Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Több
18 éve 7 hónapja #271592 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Táborhely

Mátra, hegy, völgy, erdő.
Mindentől távol, a világ végén, az erdő szívében.

Szorospatak
www.kep.tar.hu/kriszana/50133340#2

70 férőhely faházban (1 faházban 6-7 ember fér el)
8 fős tábvezház
+ korlátlan sátorhely
közösségi helység esőesetén, ahol legalább 80-100 ember elfér
jó minőségű meleg kaját biztosítanak
A vizesblokk kapacitása is elbírja a 150 főt (megkérdeztem)
remek túralehetőségek a környéken, gyönyörű vidék
mindenféle kreatívkodásra, pinpongozásra is van lehetőség
A hátránya (vagy előnye?), hogy 'nincs víz', úgyértem medence, vagy folyó, amiben fürödni lehet.

Nem akartam beírni, mert szerettem volna tábort szervezni ide.
De már mindegy.
Szervezzétek meg.
A hely tökéletes hozzá. Láttam élőben.
Az árak is elfogadhatóak, de szerintem még engednek is belőle gondos tárgyalás eredményeképpen.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271568 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
4-5 különböző jellegű táborkoncepció helyett az alábbi szempontok szerint szerintem 3-at lehet összeállítani:

- 1,4,5: Keretjátékos-tolkienes-élőszerepjátékos-hagyományőrzős
- 2-3: Kreatívkodós-közösségi-alkotó-csapatszellemes
- 6: Kikapcsolódós-bandázós-bulizós-szórakozós

E három koncepciót kéne egy táboron megvalósítani, szerintem a Telcontar-féle "több-tábor-az-egyben" ötlet alapján, mert a második velemi táborból ismert "keverjük-össze-a-szempontokat-és-az-igényeket-egymással" elve konfliktusokhoz vezet, a 2-3 külön tábor ötlete pedig teljesen szétszakítja a közösséget. Egy 160-200 fős tábor keretein belül ezt a 3 "régiót" jól el lehetne különíteni egymástól, egy tábor lennénk és együtt lehetnénk mindannyian, de mégis kicsit elszeparált világokban élhetne mindenki.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271567 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

1. Középfölde átélése, a tolkieni világ hangulatánek felidézése
2. Kreatív, kézműves jellegű illetve méginkább előadói (ének, tánc, dráma, humor) tevékenység folytatása
3. A közösség formálódásának, a közösségbe tartozás élményének átélése, a közösségen keresztül új barátok társak megtalálása (ehhez kisközösségi formában közös tevékenység kell, mivel csak közös tevékenység formál közösséget)
4. A természet megismerése, természetjárás, a szép természeti környezetben való tartózkodás
5. A tolkieni világ magas szintű megismerése előadásokon, vitaestéken, vagy a keretjáték feladatain keresztül
6. Szabadidő kulturált eltöltése olyanokkal, akiket már ismerünk, szeretünk, akikkel jól érezzük magunkat

1-3-4-5 simán összeférnek. Akár élő szerepjátékként is, a megfelelő környezetben. A kettes kicsit más, mert ez elbír egy saját tábort -is. A hatos meg elvileg összefügg a többivel, de ő is saját tábort bír. Talán a kettessel könnyen párosítható :D

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271558 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Döbbenet, hogy ezen is össze lehet veszni....

Olyan helyben gondoklodjatok ahol elfér 150 ember NEM egymás nyakán (ergo nem 30 ember lakik egy szobában) van fürdési lehetőség (monnyuk strand) van kirándulási lehetőség (monnyuk hegy, völgy akármi) van normális fürdési lehetőség, kaja lehetőség, közelben nagyobb város, ahol be lehet vásárolni, van orvos, van térerő, hogy a drága szülők el tudjanak érni, illetve ha valakinek siekrül elvesznie akkor ne kelljen orákat gyalogolnia a semmiben.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #271557 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Az MTT nyári táborainak mindig is sokféle szempontnak, követelménynek kellett megfelelni. A Társaság mindig is különböző értékrendű, igényszintű, aktivitású emberekből állt, de ezek a különbségek kezdetben nem voltak olyan fontosak. Azonban évről évre hagsúlyozottabbá váltak , és felerősödtek az ellentétek. Ma a legnagyobb kihívás az, hogy hogyan lehet olyan tábort vagy táborrendszert létrehozni, amely a lehető legtöbb ember igényszintjének megfelelő, és mégsem veri szét az MTT összetartó erejét jelentő közösségi érzést.
Ahhoz, hogy komolyan elgondolkodjunk azon, milyen legyen a tábor, érdemes végiggondolni mik is ezek az igények. Én jelenleg 6 többé kevésbé független elvárást érzékelek:
1. Középfölde átélése, a tolkieni világ hangulatánek felidézése
2. Kreatív, kézműves jellegű illetve méginkább előadói (ének, tánc, dráma, humor) tevékenység folytatása
3. A közösség formálódásának, a közösségbe tartozás élményének átélése, a közösségen keresztül új barátok társak megtalálása (ehhez kisközösségi formában közös tevékenység kell, mivel csak közös tevékenység formál közösséget)
4. A természet megismerése, természetjárás, a szép természeti környezetben való tartózkodás
5. A tolkieni világ magas szintű megismerése előadásokon, vitaestéken, vagy a keretjáték feladatain keresztül
6. Szabadidő kulturált eltöltése olyanokkal, akiket már ismerünk, szeretünk, akikkel jól érezzük magunkat

Az első és a második tábor arra a koncepcióra épült, hogy lehet olyan tábori programot csinálni, amely mindezeket az igényeket egyszerre elégíti ki. A második táborban azonban a társaság érezhetően legalább két részre szakadt. Volt egy csoport, akik a 6. igényt az összes többinél sokkal fontosabbnak érezték. Ez volt az ok, ami miatt úgy döntöttünk, hogy érdemes megpróbálni a különböző igényeket különböző programokat kínáló különálló táborokkal kielégíteni. (Ma már azt mondom: ez hibás döntés volt.)

Ma azonban még sokkal rosszabb a helyzet. Ha ezt az elvet követnénk, akkor legalább 4 tábort kellene szerveznünk:
- Egyet azoknak, akiknek leginkább az 1. és az 5. szempont a fontos. Ez leginkább egy élő Tolkien szerepjáték tábor lenne.
- Egyet azoknak, akiknek a 3. a legfontosabb, mert viszonylag újak, mert még nem nagyon tartoznak a Társasághoz, vagy mert messze laknak, távol a közösség melegétől.
- Egyet azoknak, akiknek a 2. igény a döntő, és nem nagyon akarnak a mindenféle tolkieni hülyeséggel vacakolni.
- És egyet azoknak, akik fix, megszokott baráti körrel rendelkeznek és messze elsöprő módon a 6. igényt tekintik legfontosabbnak.

Bonyolítja a dolgot, hogy nem csak a már közösséghez tartozókra kell gondolnunk. Az MTT-nek feladata (akár tetszik, akár nem), hogy folyamatosan új embereket vonjon be a tevékenységébe. Tehát van egy 5. csoport: a teljesen újak csoportja. Nyugodtan elmondhatjuk, hogy egy nyári tábornak fontos célja legalább 20-30 teljesen új ember "beszervezése" az MTT-be. (Vannak vélemények, hogy még ennél is kiterjedtebb lehetne a teljesen újak szerepe: akár egy teljesen különálló tábort is szervezhetnénk a kivülállók/újak számára.)

A dolgot nehezíti, hogy a csoportok között jelentős átfedések vannak. A legtöbben azért több minden iránt érdeklődnek, de ez nagyrészt véletlenszerű eloszlást eredményez.

Olyan programot és tábori keretrendszert kell tehát kitalálni, ami a fenti igénycsoportok legnagyobb része számára megfelelő lehet. Vajon van ilyen? Az alapvető dilemmák:
- Vajon tényleg annyira elválaszt minket az igények különbözősége, hogy külön programsorozat kell szerveznünk a különböző igényszintű csoportoknak?
- Ha nincs külön program, hogyan lehet megtalálni a legkisebb közös nevezőt, és az vajon nem olyan lesz-e ami senkinek sem felel meg?
- Ha vannak külön programok, azok egyidőben illetve egy helyszínen legyenek-e?
- Ha vannak különböző programok akár egyidőben/egy helyszínen, megteremthető közöttük a minimálisan szükséges kapcsolat, ami a nagy közösség egységét megteremti?
- Ha szoros kapcsolat van a különböző programok között, nem fogják-e zavarni egymást?
- Ha nincs szoros kapcsolat nem ugyanott tartunk, mintha külön-külön táborokat szerveznénk?

[size=9:3d3c2p8x]Mindezek mellett még mellékes feltételek a táborhellyel kapcsolatban:
- el kell férnie 150-160 embernek
- legyen lehetőség sátorban és házban is lakni (kb. fele-fele arányban)
- a szállás legyen kényelmes, ha lehet ne nagyon legyenek 20-30 fős szobák,
- a létszámnak feleljen meg a vizesblokkok kapacitása,
- elkülönültnek kell lennie, hogy ne zavarjunk másokat és mások se zavarjanak minket
- szép, természetes, erdős környezetben kell lennie (lehet, hegy, síkság, vagy vízpart; a lényeg a civilizációs hatásoktól több-kevésbé független természeti miliő)
- a kaja és a rendes szállás (házban) nem lehet több, mint naponta 2000 Ft
- ha a táborban egyidőben zajlanának különböző jellegű programok a különböző igény-csoportoknak, akkor a táborhelynek biztosítani kell a megfelelő szeparációt[/size]


Ez hát a feladat....


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271554 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Köszönöm szépen az Alföld-kritikákat. Menjünk hegyvidékre megint!
[size=9:1lhzavns](Szeretem a hegyeket, de leginkább csak nézni, ha már mászni is kell, az egy kicsit bajos, de megoldom, ám az én alföldi lábam nincs hozzászokva, boccs.)[/size]

Leguanember írta: Akkor lesz szükségünk a Nagy Magyar Alföldre, mikor majd rohiros tábort szervezünk.


Pont, hogy egy rohíros keretjáték ötlete merült fel bennem az Alföld kapcsán. És még lovaglóleckéket sem kéne előtte venni, mert meg lehet oldani, hogy be legyen építve a keretjátékba a lovaglólecke [size=9:1lhzavns](eh, szóismétlés).[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 7 hónapja #271543 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Mindenkinek más teccik, és sokaknak a saját szülőföldjük leginkább, de azért szép lenne, ha nem bántanánk egymást ;) (elnézést, ha ezzel vkit megbántottam volna, de nekem is rosszul esik, ha az Alföldet kritizálják, bár szívesen megyek hegyek közé is táborozni, és persze mondhatja vki h ő nem szereti az Alföldet, de azért tegye ezt coolturált formában, legyen szíves... :) )
Jöhetnek a kövek. ;)
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271538 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Hú, de sok hozzászólás lesz itt törölve, ezzel itten az élen:

Akkor lesz szükségünk a Nagy Magyar Alföldre, mikor majd rohiros tábort szervezünk. Előtte két évig lovaglóleckék az MTT saját ménesével:-)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271535 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Nimrocco: Én azért nem szeretem mer lapos.
És kész. De más bajom nincs vele. :)

Várgesztes nekem nem teccett annyira. Legfőként mert kiállítási tárgynak éreztem magam.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271530 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
majd keresekl táborhelyeket

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271526 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Legyen ház, meg pillangók, lepkék, szarvasbogarak, a parasztok meg távol a faluban, és a sudrák is.


( Jó tudom, akkor sétaljak ki én is hozzájuk :P

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271504 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Legyen erdő.. meg jó lenne fürdési lehetőség is...
bár Gesztes is jó vót, és hangulatos.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271500 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Phaedra/Namarie írta: Azt gondolom, az egészségügyi tényezőt 8alföldön lényegesen magasabb a pollenkoncentráció) vegyük figyelembe, hogy ne menjünk át tüsszögőtáborba.

Szerintem a Mátra környéke ideális lenne egy tábor számára.


Már bocsánat,de itt élek 17 éve és nincs semmi bajom a pollenkoncentrációtól.És szerintem nem kéne mindenkinek eltúlozni az Alfölddel kapcsolatos hiedelmeit.Miért ellenzitek ennyire???Azt se tudjátok mien,ti hegyi emberek... :(

Gandalf írta: Én meg erdőpárti vagyok. Olyan helyre menjünk, ahol van erdő.
Ez tőlem lehet sík vidék is, de legyen pusztaság!


Az Alföldön is vannak szép erdők és tavak ;)

[size=9:329ukvl6]*hozzászólások összevonva by Ulmo*[/size]

"Similis simili gaudet"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #271501 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Én meg erdőpárti vagyok. Olyan helyre menjünk, ahol van erdő.
Ez tőlem lehet sík vidék is, de ne legyen pusztaság!
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271498 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Bugac támogatva!!!!!
Nagyon szép hely és én is Alföldpárti vagyok meg Tiszántúl párti :)

Shaman írta: Szerintem a pusztaságtól mindenkinek hányingere van oda kellett volna adni a románoknak, és inkább maradt volna meg a felvidék. Csak olyan rozzant agyú ember(ek) láthattak benne szépséget mint Petőfi és a hozzá hasonlók.


Ezt vondd vissza!!!! :evil: :evil: :evil:

[size=9:219di2wp]*hozzászólások összevonva by Ulmo*[/size]

"Similis simili gaudet"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271496 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Annyi sok tábor volt már hegyes-vögyes tájon, hogy szvsz lehetne már sík vidéken is... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271494 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Azt gondolom, az egészségügyi tényezőt 8alföldön lényegesen magasabb a pollenkoncentráció) vegyük figyelembe, hogy ne menjünk át tüsszögőtáborba.

Szerintem a Mátra környéke ideális lenne egy tábor számára.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271492 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Alföld nincs a pokolban.

Én személy szerint nem vagyok oda érte, de azért...

Egy keretjáték-ötleten már dolgozom, és elég sok segítőm is akadt. Lehet, hogy lesz belőle valami.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271490 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
had legyek kicsinyes: legyen olcsó és sok jó puha ágyikóval, hogy jól aludjak :D :twisted:
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271485 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Azért a normális, fedél alatt alvós megoldás jó lenne... és ez a Balcsi környéki izé nekem is szimpi.

(Alfőd a pokolban van)

Lehetne akár tüncös, amikor még Valinorban voltak, vagy a Nagy Út után közvetlenül - a letelepedés, meg minden... ez esetben a tábvezek lehetnének a valák :lol: , viszont három nép lévén, valamit ki kéne találni, mert ötvenfős csapatok nem lennének nyerők...

Ery, mint Melkor, időnként bekavarhatna :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271459 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Felagund írta: gillz: Cserkésztábori nosztalgia, mi? :up:

az az, de hogy milyen erősen :mrgreen:

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271457 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
gillz: Cserkésztábori nosztalgia, mi? :up:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271455 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Hm. A különböző igényekkel, meg Szürke ötletével kapcsolatban, én pl. örülnék egy nomádabb tábornak, mint az eddigiek. Tehát, sátorban, megásva és összeszögelve-csavarozva-kötözve-ásva a budi, a konyha, a kajasátor :P . Mondjuk a vállalkozóknak. A többiek meg aludjanak kempingben, sátorbanésfaházban.
A nomádak lehetnének a full keretmesés4k, a többiek meg lájtosak :mrgreen: .
Szigligettel kapcs. nekem vannak fenntartásaim, számomra túl szocreál volt a hangulata, túlságosan közel a civilizációhoz. Szvsz sokkal könnyebb koncentrálni a figyelmet, ha messze van a bolt-kocsma-pizza...

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271443 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Rabyn írta: Ja és a gólyatáborok is mennek 2-300 főevl..

Gólyatáborok mindig aug. vége- szept. eleje, remélem előbb lesz az MTT tábor- Relaxos tapasztalatok alapján, az időjárás végett ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271432 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Ja és a gólyatáborok is mennek 2-300 főevl..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271431 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Alyr Arkhon írta: De ha én Középföldén akarom érezni magam, senki se kiabáljon rám Obstructo-t...

Végülis igazad van. :) Lehet h én se örülnék ha jámbor szándékú turistaként elkezdenének nekem kiabálni h <i>támadnak a keletlakóóóók!</i>, csakmer néhány(száz)an Középföldén érzik magukat. :)

Na nemám akarok kötözködni, igazából a herripotteres tábort akartam megvédeni. :)

És h konstruktív legyen a hozzászólásom, annyit szeretnék hozzáfűzni, h a létszám tényleg magas lesz, de ugye mki úgyse fog eljönni mert pl családi nyaralás és/vagy egyéb program közbejöhet pár embernek, és akkor pár embert le lehet húzni a maximumból és máris kevesebb. :) Hehe. Szóval ez se volt konstruktív. (Ezér nem szoktam én ám hozzászólni nem mert nem érdekel semmi. :) )

Egyébként meg nekünk is van egy tervezetünk, majd bátyám menedzsli az ügyet. :)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271425 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Nem bántom én Őt mert nagy ember volt, csak valahogy az alföldről mindig az a kiszáradt eres talaj jut eszembe, a szénaszag, meg a rengeteg légy. De akinek nem inge az ne vegye magára. Hegy-ellenes aktivisták fogják be a szemüket.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271420 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Rion (Orome) írta: Hogyha törpök meg hobbitok nbem lehetnek, és már voltak tündék és emberek, akkor szerintem lehetnének a népektől független csapatok. Mondjuk harcos, mágus, vándor...stb. Na? Ehhez mit szóltok?


Első évben is voltak emberek, második évben is voltak emberek és harmadik évben is voltak emberek.
Viszont ha jól tudom, idén volt az egyetlen, hoigy csak emberek voltak.

Nem megyünk végig a fajokon évente...

Olosta: Én pl nem szeretem az Alföldet, mert lapos... :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271418 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Hééééj, Petőfit nem szidni. Meg az Alföldet sem.
Lehet a véleményed ami, de légy tekintettel mondjuk rám, ha ilyesmiket akarsz szidni. :P

Telcoval viszont abszolut egyetértek. Ez lenne az ideális megoldás!!! És Szigliget nagyon jó hely. 8)

Ry... :D :D:D

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271397 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Szerintem a pusztaságtól mindenkinek hányingere van oda kellett volna adni a románoknak, és inkább maradt volna meg a felvidék. Csak olyan rozzant agyú ember(ek) láthattak benne szépséget mint Petőfi és a hozzá hasonlók.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.229 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére