Kismaros 2005

Több
18 éve 7 hónapja #270985 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Azt hiszem ezt hívják úgy, hogy tiszta vizet a pohárba...

Egyetlen kérdés: nem lehetett volna előbb ezt így beírni?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #270983 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Az előtörténetről:

Jacopo és Icke felvetésére válaszolva: nem utólagos belenyúlás történt.
Az új vezetőség legtöbb tagja már megválasztásakor jelezte, hogy az eddigieknél aktívabb, szervezettebb szerepvállalást vár az MTT-től a közösségi programok tekintetében is. Még a nyár elején határoztuk el, hogy ősztől kezdve háromhavonta kifejezetten közösségi célzatú, de azért hivatalosnak minősülő többnapos találkozókat szervezünk. Akkor döntöttünk arról, is, hogy mivel nem akarunk keresztbeszervezni az MTT környezetében eddig is megszokott programoknak, azok szervezőinek felajánljuk, hogy amennyiben ezt kedvezőnek látják csinálhatják a rendezvényt az MTT színeiben. Ennek előnye, hogy egyrészt egy sor pénzügyi, adminisztratív és jogi tennivalót, problémát átvállal az MTT, másrészt a Társaság meghatározó személyiségei nyilván az eddigieknél több segítséget adnak a szervezéshez és a programok összeállításához illetve lebonyolításához. A konstrukció hátránya, hogy részben a szervezeti keretekből, részben pedig az MTT működését meghatározó alapértékekből következően a programhoz kicsit több kötöttség járul (cserébe kevésbé kell aggódni az események "elszabadulása" miatt.)

Cueddot - aki Eryvel együtt az idei kismarosi program szervezését vállalta - kerestük meg először még augusztus elején. Az eldöntendő kérdés lényege tehát az volt, hogy a létező MTT-s hagyománnyal rendelkező Kismarosi programot nevezzük ki Téli Találkozónak, vagy szervezzünk egy másikat januárban. Végül mivel az elnökségben többségben voltak, akik az előbbit pártolták, és Cueddo is ezt a megoldást részesítette előnyben, az MTT Téli Találkozója Kismaroson, december 16-17-18. között kerül megrendezésre.

Sajnos - úgy tűnik - jómagam és a vezetőség többi tagja is túlságosan az időben közelebb levő Őszi Találkozó szervezésére irányította figyelmét, és csak kicsit későn tűnt fel, hogy a Kismarosi rendezvény megváltozott jellegére vonatkozó információk nem kaptak túl nagy hangsúlyt a meghirdetés során. És az is kiderült, hogy a szállás üzemeltetője idén sokkal rosszabb feltételeket kínál: már szeptember első felében le kell zárni a jelentkezést, mivel az első részletet sokkal hamarabb kell befizetni, és emiatt a jelentkezés még azelőtt lezárult, mielőtt a többség egyáltalán tudomást szerzett volna róla. Mindezekről én egyeztettem Cueddoval, és közösen megtaláltuk a megoldást a jelentkezési határidő október végére történő (minden szempontból kedvezőbb) eltolására. Mivel Cueddo a napokban nincs NET közelben, megkért, hogy írjam be a topikba a megbeszélteket. (Sajnálom, ha ezáltal felsőbb beavatkozás látszata keletkezett.)

[size=9:4z5qtfkq]Nem-nem-nem: Senkinek sem kell attól félnie, hogy az MTT „lenyúl minden sikeres egyéni kezdeményezést”. Egyrészt mert az MTT-s rendezvények is a közösség rendezvényei, másrészt mert semmilyen rendezvény sem válhat MTT-ssé, csak ha ez bírja a szervezők aktív támogatását.[/size]

A vitaindító hozzászólás:

A hozzászólásom lényege egyrészt a jelentkezési határidő módosításából adódó információk rögzítése, másrészt pedig a rendezvény jellegének pontosítása volt. Szerettem volna világossá tenné, hogy aki azért szeretne most Kismarosra jönni, mert olyanfajta bulira vágyik, amilyen a tavalyi kismarosi volt - az keressen inkább más lehetőséget. Másokat viszont szerettem volna megnyugtatni, hogy ez a program most inkább a korábbi várgesztesi, és a tavalyelőtti kismarosi rendezvényekhez fog hasonlítani, és senkinek sem kell attól tartani, hogy megismétlődnek a tavalyi kismarosi bulin előfordult, a jelenlevők többségét zavaró események.
Most kérek elnézést, ha hozzászólásomban az indokoltnál erőteljesebbre sikerült volna a fentiek hangsúlyozása, és ha ezzel többek lelkébe trappoltam volna... ;-)

A kialakult vitáról:

Úgy látom már majdnem mindent elmondtak, ami ezzel a témával kapcsolatban elmondható. Pusztán néhány homályos pont végleges tisztázása érdekében, vállalva az ismétlés ódiumát tennék néhány megjegyzést:

1.
Sirgonnak igaza van: Kismaros valamilyen formában mindig is MTT-s kötődésű rendezvény volt. A tavalyi - talán kissé "emelkedettre" sikerült hangulatú - bulit leszámítva nem lógott ki az MTT-s rendezvények sorából. Semmi különös nincs abban, hogy mind az idei rendezvény szervezői (Cueddo és Ery), mind a Társaság elnöksége idén szeretné ezt MTT-s formában lebonyolítani.

2.
A házirenddel kapcsolatban messzemenőkig osztom Sirgon és Telcontar nagyon részletesen kifejtett véleményét: semmi különöset nem fog tartalmazni. Nem lesz szigorúbb, mint a két idei nyári tábor szabályai. A lényeges elemek:
- Mindenkinek oly mértékben be kell tartani az ifjúsági rendezvényekre és a kiskorúak dohányzására és alkoholfogyasztására (hogy más addiktív szereket most ne is említsünk) vonatkozó törvényi kereteket, hogy emiatt a szervezőket (és az MTT-t) ne érhessen semmilyen hivatalos vád - nem szeretnénk, ha az MTT-t mint a fiatalok, pláne fiatalkorúak sex&drugs&rock'nroll intézményét azonosítanák.
- Senki ne viselkedjen úgy, hogy azzal másokat zavar, mások szórakozását elronthatja (Pl.: A mozgás- és szellemi koordinációt érezhetően befolyásoló mértékű alkoholfogyasztás, a nemdohányzók környezetében való füstölés, de – kedves Felagund – egészen bizonyosan ide tartozik a résztvevők bármilyen okból történő rugdosása vagy akár az ezzel való fenyegetőzés is…) Tudom, hogy ez meglehetősen „gumi-szabály”, de e tekintetben szerintem hagyatkozhatunk Cueddo és Ery értékítéletére.
[size=9:4z5qtfkq]Úgyismint szemhunyorítás a kiskapukról: Ha engem megkérdez bárki is, semmi nem indokolja, hogy egy-egy üveg sört, vagy pohár bort ne lehessen elfogyasztani egy baráti beszélgetés közben. (Dodie, ha eljössz, megígérem hogy a komoly hagyományokkal büszkélkedő kellemes közös reggelink mellett egyik este borozgatni is fogok veled.)[/size]
3.
Legjobb tudomásom szerint a program sem az „Arbeit macht frei” szellemében fog készülni. Az össznépi punnyadás elkerülése érdekében a szervezők biztosan sort kerítenek néhány kirándulós/közösségépítős/kulturáltanegyüttbulizós programra is, de SEMMI SEM LESZ KÖTELEZŐ. (Na jó, esetleg egyetlen programpont…) Egészen biztosan lesz néhány játék és lehetőség némi kézművességre is.

4.
Talán Zarándok írta le az egyik legfontosabb dolgot a vitában, amire mindenképpen reagálni szeretnék: Bármilyen messze is távolodunk a kezdetektől, és bármennyire is elfedik az alapokat az elmúlt idő eseményei, ezt a közösséget azok alkották és alkotják, akiket valamilyen mértékben megérintett Tolkien világa. Ehhez nem kell irodalomkutatónak, quenya-nyelvésznek, vagy középfölde-szakértőnek lenni, még csak a Tolkien művek mélyreható ismerete sem szükséges – de valamilyen mértékű kötődés azért „benne van a levegőben”. (Az a véleményem, hogy ha valakit ezek az értékek nem érintettek meg legalábbis minimális mértékben, az úgyis csak ideiglenes vendég volt eddig is a közösségben.) Éppen ezért sem hivatalos, sem nem-hivatalos program nincs a „nemkívánatos elemek kíméletes leszakadoztatására”. A közös minimális alapértéket vallók között nincsenek nemkívánatos elemek: ennek a társaságnak a lényege mindig is a sokszínűség, és egymás másságának elfogadása, sőt értékelése volt. Van viszont komoly elhatározás a nemkívánatos viselkedésminták háttérbeszorítására. De nem tiltással, hanem az MTT körül kialakult közösséget felépítő alapértékeket jobban tükröző formák előtérbe állításával. (Szeretném, ha eredeti fényében felidéznénk az első Kismaros egymást megajándékozó szokását, jó lenne újra átélni az első Várgesztes „Élő Gondolatok Topikját”, meg kellene próbálni újra a második Várgesztesi találkozón kitalált egymás-megismerős játékot, és én személyesen szívesen vennék részt a nagyon régi szegedi nyári táborban kipróbált vitafórumhoz hasonló megmozduláson.)



A helyzetről általában:

Az MTT körül kiformálódott közösség a maga módján páratlan jelenség. Önszerveződő módon, bizonyos közös értékek egymásba való felismerésére alapozva fiatalok egy meglepően nagy csoportja talált egymásra, és számunkra ez a közösség az életünk nagyon fontos színterévé vált.
A kezdeti eufória (az első 1-2 év) után azonban repedések mutatkoztak a konstrukción. Az elégedetlenség első hullámában sokan ráébredtek, hogy az egymás iránt érzett szimpátia, és a közösségnek a más rokon lelkekre való rácsodálkozásra épülő melegsége nem elég. Sokszor tartalom nélküliek az ölelések, sokszor üresek, a „szeretlek benneteket” felkiáltások. Az akkori válságnak az volt a kulcsa, hogy sokan az elvont közösség-fogalomtól várták vágyaik beteljesítését, és morcosak voltak, ha magától nem reppent a sült madár a megfelelő testnyílásukba. A megoldás nem volt olyan nagyon bonyolult, és ennek következtében az MTT mint közösség megmenekült a felbomlástól. A feloldás akkor jött, amikor az emberek jelentős része ráébredt, hogy csak valódi barátságok, kis baráti közösségek teljesíthetik be azt az ígéretet, amit az MTT nagy közösségének emelkedett hangulata felvillantott.
A mostani válság már egy szinten magasabban zajlik, noha a végső lényege ugyanaz: sokan olyan rosszul érzik magukat, hogy a közösségből való teljes távozást fontolgatják. Az MTT környezetében mára 4-5 szorosabbnak tekinthető kis baráti közösség formálódott ki. A nagy közösség tagjainak mintegy fele beletartozik valamelyik közösségbe, vagy azok perifériáján körözve szeretne bekerülni egyikbe-másikba. A legfőbb problémát az okozza, hogy mostanra ezen közösségek belső összetartó ereje már-már erősebb, mint az a különös „egymásratalálás” hangulat, ami az MTT-t jellemezte. A csoportok kisebb-nagyobb mértékben eltérő érdeklődésű, értékrendű, szellemi irányultságú emberekből állnak, és jelenleg a kisközösségek belső élete még inkább felerősíti ezeket a különbségeket, és megerősíti a tagokat abban, hogy az ő értékrendjük a helyes. Elsősorban ennek köszönhető, hogy korábban elképzelhetetlen módon lecsökkent a tolerancia, és felerősödött az egyes emberek, vagy kis közösségek normái dominanciájának vágya. Sokan érzik ezt, és érzik magukat nagyon rosszul tőle. És persze most sem olyan nagyon bonyolult a feloldás mikéntje: ha elég sok ember, csoport ébred rá tudatosan vagy tudattalanul, hogy több minden van, ami minket összeköt, mint ami szétválaszt, ha a kisközösségek, és az emberek képesek lesznek felismerni, elfogadni netalántán integrálni mások értékeit, akkor a közös álom megmarad – ha nem, akkor az MTT, mint közösség darabokra szakad, majd szép sorban egyenként eltűnnek a maradványok is a jelenlegi anyagias, elidegenedett világ forgatagában. (Ettől persze az MTT mint szervezet megmarad, és akár még évtizedekig üzemelhet, de az már egészen más lesz.)

Az őszi-téli-tavaszi találkozók ezért fontosak most: szeretnénk, ha ezek lennének azok a helyek, ahol egyéni és csoportszinten adhatnánk magunknak egy esélyt, hogy felismerjük/megismerjük/elfogadjuk/integráljuk egymás értékeit, rácsodálkozzunk mindarra, ami mégiscsak közös bennünk. Ezért volna kellemetlen, ha egyének, vagy akár egész csoportok távol maradnának az őszi és a téli találkozótól akár azért, mert korábbi rossz tapasztalatok miatt félnek az események ismételt elszabadulásától, akár azért mert attól tartanak, hogy az előbbi ellenében formálódó tüncjugend elviselhetetlen diktatúrát vezet be.
Egyik sem lesz. Aki eljön, az azt fogja ott találni, amit magával hoz, meg amit másokban felfedez.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270944 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Gyerekek, be lehet fejezni a vitát. Várjuk meg a konkrétumokat Cuétól, oké?
Köszöntem.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270943 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Én is szivesen mennék de mivel ezzel egyelöre az öszes barátom viszamondta a jelentkezését ezért valszeg én se megyek ... ha rá tom beszélni öket akkor jah. amugy ez most nagyon el lett ba*zva már elnézést a vulgáris kifejezésért.

Cue várjuk a konkrétumokat ...

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270929 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Én oda megyek ahol vagytok, mert szeretek veletek lenni.

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270927 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

emberek,

ne alázzuk már meg egymást olyan dolgokkal, amik nem is igazak. mivel végre megjavult a netem, este felpakolom a konkrétumokat. azután ENGEM tessék szidni, ha nemtetszik, ne pedig egymást. főleg ilyen alaptalanul.

ez a stílus nagyon méltatlan hozzánk, nem gondoljátok?

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270915 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Szeretném visszamondani a jelentkezésem a "Hivatalos Téli MTT találkozó" (vagy mi a jó élet) -re.
Nem kívánok "Hivatalos" keretek között együtt ünnepelni a barátaimmal. Nem kívánok semmit sem "hivatalos"keretek, szabályozások, házirendek, MTT-s miafrancságok között tenni:)
Szórakozni akartam, ezt az előzetes tervek szerint sikerült.. khhmmm.. elrontani.
Majd összeülünk páran, és MEGISZUNK pár pohár bort, és ELSZÍVUNK pár cigit, mert van, ahol ezt szabad, ahol nem hivatalos a rendezvény.
Felagund, Karácsony Szent Éjszakája dec. 24.-e. Tudod, akkor született Jézus. A halhatatlan lelkemre esküszöm hogy aznap este nem leszek részeg:) Ha mégis, szólok és megrugdoshatsz;) THK-s szinten, mert kemény egy kölök vagy:)

Persze azért szeretlek titeket...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270914 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
nem azért mondom, de ez csak akkor lenne kicseszés velük, ha pl lenne egy olyan időpont, mikor mindenki ott lehetne sokáig, csak épp a szervezők ezt teljesen figyelmen kívül hagynák.

ez így vsz nem kicseszés senkivel. max. teljesen fölöslegesen kicsikart szolidaritás.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270899 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Azzal az utolsó mondattal arra próbáltam célozni, hogy Remzy azzal a kijelentéssel, h. ő maradna bulizni, már közölte is h. egyéni szocproblemnek tekinti ha többeknek el kell menniük. :? Az teljesen más dolog, ha valakinek úgy kell előbb elmennie egy taliról, h. beteg lesz, vagy máshova utazik, vagy családi program, stb. De előre tudottan kiszúrni nem 1-2 emberrel, hanem egy csoporttal - ez szerintem nagyon nem lenne szép dolog, h. ne erősebben fogalmazzak. :roll:
De hajrá, előttetek a pálya: szervezzetek magatoknak hétfő-keddre valahova egy folytatást. :?
[size=9:26vt54j8]imádom az olyan elégedetlenkedőket akiknek sosem jó a szervezés, de tenni nem tesznek egy szalmaszálat sem keresztbe :roll: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270881 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
hát igen mert a Barátaid ... ha kincső ezt tapasztalj ... sajnálom :)

én nem depreszálnék be ha el kellene mennem . De azért mert pár ember nem tudja elkérni magát a másik fele se szoraozzon ?

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270872 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Kincső: velem már többször volt, hogy el kellett jönnöm (Első Velemi Tábor, második Várgesztes és még sorolhatnám) amikor a többiek még buliztak. Igen rossz volt, nagyon rossz, de senki se döröglte az orrom alá, hogy HEHE ÉN ITTMARADOK BULIZNI TE MEG MEHETSZ HAZA ME LUZER VAGY!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270870 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
én nem tudok olyanról errefelé, aki mikor a többieknek le kell lépniük, akkor elkezdene mutogatni, meg harsányan röhögni rajtuk... ^^"

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270861 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Remzy, Te mit éreznél, ha tudnád h. a barátaid/haverjaid buliznak, Neked pedig vissza kell menned rohadni a suliba??!! Ráadásul még közlik is, hogy nem fogsz hiányozni, menj csak el, ők maradnak bulizni és nem érdekli őket h. Te szívsz. :?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270848 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Hajrá Remz!!! 8) Melletted vagyunk!!!! :wink:


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270840 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
és az meg nem tom miért lenne ki****ás ne mtom hány emberrel hogy 3 éjszaka lenne és aki nem tud maradni az elmegy ... ezzel azokkal szurunk ki akik 3 estét szerettek vona maradni. Szerintem

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270815 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

Drowse írta: én nem az eddig még nem ismert házirend ellen lázongok, hanem az ellen a stílus ellen, amiben ez az egész elő lett vezetve, nevezetesen, hogy házirend lesz, és aki ezzel nem ért egyet, az húzzon el. azért azt meg lehetett volna tenni, hogy a házired bejelentése mellé nem cseszik le előre az embert.

Nehéz másképpen levonni egy házirend konzekvenciái, mint hogy aki durván megszegi az huzzon el, vagy berakjuk az ágyneműtartóba és ráülünk, mindenféle sértegetési szándék nélkül. :lol: :twisted:
Alyr, ezért igyekeztem egy kompromisszumos játékszabályt felvázolni.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270807 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Köszönjük a véleményeiteket. Sok mindenben igazatok van, látjuk, hogy nekünk, a vezetőségnek is át kell gondolnunk pár dolgot. Jó, hogy felhívtátok ezekre a figyelmünket. A jövőben is számítunk rátok nemcsak a bírálat, de a poztív visszajelzések terén is. :wink: Hiszen csak így tanulhatunk a hibáinkból, ill. így tudhatjuk meg, mit csinálunk jól.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270799 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Remzy: Van azért több fokozat is.

Magam részéről nem valószínű, hogy megyek Kismarosra, ettől függetlenül meglep az, hogy a két fél (amennyiben van és nem csak képzelgek) a lehető legrosszabbat feltételezi a másikról, beleértve hogy a másik képtelen bármiféle kompromisszumra.
Elég sok embert ismerek a fórumról, de olyat, aki képtelen lenne bármiféle megegyezésre, nem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270798 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Remzy, 3 éjszakáról csökkent egyre, és ez a vezetőségtől és a dolog MTT-s rendezvénnyé tételétől teljesen független döntés, mint azt már lentebb írtam, hogy miért. Eredetileg (valószínűleg többek között) én javasoltam Cuének, hogy ne cs****ünk ki a középsulisokkal (félreértés ne essék nekem leigazolnák azt a két napot), aki ezt mint morális elvi döntést nem tartja jogosnak, az kövezzen, de sztem lesz aki visszaüt. :P Amúgy meg lehet az Oktatási Minisztériumnak anyázni, h. miért nem adta meg szünetnek a dec. 19-21-et. Vagy szerinted van jobb időpont?! :?

Amúgy teljesen egyetértek azokkal, akik szerint tán meg kéne várni h. mi is lesz abban a házirendben :idea: :wink: higgyétek már el, h. biztos nem lesz szivatós korlátozás és kötelező programok, a vezetőség is a kompromisszumra törekszik! [size=9:25sak4kz](ha kiderül h. mégse leváltjuk őket :twisted: ) [/size]maximum programlehetőség annak, aki szívesen részt vesz valami szervezett dologban!
A cigizés helye pedig nem csak a szervezőktől függ, hanem a szálláshely szabályaitól stb is. (De nem tudok olyan emtétés taliról, ahol ne lett volna kijelölt dohányzóhely. :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270779 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
mihez? hogy nem akar velük együtt lenni napokig ezek után, vagy hogy nem alázkodnak meg? :) :)

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270775 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Hát aki Felagund meg még egy-két ember meggondolatlanul goromba fórumos hozzászólása miatt nem akar menni Kismarosra, annak csak gratulálni tudok... :roll:
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270774 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Felagund ezzel a hozzászolásoddal te msot azt jelentetted ki kb hogy az MTT-ben drogosok vannak. gratulálok ^^

Amugy meg megnézem hogy egy részeg/betépett embert mikor rugdosol meg ^^ ja és a részegségnek is vannak fokozatai ha más nem 2 kategoria

1. részeg : kicsit oldottabb hangulat, kacagás, lájtos dolgok

2. seggrészeg : öszehány mindent, kötözködik, rombol

ennyit szerettem volna hozzáfüzni, ja meg azt hogy ha már 2 éjszakárol lecsökkentettük 1 re akkor miért ekll még programokat is csinálni ? nem lehet 1 napig teljesen kikapcsolodni és a barátokkal lenni ? namind1 a 40 emberböl aki most jelentkezett kb 10-20 emberröl tok aki meggondolta magát. Grat ^^

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270767 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Na, úgy érzem magyarázkodnom kell... :roll:

NEM vagyok annak ellenére, hogy be lehessen hozni normális mennyiségű alkoholt, és hogy abból minden 18 év fölötti emberfia(/lánya) MÉRTÉKKEL ihasson.

DE: a lentebb írottakkal teljes összhangban fenntartom, hogyha bárkit is részegen, vagy belőve, befüvezve, stbstb meglátok, TÉNYLEG megrugdosom, vállalva ezzel akár még azt is, hogy utána meccselek Telcontarral! (ami az értők szemében valószínűleg nagyon érdekes találkozó lesz :mrgreen: )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270763 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
én nem az eddig még nem ismert házirend ellen lázongok, hanem az ellen a stílus ellen, amiben ez az egész elő lett vezetve, nevezetesen, hogy házirend lesz, és aki ezzel nem ért egyet, az húzzon el.

azért azt meg lehetett volna tenni, hogy a házired bejelentése mellé nem cseszik le előre az embert.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270750 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Háth hajrá... látom folyik a élet...
Vajon mi külömbség lenne Kismaroson ha "hivatalos rendezvény" lenne? Mennyiben érintené ez a dolgokat? Szerintem nem sokban...
Persze nemtom a hátteret, de hát a szervezőknek kéne ezt eldönteni, hogy hivatalossá teszik-e vagy sem. Elvégre ők tudják legjobban mit hogyan akarnak, és vagylahogyan elnyeték/kiérdemelték a jogot, hogy ők szervezzék, biztos nem véletelenül. Ha ők úgy érzik ez csorbítaná a talit, akkor ne legyen hivatalos. Kész ennyi, pofon egyszerű parasztos megoldás innen vidékről.

Itélet csere van írva a vényre...
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270736 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Erynek igaza van, már sokadszor látom, hogy felkapják a vizet emberek hogy ezt miért nem leht meg azt miért úgy kell, anélkül, hogy egyáltalán lenne arról fogalmuk, mi lesz, hogy lesz...

Egyébként meg teljesen midegy ki milyen dolgot szervez, ha én pl négyőtökkel akarok beszélgetni, bulizni, iszogatni, akkor úgyis megtalálom a módját annak hogy ez megtörténjen és senkit ne zavarjak vele. Mert mindig el lehet vonulni egy kellemes helyre, ha meg hideg van, legfeljebb felöltözöm. Az értelmetlen hőbörgés sokkal jobban zavar.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270734 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Mielőtt mindenki halálra rémülne a s aját maga által kreált kísértettől, kérnék mindenkit arra, hogy a véleménynyilvánítással várja meg a program és a házirend közzétételét. Én már láttam a tervezeteket. Nem kell félni. Hagyományos kismarosi hangulat lesz (nem a tavalyi).

Sajnos Cueddo nethiánnyal küzd, így kérlek benneteket, hogy addig legyetek türelemmel.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270733 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
A soproni MTT Szülinap is hivatalos rendezvény volt, mégis egy nagyon jól sikerült közösségi esemény volt, és igen, volt alkohol, volt cigi és volt egy eszméletlen jó buli és kirándulás és városnézés, és mindenki tudta tartani a mértéket és mégis mindenki qrvajól érezte magát.

És ott volt a Relax Tábor, amit csak mások elbeszéléseiből ismerek, de az is hivatalos rendezvény volt, s lehetett inni és cigizni is, ne mondjátok, hogy nem, s mégis lehetett rendet tartani és mindenkitől azt hallottam, milyen qrvajó volt az is!

Nem kell attól félnetek, hogy ezek a hivatalos többnapos talik Nagytábor 2-k lesznek, mert nem erről van szó! Bízzatok meg Cueddoban és a többi szervezőben, nem fogtok csalódni! Nem az elnökség kedvéért. Magatokért. A közösségért.

Az elnökség nem fogja minden talira rátenni a kezét. Ősszel, télen és tavasszal lesz egy-egy többnapos hivatalos tali, ennyi. Egy évben háromszor, a nyár kivételével minden évszakban. Meg szintén minden évszakban (nyár kivételével) lesz egy-egy egyéjszakás hivatalos MTT-buli. Ennyi. De lehet, hogy ezek után ezt is felülbírálják majd, mert korántsincsen ezügyben akkora egyetértés...
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270728 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Ohh, igen. Ti nem is biztos h tudjátok milyen csúcs az az érzés, h ücsörögsz a gép előtt és röhögsz azon h már megint balhéznak. :) Aztán felidegesíted magad kicsit, h h bírnak így elbeszélni egymás mellett, forr benned a gondoltat h beszólsz te is, aztán inkább hagyod az egészet a francba mert értelme nincs.
A másik dolog lehet h csak nekem furcsa, mert nem tudom megérteni miért nem lehet elfogadni mások igényeit, problémáit, mittomémijeit, és összevetni a többivel és kitalálni h mi a jó. Azért furcsa, mert minden hozzászólásban megértem a logikáját az adott illetőnek, és átérzem mit akar. És hiába akarnék én mást, vannak dolgok, amiket muszáj elfogadni. Kompromisszum, emberek. Áhh, mindegy, nem is ez a lényeg, ezek már ezerszer meg lettek beszélve.

Ami a jelenlegi esetben zavar, az az, h amellett h nagyon szép dolog h sok rendezvényt szervez az mtt (ja és így legalább kifiződő dolog tagnak lenni mert minden talin kedvezményt kapnak már), de ugyanakkor szinte minden szerveződést átnyilvánítanak mtt-ssé, és ezek után senki nem fog itt, a fórumon egy többnapos talit szervezni, mert akkor jön az mtt és azt kell csinálnom amit ő mond. És igen, akkor lehet magánbulikat szervezni, amivel az egyetlen bökkenő, h nem lesznek túl nyilvánosak, és meghívásos alapon rendeződnek, ami nem mindenkinek szerencsés. Azoknak, akik szeretnének egy jót bulizni a haverjaikkal, de mivel csak a haverjaik, és nem a legjobb barátaik, már nem hívják meg őket.

És azért zavar mindez a legjobban, mert már egy szervezésben levő (ső, jelentkezésben lezárult) rendezvénybe lett beleszólva. szerintem ez nem túl pozitív.

Kb ennyit akartam. És akkor most megint elvonulok a magam kis csöndjébe a a háttérből figyelni és szórakozni.

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270717 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
tudjátok mit látok én itt? (azon kivül, hogy lassan mindene sikerül veszekedni)
azt, hogy attól féltek tavaly óta, hogy ugyanaz lesz mint akkor. Csak azt nem veszi észre a kedves társaság, hogy Tavaly óta EGYSZERSEM volt olyan mint tavaly. (na ez értelmes mondat de értsétek jol) egyetlen többnapos cuccon se láttam részegeket, saját hányást stb. Mert okultak a az emberek a saját tetteikből. FELNŐTTEK VAGYUNK!! Ne viselkedjük már kölyök módra. A cigizés tavaly is meg volt oldva. Az a baj, hogy nekem is az az érzésem amit lejjebb Drowse írt...
És ha megfigyeltétek (bár ennek nem ebben a topicban lenne a helye) de egyre többen készülnek elmnekülni innen. Vajon miért?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.424 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére