A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Több
17 éve 9 hónapja #297094 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Maglor írta: apropó, a járásképtelenekkel mit kezd a közösség?


Lesznek olyanok?! 8O

Nudli: hát igen, ami a közös festegetés közösségkovácsoló erejét illeti... mi lenne, ha nem pólót festenénk, hanem vmi kendőt, vagy ha pólót akarunk, akkor azt a pólót, amit utána bebatilkolunk? :idea: :) :roll:

[size=9:o4wrvrrf]És hogyan lesz a sátorban konnektor? :) Hosszabbítót esetleg tudok vinni, ha a faházakban van. :) [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297093 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Leguanember írta: Fűszerötleteket szívesen látunk, viszek pár félét...

BOGRÁCSOT KI HOZ???


Nem tudom, hogy egy paprikás kolompérba mennyire illik, de szerintem lehetne mindenféle illatos füveket beletenni (hamár a fűszívásnál tartunk 8) ), úgy mint: rozmaring, kakukkfű, tárkony. De télleg nem tom, hogy mennyire illik bele (családunkban mindig a legidősebb hölgy főz, mostanság ő az édesanyám, és csupán annyira enged be a konyhába, hogy a kolompért megpucoljam, szóval szégyen-gyalázat, és hobbithoz nem illő, de nem tudok főzni :oops: ).

Bográcsot meg vinnék szívesen, mert van is, meg nagy is, csak éppenséggel a Megye egyik legtávolabbi csücskéből jövök (Déli fertály), így bajosan tudnám elszállítani.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297079 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
oks

a Simon féle növ6ározó biztos ott lesz, szal még azt is tudjuk majd, h mit szívunk... :D legalább

apropó, a járásképtelenekkel mit kezd a közösség?


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #297078 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Remélem nem fogunk szívni, de ha mindenáron akartok, a jövőből titokzatos módon előkeveredett Piros Könyv tanúsága szerint, idézem:
"a Megye népe ősidők óta szívott különféle füveket, hitványabbakat és finomabbakat egyaránt"

Szóval ami csak az utunkba kerül, azt elszívjuk:-)

Maglorhobbit, Orlek jöhet! Hozok erősítést, valami mágus eszkábálta még évekkel ezelőtt. Azt mondta 800 wattos, de nem tudom, ez mit jelent.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297077 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
ja, vki hoz6na kis hangfalakat, h a magunk szórakoztatására a kis falvunkban is tudjunk zenét hallgatni...

Főnök, viszem az Orleket... népbuzdítónak... 8) :twisted:


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297076 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
na, én is előkerültem :oops:

a sárga pólóból olyan is jó, ami "mintás" (mentás :oops: :wink: ), vagy tök makulátlannak kell lennie?

hippihobbitok amúgy überül támogatva!!!!!! már csak azt kéne ki5ölni, h pipafű elvileg nem lévén, mit fogunk szívni??? :? (majd a fogunkat, mi?)

/ééééhes vagyok.... :( assze keresek vmi kaját... 8)

Maglorca, a picikis hobbit


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297072 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Aki sátorral gyün, majd ásunk Nagygödröt, meg Követfalvát:-9

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297071 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Hippihobbit, nekem bejön! Van egy-két zenés ötletem is már, ilyen vonalon is :D

Nudli, ha szól, vagy meg tudsz rá tanítani vkit, jöhet az ausztrál síp:-)

Való igaz, nekem is inkább vannak hobbitos-hippis ruháim, mint sárgás szerkók. Hozzatok színeset, virágosat, meg amit akartok :wink:

Fűszerötleteket szívesen látunk, viszek pár félét...

BOGRÁCSOT KI HOZ???

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297040 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Hozzam a didzseridúmat? (Darky után szabadon...)
+ van egy dobunk (nem túl jó, de verni lehet, és ad ki hangot, szóval tulajdonképpen működik)

És egy ötlet (ami tényleg csak ötlet, és ne utáljatok, ha nem tetszik..):
mi lenne, hogyha kicsit ilyen hippi stílusban nyomnánk ezt a hobbitosdit? (nem a fűre gondolok...) mert nekem a hobbitok életmódjáról mindig egy hippi kommuna jut eszembe (peace, love, flowers).
(asszem Rynek tetszeni fog az ötlet (: ) Többiek?

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297038 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Közös póló nem lesz?
Nem azért, mert nagyon vágyom a címeres pólóra, vagy ilyesmi, csak egész jó eszköz az ismerkedéshez a közös pólófestés (:
Meg azért mégiscsak vmi tárgyi emlék, ami megmarad a csapatunktól (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297030 Írta: Eruntale/Hanna

Kincső (Thilanna) írta: Én szeretek főzni, paprikáskrumplit is főztem már, de bográcsban még nem követtem el ilyesmit :) Majd meglátjuk. :wink:


ó, remek, nekem is derengenek emlékek, szóval majd összedugja a fejét a kompánia, és olyan bográcsolást sikerítünk, hogy a tündék sírva fogják emlegetni az énekeikben :) ( sírni természetesen a nosztalgiától fognak :) )
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297027 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Eruntale/Hanna írta: kedves hobbittársak, azt hioszem a főzést illetően ki kell tennünk magunkért, pláne ami a kolompért illeti... szóval, van valaki, aki tud paprikás krumplit készíteni?
ámbár, nekem már voltak ötleteim hamuban sült vajas-zöldfűzseres kolompérra is, szalonnával (sok szalonnával, á la Lusta Dick)
hmm, valakibe nem szorult egy kis szakácsvéna?


Én szeretek főzni, paprikáskrumplit is főztem már, de bográcsban még nem követtem el ilyesmit :) Majd meglátjuk. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #297022 Írta: Eruntale/Hanna
kedves hobbittársak, azt hioszem a főzést illetően ki kell tennünk magunkért, pláne ami a kolompért illeti... szóval, van valaki, aki tud paprikás krumplit készíteni?
ámbár, nekem már voltak ötleteim hamuban sült vajas-zöldfűzseres kolompérra is, szalonnával (sok szalonnával, á la Lusta Dick)
hmm, valakibe nem szorult egy kis szakácsvéna?

hm, nekem konkrétan nincs sárga pólóm, nem is lesz. viszont vannak hobbit-jellegű cuccaim, viszem is.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296994 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Leguanember írta: Ha tudomásomra jut, hogy valamilyen hangszert otthon hagytatok, az illető nagybőgőt fog faragni 10 napig.

Nekem lehet h otthon kell hagyjak egy pianínót mert tesóm költözik és vinné magával... Nagy baj? :P

(Bocsi de nem tudtam kihagyni...)

Most jöttem rá h van egy konkrétan lila-sárgára batikolt pólóm. :) De ennyi az összes sárgám, szal remélem elég lesz... Ha nem most szóljatok mert holnap megyek utoljára bótba...

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296967 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Főzés, bográcsolás: a közös topicban elhangzott, hogy fűszert netán nekünk kell biztosítani. Ez mondjuk egy paprikáskrumpli esetén a paprikát is jelenti :?: :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296884 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
A színeinkről

Azért narancs ne legyen... Szerintem a citrom is durva, de az ízlés olyan, mint a szemöldök -mindenkinek van, meghatározó és botránkoznak rajt, ha eltűnik.
Akik azt tartják magukról, hogy van ízlésük, azok szerint nekem kevés van. Mivel az úgynevezett ízlést nézetem szerint mások formálják, lényegtelen dolognak tartom, ezért nem fogok beleszólni.

Homok, nap, okker, drapp, friss fenyődeszka, akármi, csak sárga legyen.
A szalagunk megvan már, a lila:-)

Már nagyon várom, hogy találkozzunk! Mi, a küldöttségek vezetői szemügyre vesszük a Király által ajánlott táborhelyet még a népek érkezése előtt. A népek a nagyvárosból együtt indulnak, a kísérethez nem mindenki csatlakozik a "nagykövetek" közül. Jómagam szeretnék elétek menni, majd igyekszem.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296880 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
JUHHUHHUHÚÚÚÚÚÚ!

Látom beindult a küldöttség motorja:-))

Elnézést a kimaradt napokért, feltöltődni voltam, hogy hasznos és kiegyensúlyozott legyek. Úgy érzem sikerült, de majd Ti megmondjátok, meglátjátok.

Cókmók összefoglaló:

:arrow: sátor, szivacs, hálózsák VAGY ágyneműhuzat VAGY ásó, kapa, lapát, csákány, talicska
:arrow: esőkabát, esőkalap:-), bakkanccs, meleg ruha FONTOS!!!
:arrow: pokróc, hangszerek, könyvek, miegymás
:arrow: bicsak, lámpa, madzag, gyufa, befőttesüveg, fehér póló

Ami kis csapatunknak külön szükséges:

Ne maradjon otthon, ha van finom lekvár, magvak, keksz, ilyesmi. Felderítéshez, őrködéshez, ajándékba, ebéd után kitűnő eledelek, de hát tudjátok ti ezt...

Egyvalakit kérek, hogy hozzon egy 15 fős bográcsot (nem nekünk kell beleférni, hanem 15 adag ételnek)! Ki hoz? (ne írjon, akinek nincs bográcsa, rendben?)

Sárga cuccok, mindegy micsodák, a pólót nem javaslom, de ha úgy kívánjuk többen, akkor hozzatok, de varrhatunk is a helyszínen.

Ha tudomásomra jut, hogy valamilyen hangszert otthon hagytatok, az illető nagybőgőt fog faragni 10 napig.

SZALMAKALAP, DÍSZKALAP


Maradt még ötletetek hobbitkáim?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296812 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Nem egyértelmű h napsárga? :) Vagyis citrom. Szerintem az. Egyébként miért, kell póló? Nem csak kiegészítők lesznek?
*hüleRy*

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296808 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Mikor derül ki hogy milyen sárga is legyen a polonk????? mert nekemj ez legkésőbb holnapra reggelre kellene...... :) :P
Szalmakalapot még nem tudtam beszerezni, de ami késik nem mulik......... :P
Lila kendő is van, viszont hobbitruha az nem nagyon, de probálkozom.....

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296770 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Emberek, azaz Hobbitok! :D

El lészen már döntve, hogy milyen lesz a sárga a lila mellé (narancs vagy citrom)? Ezt jó lenne tudni. Narancssárga polóm nagyon sok van. A bogarak nagyon szeretik. :)

Hobbitruha... hát nekem nem igazán vannak ilyen gönceim itthon. Majd próbálok valahonnan szerezni. Kölcsönkérni nem igazán tudok méreteimre tekintettel :)
Most jutott eszembe vannak rövidnadrágjaim, majd szerzek rájuk egy "hózentróglit" :D 8)

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296761 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Hmm.. Én leszek olyan destruktív h mások "jelmezeire" kell hagyatkoznom, mert nem tudok annyi cuccot vinni... Van 1 fodros szoknyám az jó? :)
Cserébe, mint már mondtam bevállalom a lila szín népszerűsítését. Akár tetőtől talpig. ;)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296751 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Halihó! :)

Látom szépen gyülekezik a küldöttségünk! 8) Mi sem vesztünk el, csak az utóbbi napokban Adamóval egy kisebb, "bemelegítő/felderítő" úton jártunk, és bár próbáltunk levelet küldeni, sajna olyan messze nem működött a posta. Viszont találkoztunk többekkel, akik szintén valamely nép követeiként érkeznek majd a tanácskozásra (vagy mi ez :P ), sőt, két hobbit küldött-társunkkal is. :) [size=9:1pn8h7p5](Igazából Diósgyőrben voltunk a Kaláka Folkfesztiválon ( 8) ), és az említett személyek Maglor, Silima, Éowyn!, Adelard, Nóli, Kriszana, Ankalimon, Aeglos és Morgana. A "posta" meg Anczy laptopja lett volna :P ) [/size]
Ahogy Nodlee mondta, midnenki hozzon annyi hobbitgöncöt amennyit tud, majd "csereberélünk" :)
Elvileg leszen mindenkinek lila szalag a kalapjára, de majd Ádám ír bővebben a "cókmókról" (meg másról is). :) (Legalábbis ezt ígérte :) )
De a szalagcsokor se rossz ötlet 8)

Jó kis csapat leszünk mi, már látom! :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296749 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Azt hallottam, egy embertársunktól, hogy bográcsot is kell vinni minden csapatnak.. Igaz a hír?

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296747 Írta: Eruntale/Hanna
Én írtam még plusz kiegészítőnek a szalagot .) és ha nem szalmakalapban fogok rohangálni, akkor lila-sárga szalagcsokorral a hajamon :) elvégre a hobbitok nem a kifinomult eleganciát részesítik előnyben :)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296741 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
nekem is van egy rakás hobbitcuccom. Szerintem mindenki keressen ilyesmiket, mert akkor nem kell majd sokat bajlódni a jelmezzel a színdarabhoz (amiben feltételezem, hobbitok leszünk) ((:
Már összegyűlt vagy négy váltásnyi hobbitrucim, úgyhogy ki tudok segíteni másokat, akinek nincs vagy otthonfelejti, vagy vmi (:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296633 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Én is éppen most néztem szét itthon hobbit-ruha ügyiben. Találtam is egy-két darabot (azt hiszem, hogy jelmez tekintetében mi vagyunk a legjobb helyzetben :D ).
Van egy aranyos kék ruha, amiben ugyan alig kapok leveg?t (n?véremé volt 10 évvel ez el?tt, amikor még ? is sokkal kisebb darab volt), meg van benne egy farmer betét, de annyira nagyon hobbitos, hogy szerintem elviszem. Hátha lesz még a csapatban hozzám hasonlóan nagy darab leányzó (vagy egy kicsit kisebb). Meg van térgatyó, meg színes mellényke, szal tiszta hobbit!!! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296632 Írta: Erda niire (Area)
Jelentem találtam, itthon hobbitszoknyácskát. Igazán édes, csak fogason kell tartani, és meglátszik rajta a gy?rés. Kérdés: vigyem jelmeznek?

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296628 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Hmmm...... nincs forgalom......

Valami más kiegészítö????
Vagy egyébb dolog????
Valaki mondon már valamit, hogy még mi kell!!!! Nehogy már leragadjukn a szalmakalapoknál (ami mellesleg nagyon szuper ötlet :wink: ), és kész!

Lesz lila anyag a táborban? Mert akkor mindenkinek lehetne ugyanolyan kalapszalagot csinálni (beszegésben jó vagyok, szal vállalom 8) ).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296517 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Szalmakalapot lehet venni a Tescóban!!! 699 Ft, kínai, szalmaszín? (van más szín? is, de nekünk ilyen kell). Igaz van rajta egy kend?, de azt le lehet róla szedni (rá van varrva, csak ki kell fejteni a varrást, és lesz anyunak/nagymamának egy frankesz kend?je). A kend? alatt a kalap a lehet? legegyszer?bb, mindenféle csicsamentes kalapka, szal a fiúk is bátran megvehetik! :wink: (Édesapám kend?stül próbálta fel, nagyon muris volt. :mrgreen: )

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296493 Írta: Eruntale/Hanna
jöv? héten megyek kalapvadászatra :)

jelvényötletnek még felmerült bennem a vékony szalag is- hajba, csuklóra nyakra, bokára, vagy bármely opcionális helyre. nem oylan vastag, mint mit Forostar dics? népe hordott egy korszakkal és táborral hamarabb, ahnem annál némileg hosszabb, ám vékonyabb. a színe amúgy is messzir?l szemet szúr...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.266 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére