Tolkien Születésnap 2005

Több
19 éve 7 hónapja #214563 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
LEP helyszine lehetne egy iskola. Lenne elég terem az előadásoknak.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214562 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Ankalimon írta: Az elmúlt két évben sikeresen ellenálltunk minden olyan kezdeményezésnek, amely a születsénapi rendezvényt más időpontra tette volna, mint a tényleges születésnap.


Igen, főleg, hogy tavaly jan 3 péntekre esett, idén szombatra :roll: A következő év eleje teljesen más helyzet lesz.

Laurelen írta: ha az eddigi lepekhez hasonló (persze kisebb) zenés-táncos-előadásos egész napos mulatságot kívánunk csapni, akkor nem lehet munkanapon tartani. viszont egy egész estés programot - megelmékezés-zene-színmű...- esetleg lehet tartani 3-n este...


Ha emberi léptékkel számolunk (délután 3-4 órától este 9-10-ig), ebbe belefér néhány ismeretterjesztő előadás, színpadi produkció, a végén egy köszöntővel, de szvsz semmi több. Ha maximum ekkorára akarjuk méretezni, akkor mehet. De ebben az esetben tényleg sokkal kisebb lesz a visszhangja a dolognak, vagyis kevesebb lesz a látogató is. Kisebb LEP kell, de ENNYIVEL kisebb?

OFF: nem tudom, miért de folyton Manchestert emlegetitek az nyári angliai rendezvénnyel kapcsolatban. A tolkiensociety.org-on viszont Birmingham szerepel...
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214556 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Ankalimon írta: a jövő nyári nagy fesztivál rendezvényünket (.


nagy? a tábor és manchester mellett??

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214554 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
ha az eddigi lepekhez hasonló (persze kisebb) zenés-táncos-előadásos egész napos mulatságot kívánunk csapni, akkor nem lehet munkanapon tartani. viszont egy egész estés programot - megelmékezés-zene-színmű...- esetleg lehet tartani 3-n este...

a nyári ünneplés is jó ötlet, csak nem fog beleférni...egyszerűen túl sok. nem tudom jó ötlet lenne-e párhuzamosan csinálni mo-i és az angliai programot...
de a lepet akármikor is lesz tényeg érdemes volna összekötni az évfordulóval, mint a dolog apropója vagy ilyesmi.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214543 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Az elmúlt két évben sikeresen ellenálltunk minden olyan kezdeményezésnek, amely a születsénapi rendezvényt más időpontra tette volna, mint a tényleges születésnap.

Ezt a hagyományt véleményem szerint nem lenne szabad feladni. Talán inkább abban kellene gondolkodni, hogy délelőtt egyáltalán nem, vagy sokkal kevesebb programot kellene szervezni. és minden lényeges dolgot délutánra és estére koncentrálni.

Ne felejtsétek el, hogy ez a mostani rendezvény mind a programjában (pl nem lesznek filmvetítések), mind a várható létszámban sokkal kisebb lesz, mint az eddigiek voltak.

Dín ötlete nagyon jó, bár a terveink szerint, ha kapunk állami támogatást, akkor azért népesebb csoporttal mennénk ki Manchesterbe a nemzetközi rendezvényre. Ettől függetlenül a jövő nyári nagy fesztivál rendezvényünket (talán Kapolcs?) tényleg lehetne az 50. évforduló jegyében rendezni, és valóban lehetne sokkal nagyobb, mint az eleve kisebbre tervezett LEP.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214541 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Kicsit OFF:
az angliai rendezvény 2005 augusztus 11 és 15 között lesz.

Valahol meg kell találnunk az egyensúlyt a LEP, az angliai buli és az egyéb rendezvények között, hogy megfelelő színvonalon tudjunk mindegyikre készülni.

Dín: a webes bejelentkezés klassz ötlet! A január 3-i szolid koccintást támogatom, aznap csendesen emlékezzünk meg a Professzorról, aztán hétvégén mehet a nagy rendezvény.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214539 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Szerintem nem nagy gáz ha nem pont harmadikán lesz idén a LEP. Csak nem is olyan jó. Az 50.évforuló mikor van? Mert én nemtudom:(
És mért ne lehetne mind a kettőre koncentrálni?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214526 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Szerintem nem gáz, ha nem 3-án van LEP. Születésnap akkor van, ha az ünneplők jelen vannak. lehet köszönteni előbb és utólag is.

Dín, nagyon tetszik az ötleted. Ez azt jelenti, hogy nyári nagy rendezvény van? (Mikor van az angliai út?) Illetve, hogy a hátrányos oldalát nézzük:
ez nyárra: tábor, Kapolcs, 2 darab "LEP", Sziget. Ez túlvállalás. Vörösen villog az overloaded jelzés.

Tudományos konferencia tervbe van véve kora tavaszra?
Jó lenne kiállni valamivel a téli időszakban is. Főleg, hogy sok emberben buzog a tettvágy. És mi lenne erre jobb alkalom, mint a harmadik LEP?

Az elsődleges teendő a helyszín kiválasztása, ha zöld az út. Mert ugye a Corvin nem játszik.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214524 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Az én véleményem az, hogy 1. ha nem január 3-án van a LEP, az kissé gáz; 2. az 50. évforduló kicsit fontosabb.

Én azt tudnám javasolni, hogy január harmadikán lehetne egy délutáni és/vagy esti, szerény megemlékezés (nem kell hatalmas volumenű dologban gondolkodni), egy-két programmal/előadással és koccintással a végén.

A "nagy rendezvényt" pedig koncentrálhatnánk az 50. évfordulóra, főleg azt tekintve, hogy a társaság legnagyobb része úgysem fog tudni kimenni Angliába. Tehát itthon is egy LEP-szintű rendezvénnyel kellene ünnepelni, míg a banda másik fele Angliában teszi ugyanezt. A kettőt össze is lehetne hangolni, illetve ilyen nyalánkságokat is el tudok képzelni, mint élő webes bejelentkezés oda-vissza...

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214520 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Sziasztok!

Az Oktatási Minisztérium honlapján már olvasható a 2004/2005-ös tanév rendje. 100 %, hogy január 3-án tanítás és munkanap van.
Január 2-a reménytelen szilveszter után, de semmiképp sem ajánlott. Ulmo javaslata alapján pl.: 2005. január 8. szombat

Esetleg 3-án este szolid koccintás.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214519 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Arden Borough írta: Ulmo:január 3. még tuti téliszünet ;)


Nem azert de jo lenne ha tudatosulna vegre a tisztelt nep koreben, hogy itt nemcsak diakok vannak - akiknek az eleteben meg letezik a "teliszunet" intezmenye (dolgozoknak ilyen NINCS).

Masreszt mivel a tenyleges hivatalos szervezest es a nagy napon a hivatalos helytallast a munkahellyel rendelkezok fogjak vegezni, igy jogos Ulmo figyelmeztetese es en is maximalisan csatlakozom hozza.
Hetvege szerencsesebb lenne.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214494 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Éreztem,hogy elszúrom.Na mind1.Én szívesen segítenék,de ezzel az időponttal tényleg problémák lesznek. :cry:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214491 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Ranamarth (Endóriel) írta: Bocsánat a nagyon buta kérdésért,de a LEP nem három napos volt?Vagy az más? :oops:


Nem tudom mire gondolhatsz, mint 3 napos, talán a kismarosi karácsonyozásra? A LEP=LongExpectedParty=RégVártÜnnepély, azaz Tolkien születésnapja január 3-án, ami tavaly (2003-ban) pont a 111. volt, ezért lett ez a neve, és egy egynapos nagy rendezvény.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214489 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Ranamarth (Endóriel) írta: Bocsánat a nagyon buta kérdésért,de a LEP nem három napos volt?Vagy az más? :oops:

Nem, a Lep az 1 napos. nem tom mivel keverheted össze...

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214485 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Bocsánat a nagyon buta kérdésért,de a LEP nem három napos volt?Vagy az más? :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214484 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
nehogymár... na mindegy. jövő szerdán mindent megtudunk...

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214482 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Arden: ne reménykedj benne. Mivel hétfőre esik. Tavaly is csak azért ötödikével kezdőtőtt az év mert azzal kezdődőtt a hét..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214480 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Ulmo:január 3. még tuti téliszünet ;)

Örökké nem eshet...
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214478 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Ringbearer írta: nézd, én szeretek szervezni balabla, de mint tudjuk ez a koromnál fogva nem megoldható. :)


Nos sajna valóban a korunknál fogva sokszor nem tudunk segíteni, pl. külsősökkel tárgyalásoknál, szerződéseknél semmiképp, de én remélem hogy a programszervezésben, MTT-n belül jobban mint eddig. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214477 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005

Brisa írta: A 2005. jan. 3-ai rendezvény szervezésének elősegítésére...


Csak hogy lelohasszam a jókedvet, van egy aprócska probléma: 2005. január 3: hétfő.
99%, hogy munkanap, és tanítás is lesz. Ez annyit jelent, hogy a szervezők egy része suliban, másik része a munkahelyén fog senyvedni, a látogatók pedig max délután tudnak kijönni, hasonló okokból. Nagy gáz, ha ebben az évben később tartjuk a LEP-et, mondjuk ugyanazon a héten pénteken/szombaton?
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214475 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Ugye hozzám hasonló kétütemű vidéki segédmunkásra lesz szükség ugye??

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214473 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Viszont simán benne lehetsz egy szervező-gárdában. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214472 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
nézd, én szeretek szervezni balabla, de mint tudjuk ez a koromnál fogva nem megoldható. :)

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214471 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Arra is, Ring. De az más. Az Angliában lesz. Ellenben, ha te is pályázol a LEP megszevezésére, gondod lehet arra is, hogy itt Magyarországon is megemlékezzünk az évfordulóról. :D

Ja, és Rabyn, az offok ki lesznek törölve...

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214469 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
Össze lehet kötni a ketőtt nem?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214468 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
nem az 50. évfordulóra készülünk?

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214463 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2005
ez most off lessz de ÉÉÉÉLJEN LESZ LEP2005BENIS!!! HURRÁ!! ÉÉÉLJEN HURRÁÁ!!
A színpadi produkciokban szívesen segítek:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #214461 Írta: Brisa
Tolkien Születésnap 2005 téma létrehozva Brisa által
A 2005. jan. 3-ai rendezvény szervezésének elősegítésére...

LEP 2005 - felhívás
Művészeti pályázat - felhívás

Brisa
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.382 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére