Tábori program - 2005

Több
18 éve 8 hónapja #267295 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

szeretném, ha a megbeszélés aug14 után lenne, mivel jövő héten nemigen leszek itthon.

saját észrevételeimet, melyet júl31-én este írtam, ezennel közrebocsátom a szervezőknek, hogy addig is építkezhessünk belőle, és felvázolhassuk a megbeszélés témaköreit. így utólag leginkább Ankalimon kritikájához tudnám hozzáfűzni az egészet, akivel teljesen egyetértek. sokmindent kihagytam ebből, de utólag már nem is szeretném hozzáfűzni, hiszen elmondták a többiek a nyilvános topicban.

íme.

I / SZERVEZÉS

1. a szervezés legkomolyabb problémája az volt, hogy nem volt egyetlen(!!!) ember, aki kivétel nélkül mindent átlátott volna, tehát a teljes logisztikát és a keretmesét, minden összefüggésükkel együtt. ehelyett kezdettől fogva kettévált a szervezés: Julcsi és Aeglos
kizárólag logisztikával foglalkoztak, én pedig csak a keretjátékkal. többen említették, hogy nem volt hierarchia a táborvezetésben. ezzel nem értek egyet. (volt hierarchia: Julcsi főtábvez, alatta csapvezek; Aeglos tábvez kellékes-raktáros; Cueddo tábvez-tünde, alatta tündék.) a probléma szerintem abban rejlett, hogy a szervezőgárda egy része nem tudatosította ezt a hierarchiát, és ebből fakadóan túl sok ember szólt bele a döntéshozásba. (ezt a 12-ből max. 4-5 főre kellett volna redukálni.)

2. szintén ide kapcsolódik, hogy már kezdettől fogva (értsd január, a szervezőcsapat felállása!) súlyos törés volt a szervezők között. szerintem ezzel legtöbben tisztában vagyunk, nem akarok oknyomozni, hogy ki, mennyire, miért, stb. végeredményben olyan csapat állt fel, akik nem tudtak rendesen együttműködni. se belül, sem pedig kifelé nem működött a kommunikáció. a 6 tünde együttműködése viszonylag jónak mondható, de itt is gondot okozott a határidők be nem tartása, tábor előtt és közben(!) is.

a személyekre leosztott feladatokat sikerült egyénileg teljesíteni, elég jól (minimum 70%-ra becsülném mindenki munkáját), azonban az együttműködés már kifejezetten sikertelennek mondható.

3. a tábor kisebb, belső feladatai nem voltak jól leosztva, pl. a kreatív kellékesi feladatkört át lehetett volna adni Esgalnak (és ezzel nagy tehertől szabadult volna meg Julcsi), ami nem történt meg.

4. az a bizonyos hetedik este, amiből tkp. az egész szervezésről körképet lehet rajzolni. mindennek az alapja egy kommunikációs hiba volt, hogy a szervezők egy része úgy tudta, bejöhetnek, másik részük meg úgy tudta, hogy nem. (ehhez járult még hozzá, hogy korábban két szervezőtől párhuzamosan kaptak irányítást, valamint utasítás nélkül ők maguk is kimozdultak a megadott helyről. azonkívül nem volt tekintéllyel rendelkező beépített ember a keletlakók között, miután Alcar lemondta a részvételt.)

itt került felszínre az a hónapok óta tartó törés, ami már korábban is megnehezítette a döntéshozást. szvsz a hiba teljes betetőzése volt a hosszú bezárkózás, a keretmese lefújásáról nem is beszélve. a keretjátékot folytatni kellett volna, de a szervezők közt (leginkább csak köztünk!) olyan pánikhangulat keletkezett, hogy ez lehetetlenné vált. (több táborlakó jött oda hozzám, hiányolva a folytatást, sőt, egész csapatnyi emberek nem is érzékelték, hogy a keretjátékban bármi probléma történt volna!!!)

5. látszólag egy apróság, de szvsz ez is rájátszott a szétesésre: a szervezők alig aludtak 4-5 órát naponta. önhibánkból, mert magunk között sem tartottuk be a takarodót, ami így éjjel 2.00-3.00-ra tolódott, a 7.30-as ébresztő meg ugye kötött volt...


II / KERETJÁTÉK

1. a keretjáték kapcsán a legtöbb vitát a játék erőssége váltotta ki, hogy már-már élő szerepjátékot űztünk a táborban. én személy szerint mindkét oldalról hallottam véleményeket, hogy "fojtogató volt", ill. "nagyon jó volt", sőt: "miért nem volt még több?" mivel MTT Táborról van szó, és mivel az MTT egy rendkívül sokrétű társaság, amely több eltérő körből tevődik össze, azt kell mondanom, hiba volt ennyire kiterjeszteni a keretjáték uralmát minden tábori történés fölé. ez valóban élő szerepjáték volt. azonban azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a jelmezes játékra, "beleélős" játékra nagy igény van a táborozók között! (mi, tündék, nagyon lassan kezdtünk el játszani, de aztán a "nép között járva" láttuk, hogy a táborozók nagy része szeretne játszani, és amikor elkezdtük úgy igazán, akkor mertek is velünk játszani.) remélem, a kérdőív hoz majd pontos eredményt ezügyben, de addig is: beszélgetéseim-meglátásaim alapján a stabil játszókedvűeket 20-30 főre becsülném, a bevonhatóakat/közömböseket 30-40 főre, a stabil ellenzőket pedig 10-20 főre.

továbbra is tartom a véleményem: a tavalyi tábor nagy hátránya volt, hogy az utolsó napi számháborút és felvonulást kivéve egyáltalán nem volt lehetőség ilyen beleélésre és spontán kezdeményezésekre (mintpl. őrjáratozás, szertartások), valamint személyes szereplésre sem (kiv. csapatelőadások). (szinte kizárólag csak a szervezők nyilvánulhattak meg egyéni keretmese-szerepben.)
2003-hoz képest úgy érzem, sikerült kibontakoztatni néhány kezdeményt, ami akkor megszületett: pl. a kis Vardahantale és a tünde testőrség. úgy látom, hogy idén spontán szertartásként ott volt az Andustarosok napbúcsúztatója, a testőrségből pedig rendszeresen gyakorlatozó hadsereg lett.

(idén a helytartóválasztás adott volna lehetőséget a személyes szereplésre. 2003-ban remek ötlet volt a királyválasztás, de nagy hátránya volt, hogy csak szervező pályázhatott eséllyel. most bármelyik csapattag számára lehetővé akartuk tenni.)

itt vetődik fel az egytábor-kéttábor problémája is, amit majd a vezetőség úgyis kiértékel, most csak utalni akarok rá. az alapvető különbség talán abban fogható meg, hogy a Kreatív Közösségi Táborban a tolkieni örökség átélése, feldolgozása, stb. a fő cél (és persze a közösségépítés), a Relaxban pedig a kellemes együttlét - az átéléses játék pedig mellékes.

akár egy, akár két tábor lesz jövőre, mindenképp számolni kell azzal, hogy komoly tömböt alkotnak azok, akik játszani szeretnének, és bele akarnak helyezkedni a tolkieni világba. (és nemcsak kívülről tanulmányozni, hiszen azt bárki megteheti az év többi részében is.) és rajtuk kívül természetesen ott vannak azok is, akiknek laza a kapcsolatuk a tolkieni világgal, és nem érdekli őket semmilyen keretjáték. a jövő évi tábor(ok) egyik legnagyobb kihívása lesz, hogy mindkét csoportnak kielégítő megoldást kell nyújtani, akár együtt, akár külön-külön.

2. a következő nagyobb probléma: nem volt világosan megfogalmazott hosszútávú cél a
keretjátékban. a númenori kultúra terjesztése nem volt elég, túlságosan általános volt. tavaly a fiktív ellenség látszólag hülyeség volt, de legalább jól megfogható. (vagy pedig a 2003-as városalapítási feltételrendszerhez hasonló dolgot kellett volna felépíteni, és jól kommunikálni.)

3. az öt csapat a tábor végéig nem olvadt össze Fortirios népévé. Hyarnustar-Forostar között megvalósult az elképzelt összeolvadás, míg a maradék 3 nép lazán vagy egyáltalán nem kapcsolódott a szövetséghez. (ORR-HYR-AND között milyen kapcsolat volt? ezt mondja meg az, aki nálam jobban látta.) megjegyzem, ha folytattuk volna a keretjátékot az eredeti terv szerint, akkor a 7. este megkötött szövetség kiforrhatott és értelmet nyerhetett volna.
tanulság: a népek összeolvadását legkésőbb a 2-3. napon meg kellett volna lépni.

4. alapból helytelenül volt felállítva a kifelé történő kommunikáció rendszere. a két tábvez nem tudta hitelesen kommunikálni a keretjáték eseményeit, a tündéknek pedig nem volt legitimitásuk ahhoz, hogy tkp. átvéve a város irányítását, a pódiumra kilépve rendesen előadják a történéseket. (ezt max. egy csapvez-tanács tehette volna meg, de az szintén furán hatott volna.) ráadásul az első napokban a tündék sem kommunikáltak jól. (csak 4. estétől 7. estéig működött úgy a játék, ahogy a nagykönyvben meg volt írva.)
vagy teljesen kompetensnek kell lennie a tábveznek keretjátékügyben, vagy pedig kell tartani egy csak-keretmesés kommunikátort, akinek szerep szerint is van jogosultsága "kinyilatkoztatni" dolgokat.

5. az elsődleges és másodlagos keret viszonya. a csapatok idén minden eddiginél több feladatot kaptak (EA(!), poh, ébr, őrség, jelvények), és volt is idő ezek végrehajtására. viszont így meggyengült a másodlagos keret, mert a csapatok mentességet kértek a tündeprogramok alól. ez ténymegállapítás akart lenni, nem feltétlenül baj, hogy így történt. 2003-ban azért lehetett népszerű a hagyományőrzői keret, mert a csapatok gyengék voltak.

mit lehet leszűrni ebből az egészből?

jövőre olyan keretet kell felállítani, amelyben mindenki a saját igénye szerint vehet részt. és amely a legerősebb és leggyengébb igényt is képes kielégíteni. szükséges az erős keretjáték, hogy átélhető legyen, azonban fontos, hogy ne az események sorrendje adja a keretjáték alapját, hanem a hosszútávú célért való munkálkodás, a cél fokozatos felépítése. az események csak hab a tortán, azoktól válik élővé a dolog, de mégsem azok az alapmozgatók!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #267134 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Táborszervező népek (tábvezek, tündék, csapvezek)

Meg tudjuk vonni az idei tábor mérlegét (becslésem szerint ez most sokkal összetettebb lesz, mint tavaly), kérek mindenkit, hogy üljünk össze egy táborértékelő gyűlésre! A hol-mikor paramétereket kérem mindenkitől!

Ja, és mindenki gyűjtse a megjegyzéseit és az észrevételeit!

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #267124 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Nagyon komolyan kérek minden táborszervezőt, hogy a táborral kapcsolatos kritikai észrevételeiket először ne a nagy nyilvánosság előtt publikálják. Várjuk meg előbb a táborszervezői értékelő megbeszélést, illetve a kérdőívek kiértékelését.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #266884 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Aeglos írta: Sziasztok!

Annak a három csapatnak, aminek még nem volt "Beszélgetések" topikja, nyitottam egyet-egyet. Hyarnustarnak és Andustarnak már volt.

Ezt amúgy nem értem, hogy minek kellett, de mostmár mindegy.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #266869 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Cueddo írta:
Ulmo: kérlek, tedd nyilvánossá a csapattopikokat legalább minden táborozó számára.
azonkívül Forostar (Ery) és Hyarnustar (Angwen) csapatának lenne egy különleges kérése: kölcsönös hozzászólási jogot kellene biztosítani a csapattagoknak egymás topicjaiban + még Eglarnak(HYN), Ádámnak(FOR) és nekem(HYN), mivel mi 3an a csapatok részeivé váltunk, és szeretnénk részt venni a csapatok további életében.

köszönöm!


Hozzáférések beállítva. Ha valami nem jó, szóljatok.
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #266805 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Sziasztok!

Annak a három csapatnak, aminek még nem volt "Beszélgetések" topikja, nyitottam egyet-egyet. Hyarnustarnak és Andustarnak már volt.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #266796 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Szerintem legyen úgy, ahogy a csapatvezetők akarják, nekem mindegy.

Van valaki Julcsin és rajtam kívül, aki hozott haza olyan tábori cuccokat, amiknek a raktárban lenne a helye? Ha igen, egyeztessünk, hogy mikor tudjuk eljuttatni.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #266760 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Ana: de igen, bárki megnézheti, azonban hozzászólási joguk csak a csapattagoknak van, ezért kértem külön.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #266746 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Cueddo írta:
Ulmo: kérlek, tedd nyilvánossá a csapattopikokat legalább minden táborozó számára.
azonkívül Forostar (Ery) és Hyarnustar (Angwen) csapatának lenne egy különleges kérése: kölcsönös hozzászólási jogot kellene biztosítani a csapattagoknak egymás topicjaiban + még Eglarnak(HYN), Ádámnak(FOR) és nekem(HYN), mivel mi 3an a csapatok részeivé váltunk, és szeretnénk részt venni a csapatok további életében.

köszönöm!

Nem úgy van, hogy ha nyilvánossá válnak a topikok, akkor bárki hozzáférhet azután?

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #266741 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Ulmo: kérlek, tedd nyilvánossá a csapattopikokat legalább minden táborozó számára.
azonkívül Forostar (Ery) és Hyarnustar (Angwen) csapatának lenne egy különleges kérése: kölcsönös hozzászólási jogot kellene biztosítani a csapattagoknak egymás topicjaiban + még Eglarnak(HYN), Ádámnak(FOR) és nekem(HYN), mivel mi 3an a csapatok részeivé váltunk, és szeretnénk részt venni a csapatok további életében.

köszönöm!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 8 hónapja #266710 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Kedves tábvezek, csapvezek, tüncök és egyebek!

Remélem, jól telt a tábor, és esetleg még pihenni is tudtatok.
Szerényen érdeklődnék, mi legyen a csapattopicok sorsa. majardjon-e minden úgy, ahogy most, vagy legyenek nyilvánosak mindenkinek?
Érdeklődnék továbbá, mi lett a sorsa az Aldarion király számára készített ajándékoknak (királyi ágytál + nyaklánc)? Megkaphatja ezeket a volt király, vagy megy a közösbe?
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265987 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Tábor!!!!!! :dance:
Ma kezdődik :mrgreen:

Jó időtöltést kívánok magunknak! És kevés esőt!
A viszontlátásra kedves topik!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265900 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Ana, ezúton is bocsánat. Ideges voltam (vagyok?), kicsit sok a feszültség, túlreagáltam.

Igazad van, hogy nem válaszolgatok, dehát könyörgöm, az elmúlt egy héten nem is voltam itthon!! Reggeltől késő estig tábori ügyben szaladgálok, vásárolunk Aeglos-székkal, két napja pedig a cuccot szedem össze Apuval mindenkitől, háztól házra járva. (Arról nem is beszélve, hogy valaki deaktiválta a felhasználói nevem, úgyhogy Ulmo ma du. azon fáradozott, hogy esetleg még belenézhessek a fórumba, mielőtt holnap elindulnánk...)

A telefon kvázi a kezemhez nőtt, folyamatosan hívok, hívtok. Napi 15 órás kapcsolattartásba igazán beleférne valakitől egy kérdés: különbusz? Attól eltekintve, hogy ez eredetileg is benne volt a tervben, ami azóta sem változott, úgyhogy feltételeztem, hogy nyilván tudtok róla. (Úgyhogy azért a "szót se szóltunk" kicsit erős.)

Mindenesetre ne érezz lelkifurdalást, hogy te legalább válaszolsz nekik, persze, köszönöm. Csak kérlek, ha valamiben nem vagy biztos, inkább kérdezz rá. Nehogy félreérts, nem kioktatni akarlak, csak hagyjuk a fölös pánikhangulatot...

Köszönöm, és bocs.

Julcsi

argh
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265895 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Nólindir írta:

kriszana írta: Talán azért érzed így, mert nem különbusszal megyünk Tatabányáról.

Bocsánat. Különbusszal megyünk Tatabányától.

Ne haragudjatok, de mi ez a pánikkeltés?!? Mintha nem lenne elég pánik amúgy is. Nem szeretnék csuklani, alaptalanul meg főleg nem. És mielőtt őrült szörnyülködésbe fúlna az egész, egyszerűbb, ha megkérdeztek és kész.

Bocs, asszem most kezdek kiakadni. Szóljatok, ha nem így van, de valamiért úgy érzem, itt néhányan diszkréten úgy kezelnek minket Aeglos-szal, mint valami gyengeelméjűt. Kösz.


Basszus, emberek, KOMMUNIKÁLJATOK!!!!

A fenébe is már!

Látjátok, hogy itt kérdezősködik mindenki, hogy mikor, merre meddig jöjjenek, akik nem Bp. felől jönnek, mert szeretnének csatlakozni a többséghez.
Én beraktam nekik a menetrendet, mert eddig különbuszról egy szót sem szóltatok...

Talán akkor válaszolgassatok a kurva krédésekre, amit feltesznek.
Nehogymár én érezzek lelkiismeretfurdalást, mert kicsit foglalkoztam a válaszadással...

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265872 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Azon emberek névsora, akik lejönnek már nulladik napon:
Ha valami nem stimmel, szóljatok.

Julcsi
Cueddo
Eglar
Angwen
Károlycucc
Ankalimon
Vewy
Gumipók
Galen
Drizzt
Rayan
Ana
Lau
Ádám
Felagund
Lamorak
Marci
Aeglos

Nem kérek végül vacsorát magunknak, többeket is megkérdeztem, és eddig senkinek nem volt rá igénye.

Viszont! Mindenki hozzon magának ételt másnap estig!!!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265842 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

kriszana írta: Talán azért érzed így, mert nem különbusszal megyünk Tatabányáról.

Bocsánat. Különbusszal megyünk Tatabányától.

Ne haragudjatok, de mi ez a pánikkeltés?!? Mintha nem lenne elég pánik amúgy is. Nem szeretnék csuklani, alaptalanul meg főleg nem. És mielőtt őrült szörnyülködésbe fúlna az egész, egyszerűbb, ha megkérdeztek és kész.

Bocs, asszem most kezdek kiakadni. Szóljatok, ha nem így van, de valamiért úgy érzem, itt néhányan diszkréten úgy kezelnek minket Aeglos-szal, mint valami gyengeelméjűt. Kösz.

argh
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265803 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Úgy beszéltük meg a Vértesvolánnal, hogy menetrend szerinti buszt indítanak, de +1 külön nekünk odajön a vasúthoz. Mondtuk, hogy ekkor meg ekkor jövünk, 100-an vagyunk, és ezt a megoldást találták rá.

Julcsi még ma beszél velük!

Kitől hallottátok, hogy nem lesz különbusz?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265770 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
10:46-ra ér be a vonat, a busz 10:47-kor van a vasutállomásnál. Necces 100 emberrel 1 perc alatt átérni. Így marad a 12:40-es busz és a 100 emberrel fejenként 10 napi cuccal 2 kilóméteres gyalogolás a busz végállomásra és másfél órás várakozás, hogy reményünk legyen fölférni.
őőőőő Valaki nagyon sokat fog csuklani.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265765 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Brandir írta: Nem tudom jól szűrtem-e le az információkat, de az a rémkép körvonalazódik számomra, hogy nem különbusszal megyünk Tatabányáról. 8O Meg tudna valaki nyugtatni?

Talán azért érzed így, mert nem különbusszal megyünk Tatabányáról.

És ez csak azért lesz vicces, mert ha nem fér fel mindenki a 12:20-as buszra, akkor a maradék emberek várhatnak kerek két órát, míg a következő indul...

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265763 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Nem tudom jól szűrtem-e le az információkat, de az a rémkép körvonalazódik számomra, hogy nem különbusszal megyünk Tatabányáról. 8O Meg tudna valaki nyugtatni?

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265754 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

a terepjátékban lehet maradéktündéket is alkalmazni, vagy pedig 3 állomást kihúzni. Pandának rengeteg ötlete volt, azért nem állt meg 8 alatt :)

elsőnap: az éjfél-neméjfélhez nem szólok hozzá, talán majd személyesen. Brandir, amit beidéztél, az csak bennemaradt régebbről. a tüzet vesszük észre.
a levelet már a kora du.-i gyűlésen is átadhatom (eredeti szándékom ez volt!), és akkor nem kell átvedleni. sőt, délután sokkal kellemesebb azt a rövid tündelevelet megfejteni, mint este, vacsora és buli közben :P
mondtam, nem szeretnék egész nap kint lenni az erdőben.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265745 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Attól tartok van egy csöpp gond. nagyon úgy tűnik, hogy július 30-án a nap nagyobbik részében nélkülöznötök kell szerény személyemet nagyjából 9:30-18:00 között.
Jómagam is ebben a percben értesültem róla, s csöppet sem vagyok boldog.

A diplomámat kell átvennem ugyanis.
Az egyetem újított, mert szeptember helyett július végre tette ezt az eseményt.
"Tudtam, hogy semmi sem megy simán."

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265710 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Brandir írta:
Városőrséggel mi lesz? Nem lesz?

9. napi terepjáték: 5 csapvezzel, hogy lehet 8 helyszínt felügyelni?


városőrség lesz, 2fő/nap ua. a csapat aki épp a kajafelszolgálást végzi

terepjáték, kénytelenek leszünk maradéktündéket alkalmazni

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265680 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
BAJ:nincs király!
ha nincs más ötlet, valaki a táborból lesz az...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265678 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
dehát úgy volt, hogy a BNT-n találkoznak velük, nem? 8O
én csak jót akartam... 8O 8O
de majd csütörtökön megbeszéljük, ahogy Lau mondta. 8O 8O 8O

Mégse a rigó vonattal gyertek, mert 10-kor nyit a vár.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265668 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Induló nyersanyag szerintem is fölösleges, elég elmondani, hogy melyik csapat mit fog kapni. Ha mégis van teljesítménytől független nyersanyag, akkor... :twisted:

"(kb. 22.00) a Helynökök felszólítják a város népét, hogy menjenek ki a tündék által megadott helyre." Tündék megtalálására úgy emléxem éjfélt mondtunk, és nem a megadott helyre megyünk, hanem a tüzet vesszük észre. (bár ez már tényleg mellékes)

Városőrséggel mi lesz? Nem lesz?

9. napi terepjáték: 5 csapvezzel, hogy lehet 8 helyszínt felügyelni?

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265658 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
ezt a tündetosz kérdést döntsük el csütörtökön. szerintem.
(személyesen egyszerűbb...itt meg összekavarodik)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265653 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Aeglos írta: Cue: Akkor Te - mint eddig is - a tünde küldöttség vezetője leszel, tehát velük együtt találunk Rád is. Nem lenne szerencsés, ha a többiek előbb megismernének mint tündét, mint a többieket, mert ezzel elárulnánk, hogy van egy kis csapat, aminek a vezetője vagy, tehát lesznek tündék... Ha meg nem mondjuk, hogy tünde vezető vagy, és utána hirtelen "átvedlesz" tündévé az tényleg elég szerencsétlen megoldás.

Miért Aeglos, szerinted az emberek nem fogják hiányolni a karizmatikus embereket a tábori létszámból, mikor a nevük szerepelt a tábori névsorban?
Főleg, ha tudják, hogy jönnek... mint pl Lamorak, vagy Ádám, vagy Lau, de mondhatnám bármelyik másik tündét is.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265648 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Lau: Julcsi azt mondta, hogy ők csütörtökön már 7-kor indulnak, hogy kikerüljék a reggeli dugót (szerintem mi is). Nem lenne akkor jó, ha mindannyian lemennénk már 9 órára? Másnap 11-re már jön a nép. Hajnali rigó projekt? :) Nagyon nehéz lenne megoldani? 8O

Cue: Akkor Te - mint eddig is - a tünde küldöttség vezetője leszel, tehát velük együtt találunk Rád is. Nem lenne szerencsés, ha a többiek előbb megismernének mint tündét, mint a többieket, mert ezzel elárulnánk, hogy van egy kis csapat, aminek a vezetője vagy, tehát lesznek tündék... Ha meg nem mondjuk, hogy tünde vezető vagy, és utána hirtelen "átvedlesz" tündévé az tényleg elég szerencsétlen megoldás.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265613 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

ő a küldöttség vezetője vagymi...


ezt mondtam eddig is.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.584 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére