Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Több
18 éve 7 hónapja #271388 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Hogyha törpök meg hobbitok nbem lehetnek, és már voltak tündék és emberek, akkor szerintem lehetnének a népektől független csapatok. Mondjuk harcos, mágus, vándor...stb. Na? Ehhez mit szóltok?
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271385 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Nya, bocsi, nem olvastam végig minden hozzászólást, de van nekem is javaslatom.

Eddig mindig hegyes-völgyes területen volt a tábor, ami tényleg nagyon szép, meg nagyon jó, de mi lenne, ha egyszer az Alföldön lenne?
Konkrét helyet teljes bizonyossággal egyenlőre még nem tudok mondani, de Kiskunfélegyháza környékén nagyon sok szálláslehetőség van. Igaz, többnyire falusi turizmusos dolgok, de lehet találni azért kifejezetten táborhelyeket is.
Na, szóval én hirtelen Bugacra, ill. a bugaci pusztára gondoltam. Van ott egy Hittanya nevezetű hely (nem kell megijjedni, nem hit gyülis, a valláshoz is csak annyi köze van, hogy egy helyi vallási alapítványé, de ez nem zavaró tényező). A tanya nagyon szép, sok puszta van körülötte, lehet kirándulni, meg minden. Hegy ugyan nincs, de kell a változatosság (eddig ugye mindig hegyek között volt a tábor). A tanya egyetlen hátránya, hogy kb. 10 ember aludhat házban (sajna ott is csak ramaty körülmények között), de kb. 150 embernek elegendő sátorhely bőven van, bekerített terepen belül.
Mindenféle kajálási dolgot meg lehet oldani, sokszor szerveznek oda 130-150 fős táborokat, és még senki nem halt éhen.
A falu (Bugac) kb. 4-5 km-re van, szal a lakók nem zavarnának. Turisták alig vannak, max. 1-2 lovagló ember.
Lovakról jut eszembe: a keretjáték lehetne mondjuk rohani témájú, és akkor már lehet szervezni lovaglós kirándulásokat (persze pénzért, de van ott egy Táltos Panzió is - szintén lehet sátrazni is ott -, ha mondjuk ott lenne a helyszín, akkor biztosan ócsóbb lehet a lovaglás, meg ilyenek).

Na, szóval, ez csak úgy eszembe jutott, ha valaki ráharap az ötletre, utánanézek konkrét táborohelyeknek (a Hittanya azért nem biztos, hogy a legmegfelelőbb, de ezt ismerem), meg miegyebeknek. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271384 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Alison West írta: :? :shake:

Igen, tudom. És sajnálom.
Legközelebb nem lesz rá szükség...
:look:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271341 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Estel Adániel írta:

Felagund írta:

Estel Adániel írta: Aztán az idei koncepció kipróbálása után nyilván úgy döntöttünk, inkább mégis... :)


Te mint táborszervező? :P

Nem, én mint külhoni fejedelem... :roll:

[size=9:1t52czv1]Nem akarsz inkább lerugdosni? A hülye kérdéseknél jobban viselném. ;) [/size]


:? :shake:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271340 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
akkor te meg elküldöd tündéül a francba és megcsapkodod a Hathafang másával :P

Amugy nekem is támatt egy jo ötletem :) hejet is tudok :) majd öszegzek és írok :P

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271338 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Ryana írta:

Alyr Arkhon írta: (pl szomszéd herripotter tábor)

Ejnye... Biztos ők se örülnek ha a szomszédban tolkinostábor van. De az is lehet még h jófejek és akár össze is lehet barátkozni és együtt ugrálni a fekete köpenyekben különböző jelszavakat kiabálva. :P


De ha én Középföldén akarom érezni magam, senki se kiabáljon rám Obstructo-t...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271333 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Alyr Arkhon írta: (pl szomszéd herripotter tábor)

Ejnye... Biztos ők se örülnek ha a szomszédban tolkinostábor van. De az is lehet még h jófejek és akár össze is lehet barátkozni és együtt ugrálni a fekete köpenyekben különböző jelszavakat kiabálva. :P

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271324 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

nekem nagyon tetszik Telco javaslata, a különböző szintű igények egyidejű teljesítése miatt.

szvsz EZ a kulcskérdés.

ha ez működőképes, akár egy tábor is lehet, de azzal együtt sem érdemes 130-140 fölé menni létszámban.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271322 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Shaman írta: Új emberek kellenek Te már öreg vagy sajna.


:evil3: :mrgreen: :evil3:

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271321 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Új emberek kellenek Te már öreg vagy sajna.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271319 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Ne feledd hogy tavaly én nem voltam szervező. :) Persze lehet hogy jövőre se leszek, de lehet, hogy igen... Most megvan a kedvem ahhoz hogy az egész témát kézbevegyem.

Felagund írta: Megjegyezném halkan, hogy a tavalyi táborból legalapvetőbben azt szűrtük le, hogy 100-120-nál nagyobb létszámú tábort nem tudunk csinálni, mert egyszerűen nincs rá szervező/lebonyolító kapacitás (azon a szinten, ahogy szeretnénk csinálni)... :roll:

Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271310 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Felagund írta:

Estel Adániel írta: Aztán az idei koncepció kipróbálása után nyilván úgy döntöttünk, inkább mégis... :)


Te mint táborszervező? :P

Nem, én mint külhoni fejedelem... :roll:

[size=9:nqzlyp7p]Nem akarsz inkább lerugdosni? A hülye kérdéseknél jobban viselném. ;) [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271308 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
A két táboros megoldás tényleg nem volt az igazi, szerintem senki nem tudott megszabadulni a valami/valaki hiányzik érzéstől, ezért el kéne gondolkodni Telco javaslatán, ezzel a módszerrel le lehetne 150 körüli embert is foglalni, mert bár az igények különbözőek, de egy talán közös, hogy nem akarunk kétfelé szakadni...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271306 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Estel Adániel írta: Aztán az idei koncepció kipróbálása után nyilván úgy döntöttünk, inkább mégis... :)


Te mint táborszervező? :P

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271304 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Aztán az idei koncepció kipróbálása után nyilván úgy döntöttünk, inkább mégis... :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271298 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Megjegyezném halkan, hogy a tavalyi táborból legalapvetőbben azt szűrtük le, hogy 100-120-nál nagyobb létszámú tábort nem tudunk csinálni, mert egyszerűen nincs rá szervező/lebonyolító kapacitás (azon a szinten, ahogy szeretnénk csinálni)... :roll:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271292 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Akkor valszeg pontatlan adatokat kaptam. :)

Ó, az átfedés, tényleg! :oops:
De ha beleszámoljuk, hogy "második Velemben" is 150 fő volt, akkor az a minimum 160 fő továbbra is reális.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271289 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Gandalf írta: Hát a "Nagy Nyári"-ban voltunk kb 100-an, a "Relax"-ban meg majdnem 60-an, ebből jött ki az a 150-160 ember az idei nyárra (maximum). De lehet hogy tényleg nagyobb lesz az érdeklődés jövőre, ezért minimum 160 emberrel kell számolnunk egy tábor esetén.


Hatvanan? Annyian biztos nem voltunk.

Én Aggteleket támogatnám. :) És az egy tábor rendszer.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271287 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
de volt átfedés ezt ne feledd.. a realxban amugy 47en voltunk)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271280 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Hát a "Nagy Nyári"-ban voltunk kb 100-an, a "Relax"-ban meg majdnem 60-an, ebből jött ki az a 150-160 ember az idei nyárra (maximum). De lehet hogy tényleg nagyobb lesz az érdeklődés jövőre, ezért minimum 160 emberrel kell számolnunk egy tábor esetén.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271277 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Brisa: Összesen? (a két tábort figyelmebe véve? mert szerintem annyian nem voltunk)
Igazából nekem jó a 150 ember egy helyen csak NE kelljen kettészakadnom, mert a barátaim fele nem tudja kifizetni az egyik tábort. Inkább a 150 ember... Csak legyenek elszeparált házikok:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271272 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Leányfalu valóban szép, de sok ott a ház meg az ember... :P

Igen, 160 emberkének szervezve egy tábor.
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271271 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Aki egy táborban gondolkozik, az vegye figyelembe, hogy idén kb. 150-160 embert táboroztattunk. Ha az idei és jövő évi programjaink nagyon jól sikerülnek, akkor sok új érdeklődő is lehet...

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271270 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Ha szigliget mégse jönne össze én ajánlanám Leányfalut. kb annyiba kerülne mint most a nagytábor. ésőőőő. gyönyörűű:DDD

Kéttábor szerintem is felejtős...
Keretjátéknak hobbitok? Nemrossz.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271241 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
A farkastól nem kell félni, egyrészt az, hogy itt laknak, annyit jelent, hogy valahol az Aggteleki karszton mászkál pár darab több tíz négyzetkilométeres területen... Más részről biztos vagyok benne, hogy rettegnek az emberektől.

Nagyobb az esélye, hogy egy túl bátor vaddisznóval akadsz össze mint egy farkassal. (ami azt illeti sztem a vaddisznó veszélyesebb is, de csak bizonyos esetekben)

Én egyszer töltöttem 3 napot egy Jósvafői turiostaszállóban, ott mesélte a néni, hogy a szarvasok egész közel jönnek néha a házhoz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271238 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Szerintem 1 tábor lenne az ideális, de ez az én szv.......

Aztán helyszín. Egyetértek Telcontarral, ráadásul én Szigliget vonzáskörzetében élek, no jó 30 km-rel arrébb Keszthely. Viszont rengeteg gyönyörű helyet tudok turák szempontjából(várak, balrangok, stb.)

Amúgy turistak, kóbor emberek természetesen vannak, de nem dögivel. Inkább Balcsi-parton...... :twisted:

A vadállatokhoz meg csak annyit( ha ez nem ide vonatkoóan szólt, akkor BOCS) hogy róka meg egyéb állatok vannak(nem veszettek), de farkas???????Na az nem!!!!!!

Szóval hirtelen ennyi......s BOCSÁNAT ELŐRE MINDENKITŐL ha sok hülyeséget írtam volna.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271229 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Rion (Orome) írta: Az nem gond. Az az általános hiba mit akar jelenteni? csak a tábor résztvevői tölthetik ki?


Ezen a néven vagy fönt a tábor résztvevőinek listáján?
Ha igen akkor valami programhiba, próbáld meg esetleg másik gépről ha van rá lehetőség.



[size=9:2y00cpa1]*a nem ideillő dolgokat meg töröltem és ejnye*[/size]

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271225 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Az nem gond. Az az általános hiba mit akar jelenteni? csak a tábor résztvevői tölthetik ki?
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271224 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?

Rion (Orome) írta: A témán már gondolkodtatok? Szentem lehetnének törp népek. Tüncök és emberek voltak már. mondjuk a hobbitok se lennének rosszak.


A törpökről túl keveset tudunk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 7 hónapja #271223 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Milyen tábort szervezzünk 2006-ban?
Tegnap este elalváskor felolvasott a nagymamám az ANP-es könyből amit vettem. Írják az okosok hogy 1990 óta visszatelepedtek a farkasok, sok a vadmacska, és a híúz is előfordul. Medva csak egy kettő átbóklászik néha.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.218 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére