MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Több
17 éve 9 hónapja #296928 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Remélem nem esik sokat :P

Kincso: hozzad

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296922 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Remélem jó sok esőprogramunk van.. :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296911 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Jahamm. Nem tudom, későn szólok-e, már hetek óta akartam, csak elfelejtettem :P : van nálam még a 2004-es pécsi NNT-ről egy csomó szám nélküli, de kivágott és jórészt felgumizott számháborús számlap. Lesz számháború? Vigyem? :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #295437 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Közös dologra lehetne egy ostromfalat is építeni. A plakátra rajzolunk mindig dolog, csak most kifejezetten ostromfalként, tehát belevésni a nevünket, húzni bele strigulákat, amőbázni rajta, ilyesmi. meg akár a napi programot egymás tetejére ragasztani, nem kicserélni szépen, hanem ótvar reklámplakátos módon csak az egész tetejére odarakni :D

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #295417 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
A zöld csak maradjon nyugodtan meg a csapatszínekben.. :D Mmint a többi mindegy, de a mienkben nyugodtan hagyjátok benne... :wink:
Ádám ötlete nekem is megfordult a fejemben, h mi van ha az a ruhadarab egy sapka? Sztem nagyon jól mutatna. 8) Vagy kendő. Utóbbit könnyebb beszerezni, csak a sapkákat macerás beszerezni...

Íjászat meg ilyesmi mennyi lesz? És most, h van rendes pálya, lesz foci? 8)

Igazából sajnos nem vagyok még túlzottan képben, szal bocs, ha olyasmit említek, ami már rég lerágott csont, de...
Nekem még a 2 évvel ezelőtti táborról vannak emlékeim, ahol azok a Rendek voltak. Az ötlet nagyon tetszett, h különböző foglalkozásokra lehetett járni, viszont alig volt meghirdetve, és fedték egymást időben. Én spec mindig lemaradtam mindről. 8) Szal erről levezetve az egészet... Idén lesznek hasonló foglalkozások? Mmint a tánc, ének, zene banzájok írtó jó hangulatúak voltak, arra emlékszem.
És a másik, az információ áramlás... Nekem pl az írtóra tetszett, h az utsó velemi táborban ott volt Neo a cuccával, kihangosított mikrofon, zene, éppen ami kell. Ez ugye idén is lesz?
És ki felel majd a hirdető/üzenőfalért? Ugye lesz? 8)

És még vmi... nem nézünk utána ilyen jó kis kelta hagyományoknak, mint amiket pl Szent Iván-éjkor szoktak csinálni...? Sztem segítenének hangulatot teremtnei, meg illenének az esti tábortüzezésekhez stb.. 8)

Nyajó, ez jött kezdeti lelkesedésből, majd igyekszem visszafogni magam... 8)

Jah, még vmi... Ha már lesz tábori krónika, nem csinálunk vmi más közöset is...? Mmint, "építhetne" vmit közösen a tábor. Nekem hirtelenjében egy fa jutott eszembe... Magát a fát lassacskán megalkotni... És aztán akasztgathatnának rá az emberkék, amit akarnak. 8) Igazából fogalmam sincs a kerettörténet részleteiről, de ... akár bele is passzolhat, ha igény van rá...

Nyajó, tényleg befejeztem. 8)

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #294860 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Brandir a nyilvános topicban írta: Röpül az idő! Már nincs egy hónap a táborig, alig több mint két hét múlva július 1.-én megnyílnak a csapatok topicjai, és már csak egy nap van a kérdőív lezárásáig. :bandit:


[size=9:2oa41n03] 8O
Csak július 1-én lesznek csapattopicok?! :(
A csapatbaosztás is csak addigra lesz meg?...
Már annyira kíváncsi vagyok a csapatunkra és júl5-ig külföldön leszek :( Nem lehetne legalább a csapvezeknek és helyetteseiknek megtudni előbb? (mondjuk júni 26-ig, akkor még itthon vagyok :P ) *szépennéz*[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #294856 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Brandir írta: Három beépített ember is lesz, a három tábvez személyében.

Kincső írta: ...h. ne "felső szervezés" legyen...

;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #294843 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Három beépített ember is lesz, a három tábvez személyében.
Krónikás könyv zsír.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #293261 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Tényleg jó ötlet :hello:

Alyr Arkhon írta:

Leguanember írta: Óriási!!!

Melyik nép hozza a táborba az üreset? Lehetne fakéregből a borító. Belevéssük a címet közösen... Aztán az éjjeliőrség őrizhetné azt is egyben.


Szerintem ne valamelyik nép hozza.


Ja, kéne egy beépített ember, h. ne "felső szervezés" legyen... :D
(lehet h. hülye ötlet :roll: :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #293258 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Leguanember írta: Óriási!!!

Melyik nép hozza a táborba az üreset? Lehetne fakéregből a borító. Belevéssük a címet közösen... Aztán az éjjeliőrség őrizhetné azt is egyben.


Szerintem ne valamelyik nép hozza.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #293240 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Óriási!!!

Melyik nép hozza a táborba az üreset? Lehetne fakéregből a borító. Belevéssük a címet közösen... Aztán az éjjeliőrség őrizhetné azt is egyben.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #293228 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Panda írta: A szokásos csapatelfoglaltságok mellé lehetne egy tábori krónikás könyv (vmi nagy füzet), amibe naponta más- más csapat jegyzi fel az eseményeket.
Az utolsó oldal meg elmosódik, és dobok a mélyben...

húúú, ez nagyon jó ötlet! :)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #293220 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
A szokásos csapatelfoglaltságok mellé lehetne egy tábori krónikás könyv (vmi nagy füzet), amibe naponta más- más csapat jegyzi fel az eseményeket.
Az utolsó oldal meg elmosódik, és dobok a mélyben...
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292724 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Brandir írta: u.i.: Mindenki mondhat egy embert, akivel nagyon nem szeretne egy csapatban lenni.


Na persze, majd pont meg is mondom... :P :D (Azért nem volt rossz próbálkozás... :D )

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292538 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Cardolant továbbra is h nélkül írják.

Erre azért figyeljünk oda, elvégre mi vagyunk a Tolkien társaság.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #292530 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Brandir írta: A mai szeánszon történt megbeszélés alapján kirajzolódott az optimálisnak tekinthető csapatvezető - helyettes - csapat összerendelés. Ez egyenlőre természetesen teljes mértékben titkos (a kérdőívek kitöltésének befejezéséig), nehogy az emberek a csapatvezető személye alapján töltsék ki a kérdőívet. A lista:

Cardolani – Pók – Panda
Gondori – Angwen – Galen
Hobbit – Ádám – Kincső
Szürkerévi – Gillz –Morgana
Törp – Lau – Szürke
Völgyzugolyi – Finc – Balázs

Az algoritmus részleteiről, mely döntően a véletlen alapján osztja majd be az embereket, a topikban fogunk írni. Jó éjt.

Üdv:
Brandir

u.i.: Mindenki mondhat egy embert, akivel nagyon nem szeretne egy csapatban lenni.


* mivel mostmár csak az illetékesek látják a topikot
és mivel vannak, akik nem olvasnak priviket

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292516 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
a törpöknek majd gondolkozom valami trendibb színen...szürke nem lesz, fekete esetleg maradhat... :D

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292498 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
A két színről már beszéltünk, továbbra is jónak tartom. Sok lesz a zöld viszont, ha könyvhűek maradunk. Az engedélyezhető, ha kalap/sapka az a "ruhadarab"?

Ha Brazília nyeri a vb-t, akkor nem biztos, hogy szerencsés nekünk a mezükben rohangászni. Bár nagyon szívesen! :-) Csülök Ronaldinho lesz majd a csapveznevem 8)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292476 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Alyr Arkhon írta:

gillz írta:

Alyr Arkhon írta: Szürkerév: szürke-kék (vagy szürke-zöld)


sötétzöld-ezüst? sötétkék-ezüst? azért, mert szürkerév még nem kell szürke :lol:


Deeee.
Betonszín. :D

Én csak ajánlatot tettem.


tulképp az ipari :D hm. rózsaszín-szürke :lol:

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292473 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

gillz írta:

Alyr Arkhon írta: Szürkerév: szürke-kék (vagy szürke-zöld)


sötétzöld-ezüst? sötétkék-ezüst? azért, mert szürkerév még nem kell szürke :lol:


Deeee.
Betonszín. :D

Én csak ajánlatot tettem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #292472 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Alyr Arkhon írta: Szürkerév: szürke-kék (vagy szürke-zöld)


sötétzöld-ezüst? sötétkék-ezüst? azért, mert szürkerév még nem kell szürke :lol:

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292471 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

gillz írta: jó ötlet a két szín, mert kevésbé valószínű, h ugyanazt a színt szeretné két csapat, illetve több variációs lehetőség van :D
ezt nekünk kell előre eldönteni? és kell kötni bármiféle tolkieni infóhoz, vagy hasraütésből is lehet? (pl. a gondoriak fekete-ezüstök lesznek?)


Én szívem szerint kötném tolkieni infóhoz.

Szürkerév: szürke-kék (vagy szürke-zöld)
Völgyzugoly: Zöld és kék, vagy zöld és nemtommilyen
törpök: szürke és fekete vagy szürke és nemtommilyen
gondor: fekete-ezüst
cardolan: zöld és barna
hobbitok: zöld és sárga

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292469 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
jó ötlet a két szín, mert kevésbé valószínű, h ugyanazt a színt szeretné két csapat, illetve több variációs lehetőség van :D
ezt nekünk kell előre eldönteni? és kell kötni bármiféle tolkieni infóhoz, vagy hasraütésből is lehet? (pl. a gondoriak fekete-ezüstök lesznek?)

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292468 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Csapatok és vezetőinek beosztása után a csapatszínek eldöntése lenne a következő napirendi pont. Újításként lehetne idén minden csapatnak két színe, és ez a színkombináció jellemezné a csapatot. Így senkinek sem kellene sárga vagy barna pólóban rohangálnia ;)
Azt idén is a csapatokra bíznánk, hogy ki milyen felsőt talál ki magának (póló, spagetti-pántos póló, top, köpeny, vagy amit akartok)
A csapatok két színéből lehetne csomózással karkötőket csinálni. Ezt a módszert sokan ismerik, sokan még örülnek is neki ha csinálhatják, és nem Pandának kellene 100 darabot legyártani. Ez is lehet egy kézműves program, és mindenkinek marad valami emléktárgya.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292309 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

Alyr Arkhon írta:

gillz írta: stratégiai/hadicucc (megtervezni előre a számháborút, vagy hadjáratot)


erre már én is sokat gondoltam (konkrétan, hogy hogyan foglalhatunk bele egy hosszú, esetkeg többfordulós számháborút a keretjátékba) de még egyik ötlet sem túl életképes.


hm...
pl. levelezős játékként, fordulósan? naponta megadja mindenki, h merre küldd milyen csapatokat, és ez alapján kitalálja a mesélő, h ki hova megy, ki-kivel találkozik, vagy milyen nyomokat lát... ez persze munka, de szvsz megoldható.
pl. felderítőket lehet küldeni, aztán a látottak alapján, ha csatára vana lehetőség, ki lehet találni haditervet, és aztán lejátszani élőben :D (számháború).
Bár a kérdés az, h ki az ellenség? :P mert a keretmese szerint max. hadgyakorlatot tudunk csapat/csapat felállásban játszani, valós háborút nem, mert nincsen ork csapat.
Bár mi van, ha a táborban maradottak az "elit", és ők irányítják/ küldik ki a nagyobb csapatokat? :D
Vagy amolyan mágikus csapat, mint amikor a rajzot nyilazzák le a sámánok a barlangban? :mrgreen:

lőjetek le, ha feleslegesen vagyok kratív.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #292305 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése

gillz írta: stratégiai/hadicucc (megtervezni előre a számháborút, vagy hadjáratot)


erre már én is sokat gondoltam (konkrétan, hogy hogyan foglalhatunk bele egy hosszú, esetkeg többfordulós számháborút a keretjátékba) de még egyik ötlet sem túl életképes.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #292194 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Kiscsoportos foglalkozások, 5-7 ember számára kratívkodásból:
írástechnika, beszéd- ének, tánc (nem előadásszinten, hanem koncentráltabban, készségfejlesztésként)

ismeretterjesztésből:
stratégiai/hadicucc (megtervezni előre a számháborút, vagy hadjáratot)
kultúrális bányászat (kitalálni konkrétan szokásokat, motívumokat, babonákat Középföldére a meglévő anyagok alapján, stb.)

túlélőtúra (egyesével végigjárni a kijelölt távot, és válaszolni a helyszínek alapján kérdésekre)- lehet akár küldetés is, vagy felderítés stb.

sportnap: vagy ez a lovagi torna?

lehet éjszakai számháború/szalagletépős is (vagy paintball :lol: )

élő gondolatok topic :D

így hirtelen ennyi jutott eszembe.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #292192 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Az alábbiakat a legutóbbi cdfű-beli megbeszélésen, kb 2 hete raktuk össze többen. Én most csak összefoglalom.

Program fajták:
- ismeretterjesztő (2)
- szabadidős (2)
- természetjáró (2)
- kreatív (3)
- közösségi (5)


Programok:
- színielőadás (kreatív)
- pohárnokság (kreatív)
- éjjeliőrség (közösségi)
- lovagi torna (közösségi)
- számháború (természetjárás)
- nazgúlos játék (közösségi)
- Prágai lövödözős (szabadidős) eszközigény: sok dob + ritmushangszerek
- akadályverseny (szabadidős, ismeretterjesztő) - benne Pókháló :)
- tűzmese (ismeretterjesztő)
- 150 fős állókép (közösségi)
- tábor díszítés (kreatív)
- reggelitorna (közösségi)
- kirándulás_Ágasvár (természetjárás)


Az nem gond, hogy sok a közösségi játék/program. De szerintem kevés az ismeretterjesztő és a természetjáró. Ki kéne még találni valamit.
Ez nem tutifix, alternatívák.
Írjatok ötleteket, légyszi.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291914 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
A programok keretjátékba tűnő beágyazása:

A különféle népek ismerjék meg egymás harcászatát (ismeretterjesztő előadások?)
illetve az arnoriakét, hogy jobban tudjanak együttműködni.

Feltéve ha lesznek pajzsok a falanxharchoz. (ha más nem, csináljunk hullámpapírból. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 11 hónapja #291907 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT nyári tábor 2006 - Programok tervezése
Hogyan bontasz ki egy konzervdobozt?

1.Berakom a fák közé, hadd szedjék szét a növekvő gyökerek.
2.Addig éneklek neki ősi nyelveken, amíg el nem találom a saját frekvenciáját.
3.Ütöm.Baltával.
4.Előveszem a hosszú és rövidkard, a tőr és a számszeríj mellől a sv... bicskát. Azzal.
5.Iszom. Ha már kettőt látok belőle összeütöm őket, hogy kinyíljanak.
6.Konzervnyitóval. Gyorsan.


Mi a kedvenc színed?

1. A barna.
2. Nem, a kék!
3. Hruagh! Mi va'?
4. Terepszín.
5. Iszom.
6. Nemtom. Ehető?

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.215 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére