A Megye követei - Beszélgetések

Több
17 éve 8 hónapja #297962 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297878 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
17-20 király! Sziget 16-ig van (:

Kabaré nézést szvsz hagyhatjuk a hidegebb téli napokra (:
Most inkább a piknikelést támogatom (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297866 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések

Olosta (Aelalin) írta: Augusztus 17-20-ig lesz a Mesterségek Ünnepe a Budai várban. Arra tutira megyek valamelyik napon. Nem lehetne, hogy akkor talizzunk???? :nagyonszépennézrátok:


Húú ez nagyon jó ötlet, a MÜ-re én is mindig nagyon szívesen megyek :) (ott vettem tavaly a cserépdobomat is :) )

Egyébként pedig... köszönöm hogy ilyen szuper csapat állt össze. Élmény volt :) Azt hiszem segítőként is csak ebben a csapatban lehetett a helyem, és köszönöm Ádámnak, hogy így össze tudtunk dolgozni. :) És Nektek, hogy nagyon érdemes volt Értetek, és hogy a Ti érdemetek, hogy ilyen könnyen így összeállt a csapat. :)

Hogy ne felejtsük el, tervbe vett csapattalik: Kabaré-nézés + margitszigeti/egyéb piknikelős tali (összekötve a fentebb felvetett MÜ-vel?). :idea: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297860 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Augusztus 17-20-ig lesz a Mesterségek Ünnepe a Budai várban. Arra tutira megyek valamelyik napon. Nem lehetne, hogy akkor talizzunk???? :nagyonszépennézrátok:

Annyira hiányzik a tábor és a hobbit-fíling!!!!

A Csótány legyen veletek, és egyetek sok KRUMPLIIIIIIIIT!!!!!!!!!!!!!!!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297849 Írta: Ilmadrin
Ilmadrin válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Nagyon köszönöm mindannyiótok kedvességét, megértését és persze barátságát! :) Mindig is ilyen jó fej barátokra és ismerősökre vágytam.

Bárhogy is telnek ezután életem évei ez az együtt töltött 10 nap mindig egy biztos pont, egy erősítő és reményt nyújtó emlék lesz számomra!

Remélem Leguán minnél hamarabb talál majd valami tali időpontot.

Addig is amilyen gyakran csak tudom látogatom majd a forumot :lol: .
A VALÁK ÁLDÁSA KÍSÉRJEN BENNETEKET!!!


"Csak egyszer kiteszed a lábad az útra,
és már el is jutottál, ki tudja hová?"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja - 17 éve 8 hónapja #297848 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Szijasztok!
Úgy érzem az első félelmeim, h mit fogok hobbitok között csinálni, egy csapásra elmúlt a keletiben, mikor nagyjából összeverődött a csapat.
isteni jó volt, Ádám a legfantasztikusabb csapvez, és hiányoztok már most.
A szalmakalapomat kitüntetett fiogyelemmel rakosgatom erre-arra, nincs szívem elpakolni..
Ryana átal fonott karkötö még mindig itt figyel a karomon, h emlékeztessen, nem csak álmodtam 10 napon keresztül...
Hatalmas cupp és csótány Mindenkinek!
KRUMPLIIIIII :D :D :D
Mihamarabbi találkozó reményében: egy hobbit a sok közül :D

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297818 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Nyüff :cry: (Hiányoztok már tegnap 19:15 óta)

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297804 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
én is nagyon köszönöm nektek, hogy voltatok (illetve vagytok), és mennyünk tábortalira, vagy mire :p
olyan fura itthon egyedül. keltsen valaki megint teával :P
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297785 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Üdvözletem Hobbitkák!
Nagyon jó csapat ez, köszönöm szépen, hogy része lehettem.

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297735 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Sziasztok Drága Hobbitkák!

Tök jó csapat vagyunk :) és nekem most speciel irtózatosan hiányoztok.

írok többet is, de mifelénk éppen vihar van, és ki kellene húzni a gépemet...
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297718 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Köszönööööööööööööööööööööööööööm!!!!!! mindenkinek a mindent.
annak, akit megismerhettem, annak, akit jobban megismerhettem, és annak is, akit jobban megszerethettem. :D aludtam már egy nagggggyon nagyot, és boldog vagyok még mindig, h Veletek tölthettem el ezt a 10 napot. 8) a tábor hiánya még nem esett le... asszem akkor morci leszek majd...

de azért este elmosogattam.... :oops:

SZERETLEK TITEKET, TI KIS FÉL-SZERZETEK!!!!!! Pajkos Póni rúlz!!!!!! :D


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297688 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
tényleg jó volt, a fenébe is ): pedig azthittem, h nem lesz az igazi, meg nem Velem, meg mittom, de mégis nagyon jó volt, és HIÁNYOZNAK A SZALMAKALAPOK!! ):

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #297677 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Hihíííííííííííííí!!!! Hazaértem! :D :cry:

No. Szóval. Izé, és tsa...........

Imádlak Titeket hobbitkáim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Áldom a Szent Algoritmus nevét, hogy közétek tett, és áldom a táborszervezők nevét is, hogy Ádám volt a csapvizünk, meg Kincső a jobbkeze!
Ez volt az eddigi legjobb tábor, és legjobb csapat, amiben részt vettem!!!
Jujj, de rossz, holnap reggel reggelinél nem fogok tudni boldogságot lélegezni, mert nem lesztek ott. :( Nyüf.

Életemben nem kaptam még annyi kedvességet egyszerre, mint most tőletek. Nagyon hiányoztok!!!!!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297335 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Apám, Juhhajja Gerrin sokáig kimagasló tekintéllyel bírt a Thán Tanácsában, vagyonából kifolyólag. A Borbuggyan folyásától nyugatra, a sírbuckáktól délre elterülő réteken a legnagyobb nyájakat hobbitemlékezet óta ő legeltette, és sokszor előfordult, hogy egy-egy elkóborolt bárányka után maga ment, olykor egészen az öregerdő szívébe merészkedve. De bármilyen jó gazda is volt számos éven át, a sokak által csak mendemondaként emlegetett Északi Vészt legrémesebb módon volt kénytelen megtapasztalni. (nem, nem manók öntötték nyakon jéghideg sárlével alvás közben és nem is a hófúvás omlasztotta be az éléskamráját.) A híres családi nyájat nemrég csappantotta meg, elhajtva és leölve az állatokat, egy kupac csúfképű vadember. Ezért a Királyhoz személyes, 'nyájas' kérelemmel járulnék apám nevében; illetve egyik, a vészről leginkább megbizonyosodott nagynevű hobbitcsalád követeként akár kettő zászlóalj nehézpostás* megszervezésére és kiállítására is vállalkoznánk, ha komolyan a magunkfajtákból toborzott csapatok szervezésére kerülne a sor. Az én becsületes nevem Juhajja Ratto, de ti nyugodtan hívhattok Ratzkhának is, mivel apám mindig a különösen igénytelen racka fajtájú juhok őrzését, őriztetését és gondoz(tat)ását bízta rám - tudván hogy úgyis mindig elkóborolok a munkától és minnél több munkát bíz rám, annál kevesebbet végzek. Pajtásaim is Ratzkhának hívnak, mert apám keresett mindig így, ha eltűntem az erdőben egy addig járatlan ösvényen az őrzendő juhok elől, hogy "Hun van mán mögint az én Racka fiam?!"
Mivel az állatokat különböző vásárokra terelve magam is nem egyszer érintkeztem külhoniakkal, apám nem bármelyik kertészét vagy intézőjét, hanem egyenesen engem küld Északvárba, a követekkel; addig sem rontom otthon a család jóhírét. Bár a nagyok népét kifejezetten gondterheltnek és sokszor a kelleténél zárkózottabbnak, és gyakran mogorvának találtam, - vagy épp túlontúl pökhendieknek, ha a fülük kicsit hegyesebb volt - azért érdekes lehet velük is elcserélni pár hasznos tárgyat, tudományt. Eddigi, kalandjaim alapján (ha nem is volt túl sok belőlük) leginkább a törpök tudományait találtam figyelemre méltónak, a serfőzést hagsúlyozottan többre tartva a harci szekercék kovácsolásával. Azon kívül, hogy a méretkülömbségek köztük és köztünk már majdnem csekélynek mondhatóak, álláspontom szerint messze a törpök azok, akik leginkább képesek a minket gyötrő gondokat igazán átérezni - és most nem csak a reggeli fejadagok kicsinységére gondolok, hanem a mondjuk a Brí felől jövő sötét arcú hordák megállításának fontosságára.
Bár játszani csak egészen érdekes és mérhetetlenül SAJÁTOSAN tudok hangszeremen, természetesen megörvendeztetem majd a víg kompániánkat azzal a szájharmonikával, amit még szépemlékű nagyapámtől örököltem. Amikor elősör játszani keztem rajta, apám azt mondta: "Egész eddig nem hittem volna, hogy a lepénylesődet a folyamatos locsogásnál is tudod rosszabbra használni."

* a nehézpostás egy speciális fegyverneme a hobbit hadviselésnek. A megbízható harctéri (és mindenkori) biztonságos hírvitel feladatára a legalkalmasabb, mivel amint ellenséget látva az alakulat a szélrózsa minden irányába szalaszt egy-két gyalogost, azzal az üzenettel, hogy "Harcra fel, itt az ellen!". És hogy a postás biztos elérje célját, az alakulat mindegyik tagjának dukál három elemózsiás zsák, hogy biztos ne haljon éhen útközben.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297280 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
nna, én is előkeveredtem.
suhi vagyok, meg ilyesmi :)
most megpróbálom megemészteni, amit összeírtatok :p
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297150 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések

-magasságom 194 cm uszkveeeeee


-mélységem: putty

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297075 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Maglorca a picihobbit immár magához térve de még mélyen maga alatt szolgálatra jelentkezik :D

-kedvencem az erdő
-magasságom 194 cm uszkveeeeee :oops: (igazi hobbiti méret :wink: :D )
-szeretek enni + aludni 8)

a többit majd szerintem +látjátok... előjáróban csak annyit, h nem vagyok (& nem is leszek) 1 komoly hobbit... (mond6ni gyermetegen bohém...) :D


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296889 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Sziasztok!

Látom, hogy a Tanács kiváló embereket választott a feladatra, sokféle hobbit sokféle dolgot tud véghez vinni, és hát ki tudhatja, hogy mi vár ránk a messzi ismeretlenben?!

Örömmel látom, hogy tapasztalt utazók is vannak körünkben, mint Erda, akiket nem rettent el, ha a vadonban kell helyt állniuk!
Hát még, ha a tüzes botokhoz jól értő Olosta is csatlakozik hozzánk, a titokzatos északi gonosz teremtményeitől sem kell megijednünk. Félni azért lehet, és nem is tesszük rosszul!

A másik ládába összeírtam a javasolt cókmókot - északon, a hegyek közt esősebb, hűvösdebb az idő, erre is gondoljatok!
És hozzatok dobokat meg kürtöket, és dobokat és kürtöket, és ne hagyjátok otthon a jeladó dobokat és a segélykérő kürtöket sem!

Izgulok nagyon, sok a tennivaló még az elutazás előtt. Ha Északvárba érünk, akkor viszont sok feladatunk lesz. Hamar sötétedik, és korán pirkad, délben viszont nagy a meleg, ezért már pitymallatkor talpon lesz a tábor.

Ezért kedves hobbitjaim, aludjatok nagyokat addig, de ne feledkezzetek meg némi testátmozgatásról sem! Pihenjetek és erősödjetek!

Adamó

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296807 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Üdv!

Nos Bilbóhoz hasonlóan én is egy kalandvágyó hobbit vagyok, a Megyében ritkán látni, mert utam sosem keresztezi a forumot..... :oops: :P feladataim és kötelességeim gyakran szolitanak másfele ..... sajnos....... :oops: 8O
Magasságom éppen nem mondható hobbitméretnek a 176 cm-el, de sebaj.
Főzni nem nagyon ajálanám magam, bár az egyszerűbb ételekkel megbirkozok........ :lol: :P
Nos ennyit hirtelen magamról.... :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296654 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
tüzes ördögbot nagyon jól hangzik. Bár én még a simával sem tudok mit kezdeni, max. megcsócsálom rajtuk a bojtot.
Főzés tekintetében szerintem elég rosszul járna a tábornép, ha többekközt az én főztöm kéne enniük. :D Úgyhogy én maximum krumplit pucolok, bár akkor meg a kezem vágom el. :D

Én részemről szerváltam szalmakalapot, meg lila szallagot rá, bár az nem a szivem csücske. :)
Meg elolvastam mittomén hány év után elősör a Hobbitokról részt a GyU-ban, és egész meglepődtem, hogy ennyit kell róluk/rólunk tudni. :D :oops:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296629 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Ki mennyire várja a tábort???
És ki mit hoz???
Írjatok már valamit!!!!!

Én már nagyon várom!!!
Képzeljétek: múlt héten, mikor még nem tudtam a csapatbeosztást, egyik este azt álmodtam, hogy a hobbit csapatba kerültem, és nekünk kellett az egész táborra sütni-fözni 10 napon át! Aztán másnap kiderült, hogy tényleg ide osztott a mindenek felett álló, és mindenható, szent Algoritmus! :D
Ja, és viszek tüzes ördögbotot! Lehet, hogy egy hobbittól furcsa, hogy tüzeskedik, de hát nem is tudom.... azt hiszem, hogy szorult belém némi kis merészség, meg nem is tudom még mi. :)
Nya, szóval beszélgessünk egy kicsikét!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #296527 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Sziasztok Hobbitkák! :D

Utazásom célja, hogy megismerjem hobbittársaimat és a "Nagyokat".
Bilbó szavait idézve:
"Az itt jelenlévo"knek a felét sem ismerem fele olyan jól, mint szeretném..."
A másik felét pedig egyáltalán nem. :P
Remélem utunk során kello"en összerázódunk.

Magamról:
Testalkatomra nézve igen hobbitos vagyok. A magam 166 centijével magasságban nem vetekszem Iruniennel, de azért egy átlagos hobbitnál magasabb vagyok. :)

A többit pedig majd személyesen.

Newra

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296515 Írta: Irunien
Irunien válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Helloka Hobbitok!
Nagy meglepetésemre, és 180 centimet figyelmen kiv?l hagyva én is csatlakoztatva vagyok e társasághoz.. :D :D

Nos, akkor a miel?bbi viszontlátásra, a többit él?ben, s hajrá, nehogy már a nyomi emberek és flancoló tündék legy?zzenek minket :D 8)

pápussz :wink:

"Nincs értékesebb egyetlen napnál"- Goethe
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296498 Írta: Rozsomák
Rozsomák válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Sziasztok Hobbit Barátaim:)

Én is sívesen tartanék veletek... Igazából nem a kalandvágyam miatt, hanem eltökélt szándékom, hogy új ízeket hozzak be amúgy is terjedelmes és változatos étrendünkbe...
Ez az alkalom jónak t?nik, hogy szélesítsük étkezési ismereteinket, szokásainkat.
Jahh és mindenképpen utána szeretnék járni a lembas mítoszának... Méghogy pár falat... :D

Paraszt vagyok :) Tanyán lakok :)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296474 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
hümm,
éowyn! vagyok :mrgreen:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296440 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Üdvözletem.
Világjáró hobbit ha megkésve is, de feladatra jelentkezik. Utazásaimnak van vége is meg hossza is, most a Ködhegység hágóiból tértem vissza közétek, hogy sajnos vagy sem döntsétek el ti. :) Mivel nem sokat tartozkodom a Megyében nyelvem se forog a hobbit beszéd szerint, és egészen soványnak t?nhetek a honnitfalvi kényelmesked?k mellett. Így bár hobbit mivoltom nem nagyon t?nik fel senkinek sem, küldetésünk vagy mifenénk alatt igyekszem félszerzetebb formám hozni, mégha ez komoly kihívásnak is t?nhet most számomra.

További jó szervez?dést, ezennek leülök egy félrees?bb sarokba, és figyelek.

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296259 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
Sziasztok!!!!

Nahát akkor én is jelentkeznék itten, mivel ide sorsolt az algoritmus........

most nem tudok sokat irni, majd el?bb nem szombaton.........

Üdv... :)

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #296217 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
"Kedves Leend? Útitársaim! Mélyen tisztelt hobbitok! :)

Hadd fejezzem ki mérhetetlen örömömet, hogy ilyen sokan vállalkoztatok az Útra, és föleg, hogy ilyen nagyszerü hobbitok társaságát élvezhetem majd..."
...és folytathatnám a hobbitok szónoklási szokásai szerint, ami egy ilyen jeles alkalomkor hagyományaink szerint elvárható lenne, de egy ilyen vidám, kalandvágyó, "különc" társaságban talán eltekinthetek a formalitásoktól :wink:

Aggbak Rózsi vagyok, a nemrég elhunyt családtag legid?sebb lány-dédunokája. Szólíthattok Kincs?nek, ezt a becenevet a bátyám adta nekem kiskorunkban, és szinte mindenki így szólít. :)
A szomszédságában lakván, pendelyes hobbitgyerk?c koromban sokat vendégeskedtem a nagybátyámnál, és sok történetet hallottam t?le a Külvilágról és a Külsö Szerzetekröl. Kislányként gyakran álmodoztam róla, hogy valaha igazi gyönyör? tünde-hölgyeket lássak... amikor meghallottam ennek a Követségnek a hírét, addig könyörögtem Édesapámnak, amíg bele nem egyezett, hogy jöhessek. :) Arra azonban álmomban sem mertem gondolni, hogy engem neveznek ki a Követség helyettes vezetöjévé... bevallom, kicsit megrémít a felelösség. Azt hiszem, a nagybátyámnak köszönhetem a megtiszteltetést. Remélem, hogy közösen tudunk dönteni mindenben, és nem kell sor kerüljön a "kijelölt vezetök" részéröl súlyos döntéshozatalra! :roll:
Mindenesetre nagyon örülök, hogy Adamót jelölte a Tanács igazi vezetönknek, mert - lássuk be - egy fontos Küldetéshez mindenképp kell vezetö, de az ö vidám vezetése alatt igazán jó kis közösség fog formálódni a kalandozó csapatunkból - legalábbis remélem :wink:
Kalandra fel, cimborák! :wink:

Ja, és remélem, valóban az ilyen részletekre is kiterjedö figyelemmel olvastátok Adamó levelét! :wink: (Nomeg az [size=9:2nuge6yf]ilyenekre[/size] kiterjedöen a Megbízólevelet.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296216 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
sziasztok, én is ide találtam

Eruntale avagy Hanna volnék, kinekkinek tetszése szerint :)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296151 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: A Megye követei - Beszélgetések
én is itten vagyok aki ismer ismer, aki nem annak most tul lusta vagyok irni, majd élöbe...

Üdvike
Fim

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.488 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére