Tolkien Fogadó

Több
18 éve 2 hónapja #285771 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Nos, kicsit offban, de mindenekelőtt szeretnék gratulálni a névhez. Ha beváltja a kellemes asszociációk által keltett reményeimet, a magam részéről nem fogok panaszkodni!
Leginkább a Tolkienhoz kötődő közösségépítést támogatnám. Mindig is a "hagyományőrzők" (vagy akármik) pártjához soroltam magam, de számomra Középfölde egy hangulat, nem egy adathalmaz, tehát egy jól sikerült interaktív programsorozat folyamán közelebb tudom érezni magam hozzá, mint egy alkalmasint sziporkázó, de mégiscsak kiábrándítóan "józan" keretek közt működő ismeretterjesztő előadáson.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285739 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Küldtem kettőt Gandalfnak!

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285728 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Gillz, de, grafika. Csak a logót egyébb célokra is szeretnénk használni, mint pl. térben megjeleníteni valamilyen technikával. :D
Az a lényeg, h valaki rajzolja már meg a logónkat. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285690 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
ööö... akkor az a logó nem grafika?

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285687 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Dodiee írta: Szerintem mindenképpen kell közösségépítő összejöveteleket is szervezni, mert például - persze biztos bennem van a hiba - engem már nem igazán hoznak lázba az előadások. Verses foglalkozás vagy színielőadás még hagyján, de inkább a valamivel kötetlenebb találkozók, és szerintem ezek azért is fontosak, hogy az újonnan jöttek minket is megismerhessenek, ne csak mint Magyar Tolkien Társaságot, hanem mint közösséget. Mert végsősoron az emberek többségét végül mindig a társaság marasztalja:)

Igen, ezért lesz a Tolkien Fogadó programkínálatában egy állandó teasarok és lesznek Tolkien-mentes közösségépítő foglalkozások is.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285680 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Szerintem mindenképpen kell közösségépítő összejöveteleket is szervezni, mert például - persze biztos bennem van a hiba - engem már nem igazán hoznak lázba az előadások. Verses foglalkozás vagy színielőadás még hagyján, de inkább a valamivel kötetlenebb találkozók, és szerintem ezek azért is fontosak, hogy az újonnan jöttek minket is megismerhessenek, ne csak mint Magyar Tolkien Társaságot, hanem mint közösséget. Mert végsősoron az emberek többségét végül mindig a társaság marasztalja:)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285672 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Valami egyszerű, könnyen megformázható (pl. gipszből, anyagból, bármiből) logo kellene.
Benne kellene legyen az utalás Tolkien professzorra és a Fogadóra is.
A Fogadó egy közösségépítő, de mégis Tolkien professzorral kapcsolatos klub lesz. Tehát abszolút kettős funkcióval bíró dologra gondolj.
Tehát ne legyen hosszú felirat és túl bonyolult .
Pl. a szabóknak az olló a logójuk, a kovácsoknak az üllő, ilyesmire gondolj.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285668 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Gandalf írta: - utal a programsorozat nevére (Tolkien Fogadó) és arra, hogy a közösségi jelleg lesz a középpontban.


1. Az, hogy utal rá, az alatt mit értesz? Ne legyen konkrétan ez a logón, hogy Tolkien Fogadó? :P
2. Utaljon a közösségi jellegre: Legyen szlogen is..? Vagy ezt nem értem.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285582 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Kedves Kreatív Segíteni Vágyók!

Biztos hallottatok róla, hogy Tolkien Fogadó néven hamarosan elindul egy új programsorozatunk, mely a közösségi és a csoportfoglalkozásokra helyezi majd a hangsúlyt. Szeretnélek megkérni Titeket egy apró SZÍVességre ezzel kapcs.:
Nincsen logója még a rendezvénynek. Szükségünk lenne egy olyan logóra, amely:
- színes és ötletes, de egyszerű és könnyen megformálható.
- utal a programsorozat nevére (Tolkien Fogadó) és arra, hogy a közösségi jelleg lesz a középpontban.

Szeretnénk, ha minél több logó-tervet küldenétek nekünk most vasárnap éjfélig legkésőbb, a nyertes logó készítője egy jutalomban részesül! :wink:

Segítségeteket előre is köszönjük!
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285379 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Aeglos: Nem tudom, hányan jönnek el egy-egy alkalomra, de egészen biztosan nem annyian, mint tábori talira. Amúgy meg egyáltalán nem gond, ha közben járkálnak, nem kell mindenkinek végig 1 helyben ülnie! :wink:
Zöld övezet majd lesz a szabadtéri TF-en, ha az időjárás is úgy akarja!
De ha a helyszín első alkalommal nem vállik be, keresünk másikat, van még több jelöltünk is.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285378 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Felagund írta: Noszóval úgy veszem észre, hogy ezt az alkalmat nem az érdeklődő külsősök művelésére, hanem újabb közösségépítési alkalomként akarjátok felhaszálni.
Bár nem vagyok illetékes, de a kérdésem az: muszáj feláldozni a közösségépítés és integrálás oltárán az egyetlen még megmaradt rendszeres eseményt, ami legalább közelítőleg fedi a Magyar Tolkien Társaság célkitűzéseit???

Természetesen a legnagyobb kérdés mindig is az volt és most is az, mi a megfelelő arány, Tolkien vagy Közösség, ez sosem volt egyszerű kérdés. Az eddigi TK-k elsősorban Tolkienről szóltak, valljuk be, ismeretterjesztő előadások voltak. Erre az elmúlt évben a tapasztalatok alapján egyre kevesebb volt az érdeklődés, nem csak a legutóbbi TK-n voltak jóval kevesebben, de az olvasókörökön, az 50. évfordulón és a LEP-es ismeretterjesztéseken is. Emiatt szükségesnek érezzük a változtatást.
Mindazonáltal tökéletesen igazad van abban, hogy a Társaság célkitűzéseit nem adhatjuk fel. Emiatt kell inkább a formákat újragondolni.
Előadások helyett beszélgetések (HNE szemináriumok vagy csoportos nyelvtanulás játékosan), vagy jelenetek (Synithos-os), vagy felolvasás/szavalás (verses csoport, vagy egyéb ARTozás), kreatív foglalkozások és társasjátékok (pl. ADIM-féle új GYU-s társasok), amik nem szájbarágósann tolkienesek, de mégis összeférnek az Egyesület alapcéljaival, így is lett meghirdetve most a TK-pályázat.
Nézd csak meg, a Tolkien Nap-on és a LEP 2006-on milyen programoknak volt a legnagyobb sikere! Ez nem jelent teljes elszakadást Tolkientől, de muszáj a közösség igényeihez igazodni valamelyest.

A megfelelő arány persze elég nehezen megtalálható, de együtt nem lehetetlen!
Fogjátok fel a legelső alkalmat egyfajta kísérletezésként, meglátjuk, hogyan fogadjátok, azután változtatunk, amin szüókséges, ezért hangsúlyoztam, hogy rugalmasak vagyunk!
Speciel a Te ötleteidet és javaslataidat is, Felagund, de MINDENKIÉT!
És főként a csoportok segítsgégét, programjavaslatait!
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285377 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Gandalf írta: ...és más szempontok is inkább mellette szóltak a mérlegelésnél.


milyen más szempontok?? 8O
de három egymás melletti programot terveztek! szerintemm ez tök jó meg minden, de a BA ilyen programegyütteshez nagyon kicsi...
gondolj bele milyen volt tábori talin: amikor nem ült mindenki egyhelyben, hanem járkáltak meg csoportba szerveződtek az emberek, csak úgy fértünk el, ha a fele kint ült a lépcsőn...
de Ti tudjátok...
én bízom benne, hogy jól választotok... :wink:
egyébként nekem is fele annyi utazás a BA, de inkább buszozok kétszerannyit egy kertesövezetért... :D szerintem ez nem is sznobizmus. Tolkien szellemiségű rendezvényhez minimum néhány fa szükségeltetik. Dísznövény nem elég! :twisted:

Más:

Felagund, szerinted micsoda a HNE szeminárium és a Tolkienhez fűződő színdarab előadása? Egyszerűen azért van így, hogy aki szeretne eljönni, de már elég tünde nyelvtanfolyamot hallgatott, hogy megunja, mert ittvan 3 éve és nem jelent neki semmi újdonságot az is találjon magának szórakoztató elfoglaltságot... Tavaly kb 10-15 ember mindig kinnt beszélgetett. Én személy szerint nagyon örülök ennek, és ez nem azt jelenti, hogy már nem Tolkien hagyatéka érdekel. Gondolj csak arra, hogy Velem II-ben végigültem az összes nyelvtanfolyamodat... :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285375 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Nos, asszem kibújt a szög a zsákból (ez is volt a célom, bevallom :twisted: )

Noszóval úgy veszem észre, hogy ezt az alkalmat nem az érdeklődő külsősök művelésére, hanem újabb közösségépítési alkalomként akarjátok felhaszálni.
Bár nem vagyok illetékes, de a kérdésem az: muszáj feláldozni a közösségépítés és integrálás oltárán az egyetlen még megmaradt rendszeres eseményt, ami legalább közelítőleg fedi a Magyar Tolkien Társaság célkitűzéseit???

És _meaning no offense_, csak gondolkodjunk!

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285369 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
[size=9:2d6794bd]Eh, írtam egy jó hosszú választ mindenkinek és elszállt az egész... :evil:
Nah, újra![/size]

Felagund:
1. Olyasmi. :wink: Ha plakát talán nem is lesz, de csinálunk neki hírverést, nem csak a TolkienHU-n és nem csak online.
2. Konkrétan mire gondolsz? A cucuje be lesz tiltva! :twisted: Minden újoncot felkarolunk és segítjük a beileszkedését, erre külön is gondoltunk. A cél, hogy mindenki megtalálja helyét a közösségi programokban.

Aeglos:
Számtalan helyszínötlet volt még, az Eötvös kolesz is. De az tavaly nem örvendett túl nagy népszerűségnek, a BA közponi helyen van és más szempontok is inkább mellette szóltak a mérlegelésnél.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285337 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Aeglos írta:
Személyesen nekem ez a hely sokkal jobban tetszett, mert szebb környezetben is van, meg nagyobb a hely, és (asszem) ingyen volt (?).


OFF: És még _én_ vagyok az elitista meg sznob... :tongue:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285336 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Gandalf írta: Helyszín:
Még nem fix. Lehet, hogy a Batthyány Alapítvány székhelye (Eötvös utca 24., az Oktogonnál) lesz, de más lehetőségnek is utánanézünk. Tavasszal lesz legalább egy szabadtéri alkalom is piknikhangulattal.


Sziasztok!

Tavaly tavasszal asszem Lau intézte el az MTT-nek, hogy a Tolkien Klubok az Eötvös Kollégiumban lehessenek. Nekem valami úgy rémlik (javítsatok ki, ha rossz), hogy lehet ott máskor is klub, meg várnak minket vissza, meg ilyesmi.

Vagy ott csak csöndes, szeminárium-jellegű előadást lehet tartani, táncházat, dalárdát nem?

Személyesen nekem ez a hely sokkal jobban tetszett, mert szebb környezetben is van, meg nagyobb a hely, és (asszem) ingyen volt (?).

Nem lehetne idén is rákérdezni?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285333 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Gandalf írta:

Felagund írta: És ez alapvetően MTTseknek, vagy a külvilágnak szól majd???

Mindenkinek! :wink:


Ehm...

1) Akkor ez lesz hirdetve, plakátolva etc?
2) Hogy is mondjam a külsősök szvsz nehezen értenének néhány tipikusan MTT-s viselkedési mintázatot, ez nem lehet probléma?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285319 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó

Felagund írta: És ez alapvetően MTTseknek, vagy a külvilágnak szól majd???

Mindenkinek! :wink:
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285306 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
És ez alapvetően MTTseknek, vagy a külvilágnak szól majd???

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285291 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Ez egy jó ötlet!
Támogatom. Társasjátékok már vannak és a társaság tagjai jobban megismerhetik egymást. Ami pedig a pikniket illeti... eszembe jutnak a Margit szigeten töltött versestalik. Azok is jók, hangulatosak voltak Isten szabad ege alatt...

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285276 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Nagyon bízom benne, hogy nagyobb szerencsém lesz a Fogadóval, mint az egy évvel ezelőtti klubokkal... mert tavaly mindig akkor voltak, amikor egész nap a főiskolán ültem 8O

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285272 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Új élet, új név. Mindenkit sok szeretettel várunk!!! :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285271 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Fogadó
Azt hiszem, én vagyok az első. Dejó. :D De hogy valami értelmeset is kérdezzek (vagy próbáljak kérdezni): Ezentúl mindig Tolkien Fogadó néven lesz ez a rendezvény, vagy csak a tavaszi turnus? Nincs bajom vele, csak felmerült bennem a TK-topik bezárta láttán. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #285265 Írta: Brisa
Tolkien Fogadó téma létrehozva Brisa által

Gandalf írta: A pályázatot a mi csapatunk (Brisa, Remzy_mama, Panda, Eruntale/Hanna és jómagam) nyerte - más nem is nyújtott be végül pályázatot :roll: . Kár, hogy nem.

A Tolkien Klub lehetséges, hogy "Tolkien Fogadó" néven lesz majd meghirdetve a rendhagyó jelleg miatt...

A rendezvényt az MTT csoportjaira építenénk: A csoportok így teret és helyszínt kapnának tevékenységük megmutatására; és lehetőséget, hogy embereket vonhassanak be munkájukba.

A helyszínt több blokkra osztanánk fel, a résztvevő csoportok számának függvényében, (egyszerre max. 3 blokk), a blokkok tartalmát az egyes csoportok adnák. A lényeg, hogy mindenki abban vegyen részt, amiben szeretne, nincsenek kötöttségek, mégis mindenki egy helyen találjon valamit, ami leköti. Épp ezért a blokkok egy térben lennének, nem szeparálva. A kavarodás elkerülése végett minden alkalommal lenne egy "hangosabb", és több "csöndesebb" blokk. Például:

- "hangosblokk": HNE szeminárium, Élő Gondolatok topic, jelenetek készülő előadásokból, stb.
- csendesebb foglalkozások: kézműves foglalkozás, társasjátékok stb.
- állandó jelleggel teázó, kötetlen beszélgetéssel, a közösségi élményt erősítendő.

Fontos, hogy a programok egyike sem kötelező jellegű, de célunk, hogy minél több embert bevonhassunk valamilyen foglalkozásba, ahol jól érezheti magát, és egyben ízelítőt kap az egyes csoportok működéséből. A kötetlen hangulatot biztosítandó mindig lesz egy rész, ahol le lehet ülni egy csésze tea mellet beszélgetni.
A blokkokat közös program - Dalárda, táncház stb. - zárná (szintén a csoportok lebonyolításában, pl. táncosok).
Természetesen mivel ez egy új koncepció, a szerzett tapasztalatok alapján igazodnánk a további igényekhez.
Reményeink szerint minél több csoport bemutatkozására lesz lehetőség, mind a hangos, mind a csendesebb blokkokban. Az egyes alkalmak programját úgy alakítanánk ki, hogy minél többféle tevékenységet űző csoport legyen jelen, hogy a résztvevőknek legyen alkalma választani és minél több mindenben kipróbálnia magát. Számítunk a csoportok aktív közreműködésére és segítségére.

Időpontok:
Havonta egy-egy szombati nap, du. 3 órától 7 óráig. Az első alkalmat márciusban tartanánk. Majd még pontosítunk.

Helyszín:
Még nem fix. Lehet, hogy a Batthyány Alapítvány székhelye (Eötvös utca 24., az Oktogonnál) lesz, de más lehetőségnek is utánanézünk. Tavasszal lesz legalább egy szabadtéri alkalom is piknikhangulattal.

A főszervező én (Gandalf) lettem.

Ez a koncepciónk, de rugalmasak leszünk és alkalmazkodunk.
Részletek majd később...


Brisa
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.197 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére