Hyarnustar - Előkészületek

Több
18 éve 9 hónapja #265901 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Silima írta: Panni, nekem is teccik. :) Na, ilyet én nem tudok, hogy pl. keretben legyen, és hasonlítson is valamire... :P :) [size=9:1xy73ln0]Ez a minta sztem pl. bükklevéllel lehetne megoldható, de pl. a juharhoz hasonló tagolt levéllel semmiképp... :( [/size]


nyugi, nekem nem sűrűn jön össze olyan, hogy valami értelmes dolog kerül ki a kezem közül :P

Silima írta: [size=9:1xy73ln0]Egyetlen háklim van, ami az én egyéni szoc problémám: hogy egy szabadságot tisztelő néphez nehéz elképzelnem egy szögletes, keretes címert... :oops: Azért gondolkodtam leginkább körben, esetleg boltívben. Hurrogjatok le! Nem Panni rajzát akarom szidni!! Mit szólnátok ugyanehhez, csak körbe foglalva a 4 levelet, meg a cirádákat? Valahogy így:
photobucket.com/albums/v338/Sili ... lahany.jpg [/size]


Ebben lehet valami. Végülis mi szabadok vagyunk, és nem a négy fal között vagyunk bezárva :P Szvsz nem szidtad a firkálmányom, szívesen fogadok öteleteket, kritikát, hátha még ki tudok hozni belőle valamit.

Úgy mellesleg nekem Silima címere is nagyon tecc :D

Amíg "öcsém" ült gépnél, addig megcsináltam a paint-es kép normál változatát rajzlapon, meg egyet próbáltam temperával kifesteni, de nemtom feltenni a netre, mert tesóim lenyúlták az összes akkumlátort meg töltőt és nem müx így a fényképezőgép :(

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265894 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
na igen,ez nehéz dolog..nekem mindkettő tecc,szal valakinek el kéne dönteni...esetleg egy szavazó topic...vagy most már ne?nekem mind1.... :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265891 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Akkor ez legyen Angwen címere, és megengedhetné, hogy mi is hordjuk... ;) :idea:
Na jó, nem... :oops:
Ugyanez egy négyzetben?
[size=9:3jaye3hw]Üssetek le nyugodtan, már én is közel járok hozzá, hogy leüssem magam :closed: :blackeye: [/size]
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265887 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Hümm... nekem olyan rémképeim vannak tavalyról hogy Tolkien bácsinál egy népnek nem lehet kör alakú címere, csak embernek... mi Thingolosok tavaly ezt úgy küszöböltük ki, hogy a négyzetben volt egy kör és abban a minta :P :wink:

[size=9:1bm9tpd7](meg lehet lesni itt , a két fenti korábbi terv és az a végleges ami a "címer" felirat alatt van jobboldalt... igen ez itt a reklám helye :twisted: )[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265852 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Panni, nekem is teccik. :) Na, ilyet én nem tudok, hogy pl. keretben legyen, és hasonlítson is valamire... :P :) [size=9:t69ip9w8]Ez a minta sztem pl. bükklevéllel lehetne megoldható, de pl. a juharhoz hasonló tagolt levéllel semmiképp... :( [/size]

[size=9:t69ip9w8]Egyetlen háklim van, ami az én egyéni szoc problémám: hogy egy szabadságot tisztelő néphez nehéz elképzelnem egy szögletes, keretes címert... :oops: Azért gondolkodtam leginkább körben, esetleg boltívben. Hurrogjatok le! Nem Panni rajzát akarom szidni!! Mit szólnátok ugyanehhez, csak körbe foglalva a 4 levelet, meg a cirádákat? Valahogy így:
photobucket.com/albums/v338/Sili ... lahany.jpg [/size]
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265844 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Panni, ez nagyon jó lett!!!!!
Teccik! Majd meg kell nézni, h hogy mutat egy pólón....


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265824 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Panni írta: Ma délelőtt gépezés közben volt előttem egy papír, amit a tesóim telefirkáltak a játékokhoz használt kódjaikhoz, és véletlenül kezembe akadt a toll én meg elkezdtem firkálgatni :oops: Sikerült kihoznom belőle egy címer féleséget, és most gyorsan összekaptam paintben, hogy úgy kb-ra meg tudjam nektek mutatni
kep.tar.hu/pancsmancs/50033718/14057265#2

Mivel paintben csináltam és siettem, ezért ez egy elég elnagyolt meg vázlatos rajz, de a lényeget ki lehet venni belőle :oops: [size=9:1bcj9mnn]szarvas nincs rajta :oops: [/size]

Vélemény?


8O Ez nagyon jóóó! Lépjünk át azon, hogy paintben készült, és próbáljunk a lényegre koncentrálni... Azt hiszem, eddig ez a variáció, (függetlenül attól, hogy nincs benne szarvas :P ) hasonlít a lagjobban egy címerre... :D

[size=9:1bcj9mnn](egyébként jól elbeszélgetünk... :D )[/size]
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265820 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Ma délelőtt gépezés közben volt előttem egy papír, amit a tesóim telefirkáltak a játékokhoz használt kódjaikhoz, és véletlenül kezembe akadt a toll én meg elkezdtem firkálgatni :oops: Sikerült kihoznom belőle egy címer féleséget, és most gyorsan összekaptam paintben, hogy úgy kb-ra meg tudjam nektek mutatni
kep.tar.hu/pancsmancs/50033718/14057265#2

Mivel paintben csináltam és siettem, ezért ez egy elég elnagyolt meg vázlatos rajz, de a lényeget ki lehet venni belőle :oops: [size=9:2ssg4fv5]szarvas nincs rajta :oops: [/size]

Vélemény?

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265811 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
upsz. bocsánatot kívánok :oops: ez elkerülte a figyelmemet! Tőled is bocsi, Ancalima!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265808 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Ancalima Anarórë írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: Más: Röplabdázásra lesz lehetőség a táborban? Bár sajnos labdát nem tudok vinni (mert nincs) de jó volna játszani. :)


Na, lesz? Mert én veszek szívesen labdát (most láttam leárazva)


"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265807 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Gilgolwen Nimrandir írta:

Panni írta: Mintha Ancalima azt mondta volna a táboros topicban, hogy ő hoz labdát... :roll:

Láttam, de az vajon a röplabdára vonatkozik? :roll: :)

Szerintem igen...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265804 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Panni írta: Mintha Ancalima azt mondta volna a táboros topicban, hogy ő hoz labdát... :roll:

Láttam, de az vajon a röplabdára vonatkozik? :roll: :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265801 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
nincs labdám,de szívesen röpiznék én is,ha valaki hoz :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265799 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Gilgolwen Nimrandir írta: kicsit más téma: nagyon szeretnék röplabdázni a táborban, ééés jó volna ha nem volnék ezzel egyedül... Egyenlőre csak itt kérdezem meg: valakinek közületek van röplabdája? és ha van el tudná hozni? *szépennéz* :D


Mintha Ancalima azt mondta volna a táboros topicban, hogy ő hoz labdát... :roll:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265789 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
kicsit más téma: nagyon szeretnék röplabdázni a táborban, ééés jó volna ha nem volnék ezzel egyedül... Egyenlőre csak itt kérdezem meg: valakinek közületek van röplabdája? és ha van el tudná hozni? *szépennéz* :D
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265787 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
perszehogykíváncsiakvagyunk :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265784 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
[size=9:3mgqquxu]Szemlevél hülyén néz ki, elvetve[/size].
Viszont rosz a szkennerünk, úgyhogy nem tudom berakni az általam alkotott másik címer vázlatát. A ti ötleteiteket raktam bele nagyrészt (szarvas, fa, csillag), csak kicsit pepecs, nem túl egyszerü. :roll: Ha mégis kiváncsiak vagytok, holnap megpróbálom berakni.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265687 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Bocsi, hogy idáig csak hallgattam, de nem jutottam nethez, mert vidéken voltam.
Kincső, az én méretem S vagy M. Nagyon köszi.
Én is szívesen rajzolgatok, és indákban én is elég jó vagyok, úgyhogy szívesen besegítenék ilyen dolgokban. (Eszembe jutott egyébként, hogy lehetne egy sima stilizált levél, ami erezetes, és egy szem van a közepén. Még megnézem hogy néz ki és beszkennelem... Bocsi az elvont szövegért :) )

És milyen dolog az, hogy nem biztosítanak nekünk saját lovat? :mrgreen: Elvégre lovas nép vagyunk. Mi meg még állatbarátok is... Ejnye-ejnye. Pedig már el is képzeltem, amint vágtatva kerülgetem a fákat az erdőben. Egyébként semmi lehetőség nem lesz lovaglásra arrafelé?

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #265684 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

/me írta: Rana: L
Maglor: sokX-L
Vewy: (sokX-)S
Silima: S/M
Narbeleth: S
Estel: X(X)L
Panni: (S/)M/L
Panda: M
Gilgolwen: M
Gandalf: X(X)L
Gilloth: sokX-L
Yavanna: M
Rohin: S
én: M/L

majd ha meglesz az összes ellenőrizzétek le hogy jót írtam-e :P


Hiányzik:
Angwen
Artemisz
Idhren: S/M
Károlycucc
kHalmi

Szerdán vagy csütörtökön megveszem a pólókat :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265640 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Silima írta: Akkor, legkedvesebb legfanatikusabb csapvez, segííííts! :) :P Ti. az a marha, aki elvállalta a címertervezést, az TÉNYLEG nem ért a heraldikához... :? :oops: 8O


Ami azt illeti én is szoktam rajzolgatni otthon, meg gondoltam is, hogy ebbe belevetem magam, de nekem is rá kellett jönnöm, hogy nem tudok címert tervezni, ezért örülök, hogy itt nem vállaltam semmit :oops:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265635 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Akkor, legkedvesebb legfanatikusabb csapvez, segííííts! :) :P Ti. az a marha, aki elvállalta a címertervezést, az TÉNYLEG nem ért a heraldikához... :? :oops: 8O

Nimrandir: Szarvas fej nélkül? Az lehet, hogy olyan lenne a két agancsa, mint két faág... :) Ami nem baj! ;)

Rana: igen, ilyesmit próbáltam én is elérni, csak első nekifutásra nem nagyon sikerült.

Amellett (ami szintén megint nem autentikus) eszembe jutott, hogy a juharlevél is kb. ötágú csillagot formál, mint egyes szigetek.
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265622 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Kincső (Thilanna) írta: és ha mi egyszerű erdei emberek vagyunk és nemértünk a heraldikához akkor lehet szarvasos? :P :twisted:
(nejónemvagyunkazok, de akkoris :P mennyire muszáj autentikusnak lenni?)

Nagyon! :) Bocs, de kifogtátok a legfanatikusabb csapvezt! :P ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265615 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
és ha mi egyszerű erdei emberek vagyunk és nemértünk a heraldikához akkor lehet szarvasos? :P :twisted:
(nejónemvagyunkazok, de akkoris :P mennyire muszáj autentikusnak lenni?)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265611 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
hm...bár tudnék rajzolni....én azt képzeltem maagm elé...nem tudom...hogy van a szarvas fej...a legnagyobb figura és az agancsai között lenne a burjánzó fa...egyfajta keretet adva a dolognak :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265608 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Tovább gondolkoztam a dolgon.. lehete esetleg úgy is, hogy a szarvasnak csupán az agancsát (agancs ..igen.. nemtom mért gondoltam, hogy az őzek "koronáját, fejdíszét" hívják csak agancsnak :D ) és az indákat + leveleket ábrázolná a címer (és a szarvas feje nem lenne rajta) !? :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265581 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Kincső (Thilanna) írta: én úgy tudtam az adánoknak már voltak rendesen figuratív címerrajzaik is... nem tudom honnan vettem ezt a képzetet, de teljesen tévképzet?... :roll:

Esetleg, de mindenestre ERŐSEN stilizáltan. (Lásd mondjuk a fa a Halethes címerben a tavalyi táborból.)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265545 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Gilgolwen Nimrandir írta: Silima: A szarvasos téma nekem is tetszik! :) Bár kicsit másként képzelném el. Szarvas ezüst színű, elágazó szarvakkal, melyen zöld indák és levelek futnak :roll: (na már csak az kellene, hogy ne csak a szám járjon.. de rajzolni sajna nem tudok :oops: :) )

Ami pedig Ankalimon féle gyűjteményt illeti, az egyik fa nagyon megtetszett...
www.tolkien.hu/mtttabor2005/tree1m.jpg

Angwen írta: Az adánok alapvetően megtartották a nonfiguratív elda motívumokat, csak a szimmetriákat kevésbé vették szigorúan.


Valóban, ez is szemelőtt tartandó, de nekem ismét a/z (kevésbé nonfiguratív) indás-leveles megoldás jut eszembe. :)


Szarvasok és indákra +1 szavazat, indák tekintetében tudnék segíteni neked Silima, abban elég jó vagyok, majd mutatok vmi képet, hogy milyenre gondoltam...

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265509 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Angwen írta:

Silima írta: dúnföldi creben

Craban. ;) (Tudod: ha már homár... :) )


Uppsz... :oops: A jövő ornitológusa szégyelli magát... :oops: :P

Nimrandir: tényleg nagyon szép az a fa, nekem is megakadt rajta a szemem - de kicsit bonyolult... ;) :P
Ezüst szarvas indáktól befutott aganccsal, enter ;)

És nonfiguratív elda motívumok?! Jesszusom... 8O Na ebben segítséget kérek!... :oops:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265488 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Gandalf írta: Nah, hoztam Nektek újabb okosságokat a númenoriakról A Gyűrű kereséséből:

Szekercéik, dárdáik, íjaik voltak, sőt az íjászat, akár a földön állva, akár lóhátról űzték, egyike volt a kedvenc időtöltéseiknek. A királyi íjászok sűrű hadoszlopai belül üreges acélból készült íjat használtak, fekete tollú nyílvesszeik pedig, hegyüktől a rovátkáig jó rőfnyi hosszúak voltak.A hal a númenoriak legfőbb tápláléka, a legnagyobb városok is a tengerparton épültek.


Fúúúúj..hal....de legalább az íj miatt nem kell aggódni...nekünk már van egy;)ez jó indítás,nem?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265487 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
én úgy tudtam az adánoknak már voltak rendesen figuratív címerrajzaik is... nem tudom honnan vettem ezt a képzetet, de teljesen tévképzet?... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.234 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére