Cardolan követei - Csapatépitö és Technikai hozzászólások

Több
17 éve 8 hónapja #297429 Írta: Brisa
Vettem nektek ajándékul fekete szalagot a köpenyhez, így senki sem kényszerül majd spárgával fojtogatni magát. :D

Ja, és lesz egy aprócska... na jó, annyira nem apró meglepetésem. :D

Brisa
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 8 hónapja #297380 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Cardolan követei - Csapatépitö és Technikai hozzászólások
Hali!

Örülök, h a Kígyó nyert és a kettes címeralap.

Mil, köszi a batikolást és a karkötőket előre is.

Sorry tegnap éjjel értünk haza Mátrafüredről, eddig nem jutottam nethez.

Misztikum területén otthon vagyok, viszem a jóskártyáimat - és rúnaköveimet ;)

Ruhákat is főleg zöld-fekete színkombinációban kéne vinni? (Nekem amúgy is ezek az alapszineim.) Pl a hobbitok inkább az öltözék összeválogatására fektették a hangsúlyt, és nem a csapatpólóra - mondjuk ők egyáltalán nem militáris nép, mi meg min. azok voltunk valaha...

A strandkendős hastánc sem rossz ötlet pohárnokság alatt - nekem van kígyós strandkendőm pl.

Jós-sarok berendezésére bármikor kap6ó vagyok.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297237 Írta: Namarie

Brisa írta: A pohárnoksághoz csak annyi jutott eszembe, h esetleg szervezhetnénk a címerállatunk köré. Úgyértve, h pl. pont a pohárnokságunk idejére esik a nálunk évezredes hagyományokra visszanyúló Kígyó/Farkas/Róka Napja/Ünnepe. Ilyenkor emberáld... izé virágokkal, étellel, ékszerrel stb. tisztelgünk a címerállatunk előtt. Ennek keretein belül megkérünk minden csapatot, h ők is hozzanak ajándékot a Kígyónak (stb.). Aztán ezt még lehet fokozni mindenfélével: kitalálunk egy sztorit, h miért pont Kígyó/Farkas/Róka, és azt elmeséljük/előadjuk a tisztelt publikumnak. A sztori persze hozzánk méltóan sötét, titokzatos, humoros stb., de mindenképpen rövid és látványos lehetne.

Elképzeltem pl., h a sztori előadásakor itt-ott némi kellemetlenséget is okoznánk: véletlenül majdnem (vagy teljesen) felborítanánk egy leveses tányért a nagy küzdelmek közepette, vagy abban elfáradva az egyik harcos odamegy valakihez és megissza helyette a vizét, esetleg egészen véletlenül a Kígyó valaki nyakában landolna stb. :D

Amúgy megvan az anyag a köpenyhez. :wink:


és esetleg meg lehetne ezt fűszerezni egy kis ókori kígyós-kúltúra felevenítéssel a lányoknak, pl. valami természetimásdási rituálé- a mi esetünkben Yavanna felé. Bár nagyon látványos lenne, nem gondoltam arra, hogy a krétai kígyós istennő ruházatában, fedetlen keblekkel mászkáljunk. :wink:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297228 Írta: Gumipók
Na szóval.

Jelentem alásan megvannak a pólók, meg a köpenyhez az anyag.
Összesen 1679 Ft /fő amibe mindez fáj nekünk. Nemrég beszéltem Brandírral és elképzelhető, hogy a köpeny árát (468Ft) vagy legalább egy részét kifizeti a Tábori költségvetés. Nem ígéretet kaptam, csak elképzelhető.

A pólókra a kettes (kígyós) címeralap lett felnyomva. A köpeny anyaga szép zöld amire lehet majd feketefestékkel szép mintákat (teszemaszt törzsi szimbólumokat) festeni ::::)

A címertervekhez pedig ezentúl tessék akkor a kígyós alapot alapúl venni::::)
Uff.
beszéltem
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297216 Írta: Inczy
Jó az ötlet a pohárnoksághoz!! És abszolut kivitelezhető! :D

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297213 Írta: Brisa
A pohárnoksághoz csak annyi jutott eszembe, h esetleg szervezhetnénk a címerállatunk köré. Úgyértve, h pl. pont a pohárnokságunk idejére esik a nálunk évezredes hagyományokra visszanyúló Kígyó/Farkas/Róka Napja/Ünnepe. Ilyenkor emberáld... izé virágokkal, étellel, ékszerrel stb. tisztelgünk a címerállatunk előtt. Ennek keretein belül megkérünk minden csapatot, h ők is hozzanak ajándékot a Kígyónak (stb.). Aztán ezt még lehet fokozni mindenfélével: kitalálunk egy sztorit, h miért pont Kígyó/Farkas/Róka, és azt elmeséljük/előadjuk a tisztelt publikumnak. A sztori persze hozzánk méltóan sötét, titokzatos, humoros stb., de mindenképpen rövid és látványos lehetne.

Elképzeltem pl., h a sztori előadásakor itt-ott némi kellemetlenséget is okoznánk: véletlenül majdnem (vagy teljesen) felborítanánk egy leveses tányért a nagy küzdelmek közepette, vagy abban elfáradva az egyik harcos odamegy valakihez és megissza helyette a vizét, esetleg egészen véletlenül a Kígyó valaki nyakában landolna stb. :D

Amúgy megvan az anyag a köpenyhez. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297211 Írta: Meleth_lin
Azt nem muszáj mert megvan eredetiben... :D

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 8 hónapja #297178 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Cardolan követei - Csapatépitö és Technikai hozzászólások
OK :)
Meleth_Lin (azaz hv) féle címert is kinyomtatom akkor a biztonság kedvéért ;)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297175 Írta: Inczy
Szuper!! Köszi, Gilloth, akkor hozd el légyszi! 8)

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 8 hónapja #297172 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Cardolan követei - Csapatépitö és Technikai hozzászólások
Inczy: kinyomtatom A4re mind az 5 képet. Nem nyomdai minőség, de szvsz jól látható. Vigyem? :)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297165 Írta: Inczy
Nekem mindegy, úgyis a nyomdában van már ha jól sejtem...

Pók, biztos nem tudná legalább a költségek egy részét állni az MTT? Mert őszintén szólva én sem számítottam ennyi pluszköltségre...
De persze, ha nem megoldható, majd kifizetjük mi.

Szal, visszatérve: igaz, h nincs már sok idő, de gondolkodjatok a pohárnokságon és a zászlófelvonáson is!!! Nem lesz rá túl sok időnk, szal jó, ha kész ötletekkel érkezünk a táborba!

Mio, jók képek!! 8) Sztem fel lehetne használni belőlük párat. Tudna vki nyomtatni ilyet táborra?

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297147 Írta: Brisa
A középső tetszene a kígyóval. :D

Brisa
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297145 Írta: Kincses
Többször is megnézegettem, de nem tudok dönteni, mert nekem mindegyik tetszik, így ránézésre. :wink:
Pólón elképzelve a másodikat és a harmadikat látom igazán tetszőnek, ami egy pólón jól mutatna, szerintem.

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297112 Írta: Gumipók
készítettem pár címeralapot. Gyorsan ki kéne választani, hogy melyik legyen mert délben nyomdába megy. A középsőben lehetőséget adtam arra, hogy a címert kígyó fussa körül. A másik kettő csak sima díszítőcsillanás.
Terveim szerint nagyban a póló közepére nyomnánk a címert.

Akinek javaslata van az gyorsan írjon.

Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297059 Írta: Gumipók
Mioni, sok mindenben igazad van. Valóban az időtlenség miatt lett ilyen hirtelen megvéve minden, és utólag elnézést is kérek mindenkitől aki nem számított többletköltségre. Az elmúlt 4 éves tábori tapasztalatai alapján döntöttünk itt úgy, hogy a pólót előre megvesszük és elősegítjük a festést, hiszen fekete, vagy sötét alapra képtelenség festeni.

Amúgy ne aggódj. Bőven elég munka lesz még a póló és a köppenyfestéssel. ÉS a csapat is nagyon jól össze fog rázódni míg elkészülnek ezek a dolgok. Ha ellenszenves volt kicsit ez a hirtelen lefutott szervezés azért elnézést. Elvileg a táboros topicnak már két hete működnie kellett volna, hogy legyen idő mindent megbeszélni. Sajnos rajtunk kívűlálló okok miatt nem történt meg és így csak a siettség és a hirtelen döntés maradt :(
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297057 Írta: mioni
egyébként itt van néhány kép.
még nem linkeltem ebbe a fórumba, úgyhogy remélem jók lesznek.

honnan is jövünk, bár ez nem újdonság:

mioni.uw.hu/pics/Cardolan.gif

találtam egy ilyen Cardolani harcosról egy rajzot, mondjuk ez eléggé fantázia, de a kígyók ott vannak a kardon:

mioni.uw.hu/pics/ishar00.gif

és néhány kígyós kép:

mioni.uw.hu/pics/snake-big.jpg
mioni.uw.hu/pics/melltu.jpg
mioni.uw.hu/pics/snakes.jpg

"Mert mikor szeretünk, mindig jobbak akarunk lenni, mint amik vagyunk."
/P.C./
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297056 Írta: mioni
Tudom most ez így ilyen kicsit ünneprontó lesz meg mittomén, csak néhány dolog így kicsit hát talán furcsa nekem.
Egyrészt Pók azt mondtad, hogy majd beírod, hogy mennyi meg hogy lesz a póló, aztán dönthetünk... és ez így valahogy kimaradt. Tudom sürget az idő, csak én vártam, hogy majd lesz vmi info mielőtt meg is veszitek. Ezért is nem írtam még méretet.
Igazából az az igazán furcsa, hogy én még nem voltam MTTs táborban, de nekem ahogy Nodlee mesélte az ilyen póló megcsinálások alatt lehet megismerni a többieket, együtt szenved a nép kb., de mégis "jó móka", na most ezen a pólón olyan nagyon sok mindent már nem kell majd dolgozni. Egyedi lesz, de még sem az én munkám teljesen. Jó gondolom lesz még sok más is, ott a zászló is meg minden, de ez azért mégis csak jóval személyre szabottabb.
Őszintén szólva én nem tudtam, hogy nekem még ilyen plussz költségeim lesznek, ki tudom fizetni, nem akarok kilógni a csapatból, és azért, amit kapok érte, nem sok, csak hát nem igazán számítottam rá.

azt hiszem csak ennyit akartam.

"Mert mikor szeretünk, mindig jobbak akarunk lenni, mint amik vagyunk."
/P.C./
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297052 Írta: Milendoria
hát holnap lefényképezek egyet kettőt de nem fog nagyon látszódni semmi.. bár még nem mondok semmi biztosat mert különbözők lettek
holnap meglátjuk

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297049 Írta: Meleth_lin
Milendoria: be tudnál rakni valami képet majd a pólókról, hogy lássuk milyenek lettek? :)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297045 Írta: Milendoria
hát be kell h valljam, h tényleg nem fogja meg őket túlságosan, de egyedik lesznek a pólók, mert se nem zöldek, se nem feketék... olyan terepszín ez is... de nem lettek rosszak, bár a fele szárad még és nem tudom eldönteni h vizes-e és zöld vagy száraz már és fekete :roll:
de, jó lesz! és kitaláltam a karkötőket mégis hogy hogy lenne a legjobb, remélem nektek is tetszeni fog! :D

remélem Pók nem haragszol ha hnap a kezedbe nyomok 16 fáklyát és egy gitárt h kérlekszépen vidd le helyettem a táborba, ugye nembaj? :Inczyavatarja: :D

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296975 Írta: Meleth_lin

Brisa írta: Ez a címer valóban tök jó. Csak szerintem lombos legyen a fa.

Amúgy ki rajzolta ezt a címert? És honnan van? Kinek a címere eredetileg?


Hát egy "ellenséges" gondori követ....azaz hv :D

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296971 Írta: Brisa
Ez a címer valóban tök jó. Csak szerintem lombos legyen a fa.

Amúgy ki rajzolta ezt a címert? És honnan van? Kinek a címere eredetileg?

Brisa
Téma zárolva.
  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 8 hónapja #296953 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Cardolan követei - Csapatépitö és Technikai hozzászólások
nem igaziból bírom a kígyókat, de ez ( a címer)sztem is tökjó!! :)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296942 Írta: Cueddo

hű, Meleth_lin, ez a vörösdombos-kétkígyós címer állati jó!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296934 Írta: Meleth_lin
Na jó, itt van néhány kígyós kép. Nem rajzok sajnos, mert én se tudok túl szépen rajzolni. Meg ezek még csak ilyen ötletszinten vannak, tehát hogy esetleg fel lehet használni belőlük valamit. :) De még lehet rajzot is tudok "szerezni" (ha rá tudom venni a tesómat, hogy rajzoljon nekem :D )

kep.tar.hu/melethlin/

(inkább belinkelem az összeset egybe...nem mind használható. Meg az egyetlen rajz, ami ott van, azt nem én csináltam. :) )

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296924 Írta: Gumipók
ja igen...nekem is az lenne a véleményem, hogy akkor ne legyen fekete szegély a köpenyen, hanem inkább fekete festékkel fessünk rá valami szép mintát körbe
nagyon szépen tudna kinézni.::::)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296918 Írta: Brisa
Ha csak zöld anyagot veszünk, akkor 468 Ft lesz per koponya.

Arra gondoltam, hogy a táborban lehetne fekete textilfestékkel szegélyként valami szép kis ornamentikát ráfesteni. (Pl. kígyót, csak szavazzatok arra :D )

Ja, és aki nem spárgát szeretne a nyakába, az hozzon magával szalagot, zsinórt vagy amit szeretne.

Brisa
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296909 Írta: Gumipók
Nosss....
Megvannak a pólók.
gildan pólókat vettem, ez ugyanaz a minőség mint az MTT-s póló és ugyanaz a szín is. Szóval kibír pár mosást. 700Ft volt darabja és 19-et vettünk a biztonság kedvéért(plussz 1db L-eset), hogy annak a pár embernek aki nem írta be a méretét legyen plussz egy darab átlagos méretű, ha netalán probléma lenne a mérettel amit megtippeltünk nekik.

Mil elkezdte bebatikolni őket én pedig holnap viszem a nyomdába rátenni a címer formát fehérrel, hogy tudjunk rá festeni.

A póló költsége tehát úgy néz ki, hogy 13.300 volt az összes póló, 2500 a batikfesték, és 6000Ft a nyomdaköltség.
összesen: 21.800
osztva 18-al: 1211 forint fejenként. Szerintem nem sok, ha azt nézzük, hogy full egyedi és jó minőségű pólót kapunk.

A köpeny költségeit majd Brisától megtudjuk ha megvettük az anyagot.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296893 Írta: Cueddo

találtam gyönyörűséges sötétzöldet 400-ért :) de látom, már ti is. az a lényeg, hogy van 8)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #296890 Írta: Inczy
Sztem nem fontos a fekete anyag... Végülis csak a magunk szórakoztatására van, és a fekete szegély nélkül is megfelel majd a célnak. 8)

Állat terén döntsetek ti... Vagy Pók, nyiss egy szavazós topicot, ha máshogy nem tudjuk eldönteni. 8)

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.213 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére