vita volt az építésénél meg effélék. Nem szeretném ha az MTT belekeveredne ilyesmibe.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214833 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Ha már olyan sokan mondják a Millenárist, akkor egy gyakorlati kérdés: Van annak megfelelő számú és méretű zárt terme? (én csak annyit udok róla, hogy valami parkszerű izé...) Mer azér január, az elvileg pont a tél közepe, és hát....

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214826 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

...vagy nyolcadika, persze. szvsz is jobb a nyolcadika.
Millenáris legalább olyan jó helyszín szvsz, mint a Corvin. ha lehetséges, oda kéne vinni a LEPet.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214815 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Laurelen írta: (javaslom a " jan3" kifejezés kitiltását a topicból)


Hát... megint csak poén akár az ünnepnapos, de meg lehetne játszani reklámszlogennek: "Idén január 3 nyolcadikára esik! "

Egyébként a 8-a jobb.

Natalee: Szerintem a Mammutban megrendezni nagyon nagyon nagyon sok pénzbe kerül. A Filmszemle azért ennél cseppet nagyobb kivitelezésű és régebbre visszatekintő dolog...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.429 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére