Hyarnustar - Előkészületek

Több
18 éve 9 hónapja #265486 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Silima: A szarvasos téma nekem is tetszik! :) Bár kicsit másként képzelném el. Szarvas ezüst színű, elágazó szarvakkal, melyen zöld indák és levelek futnak :roll: (na már csak az kellene, hogy ne csak a szám járjon.. de rajzolni sajna nem tudok :oops: :) )

Ami pedig Ankalimon féle gyűjteményt illeti, az egyik fa nagyon megtetszett...
www.tolkien.hu/mtttabor2005/tree1m.jpg

Angwen írta: Az adánok alapvetően megtartották a nonfiguratív elda motívumokat, csak a szimmetriákat kevésbé vették szigorúan.


Valóban, ez is szemelőtt tartandó, de nekem ismét a/z (kevésbé nonfiguratív) indás-leveles megoldás jut eszembe. :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265484 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Nah, hoztam Nektek újabb okosságokat a númenoriakról A Gyűrű kereséséből:

A tudósok által írt számos történeti, természetrajzi és földrajzi, tudományos és művészeti mű a sziget pusztulásakor eltűnt (illetve el fog majd tűnni, hisz korábban játszunk).
A númenoriak lóháton közlekedtek mindehova, szenvedélyes lovasok voltak, a lovakat az egész szigeten szerették és jól tartották. Úgy nevelték őket, hogy nagy távolságról is emghallják a hívást, és feleljenek rá; az állat szeretett gazdája gondolatát is megérezte, és szükség esetén máris ott termett (lásd majd a filmben Aragornt és Bregot, ami számunkra még csak jövő :P ). A legtöbb utat nem kövezték ki, csupán a lovak használatára tisztítotték meg s tartották karban őket, kocsit vagy szekeret alig használtak, a nehéz cuccokat vízen szállították.
Az adánok magukkal vitték Númenorba számos mesterségben való járatosságukat, s oly mesteremberek is jöttek velük, kik az eldáktól is tanultak. Puszta szerszámokon kívül nyersanyagot nemigen hoztak magukkal, a szigeten sokáig fém helyett nemesfémeket használtak. Az adánok kincsekkel megrakodva érkeztek ide, Númenorban azonban nem akadt ilyen holmi. Kezdetben ezeknek csak a szépségét becsülték, később csapott ez át kapzsiságba.
Később Númenorban is többfajta fémre bukkantak, s amint egyre járatosabbak lettek a bányászatban, kovácsmesterségben, úgy vált gyakoribbá a a vas- és réztárgyak használata. A fegyverkovácsok a noldák tanítványaiként nagy ügyességre tettek szert kardok, szekercék, dárdák és kések kovácsolásában. A király és a vezérek többsége őseitől örökölte kardját, s néha maguk is karddal ajándékozták meg fiaikat. Kardot egyetlen férfi sem viselt Númenorban, sokáig nem készítettek harci fegyvereket. Szekercéik, dárdáik, íjaik voltak, sőt az íjászat, akár a földön állva, akár lóhátról űzték, egyike volt a kedvenc időtöltéseiknek. A királyi íjászok sűrű hadoszlopai belül üreges acélból készült íjat használtak, fekete tollú nyílvesszeik pedig, hegyüktől a rovátkáig jó rőfnyi hosszúak voltak.
Az erős férfiak a Tengerben lelték legfőbb gyönyörűségüket, szerettek úszni, víz alá bukni, kis hajókat is építettek, hogy evezésben vagy vitorlázásban mérjék össze ügyességüket és gyorsaságukat. A legmerészebbek a halászok voltak. A hal a númenoriak legfőbb tápláléka, a legnagyobb városok is a tengerparton épültek. A halászok közül krült ki a legtöbb hajós, akik egyre nagyobb tiszteletnek örvendtek. Úgy beszélik, mikor az adánok először bontottak vitorlát a Tengeren, tünde hajókon utaztak, hol a kapitány és a kormánmyos is egy-egy Círdan által kijelölt elda volt.

Hamarosan majd újabb tudásanyaggal jelentkezem, addig tessék ezt tanulmányozgatni! :wink:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265463 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Silima írta: dúnföldi creben

Craban. ;) (Tudod: ha már homár... :) )

A címertervezgetéshez annyit fűznék hozzá, hogy nem ártana, ha követnénk némileg az adán konvenciókat, amik pl. a Kincső által idézett Ankalimon-féle leírásban is olvashatóak. Az adánok alapvetően megtartották a nonfiguratív elda motívumokat, csak a szimmetriákat kevésbé vették szigorúan.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265445 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
remek...akkor hajrá!!!! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265442 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Hát őzek voltak, mert Nessa mindig velük szaladgált. Sztem volt szarvas is...
Énnekem úgy tűnt, hogy Középfölde (és Númenor) élővilága nagyon hasonlított, egy-két különleges fajtól (dúnföldi creben) eltekintve.
Emellett:
Sas az égen, ökör a réten,
SZARVAS bika, bukó sólyom,
Hószín hattyú, hideg kígyó... :) ;)

Humm humm humm :) ;)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265434 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Fú Silima...ezek tök jók...ügyi vagy...én is szarvas ámulatban vagyok,bár azért meg kélne érdeklődni,hogy volt-e ilyen lény ott... :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265410 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Szarvasos vázlat rúlz! :wink:

Amúgymeg:

Ankalimon a Tábor topicban írta: Egy kis segítség a csapatcímerek tervezéséhez:


A númenoriak heraldikai szabályai tekintetében a legbiztosabb kiindulópontot az arnori és gondori menekültek címereijelenthetik. Ez alapján a címerek egyszerűek: egy alapszínen egyszínű (általában fehér/ezüst) ábra látható, amely valamilyen jellemző élőlényt, vagy eszközt (fa, hattyú, hajó, stb.) ábrázol. A magas rangú nemesi és királyi címerek, vagy országrészek címerei tartalmazhatnak esetleg még más kiegészítő elemeket (korona, csillag), ám ezek is ugyanazon színűek, mint a főalak. Ez a heraldikai hagyomány talán Tuor révén a gondolini címertanból származott, ahol hasonló elvek alapján készültek a házak jelképei.

Ha númenori jelképrendszerről a professzor hagytékában közvetlen utalásokat nem is találunk, a diszítőművészetükről több Tolkien-rajz is fennmaradt. Ezek általában nagyon összetett és nagyon színes geometrikus formákat ábrázolnak. Van két textilminta (falikárpit?, szőnyeg?):
www.tolkien.hu/mtttabor2005/kover2m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/kover3m.jpg
És egy csempe:
www.tolkien.hu/mtttabor2005/kover1.jpg

Emellett van még egy sor egyszerű diszítőelem, amelyeket a professzor rajzolgatott, és amelyeket néhány utalás alapján illetve kronológiai okokból szintén númenori motívumnak gondolunk:

www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern10m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern11m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern12.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern13.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern14.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern15.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern16m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern17m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern18m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern19m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern1m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern2m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern3.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern5.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern7m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern8m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern9.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/Untitled-17.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/Untitled-18.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/Untitled-20.jpg


Van néhány fa és virág ábrázolás, amelyet a fentiekhez hasonló okoból szintén a númenori hagyományhoz szoktak kötni:
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern4m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/pattern6m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/tree1m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/tree2m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/tree3m.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/treem.jpg

Külön érdekesség az a amotívum, amely Tolkien kommentárja szerint a Kalandozók Ligája kapitányának sisakját ábrázolja:
www.tolkien.hu/mtttabor2005/karma3.jpg
www.tolkien.hu/mtttabor2005/karma4.jpg



Végül nem zárható ki, hogy a legerősebb tünde hagyományokkal rendelkező családoknak vagy tartományoknak erősebb tünde kötődésű címerei is lehettek (mondjuk hasonlóak, mint az első kori adán házak tünde formájú, ám a középpontosan szimmetrikus, nonfiguratív tünde heraldikának ellentmondó jelképei).


"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265378 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Gandalf írta: Szarvas? Jól hangzik, de élt ilyesmi Númenórban? :roll:


Ha ló meg birka volt... :idea: Gondolom, hasonló fajok fejlődhettek ki... szerintem.

Köszönöm a dícséretet! Bár nem érdemlem. :? :oops:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265365 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Re népek!

Zöld póló oks, nekem X(X)L-es kéne ha van!
Szerintem ne legyen rajta semmilyen felirat, csak falevél!

Szarvas? Jól hangzik, de élt ilyesmi Númenórban? :roll:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265358 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Ha lehet szavazni, akkor a szarvasokra szavaznék....! :wink: :!: Egyszerűen eszméletlenül jól rajzol maga, Silima kisasszony!!!!!! *őszintecsodálattalföldigmeghajol*


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265267 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Kedves gyerekek!
Silima néni tegnap éjjel nekiállt címert tervezni, és 5 perc alatt rájött, hogy nem tud. :oops: Mégis folytatta... :twisted:
Egy sima falevél:
photobucket.com/albums/v338/Sili ... rlevel.jpg
Egy fa-levél: :P
photobucket.com/albums/v338/Sili ... alevel.jpg
És eljutottam odáig, hogy erdő, meg szabadság, meg ilyenek :arrow: szarvas?! Mert még szép is amellett.
Ez sült ki belőle:
photobucket.com/albums/v338/Sili ... zarvas.jpg
(Ezek erősen gyatra vázlatok, meg ferdék is... van még pár ötletem, csak azokat nem szkenneltem be.)
Hurrogjatok le nyugodtan!! 8)
Amellett várom az ötleteket tárt karokkal... :) :roll:

[size=9:1uq4ypqo]És nem címer, de talán idevág, mert fák népe, mi a szösz, egy régi rajzom:
photobucket.com/albums/v338/Sili ... farajz.jpg [/size]
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265230 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Nyah ezek szerint nem is volt megvalósíthatatlan az ötlet... :D Ezer hála és köszönet Kincsőnek!!!! ... és akkor /me egy M-es méretűt szeretne. Kösz mégeccer! :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265226 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Nagyon köszi, Kincső! :)
Én szeretnék egy M méretű pólót kérni, ha felnőttméretek között keresel. Gyerekméretben valszleg XL kell. :lol:
Jó zöldet vegyél! :wink:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265224 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
perme S/M/L de lehetőleg M vagy L

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 8 hónapja #265208 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Wow így áttekinthető lesz a topic :)

Rana: L
Maglor: sokX-L
Vewy: (sokX-)S
Silima: S/M
Narbeleth: S
Estel: X(X)L
Panni: (S/)M/L
Panda: M
Gilgolwen: M
Gandalf: X(X)L
Gilloth: sokX-L
Yavanna: M
Rohin: S
én: M/L

majd ha meglesz az összes ellenőrizzétek le hogy jót írtam-e :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265203 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Nem is tudom... :heu:
talán X(X)L :?:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265185 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Hűűű, köszönjük, nekem ha minden igaz S-es kéne...
[size=9:2c9utn85]/me egy törpesinda, és nem vágja a Tesco-s számozást...[/size] :oops:

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265128 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
S, esetleg M. Nagyon köszi, Kincső! :bounce:
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265120 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
XXXXXXXXS ... :oops: [size=9:39wq87pw](Bár teszkósban úgyse lesz...)[/size]
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265116 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
/me nagydarab, szóval XXXXXL-es kéne.... :wink: :D

Köszi előre is nagyon-nagyon!

Milyen volt a Kaláka annó?


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265101 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
oksi...én egy L-eset kérek :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265094 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Ranamarth (Endóriel) írta: hát akkor nincs gond...köszönjük Kincső...akkor szerintem lassan kezdjük el bediktálni a méreteket...a pénzt majd táborba fizetjük ki?


Én úgy gondoltam hogy igen. :wink: Kb. 400 Ft-ra saccolom /db.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265093 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
hát akkor nincs gond...köszönjük Kincső...akkor szerintem lassan kezdjük el bediktálni a méreteket...a pénzt majd táborba fizetjük ki?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265088 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Miért lenne nagy munka? Elmenni Tescoba vagy ilyesmi helyre, és venni zöld pólókat? Annyi az egész, hogy mindenkinek kell a mérete (S, M, L, XL, stb.).
/me szívesen megteszi :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #265057 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Gilgolwen Nimrandir írta: (ehh ... /me le lett hűtve by Panni, hogy nyugi máá' ne siessek annyira előre a dolgokkal :D )


Hmmm.... Na, gyere csak msn-re... :twisted:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #264986 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Gilgolwen Nimrandir írta:

Artemisz (Erenya) írta: És éljen a csikóbőrös kulacs... ámbár amekkora kultusz övezte Númenorban a lovakat, nem lehetne inkább orkbőr kulacs? Szuvenír az Első Korból... :P :P [/color]


:mrgreen: ez teccik

Akkor tehát hogy is lesz a póló elkészítése? Jó volna, ha mindenkinek egyforma "fűzöld" (a leírásban legalább is így szerepelt) pólója lenne. Mondjuk, ha valaki megvásárolná őket.. :oops: persze senkinek nem szeretnék ilyesmit a nyakába varrni, de jó volna, ha egyformák lennénk.
A címer: ha a falevélnél maradunk, akkor meg kellene szavazni, hogy melyik legyen. Ami engem illet továbbra is a juharlevél mellett maradok :) és még arra is gondoltam, hogy -bár nemmi vagyunk a tündebarátok népe - de szerepelhetne a címeren a nevünk (Hyarnustar) tengwákkal felfestve.

(ehh ... /me le lett hűtve by Panni, hogy nyugi máá' ne siessek annyira előre a dolgokkal :D )


Nos a póló vásárlás...biztos jobb megoldás lenne,de ez eléggé nagy teher egy személynek,hogy megvegyen 20 db pólót...szal ha valaki vállalja,annak drakula:)=....mint említettem a levél nekem mindegy,de a címerben már nem ártana megegyezni....esetleg lehetne egy szavazó topicot nyitni...bár ahhot is előbb megkéne egyezni valami alapban... :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #264958 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Artemisz (Erenya) írta: És éljen a csikóbőrös kulacs... ámbár amekkora kultusz övezte Númenorban a lovakat, nem lehetne inkább orkbőr kulacs? Szuvenír az Első Korból... :P :P [/color]


:mrgreen: ez teccik

Akkor tehát hogy is lesz a póló elkészítése? Jó volna, ha mindenkinek egyforma "fűzöld" (a leírásban legalább is így szerepelt) pólója lenne. Mondjuk, ha valaki megvásárolná őket.. :oops: persze senkinek nem szeretnék ilyesmit a nyakába varrni, de jó volna, ha egyformák lennénk.
A címer: ha a falevélnél maradunk, akkor meg kellene szavazni, hogy melyik legyen. Ami engem illet továbbra is a juharlevél mellett maradok :) és még arra is gondoltam, hogy -bár nemmi vagyunk a tündebarátok népe - de szerepelhetne a címeren a nevünk (Hyarnustar) tengwákkal felfestve.

(ehh ... /me le lett hűtve by Panni, hogy nyugi máá' ne siessek annyira előre a dolgokkal :D )
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #264946 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Silima írta: Inkább falevél, ne annyira szőlő... :)

A platánnak sztem a levele... szóval arról, hogy "platán", nekem nem a levele, hanem a hámló kérge jut eszembe. :oops:
Juhar szép, főleg ősszel!!!! Eeeerrdőőő... :) :roll: Csak juhart már tettek mások is zászlóra :roll: Sajnos. :?
Elfogult vagyok a tölggyel szemben, így leginkább azt támogatnám... :oops: :roll: :P /me tölgymániás...

A gingkót inkább nem ajánlom... :lol:
www.houstongardening.info/gingko.jpg


Ginkgó!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JUHAR FOREVER!!!!!!
Szerintem.

És éljen a csikóbőrös kulacs... ámbár amekkora kultusz övezte Númenorban a lovakat, nem lehetne inkább orkbőr kulacs? Szuvenír az Első Korból... :P :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #264891 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek
Akkor szerintem elsődleges feladat egy Aladarion vagy valamilyen númenori címer keresése...
[size=9:2n0tiqlm]amúgy bocsi,hogy így irányítok meg minden....nem akartam....csak elragadott a tábor feeling és nem bírok már magammal...még egyszer bocsi[/size] :oops: :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 9 hónapja #264879 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Hyarnustar - Előkészületek

Silima írta: /me nem emlékszik: a mallorn mennyire tenyészett dúsan Númenorban?... :oops:
Másik kérdés: a pólókat magunk csináljuk meg? [size=9:3ev0q1b1]Mert az már igazán az én bajom, hogy mallorn-levelet nem tudok rajzolni... Tölgyet még csak-csak... :oops: :lol: [/size]

A mallorn númenori közvetítéssel került Középföldére, épp Aldarion király idejében.

A címer ügyében viszont nem óhajtok dönteni. Először is analfabéta vagyok mindenféle képzőművészet terén (max. némi minimális esztétikai érzékkel rendelkezem), másrész tessék csak fantáziálgatni! ;) )

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.225 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére