Tolkien Fogadó

Több
17 éve 8 hónapja #299417 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Emberek,

egy cikk megírásához keresem a GyU-rajzfilmet és azt a kvízkönyvet, amiben filmes kérdések is vannak.

Sürgősen kellene, mert mielőbb el kell kezdenem rajta dolgozni.
Holnap Pesten császkálok. Tudnánk egyeztetni?

Köszönöm!

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299186 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
: ))
amugy én mindig lelkes szorolapozo vagyok:) anno a harmadik lepnél a KHE csapata próba előtt szórólapozott a nyugatinál. Ratzhka mint egy kommandos ment az emberek felé és adogatta a lapokat:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299185 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Brisa írta:

Anglachel/Gurthang írta: Pl kurvajó reklám volt, mikor asszem 2éve a lepen volt a danubius rádiónak egy Gyűrűk Urás játéka. Meg asszem volt Pesti est különszám is, nem?


De, de ezek fizetős reklámok. Méghozzá nagyon drágák. Mi anno szponzori támogatásként kaptuk ezeket a LEP-eknél, ugyanis akkor megérte belénk fektetni a pénzt a filmek miatt. Most már lényegesen csökkent a vonzerőnk a szponzorok szemében. Gondolom, kitalálod, miért.


Nincs más lehetőség, nyélbe kell ütni a Hobbit filmet. ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299159 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Anglachel/Gurthang írta: Pl kurvajó reklám volt, mikor asszem 2éve a lepen volt a danubius rádiónak egy Gyűrűk Urás játéka. Meg asszem volt Pesti est különszám is, nem?


De, de ezek fizetős reklámok. Méghozzá nagyon drágák. Mi anno szponzori támogatásként kaptuk ezeket a LEP-eknél, ugyanis akkor megérte belénk fektetni a pénzt a filmek miatt. Most már lényegesen csökkent a vonzerőnk a szponzorok szemében. Gondolom, kitalálod, miért.

Brisa
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299151 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Pl kurvajó reklám volt, mikor asszem 2éve a lepen volt a danubius rádiónak egy Gyűrűk Urás játéka. Meg asszem volt Pesti est különszám is, nem?

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299104 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
50. évforduló plakátozása:
belekerült több tíz telefonomba, mire össze tudtam pár embert könyörögni és álltam a hidegben várva rájuk
alig 1-2 nappal az esemény előtt sikerült azt a pár lelkes önkéntest előkerítem
nem is vállalom mégegyszer

tudjátok, az a baj, hogy aki egyszer-kétszer ilyenbe belebukott, azt egyre nehezebb rávenni ilyenekre

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299098 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Jó, boccs. Én nem vagyok ott (bár ott lehetnék!), nem ismerem az előzményeket. :oops:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299095 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Olosta (Aelalin) írta: de nem hiszem el, hogy nem lehet pár emberkét megkérni a terjesztésre

Ez a LEP kapcsána következőképpen nézett ki:
- ősszel mindenki nyavajgott, hogy miért nincsen szórólap már, olyan szívesen osztogatna
- decemberre lett szórólap, volt egy két lelkes jelentkező, akik csak sokszorosítást vállaltak, terjesztést nem
- kihirdettük neten mindenhol, hogy lehet jönni szórólapozni, senki nem jelentkezett
- személyesen rá akartuk sózni pár emberkére, akikkel taliztunk, erélysen tiltakoztak
- mindenféle hangnemmel próbálkoztunk a fórumon, semmi eredmény
- január 3-án, a főpróbán addig nem engedtük ki a jelenlévőket a csarnokból, amíg nem volt hajlandó elvinni egy köteg szórólapot, esetleg egy-két nagyplakátot. Sokan tiltakoztak, sokan próbáltak meglógni, sikerült is nekik általában, akik nagy nehezen és morcosan átvették végül, azt mondták, nem ígérnek semmit

Ezek ellenére mégis mindenki minden rendezvény kapcsán, állandóan a szórólapozás ötletével jön, hogy az milyen jó. Persze, remek dolog, ha valaki megcsinálja helyettünk, mi meg csak a nagyszerű ötletnek örülünk és ennyi. :roll:

A körpivi egyébként általában hatásos, ha jól van időzítve.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299094 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Brisa írta: A külsősöket még nehezebb megmozdítani...


De azért egy próbát megér. :wink:

Én tényleg nem tudom, hogy mi a helyzet Pesten MTT-s és nem MTT-s önkéntes szórólaposztók/plakátolók terén, de nem hiszem el, hogy nem lehet pár emberkét megkérni a terjesztésre. Ha nem is a főváros egész területén, de legalább egyes részeken, ahova eljuttok lehetne kitenni pár plakátot.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299092 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Én amúgy azt gondolom, hogy jó volt a TF reklámja. Kitettük mindig a T.HU főoldalára, beírtuk egy csomó topikba, sőt még priviket is küldtünk. Ezzel elvileg több száz (/ezer?) embert értünk el. Még is csak 20 ember jött el. Vajon miért? Miért csak ilyen kevesen kapták fel a fejüket és jöttek el? Szerintem ez itt a kérdés.

A külsősöket még nehezebb megmozdítani...

Brisa
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299064 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Gandalf írta: Ne akarjunk egy havonta megrendezendő KisLEP vagy KisTábor igényével fellépni, mert az megvalósíthatatlan!


Erre szerintem még a legmegáltalkodottabbjaink (pl én ;) ) sem godoltak :D


Elkeláposztásítot....

:mrgreen:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299063 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Szerintem, ha minden hónapban legalább 20 ember eljönne a szervezőkön és előadókon kívül, az már egy jó eredmény. Ne a teljes MTT-tagsághoz, pláne ne a fórumozók létszámához mérjük, hanem próbáljunk egy reális célt elérni!
Higyjétek el, ennek a kezdeti létszáma nagyon nehezen tartható, egy idő után lanyhul az érdeklődés, stb. stb., mégha nem is minden alkalomra ugyanazok jönnek el. Örültem volna, ha a harmadik alkalommal annyian lettünk volna, mint az elsőn.
És úgy érzem, mind befele, mind kifeje jól működött a dolog az első két alkalmon, a harmadikon egyik irányba se.

Ne akarjunk egy havonta megrendezendő KisLEP vagy KisTábor igényével fellépni, mert az megvalósíthatatlan!
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299030 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Olosta (Aelalin) írta: Igazság szerint én is annyira szeretnék segíteni, de ilyen messziről nem tudok. :(
Max ötletelek. :)


az az igazság, hogy nem a távoliakat piszkálom, hanem akik itt vannak tűzközelben és az előző plakátosztáson sem segítettek (mert ugye volt már ilyen) tisztelet a kivételnek

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299009 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

gillz írta: mit értesz a kifelé irányuló ismeretterjesztésen? :D ugyanazokat az előadásokat, amik már elhangzottak egyszer? :P
Mondjuk nem ártana akár egymásra épülő előadásokat tartani. Akár úgy is, hogy van egy általános áttekintés, és a jelenlévől megszavazzák, hogy mire lennének kíváncsiak legközelebb. Vagy vmi ilyesmi.

Én pl. szívesen hallgatnék előadást a beépülő mitológiákról (volt valamelyik tudományos konferencián), színesen, képesen és szagosan. Hm. Whatever.

Szerintem jó dolog lenne a régi előadások újra elővétele, esetlegesen kis felturbózása, néhány plusz beletétele, hogy a régieknek is nyújtson újat.
Az egymásra épülő előadások szvsz nem lennének túl jók, mert nem mindenki tud ott lenni minden alkalmon...
Szerintem is fontos az hogy NE CSAK ismeretterjsztés legyen, mert az nem vonzza eléggé a népet.
[size=9:i8lbxpkm]Persze ez csak nagyon magán vélemény, én nem tudtam elmenni az előzuőekre, és lehet hogy az elkövetkezendő időkben nem leszek bármi-közelben, de érdeklődő vagyok azért... [/size]

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299005 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Igazság szerint én is annyira szeretnék segíteni, de ilyen messziről nem tudok. :(
Max ötletelek. :)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #299001 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Ha előadni nem is de reklámozni bármikor...

"A mosoly a leger
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298990 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
a sok lelkes ötlet után ugye jelentkeztek majd előadni és reklámozni is :gonoszkodik:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298978 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Sil írta:

Felagund írta: Pl: tesztkérdés: ki tudja mi a különbség a loa, a yén és a coranar között!

:gondolkodik: :utánanéz: Na igen, a loát meg a yént pl sikeresen összekevertem (bár a 144 év rémlett), a coranar viszont könnyű, mert akár kitalálható a jelentése alapján is.

De pont ezt értettük az ismeretfelidézés szükségessége alatt.


Ráadásul nem elsődlegesen rád értettem az ismeretfelidézés szükségességét ;)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298976 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Felagund írta: Pl: tesztkérdés: ki tudja mi a különbség a loa, a yén és a coranar között!

:gondolkodik: :utánanéz: Na igen, a loát meg a yént pl sikeresen összekevertem (bár a 144 év rémlett), a coranar viszont könnyű, mert akár kitalálható a jelentése alapján is.

De pont ezt értettük az ismeretfelidézés szükségessége alatt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298971 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

gillz írta: ugyanazokat az előadásokat, amik már elhangzottak egyszer? :P


Pontosan, és amikre már a kutya se emlékszik...


Pl: tesztkérdés: ki tudja mi a különbség a loa, a yén és a coranar között!



[size=9:q9uofz4q](a megfejtés a GYU függelékében van)[/size]

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298970 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Felagund írta: Újabb konstruktív és "előremutató" javaslat:

Legyen a Tolkien Fogadó (ex Klub) továbbra is a _kifelé irányuló_ ismeretterjesztés (esetleg a közösségbe való bevonás) eszköze. Számomra ez egy kruciális pont...


mit értesz a kifelé irányuló ismeretterjesztésen? :D ugyanazokat az előadásokat, amik már elhangzottak egyszer? :P
Mondjuk nem ártana akár egymásra épülő előadásokat tartani. Akár úgy is, hogy van egy általános áttekintés, és a jelenlévől megszavazzák, hogy mire lennének kíváncsiak legközelebb. Vagy vmi ilyesmi.

Én pl. szívesen hallgatnék előadást a beépülő mitológiákról (volt valamelyik tudományos konferencián), színesen, képesen és szagosan. Hm. Whatever.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298962 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Rabyn írta: És ha már lesz akkor csináljunk neki rendes reklámot! és akkor gyünni fog a nép.



Ott a pont! :agree:

El kell menni középiskolákba, plakátolni kell egyetemeken és az utcán _rendszeresen_, és akkor a harmadik-negyedik alkalomra akár be is indulhat a dolog.

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298960 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
És ha már lesz akkor csináljunk neki rendes reklámot! és akkor gyünni fog a nép.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298959 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Újabb konstruktív és "előremutató" javaslat:

Legyen a Tolkien Fogadó (ex Klub) továbbra is a _kifelé irányuló_ ismeretterjesztés (esetleg a közösségbe való bevonás) eszköze. Számomra ez egy kruciális pont...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298956 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Üdvözletem!

Bocsánat, ha úgy tűnik, mintha magamat akarnám fényezni (nem), de az észrevételek közé talán ez is belefér - én legalábbis konstruktívnak érzem, és nem pusztán szituációorientáltan:
- komolyan venni magunkat és a feladatainkat, vállalásainkat.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298954 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Tolkien Fogadó mindenképpen legyen!
Én kettőn voltam és nagyon élveztem.

Néhány ötlet:

Az elején megtartani közösen mindenkinek az ismeretterjesztő részt. (Nagyon rossz volt, ahogy a beszélgetés zavarta az előadásokat.)
Ekkor elindulhat erről egy beszélgetés, vita...
Emellett elkezdődhet a kreatívkodás, "társadalmi élet" :)
Én ugyan személy szerint nem vettem részt a Gondolatok live!-ban, de miközben kreatívkodtam nagyon jó volt hallgatni a gondolatokat.
Úgy kellene felépíteni az ismeretterjesztő előadásokat, hogy egy teljesen új látogató (aki most ismerkedik Tolkien világával) is élvezze őket.

Most kb. ennyi.

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298951 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Összefoglalva az eddigi konstruktív észrevételeket, javaslatokat:

- új tagok toborzására fókuszáljunk (Olosta)
- folyamatos kommunikáció a látogatókkal (Olosta)
- jól megközelíthető, ismert helyen (Olosta)
- Gondolatok LIVE nagy élmény (Kincső)
- "alkalom, amikor lehet találkozni az emberekkel, akár kreatívkodás közben dumálni, meg minden" (Kincső)
- ismeretterjesztő előadás is érdekel, ha olyan a téma (Kincső)
- Ne az legyen a lényege, hogy összegyűljenek a barátok és együtt alkossanak (Olosta)
- fő dolog az ismeretterjesztés (Olosta)
- kézműves foglalkozás helyett inkább a Kreatív Művészeti Csoport munkáiból kéne kiállítást rögtönözni, illetve a szinitoszosok az adott témával kapcsolatos jelenetekkel tehetnék kicsit "érthetőbbé" a hallottakat (Olosta)
- elég 1-2 óra az egészre (Olosta)
- teret adjon az MTT-s közösségnek arra, hogy havonta egyszer összejöjjön, élje a közösségi életét és megkapja az igényelt "Tolkien-beöntését" (Brisa)
- egyszerre kifelé- és befelé orientált rendszeres rendezvény (Brisa)
- a "kifelé- és befelé" orientáltság nem célravezető, mert átalakul "befelé"-be (Olosta)
újak nem tudnak beilleszkedni egy már kialakult szokásokkal rendelkező közösségbe (Olosta)
- könyvtáras, stb meghirdetéssel az a baj, hogy BP hatalmas, nincs aki elszórja (Tünde)
- A hely sem könnyű, hisz nem adnak olyan könnyen ingyen helyiséget, mindenért fizetni kell (Tünde)
- olyanná kéne tenni, ami megkönnyíti a beilleszkedését az új tagoknak (gillz)
- egy érdekes előadás, utána pedig megbeszélés/ egyéb tevékenység (kézművcucc, társasjáték ha van rá igény), utána közös ... teázás, zárásig (gillz)
- lehetne tere is humoros/komoly jeleneteknek is, nem Synithosos, hanem akárki számára, vagy zenei előadásnak (gillz)
- jelenetekkel elmélyíteni az előadást (gilloth)
- nem tetszik, ami momentán az MTTben "ismeretterjesztés" címén folyik (Felagund)
- jó volt egymás felköszöntése, az esküvők Namarieval, az előadások, a társas, a kreatív (Tünde)
- a Gondolatok live!-on az álom témánál újak is voltak, akiket még sose láttunk, és hozzászóltak és úgy tűnt élvezték... Egy ilyen irányított beszélgetés az újaknak is pont jó lehetőség arra, h. meg merjenek szólalni (mert olyan a téma amihez bárki hozzá tud szólni) és elkezdjenek beiileszkedni... (Kincső)
- ne kizárólag ismeretterjesztő előadások legyenek (Kincső)
- az emberek szeretik a változatos programokat (Kincső)
-a közös kreatívkodás szintén olyan tevékenység, ami során az újaknak is lehetősége van beszélgetni, elkezdeni beilleszkedni (Kincső)
- legyen a TF az ismeretterjesztés fő rendezvénye, de mellette szerintem midnenképp maradjanak meg más programok is, "mézesmadzagnak" és az egyéb igények kielégítésének. (Kincső)

Én még hozzátenném, hogy eredetileg még cél volt a csoportoknak lehetőséget biztosítani arra, hogy összeüjenek, megmutassák magukat, alkossanak, kutassanak, stb.

Mint láthattuk, ezek sokszor ütköző igények, de talán vitaalapnak megfelelnek. :)
Téma zárolva.
Több
Több
17 éve 8 hónapja #298884 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Remzymama/Tünde írta: kösz, megvédem magam - nem voltam a közösség tagja, de az régen volt és akkor is fórumoztam és az az igazság, hogy senki ne hivatkozzon a múltbéli érdemeire, akkor, amikor a jövőről van szó


De senki ne vádaskodjon úgy, hogy nem ismeri a másik fél előéletét ;)

1-1

:cheers:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298883 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Olosta (Aelalin) írta:

Kincső (Thilanna) írta: Szvsz mindenképp legyen! Nekem főleg a Gondolatok live! volt nagy élmény 8) , meg egyáltalán, h. van egy alkalom, amikor lehet találkozni az emberekkel, akár kreatívkodás közben dumálni, meg minden. :) (A háromból csak egyszer tudtam elmenni emlékeim szerint (de a memóriámban nem kell bízni :D ), és akkor az ismterj előadást nem hallgattam meg, de úgy általánosságban az is érdekelne - persze az is számít épp miről van szó.)


Ez mind szép és jó. De szerintem egy ilyen jellegű dolgonak nem az kéne, hogy legyen a lényege, hogy összejöjjenek a barátok, és együtt alkossanak. Erre rengeteg más alkalom van. Pl. az élő Gondolatokba sem tud beszállni egy teljesen új emberke. A közös kreatívkodás meg elvonja a figyelmet arról, aminek szerintem a fő dolognak kéne lennie: az ismeretterjesztésről.


Ezt határozottan megcáfolnám: a Gondolatok live!-on az álom témánál újak is voltak, akiket még sose láttunk, és hozzászóltak és úgy tűnt élvezték (különben odébbálltak volna). :idea: :wink: Egy ilyen irányított beszélgetés az újaknak is pont jó lehetőség arra, h. meg merjenek szólalni (mert olyan a téma amihez bárki hozzá tud szólni) és elkezdjenek beiileszkedni...
A magam részéről azt sem tartom jó ötletnek, h. kizárólag ismterj előadások legyenek - a TK-k során az volt a tapasztalat emlékeim szerint, hogy mivel sok ember itt találkozott ritkán látott ismerőseivel, nem ült be az előadásra/vitára hanem kint beszélgetett. Viszont ha egy délután során 1-2 ismterj előadás van, és a többi részében kreatívkodhat, dumálhat, stb, akkor a - mondjuk - 4 órából könnyebben rászán - mondjuk - egy órát az előadásra. Nomeg az emberek szeretik a változatos programokat, és lehet, h. eredetileg kreatívkodni jön, de ha már ott van, meghallgatja az előadást - ha csak előadás lenne, lehet h. nem jönne; és a többi variáció. És a közös kreatívkodás szintén olyan tevékenység, ami során az újaknak is lehetősége van beszélgetni, elkezdeni beilleszkedni.
Igen, legyen a TF az ismeretterjesztés fő rendezvénye, de mellette szerintem midnenképp maradjanak meg más programok is, "mézesmadzagnak" és az egyéb igények kielégítésének. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.213 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére