Farsang 2006

Több
18 éve 1 hónapja #286479 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Uff!

No, akkor én mint szervező-fellép-kaszinótulaj véleményezem a farsangot.

Hogy Brisának is megfeleljek, először egy pozitív vélemény: összeségében jónak éreztem a dolgot, még úgy is, h a buli részére nem igazán értem rá, mint szervező. És akkor részletesebben:

1. A csúszásokat már megszoktuk, de jó lenne, ha nem lenne rendszer belőle, és nem tekintenénk természetesnek. Talán nem ártana külön figyelni rá ezentúl, mert múlik rajta pár kényelem/kényelmetlenség. És tényleg elég lenne csak odafigyelni.

2. Műsor: Túl hosszú volt, érthető okokból, amiket már Alyr is leírt (utsó pillanatos jelentkezések - köztük pl. mi is :P ). És ez szvsz a minőség rovására is ment. Pedig Esgal akit tudott, rendesen meghallgatott előtte, véleményezett is.
Inkább legyen kevesebb, de nem összecsapott műsorszám. Egy óra műsor egy bál közben bőven elég. Van amúgy ötletem is a konkrét alternatív megvalósításra, mielőtt valaki kötekedne, h akkor csináljam meg :twisted:
És egyetértek Drímőrrel a beszédtechnika kérdésben annyiban, h mondjuk a hangerőt és artikulációt mindenkinek be kellene mérnie előtte próba keretében. Úgy, hogy odajön előtte, és elmondja hangosan, kér visszajelzést stb. Tehát főpróba. Kell. Komolyan.
Shaman: a koncepció sem tetszett, vagy csak a megvalósítás? Vagy az, h nem volt rendesen elpróbálva? Öööö... a választ inkább priviben kérném ;)

A táncok szerintem is messze a legjobbak voltak azok közül, amiket láttam.

3. A műsor miatt minden elcsúszott. A táncteret viszont tényleg lehetett volna bővíteni - igen, ezt nem szerveztük meg, és én sem pakoltam szét a székeket. Úgyhogy megintcsak egyet kell értenem Drímőrrel abban, h nem volt hely elég.

4. Alyrral meg abban, hogy hozzatok zenét, ha mondjuk, h az le lesz, amit hoztok. Bár most meg inkább az lehetett a probléma, h a buli részre már mindenki hulla volt, és lusták voltak a népek odablattyogni és számot kérni, inkább hagytak minket Bowiera ugrálni, ami nem zavart annyira :twisted:
Amúgy még mindig az a véleményem, hogy előre kijelölt zeneválogatók kellenének, különböző stílusokban, előre válogatott zenékkel. És bulizni vágyó közösség.

5. Kaja: no, az nekem elég volt :D még a végére is maradt csomó csirke...

6. Kritika: engem kritizálhattok nyugodtan, szeretem a visszajelzést. Mmint a bállal kapcsolatban. Leginkább. Az, h szervező vagyok ingyen, még nem jelenti azt, h nem lehet megmindani, mi volt borzasztó, rettenetes egy rendezvényen. Rosszabb, ha visszatartjátok, mert esetleg nem realizálom a dolog súlyosságát a rózsaszín ködben.

Ja, hogy legyen flém is: hülyék vagytok. Csak az vegye magára, akinek az inge.

gillz

ui.: Irunak nagyon köszönöm, hogy megszervezte. Meg a többi szervezőtársamnak is. Meg az anyukámnak. Meg a támogató közösségnek. Meg az évekkel ezelőtt elhúnyt papagájaimnak is, béke poraikra.

Melian: Drímőr még nincs évek ót az MTT közelében :mrgreen:
Ez nem neked szól személyesen, de az amatőrség nem mentség. Az lehet mentség, h kinevezzük Drímőrt a beszédtechnikai igényesség maximalistájának, és így viszonyulunk ahhoz, amit mond - kinek mi az ingerküszöbe/ízlése témakör ... De kérlek, ne takarózzunk azzal, h amatőrök vagyunk, ezért nem szükséges a lehetőségeinkhez képest a legjobbat nyújtani. Közösségileg. És tényleg nem rád gondolok ezzel.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286478 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Hát, Kedveseim, ilyenkor élmény MTT-tagnak lenni...

Komolyra fordítva a szót: TÉNYLEG. Mert egy ilyen alkalom esetében látni, hogy megdolgozunk a kritikáért (legyen az pozitív vagy negatív) és a társaság jelentős része érezhetően együtt van.

Néhány extra köszönet:
- az összes szereplőnek és szervezőnek, mert szívüket-lelküket beleadták
- Szofinak, mert nem felejtett el... :oops:
- Aranillnak, aki büszkén cipelte bal vállán a madarat és a fészket
- mindenkinek (és ezt nagyon komolyan gondolom), akitől az este folyamán kedves és őszinte mosolyt kaptam
- a kajatopiknak, mert lehet, hogy kevés volt a harapnivaló, de annál finomabb (moszkauer… rulz…)
- Sötét Úrnak a rövid, de annál érzőbb beszélgetésért
- Shamannak (ott a gumiszobában :wink: ), aki hagyta, hogy fonjam, fessem és öltöztessem
- Namariënak, aki összeadott bennünket (most már jól elvagyunk ketten együtt a gumiszobában :lol: )

Ja… és éljen soká Tom Bombadil/ as known as Benetton Boy :D


Természetesen nem szeretném válasz nélkül hagyni Dreamer véleményét – végül is engem is érintett.
1. Először is örülök, hogy több, az MTT közelében töltött év alatt rájöttél, hogy – kevés kivételtől eltekintve – amatőrök vagyunk… (Nem amatőrök megtekintésére kéretik elfáradni a Nagymező utca környékének műintézményeibe ;) )
2. Melian hatalmas megtiszteltetésnek vette, hogy műsort vezethetett. Melian 14 éves koráig dadogva hadart, halálra rémítve a környezetét. És, ha felkérik, Melian ezentúl is elvállal minden ilyesmit :D


Köszönöm a figyelmet és köszönöm az együtt töltött órákat.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286476 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Sziasztok!

Tény, hogy voltak hibák, de szerintem összességében mégis ez volt az MTT eddigi legjobb és legsikeresebb ilyen jellegű rendezvénye. Én a magam részéről nagyon jól éreztem magam, sokat táncoltam (ezúton is köszönet a szervezőknek, D.J. Alyrnak, Narbelethnek, és minden lánynak, aki megtisztelt azzal h elfogadta a felkérésemet). Kár, hogy a műsor valóban nagyon-nagyon hosszú volt, és a vége felé már mindenki feszengett, szeretett volna inkább bulizni, de erre csak éjfél után volt lehetőség, amikor viszont sokaknak már mennie kellett. Én szerencsére tudtam maradni, de azoknak, akiknek éjfél körül el kellett menniük, rossz lehetett, h kimaradtak a buliból. A kaszinó is jó ötlet volt, így azok is jól érezték magukat, akik nem tudnak/nem szeretnek táncolni. Tehát még 1x kösz a szervezőknek, és a jövőre nézve csak annyit kérek tőlük, hogy legközelebb valahogy préseljék bele a műsort 1, de max. 1,5 órába (királyválasztással, mindennel együtt), akár még azon az áron is, h egyik-másik jelentkezőnek azt kell mondaniuk, "kösz, de majd legközelebb."

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286471 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Én nagyon jól éreztem magam :P Köszönet mindenkinek, aki időt, energiát, anyagiakat, idegeket, fáradtságot nem kímélve megszervezte a Farsangot. :D :lol:
Örülök, hogy egyre több emberrel talizom élőben is, nem csak fórumon :wink:
Köszönet a finom kajákért (bár ettem olyat, aminek nem kellett volna asztalra kerülnie, de mindegy) :( Szerettem volna több mindenben részt venni, de a műsor szerintem is hosszú volt, így jönnöm kellett el. :x

Nagy-nagy gratuláció :agree: Póknak és Gandalfnak a díjakért. Továbbra is végezzétek így ezt a "jól megfizetett" munkát :lol:

Kincső (Thilanna) írta: Az életükből időt, energiát, lelkesedést fordítanak arra, hogy a társaiknak különböző programokat szervezzenek, semmiért cserébe, sőt sokszor - lásd tábor - még fizetniük is kell azért, h. dolgozhassanak. Azért csinálják, mert szeretik, szeretnek örömet okozni.


No ezt a véleményemet már én is kifejtettem egy másik rendezvénnyel kapcsolatban.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286459 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Laurelen írta: Ezer köszönet a szervezésért! Teljesen szubjektíven: nagyon jól éreztem magam az együtt töltött 13 órában!

A műsor szerintem is sok volt.
A fellépők nevében pedig kritikát kérünk, és nem félünk tőle!
és aki bántani merészeli a kedvenc krupiémat, azt megverem.

Puszik,
lau


Dreamer pirul:)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286452 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Ezer köszönet a szervezésért! Teljesen szubjektíven: nagyon jól éreztem magam az együtt töltött 13 órában!

A műsor szerintem is sok volt.
A fellépők nevében pedig kritikát kérünk, és nem félünk tőle!
és aki bántani merészeli a kedvenc krupiémat, azt megverem.

Puszik,
lau

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286450 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Finwe írta:

Ebben természetesen van igazság, de alapvető tény az, h ha az ember finom lelkét megtámadják, akkor az védekezik (pl. viszont-támadással, meneküléssel, haraggal stb.). Ez pedig megakadályozza azt, h a kritika tartalmi részével tudjon foglalkozni (ti. a védekezés leköti a figyelmét, energiáját). Ezért hát ha valamit el szeretnél érni, akkor sose támadj!

Persze a dolog itt sem egyszerű ennyire, hiszen ugyanazt a dolgot nem mindenki éli meg támadásnak. De a kritikát, a bírálatot az emberek nagy többsége annak tekinti.


Dreamer, csak annyit, hogy sem a düh, sem a rosszérzés, sem a sértettség stb. nem észérv, hanem érzelem! Pont ez a lényege a dolognak. Az építő jellegű kritika nem az érzésekre, hanem az észre hat.

Na, de nem akarok itten pszichológiai továbbképzést tartani, úgyhogy én ezzel be is fejezném.

De Te nem mutattál rá Dreamer hozzászólásában hogy mikor és hol lépett túl a célon, csak általánosságban tartottál "pszichológiai továbbképzést":) Ez meg könnyen félreérthető egyrészt mert nem láthatja mikor volt otromba(helyenként volt csak az szvsz), másrészt meg az ilyen általánosságban megfogalmazott állítások amiket itt írtál kissé kioktató jellegűnek tűnhetnek (mintahogy érzésem szerint az volt). Főleg ha pszichologiai továbbképzésről beszélsz:)


Éppen ezért nem is válaszoltam:). Ráadásul a hölgy lezártnak tekinti a vitát, és én csak bólogatok, különben moderálnak:)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286446 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Ebben természetesen van igazság, de alapvető tény az, h ha az ember finom lelkét megtámadják, akkor az védekezik (pl. viszont-támadással, meneküléssel, haraggal stb.). Ez pedig megakadályozza azt, h a kritika tartalmi részével tudjon foglalkozni (ti. a védekezés leköti a figyelmét, energiáját). Ezért hát ha valamit el szeretnél érni, akkor sose támadj!

Persze a dolog itt sem egyszerű ennyire, hiszen ugyanazt a dolgot nem mindenki éli meg támadásnak. De a kritikát, a bírálatot az emberek nagy többsége annak tekinti.


Dreamer, csak annyit, hogy sem a düh, sem a rosszérzés, sem a sértettség stb. nem észérv, hanem érzelem! Pont ez a lényege a dolognak. Az építő jellegű kritika nem az érzésekre, hanem az észre hat.

Na, de nem akarok itten pszichológiai továbbképzést tartani, úgyhogy én ezzel be is fejezném.

De Te nem mutattál rá Dreamer hozzászólásában hogy mikor és hol lépett túl a célon, csak általánosságban tartottál "pszichológiai továbbképzést":) Ez meg könnyen félreérthető egyrészt mert nem láthatja mikor volt otromba(helyenként volt csak az szvsz), másrészt meg az ilyen általánosságban megfogalmazott állítások amiket itt írtál kissé kioktató jellegűnek tűnhetnek (mintahogy érzésem szerint az volt). Főleg ha pszichologiai továbbképzésről beszélsz:)
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286436 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Farsang 2006
[size=9:3djtp690]Amit itten lentebb valaki írt(hadd ne keressem vissza), hogy valóban utolsó pillanatban jelentkeztek, az valóban megnehezítette például a műsor megkomponálását.
Dreamer, kérdésedre a válasz lentebb: a kritikád mellett az állt, h. ezek olyan szörnyűek voltak, h. színpadra sem lehetett volna engedni, ez volt a megfogalmazásban a hiba, szvsz.

A tánc "hiányával" kapcsolatban. Itt mindenki azt mondja, hogy alig volt tánc, node én többnyire alig láttam táncolót a teremben olyankor, amikor volt, szóval... ha valaki igazán táncolni akar, akkor hajnali x-kor is fog, mert akkor nem érv, h. ha 10-től 5-ig tánc lenne azt végigtáncolná, de 1-5-ig már fáradt... :wink: [/size][size=9:3djtp690] (nem pontos időpontokat mondtam, nembelekötni :) )[/size] [size=9:3djtp690]mellesleg felmerült bennünk, h. legalább a tánc tánctanítás részét megcseréljük a királyválasztással meg ilyesmivel, de arra jutottunk, ha félbehagyatjuk a táncot, az rosszabb, mint így. Most már nem tudjuk meg, jobb lett volna-e úgy :)
Megjegyzem, tavaly az volt a gond, h. csak zúzós számok voltak, társastánczene nem, de most ezen zenékre alig táncolt valaki.
Tulajdonképpen mit is szeretnénk? :) [/size]

Köszönöm azoknak, akik megköszönték, mert ebben rengeteg ember rengeteg munkája volt benne (és itt nem magamról van szó). Arra kérnék mindenkit, hogy gondolja végig, mennyi mindenre gondolnia kell annak a maroknyi embernek, és hogy részletesen mi kell ahhoz, h. legyen minden: kaja, zene, tánc, műsor, kriáylválasztás, tombola, jelmezverseny, kaszinó, stb. Nem fog minden eszetekbe jutni, az biztos, de talán kicsit beleéreztek a dologba. Legalábbis a mi segédszervezői csapatunkról bizton állíthatom, hogy amikor beadtuk a pályázatot, alig tudtuk, mibe is vágjuk a fejszénket. Szerencsére (pl.) Iru több tapasztalattal rendelkezett, de még így is rettentően kevés volt az a 4 hét, ami alatt mindenre gondolnunk kellett, nomeg megvalósítani.
És mint a mellékelt ábra mutatja, nincs olyan ember az emtétében, aki jobban tudja mindezt ÉS vállalja is.
Egyébként nem a rendezvény kimittud-jellegű, hanem a műsor. Szvsz 1-2 a többinél alacsonyabb színvonalú műsorszám mindig becsúszik.

Igen, megint "nép kritizál - szervező mentségeket keres"-nek tűnik a dolog. De kedves emtété. Eddig nem-szervezőként is azt mondtam, és most sem magam miatt mondom, hogy ezek a dolgok, amiket mi csinálunk, amit itt emberek évek óta csinálnak, nem profik munkája. Az életükből időt, energiát, lelkesedést fordítanak arra, hogy a társaiknak különböző programokat szervezzenek, semmiért cserébe, sőt sokszor - lásd tábor - még fizetniük is kell azért, h. dolgozhassanak. Azért csinálják, mert szeretik, szeretnek örömet okozni. Emberek, ezért hibáznak, nincs tapasztalatuk, ezért mégtöbbet hibáznak. Ha a végkonklúzió az, hogy "összességében nagyon jól éreztem magam", miért kell ilyen hosszasan fejtegetni a rosszat? Miért kell keserű szájízt hagyni azokban, akik küzdöttek értetek, miért kell elvenni a kedvüket a munkától? (Főleg, ha magunk is tudjuk, milyen ez a munka? :wink: ) Ha sokáig így folytatjuk, elfogynak a szervező emberek, és nem lesz Farsang, nem lesz Tábor, nem lesz semmi...
Igen, voltak hibáink ennél a rendezvénynél, mint ahogy mindig voltak minden rendezvénynél, és valószínűleg lesznek is, amikből tanulunk, és megpróbálják átadni az előzők a következőknek. A lenti kritikákra meg tudjuk adni a lenti/fenti választ, de ezt azért tesszük, mert mégiscsak egy közösség vagyunk, és nem arról van szó, hogy fizetett vagy kinevezett, képzett emberek nem csinálnak meg, azért jogos lenne a felelősségrevonás, és nem lenne mentség. Kérlek gondoljatok bele kicsit a mindenkori szervezők helyzetébe, ha magatok nem is terveztek szervezni. Köszi :wink:

[size=9:3djtp690]u.i. szóljatok, ha már senki nem olvassa végig a mindenkori rendezvények utáni ilyen jellegű hsz-eimet, mert akkor nem tépem a szám - a kezem - fölöslegesen :P [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286428 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Snuffles írta: Olvasgatom gyakran a táborok és egyéb rendezvények utáni véleményeket, és meggyőződésem, hogy azok akik egész végig marha jól szórakoztak és jól érezték magukat, utólagosan átértékelik és nincsenek megelégedve gyakorlatilag semmivel. Most komolyan, ez miért van? Jó, lehetett volna ez is, az is, ez rövidebb lehetett volna, az meg nem kellett volna, oké, de ez valahogy abnormális.
Oké, befogtam :)


Mivel a vitát itt Iru lezárta (vagy csak én olvastam azt a hozzászólást? ) válasz a beszélgetősben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja - 18 éve 1 hónapja #286427 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Én is nagyon jól éreztem magam. Különösen tetszett, hogy ilyen szépen sikerült ötvözni a hagyományokat az új - zseniális - ötletekkel. Gratulálok az ötletgazdáknak és a szervezőknek. Az utóbbiaknak külön érdeme az is, h nagyon ügyesen tudták tartani az előre eltervezett menetrendet, és alaposan felkészültek.

Amúgy Kriszana szépen megfogalmazta a dolgot, szívemből szólt. (És nem fanyalogtam! :wink: Szerintem ezúttal senki sem fog.)


U.i.: A képeket Kriszanához juttassátok el valamilyen formában, h egy válogatás kikerülhessen a TolkienHU-ra is.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286426 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Ja, és a legfontosabbat majd elfeledtem!

KÉPEK
Aki szeretné, hogy - hamarosan, amint elkészül a TolkienHu galériájának végleges formája - felkerüljenek a képei, akkor legyen olyan jó és írjon e-mailt, hogy milyen formában tudja eljuttatni a képeit.
Tudok adni ftp címet, ahova feltöltheti, vagy cd-t ír, ha az egyszerűbb, esetleg pendrive-on, etc.
Szóval fotósok, írjatok!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286422 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Snuffles írta: Olvasgatom gyakran a táborok és egyéb rendezvények utáni véleményeket, és meggyőződésem, hogy azok akik egész végig marha jól szórakoztak és jól érezték magukat, utólagosan átértékelik és nincsenek megelégedve gyakorlatilag semmivel. Most komolyan, ez miért van? Jó, lehetett volna ez is, az is, ez rövidebb lehetett volna, az meg nem kellett volna, oké, de ez valahogy abnormális.
Oké, befogtam :)


Snuff, jó a kérdés, hogy miért van.
De itt a farsangi bál-nál ugye, már a nevében is benne rejlik: farsangi BÁL. Tehát jelmezek, szép ruhák, némi műsor és TÁNC, merthogy attól bál a bál.
Azt hiszem, ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül.

És a fenti pár sor nem minősíti a szervezők vagy akárki más teljesítményét vagy munkáját.
De tény. És ez van.
Ettől még jól éreztem magam.
Jövőre mégjobb lesz.

p.s. és jó, hogy ott voltál :)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286420 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Olvasgatom gyakran a táborok és egyéb rendezvények utáni véleményeket, és meggyőződésem, hogy azok akik egész végig marha jól szórakoztak és jól érezték magukat, utólagosan átértékelik és nincsenek megelégedve gyakorlatilag semmivel. Most komolyan, ez miért van? Jó, lehetett volna ez is, az is, ez rövidebb lehetett volna, az meg nem kellett volna, oké, de ez valahogy abnormális.
Oké, befogtam :)

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286419 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Farsang 2006

kriszana írta: 2006. októberében pedig LESZ 'Művészeti Est' (volt Musical est), szóval készüljetek!


JUHÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!


Na, ez is egy szabad véleménynyilvánítás volt. :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286416 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Pár szóban a farsangról:

jóléreztem magam, jó volt sokatokat látni.

Iru remek főszervezőnek bizonyult, klasszul kézbentartotta a történéseket. (Bocsánat, h a többiek munkáját nem emelem ki név szerint, de igazából csak az Iru fáradozását láttam részben, és valójában nem is tudom pontosan, hogy kik voltak a szervezők.)
Mindazonáltal mindenkinek, aki hozzátett ehhez az estéhez, annak gratulálok. Én tudom, hogy mennyi energiát jelent összehozni bármit is.
A szervezési bakikból lehet tanulni. Jövőre majd jobb lesz.


A kaszinó telitalálat volt!
Azt sajnáltam csak, hogy nagyon kevés embernek jutott hely az asztalok körül, és nem kerültem sorra :( (jó, igazság szerint, nem volt türelmem kivárni a sort)


S igen, hibádzott a műsor hosszúsága. A fele bőven elég lett volna.
Igen, kevés volt a tánc, elvégre ez egy bál lett volna, ugye.

Ugyanakkor azt gondolom, hogy ismét 8-10 szervező ember lett gazdagabb egy rendezvény összehozásának tapasztalatával, és ez jó dolog.
Így tanulunk, így fejlődünk.

Drímőr, ne szívd mellere. Itt mindenki feketebárány, aki megmondja a véleményét. Én már nem kell, hogy rosszat írjak ahhoz, hogy fanyalogva olvassák a hozzászólásom :)
Sokmindenben igazad van, tudom. De vannak itt sokan érzékeny lelkűek.
És a Farsang sosem volt "ki mit tud jellegű rendezvény", azt hiszem.


2006. októberében pedig LESZ 'Művészeti Est' (volt Musical est), szóval készüljetek!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286414 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: Farsang 2006
No, jó, azt hiszem ennek, MOST vége.
Kérek szépen mindenkit, hogy aki vélemyényt , kritikát akar irni a közeljövőben (legyen pozitiv vagy negativ) tegye azt tényleg elfogadható hangnemben, különben törölni fogom a hozzászólását.

Elolvastam mindet, okulunk belőle, és majd elmondjuk szépen a javaslataitokat a következő generációnak,hogy ne legyen túl hoszzú a műsor, és persze minden úgy legyen , ahogy Ti szeretnétek. Bár azt hiszem, azt soha nem fogjuk tudni megvalósítani, hogy mindenkinek egyaránt megfeleljen.

Mindenesetre mindenből tanulunk, és remélem tudni fogja a köv. szervező csapat, hogy legközelebb kiket és mire kérjen meg.

Ha valaki vitatkozni szeretne a másikkal, az irjon neki privit.

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286412 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Üdv!

Alcarcalimo

-A retorikai dologról..Beszédtech.-et tanítottam a színjátszósoknak, úgyhogy a válaszom: Igen:)
- A Halloween-t szerveztem, és ott lehetett táncolni.
- hehe, nyafogni nem akartam a pókerezést illetően. Baromira élveztem, és megért minden fáradtságot, látni azt, hogy Julcsi megkopaszt minden nagy zsugabubust.

Már hogy a fenébe lenne harag?:) Ne haragudj a gúnyolódásért, de az érvek nélküli benyögésekre így szoktam válaszolni.

Leszólást?..Ugyan. Merő szubjuktum, és ahogyan Rabyn már megjegyezte, akinek nem inge..Mellesleg ha már erről az ingről van szó.: A saját előadásom nekem sem tetszett, és ha egy kicsit több időt teszek bele, akkor jobb lehetett volna.

Finwe - 1et értünk

-Alison

Nem szeretem a fél év távlatából való sárdobálást. Nekem az jó emlék volt, de mind1. Ebben a témában nem kívánok többet szót váltani egy nyilvános fórumon. Ha folytatni akarod, írj privit.

-Kincső

Nem tudtam, hogy ez egy "ki mit tud" jellegű rendezvénye az mtt-nek. Az előzetes infók alapján egy előadásos, műsoros estet követő bálnak hittem, de mind1. Így is jó volt szerintem, és tetszett. Irunak tényleg kijár a taps, és a tonnányi gratuláció:D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286411 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Finwe írta:

Az építő jellegű kritika ellenben nem vált ki menekülési vágyat, haragot, dühöt, rossz érzést. HAnem éppen arra serkent, h újra megpróbálja, h keressem az utakat-módokat, h jobb legyek.

Ez a kritizált egyéntől is függ, úgyhogy egyáltalán nem biztos hogy csak azért mer valakiből rossz érzéseket vált ki a kritika akkor az azért van mert rosszul lett tálalva.


Ebben természetesen van igazság, de alapvető tény az, h ha az ember finom lelkét megtámadják, akkor az védekezik (pl. viszont-támadással, meneküléssel, haraggal stb.). Ez pedig megakadályozza azt, h a kritika tartalmi részével tudjon foglalkozni (ti. a védekezés leköti a figyelmét, energiáját). Ezért hát ha valamit el szeretnél érni, akkor sose támadj! ;)

Persze a dolog itt sem egyszerű ennyire, hiszen ugyanazt a dolgot nem mindenki éli meg támadásnak. De a kritikát, a bírálatot az emberek nagy többsége annak tekinti.


Dreamer, csak annyit, hogy sem a düh, sem a rosszérzés, sem a sértettség stb. nem észérv, hanem érzelem! Pont ez a lényege a dolognak. Az építő jellegű kritika nem az érzésekre, hanem az észre hat. ;)

Na, de nem akarok itten pszichológiai továbbképzést tartani, úgyhogy én ezzel be is fejezném.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286410 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Ami azt illeti, nekem, illetve nekünk a kedvessel minden előadás és ilyesmi történés tetszett, mindenki szép volt és szépen énekelt és úgy egyáltalán nagyon élvezhető műsor volt. Artemisz leírta saccperkábé összefoglalva a gondolataimat, egyetértek vele, bár az első háromnegyed óráról sikerült lekésnünk *roll*, de ez most csak mellékkörülmény.
Szerintem teljesen korrekt volt minden, bár nem tagadom, egy-egy negyedórára én is kimentem, mert mert.

"Well, I'm back."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286408 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Egyet kell értenem Dreamerrel több dologban.

Valamint kiegészíteném azzal a dolgot, hogy ez se bál nem volt (bár egész sokan kiöltöztek, főleg a hölgyek) se farsang.

A Százhuszonharminc jelenlévőből kb 10 embert láttam beöltözve...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286407 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Brisa írta: Ha így lenne Dreamer, akkor nem váltottál volna ki ilyen heves ellenállást, ellenkezést. Az én szakmai önbecsülésem jajong most, h ilyen otromba módon lett tálalva a negatív kritika. :wink:


-Heves ellenállás? Ugyan..Ki részéről, ki volt az, aki észérvvel le is írta, hogy mi a baja velem? Alison, és Timona. Ki még?

-A versmondók pedig ha az én szavaim miatt nem modnanának soha többé semmit, akkor az eléggé botor dolog lenne, nemde? Ha nem ért egyet velem, akkor minek ezért megsértődni, ez butaság ugyebár..
A véleményem fentartom, s e szerint hanyagolni kellett volna jópár előadást.

-Mellesleg én is felléptem, és nem sértődtem meg a, nálamnál sokkal durvább kritikán. Ismételten felteszem a kérdést: Miért könnyebb a logikusabb érvelésbe belekötni, semmint az ész nélküli bejegyzésbe..?

-Nem szándékoztam rombolni, kérlek, mond meg, hol tettem ilyet.

-Építő jellegű kritika alatt nem a bátorítást értem, hanem hogy elmondjam a véleményem az adott témáról, s megpróbáljak alternatívákat adni kiküszöbölésükre.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja - 18 éve 1 hónapja #286406 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Mit kell ezen még rágni??? Akinek nem inge ne vegye már magára!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286405 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Na jólvan azóta született 10-15 hsz, zshír :P azért berakom így, és majd még jövök :)

Halihó!

Először is, mint a "farsang pénzügyminisztere" ( :P ), köszönetet mondok a 91 elővételben jegyet vásárlónak és a 45 helyszíni vásárlónak a bizalomért, hogy ilyen sokan eljöttetek! 8) Remélem, sikerült tartalmas estét nyújtanunk cserébe! :wink:
Köszönöm a szervezőtársaknak, előadóknak és egyéb közreműködőknek a munkát, a magam részéről pedig a lehetőséget! :wink: (Erről egyelőre az egyéni véleményalkotást a résztvevőkre hagyom, majd ha sok élménybeszámoló lesz, talán én is nyilatkozom :P )
Amit már most elmondhatok:

Kaszinó: az Iru-féle szervezőcsapat ötlete nagyon jó, a megvalósítás pedig profi volt [size=9:iwxjgn7s](bár jómagam bevallom, nem játszottam)[/size]. :itscool:
A műsor. Szerintem nagyon sokrétű és színvonalas volt, bár valóban kicsit hosszúra sikeredett, de vegyétek figyelembe, hogy hagyományosan ez az évi egy egymásközötti "ki-mit-tud" az emtétében. Annyira nem volt sok jelentkező, hogy szelektáljunk, másrészt a farsangi műsor soha nem egy külsősöknek szánt vérprofi műsor akart lenni (mint - legalábbis elvben - a LEP és a MusicalEst - és még ezeken sincs annyira szelektált profi műsor). Pláne egy a műsorban szintén szereplő részéről nem tartom jogosnak mások produkciójának ilyen kemény kritizálását, hiszen ő is kapott lehetőséget, és lehet, hogy másoknak az ő műsorszáma nem tetszett. Valamint véleményem szerint a nem-szereplők részére sem volt élvezhetetlen és unalmas a műsor, nem került sok toleranciába, hogy a társaiknak - haverjaiknak, barátaiknak - a nagyonjó-jó-kevésbéjó próbálkozásait meghallgassák. A több, színvonalonfelüli műsorszám [size=9:iwxjgn7s](szerintem ezek: Roxanne, kortárs tánc, Primavera, zárótánc, ValaholEurópában, Laurelin szavalata, Fióék és Ana éneke)[/size] kárpótolhatta az extra igényűeket is az átlagos színvonalú produkciókért, s különben is ízlések és pofonok. Igen, lehet, h. valaki még nem szerepelt, vagy csak hobbiszinten műveli a szavalást etc., ezért a beszédképzése nem olyan jó - de ha nem kap lehetőséget egy hagyományosan kimittud-jellegű műsoron sem, hogyan fejlődjön egyáltalán, hogyan szerezzen tapasztalatot?! Pont azért lép fel, hogy tapasztaljon, építő kritikát kapjon, de azt normális hangnemben és nem olyan körítéssel, hogy hogy mert egyáltalán színpadra lépni így. :idea:
Az "ezek után akart" bálkirályság és tombola szintén a Farsang hagyományos (és mellesleg pályázati feltételként szereplő) része, és véleményem szerint szintén sikeresek voltak.
Apropó, gratula Királynőnknek, Ranának, és Helytartónőnknek, Angwennek! :hello: Éljen soká Hyarnustar népe! :D
A jelmezverseny résztvevőinek is gratula a színvonalas jelmezekért, főleg persze Ádámnak, és örülök hogy ízlett a népnek a diótorta 8) [size=9:iwxjgn7s](t.i. én készítettem, najó nagymamám segített, mert nem lett volna kész...)[/size]
Hatalmas köszönet Narbnak a csacsa-tanításért (nomeg Rohinnak, hogy a párom volt, és szinte végig kitartottunk :D ) [size=9:iwxjgn7s](azért majd egyszer a lányrészt is megtaníthatja valaki :P :) )[/size]

További egyéni köszönetnyilvánítás illeti még:
:arrow: a kórus-szerűséget, h. újra összeálltunk és legalább mi élveztük (főleg a próbákat :P ), és a hibák ellenére is - legalábbis úgy éreztem - hangulat volt a színpadon; nomeg az Ashikatali-t , mer' jó dal 8)
:arrow: a Synithost a "LEP"-ért :) főleg persze Ádámot és Ratzkhát, nomeg Gillzt (mint "rendezőnénit" is) mert nagyjából velük volt kapcsolatom a jelenetben, de ofcourse mindenkit :)
:arrow: Artemiszt, Cuét és Rózsa/Anyut, h. megvalósítottuk az ötletemet és szavaltunk Kányádit :)
:arrow: a SingleSingerst a vendégvokálosi alkalmazásért meg a vidám hangulatért :D , meg Narbot a hörcsögszólóért, meg Hyarnustar népét, h. még mindig ilyenek vagyunk :)
:arrow: mindenkinek, akivel táncoltam/beszélgettem/együttdolgoztam :)

Végül pedig egy hatalmas taps Irunak, hogy kézben tartotta az egész szervezést, és ilyen sokrétű rendezvényt hoztunk össze! :wink: :hello: :hello: :hello:

[size=9:iwxjgn7s]Utóirat: nem ellenőriztük, hogy minden résztvevő hoz-e valójában süteményt/üditőt, feltehetőleg ez nem állt fenn, ezért lett kevés a kaja. Amikor a szendvicseket és hidegtálakat terveztük, ennél jóval töb sütire számítottunk, amennyi az eddigi években volt (tudtommal eddig mindig maradt kaja, holott volt olyan farsang, ahol csak süti volt). Amikor a műsor után (először) odamentem enni, én is meglepve tapasztaltam, h. az összes szendvics elfogyott, és süti is alig van párféle. (A hidegtálból azonban még a végén is volt 6-8 csirkecomb :P ) Szóval sorry a visszmajorért, de ha azt mondjuk, h. hozzatok sütit, azt nem poénból mondjuk ám :D [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286404 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Dreamer írta:
Ez talán kiszűrné a koma-haverság útján színpadra jutókat ( ha volt 1általán ilyen).

Ezt azonban, ha javasolhatom, vagy szívd vissza, vagy kérjél bocsánatot, ugyanis ez TÖBB, mint sértő...
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286403 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Dreamer_KF írta: Na, ez már vélemény, kedves Alison:)

Természetesen nem értünk 1et. Úgy vélem, hogy azért van egy bizonyos nívó, ami alá nem kéne mennünk. Persze nem várom el, nem várhatjuk el, hogy kipróbált, éves tapasztalatokkal rendelkező színészek/előadóművészek módjára csináljunk műsort. Megértem, hogy valamit meg akar osztani velünk.. Egyrészt jajongott a szakmai önbecsülésem, másrészt pedig több ismerősöm fanyalgott, ásítozott egyes produkciók láttán. Ha már többen így tesznek, akkor talán az előadásmód vagy maga a mű bukik.


Én sem montam, hogy minden előadást végigültem, és érdeklődve figyeltem. Ami nem érdekelt, arról kimentem, vagy csak szimplán elviseltem. Lehet, hogy tényleg elég lett volna 2 óra előadás, nem vitatom.
Ha negatív kritika kell, nevesítés nélkül, akkor az éneklő emberek gondolják végig, hogy fellépnek-e, mert egyik-másik előadás a fürdőkádban való "próbálkozással" volt egyenlő. És ha egyszer előfordul, és tanul az esetből, az még nem baj, de ha tavaly már megtörtént, egy hasonló, akkor idén igazán nem kéne erőltetni. Ennyi. Ha már "építő" kritika kell..

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286402 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Farsang 2006

Az építő jellegű kritika ellenben nem vált ki menekülési vágyat, haragot, dühöt, rossz érzést. HAnem éppen arra serkent, h újra megpróbálja, h keressem az utakat-módokat, h jobb legyek.

Ez a kritizált egyéntől is függ, úgyhogy egyáltalán nem biztos hogy csak azért mer valakiből rossz érzéseket vált ki a kritika akkor az azért van mert rosszul lett tálalva.
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja - 18 éve 1 hónapja #286401 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Farsang2006.
Nos:) Örültem ismét, immár harmadszor, hogy ott lehettem, veletek! Sok régi arc, pár új. Beszélgetések, mókák, miegymás. Közösség. Egymás elismerése, tisztelete. Nem ragoznám.
Szerintem a műsor magas színvonalú volt, akadt pár előadás, tánc, vers, ami nagyon tetszett! A táncban minden tetszett, a humorban Eryék már megint könnyesre röhögtettek, a versekben nagyon megmaradt bennem Artemisz, Gillz, a Kányádi-négyes, de hát sorolhatnám, az énekben Siss, Fio, Ana, szinte mindenki, nem sorolom tovább, úgyis kihagynék pár embert... Néhány régi arc hozta a formáját, lsd.: Pók és ADIM, :D DD
Gratulálok Póknak és Gandalfnak a díjaikhoz!
Ancalimon bevezető szövegén is szétröhögtem magamJ
Köszönet illeti a szervezőket!
Mondhatnék még sok embernek köszönetet, párnak meg is teszem…
Szofi: jólesett nagyon.
Rana: örvendtem hosszú idő után!
Angwen: Vascsaj, vascsaj! Veled vagyokJ
Tim: Köszönöm, hogy táncoltál és verset mondtál velem.

A képeket itt találjátok. kep.tar.hu/alcar/50233552#2

Pár válasz Dreamer-nek. Privit nem írok egyelőre, találkozni se nagyon fogunk, tekintve, hogy 1) vidéki vagyok, 2) a téma ennyit nekem nem ér meg…
Ám…
Egyetértek veled abban, hogy a műsor hosszú volt és szelektálni kell, mert így nagyon elhúzódik. Plusz az utána következő tombola, király(nő) választás, stb miatt kevés idő jut a szórakozásra. Itt teszem hozzá: az ötlet, mely szerint blokkokra osztottátok a zenét, nekem tetszett!
De a többi…
Nem, nem volt tökéletes a farsang, ezt nem mondtam, de felőlem aztán gúnyolódhatsz is.
Ellenben mind a konferansz, mind jópár versmondónak és "felolvasónak" több retorikai képzést, avagy beszédművelést javallok
Tartasz órákat a fent említett tudományokból? Köszi! Mellesleg én szívesebben hallgatom Melian őszinte kedveségét, mint egy vérprofi konferálását. Persze ízlések és pofonok. Ja persze, ha kifizeted az óradíját, :D
néha sikítani támadt kedvem
Miért, most ki tartott vissza? Miért nem mentél le az utcára? Nem kötelező végighallgatni, másrészt meg ne feledd, itt nem profi előadók vannak… ha erre vágysz, rossz helyen keresgélsz.
van elég bőr a képemen, és flémelek akárkivel.
Előbbit látjuk, utóbbit talán máshol, :D (ezt valóban poénnak szántam...)
Az elején mondtam sok embernek, hogy kicsi, borzasztóan kicsi a tánctér.
Legközelebb szervezz Te, és keress nagyobbat.
Eléggé elfáradtam a végére, mintegy négy órányi osztóskodás után..Ha elvállaltad, akkor ne nyafogj.
Mikor elindultam hazafelé elégedetten távoztam, s azt hiszem, ez a fő.
Kezdhetted volna ezzel, és nem lett volna a hsz-ed kicsengése olyan negatív…
És félre ne értsd… nincs bajom a konstruktív kritikával. Csak éppen sztem amit írtál, hát az nem ütötte meg a mércét, :D DD. Arra gondolok, hogy az ironizálást, leszólást mellőznéd, tán nem bántanál meg egy raklapnyi embert… akiknek – ahogy Te is írtad – valóban rengeteg munkája fekszik ebben.

Üdv, és remélem nincs harag. Megértem a jószándékodat, tudom, hogy te is rengeteget segítettél, és tudom, hogy több dologban igazad volt. Ám én csak rávilágítottam egypár, általam vitatható dologra, ha nem haragszol...
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286400 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Hm.
Igaz,jogos.
Ezúton is szeretnék mea culpázni Esgal előtt a késői, műsor fellépési igénnyel.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
18 éve 1 hónapja #286398 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Farsang 2006
Ha így lenne Dreamer, akkor nem váltottál volna ki ilyen heves ellenállást, ellenkezést. Az én szakmai önbecsülésem jajong most, h ilyen otromba módon lett tálalva a negatív kritika. :wink:

Van különbség az építő jellegű és a romboló hatású kritika között. Ha én versmondó lettem volna, nagyon fájnának a szavaid, úgy érezném, az egész közösség előtt húztad le a munkámat, amit az önbecsülésem igencsak megsínylett volna... és talán soha többet nem próbálkoznék nyilvánosan verset mondani, vagy nagyon haragudnék rád...

Az építő jellegű kritika ellenben nem vált ki menekülési vágyat, haragot, dühöt, rossz érzést. HAnem éppen arra serkent, h újra megpróbálja, h keressem az utakat-módokat, h jobb legyek.

Brisa
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.241 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére