Kismaros 2005

Több
18 éve 7 hónapja #270710 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

Drowse írta: oh párdon, de ha jól tévedek, a kismarosi tali sose volt mtt-tali, hanem sokkal inkább fórumos tali.

az azért gáz, hogy az mtt "ráteszi a kezét", mert ennyi erővel akármelyik talira rámondhatja, hogy akkor ez mostantól mtt-s rendezvény, vagy mi?


Ez nagyon nem így van. Születhet döntés arról, hogy az mtt önerőből megrendez bizonyos eseményeket, és lehet, hogy ezeknek az apropója éppen egy-egy privát szervezésű buli, vagy egy jól sikerült kirándulás, vagy egy izgalmas nyelvészeti előadássorozat. De ez az elhatározás csak annyiban tartható be, amennyire bárkit is érdekel. Ha te csinálsz egy bulit ami emlékezetes, akkor hiába csinálok én legközelebb ugyanolyat, az teljesen más lesz és aki veled érezte jól magát az legközelebb is veled akar bulizni, nem velem. Ilyen egyszerű.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270709 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Tehát a másik téma: a ki hogyan szórakozik és ezzel mennyire zavar másokat.
Tudomásul kell venni hogy sokféleképpen szeretjük ugyanazt és senki akarata vagy véleménye nem fontosabb a másikénál. Én például szeretek whiskeyt inni és bizony nnéha fél üveggel is lecsúszik. Olyankor kicsit vidámabb vagyok meg ismerkedősebb a kedvem. De itt nem a mennyiség számít hanem a mérték.
Sajnos vannak olyan emberek, akik képtelenek mértéket tartani és bizony a saját hányásukban fetrengenek. Na erre bizony igen érzékeny vagyok, az én bulimat ne b*ssza el senki azzal hogy a fél estén azon kell aggódnom hogy részegen kimászik Gesztesen az ablakba és lezuhan vagy megcsúszik a vécében a saját hányásában és szétveri a fejét a vécécsészén. Nem történt ilyen és tavaly azért vettem szigorúan a piaügyet Gesztesen (ami ugye az én privát bulim volt, mtt-től maximálisan függetlenül), mert az eesélyét sem akartam ennek megadni. Máshol volt már benne részem sajna.
A másik dolog, amit személy szerint utálok, ha a képembe fújják a füstöt. Sok dologban toleráns vagyok, de aki szétcseszi a saját tüdejét a saját hülyeségéből, az legalább arra legyen képes, hogy ott cigizik, ahol ezzel nem zavar senkit. Nem nagy elvárás.
Ezeknél már csak egyetlen dolgot utálok jobban, amit tényleg nehezen tolerálok, mégpedig azt, amikor valaki a privát szféráját megzavarva érezvén elkezd hisztizni és elrontja a többiek szórakozását. Aki nem kíváncsi az üvegpörgetésre egy magántermészetű bulin az menjen át egy másik szobába társasjátékozni.

A vita itt tört ki: volt, akit jogosan - részben féltésből - zavart az hogy másokat önmagukból kivetkőzve (nem ruhaügyben) látja. Más pedig azon kapta fel a vizet jogosan, hogy milyen alapon szólnak be neki hogy milyen módon szórakozik.

A megoldás egyszerű. Mindenki hagyja békén a másikat. Akit a dolog zavar az odébbmegy, de ha valaki túl sokat iszik, a barátai felelőssége hogy igenis kivegyék a kezéből az utolsó uténi utáni üveget vagy szóljanak valakinek aki ezt meg tudja tenni. Rám pl lehet ilyenkor számítani.

A rugdosást meg el lehet kezdeni de garantálom hogy én fogom befejezni. Az ilyet ideírni felesleges provokáció ezért szó ne essék róla többet. Majd személyesen. :)

A Relax szabályait meg azt hiszem mindössze öt-hat ember érezte túl szigorúnak. Inni 18 éven felül lehetett, csak részegnek lenni nem. Dohányozni a kijelölt helyen lehetett és senkinek nem szóltam be aki a tíz perc sétára levő abc partisátra alatt fújta a füstöt, még ha fiatalkorú volt is. Legalább nem a táborkapuban állt meg, biztatva azokat, akik ugyan nem dohányosok, de kísértésbe lehet őket vinni. Örülök, hogy azon az egy éjszakai meggondolatlanságon túl nem volt semmi probléma. Sőt, pl az esti Élő Gondolatok topic is alapvetően az esti füstfújásból alakult ki ha jól sejtem. :) (Füst Milán kör).

Na így gondolom én.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #270708 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Had képviseljek egy árnyaltabb megközelítést. Kismaros egyszerre volt régebben MTT-s összejövetel és buli, és ezt meg is kéne tartani. Szerintem nem lesznek kötelező programok, én a magam részéről biztosan részt veszek egyik-másik közösségi eseményen, játékon, de sokat fogok üldögélni a holdudvarral is. A házirendről flémelni kár, mert még sehol sincs, legfeljebb annak van értelme, hogy előre udvariasan kifejtsük az álláspontunkat remélve, hogy figyelembe veszik a szervezők.
Nos, az én álláspontom személyes és közösségi szempontokra bontható. Személyes oldalról én szeretek meginni egy üveg sört vagy egy-egy pohár bort beszélgetés közben a barátaimmal, és nem szeretek felnőtt fejjel engedélyért kuncsorogni vagy titokban trükközni. Tessék elfogadni, hogy megbízható vagyok, és néhányan itt akár a gyerekeim lehetnének. Ellenben nem szeretem az értelmes kommunikációra alkalmatlan, viselkedésképtelen részeg embereket, nem szívesen töltöm az időmet a csitításukkal, életük megmentésével, -ha éppen ki akarnak gyalogolni a csukott üvegablakon, vagy mínusz tizenötben éppen odafagyni készülnek kinn az autóút aszfaltján-, és nem akarok kármentesíteni utánuk eltört lehányt dolgokat, és nem akarom, hogy elvegyék a jókedvemet.
Közösségi oldalról ez egy előkarácsonyi MTT-s összejövetel is és nem csak egyszerűen buli. Itt éppen úgy jelen vannak fiatal gyerekek mint idősebbek, jelen vannak, akik meghitt baráti társaságban karácsonyozni és játszani szeretnének, meg azok is, akiktől távol esik az ünnepi hangulat. Bizony empatikusan kell viselkednünk és alkalmazkodnunk egymáshoz. És valljuk be, ez a követelmény igenis elvárható az MTT-s társaságtól, ha úgy tetszik tagsági kritérium. Tapintat és kedvesség mindenki részéről elengedhetetlenül szükséges, hogy jól érezzük magunkat. Ilyen udvarias játékszabályok, hogy dohányozni csak az arra kijelölt helyen lehet, mert a dohányos figyelmes a nemdohányossal szembe, tudja hogy másoknak káros és zavaró a füst. Viszont a dohányos is elvárhat annyi figyelmességet, hogy legyen hol dohányoznia. Talán érdemes lenne a szoba beosztásnál is figyelembe venni, és kialakítani néhány dohányzó lakó szobát, hogy rágyújtáshoz ne kelljen feladva a társasági életet száműzetésbe vonulni az udvarra, persze az ilyen szobák ajtaját mindig csukva kell tartani, hogy ne jöjjön ki a füst, aki viszont oda belép az elfogadja a dohányos környezetet. Ital szempontjából a tavaszi várgesztesi szabályt tartom jónak. Mértékkel ihatsz, de ha részeg vagy és balhét csinálsz, randalírozol, modortalanul zavarod a többieket, mert már elvesztetted az önkontrolodat, akkor többet ilyen bulira nem fogják elfogadni a jelentkezésedet. Igen a karácsonyi áhítatot érzőket is tiszteletbe kell tartanod viselkedéseddel, valamint nem tukmálsz italt fiatalokra és absztinensekre. És általában ne légy cinikus a másik világával, értékeivel szemben, hanem megértéssel közeledj hozzá. Igenis tudunk úgy bulizni, hogy megmaradjon a társaság sokszínűsége és mégis tolerálni tudjuk egymást.

Alcar, miért?!!?? :cry: Ne menj!
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270705 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
oh párdon, de ha jól tévedek, a kismarosi tali sose volt mtt-tali, hanem sokkal inkább fórumos tali.

az azért gáz, hogy az mtt "ráteszi a kezét", mert ennyi erővel akármelyik talira rámondhatja, hogy akkor ez mostantól mtt-s rendezvény, vagy mi?

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270703 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Namármost.

Van ugye az mtt és van ez a fórumos közösség és a kettő között sok kapcsolat de nem azonosság.
Vannak mtt-s rendezvények különféle célokkal és vannak magánszervezésű bulik. Az mtt-s rendezvényeknek vannak - mert muszáj - keretei és szabályai, ezeknek a legfőbb értelme az, hogy mint kulturális egyesületi programot használjuk ezen eseményeken. A magánszervezésű buliknak értelemszerűen a szervezője eldöntheti, milyen kereteket szab és azokat miként tartatja be.

A vita tárgya az lehet, hogy mennyi és milyen jellegű hivatalos esemény legyen - értelemszerűen ezt kizárólag a tagok joga megvitatni, bár véleményt bárki hozzáfűzhet, de a helye a zárt topicban van. Magánjellegű bulit pedig mindenki annyit szervez, amennyit csak akar.

Nem ok az mtt-féle kismaros? Semmi gond. Valaki fogja magát és picit későbbre vagy előbbre szervez egy másikat.

A msik idevágó téma a következő hozzászólásban mert kicsit más.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270702 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
bocs a hülye kérdésért, de most mi a fene van????

kinél lehet jelentkezni + ki szervez????? mi lesz egyátalán????

bocs. kicsit lemaradtam itt a sok "egymásfejéhezvágunkmindent" között...
miért ne lehetne úgy csinálni, hogy a főnökök akarattyát átvetítjük a mi dolgainkra... Nem nagyon emlékszem olyan esetre, h ne tudtuk volna jól érezni magunkat, annak ellenére, h mindenféle szabályok "korlátoztak"...

Ezeken csak az akad fenn, aki pont erre hajt! (ez nem azt jelenti persze, h ne lenne igaza...)
Bocs, ha hülyeséget mondtam... :oops: én így gondolom... (fő a kompromisszum!)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270700 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
... részemről egyre inkább gondolkodom a társaságból való kilépésemen. Senki ne vegye személyeskedésnek, mert nem annak szánom.
Lehet moderálni.
Kismarosra nem megyek. Jó szórakozást hozzá mindenkinek!
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270698 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
[size=9:319tlack]azt hiszem nem számít sokat, de egyre jobban irritál ez a szecesszió-szelekció jellegű álláspont, amivel a 'nem kívánatos' elemek leszakadozását segítik rendkívül kíméletesen a felsőbb körökben és ami szerintem részben oka a két tábor-koncepciónak és ennek a mostani tüncijugend mentalitásnak is.[/size]

erőszakoltan nem lehet visszacsinálni a történelmet, viszont emberi keretek között együtt lenni jelenidőben, nem feketítve és túldramatizálva igenis lehet. kismaros nem az évi rendes kiborulós negatív-katarzis helye. az volt egyszer. ez itt egy másik alkalom. és perpillanat nem hiszem hogy sokakat érdekel rövidtávon az, hogy majd jövőre mennyi pályázatot lehet leadni, hogy olyanra csináljuk meg, amilyenre csak akarjuk.
legalább egy szemhunyorítást idepakolhatnátok a kiskapukról:)

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270697 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
sztem ne legyen kismaros hivatalos rendezvény.

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270696 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
de nagyon oylan szagú az egész

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270690 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

Alyr Arkhon írta: Ojjé, az egyik végletből a másikba estünk.

A tavalyi Kismaros számomra egy váratlan irányból jött pofon volt, ezért nagyon fájt (fáj), de azért diktatúrát nem kéne bevezetni.


Sztem azért diktatúrát senki sem akart.... :roll:

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270684 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Ojjé, az egyik végletből a másikba estünk.

A tavalyi Kismaros számomra egy váratlan irányból jött pofon volt, ezért nagyon fájt (fáj), de azért diktatúrát nem kéne bevezetni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270681 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Uramég mi van itt???

Miért kell Kismarost HIVATALOSSÁ TENNI??? Szerintem ennek baromira de semmi értelme nincsen! Tavaly mindenki megtanultameddig mehet el, idén ez nem lesz ebben szerintem biztosak lehetünk. Nem lehetne BÍZNI bennünk egy kicsit? Nem lehente, hogy legalább egyetlen olyan bulink legyen ami a fourmon van meghírdetve de nem hivatalos? egy BULI nem egy RENDEZVÉNY!
Mert Kismaros eddig ilyen volt. Egy buli ami karácsony előtt volt, hogy ajándékot adjunk egymsnak, szeressük egymást, énekeljünk, nevessünk, és ne kelljen a gondokra gondolni.
Könyörgöm NE csináljatok ebből is rendezvényt, mert lassan mindenkinek elege lesz belőle, hogy nem vethet fel egy tali ötletet - többnaposat - a forumon mert rögtön rendezvény lesz belőle...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270680 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Abszolúte egyetértek ickével, bár nem tudom, valóban utólagos belenyúlás történt-e, vagy csak későn lettünk értesítve. Ezt esetleg valaki releváns személy megmondhatná. :)

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270679 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Elvégre "kulturálistársaság" vagytok... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270675 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
[size=9:1owqobry]az mtt vezetősége azért valamennyire odanézhetne a közösségre is, mert én pl tavaly kismaros óta nem tapasztaltam semmit, ami indokolttá tenne egy ilyen szintű belenyúlást, de ez lehet hogy már az én hibám.[/size]

nekem tkp nincs bajom az mtt-s rendezvény kategóriával, de ha egyből úgy kezdik nekem, hogy márpedig idén akármilyen alkoholista söpredék nem jöhet, attól rángatódzni kezd a szemem. ha valaki nem értené: nem tetszik, hogy alapból úgy állnak az emberekhez, mintha egy önkontroll néküli, szántszándékkalhogymásokatzavarjonrészegenasajáthányásábanfetrengő csőcselék lennének(lennénk), vagymi

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270671 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

Gandalf írta: Ez most így alakult, jövőre ez is jobb lesz, lehet majd pályázni mint a többi talira meg minden, akkor lesz választék.

Bocsánat most énis beszólok: egyáltalán minek kell(ene) pályáztatni olyan régi, bevált közösségi programokat, mint Kismaros és Várgesztes?! :?

u.i. valóban nem néztem utána a relax házirendnek, de az csak egy példa volt h. "vmileyn házirend ott is volt", nem azt jelentette h. ugyanolyan lesz. Másrészt azalapján amit pár embertől hallottam, nem vették véresen komolyan, hogy egy korty sem... illetve a "tiltva a cigi" max. annyit jelent h. kijelölt helyen lehet dohányozni, ami szvsz jogos, h. ne a nemdohányzók képébe füstöljenek, ez nemcsak ízlés dolga, hanem káros a passzív dohányosnak (is, de az is itt lényegtelen). :P
De továbbra sem vagyok releváns :twisted:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270669 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
[size=9:1dg6ui0u]Afrancba is, miért kell ennyire túlreagálni a dolgokat.....[/size] :roll: Már pardon.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270667 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
eh na most.

a keretjáték vagy tolikien vagy miröl nem tudom hogy ahogy valaki elöttem mondta : karácsony szent estéjén" kinek van erröl kedve beszélnie ... szerintem kismaros pont arrol szol hogy a barátaimmal legyek karácsony elött egy "előkarácsony" alkalmával (merthogy karácsonykor senki se megy otthonrol semerre) igyhát nincs tolkienhez, nincs tilalmakhoz meg satöbbihez kedvem alkalmazkodni. melesleg csak azok az emberek tiltanák a cigit meg az alkoholt akik nem cigiznek és egy fránya kortyot nem ittak életükben. ez kb ojan hogy tilcsuk meg az éneklést vagy a jókedvet ... azt miért nem tiltjuk ? mert azt mindenki szereti :)

még majd irok :P

(ezt is lehet moderálni ha van valakinek kedve ;) )

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270666 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Felhívnám mindenki figyelmét, hogy Kismaros nem ismeretterjesztő, nem tudományos vagy hasonló jellegű rendezvény lesz, hanem KÖZÖSSÉGI, ergo nem Tolkienen lesz a hangsúly. Csak éppen lesznek bizonyos szabályok, mert ez hivatalos rendezvény lesz (hogy ez hogyan történhetett így és hogy jó-e, azt most hagyjuk...), és az MTT-nek kell felelősséget vállania mindenért, ami történni fog.

Minél többet ragozzuk ezt a dolgot, annál több embernek megy majd el a kedve Kismarostól...

Ez most így alakult, jövőre ez is jobb lesz, lehet majd pályázni mint a többi talira meg minden, akkor lesz választék.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270663 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Üdvözletem!

Egy személyes véleménynyilvánítással kezdeném: ez a "vonuljunk el a zárt topicba" egy akkora gerinctelen suttyóság, amilyet ritkán látni :D Ezzel nem Gandalfra, nem is a konkrét javaslatra utaltam, hanem az egész hozzáállásra a külsősök számára nem hozzáférhető topicokkal: miért szégyelljük, ami itt megy? Vagy, ha szégyelljük, nem kéne tennünk ellene? Szerintem igenis lássa a frissen érkezett, ha pont erre mászkál (amit nem hiszek, teszem hozzá), hogy milyen formában oldjuk meg a problémákat.
Lehet moderálni :P

Másrészt Kismaros. Most szépítés nélkül fogom leírni, ami nekem, külső szemlélőnek lejött ebből az egészből. Tavaly volt egypár erőteljes balhé, emiatt Fiona besokallt, közölte, hogy nem szervez többé Kismarost. Shit, na de sebaj, egyszer csak azt látjuk, hogy Cueddo heteken keresztül rendszeresen beírogatja, mi szerveződött eddig Kismaros ügyében. Ó, remek, gondolja az egyszeri társaságkedvelő MTT-s, végre egy áldozatkész ember, éljen, lesz Kismaros! Jelentkezünk ezerrel, készülünk egy lazulós, bulizós négy napra, közben belegondolva, hogy idén talán nem kéne a tavalyi felfordulást megint végigjátszani, ergo odafigyelünk magunkra/egymásra. Lezárul a jelentkezés, betelnek a helyek, majd Ankalimon beír valamit. Mégpedig azt, hogy a vezetőség fogta magát, átvette az ügyet Cueddotól, és elkezdi egy az egyben átírni a programot. Nem, nem szó szerint, de egy az egyben ez jött le, tehát gyakorlatilag ezt írta! (Kommunikáció, emberek, ez a szakterületem.) Vagyis a vezetőség megint fogja magát, és úgy gondolja, hogy ő most nagy fej akar lenni, és mindent hivatalossá tesz, és szigorúan a Magyar Tolkien Társaság szervez mindent, ergo házirend és anyámkínja, és piakérdés kapcsán is az jött le, hogy táborokhoz hasonlóan (Relaxben is tiltve volt a pia meg a cigi, Kincső! Nem néztél utána.) megint absztinencia; és tolkienozunk két és fél napon át, aki meg bulizni akart a haverokkal, az mehet a pékbe.
Kedves drága vezetőség. Véleményem nagy részét sajnos nem írhatom le ide, mert erősen a becsületsértés kategóriába tartozik, még ha nagy része nem is trágárságokból, hanem inkább cizelláltan megfogalmazott negatív mínősítésekből is áll. Annyit: megpróbálhatnátok azt, hogy nem akartok mindent hivatalossá tenni. Az ugyanis nem előz meg, nem old meg semmit, csak nyűgnek érzi mindenki, és még jobban lázad ellene. A Magyar Tolkien Társaság nem egy SS-alegységparancsnokság (ilyesmi elképzelések a Relaxben voltak - bocsánat :D ); nem kéne mindent Társasági szervezés alá vonni, meg lehetne hagyni a háttérközösségnek az önszervezés jogát, és pláne nem kéne belenyúlni valamibe, ami egyrészt már félig kész volt, másrészt hagyománya van. Hagyománya bizony, még ha rövidke is, de Kismaros nem MTT-s, hanem közösségi rendezvény volt, és ezen nem is kéne változtatni.
Aki pedig ezt innen kivágja, az gyáva nyuszi, és nem mer szembenézni a kritikával :D

Uff, beszóltam. [size=9:f1yux7ip](cé Szürke.)[/size]

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270660 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Sztem még nincsen teljesen készen a házirend, első az Őszi Tali.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270659 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Jacopo elhiszem, én azonban nem tudok erről mit mondani. :roll: :P

Ankalimon írta: (A program és a házirend a jelentkezés megkezdéséig e fórumban publikálva lesz.)


Szóval mindenki: nyugi. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270658 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
Kincső, én nem vitázni szeretnék, hanem azt, hogyha valaki leírná, hogy konkrétan mit is jelentenek azok a viszonylag nem túl konkrét mondatok, amiket Ankalimon írt a mindenféle házirendről, meg miegyéb, és ennek függvényében eldönthetném, hogy szeretnék-e menni, vagy nem. Gondolom, még vannak páran így rajtam kívül. Ha ehhez még nem tolnának a pofámba ilyen "nagyon megrugdoslak"-jellegű hozzászólásokat like Felagund, külön hálás lennék, de hát, így jártam. :)

OFF: Felőlem vitatkozhatunk mindenféle topikban, csak miről? :D

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #270657 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
:arrow: Mondta valaki, hogy egyetlen korty alkoholt le nem nyelhet senki?... Mondta valaki, hogy nem cigizhetsz sehol? Sajnos mivel tavaly néhányaknak nem sikerült olyan formában szórakozni, hogy másokat ne zavarjanak, kénytelenek voltak úgy dönteni, h. valamiféle szabályzat lesz. De az még a Relaxban is volt, nem?! :idea:
:arrow: Mondta valaki, hogy ez a NT klónja lesz? Anczy csak azt írta, h. a programok a "nyári táborainkban" megszokottakhoz lesz hasonló - arra nem gondoltok, hogy abba a Relax is beletartozik? Meg a korábbi táborok, nem csak az idei Nagy? :idea:
:arrow: Van valakinek más értelmes időpontjavaslata? Nem csinálhatjuk meg azokkal a gimnazistákkal, akiknek nem igazolja a szülő a hétfő-keddet, h. a társaság egy része ott marad bulizni!
:arrow: húzás: ha nem ismered az illetőt, kitalálsz valami vicces ajándékot! ebben pont az az érdekes, h. egy alig ismert valakinek is kigondolj valami kreatívat! annak meg úgyis adsz, aki a barátod/stb, Kismarostól függetlenül! :wink:

Én sem értem h. miért kell ezt "hivatalos" rendezvénnyé tenni, és előjelentkezéssé tenni ezt az egészet, meg mindenféle vezetőségi kavarás, de bízzatok már annyira a szervezőkben/elnökségben, hogy nem az a céljuk, hogy elrontsák a hangulatot! Bármily meglepő a NT-ban sem az volt a cél - de nem hinném, h. fél éven belül ugyanazokat a hibákat elkövetnék. Azért van már pár sikeres rendezvény is a hátu(n)k mögött. :idea: Arról nem beszélve, h. a talán "legnagyobb" tábori hibák elkövetése jellegük miatt véletlenül sem fordulhat elő KM-on.

De az én véleményem sem releváns, csak optimista :D
Amúgy Gandalf javasolta, hogy közelítsük meg a zárt MTT topicot ha vitázni akarunk. :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270655 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Kismaros 2005
eh msot akkor nem gyujthatok rá meg nem ihatok meg egy sört a barátaimmal ? karácsony éjszakáján mindenféle szabájzatot kell betartani ? lényegében 1 napot leszünk ott és azt se tölthetjük teljesen szabadon ?

Ajándékozás ? szerintem azért nem érdemes mert a fele társaság ne mismeri egymást annak hogy veszek ajándékot ? meg nem annak kell venni ajándékot akit szeretek ? azoknak meg "huzás" nélkül is veszek ...

1 egész napra lemegyünk a nagy nyári tábor klonjába ?

hát ha igy lesz nem tom hogy megyek e ...

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270640 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

Felagund írta:

Jacopo Belbo írta: oké. akkor valaki releváns személy beírná, hogy milyen programok lesznek, milyen jellegű lesz a házirend, és hogy haza fognak-e küldeni térítés nélkül? már csak azért, mert karácsony előtt nem feltétlen szeretném túl sok kötelező programmal tölteni mocskos és szánalmas kis (alkoholista, és drogos is) életemet... :)

köszönöm.


Személy szerint nem érdekel, hogy milyen szabályozás lesz, vagy milyen nem, de ha meglátlak, hogy karácsony szent ünnepén berúgsz, én úgy éljek, hogy nagyon lerugdoslak... :evil: (És ez mindenkire vonatkozik :!: )

Én kérek elnézést... :roll:


Bemocskolnád a kezeidet? Velem? Hú, micsoda megtiszteltetés. (Jó, tudom, rugdosáshoz nem kell kéz...)

Bár ugyan a személyeskedés szvsz nem tartozik szigorúan a topik témájához, de ettől függetlenül: Felagund, köszönöm, de el tudom dönteni, hogy hogyan szeretném megünnepelni 'karácsony szent ünnepét' - legalábbis nem hinném, hogy bármi közöd lenne a személyes hitemhez. Én ugyanis (bár nehéz ezt bevallanom) a Rohadt Nagy Kék Ballonlufiban hiszek, és a vallásom azt írja elő, hogy karácsonykor a detoxban kell kikötnöm. Hát persze. :twisted:

Baromkodást félretéve, azért remélem, valaki csak veszi a fáradságot, és beírja ide, hogy mire is számítsunk. :) Amúgy abszolúte egyetértek Estellel.

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270639 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

Kincső (Thilanna) írta: Nem hiszem, hogy bármilyen kötelező program lesz, max. lehetőség :wink: hogy ne unjátok magatokat akkor sem, ha pár literrel kevesebb piát fogyasztotok :P :twisted:


Gesztesen (tavasszal) sem volt ebből semmi gond, már kiderült hogy nem alkohollal megyünk. Csak néha kell a fagyálló. És Kismaroson bizots hideg volt tavaly de idén forró szeretet ölel majd...
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270630 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

Felagund írta:

Alison West írta: [size=9:1nbor7r1](Bocs, de csatlakozom...)[/size]

A piáláshoz, vagy a rugdosáshoz? :D

Én a piáláshoz is csatlakoznék mértékkel, és a rugdosásba is besegítek, ha kell, mértékkel. :twisted:
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #270626 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Kismaros 2005

Rabyn írta: Lesz ebben az évben huzgálás vagy annak veszek ajándékot akinek ahajtok?


Tavaly nem voltam, de ez a húzás szerintem jópofa :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.409 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére