A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Több
17 éve 9 hónapja #296490 Írta: Rozsomák
Rozsomák válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Sziasztok :D

Els? kérdés:
Hol lehet szalmakalapot venni Pesten mostanság? /el?ny, ha nincsenek rózsaszín masnik rajta.../

Második:
fehér poló kell, hogy csapatpóló legyen? Ha igen, ne legyen inkább sárga, amit össze lilázunk?

Paraszt vagyok :) Tanyán lakok :)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296473 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Hümm, én most vettem nemrég 2 szalmakalapot is. sajnos mindkett? kakaóbarna :( de köthetek rá sárga kend?t, és kkor sárga is meg szalmakalap is... :)

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296443 Írta: Erda niire (Area)
kolomp a nyakba? Lehet lila is, és akkor Milka feeling. :biggrin2:

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296378 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Eruntale/Hanna írta: ejj, nekem márpedig nincs "hétköznapi" szalmakalapom- ti. kin?ttem. viszont fel tudok ajánlani egyet annak, akinek kisebb a feje, mint az enyém... :D elég hülye érzés szembesülni azzal, hogy egy nyomorult fejfed? is kihízható :?


Lehet, hogy csak okosodtál, és azért lett nagyobb a fejed. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296354 Írta: Eruntale/Hanna
ejj, nekem márpedig nincs "hétköznapi" szalmakalapom- ti. kin?ttem. viszont fel tudok ajánlani egyet annak, akinek kisebb a feje, mint az enyém... :D elég hülye érzés szembesülni azzal, hogy egy nyomorult fejfed? is kihízható :?
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296225 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Kincso (Thilanna) írta: Egyéb jelvényötlet? :)


Nekem van, de még a megvalósítás kérdéses, és.... ööö.... nem akarom elkiabáni. Na, legyen meglepi. :)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296221 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Szaisztok ittis :)
Szalmakalap jól hangzik :) Esetleg amennyiben van igény, lehetne közösen beszerezni, akinek nincs. :wink:

Egyébként nem értem, a Tanács miért használt Küls? Id?számítást. Lehet, hogy ezzel akarta tudatni, hogy a Nagyok népénél errefelé jár az id?. Nálunk mindenesetre a 374. esztend? folyik. 8)

És szerintem Olosta ötlete is megfontolandó, mármint, hogy vigyünk sok almát, ki tudja, milyen lesz ott a koszt, és egy éhes hobbit bármikor szívesen elmajszol "másodikreggelire" vagy hasonlóra is egy-egy almát :D

Egyéb jelvényötlet? :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296214 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Lila+sárga? Mint vmi bevásárlóközpont :D

Szalmakalap zsíír :D Anyám egy id?ben szalmakalapok imádatában fejezte ki az összes érzelmeit, úgyhogy nekünk van b?ven :D

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296132 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Liiiiilaaaaaaaaaaaa! Már most imádom! :) Én bevállalom az összes lila cucc hordását, ha más idegenkedne t?le. :)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296129 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás

Leguanember írta:
Jah, és az nem kifogás, hogy nincs otthon szalmakalapotok!


Pedig nincs. :P De sebaj, hétvégén vásár, majd veszek!

Megint sárga???? Zsíííír!!! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #296120 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Olosta, a zászló elengedhetetlen, természetesen készítünk majd.
A várható nagy melegre való tekintettel jómagam a kiegészítöket részesíteném elönyben, nem a teljes ruhadarabokat.
Szeretném, ha sapink lenne, pontosabban szalmakalapunk. De az még jobb, ha van mindenkinek sima szalmakalapja, és "ünnepi" alkalmakra hoz egy-egy extravagáns fejfedöt. Mit szóltok?
Legyen szalmaszínü az a kalap, mivel az egyik csapatszínünk a sárga
skálát öleli fel, tetszés szerint a Naptól az okkerig. Ez ügyben jussunk közös álláspontra, javaslom.
A másik színünk virágszín: ibolya, viola. Ezekkel azért ne borítsunk be nagy felületeket (pl. magunkat), lehet belölük kalapszalag, kendö, akármi, a határ a türéshatár:-)

Jah, és az nem kifogás, hogy nincs otthon szalmakalapotok!

Üdv, Adamó

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296119 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
Harmadkor, 1974.
Immár több mint háromszáz éve, hogy az elsö hobbitok átkeltek a Baranduinon és megalapították a Megyét. Mivel ez a terület a király birtoka volt öseink felesküdtek a királyra, de ezt egyik fél sem tartotta fontosnak. Így mindketten élték saját életüket. A hobbitok négy fertályra osztották a Megyét, melyek felett a Thán parancsol, mint a Megye hadura. E tisztet jelenleg a Tuk család tölti be.
Habár a Megye közelébe még nem ért el a háború, hír jött valamiféle gonosz varázslóról, aki Északon él és arról, hogy a Nagyok királyságában már nem megy minden olyan jól, mint egykor régen.
A király birodalma minden részéröl követeket kéretett magához, ezért a Polgármesternek és a Thánnak megfordult a fejében, küldenek néhány hobbitot, megtudni, vajon ez az északi veszély elérheti-e a Megyét. Mindezek tetejébe [size=9:1ipjl6fr]egy igen neves és gazdag hobbit, név szerint Aggbak Odiló, otthagyván népes rokonságát, és nem csekély vagyonát, elindult valamiféle kalandot keresni. Alig pár hónappal elt?nése után hatalmas vagyont örökölt volna, ha tudjuk hol van. Így viszont a nagyapja végrendelete nem tud érvénybe lépni, mert nincs meg a kedvezményezett. Ez olyan dolog amiben egy ilyen neves család nem ismer tréfát. Az Aggbakok egészen Bríig követték nyomát, ahonnan [/size]azonban észak felé vette az irányt, arra amerre a király lakik. Így született meg végül a döntés, hogy a Megyefiak is kiválasszanak néhány különösen kalandvágyó és külvilág iránt érdeklödö hobbitot, köztük Téged is, hogy a Thán és a Megye követségét alkotva tiszteletünket tegyük a királynál annak roppant messzi székhelyén, Északvárban, képviselve a Megyét és annak népét.
Úgy hallottuk, a nyári rezidencián a völgyzugolyi tündék, szürkerévi tündék, törpök, gondori emberek és cardolani emberek követei is jelen lesznek rajtunk kívül. A Thán külön a lelkünkre kötötte, hogy bármiféle népekkel találkozzunk is Fornostban, illetve annak nyári palotájában, ne mutassunk az illendönél nagyobb meglepödést, valamint hogy semmiképpen se vállaljunk a hobbitok nevében semmiféle csapatállítást egy háború esetére. Ha nagyon muszáj, esetleg néhány íjászt tud küldeni a Megye, persze csak ha akad önként jelentkezö. Mivel a király számít a hobbitok hüségére, nem illendö azt a látszatot kelteni, mintha küldöttségünk rokonlátogatóba indult volna. [size=9:1ipjl6fr]Sajnos azonban a követségben senki nem ismeri közelröl az eltüntet, csak annyit lehet tudni róla, hogy negyven év körüli (tehát még ifjú), szökésbarna haja van és barna szeme.[/size]

A hobbitokról bövebbet a Gyürük Ura prológusában, Arnor történetér?l pedig a Gyürük Ura A Függelékének 3. az Eriador és Arnor - Isildur utódai alcímében valamint a B Függelékben (esztendök számlálása) olvashatsz.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296074 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: A Megye követei - Cókmók, etikett, miegymás
A küldöttségnek milyen jelvényei lesznek?
Zászló, póló, sál, karköt?, nyaklánc, fejpánt, palást, miegyéb?
Esetleg mindenki pár darabb zsömlével, almával és kolbásszal a kezében fog rohantálni állandóan? :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #296020 Írta: Leguanember
A téma címében foglaltaknak megfelelöen az kerül ide, ami a holminkra, a küldöttség külsöségeire, és más földi jókra vonatkozik.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.167 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére